- DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 119 Honderd Tjjf en twintigste Jaargang 1923 WOENSDAG 23 MEI Dit nummer bestaat uit 2 bladen Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagennitgegeven. Abonneraentsprijs bi] vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar 2.franco door het geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewRsnummers 5 cents. PRIJS DER OEWONE ADVERTENTIEN s Per regel 0.25, bij groote contracten rabat. Qroote letters naar plaatsrulmte. Brleven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/b. HERMs. COSTER 6 ZOON Voordam C9. Directeur: O. H. KRAK. Telef.nr. Administrate 3. Teiefoonnr. Redact ie 33. Hoofdredacteun Tj. N. ADEMA. Buitenland EEN NIEUWE ENPEUSCHE PREMIER. Stanley 'Baldwin is tot Premier benoemjd. Dit werd gisteravond van uit het Bucking- ham-paleis bekend gemiaaikt in de volgende woorden: „De right honourabel Stanley Baldwin werd hedeni in audienitie ontvangen door Z. M., die hiem de functie van Eersten Mi nister enl Eersten Lord der Schatkist aan- bood, welke vacant is gekomen door het af- treden van de right honourable Andrew Bonar Law. Da right honourable Stanley Baldwin heeft het aanbod van Z. M. aange- nomen." Baldwin, die 55 jaren, oud is, deed 15 ja- ren geleden zijne eerste intrede in het parle- inent. Zijne eerste ininisterieele functie was die van minister van Fmancien. welke hif bekleedde tot 19171921, toejn nij1 bevorderd werd to president van het department van h an del. Toen eene conservatieve regeering de coalitie verving in den vorigem herfst, werd Baldwin Kanselier detr Schatkist. Als zoo- danig stand hij. aan het hoofd der indssie naar de Vereenigde Stateni, waar hiji met succes onderhandelde over het fundeeren der Brit- sche oorlogsschuld aan ^nerika, en eenige weken geleden werd zijne eerste uiteenzetdng der begrooting, welke eenige verlichting bracht aan de belastinghetalers en tegelijk eene aanzienlijke som ter zijde legde tot ver- mindering der schuld, algemeen beschouwd' als eene buitengewone financieele prestatie. Hij1 is lang een intiami vriend geweest van Bonar Law en beeft de zittingen van het Lagerhuis geleid gedurende de ziekte van den laatste. Hij; drulkt zich bij hat spreken belknopt en duidelijk uit en is persoonlijk populate bdji alle partijien in het Huis. Volgens constitutioneele gewoonte dlenen alle ministers hun ontslag in 'bij' den nieuwen eerster: minister, die eene nieuwe regeering zal vormen. Men kan aanneinen, dat het ministerie, zoo al eene, slechts geringe wij- ziging zal ondedgaan. De' avondbladen zijn van meening, dat de functie van Kanselier der Schatkist zal worden toegekend aan Sir Robert 'Home, die deze bekleedde in de vo- rige coaliitie-regeesring. Opnieuw zal een Britseh premier lid zijn van het Lagerhuis. Er is natuurlijk geene constituioneele bepaling, die het, premier- schap ontzegt aan een lid van het Hooger huis, maar in die tegenwoordige politiek heerscht alom de meening, dat de tegenwoor- digheid van den premier in het Hoogerhuis en niet in het Lagerhuis eene regeling zou vormen, welke blijfebaar eenige moeielljikhe- den zou medehrengen. Dit zou wellicht bij- zoncter aan den dag treden in het huidige parlement, daar de Arbeiderspartij, die thans de officieele oppositie vormt, niet is vertegenwoordigd in het Hoogerhuis. Het bericht, dat Stanley Baldwin premier van Engeland is geworden, komt niet gc- heel als een verrassing, iiegit ihiet Hbll. Nieuwsb. 