J. P's ROMA-PUDDING De Lange De Moraaz, Fa. R. j. Hsawlng, Mlant GT, Alkmaar Week Inmaak-artikelen. Incasseeren kwitanties emaakt als Room. UITBREIDINOSPLAN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken- nis, dat opi die Secretarie der gemeente gedu- rende veertien dagen na dagteekening dezer voor een ieder ter inzage ligt het PLAN TOT WIJZIGING VAN HET UITBREIDINGS- PLAN DEZER GEMEENTE in de omgeving van het St. E L1Z AB ETHGESTICHT, vast- gcsteld bij besluit van den' Raad dezer ge meente van 2 Mei j.l. Alkmaar, 16 Juni 1923. Burgemeester en Wethouders voomoemd, W C. WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris BEVOLKING. WAARSCHUWING. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar herinneren ingezetenen der gemeente aan art. 14 der Verordening houdende bepalingen om< trent het verdeelen der gemeente in wijken en het opmaken van volledige staten der bevol» king en harer huizing (Gemeenteblad No, 90 van 1898) luidende: van elke verhuizing binnen de gemeente wordt birinen acht dagen kennia gegeven ter secretarie van de Gemeente: bij verhuizing van een gezin, door het hoofd van een gezin; bij verhuizing van afzonderlijk levenda per« ton en, door henzelven; bij verhuizing van inwonende dienst* en werkboden, door henzelven; t bij verhuizing van personen naar instellin* gen, gestichten, inrichtingen van welken aard ook, in welke personen onder eenig bestuur sat BSjSfiSCSH Boss de be3tuurdera dier instellin* gen, gestichten of inrichtingen. Op de naleving van bovenstaande verplich» ting zal ten strengste worden gelet Burgemeester en Wethouders voomoemd, W. C. WENDELAAR, Burgemeester. A KOELMA, Secretaris. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol- gende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 14 en 15 Juni 1923: Gummi bitstang voor een paard); stalen duimstok; sleuteltje. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen- de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 14 en 15 Juni: Zilveren broche, W. r. H. Wigman, Laat No. 9; portemonnaie, N. Baltus, Nieuwlan- dersingel No. 17; rozenkrans, M. Bierman, Schermeerstraat No. 1; vier postduiven, ed Jager, Dijkgraafstraat No. 31; rolletje mu- ziek, van Vuure, Roemervisscherstraat No. 1 grijze jongensoverjas, C. de Groot, Snaar- manslaan No. 90; twee sleuteltjes, J. J. Teertjers, 2e Kanaalstraat No. 13; pakje met goed, Wed. Halma, Magdalenenstraat No. 12; strookje van een japon, Annie Haakman, Boterstraat No. 5; handtaschje, Tine Verflo, Langestraat No. 68; zwart bonte geit, D. Visser, Kamemelksbuurt No. 11; paar ve- ters, van Vegten, Baansingel No. 23a; zil veren dameshorloge, Verwer, Stationsstraat No. 34; zwarte haarstrik, L. Belenkamp, Baansingel No. 40. Wanneer men weder in het bezit is van net verloren voorwerp, wordt men verzocht hier van kennis te geven aan het Bureau van politie. van Stam'boelinski de kleine Entente voor een nieuw feit zou stellen. (Dat zou dan dus nu het geval zijn). Volgens hem zal de Tsjechische regeering do regeering Zankof niet erkennen. De „Vossische Zeitung" metdt uit Weenen Welingeliohte kringen in Joegoslavie verkla» ren, dat de regeeringen te Belgrado, Athene en die van Roemenie besloten heb-ben, van de nieuwe Bulgaarsohe regeering de aanvaarding van een controleacomimissie der Kleine Enten» te te eischen. DE SCHlADELGIOSSTELL INGSr KWESTIE. Zooals wiji gister nog ondier de