DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 124 Eonderd rvjf en twinffigste Jaargang 192$ DINSDAG 29 MET Dft trammer besfcaes tril 2 Bladen Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar 2.franco door het geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewijsnummers 5 cents. PRUS DER OEWONE ADVERTENTIEN s Per regel /0.25, bij groote contracten rabaf. Qroote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. HERMs. COSTER ZOON, Voordam C9. Directeur: O. H. KRAK. Telef.nr. Administrate 3. Telefoonnr. Redactie 33. Hoofdredacteun Tj. N. ADEMA. Buitenland DE TOE STAND IN' HET RUHR- GEBIED. Volgens een door bet bestuur van den mijnwerkersbond ontvangen telegram uit Berlijn is aldaar bij de onderhandelingen over de nieuwe loonregeling voor de mijn werkers ovexeenstemiming bereikt, naar de Tel. imeldt. Volgens de nieuwe regeling zullen die mijnwerkers een loonsverhooging van 10.000 mark per dagtaaik ontvangen. Dit staat ge- lijik met een loonsverhooging van 100 pet. in vergelijk met de kronen, welke in April war den uitbetaald. De nieuwe loonregeling zal morgen aan de arbeiders worden medegedeeld. Tegem Woensd'ag zullen dan vergaderingen van mijlnwerkers worden gehouden, waar over de aanneming van de nieuwe dvereemkomst zal worden beslist. Of de mijnwerioers in bet Ruhrgebied zicb met de nieuwe regeling ziillen vereenigen, valt nog niet met zielkerheid te zeggen. Er wordt op gewezen. dat de nieuwe rege ling in een slechte verhouding staat tot de stijging van 200 pCt. van den dol'larkoers, welke sedert April is ingetreden en' de daar- mede verband noudemde stijging der levens- middelenprijzen. Door de vertegenwoordigers der mijnwer kers te Berlijn is de nieuwe loonregeling aan- vaard op voorwaarde, dat de regeering on- middellijk energieke maatregelen zal nemen ter bestrijding van de duurte en tegen de deviezen&pecul atie. Zaterdag hebben stakende arbeiders van de Mt. Cenis zich mee&ter gemaakt van -de Shamrook-mijnen na een gevecht met beamb- ten van deze mijnen. Bij; dit gevecht werd een man gedood en twee gewond. Bij botsin- gen tusschen mijnwerkers en poll-tie te Dus- seldorp werden twee personen gedood. Te Bochum hebben de stalkers versahilknde mij- neh omsingeld. Den geheelem nacbt door is er gevochten. Naar gemeld wordt, zajm er 4 dooden en verscheidene 'gewonden. Ook te Recklinghausen en te 'Heerne is het tot blpedige botsingen gekomen. Duisburg en Dusseldorp zijn nog rustig. 'De ,,Vossische Zeitung" meldt, dat er een scheming is ontstaan in de Schutzpolizei te Gelsenkirchen. De Christelijke vakvereenigin- gen hebben haar leden uit de Schutzpolizei teruggetrokiken. Ten einde eventueele botsingeri' in dezen kritiekeni iijd te voorkomem, heeft de bisscbop van Paderbom inetructie gegeven, dat ter gelegenheid van den Sacramentsdag in het bezette gebied geen processies miogem worden geh'ouden. De katholidke kooplieden worden uitgenoodiigd, op dezen dag bun winkels ge- sloten te houden. 'Sedert Zondagmorgen is op alle lijnen der stoomtram bet personeel wegens een loons- geschil in staking gegaan. HET NIEUWE DUITSCHE AANBOD. Naar verluidt, bevat bet memorandum, dat de groot-industrie aan de rijksregeering heeit doai toekomen, de volgende puntenDe Duit- sche industrie is van oordeel, dat zij nietal- leen, maar geheel Duitschland aan de gealli- eerden garanties moet geven. Zij stelt daar- om voor, dat de rijksregeering alle bezittin- gen van het rijk en de landen aanbiedt, n.l. de spoorwegem, havens, staetsmannen, staatsbos- schen en zoutmijnen. Alleen indien de gealli eerden deze waarborgen ontoereikend achten, kan gedacbt worden aan particuliere garan ties In dit geval zou de Duitsche industrie bereid zijn al haar onroerende eigendommeu aan te bieden. De geallieerden zouden een hypotheek krijgen op alle gebouwen; niet echter op de machines en de productie. De banken, de handel en de scheepvaari zullen soortgelijke