'De kansen van Curzon waren wel- iswaar zeer groat, doch er waren tegen zajn premierschiap tal van bezwaren aan te voe- ren, terwijl het eenige bezwaar tegen Bald win was. dat hiji eerst 'betrekkelijk kort een rol spceiit in de politiek, zoodat hij bijl het publiek niet bekend is. Zijn carriere van 15 jaar* als lid van het Huis, terwijl hij' van 1917 af lid der regeering geweest is, schijnt intusschen in conservatieve partijkringen te zijn beschouwd ais een voldoende basis om hem' voor de hoogste parlementaire betrek- king te candideeren. Hoe zijn houding in al- gemeene politieke vraagstukken zal zijn, is onbefkand. Wei weet men, dat de „Morning Post", het orgaan der 'Diehards, sem ver- koos boven Lord Curzon, waaruit men meent te mogen' opmaken, dat hij' althans in de oogen van dit blad minder geneigd zal zijn tot toen adoring tot de Oude coalitie-conser- vatieven dan ae tegenwoordige minister van buitenlandsche zaken. In hoever deze opvat- ting juist is, kan thans' nog niet worden ge- zegd. Ten aanzien van de groote algemeene po litieke vraagstukken heeft Baldwin betrekke lijk een schoone lei. Wat hij gezegd heeft in het Lagerhuis in verband met de Ruhrkwes- tie en het vraagstuk der schadeloosstelling in het algemeen, was in naam en in opdracht van het kabinet, ventegenwoordiigd in Bonar Law. Zijn conneoties echter met de Britsche industrie en de rol door hem' vroeger daarin gespeeld, maken het waarschijnlijk, dat hij eerder behoort tot de groep dergenen, die economische dan politieke overwegingan op den voorgrond stellen bij1 het vaststellen eener Internationale staatkunde. Naar verluidt zal de reconstructie van het kabinet niet v66r hedenavond gereed zijn. De conservatieve partij' zal Maandagochtend een bijeenkomst houden om Baldwin tot lei- der der partij te kiezen v66r de heropening van het parlement, op Maandagmiddag. Curzon behoorde tot de eersten, die erken- den, dat de premier een lid vani het Lager huis moest zijn. DE NIEUWE DUITSCHE VOORSTELLEN. Na den terugkeer van den rijkskanselier en den minister van buitenlandsche zaken zijn de besprekingen in zake de Duitsche antwoord^ nota weer aangevangen. De voorbemdendt werkzaamheden gaan echter met groote moei- lijkheden gepaard en het is nog niet bekend, wanneer de nota gereed zal zijn. De reconstructie van het Engelsche kabinet zal, naar men in toonaangevende kringen te Berlijn meent, geen invloed hebbeu op den komenden diplomatieken stap der Duitsche re geering. Over den Lnhoud van de te verwachten nieuwe Duitsche nota veraeemt de „Welt am Montag" van welingehchte zijde het volgen de: „Met het oog op de tot dusver getroHen regelingen, kan verwacht worden, dat de nieuwe Duitsche nota aan Groofc-Biitannie te gen het einde van deze week zal worden afge- zonden. Het staat nog niet vast, dat de Duit sche regeering een afzonderlijke nota tot Frankrijk zal richten. Tegengesproken wordt, dat in het Duitsche kabinet reeds overeenstemming omtrent een nieuwe nota zou zijn bereikt. Wfel is het juist, dlat een der mimlstiers, die een groot aandeel in de beraadslagingen heeft, een ontwerp heeft ingediend. Dit plan heeft hoofdzakelijk betrekking op de waarborgen en biedt den geallieerden de.douane-inkomsten, de tabaks- belasting, het brandewijn-monopolie en het batig saldo van de spoorwegen aan. Over het in beslag nemen van reeele waarden van in dustrie en landbouw laJl dit ontwerp zich in zeer voorzichtige termen uit. Er wordt slechts vaag in aangeduid, dat men- een belasting zou kunncn heffen, welker opbrengst in de eerste plaats ten bate der schadeloosstelling zou ko- men. De besprekingen over dit plan faebben reeds een aanvang genomen. 'Zonder twijfel zal de kwestie van het particulier eigendom nog veel last veroorzaken. In het „Reichsverband der Industrie" is men, de kringen van Hugo Stin- nes uitgesloten, in den laatsten did tot rneer concessie bereid. Van de zijde van het „Reichsverband" is verklaard, dat men met een hypotheek op de reeele waarden zal ge- noegen nemen, mits de kwestie der schade loosstelling eindelijk tot oplossing wordt ge- bracht. Voorits wordlt geeisdht een verlengimg van den werktijd en particularisatie van het spoorwegbedrijf. In de kringen1 der politieke partijen van den Rijksdag aldus wordt aan het ge- noemde blad uit parlementaire kringen ge- schreven is men