telegram- men konden meedeelen, heeft Poincare zijn antwoord op de vragenlijst d!er Engelsche regeerinig reeds vastgesteld. Volgens de „Echo de Paris" verlangt Poincare in dat antwoord dat de Duitsche regeering alle verordieningen die sinds den 1 lden Jaouari zijn uitgevaardigd en die het Tijdelijlc verzet gelasten, zal intrekken; voorts dat alle door Duitlsche rechtbanken wegens natoming der FranscH-Belgische bevelen veroordeelde Duitschers amnestic krijgen verder dat de Duitsche spoofwegarbeiders den arbeid hervatten; vervolgens, dat de Duitsdhe firma's, die de door de geallieerden uitgevaardigde reglementen in achit nemen, niet meer worden geboycot, enz. De eischen van Poincare betreffende de be- talingen - ko-men hierop neer, dat het beloop van de leveranties in matura en van de kolen- leverantics opnieuw moet worden vastgelegd, terwijl dte uitvoerrechten van .26 procent ter behoeve der schadevergoedingskas in goud moeten worden gehdven. De Fransch-Belgi'sche spoorwegdienst, zoo zegt Poincare, zou zoo noodig dadelijk in een intergeallieerden spoorwegdienst. 'kunnen worden omgezet. Naar de Manch. Guardian mededeelt, wijkt het Belgische standpoint ten aanzien van de schadevergoedingen belangrijk af van het Eransche (De Belgische regeering heeft, zoo als men weet, haar standpunt in een memo randum aan de Britsche en Italiaansche re- y eer.ngen bekend gemaakt). Terwijl de Fransche regeering eenvoudig het einde van Duitschland's lijdelijk verzet eischt als voorwaarde voor het openen van onderhandelingen en het treffen van een rege- ling, stel: de Belgische regeering, volgens bovengcnoemd blad, voor het probleem te splitsen door het Duitsche memorandum afge- scheiden te behandelen van de schadevergoe- dingskwestie. Theunis weet, dat Baldwin, de Engelsche premier, niet zal ingaan op Poin- care's voorwaarde, zooals zij thans luidt, en s»e!t da?rom voor. dat Frankrijk en Belgie hun vroegere standpunt tegenover Duitsch- nd and-haven en blijven staan op capitula- e doch dat tevens de geallieerdien cn bloc -crleg plegen tot het formuleeren van een orsiel aan Duitschland. Het Belgisch voorstel voor het plegen van averieo tusschen de geallieerden bevat drie f7"i^erlijke punten, n.l.: D" eon:euw het totaalbedrag van i s- "nds schu'.d wordt opgesteld. Belgie behoudt zich daaromtrent zijn eigen meening voor, totdat het over leg tusschen de geallieer den begint. 2. Dat de te Spa vastgestelde percentages worden herzien in dier voege, dat rekening wordt gehouden met de spedale uitgaven van Frankrijk en Belgie m a. w. dat de per centages voor Frankrijk en Belgie worden verhoogd. 3. Dat de geallieerden- den eisch van Bel- jie steunen, hierop neerkomend, dat Duitsch- and de aan Belgie verschuldigde gelden be- taalt, die verband houden met het geld, dat in Belgie tijdens den oorlog in omloop is ge- bracht (n.l. zes milliard papiermarken tegen den koers van fr. 1.25). De Belgische regeering wijst er op dat Duitschland de overeenkomst die tusschen ;rancqui en Erzberger is gesloten en waarbij Duitschland op zich nam de zes milliard mark terug te betalen, niet is uitgevoerd. DE BELGISCHE MINISTER IE KWES TIE. In hunne besprekingen over de kabinetscri- sis wijzen alle ferusselsche bladien er op, dat deze op zulk een emstig tijdstip plaats vindt. IDe regeeringscrisis kWam zeer onverwacht, aangezien bijl de vorming van het kabinet- Theunis was