beaprokn en in comrte-varpadvrino was dan oak gezegd; dat wanneer onverhoopt het Kerkbestuur binnen 3 jaar Jdaar mocht wezen met onderwdjskraditett, de overdraCht des- noods eerder zou plaats diemen te vinden. Voor dat alles geregeld! is. gaan er toch gauw 2 jaar mee heen. Spr. haa geconcLudeerd, dat de Raad daarmee accoord ging. De heer Slot adhtte bet wenschidijk dat be- sprekingen in comite-vergaderin gen genotu- leerd warden en een volgend maal gelezen. Spr. meendle tzeker, dat de Raad drie jaar uit- stel had bepaald. De hieer Molenaar meende, dat de Raad niet perse aan de 3 jaar zou vasthouden. Oak de heer de Groot uitte zich in dezen De heer Slot wilde dan nlet direct vasthou den aan de drie jaar. Spr. achitte het wensche- lijflc, dat deze zaak in't openbaar werd be- sproken, opdat een ieder weet wat de Raad in dezen besluit. De Voorz. meende dat plaunen en bouwen van een nieuwe school zooveel tijd vorderen, dat vrijwel de 3 jaar ibereikt zouden worden, wanneer het R. K. Kerklbestuur eerder onder- wijskrachten mocht hebben. Het bijzonder on- derwdjs zou dan tot zijn recht komen, maar ook zal gezorgd worden, dat de openbare school tot zijn recht komt. Wat de notulen der comi t6-vergaderin g betreft, na die verga- dering is nog geen comitt-vergadering meer gehouden. De heer Slot zeide nog in de oomdt£-verga- dering iets peraoonlijks te will en bespreken. De heer Swam bracht naar voren de vraag. of de gemeente nog iets zal doen in verband met het 25-jarig juibileum van H. M. de Ko- niogin. Wat spr. zelf betreft. hij is dezelfdle meening toegeaaam a Is de Koningin zelf, om niet te vael onkosten te maken. iDe Voorz. meende, dat het't beste is, maar af te wachten, wat de iburgerij wil. Spr. zou in ieder geval de aardappdperiode willen af- waditen, oni te zien, of de toestand wat beter wordt. A Is de toestand guns tiger wordt, kan die hand aan den ploeg worden geslagen. Het felt is belangtrijk genoeg om dan een comlW In leven te roepen. De heer Slot meende ook, dat de burgerij zich moet uitspreken over hot at of niet feest- vlcren, niet de Raad. De heer Outker bracht ter sprake het te and varen In do Orebsloot, terwijl de heer De Oroot ook1 noemdle de Bergsloot. IVoofzitter dedde mede, dat 66n schipper daarover Is aangesohreven om modewerklng, maar het resultaat is nog niet ediltterend. De poll tie zal cr aandacht aan blljvem schenken De heer Ou tker vroeg of hot waar la, dat het toulppoatkamtoor tc Schoocrldami zal wor den opgeheven. De Voorz. had daarover nog nleis gehoord. Zoowel die heer Outker als de heer Slot achtten opheffing zeer ongewenscht en de voorz. deed toezeggimg, dat naar de juisthdd van het gerucht zal worden geinformeerd en dan bijl den Directeun-Oeneraal der posterijen op behoud zal worden aangedrowgen. De heer 'Slot wilde met alle kracht trachten het postkantoor daar te behouden en het zal mensdielljk zijn, statistieken op te maken om do bealngrijkheid van het kantoor aan te too- nen. De Voorzitter deed) toezegglng. Hierna slutting. urr sohdorl. Op de'gister gehouden trekking der verlo- ting van ae Vereeniging Dorcas" vlel de le prijs op No. 385, 2e pr. No. 3, 3e or. No 265, 4e pr No. 438, 5e pr. No. 403, 6e pr. No 302. 7e pr. No. 33, 8e pr. No. 34, 9e pr. No. 342 10c pr. No. 114, lie pr. No 362, 12e or. No 273, 13e pr. No. 284, 14e pr. No. 80, t5c pr No. 315, 16e pr. No, 46, 17e pr. No 428. 