Vekelijkscb overzicbt S» Door oTerspanning en zorgen. Manneni zoowel als vrouwen hebbeni onder zcnuwachtige, beproevende omstandigheden gewerkt. Zi] raakten overwerkrt «n missen de kracht om de bavilloi van gevatte influenza oi koude te bestrijden. Het bloed raakt over- Laden met overtoLlig urinezuur, de nieren worden ondermijnd door de te groote inspan- ning en spoedig vol gen verschijnselen als: hooldpiijn. duizeligjwad, zenuwoverspanning, uxinekwalen, graveel, waterzuchtige oogen, rheumatische spieren en door urinezuur aan- getaste gewrichten, stijve schouders en pijn in den rug. Daartegen worden Foster's Rugpdjm Nie ren Pillen aanbevolen, en er dienit geen kost- bafe tijd verloxen te gaan. Uitstel leidt al te vaak tot rheumatiek, spit, steenvorming, ont- steking van de nieren oi blaas, en nierwater- zuchit. Zelfs onganeeslijike kwalen kunnen door verwaarloozing ontstaan. Als uw nieren verawakt ziin door zorgen en1 overwerking, tooht, kouae, epidemische koorts, schadelijke bezighedem enz., wendt U dan met vertrouwen tot Foster's Pillen. Verkrijgbaar in apotheken en drogistzaken1 h f 1.T5 per doos. UIT BERKHDUT De Soc.Dem. verloren 6en -zetel, welke de Vrijz. Dem. wonnen. Overigen® bleef de sa- menstelling van den raad ongewijzigd. UIT CALLAN1TSOOG. Gekozen zijn R. Hollander S. Kooger en C. Mooy (S.D.); H. Kruisveld, D. Sleutel, C. v. d. Plas en A. Baker (V.D.). PR E DI KB EURTE N 20 en 21 Mei. BROEK OPL ANQENDIJK, 20 Mei, 9.30 en 6 uur, Ds. Kooiji. 21 Mei, 9.30 uur, Ds. Verwaal. Geref. kerk, 20 Mei, 9.30 en 2.30 uur, Ds. de Jong. 21 Mei, 9.30 uur, Ds. Meijer. Doopsgez. kerk, 20 Mei, 10 uur, Ds. A. de Jong. Geen Zondagschool, vacantie tot October. KOEDIJK, 20 Mei, 10 uur, geen dienit. 21 Mei, 10 uur, Ds de Groot. NOORDSCHARWOUDE, 20 Mei, 9.30 uur, Ds. Staal. SCHERMERHORN, 20 Mei, 10 uur, Ds. Boerendonk; 21 Mei, geen dienst. ZUIDSCHARWOUDE, 20 Mei, 6.30 uur Ds. Staal. Gemensrd Nieuws DE EERSTE KAMER. De Men van- de Eerste Kaimer zijn ter her- vatting der werkzaamiheden bijeengeroepen te- gen Dinsdag 29 Mti, des avonds half negen. DE BENDEMTNG VAN ODD-MINISTER KoNIG TE WADHTE'N. Naar het Corr. Bur. uit zeer goede broo kan mededeelen, is eerlang de benoemirig te verwachtem van den heer A. A. H. W. Konig1, oud-minister van Waiterstaat, tot directeur-ge- neraal van Posterijen en' Telegtafie. VOS UITGEG RAVEN. De Driexe onder Lonneker hebbeni jaditotp- zieners een vos met vijf jongen uitgegraven. De moervos en een der jongen zijn doodge- schoten. VEROORDEELD. De recti tbank tie Rotterdam veroordeeW de. beide bakkersgezellen uit Maaslaimd tot zes maanden voorwaardelijke gevangenisstraf, wegens mishandeling van de beide inspecteuTs der Arbeidsinspeotie, die hen kwamen contro- leeren. EEN HALlF-BROER VAN PR'INS HENDRIK OVERLEDEN. Te Ludtwigslust is op ruimi 70-jarigen leef- tijd overleden de halfbroeder van Prins Hen- drik Hertog Paul Frederik Willem Hemdrik van Mecklenburg, die gehuwd was met Ma ria, prinses van Windischgrhtz. De h-ertog wera 19 September 1852 geboren. De Prins is voornemens de begrafenis bij te woneni, welke vermoedelijfc Woensdag a.s. te Ludwigslust zal zijn. TOONEEUWEDSTRIJD JACOB VAN ILENNEP. De Haarlemsche dilettanten-tooneelver- eeniging