overeengekomen, dat aan de le- den volledige vrij heid zou worden gel a ten in zake hun houding ten opzichte van die- lovestie der Vlaamsche HoogesChool. Het kabinet had net aan bet parlonent overgelaten de kwestie op te lossen. Thans erkennen de leden van de regeering eenparig, dat het parlement er niet in is geslaagd de aangelegenheid tot een op- lossing te brengen en dat zij niettemin opge- ost moeten worden. In verband met dezen abnormalen en kritieken1 toestand besloot het cabinet collectief zijn ontslag bij' den koning in te dienen. Het is niet alleen de Ikwesitie van de Vlaam sche hoogeschlool, welke aanleiding heeft ge- ren tot de crisis, maar ook de kwestie van reorganisatie van het leger. 'De crisis is niet uitgelofct door een persoonskwestie, maar door een partijkwestie. 'De fcomng heeft de ontslagaanvrage van xet kabinet-Theunis aanvaard, 'dat aftreedt zonder de kwestie van vertrouwen te hebben gesteld en zonder dat een zijner ledein bij de debatten het woord heeft gevoerd. Het is zeker, dat Theunis een opdracht om het kabinet te reconstitueeren, slecnts zal aan- vaarden, indien hfiji er in slaagt den steun van de recbterzijde en de liberal en te verkrijgen voor een nauwkeurig omschreveni program, dat een regeeringsfonnule zal bevatten in za ke die Vlaamsdie hoogeschool. De rechterzijde der Kamer heeft gistermor- gen vergaderd en bar vertrouwen in Theunis uitgesproken. Ziji verkl aarde bereid te zijn, zich verzoeningsgezind te betoonen in zake de Vliaamscbe hoogesdhool. DE OONFERENTIE TE L AUS ANNE. Ismed Pacba, de leider der Turksche dcle- gatie beeft tegenover vertegenwoordigers der Turksche pers verklaard, dat Donderdag- avond laat nog geen oplossing voor de han- gende kwesties was gevonden. Hit sprak op grond daarvan de meening uit, dat de toe- stand zeer gespannfin is. DE CHAOS IN CHINA. De afgezette president van China, Li Joean 'Hoeng, die thans te Tientsin vertoeft, heeft een manifest uitgevaardigd, waarin hiji zijn ontslag ongeldig verkl a art, daar dit onder diwang werd ingediend. Tevens heeft hiji eenige deoreten uitgevaar digd, volgens welke de ontslagaanvrage van hervatten van het werk, wanneer aan de ar- beiders een ultkeering ineens wordt verstrekt van ZVi mililioen mark. Men verwacht chat de staking in de mdjnien en de industrie bin nen enkeie dagen tot het verleden behoort. In het district Hindenburg zijn alle arbei- ders in de Donnersmarckhiitte weer aan 't werk gegaan, terwijd bij een aantal andere bedrijven de arbeid gdeeeltelij'k is hervat. Ook in het gebied van Gleiwitz, waar de werkgevers in het ijzerbedrijf op de Mei-loo-' nen een verhooging van 134 procent hebben toegestaan, neemt het getal stakere sterk af. KORTE BF.RICHTEN. 'De Finsche minister van Oorlog, gene- raal Jalandem, beeft zijn ontslag ingeaiend in verband met de jongste spionnageaffaire. Lloyd George zal in den herfst een reis naar de Ver. 'Staten en Canada ondememen en in verschillende stedien redevoeringen hou den. 'De koning en koningin van Roemenie zullen zich 2'5 dezer naar Polen begeven, ver- gezeld van den Roemeenschen premier en den minister van buitenlandscbe zaken. De Engelsche Lord-K anselier is em stig ongestela. De politieke correspondent van dc „Daily Chronicle" meldt, dat de vrienden van den ex-premier 'Bonar Law zijn toestand ernstig inzien. Staten-Generaal. 