Alkmaarsclie Courant alle Handelsdrukwerk Eindeljjk weergevonden Voor spoedige afleve- ring van Is nw adres: N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v.h. Herms. COSTER ZOON, Voordam G 9, ALKMAAR. HoRderd Yijf eo Twlntlgste Jaargang, Dinsdag 29 Mei. F e u i 11 e t o n. *o. 124 192S WAARSCHUWING. De 00MM1SSARIS VAN PQLITIE TE ALKMAAR waarscbuwt namens zijn ambt- genoot te SCHIEDAM geenl handulsrelatten aan te knoopen. met: H. J. L. PADDENBURO, zioh noemende grossier in koloniale waren, wasch- en poets- artikelen enz., wonende Groote Markt No. 27 te SCHIEDAM^ a Ivor ens inlicbtingen1 te hebbeni ingewonnen, bij den Commissar is voornoema, Hoofdbureau Lange Nieuw- straat No. 21 te SCHIEDAM. GEVONDEN! VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politic, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdageni tusscheni 11 en 1 uur, de navol- gende voorwerpen als gevondeni gedeponeerd op 26, 27 em 28 Mei 1923: Fietspomp, heerendasje, huisaleutel, ro- zenkrans, portemonnaie met rozenikrans, bui'ksingel en rozenikrans. Aanwezig en te bevragem biji de navolgen- de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegevem op 26, 27 en 28 Mei 1923: iHond, C. GouVfi, Stationsstraat No. 70; haantje, S. Bloothoofd, Dirkduivelsweg No. 2; tijdmeter, C. Bussen, Middenstraat No. 13; bagagedrager, Th. J. Scholten, Schar- loo No. 33; gewone en een kinderschop, Edchardt, 'Klein-Nieuwland No. 13; kteder- kruiwagen, Vermeulen, Klein-Nieuwland No. 21; Ceintuur, H. V. d. Kainp, Snaarmans- laan No. 83blguwe duif (giummirteg 153), Eiland, Zuiderhoutlaan No. 1; paar post- duiven, C. Barhorst, Karnemdkbuurt No. 22; lipssleutel1 (gemerkt Z NO. 6) en een da- meszakdoek, Stap, Laat No. 120. Wanneer men weder in bet bezit is van het verloren voorwerp, wordt men' verzocht hdervan kennis te geven aan het Bureau van politic. Een Schets, door STELLA MARE. „Verbeeild je, een buffetl Waar haalt ze 't „lef' vandaan Nou, wat zeg je daar nu van. Ik beb't ge- Zien boor, met mJn eigen oogenl 'n Buffet, wat 'n branie! Arbeiderslui, zoo coed als wij. Komft dat nou te paS? Maar 't is alleen om 'in andier de oogen uit te site- ken, mij en dfr man's zuster en rxiau Heller en al bare kennissen. Maar wacht eens even. Br ben er 66k nog. Zij een buffet. Ik 66k een buffet, ik ben mdks minder dan zij. Geen baar 1 Ik zal er een beb- ben 1" en Frau Fiiedncb stampte vol drift op den vloer. „Mooie itijden om aan zoo'n oinziin te den- ken. 'n Menscb is blij, diat ie't leven beeft. Je eet ternauwernood je bulk vol en je raaskalt over 'n buffet. Toe vrouw, wees wijzer. Wat gaat't jou aan of Else er een beeft." „Ein tocb zali ik er een bebben." Waarvan? Van mijn geld! nietl Ik zou nog liever." „Ik ga naar Holland. „Naar Holland. Menscb je bent gek! En ik dan?" „0 jij l 'it Is maar voor 'n half jaar. Z661ang karni je me wel miissen. Je eet biji je moeder, en verder biezebaas je zelf maar, je beat toch in ddenst geweeSt. Else, Berta, Ida, Grete, bij- n a de beele straat dient in Holland. Ze ver- verdienen er duizenden, duizenden. Vcor 25 gulden loon per maamd en dan verdien je, fcrijg je een cheque van 180.000 Mark. En eten volop, tot ze barsten. Gaan ze naar huis dan worden ze volgestopt met alles en nog wat. Je moet 't zienWat is nou earn half jaar?" „Kt Is anders aardig beroerd voor me." „Nlou, watt zou dat. Zes maanden vliegen om." „Voor jou, maar voor mij niet. Jij hebt't goed. Jij hebt vertier. Jij ziet wat van de we- reld. Maar* ik...?" „Ach kterel, klets niet. Je komt er wel door- heen, de tijd vliegt als earn briesende leeuw. Z66 ben ik weg z66 ben ik iterug." Frau Friedrich was naar Holland gegaan. 