overtuigd, dat de Britsdie nota Duitschland voor het laatst de moge- lijkheid heeft gegeven, tot een eenigszins gun- stigc oplossing van de kwestie der schadeloos stelling te geraken. In de jongste vergadering van de Centrum-fractie van den Rijksdag kwam deze meening op zeer duidelijke wijze tot uiting. In deze vergadering werd tevens tot verhoogde activiteit aangespoord. Men koestert, even als de overige partijen, den wensch het kabinet-Cuno de verantwoorde- lijkkheid te laten. Het vertrouwen in deze regeering is niette- min buitengewoon gering. Men vraagt zich zeer ernstig af, of die regeering mag over bet noodige vertrouwen in het buitenland be- schikt. Daar er echter niemand is om de te genwoordige bewindslieden te vervangen, kan het kabenet zijn bestaan rekken. Het moet dan evenwel niet z6<5 volkomen te kort schie- ten dat de partijen per slot van rekening toch hun afkeer van een regeeringscrisis overwin- nen". DE BEZETTING VAN HET RUHRGEBIED. Op het traject Gelsenkirchen-Bismarck zijn de Franschen overgegaan tot het aan- houden en doorzoeken van Duitsche goede- rentreinen. Maandag j.l. hebben zij, een Duit- schen goederentrein tot stilstand gebracht en tien wagons met cokes uit den trein losgekop- peld. De wagons werden langs het gemilitairi- seerde traject naar Bottrop gebracht. Het Duitsche treinpersoneel werd gearresteerd, daar de posten meendcn, dat de cokes be- stemd was om naar het onbezette gebied van Duitschland te worden gesmokkeld. Gistermorgen werden wederom van een Duitschen goederentrein vijftien wagons co kes in beslag genomen en weggevoerd. In beide gevallen zou de cokes voor Neder- land bestemd zijn geweest. Op 1 Mei bedroeg het aantal uit de Palts uitgewezen personen 2107, waaronder 1467 vrouwen en kinderen, die thans hier of daar in het onbezette gebied zonder eenig huisraad een treurig bestaan leiden. Nog steeds komen er nieuwe uit^ewezenen bij. Te Ludwi'gshafen zijn 125 gezinnen van spoorwegarbeiders uitgewezen. Zij moesten hun meubilair achterlaten. De woningen zijn daama door Fransch spoorwegpersoneel be- trokken. Naar de „Echo de Paris" meldt, zijn ver- scheidene duizenden tonnen kleurstoffen, be- hoorende tot de in beslag genomen voorra- den in de Badische Anilin und Sodafabrik te Ludwigshafen, naar Frankrijk gezonden. De reeds voor eenige dagen in de Franscbc bladen aangekondigde versterkingen voor het bezettingsleger zijn in het Ruhrgebied aange- komen. In het gansche Ruhrgebied hebben reeds sedert eenige dagen troepenverschuivingen plaats, vooral naar de nog niet bezette mijr nen-talenopslajgplaatsenDageilijks warden nieuwe punten bezet of de oude bezettingeii versterkt De inbeslagneming van voertuigen met ko- len en cokes, ook van de z.g. Deputatkohlen, wordt de laatste dagen streng ten uitvoer ge- legd. Bijzonder scherp wordt de inbeslagne ming door de Belgen in en om Buer gehand- baafd. In de staatsmijn Bergmannsgluck is het personeel een 24-urige proteststaking begon- nen, daar de bezetfera den chef der smederij Spitz hadden gearresteerd. Hij' zou den bij de cokcsovens der mijn werkzame Italiaansche arbeiders aanmerkingen hebben gemaakt op hun wijze van werken. Zijn gezin werd door de Italianen uit de woning verdreven. Gistermorgen drongen de Franschen het hoofdpostkantoor te Gelsenkirchen binnen, waar eveneens talrijke versterkingen zijn aan- gekomem en eischten den aanleg van telefoon- lijnen voor de bezettingstroepen. De Duitsche ambtenaren weigerden hun medewerking. DE TOE STAND IN TERLAND. De president der Iersche republiek", De Valera neeft opnieuw een1 mededeeling gepu- blioeerd, in verband met de onlangs door hem voorgestelde grondvoorwaarden voor vredes- onderhandelingen. 