18e pr. No. 431, 19c pr. No. 369, 20e pr. No 327 21e pr. No. 99, 22e or. No. 172, 23e or. No 157, 24e pr. No. 426, 25e pr No. 235, 26c pr No. 229, 27e or. No. 279, 28e pr. No. 424. 29c pr No. 42, 30e pr. No. 347, 31e pr. No. 25132e pr No 435, 33e or. No. 349, 34c pr No. 399, 35e pr. No. 259. Winnaar van den hoofdprijs was de heer A. J. Peeck. EGMOND AAN ZEE. - (Mel). Oeboren: Pieter Paulus, z. van Dirk Groen en Antonia Schol. Overleden: Ah Ho Nelly, d. van Ah Kul Tchai en NWltje Dekker, 2 jaar. Jacob de Groot, 89 jaar, weduwnaar van Cornelia Halff. UIT HEILOO. Gemecnteraad. Gistermiddag vergaderde de gemecnteraad voltaLlig. Na lczing der notuleh, die onver- andcrd werden goedgekeurd, stelde de voor zitter aan de orde: 1. Ingekomen stukken. a Verschillende goedkeuring&bealuiten van Ged. Staten, ide veorts mededeeldten, dat dc beslia- simg op de geldloening. waartoe de Raad be- iloot, alsnicdc het besluit tot ruiLing van grond. it verdaagd. b. Van den minister van binnenlandache zaken was ingekomen een bericht. waarbij uau Hclloo lngcvolge dc landarbeiderawct werd tocgestaau cm bodrag van 9030. De voorzitter dceldc nog mcde, dat inzake de handelsacholen tc Alkmaar door het be- staande comity was bcsloten om garantie- vcrklaringen voor de huidige lecrlingen tc teckenen, om hen niet te dupeeren. Voor de straks in Setpeniber nieuw bijkomende leexlin- gen zal de garantieverldaring nog niet wor- ucn geteckend. Alles voor kennisgeving aangenomen. Hierop kwamen de volgende ingekomen stukken in behandeling: Verzoek van den' Raad der gemeente Smilde om instemming te betuigen met haar adrea inzake de heffing van inkomstenbelasting naar een gcmiddeld in komen over 3 jaar. De voorzitter decide mede, dat B. en W. het adrcs breedvoerig hebben besproken en als resultaat daarvan voorstelden adhaesie te be tuigen. Door het gemidddde te berekenen, zal men een meer stabielen grondslag; voor de ge- mcentelijke uitgaven krijgen. De heer Vahl was niet voor het voorstd. leniand die in 4di jaar flink verdient en twee volgende jaren niet, zooals b.v. aan den Langcndijk hd geval is, zou "in die slechte jaren nog moeten betalen over de inkomstenl van den goeden tijd!. De heer Mulder was het hiermee eens. De voorbeeldcn liggen ook in de dgen gemeente De voorzitter vond, dat het berekenen van een gemidddde evengoed een voor- als een nadeel kan zijn. De heer VahiDaar gaat het met om. In de slechte jaren kan men diet betalen sen ge midddde ook van goede jaren. De heer Opdam bepieitte een gemidddde van drie jaren. Even als de voorzitter, betoogde de heer Maas Gecsteranus dat door het vooratel de stabiiiteit. der begTooting wordt bevorderd. In 1921 hadden wij hier die hooge belastin- gen, gebaseerd op hot hooge inkomen van a920, hocwel de inkomstea ved lager waren. De heer van't Veer vroeg hoe men een ge midddde zal berekenen. In de slechte jaren wordt men toch al z66 .genomen", dat men te veel betaalt. De heer Sengers vond het jammer dat de heer van't Veer die woorden had gesproken. Spr. was niet voor het aannemen van een ge middeldc De voorzitter herinnerde er aan, dat men in Heiloo vroeger, toen de inning nog niet door het rijk geschiedde, toch ook een gemid ddde nam over drie jaren. De heer Sengers vond het betalen van een gemidddde over drie jaar dnmogelijk in een jaar waarin men niet verdient. Spr. wilde den