'n Buurvrouw een buf fet en zij niet, dat bin- Uit het Engelsch van Adeline Sergeant. 71) „Ik beb met groote verbazkg gehoord", zei mevrouw Massmgham, „dlat het is door iets dat u gezegd hebt, een beschuldiging, die u uitgesproken hebt, dat mijn zoon verboden is het huis van niijnbeer Holdem te betredien. Dit is, zooals u weten zult, een zeer emstige zaak, juffrouw Holdlen. Mijn zoon boudt heel ved van de diochter van mijnheer Holden en ik geloof, dat zij ook van hem houdlfc; is er eenige reden waarom u zoudt trachten te ver- htederen, dat zij man en vrouw worden Er klonk een vrome plechtigheid in de stem van mevrouw Massingham, toen ziji deze vraag deed. Sydney's oogen spraken van schrik en verwondering; tot dusver had' geen woord van de moeiiijkheden in Rose's zafcen haar ooren berakft. „Er is alleen deze reden", zzei Catherine zacht, „dat het welzijn van de docbtier van mijn neef mij ter harte gaat en diat ik niet geloof, dat een huwelijk met uw zoon haar geluk verzekertn zou." 'Rose lachte verachtelijk. ,.U heeftfc een mooie manier om te trachten tnijn geluk te verzekeren", zei ze. „Inderdaad, juffrouw Holden", zei me vrouw Massangham ibeleefd, „ik kan niet in- zien, dat uw wenscb om onze lieve Rose ge luk lag te maken, het rechtvaardigt, dat u mijn zoon aehter zijn rug belastert." „Er kaini moeilijk gezegd wordlen, daifc ik dat gedaan heb", zei Caterine, „want mijn heer Holden bad mijml volkomien toezegging om uw zoon te zeggea, waarom bij zijn aan- dterde b'aar. 'n Kennis uit haar straat, die ook fin Hol land diende, bad baar een betrekking be- zorgd k Amsterdam. De menschen van haar dorp hadden It gek gevonden. „'t Paste niet voor 'n getrouwde vrouw je man alleen te laiea, uit loutier beb- zucht." Er waren er ook, maar niet velen, die t 'n kranig wijf vondetn, die't in haar prezen, dat ze weg grig om te verdieimen ze moest er toch voor werken en dat ze terug zou komen, rijk misschien, z66 rijk, d!at ze een huis voor haar man kon koopen. Dat ze louter ging om geld voor een buf fet te verdienen, mooier, ve61 mooier dan dat van Frau Schneider, dat wist niemaind, be- halve Peter, haar man. Ze trilde van vreugde toen ze baar eerste loon ontvkg, rneer dan 100.000 Mark. Van de 25 guldiai loon, die ze dadelijk inwisselde mocht ndets af, geen cent, voor geen tram, voor geen bioseoop, voor niets. Mevrouw was het er niet mee eens: „Je moesiti toch minsfens een paar gulden er af nemen. Je hebt toch geld noodig voor naaigerij, voor postzegels, haarsnelden, stopwol, sdioenenreparatie, heuscb kind, zei mevrouw vriendelijk, houd ton 5 gulden voor jezelf". Mevrouw had gelijk, daaraan had zij niet gedacht zei Frieda Friedrich gedwee, maar dien avond op haar kamertje streelde zij1 de ve- Ie diuizend „Sdieinen" die ze voor haar 25 gulden ingewisseld had. Geld voor naaigerij onztal Garen, klnoopjes, band en naalden waren er genoeg k mevrouw's naaimand'. Stopwol Tag er in alle Ikleuren. Haarspelden haalde ze uit mevrouw's kaptafel, en waar de postzegelS la- gen en het postpapier, dat had Frieda al gauw ontdekt. tin van veel schrijven hield zij niet. Geld voor 'n trammetje was er ook wel. Mijnheer