'De Valera herhaalt, dat vrede door overleg een nationale noodzake- lijkheid is, en dat de huidige eenzijdijge over- ecnkomst onmogelijk kan blijven voortduren.1. De republikeineni kunnen de voortgezette aaavallen' der Vrijistatera niet langer lijdelijk blijven verduren. iDe Valera is van mining, dat de regeering geen vrede verlangt, daar zi] de verkiezingen deed plaats hebben, terwijl er een oorlogstoe- stand heerscht, zoodat aan' de republikeimen de vrijheid van woordl en vergadering kan worden omtnomien. Hiji beweert ten slotte, dat geen tien1 procenf van de Vrijstaters bij een vrije verkiezmg ge- tazeni zou zijp. DE GRIIEKSOHE SCHADEVERGOE- iDING, Griekenlamid heeft Turkije doen weten, dat't niet in staat is schadevergoeding te betalen. Griekenland zou evenwel bereid zijn de ste- den Karaga,t9ch eni Demettea af te satan. De eallieerden oefenen invloed' biji de Turken uit iermede genoegen te nemen. LAUSANNE, 22 Mei. De Grieksche Mi nister van Buitenlandsche Zaken' heeft ver klaard, dat Griekenland tot den' oorlog be reid is, indien Turkije vasthoudt aan zijn schadevergoedingseisdien. MONARCH ISTE N CONTRA FASCrS- TEN. De „Stampa" verneemt uit Palermo, dat er incidenten hebben plaats gehad tusechen fas- cisten en amti-fasicistische monarch isteu, de aanhangers van de 'Solvini. De fasdsten ver- volgde de solvinisten' onverbiddelijk. Zondag kwam het tot ernstige botsingen, waarbdjl een persoon zwaar gewond werd, terwijl verschil- lende anderen lichte verwondingen opliepen. Op de Corso Bittorio Emmanuelo had even eens een' ernstige botsing plaats. Ongeveer 30 solvinisten ontaoetten oaar een troep fascia- ten. Eerstgenoemden vielen de zwakfcere fas cistische afdeeling aan. De fascisten1 grepen naar de wapens en vuurden. Een koetsier werd' doodelijk getroifen. Te Vinzaco heeft een botsing plaats gehad tusschen gewapende fascisten: en1 popolari. Een1 der laatsten werd gedood. EEN DRAM1A' TE THERAPI A. Op het zomerverblijf van het Corps diplo matique, Therapia, heeft een merkwaardig drama plaats gegrepen. Een man, die uit Joe- goslavie schijnt te zijn gekomen en die, naar men zegt, gisteren met dobbelen1 veel geld heeft verloren, trad een cate binnen, waar tal van personen bezig waren met het bekende tric-trac-spel. Plotselin'g haalde de binnenge- komene een- revolver voor den dag, schoot twee der aanwezigen dood, verwondae zes an deren, en joeg vervolgens 2iich zelkeen kogel door het hoofd. Nadere bijzonderheden' ontbreken. WOJAK, DE GROOTE OPKDOPER Te Berlijn is een prooes gevoerd, dat teeke- nend is voor de corruptie, welke onder een deel van de ambtenaren' en beambten tiert. Een1 zekere Woj ak, in 1919 nog een arm volkszanger, die sindsdien echter zaken is gaan doen, bezat in 1922 een' weelderig inge- richte woning, auto's en renpaarden, benevens voorraden koopwaar tot een' bedrag van mil- liarden. En al dezen rijkdom had hij' bijeenge- gaard ten koste van het rijk, door met behulp van omgetachit rijkspersoneel legervoorraden voor een spotprijs op te koopen of zelfs ook wel ten geschenke te ontvangen en dan met reusachtige wfinsten te verkoopen. Hoe omvat- tend zijn zaken waren en hoe groot zijn winst was, blijkt uit het feit, dat hij bij het begin van het proces vrijw'illig 450 millioen heeft terugbetaald. 'Het O. M. heeft nu tegen Wo- jak wegens bedrog, schxiiftvervalsching, af- persing en dliefstal vier jaar en drie maanden gevangenfisstraf ge&schf, verder 50 millioen mark boete en; 5 jaar verlies van burgerrech teni. Tegen zijn medeplichtigen zijn gevange- nisstraffen tot zes maanden geSischt. VERDEELDIHBID ONiDER DE FASCIS TEN. IDe eerste ernstige crisis in de fascistische partij is thans te Niapels uitgebroken. De fas- cisentleider Padovani is uit de fascistische partij getreden en met hern een aantal ande- re leden der partij, onder wie Leden der fascis tische militie. In het district van Lixi zijn bo- vmdiern nog 40.000 arbeiders uit de partij ge- gaan. De oorzaak van de crisis ligt in den strijd tusschen Padovani en den afgevaardigde Gre co. Eerstgenoemde verzette zich tegen' toela- ting van