25 unr van 60 miinuten te werken, hetgeen hetzelfde is 30 uur van 50 minuten. Op het oogeublik 'geeft 50 pet. van de leeraren meer dan 24 uur lea, 44 pet. meer dan 26, 23 pet. meer dan 28,18 pet. meer dan 30 uur. Minister De Visser zette uiteen, dat de werktaak per uur zwaarder wordt door de toeneming van het aanital uren, dat deze zrwaardere taak voor meer uren wordt opge- dragen en dat de gelegenhieid voor bijverdien- sten wordt ontnomen. Geen enkeie andere categoric van ambtenaren wordt zi. zoo zwaar getroffen. 'De Voorzitter zeide, dat, naar zijn meening, de wijze, waarop thans wordt ge- sproken bij' de interpellaties niet gewenscht is. Er warden door anderen dan de interpellant uitvoerige redevoeringen opgesteld, die groo- tendeels een herbaling zijn van die van den interpellant. De heer A1 bard a (S.-D.) achtte het zijn plicht dit belangrijke onderwerp uitvoerig te behandelen en hij kornt op tegen deze aan- merking van den voorzitter. Mej. Westerman (V.-B.) kon zich ook niet met de beslissing van den minister ver- eeniging en voorzag verslechtering van het onderwijs. IDe hieer Vim Wijlnbergen (R.-K.) achtte het onderwerp weinig gesdhikt voor een imterpellatie. Zij was bovendien tot den ver- keerden minister gericbt. Hij' bracht hulde aan den minister voor zijn rede en zijn posi tieve afwijzing. 'De heer Van Ravesteijn (C.-iP.) sloot zich bdj' de kritiek van de heeren Mar- Chant en Albarda aan. De heeren Snoeck Henkeman s (C.-H.) en Rutgers (A.-R.) verdedigden de houding van den minister, waama de mi nister nog dhpliceerde. De stemming over de miotic heeft Dinsdag plaats. De vergadlering werd' verdaagd tot Dins dag 6en uur. Binnenland. TWEEDE KAMER. In de vergadlering van gister was aan de orde de behandeling van het verzoek van den heer Troelstra om verlof tot het richten van vragen aan den Minister van Kolonien in za ke de houding der Indische Regeering ten op zichte der votksbewegingen in Indie, roede in verband met de jongste spoorwegstaldng. Dit verzoek werd toegestaan. 0e interpel- latie zal op een nader te bepalen dag plaats hebben. Interpellate Mar chant. Aan de orde was de interpellatie van den* heer Mar chant betreffende de sal arisre geling van leeraren bij. het middelbaar en voorbereidend hooger onderwijs. De vragen1 van den heer Miaidhant luidden aldus: 1Wat zijn de motieven. welke ad regee ring er toe hebben geleid, ae onderlinge sala- risverhoudingen van het Bezoldigingsbesluit te veilbreken door een verlaging alleen van de saladssen van leeraren bij; het middelbaar en gtymnasiaal onderwijs? 2 Is de regeering van oordeel, dat het on derwijs, door deze leeraren te geven, niet zal lijden, wanneer zij' 30 (36) lessen zullen moe ten1 geven' per wedk? 3. Hebben de desfcundige adviseurs der re geering niet 'gewaarachiuwd in het belang van het onderwijs, tegen de nieuwe salaiisregeling en tegen het opdragen van 30 (36) lessen per W6€lk? IDe interpellant lichtte zijn vragen toe en herimnerde aan bet antwoord van- den- Minis ter op spr.'s scbriftelijke vragen. In plaats van de motieven voor zijln besluit te geven, gaf de Minister de bedoelinig daarvan. Spr. betoogde, dat de leeraren in een uitzonde- ringspositie worden geplaatst. Verlenging van den werktijd beteekent verslechtering van positie, ooik wanneer de salarissen -gelijk blij ven. Verlenging van den' werkidjk_ beteekent ook verslecbtering van het onderwijs. Voorts lichtte spr. toe, dat de salarissen zijn verminderd, omdat de toegevoegde uren niet worden beta aid. 