gkg wat slordig er mee om. Er viel wel eens een kwarttje af of een paar dubbel- tjes uit zijlni vestjeszakje. Ze kreeg ook wel eens verval. Mevrouw had graag gasten vooral nu Frieda er was, die zoo goed kon koken. Ja, Frieda was een besfe rneid 'Mevrouw hadi bet „eenig" getroffen en zoo vertrouwd en eerlijk Peter was het best zonder zijne Frieda gaan stellen. Den eersrten dag toen bij van zk werk thuis kwam had1 hij| het vreemd gevonden zoo stil, maar rustig ook. Zij' kon soms zoo'n girooten' bek opzetten. Na een paar dagen raakte hij er aan gewend. HSj'wilde wel zoo. Geen afsnauwen meer, eten bdjl z*n moeder, op wie Frieda altijd jaloersch was geweest, en Liesje het aardige dochtertje van zijn buur vrouw dat tegen een kleke vergoedkg, dage- lijtos den vloer opdlweilen kwam, en alles zoo frisdb opknappen kon. Liesje, een vroolijlk jong deemtje van een jaar of zeventien had een lief snoetje, en warn gen als een bellcfleur. HSj| had er nooit zoo opgelet. Nlu deed hijl het des te meer. Toen Frieda hemka een maand het eerste geld zond voor het buffet 't werd dadelijk naar den meubelmaker gebracht kocht Pe ter van zijn opgespaardi geld voor Liesje een mooie broche met bonte steentjes. Een vol- gende maand nam Ihiji haar een dag mee naar Bremen. Zij was altijd zo vlijtig. Zij had wel een beloookg verdiend, prees Peter tegen zijne moeder, die hierover eene aanmericinig maakte En terwijll Frieda in Holland droomde van haar buffet droomde Peter te Duitschland van een leven zonder Frieda eni met Liesje. De eene .maand na de andere ver ging. Nog twee maanden en Frieda zou te- rugkomen. Liesje keek treurig, maar Peter wist haar te troosten. „Of ze soms dacht, dat hijl haar wilde missen?" En toen zij bloosde en zweeg, lachte hijl: „Nou dan meid"v Zij kon het een half jaar zonder mij stel len, ik zonder haar m'n beele leven". llij reisde naar Bremen en zodht tegen den tijd van Frieda's terugkeer een betrekking. Intussehen telde Frieda k Holalnd de we- ken die haar nog vaq Duitschland scheidden en van. haar buffet. En hoe meer het tijd- stip van teruigkomst naderde, hoe meer nog verlangde zij'. Mevrouw, zeide zij, met gehuicheld-droevi- ge stem, dat zij haar betrekking over vier we- ken moest verlatoi treurige familieomstan- digheden, haar schoonmoeder zwaar ziek kon niet langer voor't gezin zorgen. Nu was het haar plicbt. Het speet haar vreeselijk, ze had zidh zoo zecr aan mevrouw gehecbt. Dkt kon mevrouw gelooven, maar niet waar, mevrouw begreep het zelf ook wel, plicht bo- zoek afsloeg." „De eenige reden, die Philip gegevemi werd1, was, dat hij zich tamelijk dwaas gedraigen had tegenover die jonge dame daar", zei me vrouw Masskgham en ze duidde Sydney met een knikje van haar hook aan, „Er heeft, ge loof ik, een onschuldig hofmakerijtje plants gehad de meeste meisjes zoudeni over het ge val gezwegen hebben..." Sydney sprong op; haar gelaat was vuur- rood, haar oogen schoten vuur. „Nicbt Catiherke", zei ze met versitikte stem. v „Lieve Sydney!" zei Catherine en ze stak haar hand uit. Het rneisje kwam, half tegen haar ik, naar haar toe, maar liet haar hand nemen, hoewel met een blik van 'trotsch ver- wijt op haar gelaat. Catherine gkg voort met haar toe te spreken, alsof niemand an ders er bij was, en de anderen luisterden op- lettend naar heigeen zij zeide. „Lieve kind wat je me zeide, was k vertrouwen, dat weet ik. Maar ik moest