verplichtingen op zich ne men en in overleg met de groot-industrie deel- nemen aan het vlottend maken van een be- drag van 200 millioen goudmark per jaax. De landbouw en de particuliere eigenaars zullen aan de regeering een jaarlijksch bedrag van 300 millioen goudmark garandeeren. De voorwaarden der industrie zijn: herzie- ning van den achturendag in het belang der schadeloosstelling in overleg met de vakvei- eenigingen, afschaffing der demobilisatie- bepalingen, welke de industrie nog steeds noodzaken, een bepaald percentage oudstrij- ders in dienst te nemen, en herstel van alge- heelc handelsvrijheid in het gansche rijk. Nadat de rijkskanselier Zaterdag de verte genwoordigers der industrie heeft ontvangen ter bespreking der kwestie van de garanties voor het nieuwe schadeloosstellmgsaanbod en onderhandelingen heeft gehad met de verte genwoordigers der sociaal-democraten en der arbeidsgemeenschap, voerde hij gister bespre- kingm met de Duitsch-nationalen omtrent het zelfde onderwerp, terwijl voorts de vertegem- woordigers van de banken, den landbouw, enz. door den rijkskanselier ziullen worden gehoord. In verband hiermede kan het einde der voorbesprekingen over de nieuwe Duit sche nota in de eerste dagea van deze week worden tegemoet gezien. DE STRIJD DER IERSCHE REBELLEN GEelNDIGD? De Londensche bladen melden, dat De Va- lera aan zijn volgelingen deed weten, dat verdere strijd voor de republiek nutteloos ge- worden is en het neerleggen der wapens, ge- lijk hij zegt, thans een daad is vaa vaderlands- liefde. Dit zou beteekenen, dat de burgeroorlog in Ierland een einde genomen heeft. Met de ne- derlaag van De Valera. De laatste zinsnede van bovenstaand be nch t, waar er sprake is van „vaderland3lief- de", doet wat vreemd aan. Waarom heeft de rebellemleider dit niet iets eerddr bedacht. Veel bloedvergieten was dan bespaard geble- ven. Het lijkt thans op een zoeken naar een argument, dat eigenlijk geen argument is. Hot lijkt een niet royaal durven erkennen van den strijd niet langer met succes te kunnen volhouden. Ook een later, voOediger, bericht wijst daarojp Uit Dublin wordt gemeld, dat De Valera en de chef van den generalen staf der rebellen orders hebben uitgegeven, waarin een beroep wordt gedaan op hun volgelingen, den strijd te staken. Namens de Iersche Vrijstaatregee- ring zijn documenten gepubliceerd, welke Vrijdag in beslag genomen werden, en waar- uit blijkt, dat dit bericht voor een good deel waarheid bevat. In een dezer diocumenten richt De Valera zich n.l. tot alle rangen van het rebellenleger en verklaart, dat zij hun re- putatie niet langer met succes kunnen verde- digen met de wapenen, en dat thans verdere offers te vergeefsch zouden zijn, en een voort- during van den strijd in alle opzichten tegen het belang van het Iersche volk. DE OONIFERENITIE VAN) LAIUSANNE. Niettegenstaande de troost, dat de gealli eerden' definitief afstand gied:aan' hebben van de Turksche schadevergocding van.' vijftien millioen pond sterling, kreeg de groeiende op posite onder de Tuikeni over de toegevend- heid van Ismed een nieuw wapen door de irte- dedieelimg, dat de Grieken aangenomen heb ben de Ottomaansche maatschappijien met buitenlandsch kapitaal in Anatolie schade- loos te stellen, aldus het Kbld. Terwijil de Girieken en' de geallieerden de Turken over- tuigden, d'at Gtriekeniland niet in; staat was t ot eenige schadevergoeding, vernemen de Turken thans achiteral dat de geallieerden van de Griekien wel schadevergoeding voor hum spoorwegen in Anatolie kregeni'. Venize- los trachtte het verzwijlgen, Zaterdag, van de ze clausule te verklaren doordat deze zaak niet de Turken, doch alleen de Grieken en de gealleerdien aangaat, maar Ismed, zfchtbaar verontrust over den1 indTuk biji degenen, die hem te Lausanne enl in Angora zwakte ver- wijiten, verklaairde nadrukkelijk, dat Turkij'e dezen maatschappijem geen) cent vergoeden zal maar betaling eischt door