DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 141 Honderd rfff en twintigste Jaargang. 1923 MAANDA6 18 JUNI Na de den Franschen een aantal HPi nieuwe vonnissen geveld wegens het niet op- volgen van het bevel tot levering van kolen en cokes, n.l. tegen Heim, directeur van de mijn Langenbrahm te Essen vijf jaar gevan- genisstraf en 36 millioen franc boete (onge- veer 240 milliard mark), tegen Heinrich, di recteur van de mijn Zollvereind vijf jaar ge- vangenisstraf en 62 millioen franc boete (rond 430 milliard mark), tegen dr. Wink- haus, directeur-generaal van ae K61n-Neu- Dit Hummer bot&at uit 1 Maden. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, nitgegeven. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar 2.franco door het geheele Rijk 2.50. Afzonderlijke en bewijsnummers 5 cents. PRIJS DER OEWONE ADVERTENTIeN Per reget 0.25, bij groote contracten rabat Oroote letters naar plaatsrnimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v h. HERMs. COSTER ZOON, Voordam C 9, Directeox: G. H. KRAK. Telefoonnummer 3. Telefoonnr. Redactie 33 Postgiro 32060. Hoofdiedactenz: Tj. N. ADEMA. Buitenland. DE SQiADELOOSSTELUNGS- KWESTIE. De onderhandelingen tusschen Parijs, Lon don en Brussel wordcn voortgezet. De Brit- ache regeering heeft de Belgische regeering den tekst van het door Groot-Brittannie aan dc Fransche regeering gezonden memoran dum doen toekomen, Zooals men weet; ver- zoeht de Britsche regeertng de Fransche re geering, liaar te doen weten. hoe de Fransche regeering het opgeven van net lijdelijk verzet in bet Ruhrgebicd opvat en welk regime Fraukrijk in het Ruhrgebied zou vestigen, in- geval het lijdelijk verzet zou wordcn opgege- ven. De Fransche regeering heeft de Belgische regeering medegedeeld, dat zij zich gaame met haar zou willan -verstaan omtrent het antwoorl op beide vragen. De regeering ie Londen is van dit vooroemen door de Fran sche regeering in kennis gesteld. De in de Britsche pers uitgedrukte ver- wachtingen op een overeenstemming tusschen de Duitsche en Fransche zienswijzen, vinden in dc Fransche pers weerklank en in overeen stemming met de Engelsche bladen leggen ook de Italiaansche perscotnmentaren den na- druk op het belang, dat Europa als geheel er druk op -bij heeft, om tot een vergelij'k te komen. DE BEZETTING VAN HET RUHRGEBIED. De begrafenis van de zes te Dortmund ge- doode Duitsche burgers, had Vrijdagmiddag onder enorme belangstelling plaats. Er deed zich gem enkel incident voor. Nabij Budenheim nabij Bingen, is op de spoorlijn een bom ontploft op het oogenblik dat een intemationale trein die plek passeerde. Acht personen werden gewond. De bom ont- plofte onder den wagon. E£n Fransch soldaat wcrd gedood. De aanslag had' op pieties de- zelfde wijze plaats als die in de Palis, zoodat het schijnt, alsof deze misd'aden door een ge- heime organisatie,' welke volgens een bepaald systeem te werk gaat, worden uitgevoerd'. De trein werd door Fransch personeel bediend. De bevelvoerende generaal van het district Dortmund heeft het verbod .van nachtelijk verkeer in de stad opgeheven. Het centraal- station to Dortmund is door Fransche troo- pen bezel Dc lijn Essen>—®ochum»—1Dortmund en de liin MartenE>ortmund zijn geheel bezel De mijnen Shamrock en' Augusta Victoria zijn eveneens bezet. De mijnwerkers hebben een proteststaking van 24 uur geproclameerd. Naar de ..Vossische Zeitung^ meldl heb ben voor den Belgischen krijgsraad te Kerk- rade trechtgestaan een bediende der firma Krupp, Lossel genaamd, de spoorwegambte- naar Bussow, alsmede een bediende bij een meubelfirma te Essen, Buhler. Zij waren be- schuldigd van pogingen tot omkooping van een Belgische gendarme, wien zij drie milli oen mark haefden toegezegd, indien hij zijn medewerking zou verleenen om een aantal wagons met staalwaren, benevens drie wa gons meubelen over