er je oom iets van vertel- leni iter wille van Rose. Het was niet goed, dat hiji niet met de waarheid bekend zou zijn. Het spijt me zoo, diat je dit hebt moeten aan- booren. Ik dacht nieti dit zei ze met een diepe aaedoening, die grooten kdruk maak te Jk dadit niet, dat een vrouw zoo wreed1 zou zijn, om mij te noodzaken je d'it te zeg- gen in haar bijzijn. Daar het zoo is laat 't er nu bij blijven. Ga nu heen:, en laat mij je verdedigen. Oindat ik weet en je ooml weet, en Rose en kapitek Masskgham weten, als zij de waarheid maar wildiea spreken, dat je goed en eerlijk handelde en dat niet de min- ste schuld je treft. Wel verre van er onnoodig over te spreken, maakte je je oom boos, om- dat je weigerde, den inaam van den man te noemen, met wien je je wat al te gauw ver- loofd had, en het was heel goed en natuur- ven allca een groot gezin k nood laten, dht, nee, dat ging. niet. Als het van haar had afgehangen was zij eeuwig bij mevrouw ge- iblevcn. Mevrouw was altijd zoo goed voor haar geweest. 't Was bepaald ,guhrend" Mevrouw vond Frieda een braaf meisje. Frieda hood aan nog eerst voor haar vertrek het huis schoon te maken zonder werksfcer natuurlijk wat hoefde mevrouw extra geld uit te geven. Zij was fliink genoeg, zij werkte graag. „Eein' 66nig meisje, jammer dat ze weg- gaat", zei mevrouw tegen haar man. Haar man dacht hetzelfde. „Ja, ik zal een; werkster er biji nemen. Neen hoor, die kijkt me to vcel op de handen - en ik houd niet van deelen. Wat er nu afvalt is voor miji alleen. En er viel wat af en vtel ook. Een mantel- pakje en een paar blouses voor haar em voor I'eter eem winterj as die mijnheer te nauw was geworden. Plotselkg dacht Frieda aan Peter. Zij had die maanden meer aan bet buffet ge dacht dan aan hem. IVeel geschrevem had zij1 ook niet alleen een paar woorden biji het geldi dat zij het goed maakte. Zij' was niet zoo vlug met de pen. Bepabt em beladem staple Frieda's avonds k lijn 2, die haar naar net station zou bren- gen. Ze zou met den nachttrek) gaan. Ze kon ternauwernood slapen van vreugde, als ze soms eveni insluimerde zag zij haar huis en het prachtige buffet en er om heem stonden de buren en Greta en Ida em Frau Schnei der, die de handen k een sloegpn van louter bewondferkg em verbazing, tmwijl zij zelf triomfankehjk tegen Else gilde: „Nou, dat is nog iets anders h£ dan jouw ielig. buffet- je!" Wat zeg je me dhhr nou van?" Het -was vtroeg morgen) toen zijl aan kwam. Het station te Oldenburg waar zij moest uitr stappen lag doodschi en verlaten. Zij' keek rond naar Peter. Zij; had hem toch1 den tijd van aankomst gemeld. Hijl had zich zeker vexslapen. Nu moesl ziji alleen met haar bagage sle- Sai. Het was nog een heelen tippel naar sternburg em dan met die zware tasschen em dat pak kleerem. Zijl liep langs dert sche>- merigem landweg. Van verre zag zijl haar huisje. De gqrdljnem warem neergelatem. Hij sliep misseniem nog. Vreemd, die deur was niet gesloten. Misschien was Peter toch naar den trein gegaan en waren zij elkander mis geloopen. Zij' deed de deur open em ferad de kamer bknen> Zij trob de gprdijnem op. Het voile morgenlicht straalde naar bk- nem. De kamer was leeg, heelemaal leeg, geen stoel, geen tafel, geen enkel meubel, alleen legem den wand een reuzem groot, rijk ge- beeldhouwd eikenihouten buffet. Er op stond, k een grof-leelijke vSas, een bonte bouquet. Een. groot papier bteg aan de bloemenl en Frieda las: ,yWelkom thuis. Leef gelukkig miet je buf fet maar zonder je Peter." Proyinciaal Nieuws UIT OUDKARSPEL. 