'De aebferuitgang in salarissen' beloopt van -5 tot 30 pet. Vervolgens citeerde spr. tal van desikunai- gea, die verlenging van den werktijd fnuikend achten. voor bet onderwijs en voor de leeraren. De M'inister van Onderwijs, de heer De Visser, zeide, dat dieze zaak niet onverwacht was getomen, nochi voor de Kamer noch vocA* de leeraren. IDe bezuinigingsmaatregelen zijn verleden jaar reeds opgesomd. Men kon dus verwachten, dat verandering. van het bezoldj- fin-gsbesluit onvennijdelij'k was. Onjnist is us, dat alleen- deze leeraren zijn getroffen door de verandering; want het Koninklijk be sluit voor de leeraren bij het Ambachtsonder- wijs, bij! de Huisboudscholen en het Tecbnisch onderwijs zal spoedig verschijnen. Ook voor d-e leeraren bij1 bet Kweeksehool-onderwijs zal een1 dergelijk besluit worden ontworpen. IBij alle discussie over salarissen wordt jammerlijfc overdreven. betoogde spr., en hij gaf daarvan vooibeelden. Spr. ontkende, dat de salarissen schraal zouden zijn. 'In bet betoog van Mr. Mardhant waren al- weer symptomen van overd-rijving. Onjuist is, dat bij spr.'s departament het djlfer van 17 Sjang 'Sjoe Tsing wordt aanvaard, Li Ken Wan tot waamemend premier en Tsin Joen Jen tot minister van Oorlog worde nbenoemd Voorts worden de functies van militair-gou- vemeur en inspecteur-generaal opgdheven; hiun departementen worden onder het recht- streeksche gezag van den minister van Oor log geplaatst. De toestand wiordt er in China niet duide- lijker op. Wei mag men van een chaos spre- ken. QR'TEKENLAND EN TUR'KI'JE. 'De hoofden der geallieerde delegaties te Lausanne hebben aan Venlzelos verklaard dat zij1 op zijn miost genomen als zeer ontij- dig besdhouwen den door hem gedan-en stap waarbij hij niting geeft aan het verlangen van Oiiek enland om, ingeva-1 de vrede niet spoedig gesloten wordt zich direct met Tur- kije te verstaan omtrent het sluiten van een voorloopi-ge overeenkomst, ten einde de legers dier beide landen te kunnn demobiliseeren. De geallieerden zien(niet in, in boeverre het op- tredn van Fiiekeriland' den algemeenen toe stand zou kunnen verbeteren of zelfs de Grieksch-Turksche betrekkingen. Overigens verkl aren zij!, dat het denkbeeld van een ver- daging bij hen niet in overweging is. OOSTENRdJK OP WE'G NAAR HER. STEL. De commissaris-generaal- van' den Volken- bond voor Oostenrij'k, Zimmeranan, heeft aan de pers inzage verstrekt van zijn r apport aan- gaande de maatregelen, door de Oostenrijk- sehe regeering genomen: voor de uitvoering van het saneerings- en hervonningsplan. Daaruit blij'kt, dat reeds eeni^ departemm- j overschreden". Het difer is to opgeheva; ee. Ew v» ?laat? 25 a,s on'tslagen. Er zullen evenwel nog meer dan dertiendui-zed personen uit den staatsdienst onislagen moeten worden. Voorts wordt in het rapport verklaard, dat er een vermindering van het aantal werkloo- zen in Oostenrij'k fcan worden geconstateerd en dat de uitvoer iets is toegenomen. De ver hoogd e inleggimgen bij die spaarkassen laten oonstateeren, dat 'n, wel is waar geringe, maar toch bemocdi'gende economische verbe- tering is ingctreden. Tenslo-tte wordt er in het rapport de aan- dacht op gevestigd, dat Oostenrijk thans m staat is, waarvoor de -groote Europeesche mo- gendheden borg staan en wordt de belan-gstel- ling van alle financieele kringen