Jacob van Lennetp" houdt in het speetseizoen 1923"—1924 ter gelagenibeid van haar 1'5-jarig bestaan een internationalen tooneelwedstrijdi. Er heeft zich een eere-comite gevonnd waarvan Haarlem's burgemeester eere-voox- zitter en de heer van Riemsdijk voorzitter is. Uitgeloofd zajln: eereprijs voor de beste Nieder-landscbe uitspraak. Voor de beste op- voaring: eerste prijs: een gouden medaille en 400 met diploma; tweede prijs: een ver- gu'ld1 zilveren miedaille en 250 met diploma; derde prijs: een zilveren medaille met 100 met diploma. (De nameni van de gevers der medailles zullen in' de officieele feestgids na- der worden bekend gemaakt). Verdereen personeele prijs voor den besten tooneelspe- ler; een personeele prijs voor de beste tooneel- speelstcr; een personeele prijs voor de 'best geapeelde bijrol en een personeele prijs voor de beste regie. Aan de vastgestelde voorwaardeni en' bepa- lingen' wordt onleend, dat de tooneelwedstrijd omvat het op de beste wijize in de Nederla'nd- sche taal opvoeren van een toooeelspel van ten minste date bedrijven, waarin minstens 4 heeren eni 2 dames een sprekende rol moe- ten vervuillenl; dat aan den wedstrijd deelge- nomen kan worden door rederijkersikamers en dilettanten-toooeelgezelschappen in Belgi€ en Nederland; dat, daar door niet meer aan 5 kamers of aan dezen wed strijd mag worden deelgenomem, het bestuur van de aFschrijvende vereeniging zich bet rechi voorbehoudt om uit de gezelschappen, welke zich hebben aangemeld, 51 tot deelne- ming aan te wijizen; dat de opvoeringen, uit- slui tend voor donateur® en led en der uit- schrijvende vereeniging, zullen plants hebben in de maanden November, December, Janua- ri, Februari en Maart en dat veertien dagen na de laatste opvoering de uitspra«k der jury (bestaande uit een oneven aantal leden, wier namen spoedig bekend gemaakt worden) zal worden medegedeeld. FRIESCH VEE IN HET BUITENLAND. Op de internationale landbouwtentoonstel- ling te Milaan ontving het Friesche vee ver- scheidcne onderscheidingen. Een Friesche stier ontving den eersten kampioenprijs, eene koe was No. 1 in den melkwedstrijd Eene coliectie, door een tokker dit twoJbbx to friesland gekocht, cmtving den boofdpnjs van bet Ministerie van Landbouw. In de 4 voile weken van April warden uit/ ons land 2535 runderen naar het buitenland verzonden, te weten: 118 naar Duitschland, 832 naar Italie, 121 naar Tsjecho Slowakije, 4 naar Columbia, 289 naar Zwitserland, 991 naar Belgie, 202 naar Spanje, 3 naar Oost- Indie. 1 naar Chib, 74 op consent naar rrankr k. M1DDELBAAR TECHNISCHE SCHOOL VOOR DE BOUWKUNDE TE UTRECHT. Zooals in een advertentie in dit nummer is aangegeven, is de inscbriiying voor het toela- tingsexamen der M. T. S. te Utrecht weder geopend. Van het leer plan der school is een nieuwe druk verschenen. Dit boek bevat een zeer uitgebreid omschreven leerplan met in- leiding en aanteekeningen, verschillende in- lichtingen en op veler verzoek tal van afbeel- dingen tottoelichting. Na ontvangst van 1.50 wordt dit leerplan toegezonden. Aan- gezien ouders en andere belangthetobenden aikwerf informeeren naar het doel der Mid- delb. Techn. School voor de Bouwkunde te Utrecht, en welke betrekkingen