■i IX Chnvtei^lM groyp kwam four bet eecirt met een eigen lijst uit. Op daz.e lijst werden 78 stemmen uitgebrachi, zijnde 42 stemmen te weinig voor a/4 van den kiesdeeler, zoodat deze stemmen, cmdat de lijst niet verbonden was, verloreq gingen. De R.-K. behaalden 771 stemmen en be- haauien daardoor 4 zetels, met een rest van 131, voor welke rest hun een vijfde zetel werd aangewezen. lndien deze lijst met de Christelijke groep verbonden was geweest, dan zou dit dan ook geen verandering in den uicstag hebben gebracht. Door de R.-K. werd er wel gerekend op vijf zetels, doch dat zij den vijfdlen zetel nog door een grootste rest moesten halen was een ver- rassing, aangezien verwacht werd, dat zij vijf zetels plus een groote rest zoudeu beko- rnen. De verrassing van deze lijst was boven- dien, dat ondanks het sterk gepropageerde ad- vics om alleen No. 1, den heer J. Apeldoom, te stemmen, er op deze lijst nog 158 voor- keurstemmen werden uitgebracht, waaxvan 83 op den door de R.-K. arbeidera gewilde candi- daat, den heer J. Martin, die daardoor 3 stemmen meer dam 50 pet. van den kiesdeeler bckwam en hoewel No. 6 van de lijst, toch in de plants van No. 5, den heer C J. de Wit, die slechts 5 voorkeurstemmen bekwam, ver- kozen werd. Dat deze lijst, door de leiding ook overigens niet ovcreenkomstig den wil van de kiezers was opgemaakt, bUjkt uit het feit, dat de op No.-4 gcplaatste aftredende wethouder, de heer J. Oldenburg, nog 46 voorkeurstemmen behaalde, terwijl de op No. 3 geplaatste heer Blank slechts 2 voorkeurstemmen bekwam en de op No. 2 geplaatste heer Baltus 17 stem- men. De S. D. A. P., die yoot het eerst aan de gemeenteraadsverkiezmg dee In am, bekwam 154 stemmen, zijnde 6 beneden den Idesdeeier em veroverde 66n zetel. Dit stemmental bleef ver beneden de ver- wachting. Ingewijden rekenden zelfs op een 270 stemmen. Dat deze uitslag zoozeer be neden de verwaditing bleef, viodt vooral1 zijn oorzaak in het afwijzen van het verzoek om de rest met links te verbinden en daardoor te voorkomen, dat een rest aan rechts ten. goede zou komen. Tal van rood stemmende kiezers hebben, door ditmaal niet rood te stemmen, getoond, dat zij deze leiding niet wenschten te volgen Ook het feit, dat No. 2 met bepaald een ge- lukkige keuze genoemd kan worden, is hier- aan niet vreemd. „Bergen's Belang", die de vorige maal van de 7 zetels er 3 veroverde, maar daarop dit maal, door de afzonderlijke liisten voor de heeren Hoksbergen-Zeiler, de Middenstand en de S- D. A. P. niet op kon rekenen, behaalde 254 stemmen, zijnde een zetel en een rest van 94 stemmen, voor welke rest ze eveneens een zetel bekwam. De Middenstand wist het tot 73 stemmen te brengen, zijnde 50 stemmen te weinig voor */4 van den kiesdeeler. Doordat deze lijst ech- ter verbonden- Was met die van J'hr. Bar- naart en die van de heeren Hoksbergen en Zeiler, kwam ze toch in aanmeiiktog en indien deze lijst 21 stemmen meer had ge- had, dan zou de Middenstand een zetel heb ben bekomen, die nu aan „Bergen'8 Belang" werd toegekend. De lijst Hoksbergen-Zeiler behaalde niet minder dan 283 stemmen, zijnde een kiesdee ler en een rest van 123 stemmen en bekwam hierdoor twee zetels. Dit aantal was daarora een verrassing, omdat Jhr Barnaart, die aan de samenstelling van deze lijst had medege- werkt en verklaard had zich om gezond- heidsredenen niet meer beschikbaar te stellen, zich door een groep melkveehoudena en voor- standers van