de grens te sniokkelen De gendaane stelde van deze poging tot om kooping echter yijn chef in kennis, waardoor het mogelijik werd de beklaagden te larrestee- ren Lossel werd tot 1 jaar en 4 maanden ge- vangenisstraf, Bussow tot 8 maanden en Buh ler tot 9 maanden gevangenisstral en 5 milli- oeni mark boete venoordedd DE KABINETSCRISIS IN BELGI5. De Belgische kabinetscrisis is nog niet op- gelost. De koning heeft besprekingen ge- voerd met verschillende vooraanstaande poli- tici, onder wie de oud-premier Delacroix. Het schijnt zeker, dat de koning Theunis zal verzoeken, een nieuw kabinet te vormen. Theunis zal deze opdracht echter slechts aan- vaarden, indien hij er zeker van is, te kunnen beschikken over een katholieke en liberate meerderheid. De afgetreden ministers behandelen nog ale op hun departemienten betrekting hebben- de %aangelegenheden. Op het buitengewoon socialistiseh. congres, dat te Brussel gehouden wordt, is gisier- morgen een motie van Vandervelde aangeno- mcn, waarin o a. gezegd wordt, dat het con gres rekent op de energie van' de arbeidersaf- gcvaardigden in de Kamer, ten einde zich krachtig te verzetten tegen elke regeering die de politiek van het kabinet-Theunis zou voort- zettcn, door aan het land en de arbeidersklas- se een diensttijd van 14 maanden op te leg gen. dc na den oorlog uitgevaardigde sotiale wetten waardeloos te maken en maatregelen tegen de vakvereenigingen te treffen. Aan het slot van de motie wordt gezegd, dat de arbeiders er naar moeten streven de regeering in handen te ncmem DE REVOLUT1E IN BULG'ARIJE. De „Vossdsche Ztitung" meldt uit Sofia: Van ale ministers van het gevallen kabinet Stamboelinski slaagde slechts Oboff er ioi, naar Roemenifi te ontvluchten. De regeering te Sofia eischt zijn onmiddellijke uitlevering. (En hij1 heette te zijn gedood in een gevecht!) Ook moet de uitlevering verzacht zijn van detn den vroegeren gezant te Belgrade, Todorof. In de woning van den vermoorden chef der geehiime politic te Sofia!, Stefanof, vend mjen een dagboek, waarin de namen van alle per- sonen, die door de regeering Stamboelinski met geheime opdrachten waren' betas!. Hicr- door slaagde men er einde'ijk in, den lang- gezochten moordenaar van den vroegeren minister Gregoff te ontdekken, Ook de moordenaars van de overige slach toffers der regeering Stamboelinski werden op grond der gevonden aanteeken'in- gen ontdekt. Er vond een groot aantal arres- taties plaats en men is thans doende, om al het bezwarende feitenimateriaal tegen de be- schuldigingen te verzamelen. De behande- ling dezer zaken zal geen politiek, doch een uitsluitend strafrechteljk karakter dragen. Ook is nog niet uitgemaakt, of de schuldi- gen aan den dood' van Stamboelinsiki en Sta- janod voor een dvieile dan wel voor een nxili- taire rechtbank zullen worden gedaagd Het Bulgaarsche felegraafschap meldt, dat de zaakgelastigde van Bulgarije te Bel- grado, Loedskondf, is teruggeroepei, omdat hij aan een vertegenwoordiger dter Joegosla- vische pers onjuiste mededeelingen heeft gedaan omtrent den toestand in. Bulgarije. Men weet, dat hij. een aanhanger was van Stamboelinski en den toestand als slechts voor de mieuwe regeering voorgesteld. Ook had hij telegrammen gezonden aan andere Bulgaarsdie gezantschappen, om de nieuwe regeering niet te erkennen. De nieuwe premier Zankof heeft de leiders der vijf partijien, die in de nieuwe regeering zijn vertegenwoordigd, een uiteenzetting om trent den toestand gegeven, waartoij nij er den nadlruk op heeft gelegd, dat de tegen- woordige Bulgaarsche regeering slechts een voorloopig karakter draagt en dat hiji van de partijleidcrs verwacht, dat zijl het nieuwe ka binet zullen steuaen. Zankof voegde aan zijn veridaring toe, dat binnen een of twee maanden een definitief ka binet zal gevormd worden. De leiders der vijf partijen zegden den