open staan voor hen, die het einddiplama verworven heb ben en welke po&ities de oud-leerlingen ten slotte kunnen verkrijgen, daar is zulks duide- lijk uiteengezet in een geschrift: „De toe- komst van den Middelbaar Technicus", dat evenals een boekje, waarin de wijze van voor- opleiding en de eischen van toelating zijn aangegeven, na aanvrage gratis verkrijgbaar is gesteld. DE OUDERDOMSWET. De Sociale Verzekeringsgids publiceert dc eerste cijfers betreffende de working van de nieuwe bepalingen der Ouderdomswet, me degedeeld door den adviseur der vrijyillige ouderdomsverzekering, omtrent het aantal over Februari algeslotcn posten. Deze hebben betrekking op 35 raden van arbeid; een der raden had nog geen cijfers ingediend. Daar- aan zijn toegevoegd de cijfers, betreffende ver- zekeringen ex art. 24, dus voor de 3565- jarigen (39 cents verzekering)a. Aantal in- schrijvingen, waarbij de staat de administrar tiekosten betaalt. (art. lOjo 18, le lid, sub a 1938; b Bedrag der verzekerde weekrentcn van de posten sub a 7290; c. Aantal in- schrijving&i, waarbij de staat niet bijdraagt in de administratiekosten (art. 10, jo 18e, le lid, sub b.) 414; d Bedrag der verzekerde weekrenten van de posten sub 2 2957e. aantal vcrzekeringen volgens art 24, waarbij de staat de administratiekosten en bovendien een deel der premie betaalt (De z.g. 39 cents verzekering voor een weekrente van 3) 1292: f. Bedrag der verzekerde weekrenten, van cle posten sub e 3876. Totaal aantal posten 3644; to taal bedrag der verzekerde wekrenten 14,123. DE ZOMERTIJD. Aangaande de vervroeging van den wette- lijken tijd op 1 Juni, heeft de minister van binnenlandsche zaken en landbouw de burge- meesters er aan herinnerd, dat het tijdstip van overgang is aangegeven in art. 2 der wet van 23 Maart 1918 (Stbd. No. 165) gewijzigd bij wet van 22 Maart 1922 (Stbl. No. 130). De minister heeft aan de burgemeesters ver- zocht, toe te zien, dat de tijdsaanwijzing op de openbare, door het gemeentebestuur be- heercd klokken, van genoemden datum af in overeenstemming zij met de tijdsvervroeging en bun meegedeeld, dat omtrent het tijdstip, waarop weer wordt ingesteld de tijdxegeling naar den middelbaren zonnetijd van Amster dam, aan hen nader zal worden bericbt. Het centraal bestuur van den Nederland- schen Tuinbouwraad heeft zich, in verabnd met het besluit van de regeering, de afwijking van den wettelijken tijd 1 Juni te doen begin- nen, tot de regeering gewend met het zeer dringende verzoek, den duur van den zomer- tijd zoo kort mogelijk te bepalcn. NORTE BERHCHTEN. De gemeenteraad van Amsterdam heeft ap voorstel van B. en W. den vennenigvuldi- gingstfactor voor de inkomstenbelasting be- paald op 0.675. iDe veehouder J. Oosten te Oudeschoot, die Dinsdag aldaar door een auto overreden is, is gisternacht in het ziekienhuis te Hee ren veen overleden'. Het totaal van onze natiomale schuld bedroeg op 31 Dec. jl. 3108K millioen (te- gen f 2940 millioen verleden jaar en 1154 millioen in het jaar v66r den oorlogl. Daar- onder was begrepen een saldo vani 3804/4 millioen vlottende schuld, tegen sleChts 5.8 millioen v66r den oorlog. Burgemeesiter en wethouders van Rotter dam vragen den gemeenteraad een1 crediet