bezimniging ter elfdier ure had laten bewericen, om met een zelfstandige lijst uit te komen, waardoor verwacht kon worden, dat deze lijst slechts &n zetel zou bekomen, Op de lijst Jhr. Barnaart werden 145 stem- men uitgebracht, waardoor deze lijst, uit linik- sche ovcrwegingen met die van den Midden stand en die van de heeren Hoksbergen-Zeiler verbonden, ten zetel bekwam. De uitslag is een zoodanige, dat die, ook al was er geen enkele lijst verbonden geweest, geen anaere geweest zou zijn. De raad is in meerderheid links gebleven, n.l. 6 tegen 5. Dat er druk gestemd is, bhjlct uit het feit, dat van de 1977 kiezers er 1787 hun stem uitbrachten, waarvan 31 van onwaarde. Tot de 190, die niet gestemd hebbeo, behoo- ren er verscheidend die overleden waren, ziek waren of inmiddels naar elders vertrokkea. Gekozen zijn: Van de R.-K. de heeren J. Apeldoorn, M. Baltus, H. Blank, J. Olden burg en J. Martin. Van „Bergen's Belang": de heeren C. Bogt- man Az en J Brugman. Van de S. D. A. P.de heer L. den Das. Van de lijst Jhr. Barnaart: de heer Bar naart, en van de lijst Hoksbergen-Zeiler: de heeren Hoksbergen en Zeiler. De propaganda voor deze lijst was zooda nig gevoerd, dat den kiezers voor deze lijst verzocht was hun stem op een der candidatcn uit te brengen. De-heer Zeiler had in een verldezingscou- rant verklaard, dat de plaats op de lijst hem onverschillig was, aangezien hij slechts door voorkeurstemmen gekozen wenschte te wor den, zoodat moest blijken, dat een voldoend aantal burgers hem als raadslid wenschte. met het gevolg, dat op hem, ofschoon No. 2 van de lijst, 115 persoonlijke stemmen wer den uitgebracht. Hij kan dus fevreden zijn. De heer Hoksbergen, No. 1 van de lijst, be kwam 148 persoonlijke stemmen. Hedenmorgen vernamen wij het gerucht, dat de heer Brugman voor de lijfct „Bergen's Belang" gekozen, voor zijn benoeming tot raadslid wenschte te bedanken, ter wille van het niet herkozen lid van „Bergen's Belang", den heer Swaan, No. 3 van de lijst. Wij kunnen mededeelen, dat dit gerucht van alien grond is ontbloot en dat de heer Brug man zijn benoeming zal aanvaarden. De gedetaileerde uitslag is de volgendie: Christelijkfe groep 78 stemmen, verdeeld als volgt: Joh. L Fillet 60 st., L. de Uefde 15 st., Schoonhoven-Vetter 2 st., A. C. Seewald 1 st., I Schoonhoven 0 st. Lijst Jhr. Barnaart 145 st., J'hr. -Barnaart 115 st„ P. Besse 16 st., J. Brum 14 st. Lijst Hoksbergen-Zeiler 283 st.C. J. Hoks bergen 148 st, C F. Zeiler 115 st., J. Swaag 9 st., W. Rampen 9 st., W. Stroomer 1 st- Middenstandslijst 73: C. v. d. Veen 56 St., J. A. Verhagen 2 st_ Jb. Pitas 0 st, J. Hfete- dlmgen 9 st., C Modeler Azn. 0 st. Lijst „Bergen's Belang" 254 st.: C. Bogt- man Az. 184 St., J. Brugman 41 si, Jb. Swaan Hzn. 22 sit., B. de Jonge 3 si, M. J. Krans 4 st R.-K. lijst 771 st.: J. Apeldoom 613 st., M. Baltus 17 St., H Blank 2 st., J. Olden burg Jzn. 46 sf, C- J. de Wit 5 st., J. E. Mar tin 83 st., Th. Sluiter 4 st, Th. Vink 1 st., J. N. de Koning 0 st., N. C. A. Frankenmo- len 0 st Lijst S. D. A. P. 154 st.: L. den Das 148st., Abr. Prins 4 st., H. Melkman 0 st., C. Cou- wenhoven 0 st., H. MeLkman-Neeter 0 St., J. Koster 0 st., P. Huigen 2 st., A Jansen 0 St., S. Trijttel 0 st. Gemengd Nieuws UIT HET LAND DER ZIEKE KAJA-KAJA. Een verpleger, door den Burg. Oeneesk. Dien&t gedirigeerd naar Zuid-N.