aanslag over elk jaar, wie verdient, kan betalen en het is niet erg om te betalen naar het in komen. De heer Mulder wilde ook naar hot inko- men de belasting gercgeld zien. Als in eenig jaar de belasting dan hoog is, zou de ge- mcenic kunnen reserveeren voor een volgend slecht jaar. Nadat de heeren alien hunne meening nog eens hadden toegdicht, werd het vooratel verworpen met alleen de wethoudera er v66r. d. Verzoek van den raad der gemeente Wijmbritseraded, om adhaesie te betuigen met haar adres inzake het vaststellen van een rn.-a.een vtoelcverbod De voorzitter stelde voor adhaesie te betui gen, te meer omdat in Heiloo al een vloekver Bod bestaal, waarvan spr. niet begreep, hoe het bcsLrijdiiig heeft kunnen uitlokken. Den heer Vahl deed het genoegen dat B. en W. adhaesiebetuiglng voorstdlen. Met algemeene stem men werd overeenkom- stig het vooratel van B. en W. besloten. e. Schrijven van den minister van arbdd cnz., om op den herdenkingsdag van het re-" gecringsjubileum van de koningin een tapver- Bod uit te vaardigen Na korbe todicliting van den voorzitter werd besloten zoo'n verbod uit te vaardigen. Dc tekst van een concept-bealuit werd voorge- lezcn en vastgesteld. f. Verzoek van den heer J. van Gemeren om intrclcking van crfpacht. De voorzitter lichtte toe. dat adressant het hek voor den wiukel van Rclk had weggeno- mcn, zoodat de grond nu woer in openbarcn diepst is, reden waarom hij het verzoek deed. Hij betaalde 1 erfpachtsrecht per jaar. Het verzoek werd zonder hoofdeijke stem ming ingewilligd. g. Verzoek van het Witte Kruis om-/ 150 subsidie voor tuberculose-bestrijding. Adressante kwam in het adres. waarin de begrooting was opgenoman, tot de conclusie, dac er 150 te kort kwam, zoodat zij dit be- drag aan de gemeente vroeg. Het Witte Kruis is een neutrale vereeniging, die met rijkssteun de tuberculose bestrijdt. B. en W stelden inwilliging van het ver zoek voor. De subsidieering van het Witte Kruis zal meewerkan tot het sterker en ge- zonder worden der bevolking, uit welke over- weging indertijd ook aan „Herwonnen Le- venslcracht" subsidie is verleend. De heer Mulder geloofde niet dat het ver zoek nog verdediging behoefde. AUc anderen waren het hiermee eens, zoo dat het vooratel zonder hoofdelijke stemming w?rd aangenomen. h. Adres van den heer J J. Pantekoek e. a. om doortrekking van de Tuindarpstraat. Adresaanten wilden dc straat zien doorge- trokken, zoodat zij, in rechte lijn een kortere verbinding Icrijgt met Kennemeratraatweg en Molenweg. De voorzitter zei, dat met den dgenaar van den grond was gesproken en dat behalve het bezit van den grond nog meer noodig was om aan het verzoek te voldocn. Een begroo ting tot een bedrag van 2000 was opge- maakt. De heer van t Veer zou het betrcuren als dc verbinding er niet zou komen. Spr. vond het jammer, dat het Burgerliik Armbestuur met den heer Opdam indertija geen conditics had getroffen bij den verkoop van den grond De heer Vahl zette uiteen, dat het op den weg van B. en W. had1 gelcgen en niet op dien van het B. A., om voor een uitbreidingar pian te waken. De heer van't Veer betoogde, dat het B. A. bij den verkoop van den grond aan den heer Opdam had mocten bopalai, dat cr een weg door het betreffende boachje mocst worden gelcgd. De heer Bakker zel, dat er nog grond ge noeg is om een weg aan te leggen. De heer Maas Oecsteranus vond het