van 1.200.000 voor nuedewerking aan par- ticuliereni woningbouw. Geen slaapvertrefcken aan de buitenlucht bevorderd, zoodat alcoof- woningen) voor den1 stieun in1 aanmerking wor den gebracht. Stadsnieuws y'n prwstBiSsB yrwsc 1n bewundkrea 5» „De kleine verschoppelfng". Hiermede zal Jackie zijn bewonderaara, die ook in Alkmaar velen zijn, weer in ver- rukking brengen. Jackie volgt in deze rol- prent op bewonderenswaardige wijze zijn leermeester Charly Chaplin na. Van dezen heeft hij blijkbaar zijn aanleg voor het kluch- tige overg^rfd. Althans, „De kleine ver- sdioppeling" is meer comedie dan tragedie, ij tot 't tegengestelde dus van hetgeen wij tot op hedeni van. Jack gewoon zijn. Toch zal de be- langstelling voor deze film er niet kleiner door zijn. Integendeel misschien. Jack beleeft massa's avonturen, het eene al komischer dan het andere. Hij helpt er toe mede een boozen pleegvader de gevangenis in 'te brengen, waardoor zijn pleegmoeder voortaan een rustig leven heeft, zonder be- vreesd te behoeven te zijn geslagen te worden door haar man. Bij het verhaal van Jack tot den politie- rechter over het voorgevallene komen de ac- teur-eigenschappen van den kleinen baas zeldzaam uit. De andere h4»ofdvertolkers worden afdoen- de gespeeld. Zelden, of liever nooit, zagen wij zoo n prachtig type van 'n boevenkop als die van den pleegvader (Wallace Beery). Zelden zal men zooveel boefachtiga op on tronie vereenigd zien. a Als biiorogramma gaat een komische twee- acter, getiteld „De gestoorde bruiloft", waarin Monty Banks de hooidrol vervult, wien® dolle avontureni de kijkers' zullen doen' schudden van het lachen. Ook het joumaal verdient de aandacht. AAN1BEISTED1NIO. Biji de op Vrijdag 18 Mei gehouden onder- handsche aanbesteaing van het inrichten van een, Barak voor besmettelijke ziekten in het obsenvatiehuis van het voormalig Rijks-Op- voedingsgesticht alhier., is het werk opgedra- gen aan den laagsten inschxijver, den heer H. Kunst en Wetensckappen DAMESKOOR. De heer Joh. Kuiper, muziekleeraar alhier is de leider van, een dameskoor dat in korten tijd in Mental flink is toegenomen. Met dit koor gaf hij Vrijdagavond 18 Mei eene uit- voering in de Ume, die, de tijd van het jaar in aanmerking gen omen, tamelijk veel belang- stelling ondervond. Gezongen werden twee- stemmige stukken en het eenstemmige „Tota Pulchra" van van Berckel, waarmede begon- i nen werd. Het koor ontwikkelde een goeden .klonk, op zuivere uitspraak der Latijnsche, Fransche, Hollandsche en Duitsche teksten had men zorgvuldig gelet. Behalve Mozart's „Ave Verum was een der mooiste nummers „La Viferge a la creche" van Franck. De vex- tolking ervan mag men loven, en hoewel men 'de twee laatste regels van het eerste couplet te sterk zong, de tweede regel van het tweede couplet werd met juister uitdrukking gegeven en net slot va ndat zelfde couplet was heel mooi. Een moeilijk nummer was ook het „Zigeu- nerlied" van Brahms. De muziek er van is algemeen bekend geworden door het arran- geeren er van voor klavier en voor viool en om een dusdanige verklanking te kunnen ge- yen zal men ijverig moeten hebben repeteeren. Mevr. Peet—v. d. Brink, alhier woonach- |tig, zong met klankvolle sopraanstem