-Ouinea om zijn diensten te verleenen bij de bestrijding der venerische ziekten onder de Kaja, kaja, waar dit volk aan uitsterf t, vertelt in de Java- Post hoe hij reeds weinige dagen na aankomst uitgezonden werd met een expeditie, be- staande uit den dokter en 20 poutiedienaren, die een opdracht had om het volk, wonende aan de Engelsche grens, te verzamelen en te onderzoeken en de zieken ter verpleging mede te ncmen naar Merauke. Den eersten dag, schrijft hij, ging de weg door weelderig groeiende klapperbosschen, die ons van tijd tot tijd een koelen dronk schonken. Den tweeden dag ging het dikwijls door moerassen, waax wij tot den buik toe in den modder zakten; de volgende dagen het- zelfde. Tot wij kwamen aan een kaxnpong, die tot verzamelpunt werd gekozen. De gewapende politie werd uitgezonden om volk naar hier toe te brengen. Intusschen lier ten we de pl.m. 70 Kaja-kaja, die hier bij el- kaar woonden, huizen bouwen voor htm land- genooten die later zouden komen. Hoewel de kampong, waar wij verbleven, slechts 2 hui zen bevatte, ten voor de vrouwen, en die hui- zen nog zeer slecht gebouwd zijni, trokiken zij onder leiding van den dokter en verpleger eenige zeer soliede huizen op. n.l een huis met bijgebouwen voor dokter en verpleger, een huis voor de dwangarbeidera en dne hui zen voor de patifinten. De huizen voor de Kaja-kaja waren hoog 6 M., breed 8 M. en lang 18 M. Elk huis was er op berekend 150 Kaja-kaja te kunnen bergen; want wij ver- wachtten 450 menschen. Toon dat alles klaar was, kwamen de men schen uit verschillende afgelegen kampongs opzetten, naar het heette om onder een good onderdak eenigen tijd te verblijven en feest te vieren. 's Avonds om 8 uur begon het feest en duurde tot's morgens vroeg 5 uur. De dans, dieni zij uitvoerden eni waaraan iedtereen mee- deed, stelde de terugkomst van een sneltocht voor: de gefoofde vrouwen en kinderen wor den als de hunne beschouwd, en gedwongen mede feest te vieren. Rondom de dansende kringen Kaja-kaja met bosschen stroo op 1 angie staken gebonden, een voorstelling van de gesnelde hoofden, die zegevierenid rondge- dragen worden. Ik liet mij dit uitleggen door een tolk, een banneling, die hier al jaren is en de taal goed spreekt Na eenige avonden zoo'n feest gehad te heb ben, waardoor wij niet konden slapen, von- den wij het wfel. Toen gingen de ltd's mor gens al vroeg op jacht, de vrouwen zorgden intusschen voor de sago. De mannen fewa- meu tegen den avond thuis met een flinken buit sahams, welk vleesch bijna smaakt als hertenvleescn. Den volgenden dag zou het werkdijke feest voor den dokter en den verpleger beginnen. Het onderzoek had plaats en we vonaen on der de ongeveer 300 Kaja-kaja's 90 zware ziekeu, mannen *en vrouwen. Hun toestand was niet te beschrijven. Daags daarop zette de stoet zich in bewe- ging om af te marcheeren naar Merauke. Het was een afstand van 3 dagen, voor deze on- gelukkigen eem zware tocbt; miaar ze kwa men gelukkig alien te Merauke aan Den dag na aankomst begon de verpleging. Intusschen maakte de dokter zijn laboratorium in orde; daar geschiedtvan het werk. Intusschen mocht ik hen al behandelen met fodoform. Dit werkt bij hen zeer gunstig. Wij mochten reeds het genoegen hebben 24 van hen terug te zenden naar hunne kam pongs, nadat zij verschillende iniectjes met tartarus stibiatus gekregen hadden. Intus schen groeit het aantal zieken reeds aan; op het oogenblik heb ik al 235 van diezware zieken, die alien elken dag door mijnt handen gaan. Met een stevige pijp in den mond kan men dat