voor dit land gevraagd. DE STAKING'EN IN SILEZIe. Aan het telegram in ons vorig nommer dient nog te worden toegevoegd, dat de be- drijferaden zich hebben uitgesproken v66r het Miarchant neeft betoogd. Vervolgens beantwoordde spr. de vragen. Spr. bleef het standpunt innemen, dat bier principieel van geen salarisverlaging sprake is. Het bedrag aan salaris, dat thans bestaat, -blijift bestaan; en alleen bet aantal lesuren, dat voor ditzelfde salaris moet worden gege ven, wordt verhoogd. Voor hetzelfde salaris moet langer gewerkt worden. BB Spr. bad de bestaande salarissen zoo min mogelij'k willen aautasten en bet eerst willen zoeacen in verlenging van den werictijd. Zij, die thans dienen in een volledige betrekking zullen geen verlaging hebben' te duchten. Zij die dubbele bevoegaibeid hebben 'kunnen de 200 gulden er bij' verdienen. Dit geldt voor alle dioctoren, behalve die in de moderne ta- len. De klacht dat dertig uur te zwaar is be- sprekende, zegt de Min.-. dat v66r bet Bezol- digingsbesluit bestond, iedler verplicht was „EEN AVONTUURLIJKE REIS." Op vragen van het lid van de Tweede Ka mer, den heer Smeenk, betreffende de lotge- vallen van twintig Veluwsche arbeiders, die voor werkzaamheden in Noord-Grankrijk wa ren aangeworven, luidt het antwoord van den minister van buitenlandsche zaken: Na kennisneming door ondergeteekende van een bericht, voorkomende in de dagbla- den van 30 Mei j.l., betreffende de lotgeval- len vna 20 Veluwsche arbeiders, die voor werkzaamheden in Noord-Frankrijk waren aangeworven, heeft ondergeteekende onmid- dellijk een onderzoek doen instellen omtrent hetgeen medegedeeld werd in zake de be handeling, die deze Nederlanders op de kan- selarij van het Nederlandsch consulaat-ge- neraal te Brussel zou hebben ondervonden. Uit het ingestelde onderzoek is gebleken, dat zich op de kanselarij van evcenvermelden consulairen post geen enkel incident met be- doelde Nederlanders heeft voorgedaan, maar dat het bericht zeer waarschijnlijk het oog had op het wedervaren van de 20 arbeiders op de kanselarij van het Nederlandsch con- sulaatgeneraal te Antwerpen. De consul-generaal van Nederland te laatstvermelde plaatse heeft daaromtrent het volgende gerapporteerd: Op Zaterdag 26 Mei j.l. meldden zich ter kanselarij 19 Nederlandsche werklieden a-in, met verzoek om teruggezonden te worJm naar Nederland. Zij deelden mcde, afkomstig te zijn van Harderwijk, Nuspn t en omstreken en dat zij te Zwolle waren aangeworven door een agent om in Frankrijk te gaar werken De wervingsagent zonde z;.;h te Soissons b vinden en hen daar opwarhten om ze ovu te geven aan een landbouwer aldaar, die hen in dienst zoude nemen. Volgens hun zeggen zouden zij dien wer vingsagent niet te Soisons hebben aangetrof- fen en zouden zij, met het geld, dat zij nog bij zich hadden, gespoord zijn tot Hirsou, vanwaar zij te voet over Brussel en Antwer pen naar Nederland zouden terugkeeren. Of schoon zij er niet naai uitzagen, beweerden zij, dat zij in de open lucht geslapen hadden en geen geld meer hadden om eten te koopen Aangezien deze personen niet in het bezit waren van eenige papier en of eenig bewijs, waaruit de consul-generaal kon afleiden, dat hun verhalen waarheid bevatten, meende de heer Ruys hen te moeten afwijzen. Een hun- ner, die als woordvoerder optrad, zeide, dat zij daarmede geen genoegen namen en niet zouden weggaan. Zij bleven 