meer mezzo-sopraan een vijf tal liederen Massenet, Tosti, Sinding (me], van Rennes ,en Wettigeissenborn) en heeft zeer vol- daan. De zang was zuiver, de voordracht goed overdacht het slot van Tosh's lied wat te bescheiden en ook aan de uitspraak was aandacht geschonken. Mej. Lida Langerveld, solovioliste te Am sterdam, trad in dit concert op met als hoofd- nummer het eerste vioolconcert van Max Bruch. Breed van opvatting speelde zij het „Vorspeil", prachtig van toon, en vol poesie klonk het Adagio, brillant de moeilijke finale. In het „Air" van Goldmark was net vooral het toongeven op de G-snaar dat trof en in de Spaansche dans van Sarasate heeft deze vio- liste een sterk staaltje gegeven van voor geen moeilijkheden terug te deinzen. Als men mu ziek van Sarasate noort krijgt men het idee alsof de componist zich in ae eerste plaats heeft afgevraagd, hoe moeilijk zal ik dat nu wel maken. Ook in dezen dans heeft hij zich niet verloochend, want die moeilijkheden zijn overweldigend. Mej. Langerveld is ze edhter volkopien machtig en metb ravour slingerde zij ze de zaal in. Moeilijk is het ook zoo'n stuk te begelei- den. De heer Kuiper heeft zich daarvan zeer lofwaardig gekweten, evenals van alle an dere klavierbegeleidingen, ook die der koor- nummers. Aan hem en de dames-solisten bood men bloemen aan. A. K. CIN6MA AM6RICAIN. De bekende Goldwiinfilm„Muurbloemp- je", die pas een jaar geleden in Amerika werd uitgebracht, maat nu reeds haar toch door ons land. Een van de jongere Amerikaansche film- actrices is door deze film zeer naar voren ge- komcn, n.l. Colleen Moore. En dat succes ver dient zij ten voile. Zij heeft als het „Muur- bloempje", dat zich later op zoo voordeelige wijze tot een bijzondere verschijning ontwik- keft, inderdaad voortreffelijk filmspel gele- verd. In deze coimddie met diverse ernstige tafreeltjes, komen prachtige opnamen voor. De verschillende leuke tooneeltjes doen de be- zoekers echt genieten en enkele opschriften ziin bepaald goed gevonden. „Muurbloemp- je'' is voor de komende feestdagen een bijzon- der geschikte film, daar zij stellig ieder zal voldocn. asat Colleen Moore dienen genoemd Richard Dix als Walter, Laura la Planfce als de vriendin, Tom Gallery als de student met den hond en tot slot Gertrude Astor, een bij zondere verschijning, als de vriendin van Walter. Van het bijproigramma verdient het mooie journal afzonderlijke vennelding Charlie Chaplin en Ben Turpin zorgen voor de ge- bruikclijke vroolijkheid in een paar komische nummers. ALKMAARSCH BIO SCOOPTHEATER. Het is nog niet zoo lang geleden, dat wij Jackie Coogan. den kleinen sympathieken filmartist, op net witte doek in A. B. T. ge- zien hebben in „01ivier Twist". Thans zijn Ingezonden stukken (Buiten verantwoordelijkheid van de Redac- tie. De opname in deze rubriek bewifst geens- zins, dat de Redactie er mede instemt). DE INBRAAK TE BERGEN. Mijnheer de Redacteur, In het Weekblad voor Bergen en Schoorl lees ik hedenmorgen, dat bij de Redactie dier Courant een verzoek was ingekoimen tot steunverleening, dat die redactie wil medewer- ken en dat voor een inschrijving de koloni- men openstaan. Aangezien genoemd Berger Weekblad zich uiteraard niet kan leenan voor een