wel volhouden. Maar't is niet alles! Bij de onderzoekin- gen op onzen tocht moest de dokter tweemaal ophouden en eens zag ik hem braken. U kunt u niet voorstellen wdk een lucht die zieken medebrengen: Maar het is prachtig te zien hoe zij gene- zen. Pastoor Vertenten bezoekt mtjne zieken dikwijls en dan zie ik a 1 tijd' blijde gezichten, wanneer zij in hun moedertaal women aan- gesproken. Naar schatting zal de expeditie Wi iaar durenen wanneer wij alle menschen de znektie gewekeni zijn. Waar de missiie ge- dez ickte geweken zijn. Waar de missie ge- ve«,tigd is, komt de ziekte niet meer voor. DE WEGGE J AAODE BROEDER AL'S TANDARTS. Twee zusters te Amsterdam baddlen: veel last van kiespijn. Op eeni zekeren dag werd door iemand biji deze gezusters aldus een „tandarts" geintroduceerd: „Ndemand kon better dan hij kiezen itrekken'; ook kwam hij bij! de patitaten aan huis." En zoo ver- scheeni op eeni middag de tandarts enl deed zijn werk. De eene vrouw bloedde na het trelkkeni erg. ook-was zdji koortsig. Uit den mond van naar zuster trok hij daarna twee kiezeni en een tand h f 5. Zij! had daarna „reuzje-pijn," em het prettig vooruitzicht, dat haar heele mond leeg gefrokkera moest wor den, em dat zij' een. nieuw gtebit moest hebben voor de somma van 55. 'Na het trekken werkte hij, zooals de juffrouw aan kanton- nechter mr. Carstem vertelde, met eem lud- fersdoosje. Welke medische verrichiingen' met dit ^instrument' verricht werden, was niet duioelijk, te meer daar de juffrouw, die eenige kiezeni verloren had en wier kaak nog rweerde, erg onduidelijk sprak. Zij! was zicht- baar onder dtea tocfinik vso de loachtadt- ting. De volgende getuige stond niet met zijn mond vol tandem. Hij was stoker van beroep en de echtgenoof van de juffrouw. Hijt deci de mede, dat de tandarts tot zdjta vrouw had gezegd, dat Zij1 een kankierbacii in haar mond nad, en naar het Ant. v. Leeuwenhoekhuis, waar hdji werkte, moest. Getuige was zenuw- patient en „liep de kliniek van prof. Bou- man." Daar besprak hij. hett geval, en' vroeg aan prof. Bouman, of er aan het Ant. van Leeuwenhoekhuis ook eeni tandarts verbon den was. De genoemde naam was den profes sor echtar onbekend. 'De directeur van het Wilhelminagasthuis werd er ingeAaald. 'Deze liet een portret zien vaneen weggepaag- deni broeder, en hierin herkende get. doi „tandarts." „Dan zal Ik hem1 te pakken nemen," zeide de stoker. Men ried hem echter aan, die politie te waarschuwen en een rechercheur maakte te gen) den tandarts" prooes venbaal op. De tandarts was als broeder weggejaagd, omdat hijl dagrn te laat kwam in net Gast- huis. Veribeeld u, hiji zou de studenteni de operatie van, zijn vrouw in het v. Leeuwen hoekhuis laten zien1. Maar ik zal'm „met i?n Leeuwenhoekhuis, zeide de stoker tot dten kantonrechter, voor wien de „tandarts" die niet verscheneni was, moest terecht staan, we- gens het uitoefenem van het beroep van tand arts, waartoe hiji niet toegelaten was. De ambtenaar van het O. M., mr. Meisch- ke, eischte tegen beklaagde J 200 of 100 da gen hechtenis. MAATSCHAPPIJi TOT NUT VAN T ALOEMEEN. Terwijl mem gisteren in. de 37ste algemeene vergadering van de Mtaatschappiji tot Nut van 'f Algemeen. bet slot van ae begrooting besprak, werd' het voorstel van het hoofdbe- stuur aangenomen om een alinea in artikel 19" van de Wet der Maatschappij te schrap- pen en daardoor de districten in staat te stel len als zelfstandige eorporaties naar buiten