Creco tot de partij!. Een commissie uit de fascistische partij achtte evenwel geen termen' tegen de toelating van Creco aanwe- zig. Daarop wendde Padovani zich tot Mus solini, doch ook deze zag geen bezwaar in een toetreding van Creco. Toen trad Padovani met zijn aanhanger3 uit de Partij. Mussolini heeft een generaal van de fascistische militie naar Napels gezon den om het geschil te beslectiten. Het is even- well nog niet met zekerheid te zeggen, hoe dit zal eindigen. Binnenland. DE EIN1DDATUM) VAN DEN ZO'MER- TIJD. Op vragen van den beer Braat, lid van de Tweede turner, betreffende den einddatum van den zomertijd: Kan' de minister mededeelen, waarom, in af- wijking van de gewoonte, het Koninklijk be st uit, waarbij de datum van invoering van den zomertijd voor dit jaar is vastgesteld, geen einddatum noemt? Is de minister bereid alsnog dezm' eindda tum te noemen? Meent ook de minister niet, dat de eindda tum zoo vroeg mogelijk moet vallen, opdat de last van den zomertijd zoo kort mogelijk dure? heeft de minister van binnenlandsche zaken en landbouw geantwoord Bij1 het stellen' van den eanddatum van den zomertijd valt, evenals bij de bepaling van het aanvangstijdstip, in het belang van het internationaal spoorwegverkeer, zooveel mo gelijk rekening te houden met de maatregelen, ter zake van zomertijd getroffen in het buiten land, met name fin Belgie. Voor zoover bekendi, is in Belgie bedoelde einddatum voor dit jaar nog niet vastgesteld.- Uit dien hoofde bevat ook het Koninklijk Besluit van 24 April 19923 (Staatsblad no. 160) te dier zake geen bepaling. Ondergeteekende heeft de vcreischte stap- pen gedaan' om langs diplomatieken weg om trent den einddatum van den zomertijd, welke voor Belgie zal gelden, inlichtingen te verkrij- gen. In afwachting van die gegevens meent on dergeteekende zich vooralsoog te,mogen ont- houden van het uiispreken van een meening omtrent het tijdsfip, dat als einde van' den zo mertijd hier te lande dit jaar ware in aanmer- king te brengen. Wel kan hij de verzefcering gevea, dat, zoo- dra de noodige gegevens zullen zijn ontvan gen vaststelling van den einddatum zal wor den bevorderd. NIEUWE BRIEVENIBOSSIEN. Op vragen van den heer Marcbant, lid van de Tweede Kamer, in zake vervanging van brievenbussen: 1 Is het bericht juist, dat het hoofdbestuur van posterijeni, telegrafie en telefbnie de brie venbussen gaat vervangen door nieuwe? 2 Zoo ja, is de minister bereid mede te dee- ten, wat van dezen maatregel de tasten zul len zijn en welke besparing er van is te ver wachten? heeft de minister van waterstaat geant woord 1 1. Met den aanmaak van: de nieuwe brie venbussen zal eerst worden aangevangen, als de voor verstfekking aanwezige voorraad bus- sen zal zijn 'uiigeput. Opdracht tot aanmaak van deze bussen zal in geen geval in dit jaar plaats vindenaanschaffing wellicht in den loop van 1924 zal slechts naar be- boefte geschiedem. Hieruit moge blijken, dat het bericht, dat alle brievenbussen door nieuwe zullen wor den vervangen, niet juist is. 2. In verband met het antwoord op vraag 1 kan vraag 2 onbeantwoord blijven. Geniensfd Niriiws UISTAPJES VAN DEN FRANSCHEN GEZANT. De Fransche gezant in Den Haag komit niet Dinsdag, doch Woensdagavond te VTis- singen aan. Vrijdag is hij de gast van de Zeeuwsche Landbouwmaatschappij, die hem per auto zal afhalen uit Ylissingen voor een bezoek aan Zuid-Beveland, waar allereerst te't Heer-Arendskerke het echft Zeeuwsche landbouwbedirijf van den heer K. Janse wordt bezocht. Vervolgens word't langs een omweg door het ZuideHjk deel van het dland naar Goes gereden, waar den gezant een noenmaal wordt aangeboden. .VHtdagmiddiag wordt bezoek gebracht aan den Wilnelmina- polder en aan de kweekerij van den heer Van der Have te Kapelle. 