jam mer, dat er geen uitbreidingsplan der ge meente is en om nu den hear Oplam het bou wen te beletten. la toch wel wat kl te fiacaal. Dc heer Vahl constatcerde, dat het leggen van den bedoelden weg in het belang is van den eigenaar van dm grond en dat de ge meente er dus geen 2000 voor behoeft te gcven. Dc heer Opdam zei, dat hij op bedocld punt niet zal bouwen en maakte op de ter ta- fel liggende teekening duidelijk hoe hij zal kunnen bouwen' op het betreffende terrain. Spr. vraagt 3 per Meter, zoodat de grond voor ongeveer 1100 te koop is. De secretaris zei, dat daar dan bij1 komen de kosten van een hek 300, en beharding 600. De heer Vahl vond het vreemd, dat de ge meente hier het hek zou moeten betalen, 't is toch gewoon voor afscheiding. De voorzitter maakte duidelijk, dat de heer Ondam bij het bedoelde stukje weg geenerled belang heeft. De heer Mulder was v66r het totstandko- men van de verbinding, hoe het ook zij. Spr was overtuigd, dat die heer Opdam er wfel Be lang bij heeft. - De heer Maas Geesteranus zei, dat B. en W ook er v66r waren, maar nu de zaak f 2000 moet kosten, vinden- zij de verbinding dien prijs niet waard. Dc heer van't Veer dacht-er ook zoo over De heer Mulder wenschte, dat de heer Op dam voor zijn belang ook wat toonde over re tieboen. Dc heer Sengers stelde voor in comity te gaan om de zaak nog eens met den heer Op dam te bespreken. De heer Opdam zed, dat het comity overbo- dig zou zijn'. Hij zou zijn grond niet goed- kooper verkooperi. Wat het hek betreft, men ninciif er voor zijn part schrooten voor ge- bruiken. De weg bejioefde ook niet jnist ver- brced te te worden. Heel sympathiek stond spr niet tegenover het plan. Te nslotte werd besloten een beslissing op het verzoek te verdagen en inmidldels nog na te gaan hoe het beste tot een oplossing is te komen. (Zie vervolg hoofablad.) Naar wijl vememenj zal het fanfarecorps ,,Eensgezindheid" dir. D. Harder Jz., op 5 Augustus deelnemen aan het ooncoura te Samtpoort. UIT LIMIMEN. Het Is de politie mogen gelukken op den da- der van de inbraak bij die landbouwer B. In de Limmerkoog. de bandi te leggen en na con- ferentie is deze ter besdhikking van de Justitie gesteld. Vermiist warden sienaden en1 eenig geld. IDe inbreker is em gioede bekende der po litie. UIT BEROE'N. Een oproep van het voorloopi'g comit6 bracht Doncferdagavond een twintigtal zan- gers bijeen in het lokaal van den heer H Roos. 't Doel was, te komen tot een zoo groot mogelijke samen working van zangers van alle gezmdten voor het a ,s. Koningimnefeest. Na uiteenzetting door den waam. voorzit ter werd unaniem 'besloten om redtenen van praktischen aard de repetities te doen plaats nebbeft des Maandags 'avonds in bet. patro- naatsgebouw naast de R. K. Kerk voor ae a.s feesten. Er zou zoo spoedfig mogeijllk een de- f initlef bestuur worden gekozen. UIT EDAM. De heer Th. C. P. Kolf6dwtem, burgemces- ter van lid am, is bijl nnkele Candida a tstelling gekozen tot voorzitter der afdeellng Noord Holland van den Nedcri. Bond van gemeen'- te-ambtenaren. UIT SCHERMERHOIRN. pij het-plaatselijlke Comity alhler, is voor het nuldAWllijk voor H. M. de Koningin in gekomen op lijist 1 39.75; lijst 2 51.25 en lljst 3 86.75, hotgeen In totaal 177.75 is. wclk bedirag nan het Natlonaal ComdW Is afgedtagen. UH* ORAFT, Tot hoofd aan die Openbare Lajzcre School ts Oo»M3rafl)dljk la