op te tireden. Verder werd, voortgaanide met de begroo ting, op voorstel v. Medemlblik goedgiekeurd, dat de bijdragem van de departememten to de kostan van het Maandblad zullen worden ge- bracht op 0.25 per lid. Het hoofdbestuur had voorgiesteld /0.20. De begrootimig werd nu met algemeene stemmen goedgekeurd. iDe heer ten Brugge Cate van Purmerend deed en'kele mededeelingen. over de studiekrto- gen voor volwassenen vanwege de Maat schappij! tot Nlut van't Algemeen, in verband met eigen ervaringen. Van de cursistem die de voordrachten van den heer ten Brugge Cate volgdem, kwamen wenschem to over de te bespreken onderwer- pen, als o.a. over Hegel en zdjh leerlingen, over logica, over metaphysica, over erfelijk- heid to het denkem, over godsdienst, oommu- nisme, Schopenhauer, over de nieuwere letter- kunde, etc., etc., waaruit Mij'kt hoezeer er meegeleefd werd met de Studiekringen. Schriftelijk onderzoek er naar of de cursis- ten ',iets gehad1 haddenf aan de voordrachten wera niet gehouden, maar het sucoes van de cursuasen bewees dlat men er sterk mee mee- leefde. Een lanigdurige bespreking over deze cur- sussen in de departement, die belangeloos ge- geven worden, volgde, waaruit bleek dat to verschillende depantementen deze cursnssen bestaan, hetgeen den secretaris een spontane rede ontlokte, waarin hiji zeide nu weer ge- voeld te hebben seer, te zijn van een maat schappij die zich noemt tot Nut van't Alge meen. (Applaus.) De voorzitter sloot zich hierbi| aan en zei, dat er uit blijkt, dat er dus hoop voor de Stu diekringen fcestaat voor de toekomsi De heer van der Gtraaf leidde hiema de vraag in: Hoe dienen' wij te denken, gegeven den nuidigen wettelijken toestand, over aan- vuillende cursussen voor het Fransch op de Lagere'school? De heer van der Oraal heeft drie cojfclu- sies in deze getrokken: a. De verawijning van het Fransch van de Lagere School dient te worden aanvaard; b. De cursuasen in het Fransch naast de 6 jaren lagere school zijn te verwerpen; c. Het Fransch moet worden gered en wel door bet voortgezette onderwijs zelf. Uitvoerig lichtte spreker deze conclusies toe. Nla de inleiding zeade dte voorzitter, dat de rede van den heer van der Oraaf overeenstemt met de bealisslng van dte vergadering op 6 April j.L, gehouden over deze kwestie en ver- dere plannen zijn reeds in bewerktag, vooral over de itaak van de midldtelbare scholen in de ze. De vergadering werd daarop met een woord van dank van den voorzitter, aan de schieidende Hoofdbestuursledeo van Beresteijn en Pruissen, gesloten. ZEEUWEN rN ENOELAMD. Het Zuld-Bevelandsch gemengd1 koor is Zaterdag en de beide Pinksterdagen in Folke stone geweest, waar het, gekleed to oud en nieuw Zuid-Bevelandsch costuum, drie druk bezochfe uitvoeringen heeft gegeven, twee in het stadhuis en een in den scnouwhurg. KORTE BE'RIOHTEN. De Rotterdamsdie gemeenteraad zal Vrijdag een voorstel tot het aangaan van1 een 5 pCt. leening van 10 milliioen gulden behan delen. Ingezonden stukken (BuiUn veraniwoordelijkhtid van ds Redat- tle. Ds opnams in dtxs rabrisk bewifst gsens- zim, dat de Rtdactie er mede instemt). AAN DE HDLLANDSCHE PLEEG- OUDER1S VAN 'HDNGAARSCHE KIN- DERENL De Neder 1 andsch- Hongaarsche Vereeni- ging te's Gravenhage, welke, in samenwer- king met het Hongaarsch-Nederl andsche Ge- nootschap te Budapest, de ontwikkeling der betrekkdngen tusschen deze beide landen be- vordert, vestigt de opmerkzaamhdd op het