'De raad dezer gemeente vergaderdag Za- terdagmddag voltallg. ■U'it de ingekomen' rekenkg van de N. V. spoorlijn station dorp' blijkt dat slechts 1 pet. op de aandeelen zal worden uitbetaald. Ingekomen was een motie van het gemeen- tebestuur van Smilde, waarin gewezen werd op de noodzakelijkheid van' een betere rege- linig kzake de kkomsten-belastkg. Werd de omslag steeds over tekomens van drie jaar genomen, nu door de nieuwe regelkg moet dit over een jaar genomen worden, wat reeds veel moeilijkhedeni heeft meegebracht. Zij' wenschen deze motie aan de regeering in te zenden en vragen daar op adhaesie. Waar hier ook deze moeiiijkheden reeds meermalen gevoeld en geuit zijn, werd beslo- tem adhaesie te betuigen. Uit het verslag over 4 maanden van de keu- riingsdienst hleek, dat te dien tijd 504 dieren geslacht zijn waarvan en groot aantal deelen zijn afgekeurd. Verschillende stukken in verband met de handelsschool werden voor kennisgeving aaa- genomen, omd'at de vorige vergadering hier een regeling is vastgesteld. Uit het verslag van de commissie tot we- rkg vani schoolverzuim bleek, dat de ouders van 11 kkderen zijn opgeroepen, doch de ver- lijk, dat je mij meer ventelde dan hem, daar ik je eenige vrouwelijke bloedverwante ben, die k je fouurt is en ik de plaats van je moe der iinneem." Sydney huide, maar haar hand sloot zich oni die van Catherine met bijea hartstochte- lijke Liefdie, waarudt b'eek diat de oogenblik- kclijke boosheid voorbiji was. Mevrouw Mas skgham en Rose waren getroffen door de hevigheid en Catherine's woorden, en had den tot het eind toe gezwegen'. Er lageu etui- ge beschuldigkgen in, waarop geen van bei- den veel te zeggen wist. Mevrouw Masskg ham keek Rose onrustig aan en Rose werd bleek van toorn. „Je moest liever weggaamt, lieve", zei Ca therine's teedere stem. Maar Sydney lichtte haar hoofd op, hoe- we' de tranen nog op haar wangen lagen. „Neen", zei1 ze, „het is beter, dat ik blijf. Ik geloof, dat ik het ergste gehoord heb. Ik weet nu, wat verraad is. Mogelijk valt er nog wat anders voor inij te leeren. Misschien herft Rose wat te zeggen. Rose schudde het hoofd en vermeed Syd ney's brandende verwijtende blikken te ont- moecen. Be heb niets te zeggen", antwoordde zij. „Maar uit hetgeen je mij zelf venteld hebt, Sydney, weet je heel goed, dat papa een berg van een molshoop maakt; en diat er niets totaal niets bestond tusschen kapitein- Mas skgham en jou, toen bij mij het hof ging ma ken. Is dat piet volkomen waar?" „Maar mijn besite jonge dame", zei me vrouw Massingham, op haar meest za1vendcn tooin, „hoe is het dan mogelijk, diat u deze kleine verhouding tot een reden maakt om de verloving van uw nichtje te verhinderen" Sydney keek haar met stomme verbazkg aan" „Dat heb ik nooit gedaan, ik heb vol- zuimeni steedls Wekem voorf te vloeien uit onge- steldiheid, waarvan verzuimd werd kennis te geven. Aan de ouders is nu een circulaire gericht, waark op dit euvel gewezen wordt. Skds dien is de gewenschte verbetering kgetreden. Een der ouders had aan de oproep geen- ge- volg gegeven, waarvan rapport uitgebracht is Door den mkister werd gewezen op de wen- schetijkheid van een tapverbod op den dag van het 25-jarig juhileum. Met 42 stemmen werd besloten dit adres te behandelen als hier