banoemd de heer Woel- ders, onderwijzer te Beemister. Stadsnieuws Rcchtszaken DE OEHEIME BRANDERIJ TE BERGEN. Over de behandeling van de zaak van de geheime branderij te Bergen voor het Am- sterdamsche Gerechtshof wordt nog het vol gende gemeld: Beide veroordeelden hadden hooger be- roep aangeteekend, maar E. J. v. d. w. heeft zijn hooger beroep ingetrokken. Q. J. E., een 30-jarig handelsreiziger te Haarlem, stond nu gisteren voor het hof in hooger beroep terecht. Hij ontkende in het bezit te zijn geweest van de branderij. Hij had die enkel geleverd aan E. J. v. d. W., wien hij het distilleeren had voorgedaan. Het perceel, een renstal, had niet hij in huur gehad, maar E. J. v. d. W. Het bleek, dat bekl. Q. J. E. bij het huren van het perceel zijn bemid- deling heeft verleend en dat hij, evenals E. J. v. d. W., in het bezit van den sleutel er- van geweest is. De rijksadvocaat mr. Asser eischte beves- tiging van het vonnis der Alkmaarsche recbtbank, voor zoover dit bekl. Q. J. E. be treft. De advocaat-generaal mr. van Geuns eischte toewijzing van de vordering der ad ministrate. Mr. J. de Vrieze, die al9 verdediger op- trad, pleitte vrijspraak, subsidiair een voor- waardelijke straf of een geldboete. Uitspraak 28 Juni a.s. Marktberlchten ZWAAG, 13 Juni. Veiling Bangert en Omstreken. Aardbeien 62—80 ct., Spinazie 7—16 ct., Slaboonen 34 ct., Aard^.ppelen per 100 pond 4.10—/ 6.20, Bloemkool per stuk 15—20 ct., Wortelen 10.40—/ 15 per 100 bos, Sla per 100 krop 2.30—/ 4.20, Rabarber Wt5 ct. per bos, Kruisbcssen 26980 K.O. 12.20 per 100 K.O. NOORDSCHARWDUDE, 14 Juni '23. Bl. amxlappellen 0.50—/ 1.20; Bravo's 0.50: Grove uien 7.20—/ 8.50; Drielin- gen 5.10, allies p. 100 K.O. Aanvoer: 10840 K.O. Aardappelen, 2630 K.O. Drieliingon, 1675 K.Q. Poen. Sport DRAVERIJEN KENNEMER SPORT- CLUB. De Inschrljvlngen voor de draverljen, op de baan tc Alkmaar, aan de Nieuwpoorts- laan, op Zondag 24 Juni 1923, luiden als volgt: 1. Junlprlls. Prijzendraverlj 4e klasse. 1. Max Medium, 2. Nevada B, 3. Nebras ka B, 4. Nehon, 5. Letha, 6. Leo, 7. Mar- kies, 8. Lord D, 9. Norton, 10. Nap 11. Mignon, 12. Baanveegster, 13. Maggy Hen ry, 14. Kitty Rornond, 15. Leopold G, 16. Komeet. 17. Minnetonka, 18. Lander. 2. Oumenvliesprijs. Handicap. Heat 2e en 3e klasse. Afstand 1600 Meter. 1. Max Medium, 2. Markies, 3. Komeet, 4. Kitty Romond, 5. Maggy Henry 6. Lohen grin Henry, 7. Minnetonka, 8. Lord V, 9. Louise B, 10. Luitenant, 11. Konora, 12. Catriena R, 13. Madrigal, 14. Kapt. de Bru- ane, 15. Koningin Draisina, 16. Darling, 17. Koning B. 3. Wisselbekerprijs. Prijzendraverij le klas se. Afstand 2400 Meter. 1. Ben Watt9, 2. Ruth Montgomery, 3. Ida S, 4. Quetteville, 5. Mella, 6. Chautan- Sua Man, 7. Dugout, 8. Peter Stanley, 9 liiing Tide, 10. Meteor, 11. Henriot. 4. Kortebaanprijs, Kortebaandraverij. 1. Teddy Dawson, 2. Louise B, 3. Kapt. de Bruane, 4. Luitenant, 5. Gloriette, 6. Ru- benzahl, 7. Prima Donna, 8. Hollo, 9.. Fre- derika B, 10. Mella, It. Meteor, 12. Catrie na R, 13. Ida S. 14. Harrold, 15. Friedenbo- te I, 16. Long Ago, 17. Putzelinde, 18. Emi gre, 19. Breton, 20 Senator Axboc raljty, 22. Springgan, 23 Henriot. BUREAU VOOR ARBEIDERSRECHT TE ALKMAAR. (Instituut van den Atkmaarschen Bestuur- dersbond.) Evenals over het jaar 1921, verscheen thans een uitgebracht verslag van bovenge- noemd) Bureau terzake zijn arbeidi over 