volgende. Ter vermijding van moeiUjkheden, welke zich in het schrirtelijk verkeer tusschen Hol- 1 andsche pleegouders en1 de Hongaarsche ou- ders der in Nederland opgenomen kinderen voordoen, werd het Hongaarsch-Hdlandsch- Infdrmaiiebureau, Budapest VIII Kaivin-ltr, met dte vertaldng deaaer brieven belast. Hbllandscire pleegouders kunnen dus hun hrieven aan Hongaarsche oudert in het Ne derl andsch schrijven. Ziji behoeven dan in hun brief slechts duidelijk de volgende Hongaar sche woordten' te schriVven ^ardMasiri for- duljon a Magyar-Holland Tajtko ztatd Iror ddkox, Kalvin-ttr Budapest", hetgeen betee- kent„Wendt U voor vertaltog tot het Hon- gaarsch-Hollandsch Informahebureau, Kal- vin-pletoi, Budapest. Wanneer de Hollandsche pleegouders ook de to het Nlederlandsch geschreven brieven van de Hongaarsche ouders wenschem te ont- vangen, zoo is dit door inzendtog van 2. in zi'lverbons aan bovengemoemd kantoor te bereikea. Na ontvangst van dit bedrag ver- taalt het bureau een. half jaar lang de brieven over en ween, van het 'Hongaarsch to het Ne derl andsch en van het Nederl andsch in de Hongaarsche taal. Ode to ieder ander opzicht stelt het bureau dat onder leiding van den vice-consul der Ne der Landen te Budapest staat, zich ten dienste van. hen, die verlbiniddng met Hongarije zoe ken of Lnddchttogen daaromirent verlangen. Nederlandsche pleegouders, die de aan na- tuur- en kunstechatten zoo rijke stad' Buda pest willenl bezoeken, ontvangem op aanvrage alle inlichttogen, welke voor de reui daarheen noodig zijn. HtotelkameriB worden gereserveerd en verderc opheldertogen' worden! bjj aan komst te Budapest in de Nederlandsche taal verstrekt. "Voor pasbehandteling bij! consulaten en politie wordt gezorgd; kortom. alle mod- lijlkneden, welke znch bij1 een verblijf in den vTeemde voordoen, worden uit den weg ge- niimd. Ten slotte wordt nog de aandacht geves- tigd op de maandelijlks door het Hongaarsch- Nfederl andsch Genootschap in de Hioll'and- sche taal udtgegeven _Hongaansch-Holland- sche Revue." Zij, die to Hongarije belang- stellen, vinden in dit blad1 alles, wat een beeld geeft van het leven en de toestanden aldaar, alsook mededeelingen op maatschappelijk, cultured em economisch gebied. De abonne- mensprijs bedraagt 4 per jaar (voor leden der Neder!andsch-Hongaarsche vereeniging /2.50 per jaar), welke onder vermelding van naam en: adres aan bovengemoemd adres ge- zonden kunnen worden. 432ste STAATSLOTERIJ. Hoofdprijzen. Trekking van heden. Ns. 983)9, 121319, 12529, 19980, 21926 J 1000 Ns. 6616, 10297, 18429, 18856, 21925, 22583 400. Ns. 18416, 21237, 22867 200. Ns. 1143, 4904, 5984, 7802, 9417, 14235, 14986, 19321, 21276, 22520, 22673 100. Trekking van1 Woensdag 23 Mei. 5ae klasse, 6de lijst Prijzen van 70,—. 245 252 273 44 842 1518 2030 2825 3434 3816 4661 5361 5851 6295 6961 7481 7958 8422 8944 9510 878 1533 2215 3037 3475 3924 4950 5418 6036 6395 7119 7520 8024 8629 8984 9617 940 1566 2517 3067 3532 4084 5023 5462 6068 6458 7129 7650 8047 8677 8997 9665 1163 1648 2629 3069 3642 4113 5031 5636 6084 6642 7165 7690 8077 8880 9110 9859 309 1192 1760 2697 3223 3676 4272 5051 5645 6196 6721 7181 7887 8918 9336 9872 493 1473 1836 2739 3263 3813 4349 5099 5674 6227 6901 7403 7902 8234 8936 9408 9915 10298 10300 10531 10682 10701 10823 10857 10894 10948 10992 11043 11064 11178 11254 11331 11467 11564 11573 11748 11890 11914 11930 12079 12145 12163 12264 12512 12547 12609 12894 