fcest gevierd wordt Een adres van de R.K. geitenfokvereenigkg was ingekomen om subsidie. Daar reeds vroeger om dezelfde reden steun 'gegeven is, werd het adres aangehou- den voor nader onderzoek De voorzitter decide mede, dat de weg eeni- gen tijd zal worden afgesloten k verband met belangrijke reperatie. Dit zal geschieden van 's morgens 8 tot's avonds 5 uur op een tijd welke nader zal worden bekend' gemaakt. Er zijn 40000 stuks steenen voor aange- kocht. De brief van het onderwijzend personeel welke de vorige vergadering werd1 aangehou- den, zal ter gelegenertijd behandeld worden, als er een aamvrage om van de schoollocalen gebruik te mogen maken tekomt. Bi. en W. stellen voor om 15 H.A. water aan het geestmerambacht te verkoopen voor de prijs van 15 gulden totaal. 'Dit betreft de rimgvaar, voor zoover die on- der deze gemeente gelegen is. Na eenige besprekkg werd besloten dit in zooverre toe te staan, dat het Waardje er buiiten blijft. Dit omda thet wenschelijk geacht werd' om de voile vrijheid voor de ljsclub te behouden. Op voorstel van B. en W, werd besloten het vermenigvuldiginigscijlfer voor de kkomsten- belastkg te bepalen op 1. Het vorig jaar was dit 2. Otmdat het burgerlijk armbestuur een te- kort heeft van 2000 gulden werd besloten een extra subsidie toe te kennen van 1500. Vastgesteld werd de 3e suppl. begrootkg voor 1922 groot 4785,33 etn de 2e dito voor 1922 groot 2193.27 34. Goedgevanden werd uit de post van onvoor- zien te betalen 897,93. Die voorzitter stelde voor om de salarisrege ling van den genventeveldwachter te herziea als volgt, het salaris dat nu is 800 gulden te brengen vanaf 1 Juni op 1000 gulden, na een jaar op 1100, na twee jaar op 1200, na drie jaar op 1300 gulden, daarboven 150 gulden voor kleedk'g fiets schoeisel enz., wat nu be paald is op 75. Voor eventueel verkrijgen van diploma 100 'gulden hooger. De heer Bakker wees er op dat door hem en Paarlberg tegen de vaststellkg op 800 gul den gereageerd is, doch men toen van een betere regelkg niets moest hebben. Spreker had liever gezien dat de veldwacbter op een behoorlijik salaris opgeroepen was. Met het kleedkgvoorstel kon spreker meegaan. Die heer 'Schrieken voelde meer voor een gratficatie van 200' gulden. 'De heer Hart wees er op, dat velen met minder toe moeten'. Als hij er niet van komen kan, kunneni we weer zien. De heer de Groot wilde 1000 gulden sala ris en geen verh oogingen. De heer Paarlberg wees er op, dat de rege ling pas in't laatst van' November is vastge steld. Een toen gedaan voorstel om het wat te verbeteren vond' geen genade. Het lijkt spr. niet juist gezien om nu reeds terug te komen op een besluit dat toen met 5 setminen voor genomen is. Spreker zal zich dan ook van stemmkg onthouden. De heer Groen wilde het salaris laten zoo het is, doch was voor gratificatie. WethOuder Wart wil nu 800 gulden vast, voor 1924 een gratificatie van 100 gulden' en voor 1925 can dito van 200 gulden. Dit voorstel werd' met 4 tegen 2 stemmen en 1 Blanco verworpen. Het voorstel Schrieken' oqj 200 gulden sub sidie te geven voor d'it jaar werd aangenomen met 6 voor en 1 bianco. De vergoeding voor Weeding werd1 op 150 gulden bepaald. Bij de rondvraag wees de heer Bakker op een stinksloot en op het feit, dat na de ophef- fing van de reteigtegsdienst zoo veel, zelfs heele beddani te water geworpen werden. De voorzitter zal op een- en ander laten