3an ook op de kanselarij zitten. Tegen het sluitingsuur deelde de consul generaa' hun nogmaals mede, dat hij niets voor hen kon doen, en verzocht hun het ge- bouw te verlaten. Op een weigering hunner iijds werd de politie verzocht het lokaal te ontruimen, waarop 2 politieagenten versche nen, die hun verzochten heen te gaan. Aan dat verzoek werd dadelijk gevolg gegeven en kalm verlieten zij de kanselarij. Van een hardhandig optreden van de zijde der politie is geen sprake geweest en evenmin, dat be- doelde arbeiaers zich op den grond van de kanselarij te slapen hadden gelegd. In verband met deze toedracht der zaak gelooft de ondergeteekende niet, dat er reden is voor terechtwijziging. Gemenard Nienws PROVINCIALE STATEN. wenoChte wijzigingen, bovendien nog die, welke noodzakelijk waren geworden dor de inwerkmgtreding der Pensioenwet 1922 en ider DienstplichtweL Voorts was aan de commissie nog voorge- 'legd een wijziging strekkende om de bevoegd- heid vast te leggen om in bepaalde gevallca personeel op arbeidscontract aan te nemen; en en wijziging strekkende om duidelijker te doen uitkomen, dat de termijn van drie maan- den, waarvan in artikel 62 sprake is, geacht moet worden aan te vangen op het tijdstip waarop het ontslag wortd medegedeeld. De Voorloopige Commissie voor georgani. seer doverleg vereenigde zich met aange- even wijzigingen Het thans aan de Prov Itaten voorgelegde dntwerp-besluit is geheel hicrmede in overeenstemming. DE BENDE VAN PIET. 1 De beklaagde M. heeft thans ook bekend. Hem worden 9 in'braken aangerekend. Gister zijn te zijnen huize n-og verschillende goederen wan inbraak afkomstig gevonden; een horloge en een partijtje tafelzilver zijn nog niet gevoru den. M. zeide, het horloge te hebben begraven in -het duinzand aohter de Doomstraat in Den Haag en het tafelzilver, op den dag toen Z. bij de poging tot inbraak op den Houtweg word gegrepen, en hij angst voor ontdekking van het complot kreeg, in een krant -gewikkeld to heib-ben en daama in het Kanaal ter hoogte van de Witte Burg te hebben geworpen. De commi-ssaris van Scheveningen, bijge« staan door eenige rechercheurs, heeft M. gis» termiddag naar de Doomstraat gebracht om de plaats aan te wijzen, waar hij het horloge begraven had. Het werd daar werkelijk opge< graven. Vervolgens ging de tocht naar het Ka« naal, waar M. -de plaats aanwees, waar -hij het zilver in het water wierp. Gister is daar den geheelen namiddag gedregd, echter zonder re» sultaat Vandaag wordt het dreggen voortge» zet. Het aantal in'braken en insluipingen, dat thans op rekening van de bende van Piet wordt gesteld, is tot over de 40 gestegen. EEN CAF6 OMGEWAAID. De storm heeft het strandcafd van den heer W. J. Roest te Hoek van Holland omgewaaid. De schade is zeer groot. Ongeveer 200 ruiten van het houten gebpuw zijn in soherven gevah len. Gelukkig zijn geen persoonlijke ongeluk* ken te betreuren. Het water kwam z66 hoog, dat het zelfs de tenten en caf6's vla'k 'by de d-uinen hereikte. EEN SPAANSCH OORLOGSSCHIP. Gistermickiag' is te Amsterdam het Spa an- sche opl-eidingsschip „Cataluna" met een groot aantal adelborsten aan boord aangeko- men en heet Iigging genomen aan den steiger van de HollandAmerika-lijn. Ter begroeting begaven aich spoedig na aankomst aan boord de havenmecster Van de Pall, mr. S. J. van Lier, directeur der afd. al gemeene zaken ten stadhuize, de heer E. Bel- tran