12922 12953 12959 13012 13328 13460 13571 13594 13614 13616 13854 13910 13935 14393 14443 .14701 14751 14823 15002 15124 15250 15579 15663 15683 15766 15768 15832 15855 15893 15956 16093 16172 16247 16311 16611 17012 7046 17053 17094 17109 17130 17179 17340 17536 17680 17866 17906 17958 17963 18208 18324 18329 18415 18683 18596 18936 19006 19014 19056 19065 19135 19333 19415 19493 19651 19662 19676 19728 19848 19932 19970 20020 20032 20121 20260 20693 20705 20860 20941 20985 20987 21035 21170 21205 21229 21576 21593 21734 21867 22026 22068 22200 22215 22275 22382 22434 22457 22484 22485 22546 22616 22631 22820 22824 22838 22843 22949 30 261 682 814 10(22 1248 1402 1828 1983 2138 2334 2434 2565 2724 2948 3088 3615 3722 4028 4227 4398 4674 4814 5016 5106 5324 5530 b924 6027 6475 6758 6917 7135 7470 7648 8022 8208 8363 6864 8895 9175 9471 9628 9775 NIETEN. 41 60 63 135 228 299 345 370 488 628 691 713 724 754 793 821 941 944 964 1017 1118 1122 1205 1214 1240 1261 1276 1343 1378 1401 1421 1423 1555 1582 1773 1858 1906 1911 1935 1957 2004 2028 2049 2068 2131 2150 2156 2263 2290 2323 2336 2339 2354 2402 2425 2449 2466 2503 2540 2561 2608 2672 2677 2686 2693 2754 2823 2863 2917 2923 2962 2983 3019 3029 3046 3224 3237 3245 3379 3514 3595 3608 3609 3686 3712 3725 3789 3835 3980 3982 4076 4116 4169 4191 4192 4243 4250 4280 4331 4384 4438 4528 4607 4620 4665 4708 4714 4757 4769 4771 4847 4940 4966 4978 5006 5030 5032 5063 5076 5101 5113 5126 5182 5246 5300 5381 5389 5411 5502 5518 5539 5715 5771 5822 5896 5934 5946 5986 5989 6023 6080 6111 6186 6312 6314 6477 6489 6527 6678 6745 6759 6806 6814 6906 6912 6969 6984 7093 7108 7133 7136 7238 7241 7262 7380 7489 7540 7619 7642 7643 7729 7732 7801 7870 7985 8052 8065 8079 8157 8182 8211 8274 8286 8334 8362 8429 8523 8606 8636 8657 8683 8725 8841 8857 8890 8942 9021 9056 9091 9131 9180 9314 9332 9376 9440 9476 9539 9548 9570 9594 9646 9669 9717 9740 0756 9779 9876 9895 9923 9926 9928 10088 10221 10464 10706 10690 11139 11319 11594 11832 12049 12230 12412 12564 12735 12864 12939 13089 13303 13643 13962 14182 14451 14581 14739 14855 15007 15125 15244 15488 15762 15946 16141 16304 16559 16655 16765 17013 17410 17633 17860 17974 18099 18320 18494 18660 18820 19009 19261 19429 19475 19865 20066 20184 20245 20392 20521 20655 20817 20979 21107 21245 21405 21632 21697 21871 22028 22128 22308 22530 22770 22990 5dc 70- 9947 10006 10091 10145 10350 10394 10484 10510 10773 10780 10910 11029 11222 11227 11323 11354 11664 11675 11844 11848 12068 12134 12232 12266 12453 12468 12584 12587 12740 12780 12879 12884 12949 12966 13090 13182 13348 13427 13660 13682 13988 14004 14190 14191 14452 14474 14635 14639 14744 14746 14858 14912 15028 15042 15140 15153 15256 15345 15567 15639 15769 15779 15951 15955 16151 16180 16316 16382 16581 16602 16681 16682 16917 16925 17104 17142 17479 17533 17733 17761 17896 17908 17988 18012 18146 18165 18327 18347 18538 18542 18684 18697 18845 18863 19048 19062 19274 19313 19435 19440 19506 19549 19923 19926 20087 20116 20197 20202 20279 20314 20397 20403 20523 20582 20677 20691 20856 20880 20986 20989 21124 21138 21261 21317 21499 21520 21646 21648 21722 21736 21894 21978 22052 22060 22160 22185 22319 22334 22545 22606 22788 22823 22993 23000 klasse, 5de lijst: 10000 10158 10436 10551 10824 11081 11252 11422 11700 11899 12161 12337 12485 12607 12793 12895 13030 13211 13446 13753 14021 14320 14491 14684 14792 14957 15070 