Griekenland van de requisitiebons, door d'e Grieken in Anato- lie in betaling gegeven, welke volgens de Tur ken' buiiten het Zaterdag geifcroffeni accoord vallen. De Bulgaren zijm uitgenoodigd dleel te ne men aan de regeling der details van helt ac coord1 inzake Karagateij. Een B. T. Atelegram meldt, nog, dat de kwestie der requisitiebons, welke de Turken buiten het Z'aterdag getroffem accoord wilden doen vallen, na -bestrijding van' het Turksche standpunt door Veniizelbs era de geallieerden, naar de deskundigem werd verwezen. Rumbold, Mlonitagna, Pelle en Ismed1 zijn, aaugemoedigd door het succes der particulie re bespreking overeengekomen, alle nog han- gende kwesties in particuliere bijeenkomsten te regelen. Ismed verklaarde aan de Turksche journalisten, dat hij de beeindiging der con- ferenitie nog deze week verwacht. DE ENGELSCH-RUSSI9GHE KWESTIE. Het is thans zoo goed als zeker, dat er geen breuk tusschen Engeland en Rusland zal plaats hebben. De jongste Russische nota, die waarschijnlijk in het midden dezer week zal worden overhandigd, schijnt te Londen een goede ontvangst te zullen hebben. Het kabinet is van meening, dat hoewel het Russische antwoord op het ultimatum een groote verbetering beteekent, vergeleken met het vorige, en op de meeste punten bevredi- gend mag heeten. Een volledig meeningver- scliil blijft echter bestaan ten aanzien van de bolsjewistische propaganda, een van de voomaamste punten dus. In dit opzicht wordt het Russische ant woord onbevredigend geachit. Naar de „Vossische Zeitung" uit Hamburg vemecmt is daar onverwacht de Russische sovjet-gedelegeerde Krassin uit Londen aan- gekomm. 'Hij heeft een ©ndferhoud gehad met vertegenwordigers van de Duitsch-Russische Transport A G. HET SPAANSCHE KABINET. Generaal Aizpuru, chef van den generalen staf en veteraan uit de Afrikaansche oorlogen, is tot minister van oorlog benoemd. Graaf Munoz, die tal van hoogc fundies heeft bekleed in vroegere liberate kabinetten, is tot minister van justitie benoemd. Hij zal graaf Romanones opvolgen, die president vaa den Senaat is geworden. Men is algemeen van opinie, dat het ont- slag van den minister van oorlog, volgende op dat van den minister van financien, de libe rate' coalitie verzwakt heeft. DE OORZAAK VAN DE CRISIS IN HET SPAANSCHE KABINlET. De Chicago Tribune meldt nog betreffemde de crisis in het Spaansche cabinet welke reeds het aftreden; van de ministers van Oor log en Justitie ten: gevolge heeft gehad, het navolgende: Het conflict tuschen Senor Alba en 'Senor Alcala Zamora is nog meer verbitterd, naar aanleiding der onthullingen van het onder- zoek, betreffende de debacle in Melilla. Ge heel Spanje is er over verontwaardigd, dat hooge personges zelfs de koning wordt ge- noemd aansprankelijk zouden zijn voor de rampen van het Spaansche leger in Ma- roktko. Het is zeker, dat het onderzoek tot het bit- tere einde zal worden voortgezet, daar de tegemwoordige regeering, op aandiingen van de opgtwondem bevolking heeft moeten1 be- loven, dat ddegenien? die aan de debacle in Melilla schuldig zijn, streng zullen worden gestraft. HET ENGELSCHE KABINET. Een vergadering der unionistische parle- mentsleden, gister te Londen gehouden, koos op voorstel van Curzon eenstemmig Baldwin tot partijleider. Curzon las den brief voor van Balfour, waarin deze Baldwin's verkie- zing steunt, en hield vervolgens een rede, .waarin hij aandrong op eenheid in de paxtij. Baldwin, zijn benoeming aanvaardend, zei- de, dat het noodzakelijk was, de voornaamste beginselen van het conservatisme te handha- ven, namelijk: eerbied voor de constitutie, het welzijn der bevolking en de ontwikkeling van het Empire. Worthmgton Evans heeft de functie van mi nister van posterijen aanvaaxdi. Hij is de eer ste unionistische ex-minister, die deel uit- m.aakt van de nieuwe regeering. Het Lagerhuis kwam na het Pinksterreces weder bijeen, maar de nieuwe regeering legde geen