pre mier toe, hem volledig te zullen steumen. Van de zijde der regeering werd verklaai dat omtrent den vredel'ievenden geest van nieuwe kabinet geen twij'fel behoeft te be- staan. Het interview van den oud-premier Radoslawof, door dezen te Berlijn aan pers- vertegenwoordigers toegestaan, wordt door dc nieuwe regeering ten strongs te afgekeurd. Bij terugkomt in Sofia zal hij gearresteerd worden. Ook het bericht, dat Macedonische en zdlfa Thrarische komitadji's deel zouden hebben genomen aan den staatsgreep is van alen grond onibloot. ZELIGOWSKI TE DANZIG. Naar men van goed ingelichte zijde heeft veraomen is de Poolsche generaal Zeligows- ki, die indertijd Wilna bezette, op het oogenblik te Danzig en er bestaat reden om aan te nemen dat Zeligowski in Danzig op dezelfde wijze zal optreden als indertijd te Wilna, te meer daar de Poolsche minister van Buitenlandsche Zaken, Seida, kort gele- den in den Poolschen Landdag tamelijk scherpe woorden aan het adres van Danzig heeft gesproken. VREES VOOR NIEUWE ONLUSTEN. De Bochumer Verein, de Bochumer Stahl- industrie, de Heinrichshiitte, en de Rom- bacherhutte hebben een massa-ontslag der arbeiders aangekondigd. De aanhoudende regenval verhindert de uitvoering der ontworpen plannen voor te- werkstelling van werkloozen, zooals verbe- tering aan de wegen. De stedelijke autoritei- ten vreezen in verband met het feit, dat de agitatie der communisten opnieuw begonnen is, voor ernstige werkloozenonlusten. Tengevolge van de communistische agita tie is het onmogelijk gebleken een arbeiders- weer op te richten, zooals de vakvereenigin gen van plan waren geweest. In afwijking van het tot dusver door haar ingenomen standpunt heeft de rijksregeering thans de gemeentebesturen in het Ruhrgebied gemach- tigd nieuwe plaatsolijke politxekorpsen in t leven te roepen die volgens de voorschriften der bezettingsautoriteiten onder Fransche controle staan. De regeering is tot dezen stap overgegaan met net oog op de toene- mende onveiligheid en het gevaar voor nieu we duurte-relletjes. NIEUWE VEROORDEELINGEN VAN MIJNDIRECTEUREN. Essener Bergwerksverein te Altenessen, vijf jaar gevangenisstraf en 62 millioen franc boete (ongeveer 430 milliard mark), tegen Biegischm, directeur-generaal van de Ge- werkschaft-Vereinigung Helene und Amalie te Sergeborbeck, vijf jaar gevangenisstraf en 42 millioen' franc boete (ongeveer 257 mil liard mark), tegen den mijndirecteur Kemper van de Mannesmann Rohrenwerke, afdeeling Essen, vijf jaar gevangenisstraf en 30 milli oen franc (rond 200 milliard mark) boete. Beklaagden waren niet ter rechtszitting te- genwoordlg. INVOER VAN GOEDEREN IN HET BEZETTE GEBIED. Het departement van buitenlandsche za ken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de bezettingsautoriteiten in bezet Duitsch land een regeling hebben getroffen, nopens den invoer van goederen in dat gebied, voor- zoover over die goederen v66r 1 Februari j.l. werd gecontracteerd. Voor die goederen zal het, in afwijking van het algemeen gel- dende systeem, onder bepaalde omstandig- heden mogelijk zijn, dat de buitenlandsche importeurs de eventueel vereischte invoer- vergunningen aanvragen. Die aanvragen moeten te Essen of Koblenz uiterlijk 30 Ju- ni a.s. zijn ingediend, al naar gelang het be- treft het oude of het nieuwe bezette gebied. Belanghebbenden, welke van deze bepa- lingen gebruik wenschen te maken, dienen zich te wenden tot de Kamer van Koophan- del en Fabrieken in hun ressort. EEN AANKLACHT TEGEN FORD. Agenten van den bekenden automobielfa- brikant Henri Ford worden beschuldigd van pogingen om technisch personeel van in de haven te New-York liggende schepen over te halen betrekkingen te aanvaarden bij de Ford-onderneming te Detroit. Het schijnt dat de heer Ford tracht zijn personeel te completeeren met goed onderlegd machine- kamer-personeel