daartegen ingezonden stukje, neem ik de vrijhcid u be- leefd te verzoeken in uw courant te willen vermelden, dat de administrateur J. Vras- donk te Bergen een stukje voor het week- blaadje heeft ingestuurd, waarin hij een be- r.oep doet op het gemeenschapsgevoel, daarbij de inwoners aansporend iets bij' niij te „koo- pen", om mij op die manier te helpen. Aan een dergelijk stukje heb ik mija goedlkeurmg gehccht. Met verbazing zie ik dus dat de Redactie van genoemd blaadje dat verzoek poogt te doen ontaarden in een bedelpartij, waarom ik uwe courant dringend noodig heb om nog he den te verklaren, dat ik geen penning van een openbare insdirijving zal aannemen Wat mij ontstolen is, heb ik eerlijk met hard werken verdiend, ik verities niet van de alge- mecnc liefdadigheid af te hangen. U. Mijnheer de Redacteur, vriendelijk dan- kena, Hoogachtend, Uw dw. dnr H. SCHOONHOVEN. iport VOETB'AL. Wat de sport voor de beide Pinksterdagen betrcft, brengen wij nog even in herinnenng de wedstrijd AlcmariaBlauw-Wit op den Eersten en de draverijen der Kennemer Sport- club op den Tweeden dag Dat Blauw-Wit, de bekende eerste-klaa-club uit Amsterdam bereid is gevonden in Alk maar te komen spelen, is zeker een feit van betcekenis. Wel, zal het volledige eerste elftal niet komen en zullen wij Schindeler, v. d. Kluft en Diermen moeten missen, maar de zes eesrte elftalspeleis, aangevuld met de beste van het tweed elftal, zullen zeker een sterke combinatie vormen en ook een mooien tegen- partij voor Alcmaria zijn. Blauw-Wit heeft bericbt met het volgend team te zullen uitko- men: Stern (doel). Tromp en Lietzen (achter), Garritsen, Slingeland en Smit (midden); Re- deker, Koudenburg, de Boer, Smit en Ferwer da (voor). Wij gelooven dat Alcmaria in haar besten vorrn zal moeten spelen om van dit elftal te winnen. 't Zou stellig een mooi succes zijn. Laat een volledig Alcmaria thans ecus toon en, waartoe het in staat is. De Beker- en Seriewedstrhden der A. V. V. Alkmaar (Go-Ahead) warden' met de Pink sterdagen weder voortgezet. Als belangrijkste wedstrijden noemen wij die van den tweeden Pinksterdag n.l. Alk maar I^H. R. C. I aanvang 2.30., wat zeer zeker een mooie spannende wedstrijd zal worden. DE DRAVERIJE. Het programma voor de courses is zeer in- teressant. Als voornaamste nummer mag ze ker gememoreerd de eerste klas heatdraverij om een prijs van 1000, waarvoor een groot aantal van de beste paarden zijn ingeschre- ven. Het uitkomen van den bekenden J'eter Duffy" zou zeker een succes zijn. Henriot of Ida S en Sister Peter zijn ook prima concur- renten. Zou de 4e klas draverij weer voor Malie B zijn, het paard, dat ook in Groningen twee- maal won? En wat zal Maggy Henry pres- teeren en wat Lady G in de tweede course? Verrassingen achten wij lang niet uitgesloten. Een flink bezette kortebaandravcrij zal het programmia besluiten. Willen echter zoowel voetbal als draverijen een succes zijn, dan is het beslist noodig, dat het weer eindelijk eens tot inkeer kotni en zijn voile medewerking verleent. Wij zullen het beste maar hopen KORFBAL. Mien schriift ons: K. V. K. V. I komt morgen, ,in een serie- wedstrijd uit tegen Achilles van Zaandam op het terrein Roda te Westzaan. Het Alkmaarsche 12-tal komt zwak uit, doch niettemin wordt de overwinning ver- wacht. Het is te hopen, dat het nu eindelijk een® oed weer wordt, want gedurende een paar londagen moesten de wedstrijden om den regen afgealst worden. Zeetjjdingen STOOMJVAARTLIJINENi. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Ambon (thuisr.) verrta 18> Mei v. P.-Said. Kjoningin der Nederlanden (thuisr.) vertr. 17 Mei van' Port Said. Jan Pietersz. Coen thuisr.) vertr. 16 Mei van Sabang. •MOM. NED. STB. MIJ. Ariadne vertr. 17 Mlei v. Sebenico n. Bail. Amazone vertr. 18 Mel v. Rott. n. Cadiz. Berenice arr. 17 Mei v. Malaga te Huelva. Clio vertr. 17 Mei v. Valencia n. Amst. Dido vertr. 17 Mei v. Pasages n. Bilbao. Hector vertr. 16 Mei v. Constantza n. Bour- gas. Htircules vertr. 17 Mlei v. Aimst. n. Hamburg. Ntereus vertr. 17 Mei v. Kopenhagen n. Amst. Orion arr. 17 Mei v. Vigo te Lissabon. Pollux vertr. 17 Mei1 v. Malta n. Amst. Iris vertr. 18 Mei v. Danzig n. Amsterdam. Theseus vertr. 18 Mlei v. Aimst. n. Kopenh. Venus arr. 19 Mlei v. Algiers te Amsterdam. KDN. HDLL. LLOYD. Sal land arr. 18 Mei v. Hamburg te Rott. Gelria (uitr.) vertr. 17 Mei-v. Southampton. Kmoecoeriasid air. 17 MM v. Yalp«nai»} (e Buenos-Ayrei. Zeelandia (thuisr.) vertr. 17 Mei v. Lissabon 'HOLLAND AMERIKA LIJN. Rijndam, v. Ni-Orleana n. Rlott arr. 18 Mei te Havana. Drechtdijk v. Rlott a San Francisco, arr. 15 Mlei te Colon. Lochkatrine, v. Rott. n. Vancouver, vertr. 15 Mei v. San-Francisco. HOLLAND OOST AFRIKA LIJN. Rijperkeilk (uitr.) arr. 17 Mei te Mombassa. Meliskerk arr. 18 Mei v. Aimst. te Hamburj? HIOLL. OOST-AZIE LIJN. Oostkerfc (thuisr.) vertr. 18 Mei v. Tsingtao. Saparoea vertr. 18 Mlei v. Stettin n. Hairib IHDLL. ZUID AFRIKA LIJN. Rietfontein' vertr. 18 Mei v. Rott. n. Hamb. ROTTERD. L'LOYD. Ainjer (uitr.) arr. 17 Mei te Colombo. Besoeki (thuisr.) vertr. 17 Mei v. Marseille. Goentoer (uitr.) vertr. 17 Mei v. Colombo, Kedoe (uirt 1 vertr. 17 Mei v. Colombo. Eurymachus v. Aimst. n. Batavia arr. 17 Mei te Port Said Mentor v. Japan n. Bott. vertr. 16 Mei van Singapore. Deucalion, v. Japan a. Rottendam arr. IT Mei te Oraveaead. Lyeaoo v. Japan a Rott vertr. IS Mei v Port-Said. Palamed, v. Batavia a Aimst., vertr. 14 Mei v. P. Said. (HDLL. WEST AFRIKA LIJN. Reggestroom arr. 18 ;Mtei v. Aimst. te Wamlb. IJseTstroom (thuisr.) vertr. 17 Mei v. Havre Hercules vertr. 18 Mei van Amst. a Hamb. KON. WEST IND. MAILD. Stuyvesant vertr. 18 Mei v. Aimst. n. W.-lnd. HDLL. BRITSCH INDIE LIJN. Sominelsdijk (thuiisr.) vertr. 17 Mei v. Cal cutta. Marktberichten ALKMAARSCHE EXPORTVE1LING. ALKMAAR, 18 Mei. In de heden gehou den veiling werd betaald voor: Aardappelen 34—/ 411 p. IOO K.D., Asperges Dikmt 0.97f 1.15 per bos, Dikblauw 0.60- 0.90 per bos, Bloemikool I 40—/ 57 per 100 stuks, II 25—/ 35, Kropsla 3.20- 5.40 per 100 stuks, Komkommers 18— 26 per 100 stuks, Prei 4.30—/ 7.20 per 100 bos, Pieterselie 2.205.40 per 100 bos, Postelein 0.951.17 per ben, Ra- barber 1.90—/ 6.20 per 100 bos, Raapate- len 2.40—/ 3.30 per 100 bos, Radijs 2.20 tot 5.10 per 100 bos, Selderie f 1.59- 5 per 100 bos, Spinazie 18.4036.70 per 100 K.O., Uien 3.60—/ 6 per 100 K.O., Wortelem 11.20—/ 20.80 per 100 bos. Aanvoer '500 bos asperges. H andJel zeer vlug. ALKMAAR, 18 Mei 1923. Op de heden gehouden kaasimarkt waren aangevoerd 144 stapels wegende 148859 kalogrammea r abriekskaas: kleine met rijksani. 