's Avondls een maaltija te Goes. „DE PSYCHO'LOGIE VAN DEN' BELASTING'BETALER". Het Nederlamdsch Correspondenitiebureaa in E)ett Haag meldt: Het Weekblad voor privaatrecht, notaris- ambt en registTatie heeft bericht, dat een van de inspecteurs der registratie de aaingiftenbil- jetten voor de vermogensbe1 asting verzonden heeft met de bijvoeging van earn gehectogra- feerde circulaire, waarin verzocht wordt bij de aangifte over te leggen een sperificatie van de effecten. Alls dit bericht juist is, heeft de inspecteur meer gediaae dan de wet voorschrijft. De on- derstelling van het weekbladi, dat het departe- ment van financien voorschrift daartoe zou hebben gegeven, is onjuist. ZilGEUNER'S. Bij's Heerenberg heeft een zigeunensbendie, bestaandie uit 30 oersonen met vier wagens, adit beren en adi.t apeni, getracht over de Ne- derlandsdie grens te tamen. Ze kwam' uit het Duitsche bezette gebied. De itroep moest terugtrekken en verspreidde zich in die rich- ting van Gendingen en Anhalt. Men meent, dat het een venkenmerslbendje is van een groo- tere troep. SLAGERSVA'KTENTOONSTELLINO. In het Jaarbeursigefeouw te Utrecht is Maandagmiddag ire tegenwoordigheid van talrijke genoodigden, onder wie de burge- meester van Utrecht, dir. J. P. Fockema An- dreae, da eerste Nederlandsdie Slagersvak- tentoonstelling geopend. DE DIEFSTAL AAN BDORD VAN DE „M>I NNEKAHDE. Omtrent den diefstal van poststuldceii' op de „Minnekahde" wordt nader gemeld: Aiangenomen1 wordt, dat het hier een ern stig geval van roof betrcft IDe imhoud van sommige verimiste postzakken lag over het dek van het schip versprdd. De roof heeft blijk- baar op.zee plaats gehad. Men gelooft echter, dat onbevoegden reeds de postzakken door- zochten vdordat de .Mimnekahde" uit New- York vertrok. Ook een aantal aangeteekende poststukken, bestemd voor versdiillende Europeesche lan- den op het Continent, is vennoedelijk gestolen. VEREENIGINGi VAN CHRISTEILIJKE ONDERWHJZERS. Gistermorgen heeft de heer K. Brants, in specteur bij het lager onderwijs to de inspec- tie Ldden, in de Salon Doele te Rott. de ten- toonstellimg van leermiddelen geopend, welkr ingericht lis ter gelegenheid fan de 69e alge meene vergadering van de Vereenigiing van Ghristelijke oodterwijzers en onderwijzeressen in Nfederland en de overzeesche bezittingen. ZENIDINGiSIFEBST. In het Heurnsche Bosch is Maand'ag het Zendingsfeest voor den Gelderschen Achter- hoek onder veel deelneming gehouden, waar bij als sprekers optraden ds. J. W- van' Pete- em, ds. O. Norei, ds. A. Dmst, ds. H. C. de Hoot, pastor H. Mees en de heer J. Enter. HOOCE RAAD. Voor den 'Hbogen Raad werd gisteren ge- mcludeerd tot verwerping van net cassatie- ■oep (behoudens verandertog in de kwali- ficatic)ingesteld dOor J. H. tegen' zijn ver- oordeelting door de rechtbank te Alkmaar tot 50 boete wegens overtreding van1 de Wo- ningnoodwet. Uitspraak in deze zaak 18 Juni. HIET BEZOEK VAN DEN KONINO VAN NOORWEGEN. De Kontogtoi zal aan den tailing van Nloorwegen tijdens diens verblijf in ons land een: eeredienst toevoegen, bestaande uit' den gepens. vice-admiraal W. C. J. Smit, oud- commandant van de stelling van de Monden van de Maas en de 'Schelde; kapitein H. G. Rambonnet, commandant van het tarps rij- dende artilleriie te Arnhem, en eerste luitenant H. J. Phaff, ordonnance-officier van de Ko- nsngim. Het ligt in de bedoeltog, dat deze eere dienst zich bij aankomst van den Noorschen taning op 5 Junfi. te I Jmttiden aan boonf zal begeven' van het panfserschip Eidsvold, waar- mee dekoning in ons land komt, teneinde zich te zijner beschilkkimg te stellen'. DE STAKING IN BE'LGIE. Uit Roosendaal wordt gemeld: Stods Maandagmliddag halfvier rijden' de passagierstreinen van en naar Brussel vrij ge- regeld, al blijft de toestand onzeker. Garantie van vertrek of aankomst in' Bel- iie wordt piet gegeven. De Parijsche sneltrein ■anl hier gistermorgen1 met slechts enkele minuten vertraging aan'. Goederenvervoer ALRMAARSCHE CODRANT.

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 1