ten koste van de Transat- lantische stoomvaartmaatschappijen. De HollandAmerika-Lijn heeft in ver band hiermede reeds een klacht bij de autori- teiten van Ellis-Island ingediend. Meer dan vijf-en-tachtig man van verschillende stoom- schepen, zijn sinds verleden week gedrost. Zoo bijv. van het s.s. „Rotterdam" van de tachtig leden van het machinekamer-perso- neel negen-en-twintig gedeserteerd. De „Kungsholm" van de Zweden-Amerika-Lijn verloor een-en-dertig man. Deze toestand heeft de scheepvaartautori- teiten zeer verontrust en de HollandAmeri ka-Lijn aanleiding gegeven tot het instellen van een nauwkeurig onderzoek. Ford biedt een minimumloon van 30 dollar met vrij vervoer naar Detroit. In sommige gevallen wordt zelfs aangeboden om ook het gezin van de deserteurs in Europa voor re- kening van Ford te laten overkomen. KORTE BERICHTEN. Binnenkort zal in de Fransche Kamer een wetsontwerp voor den aanleg van een spoorweg dwars door de Sahara worden be- handeld. De „Intransigeant" verneemt uit Mos- kou, dat een onbekend gebleven persoon ge- schoten heeft op den Russischen volkscom- missaris van Onderwijs, Loenatsjarski toen hij zich op een inspectiereis in Transkauka- sie bevopa. Op het laatste oogenblik is de invoe- ring van het drankverbod in Konstantinopel uitgesteld tot 1 Augustus. Naar de schatting van deskundigen zijn er bij de boschbranden in Canada in totaal 250.000 vierkante mijlen boschgrond ver- woest. De daardoor veroorzaakte schade be- draagt 4 millioen dollars. In de metaalindustrie in Brandenburg is een algeheele staking uitgebroken. Er hebben ook al relletjes plaats gehad, maar niemand is gewond. In Petrograd is een nieuw groot kerk- proces begonnen.. Viifenzestig geestelijken van verschillende godsdiensten komen op de bank der beklaagden. Zij worden van con- tra-revolutionnaire handelingen beschul digd. Biimenland. SCHIJN-VERKOOPEN. Op een daartoo strek-kende vraag van het Ed van de Tweede Kamer, den heer Ter Hall, heeft de minister van justitie het volgeode geantwoord: De ondergeteekende heeft van den minis* ter van financien een brief ontvangen, geda* teerd 31 JuU 1922, aid. Registratie en Vermc gensibelasting no. 8, waarin werd verzodht ter kennis van de notarissen en de deurwaarders te brengen, dat roerende goederen, welke by een veiUng ten aanhoore van het piibEek wow den toegewezen, zoodat elk aanwezige den in* druk krijgt dat deze zijn verkooht, in het pro* ces*verbaal der veiling of in de volgens art 57 der Registratiewet 1917 in te dienen verkla* ring behooren te worden opgenomen, ook al mocht later worden beweerd, dat er slechts een sehijnvertooning had plaats gehad. Dit veraoek hield verband met de sieaawyze van genoemden minister, dat bedoelde goederen moeten worden aangemerkt als verkochte goe* deren, waarvoor registratierecht is verschul* digd. Naast deze zienswijze is een andere op* vatting bestaanbaar. Verdedigd kan worden dat goederen, welke sledhta naar den schijn zijn verkocht, doch niet in werkeiykheid, niet als verkocht mogen worden beschouwd. Naar burgerlijk recht wordt voor de bestaanbaaw heid van overeenkomsten als ecrstc voor* waarde gesteld: de toestemming van degenen, die zioh verbinden art 1356, lo„ Burgerlijk Wetboek). Koop en verkoop veronderstelt een gebondenheid om een zaak te leveren en om een prijs te betalen (art. 1493 Burgerlijk Wet* boek). Dergelijke gebondenheid kan, naar aanvankelijk voorkomt, by een schynverkoop bezwaarlijk aanwezig worden geacht Jurispru* dentie over deze aangelegenheid was den on* tiergeteekende destijds en is hem ook thans niet bekend. Onder die omstandigheden meent de ondergeteekende aan het verzoek van zijn ambtgenoot van financien vooralsnog niet te kunnen voldoen. DE RIJKSMTDDELEN. De opbrciLgst der Rijksmiddden is in Mei, evcnals de twee vorige maanden, bij verleden jaar tan achter