toezien. Daarna wees de voorzitter op het feit dat Zondag, 217 Mei het 100 jaar gele- den zal zijln, dat een lid der* familie Kroon aan het bewind kwam. Sindsdien heeft onaf- gebrokeni een lid der familie Kroon aan; het noofd! van een der gemeenten aan den Lan- strekt niets gezegd. Wat mij betreft, is kapi tein Masskgham volkomen vrij. Ec heb niet het rninste verlangen om tusschen hem en Rose te komen." „Dus is het alleen het verzet van juffrouw Holden, dat wij te bestrijden hebben?" zei mevrouw Masskgham op eenigszins spotten- deni toon." „Neen, ik kan u alleen naar mijn neef, mijnheer Holden, verwijzen." Dat is alles goed1 en wel, nicht Catheri ne zei Rose, dapper voor het front komende, „maar u weet, dat dat een uitvlucht is, u weet even goed als ik hoeveel papa aan uw meenteg hecht. Hij is bij u gekomen, toen Philip aanzoek deed ik weet, dat hij dat gedaan heeft en vroeg u, wat u van hem vond, is dat niet waar Catherine boog het hoofd. Heel goed. In plaats van te zeggen', daft u hern nooit gezien, nooit gesproken had, niets van hem wjst, rakeldle u de geschiedenis met Sydney op, en maakte uit, dat Philip zich slecht georagen had. Waarom, dat weten we alien maar daar wil ik niet verder op in- gaan, want Sydney zelf heeft gezegd1, dat hij C schuld had. Ik geloof, d'at we daar over kunnen stappen. Maar ik geloof, diat er iets anders was een andere reden, waarom papa tegen Philip is. Zoo die er is, moeten wij dien kennen." Zij hield op, maar Catherine bleef zwijgend zitten, met den; blik op de gevouwen witte handen in haar school „U is het mevrouw Massingham1 en! mij1 schuldig, de geheele waarheid te zeggen", zei Rose met luider stem. „Zeg ons, wat er tegen is. U heeft het papa gezegd1, lafteni wij het ook weten." Mevrouw Masskgham vond dat hoewel Rose mood en schrandier was, zij riiet welop- gedij'k gestaan. Ter herdenkng van dit feit zal de voorzit ter de heeren een glaasje offreeren, doch al- vorens hiervoor de vergadering tie eluiten worden als curiosi'teit de notuleni gelezen van de vergadering van 27 Mei 1923, waark we wel eenige overeenkomsten aantreffen met de vergadering van heden. D openbare vergaderkg werd hierna geslo ten. UIT HEILOO. Eeni zoon van de wed. J.W. had het onge- luk ongebluschite kalk k het gezicht te knj- gen, zoodanig dat men voor het behoud van zijn oogen' vreest. De patient is ter verpleging in het St. Eli- zabethgesticht te Alkmaar opgenomen. Op dem Rijkstraatweg tegenover den Kattem- berg gebeurde gistermiddag een ongeluk dat bzijonder gelukkig afliep. De heer K. van O. Nledorp kwam met zijn vrouw en kind in een gesloten rijtuig toen de tram aankwam en tegelijk een inotorrijwiel miet een vaartje van pl.m. 80 K.M. per uur. Of nu het paard schrikte van de tram of van de motorfiets of van beidten is niet uit te ma ken, doch het dier vloog hevig verechrikt te gen een boom aan en' maakte eenige omdraai- ew en kwam ten slotte te staan doordat de wagen kantelde tegen de berm. wonder genoeg kwam alles goed terecht. alleen; het lemoen was gebroken. Dat hier met dat onZinnig igejakker van auto's en motor- rijwielen niet meer ongelukken gebeuren mag eon wonder heeten, doch1 men weet bij onder- vinding dat de politic totaal niets doet en men vrijj spel heeft. (Wij veronderstellen. dat de politie-autori- teiten de handen te vol hebben, met het con- stateeren van overtredkgen van het vloekver- bod. Red. Allan. Grt.) De