15184 15376 15660 15824 15995 16219 16396 16619 16741 16944 17225 17560 17771 17914 18060 18229 18371 18547 18720 18898 19152 19334 19453 19569 19969 20131 20213 20319 20420 20622 20722 20881 21016 21190 21342 21522 21656 21763 21990 22065 22247 22376 22642 22834 10050 10172 10451 10618 10841 11113 11265 11460 11791 11951 12172 12367 12502 12682 12796 12899 13035 13233 13561 13895 14094 14348 14512 14713 14837 14978 15092 15201 15455 15664 15870 16008 16244 16469 16627 16756 16977 17258 17565 17806 17931 18083 18263 18423 18579 18743 18912 19176 19391 19464 19579 20031 20133 20220 20381 20453 20626 20740 20914 21097 21232 21358 21546 21661 21791 22017 22074 22254 22391 22678 22844 10052 10188 10454 10650 10871 11126 11276 11547 11822 11956 12203 12411 12509 12726 12833 12904 13085 13264 14126 14383 14564 14732 14842 14990 15099 15221 15476 15747 15881 16138 16264 16529 16643 16757 16984 17356 17587 17854 17959 18087 18264 18474 18593 18778 18949 19233 19421 19474 19808 20057 20180 20236 20390 20495 20640 20797 20961 21100 21241 21403 21603 21683 21830 22019 22078 22256 22496 22687 22912 11016 moet zijn met Zeef3(f<3SRgttn STOOMiVAARTLIJNEN. STOOMV. MPJ. NEDERLAND. Ambon (thuisr.) vent 22 Mei v. Malta. Boeton (thuisr.) arr. 22 Mti te Suez. Koningin der Nederlanden (thuisr.) vertr. 22 Mei van Genua. KON NED. iSTB. M(TJ. Amersfoort arr. 21 Mei v. Narvik te Baltdmo- re. Ariadne vertr. 22 Md v. Malta m. Algiers Deucalion arr. 22 Mei v. Volo te Piraeus. Hector vertr. 22 Md v. Constanttoopel a. Ci- valla. Irene vertr. 3 Md v. Alexandria n. Jaffa. Juno vertr. 23' Md v. Amst. n. B.-Ayrea. KON. WEST IND. MAIUD. ALkmaar, v. Amst. n. Chili air. 20 Md' te Co lon. Ares vertr. 19 Md v. Miejillomes m. Guayaquil Poseidon (thuisr.) arr. 22 Mlei te Havre. Almelo vertr. 23 Md1 v. Siydney n. Java. Aurora arr. 24 Mei v. Hamb. te Amst. iDelft vertr. 23 Md v. Amst. m. Chili. HDL'L. AMIERIKA L1JN. Veendam vertr. 23 Md v. Rlott. n. New-York Veendijk arr. 22 Md v. Rott. te New-York. Cardiganshire, v. Taooma m. Rott. arr. 21 Md te Liverpool. Mberdijk, v. Portland O. n. Rott. vertr. 20 Mlei v. Colon. 'HOLL. AUISTRA'LIE LIJN. Aagtekerk vertr. 23 Mei v. Rott. m. N.-Yort Tiikandi (thuisr.) arr. 23 Md' te Antwerpefl. AHmlkerk (udtr.) arr. 23 Md' te Port-Said. HOLL. BRITSCH INDflE LIJ'N. Andijk (uiiir.) arr. 22 Md t« Kurrachee. Streeflcerie (thuisr.) vertr. 22 Md v. Pood!- cherry. SOmmelsdljlk (thuisr.) arr. 22 Md te Coca- nada. H1GLL. COST AZTE LIJN, Ouderkertk (thuisr.) vertr. 22 Md v. Kobe ROTTERD. LLOYD. Wilis (thuisr.) arr. 22 Md te Suez. ROTTERD. ZIUID AMERIKA LIJN. Allbtoeo (thuisr.) vertr. 22 Md v. Sit. Vine STOOMV. MIJ. OCEAAN. Eurypylus vertr. 17 Md va Padang n. Soe- rabaja. Iycaom, v. Japan n. Rott. arr. 19 Md te Malta. Prometheus arr. 23 Md' v. Biatavia te Amst. Nleleus, v. Japan m. Rott. arr. 21 Mei te Tsimgtao. Demodocus, v. Jlapam n. Rott, vertr. 21 Mei v. Port Said. Mentor, v. Japan m. Rott;, vertr. 19 Md v. Penang. Perseus, v. Japan m. Rott, arr. 19 Md tt Singapore. KON. HOLL. LLOYD. Montflerland vertr. 23 Mei. v. Amst. n. B.- Ayres. KON. PAKETV. MAATSCH. Houtmam vertr. 22 Md' v. 'Sydney m. Java HALCYON LIJN. Stad Amsterdam vertr. 22 Mei v. Montevideo i m. Las Palmas. HOLL. WEST AFRIKA LIJN. Hercules arr. 24 Mlei v. Hlamh. n. Amst. Minerva (uitr.) arr. 21 Md' te P.-Harcourt Orestes (uitr.) vertr. 21 Mdl v. Dakar a Freetown'.

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 6