1922, waaruit wij het volgende aanstippen: Door het Bureau werden in 1922 479 ad- viezen gegeven, waarvan 253 als zake» wer den behandeld, van welke 17 door onjuiste inlichtingen geen resultaat hadden; 5 (van de 31) voor den kantonrechter werden ver- loren en nog 7 aanhangig zijn. De overige 231 zaken hadden alle, voor zoover ons be- kend is, een gunstig verloop voor de betrok- ken werknemers. Door aanschrijvlng (soms tot driemaal toe) bespreking, procedeeren en vooral min- nelijke sctukking, werd voor 51 werknemers 1595,80 verkregen, »hun toekomendwegeus het van de zijde der werkgevers niet in. acht nemen van den wettelijken opzegtermijn, looninhouding of wel inhouden van percen tages of tantiemes. Van deze 1595.80 kwam 873.ten bate van 28 leden van de bij den A. B. B. aangesloten organisaties; de overi ge 722.80 kwam ten goede aan 16 ongeor- ganiseerden (waaronder 7 vrouwen) en 7 in andere organisaties vereenigden. Van de 173 door het Bureau verzonden belasting-bezwaarschriften hadden. 151 suc- ces, wat een belastingvermindering van 1281.47 per jaar bracht, waarvan Z849.22 ten bate van 102 leden van de bij den A. B, B. aangesloten organisaties en 432.25 ten voordeele kwam van 25 ongeorganiseerden en 24 in andere organisaties vereenigden. Van de 14 ongevallenwetzaken, Welke door het Bureau voor den Raad van Beroep te Amsterdam en 5 er van in hoogste instantie voor den Centralen Raad van Beroep te Utrecht werden gebracht, hadden 9 succes wat aan de betrokkenen (waarvan 4 leden van de bij den A. B. B. aangesloten organi saties) 940.50 per jaar incerdere rente bracht. Voor onze leden 520.50. Drie schuldvorderingen brachten nog 95 aan 3 leden van de bij den A. B. B. aan gesloten organisaties. De hulp van het Bureau deed dus, voor zoover het in guldens is uit te drukken, al 164n voor bovengenoemde zaken aan 214 per- sonen 3912,77 ten goede komen, ondcr- scheidenlijk 2337,72 aan 137 in onze orga nisaties vereenigden en 1575,05 aan 77 ongeorganiseerden. of In andere organisaties vereenigden. Verdeeld over de bij dep A. B. B. aange sloten organisaties, werden de adviezen ver- strekt aan leden van: Centrale Ned. Ambte- naarsbond 15; Alg. Ned. Bond van Arbel- ders(8ters) in het Bakkers-, Chocolade- en Suikerbewerkingsbedrijf 16; Centrale Bond van Bouwarbeiders in Nederland 36; Ned. Ver. van Fabrieksarbeiders 31; Alg. Ned. Bond van Handels- en Kantoorbedienden 12; Ned. Bond van Manqelijke en Vrouwelijke Arbeiders in de Kleedingindustrie en aanver- wante vakken 24; Alg. Ned. Metaalbewer- kersbond 38; Alg. Ned Bond van Meubel- makers, Bdhangers en aanverwante vakge- nootm 21, Ned. Schitdersgczel'enbond 24; Ned. Sigarenmakers- en Tabaksbewerkers- bond 48; Ned. Ver. van Spoor- en Tram- wegperaoneel 48; Centrale Bond van Trans- portarbeiders 35; Alg. Ned. Typografenbond 24 en Ned. Bond van Werklieaen in Open- bare Dlensten en Bedrijven 31; samen 403. Van andere organisaties: R. K. Transport- arbeidersbond 14 Vrije Transportarbeiaers- bond 9; R. K. Typografenbond 5; Chr. Bouwarbeidersbond 4 en R. K. Bakkersgezel- lenbond 4, samen 36. Ongeorganiseerden 40. Van deze laatsten werden 24 kosteloos ge- holpen, als vrijwel orvermogend. Samen 479. De onderwerpen der adviezen en zaken be treffende de wet op de Arbeidsovereenkomst 68, huwelijk 12, echtscheiding en scheiding van tafel en bed 8, leven9onderhoud (Artt. 375—384 B. W.) 9, testament en erfrecht 22, burgerrechtelijke kinderwetten, voogdij etc. 12, strafrechtelijke kinderwetten 4, huur 32, overige zaken van civielen aard (B. W. en W. v. K.) 24, ongevallenwet en beroepswet 18. Invaliditeltswet 9, woningwet, gezond- heidswet en gem. bouwveroraening 14, leer- plichtwet 5 armbestuur en Armenzorg 12, militiewet, andweer- en landstormwet 7, be lasting: Hijks-, Prov.