bloemenidag ten- bate van het cen- raal Bureau der K- S. A. heeft 49.42 op- gebracht DC heer B. Velfman is Zaterdag j.L we- dCrom als secretaris der Rij'kskieskrkg-orga- nisatie „Helder" herkozen en heeft dit wieder- om aanvaaid. De werkeloosheid heeft bier wederom bedenkelijke afmetkgen aangenomen. Een tiental werkeloozen zoekeni geruimen tijd zon der suoees werk. Een verzoek aan het gemeentebestuur ge daan zal geen sucees hebben' daar door ge- brek aan bazaltslag de uitvoering van de be- hardkg van dent Holleweg is verschoven. De Zaterdag door Z. D. H. den Bis- schop van Haarlem priester gewijde G. P. Baikker heeft Maandag in de pnrochiekerk/ zijn eerste plechtige H. Mis opgedragen. Rleeds zeer vroeg in den morgen gaven de parochianen uiting aan bun gevoelen op dozen voor hun heuglijfcen dag. Het dundoek wapperde, eerepoorten waren; opgericht, de klokken beierden toen de kerkelijke plechtig heid om 9 uur begon. De parochie zong den jeugdigen priester „Het welkom gjj< Priester Gods" toe, terwijl de sub-d'iaken op de frede van heft altaar ver- scheen, omgeven door een stoet van geestelij- ken, terwijl de kerk baadde in een' zee van wasltcht em overladeni was met eeni schat van palmeni en bloemen. De feestpredicatie werd ut'tgesproken door den HloogEW. Hleer P. Stroomer, Deken: en Pastoor te Gouda. zoon' der parochie. Door heft zangkoor onder dirigent P. C Overftoom werd goed' gezongen het Veni Crea tor van Franken, eni uitstekend de Priestercan- tate van Haagen. De driestemmige Mis Sanfta Mathilde van Hub. Kuiper werd zoo uitstekend, zoo zuiver van toon' gezo'ngem als men- dit kon wenschen, heft mooie orgelspel was hierbij een passende stemmige begeleiding. Niamiddags 12,i/9 uur was er receptie ten huize van de ouders der neomist waarvan een gevoed was. Er lag iets ruws k haar toon, dat niet voor een jonge dame paste. Juffrouw Carlton;, tegen wie zooveel bezwaren waren ingebracht, had betere manieren. Maar Rose zou zeker wel leeren. Catherine sloeg ekdelijk haar oogen op. ,.Je hebt gelijk^, zei ze. „Er was een andere reden, maar die wensch ik niet te noemen." „U moet haar noemen", zei Rose, met een) toornig gebaar. „Het is beter van niet Dat sitaat aan je vader en mij te beoordeelen." Aan u r riep Rose veronftwaardigd! uit. „Welk recht hebt u toft oordeelen? U is niet eens zijn zuster alleen maar earn nicht, met volstrekt geen recht over mij. Het is onzie. U moet spreken niehft Catherine, en als u dat niet doet, is het des te erger voor u." „Rose, hoe durf je zoo te spreken?" zei Catherine keek op met een uitdrukking van lichte verbazkg. Maar zij sprak niet. ,yHoe ik durf?" zei Rose, plotselkg tegen Sydney. „Hoe durft zij? dat zou ik wel eens willen weten. Voordait menschen zich met an- dermans zaken) bemoeien moesten zij zorgen daft hun eigen leven geheel vrij van schuld is. Juffrouw Catherine Holden kan' voor zich- zelf anftwoorden, of het hare daft is of niet. Er zijn voorvallen die op het tegendeel schij- inen te wijzen. En als zij zich te mijn weg plaatst, zal ik zorgen, daft die gebeurtenissen aan het licht komen. Ik weet, waar ik er aeh ter kan komen. Dan zullen we eens zien, of juffrouw Catherine Holden zoo onfeilbaar iis als zij schijnt." Dit was een; insinuatie die Sydney vuurrood deed worden, maar Catherine zoo Wit alls sneeuw liet. (Wdtdft vervolgd

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 5