gebleven, en wel met 1.73 millioen. Feitelijk bedraagt het nadeelige vcr- schil veel meer, daar verleden j aar de tabaks- belasting, die nu 1.13 millioen opdeverde, nog niet meetelde. VEREENIGING VAN NEDERL. GEMEENTEN. Verschenen is van de Vereeniging van Ne- derlandsche Gemeenten het verslag over het vereenigingsjaar 1922. Daaruit - blijkt, dat door toetreding van 24 gemeenten het aantal leden der vereeniging in 1922 gestegen is tot 684 gemeenten. Door annexatie en door op- zeggiug zijn 11 gemeenten van het lidmaat- schap vervallen, waardoor het aantal leden bedraagt 673, met 5,951,689 inwoners, d. i. bijna 85.5 pet. van het aantal inwoners van Nederland op 31 December 1921. Op 31 December 1922 waren alle gemeen ten met meer dan 10.000 inwoners lid, met uitzondering van: Barneveld, Dantumadeel, Ede, Epe, Maasbree, Ridderkerk en Tiel. De gemeenten Barneveld en Ridderkerk zijn per 1 Januari 1923 als lid toegetreden. Bijgevoegd is een uitgebreid verslag van de administratieve bemoeiingen van de ver eeniging in het belang van hun gezamenlij- ke leden. Gemengd Nieuws NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS. Te 's-Gravenhage is Vrijdag de algemeene vergadering gehouden van de vereeniging Het Nederlandsche Roode Kruis. De vergadering werd geopend door den voorzitter, Prins Hendrik, met een inleiding. De afdeeling Alkmaar stelde op deze ver gadering voor: „De kringen blijven gehand- haafd in hun tegenwoordigen vorm, om hun bestaansrecht in tij<i van' oorlog en van. vrede alsnog te kunnen bewijzen." De afdeelingen Deventer en Harderwijk hebben hiermede ad- haesie betuigd. Het hoofdbestuui' meent, dat het voorstel in zijn aangegeven vorm niet kan worden aangenomen, omdat daarmede de geheele noodig geachte herziening zou komen te ver vallen. Het hoofdbestuur adviseert dit voorstel te verwijzen naar de commissie tot herziening van het kon. besluit van 22 Oct 1917 en van de statuten der vereeniging. Bij verwerping van het voorstel stelde de afdeeling Alkmaar voor: „De betrekking van kringcommissaris is niet vereenigbaar met die van het lidmaat- schap van het dag. bestuur van het hoofdbe stuur van het Ned. Roode Kruis." Het hoofdbestuur gevoelt in beginsel voor dit denkbeeld, doch is van meening, dat het niet gewenfldit is deze onvereenigbaarheid bindend in de statuten voor te schrijven. Naar aanleiding van eenige uit de verga dering gemaakte opmerkingen deelde de heer Dresselhuys mede, dat deze vergadering thans de algemeene beginselen zal hebben vast te stellen, waarnaar de commissie tot herziening van de statuten zal moeten han- delen. Thans moeten we een principieele beslis- sing hebben over de vraag, of de kringbestu- ren moeten verdwijnen of blijven, terwijl de verdere uitwerking van de plannen dan aan de commissie kan worden overgelaten. Uit de vergadering werd nog in overwe- ing gegeven een tusschenvorm te nemen, n.l. kringcommisaris, ter zijde gestaan door 3 plaatsvervangers, terwijl deze personen dan samen het kringbestuur zouden vormen. Een der andere afgevaardigden wenschte de mogelijkheid van vrijwillige samenwer- king tusschen afdeelingen en geen dwang van boven af. Eerst dan is goede samenwerking mogelijk. In stemming kwam daarna de vraag, of de kringbesturen moeten vervallen. Dit voorstel werd aangenomen met 113 tegen 38 stemmen. Het adres voor complete KEUKENINVENTARISSEN. Holl. IJzermagazljn „DE WILD". De afdeelingen 's-Gravenhage en Alk maar hadden na toelichting van den heer Dresselhuys hare voorstellen ingetrokken, waarna de voorstellen van de commissie zon- der stemming werden aangenomen. De Prins sloot daarna de vergadering. ERNSTIO AUTO-ONGELUK NABIJ HOOFDDORP. De O. H. Crt. meldt daarover het vol- gende: Het gebeurde aan de halte Sloterdijk (Noord), gisteravond omstreeks 11 uur. De afsluitboomen waren door de goede zorgen van het halte-personeel