50, zonder rijlksmerk 46, connmissiekaas met rij'ksmerik 58. Boerenkaas: kleine met rijksm. 512, zon der rijlksmerk 49, commissiekaas met rijb- merk 60. Handel goed. PURME'RBMD, 18 Mei 1923. „Afslag vereeniging Beemster, Purmerend en Omstre- ken". Aardappelen 10 p. ziak (25 KG.); Bloemkool 29.6045.20 p. 100; Spinazie 0.88—/ 1.78 p. rad. (5 ICG.); Posteleia 1.50 p. md. (5 K G Sla 1,50—f 6 p. 100 krop; Raiberber 1.40-j 2.10 p. 100 bos. Handel zeer vlug. BOVENKAKSPEL, 18 Mei 1923. Veiling „De TuLmbouw". Heden besteeddie men voor: Rabarber 2.10—2.50 p. 100 K.0: Biloemkool I 10f 15.50; Bloemkool il 4f 6.75; Bloemkool III 1.202.40, alles p. 100 Stuks; Wortelen (kleine) 3.69- 4.10 p. 1000 stuks. BROEK OP LANGENDUK, 18 Mei '23. In de hedien gehouden vedlingen werd bo taald voor: Witte kool 2e soort 1.102; Uien le a 3-404.40; Drielingen 0.80—f 1.40, alles p. 100 KG. Aanvoer: 4060 K.G. Uien, 2950 K.G. Rabarber. van ter Amsterdamsche Benrze genoteerde fondsen, veratrekt door Noordhollandsch Landboowcrediet. FONDSEN. U met 14 Mel 15 Mel 16 Mel 17 Mel 18 obi. N.Wi. 1000 1922 A 1000 *16 1000 '17 1000 '16 1000 '19 1000 *15 1000 '16 1000 '17 idem /T000 '18 idem idem idem O.Ind. idem 5 idem 5 idem Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank Ned. Handel Maati) Philips Gloeilamp Comm. Stu debater Comm. Steel Compania M. Arg. Cult Mil- VorstenL Handelsver. A'dam J/vasche Cult Dordtaohe Petr. gew. Gecone. HolL Olie. KoninkHJke 1000 Moeara Eniro A'dam Rubber Serbadjadi Holl. Am. Lijn Java China Jap. LiJn Ned. Scbeepv. Unie Deli Batavia Tab. Deli Maaty Senembah 5)4 obi. HolL Spoor 1922 5H obi. Staatespoor 1922 .South. Pacifio Union Pacifio Prolongable 102Vw 9311/i« 91 Via 877/b 84"/,, 98»/1( 95i/» 91»/a 671/8 117 v, 259V, 120 1001/, 141/, 1751/i 458 3451/, 340 124>/| 358a/, 306 »/B 148 277 112 315 2691/i 288 96i»/„ 96"/,, 93 1391/4 3 1021/4 93»/ia 913/8 878/4 8411/u 99 951/s 9l3/4 OH/, 164 115'/ia 133 250»/4 117V4 100»/„ 141/s 1753/, 453 36DA 122V4 3591/4 3031/4 152 280 109 112Va 320 276 2898/4 96"/ia 96u/„ 3V4 1027A, 93ii/„ 917/b 88 843/, 991/g 95 Vb 913/g 916/, 1691/s 120 1343/8 120 1023/, 141/, 1803/, 4618/, 3671/, 3581/, 125 376 153V4 2801/, 1141J4 326 2841/, 30214 97 97 141 3V, 102 V, 93»/i, 92 81 85 991/s 951/b 918/, 918/, 1707/8 120 1348/g 2598/, 1187/a 1001/, 141/8 181V, 463ii, 368 355 1241/, 327 1521/, 288 HI 114 3191/, 2791/, 294 973/i8 97V, 140n^ IV4 lOl'3/i, 93'Vw 92Vi, 881, 858/g 18/a 913/, 1687/8 191 m 134 2568/, U83/, 991A, 143/, 1783/, 460 3661/4 361 126 V, 3793/, 325 156 285 111 83V, U5V, 322 281 291V, 97ife 97»Aa 10118/1, 93"/,, 9214 881/, 85»/S 993/u 91 1718/4 121 134 2598/, 119 1008/, 15 1831/, 471 370 36714 320V« 290 111 117 3238/, 281 294 Vi 97»/ii 97s/u 928/8 140% 3Va Probeert onze M B en W CORSETTEN, onbreekbare baleinen, met voile garantie. Groote eorteering KOUSEN in alle moderne kleuren. HANDSCHOENEN. LINGERIES. M. MEIJER ZOON Langestraat 8-R Tel. 837. 6 9 5 4K 4K 4 9 •l»/« 338 99Vs 951/g 140 3«/, 1261/4 386 16H4

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 10