verklaring nopens haar politiek af en nadat hulde was gebracht aan Bonar Law en de nieuwe premier geluk was gewenischt door de partijleiders, ging het Huis tot de behan- deling der agenda over. Baldwin zeide in antwoord op de geluk- wenschen, dat hoewel hij thans leider der conservatieve partdj was, hij nooit zou verge- ten, dat de leider der partij ook de leider van het land washij zou trachten de groote tra- dities van het premierschap voort te zetten. Austen Chamberlain wenschte Baldwin ge- luk met zijn begrooting en de regeling van de kwestie der Amerikaansche schufii en wensch te hem alle succes toe v DE 5IPOORWEGSTAKINO IN BELGle. De spoorwegstaking heeft opnieuw een uitbreiding ondergaan. Door de staking der wisselwachters van het station Luik onder- vindt de verbinding van Brussel naar Luik, Verviers en de grens veel vertraging. Maandagmiorgen werd uit Bergen ge meld, dat daar de dienst volkomen,1 gestaakt is. De personentreinen loopen niet meer, even- als de goederen/treineni. Te Ath hebben de stokers en machinisten der goederenitreinen, alsmede het perronpersoneel den arbeid neergelegd. Evenzoo is de toestand te Door- nik. Te Braine-le-Gomte wordt zoo goed als algemeen gestaakt. Het werk aan het remise station Luttre werd van 12 uur's nachts tot 4 uur 's morgens onderbroken. Ook de ma chinisten en stokers van het remise station Monceau befbben het weik neergelegd. Tus schen Pepinster en Landen; hebben' de wissel wachters het werk neergelegd, zoodat de treineni niet dan qiet groote vertraging door- 'komem. Te Antwerpen daarentegeni zijn alle post- en telegraafbeambten op hun post, doch de aanleggers der tetefoonlijnen zijn nog steeds afwezig. Uit een: en ander blijkt wel, dat de toestand nog weinig neiging tot verbetering vertoont, aldus de Tel. In het centrum van het land wordt de toe stand van het goederenvervoer echter be- langrijk beter. Aan het station Haine St. Pierre heeft men thans een grooter aantal goederenretinen kunnen samenstelleni, terwij;l ook in de ikolendistricten het vervoer steeds regeFmatiger wordt. Het vervoer per schip is., sterk toegenomen, zoodat de havens van La Louviere en Houreng vol pramien liggen, voor het vervoer van steenkoleni en briiketten. Evenals in oorlogstijd ziet men heele rijen vrachtwagens uti Vlaanderen, welke te Lou viere, Mariemont, Bois-le-Duc en Bracqueg- nies steenkolen komen halen. De gasfabrie- ken der stal Brussel en voorstell en doenl hun steenkolen laden; door de Sodete Oharbon- niere te Maurage. 'De staking der spoorwegbeambten in Bel- gig hteft tot nu toe nog geen ernsitige gevol- gen geh ad voor Nederland, al thans wat be- treft het reizigersverkeer tusschen Antwer pen en Rozendaal. Dit verkeer is bijna nor ma al, doch niet verzekerd. Daarentegeni zijn sedert verscheidene dagen in dit Nederland- sche grensstation geen goederentreinen aan- gekomen. Meni verhaalt, dat voor een paard, dat van Gent naar de grens werd verzonden, Frcs. 900 aan vracht moest worden betaald, daar het dier zich geheel alleen in een wa gon bevond. Het zenden van goederen van Niederland naar Belgie is absoluut onmoge- lijik, zoowel over Roosendaal als over Baarle- N'assau en Valkenswaard. Treinen, voor de ze stations bestemd, werden te Eindhoven; opgehouden. Weliswaar komen expreszendin- gen wel aan, doch de aankomst daarvan is zoo onzeker, dat men het er zeldem op waagt. In het algemeen kan men zeggen, dat de toe stand, na eenige dagen van ontspanning emstiger is geworden. In ae metaalgieterijien Boel te Loevifere werden 100 arbeiders ont&lagen wegens ge- brek aan grondstoffen. In de ijzergieterijen te Beaumont en de glasblazerijien te Mariemont heerscht algemeene werklooiheid. iDe toestand in de staking der post-, tele- graaf- en telefoonbeambten, alsmede der spoorwegambtenaren is te Luik. stationnair. De personentreinen blijven regelmatig loo pen'. De moeilijkheden voor de industrie in de distrioten Luik en