op tijd neergelaten en de trein kwam in voile vaart aanstoomen op Hoofddorp aan. Tegelijk kwam er een personen-auto uit de richting Amsterdam den Sloterweg afrijden. Hierin zaten de hee- ren W. L. Thiel, le luitenant bij den motor- dienst, uit Haarlem, A. M.. C. Mazel, le luitenant bij de huzaren met mevr. Mazel, uit Bloemendaal en een milicien-monteur. De auto had twee goede lichten op en werd bestuurd door den heer Thiel, die den weg wel kende, maar zich blijkbaar heeft vergist in de situatie daar ter plaatse. In ieder geval kwam hij ineens voor een geslo- ten spoorweg-overweghij remde uit alle macht en zag tegelijk een trein passeeren. Een botsing was onvermijdelijk. De auto reed den afsluitboom aan splin ters, vloog tegen de locomotief aan, werd in de richting van den trein meegetrokken, bot- ste tegen een paar wagons aan, waarvan de treeplanken geheel werden afgereden en schoot toen tusschen twee wagons in. Op 't zelfde moment brak de auto in twee stukken en stond de trein stil. Dat was alleen te danken aan de buiten- gewone attentie van den machinist De Vries, die de auto had zien aankomen en een aan- rijding onvermijdelijk achtende, met groote kracht had geremd. Met een schok stond de trein stil en de weinige passagiers (onder wie de burge- meester van Haarlemmermeer, mr. Slob) werden naar fbuiten geroepen om te zien wat er gebeurd was. Het voorste gedeelte van de auto, de mo tor, was tusschen de wielen van een wagon vastgereden, het achterste gedeelte van de carosserie lag gekneld onder een volgenden wagon en daarin door en over elkaar geslin- gerd de vier inzittende personen! Tot verbazing van het treinpersoneel en de passagiers leefden alle vier personen nog; zij waren versuft van den schrik en konden de eerste oogenblikken niets zeggen noch doen; toen wisten ze zich uit de netelige po- sitie los te werken en bleken wonder bo ven wonder! alien ongedeerd, behalve eenige kleine ontvellingen en Schramm en aan handen en voeten. Hoewel er spoedig hulp uit de buurt kwam opdagen met takels en touwen, kon men den trein niet vrij krijgen. Er werd naar het sta tion Hoofddorp getelefoneerd om materialen en weldra verscheen de chef-machinist Wil- lemse met Huigers en andere spoorwegman- nen, alsmede de stationschef, de heer Wil- mink, met hulpmaterialen en een verband- kist. Na een half uurtje werken kreeg men de motor van onder den wagen los en kon die met het geraamte van de carosserie worden verwijderd van de rails. Toen bleek eerst goed hoe er van de auto letterlijk niets heel was gebleven. Op order van den burgemeester werden alle brokstukken door een paar gemeente- werklieden in de vrachtauto opgeladen en op een veilige plaats opgeborgen, terwijl de auto-reizigers door een inmiddels ontboden auto uit de garage van C. L. de Groot, naar de ziekenkamer van het Wijkgebouw van het Witte Kruis te Hoofddorp werden gebracht. Daar zijn de personen door dokter Smit onderzocht en voor zooveel noodig een wei- nig verbonden en door den burgemeester, den chef van politie Slootweg en den station- chef Wilmink, verder ondervraagd, waarna zij per huurauto naar Haarlem zijn doorge- reisd. COMMISSARISSEN VAN POLITIE. Zaterdag heeft de Broederschap van de Commissarissen van Politie in Nederland haar 25-jarig bestaan gevierd. Te 12 uur werden de talrijke aanwezigen op het raadhuis te Hilversum door het ge- meentebestuur ontvangen, waarbij de burge meester het woord voerde. De heer A. L. van Beusekom, commissa- ris van politie te Hilversum en voorzitter van de Broederschap, dankte den burgemees ter voor de ontvangst en voor de hartelijke woorden door dezen gesproken. Na het noenmaal maakten de aanwezigen een autotocht door het Gooi. 's Middags werd vergaderd. De voorzitter riep allereerst de aanwezigen w.o. mr. Col-

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 1