-. Gem.-, Waterschaps- enz. 173, strafzaken 7, vereenigingszaken 5, kweatics betreffende zleken- en andere fond- sen 12, diversen 14. In het le kwartaal werden 73 adviezenge- !even, in het 2e 106, in het 3e 108 en in net e kwartaal 192 adviezen. Totaal 1479. In het geheel werden in 1922 1077 bezoe- ken aan het Bureau gebracht. Door het Bureau werden 598 geschreven stukken verzonden. Ontvangen werden 283 bricven en 77 briefkaarten. Van de vele adviezen inzake huurcommls- siewet, hulsultzetting, huur enz., welke met een enkele raadgeving of inllchtlng waren afgeloopen, zijn er verscheidene geweest. De heer Westcrhof, die als ambtenaar fun- f'eerde, vermeldt veracr in zijn verslag, dat let werk van het Bureau, in financleele re- sultaten vastgelegd, wel het meest de aan dacht zal trckken, is het toch wel het opmer- ken waard, dat deze voor de geholpen werk nemers zeker mooie cijfers slechts een klein deel van het werk weergeven, door het Bu reau verricht. De adviezen, gegeven in de meest uiteenloopende zaken, de voorlkhting op velerlei gebied, hebben hun groote en blij- vende waarde, niet in cijfers weer te geven. De heer Westerhof eindigt zijn verslag met de woorden: „Besluiten wij dit verslag met de hoop uit te spreken, dat on9 Bureau in 1923 meer nog dan in voorgaande jaren zijn naam eer zal aandoen, zijn mooien naam: „Bureau voor Arbeidersrecht." PREDIKBEURTEN. Alkmaar. 17 Juni. Oroote kerk, 10 uur, Ds. Verwaal. Avond 6 uur, Ds. Vinke. Kapel, 10.30 uur, Ds. Baar. Evang.-Luthersche kerk, 10.30 uur, Ds. H. Makkink. Onderwerp: Psalm 23. De Heer i" mijn herder. Solo (mevr. de Lange- van Rijn): „Gott ist mein Hirt" van Dvo rak. Doopsgezinde kerk, 10 uur, Ds. Haars van Nieuwe Niedorp. Remonsirantsch Qereformeerde Oemeente, 10.30 uur, Ds. Cramer, geen jeugdkerk. Daar prof. dr. G. J. Heering een ongelukje gehad heeft, zal bij Zondag a.s. niet in de Remon8trantsche kerk kunnen voorgaan. Oeref. kerk, 10 uur, Ds. Meijer Avond 5.30 uur, Ds. Meijer. Heidelb. Cat. Zond. 1. tiersteld Apostolische Oemeente, 10 uur en '8 avonds 5 uur, benevens Donderdag- avond 8 uur, samenkomst. LEOER DES HEILS. Zondag 17 Juni: 7 uur v.m. bidstond; 10 uur v.m. hailigingh-samenkomst; 3.30 uur n.m. openlucht samenkomst; 7.30 uur open- bare samenkomst. Leider stafkapitein Bruins van Amsterdam. 19 Juni, 8 uur, soldaten-samenkomst. 20 Juni, 8 uur, openbare samenkomst. 21 Juni, 8 uur, openbare samenkomst. UIT DE OMGEV1NO. Herv. Gemeenten. AKERSLOOT, 10 uur, Ds. le Gras. BERGEN, 10 uur,iD3. v. d. Kieboom. Kapel Elim, 10.30 uur, Ds. Vinke van Alkmaar BERGEN AAN ZfeE, nam. 5 uur, Ds. v. d. Kieboom. (Doop.) BURGERBRUG, 10 uur, Ds. v..Loon. BROEK OP LANGENDIJK, 9.30 uur, Leesdienst. Ger. kerk, 9.30 uur, Leesdienst; 2.30 uur, Ds. Meijer. Doopsgez kerk, 10 uur, Ds. A. de Jong. CALLANTSOOO, 10 uur, Ds. France. DIRKSHORN, geen dienst. EEN1GENBURO, 10 uur, Ds. Snethlage. EGMOND AAN ZEE, 10 uur, Ds. Roo- bol. GRAFT, 10 uur, Ds. Heap. OROOT-SCHERMER, 