y Maurique, consul van Spanje, ai de heer J. Emmeriks, vice-consul van Spanje. Of- ficieel bezoeken werden gewisseld1 tusschen den commandant en de stedelijke en maritime autoriteiten. Vanoch'tend biedt de heer Van de Pall de of fidcrcn een tocht door le havens aan, terwij 's avonds de offideren de gasten zijn van hev gemieentebestuur. Dinsd'a-g vertrekt het oplddingsschip weer JDE VOORLTCHTING AAN H'ET DE- P'ARTEMENT VAN KOLONIEN. De voorzitter van den Nederlandschen Journalisteni Wring heeft, namens de Publici- teits-Commissie, welke indertijd is ingesteld na overl-eg tussdiee de Regeering en het K'ringbestuur en die door de Regeerinig offi- ci-eel is erkend, die aandacht van den Minis ter van Kolonien gevestigd op een artikel in het „:H-andelsblad" betreffende de onjuiste voorl'iohting door een hoofdam-btenaar van het Departement en den Minister verzocht daaromtrent zoo mogelijk aan de Commissie nadere inliditinigen te wi-lileni versch'affen. HET ZWTTSE'R'SOHE LEGER'STELSEL OE'SGHIKT VOOR ONS LAND. In de gistermidda'g te Amiersfoort gehou- dien- vergadering van de Vereeniging van Be- roepsoff-id-eren van de Nederl. Landmacht heeft kapitein van den generalen staf -L. C. Prdj! een- voordradbt gehouden over de vraag. of het Zwi-tisersche legerstelsel voor ons land gescbiikt lean- worden geacht. UIT DE COMMUNHSTI'SICHE PA-RTIj. Naar Het Vol'k verneet, zijn dezer dagen hiji besluit van hiet d'agelijksch bestu-ur der Comimunistiscbe parfcij, 25 leden 'geschorst t w. vrijiwel de gieheele opposiitie in de Rotter damsche.partij a-fdeeling. In de gister gehouden zi'tting van het Cen tra al Stcmbureau tot benoeming van een lid .n de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer C. Nolet, (R.-K.), ie benoemd de heer C Rood (R -K Bovenkarspel. De Ged Staten van Noord-Holland hebben een voorloopig wijzigingsootwerp op het Ambtenarenreglement 1920 samengesteld, en "rr. de Voorloopige Commissie voor geor- Tisre-d -verleg aangeboden. Dit ontwerp bev?t oeh"lve«de door de regeering ge- SiPOORWlEGPER'SONEEL Dbnderd-agavond is, naar het Centrum meldt, te Utrecht een -bespreking gehouden tussdh-an de hoofdlbesturen van de Nederland sche vereeniging van spoor- en tramwegper- son-eel1 em dm Bond van amibtenarm bij de Nederlandsche 'Spoorwegen over de door de directie in-gedienae voorstellen betreffmde de herclassificatie van de standplaatsen m de standplaatsenaftrek. Overeengekomen werd d-aartegen verzet -aan te teekenen m als inzei daarvan twinti'g giememschappelijke vergade- ringm in -het land te beleggen op 23 en 24 deze, daar op 23 dezer de voorstellen in der loonraad zullen worden behandeld. Nadei zal wocrden overlegd, hoe, zoo noodig, de ver- dere actie za-1 woidem gevoerd. AUTOVER'KEER IN HET BE'ZETTE DUITSCHiE OEB'IED. Volgens nad-er bericht -kan behalve de M- gem. Nederl. WMrijdersbond, ook- de Kon. Nederl. AutomobielClub tripticken af geven voor auto's, die in het bezette Duitsdhe gebied wenschiem -te gaan. VL'I'EGTUIGEN VOOR NEDERL. INDTE. De directie van de N. V. Nederlandsche Vliegtui-genf abri-ek heeft van den- chef van de 7de afd. van 'kolonien (inkoop) bericht ont- van'gen, dat de luchtvaart-afdeeling in IndiS WIJ ONTVINGEN EEN NIEWE ZENDING KORTE MANTELS in LAKEN, RAMAGESTOF. TEDDY BEAR, WIT GESTREEPTE STOF. M. MEIJER ZOON, LANGESTRAAT 9-11. TELEEOON 337.

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 2