Oharleron worden steeds grooter, in verband met het toenemende ge- brek aan grondstoffen en de moeilijlkheaen van den afzet. In de omgeving van Luik is tegen Zaterdag a.s. aan de 6000 werklieden ontslag aangeizegd, daar verschillende fa- brieken zullen worden gesloten. EEN TEGENVAULER VOOR DE KU KLUX KLAN._ In den staat New-York is een' verordening uitgevaardigd, volgens welke alle vereeni- gingeni binnen het gebied van den staat bij de regeering eeni lijst met de namien en adres- sen der leden moeten insturen. ,Dit beteekent een emstige s'ag voor de Ku Klux Klan-be- weging, omdat die organisatie juist ha'ar grootste kracht put uit de geheimzinnigheid, waarmede zij; te werk gaat. Men; verwacht, dat tal van andere staten het voorbeeld van New York zullen volgen; zeer zeker zal het eenige sensatie wekken, wanneer de namen der Ku Klux Klan-kden algemeen bekend worden. Bij; de opgave van de leden moet tevens een afschrift van de statuten der vereendging worden1 ingezonden, terwijl van iedere vergadering, welke de vereend'gingen houden, een copie van de notu- len moet worden overgelegd. Het is niet waarschijnlijk, dat deze nieuwe maatregel door de Ku Klux Klan-beweging met instem- ming zal worden begroet, en: algemeen ver wacht men, dat thans vele leden, in het vooruitzicht van de publicatie hunner namen liever uit die partij zullen treden. DE TRANSPGRTSTAKING TE BARCE LONA. Zondag verechiaften' een' aantal personen zich toegang tot een, voetbalveld te Barcelo na waar een wedstrijd werd gehouden. Zij losten schoten op arbeiders, die in de haven haddeo igewerkt in snirijd met de bevel en van het comite voor de transportstakin g. Er wer den' twee personen gedood eni vijf gewond, waaronder twee vrouwen. KOHTE BlERHCHTEM De eigenaar van: de „Nlew York He rald" en' de „Sun" heeft het oud'ste blad der Vr. Staten, de „Nlew. York Globe" gekocht. Te Hamburg dreigt een,' staking in het zeevisschersbedrij f te zullen; uitbreken. Een arbitrate uitspraak imi zake een geeischte loonsverhooging is door de visschers verwor- pen; en indien niet te elfder ure nog een rege ling getroffen; wordt, zal de geheele Duitsche zeevisscherij wordeni stiilgelegd. Zaterdag zijn een fabriek en een gara ge van de Mayer Machine Company te Rochester (Nlew-York) door brand vemield. De gasoline en; zuurstofhouders ontploften. De schade wordt gescbat op 100.000 dollar. Achttien in het gebouw aanwezige personen konden ternauwemood onitsmappen. Zondagnacht werd te Berlijn't dak van een groot ziekenhuis door brand vemield, dat imi het Rontgenlaboratorinm uitbrak. Zeer veel wetenscliappelijike instrumenten van hoo ge waarde zijn verloren; gegaan. De Berlijnsche recherche heeft de hand gelegd op een' dieven'bende, bestaande uit jeugdiiige personen, van wie bewezen is, dat zij zich schuldig hebben gemaakt aan een hon- dertltal inbraken in vill a's. De recherche ver klaart: echter, dat de bende zich aan ongeveer vijfhonderd inbraken; schuldig heeft gemaakt. Binnenland. DE STEMPLIOHT. Op de vragen van den heer Snoeck Hen- kemans betreffende de resultaten van het on derzoek aangaande de toepassing van den stemiplicht en de werking van de thans gel- dende poenaile sancties tot handhaving von deze wettelijke verrplichting en de in Bdgie geldende sancties op de vervulling van den stempldcht. antwoordde de minister van Bin- nenlandscne Zaken en Landbouw: Het onderzoek omtrent de toepassing van den stemplicht en de werking van de thans geldende poenale sancties tot handhaving van die verplichting is nog niet beeindigd. De Minister kan mitsdiem ter zake van de uitkomst van dat onderzoek nog geen medio- deeling doen. Volgens de Betgische Kieswet (wet vaa 28 Juni 1894) is de sanctie op de naleving van den stemplicht een bepsping of een boete van 1 tot 3 francs bij recidive binnen zes jaar, een boete van 3 tot 25 francs, een en ander zonder vervamgende hechtenis. Bij tweede en derde recidive, rasp, binnen 