10 uur, Ds. Groot. HEER-HUGOWAARD,- *9.30 uur, Ds. Broekema. HEILOO, 10 uur, Ds. EUefts de Haan. Evangelisatlelokaal, 1Q uur, Ds. G. Qeb- hart van Amsterdam. HENSBROF.K, 10 uur, Ds. Scholte. HOOGKARSPEL, 9.30 uur, Ds. Kastein. HOOGWOUD, 10 uur, Dr. v. Beek. LIMMEN, 9.30 uur, Ds. Bosch. NOORDSCHARWOUDE, 10.30 uUr, Dl. Staal. OBDAM, 10.30 uur. Ds. Kruizinga. OOST-GRAFTDIJK, 10 uur, Ds. Boeren- donk. OTERLEEK, geen dienst, vacature. OUDKARSPEL, 10.30 uur, Ds. de Lceuw. OUDORP, geen dienst, vacature. SCHERMERIIORN, geen dienst, STOMPETOREN, geen dienst. ST. PANCRAS, 9.30 uur en avond 6.30 uur, Ds. Buiskool. vac. URSEM, 10 uur. Dr. de Buck. WARMENHUIZEN, 10 uur, Ds. Oter- doom. j ZUIDSCHARWOUDE, 10 uur, Ds. van. Meurs. ZUID-SCHERMER, 9.30 uur, Ds. Nljen- huis Ockhuysen. Zeetjjj (linden STOOMIVAARTLIJNEN. STV. MIJ. NE'DE'RLAINID. Almlbon arr. 14 Juni v. Mamib. te A'dam. Radja (uitr.) arr. 14 Juni te Sa'bang. Jan PietJrsz. Coen arr. 14 Juni nam. ca. 6 u. van Bat te IJanuiden. Roepat (ui'tr.) vertr. 14 Juni v. A'dam n. Batavia. KOiN. NED. STB. MIJ. Ariadne vertr. 14 Juni v. Amst n. Rott. Amazone vertr. 13 Juni v. Bari n. Cephalo- nia. Berenice arr. 14 Juni v. A'dam te Rott. Ganymedes vertr, 12 Juni v. Konatantino- pel' n. Bourgas. Hebe arr. 12 Juni v. Beyrouth te Smyrna. Juno vertr. 12 Juni v. Genua n. Livomo. Oberon vertr. 13 Juni v. Gran n. Algiers. Orion vertr. 13 Juni v. Batavia n. Mesaioen. Strabo arr. 13 Juni v. A'dam te Bordeaux. Theseus vertr. 13, Juni v. Stettin n. Almst. Z^ua arr. 13 Juni v. Faro te Lisisabon. WON. WEST-IND. MAILD. Haarlem vertr. 14 Juni v. Rott. n. Hamb. Poseidon vertr. 14 Juni v. A'dam n. West- Indii via Antwerpen. Alkmaar vertr. 12 Juni v. Antofagasta n. Coquimbo. Brielle arr. 13 Juni v, A'dam te Callao. Jan Van Nassau arr. 12 Juni v. Valparaiso te Mexillones. Venezuela vcrttr. 13 Juni v. Barbados n. Plymouth. HALCYON LIJN. Julianapark vertr. 13 Juni v. Oalatz n. Oran v.o. HDLL. AMERIKA LIJN. Maasdam, v. NewOrleans n. Rott., vertr. 14 Juni v. Las Paltaaa. Spaamdam, v. Rott. n. NewOrleans, arr. 14 Juni te Antlw. HDILL. AUSTRAL 16 LIJN. Arendskerk (thuisr.) arr. 13 Juni te Mel bourne. HDLL. BRTTSCB-INDI6 LIJN. Bovenkerk vertr. 13 Juni v. Immingham n. Hamburg, Sloberdijflc (uitr.) vertr. 12 Juni v. Bombay. Hoogkerk (uitr.) vertr. 12 Juni v. Kurrachee, Somim. Isdijk (thuisr.) vertr, 14 Juni v. Port Said. HOLL. ZUFD-AFRIKA LIJN. Sprin'gfonteia arr. 14 Juni v. Port Natal te Kaapstad. Jagerafonitein vertr. 13 Juni v. East-London n. Port NataJ. ROTTERDAMISCHE LLOYD. Garoet arr. 13 Juni v. Rott. te Hamb. Piatria (thuisr.) vertr. 13 Juni 11 u. voorm. v. Tanger. Malang arr. 14 Juni v. Java te IFdam. KPN. HDLL. LLOYD. Flandria (thuisr.) veiltr. 13 Juni v. Lissab. Montferland arr. 13 Juni v. Antw. te Rott. HDLL. ODSTiAFRIKA LIJN. Marken arr. 13 Juni v. R*dam te Hamb. HDLL. WEST-AFRIKA LIJN. Ulysses vertr. 12 Juni v. Hamb. n. Amst. ifolLL. OOST-AZI6 LIJN. Ouderkerk (thuisr.) vertr. 13 Juni v. Hong kong. Saparoea arr. 14 Juni v. A'dam te Rott. ROTTERD. ZUID-AMERIKA LIJN. Albireo vertr. 13 Juni v. Hamb. n. Rott. Aljgorab vertr. 14 Juni v. Rott. n. Bremen. Allhena (thuisr.) vertr. 13 Juni v. Victoria. STV. Mil J. OCEAAN. Machaon, v. Japan n. Rott., vertr. 11 Juni v. Tientsin n. Dainen. UCX I\, A J' *ua i-s. hhhuiu, ir. L/o. I>U1»RUUI.

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 6