10 en 15 jaar, geldt als strafmaatregel, behalve ilaatetver- melde boete, ondenscheidenlijk openbaarma- king van den naam van den; overtreder op een boiid aan de pui van het gemeentehuis zijner woonplaats en schrapping van zijn naam op de kiezerslijst voor een tijdVak van 10 jaar, gedurende welken tij'd hij tevens uitgesloten is van benoeming tot eenige openbaire func tie, van bevordering of ondersdieadimg. De minister meent zich in afwacMing van den uitslag van het ingesteld onderzoek, het antwoord op de vraag inzake wetswijziging te mogen voorbehouden. WIJZIGING HOOGER-ONDERWIJSWET. Verschenen is de memorie van antwoord betreffende het wetsontwerp tot wijziging van de Hooger Onderwijswet. De minister wenscht, ofschoon hij geens- zins dc bezwaren, verbonden aan de voorge- stelde verhooging van collegegelden en an dere daarmede samenhangen.de begrootingen, wil onderschatten, toch het'voorstel te hand- haven, nu de toestand van's lands financien versterking van de middelen dringend nood zakelijk maakt. Een sterke verplaatsing van studenten van de Rijksuniversiteiten naar de gemeentelijke universiteit van Amsterdam is naar 'a minis ters oordeel niet te verwachten. Tegen invoering van de progressieve schaal heeft de minister emstige bedenking. Progres sieve collegegeldheffing brengt mede een in- vordering op den voet van dien bij belastin- gen. In de praktijk zal dit tal van bezwaren medebrengen. Het bevorderen van een regeling, waarbij gedeeltelijke vermindering van col'egelden mogelijk is, hetzij door verlaging van de col legegelden, ingeval meer kinderen uit een ge- zin gelijktijdig studeeren, hetzij- door het ver- leenen van een algemeene bevoegdheid aan curatoren om vermindering van collegeld toe te staan, ontmoet bij den minister emstige be denking. Wenschclijiker komt het hem voor het tot nog toe gehuldigde stelsel te handha- ven. Ook het openen van de mogelijkheid van betaling van een eersten termijn met recht om de colleges te volgen, zal de invordering van de andere termijnen in de praktijk te veel be- moeilijken Het ligt aanvankelijk niet in de bedoeling van den minister, het aantal beurzen, in de naaste toekomst wederom te vergrooten. Als datum van inwerkingtreding van deze wet wordt nader voorgesteld 14 Juli 1923. EEN YERMEERI ONTDEKT. _Omla!nigs heeft de heer Yves Perdoux te Pa- rijs in particulier bezit een schilcjerij van Ver- meer on'tdekt. Hiet doek, dat hiji wist te verwer- ven, stelt voor het pbrtret van een kmaap van twaalf of vijftien jaar, gekleed in; een geelach- tig zilvergrijs buis met wiittem kraag. In een correspondenitie aan de „N. R. CrT wijst dr G. Hofstede de Groot op die zeldzaamheid van verken van Vermeer, die weinig geschilderd heeft. Uit de kleuren der kleedingstukken leidt dr. Hofstede af, dat de tijd van ontstaami van het werk ligt tusschen diem van het meisjes- kopije in het Mauritshuis en dien van- den Christus bij Miaria eni Martha in de Schotsche verzamel ingjCoats. Gemeiifi:(l Xifiiws DE KATHOLEKE FEES'TDAGEN. Monseigneur Diepen, bisschop van's Her- togenbqsch heeft aan geestelijken en geloo- vigen in het bisdorm van 's Hertogenbosch een brief gericht, waarin op de vrijwillige viering van de nu niet meer verplichte feest- dagen wordt aangedrongen. NE'UTRALE BOND VAN SPOORWEG- PERSONEEL. Donderdag en Vrijdag heeft de Neutrale bon van spoorwegpersoneel te Utrecht een bondsraadsvergadering en de gewone jaar- lijiksche vergadering gehouden. In de bondsraadsvergadering werden ver schillende 'hoofdbestuursvoorstellen bespro- ken en werd het beteid van het hoofdbestuur goedgekeurd. Daama werd de beschrijvings- brief voor het jaarlijksch comgres afgehan- deld. Vrijdag had het congres plaats dat druk ■bezocht was. Als gast was aanwezig de voorzitter van het Algem. Nederl. Vakver- bond. Allereerst kwamen aan de ordie de jaar- ALKMM1SIII COMMIT. rrj 1 A

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 1