A. J, P's ROMA-PUDDING Vehelijkscb overzicht M t smaakt als Room. S ??'4 ?!ov' Oemensfd IWwiws> Marktberiehten van tar Amsterdamsche Beurze jjenoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbonwcrediet 1000 '16 1000 '17 1000 '16 1000 '19 1000 '15 1000 '16 1000 *17 112% 301 270 280 97% 97% horn. In den loop der eetrwen began de tand des tifds emstig aan het kerkje te Haren- carspel te knagen, zoodat eene restauratie hoogst noodzakelijk werd. Een paar gegoede leden stelden de gelden daarvoor beschik- baar. Dit waren Teunis Waagmeester en Fulps Bijpost. De zeer eenvoudige preekstoel draagt het jaartal 1602, terwiji 2 nog'aan- wczige groote houten borden, waarop de- tien geboden en het Onze Vader staan, van 1663 spreken. Volgens onderschrift zijn deze borden een geschenk van T. Roocker. Opnieuw was weer de kerk akn noodzakelijke herstellingen toe, die een belangrijke uitgaaf zouden eischen. Doch thans kwamen geen vermogende leden met de gelden opdagen. Daar het Kerkbe- stuur zeer gering is en de gelden voor her- stel gehed onthraken, werd tot verkoop be sloten. Voor de paar Protestanten van Harencare- pel en de weinige die nog in de buurt wo- nen, wordt nu een kerkwagen haar Dirks- hom beschikbaar gesteld, waar van meer ge- bruik wordt gemaaikt, dan het bezoek aan net kerkje bedroeg. Van Barenkarspel zegt men nog, dat daar in 1644 een Schepen woonde, Simon Pietersz. Pooster genoemd, die eene reis naar het Heilige land deed.' Dit ge- schiedde niet uit een Godsdienstig gemoed, maar om een weddenschap. Met eenige inL woners ging hij. deze aan. Hij zou een reis naar Palestina doe® en binnen het jaar te- rug zijn. A1 zijln have en goed zette hij in tegen het dubbele bedrag van de tegenpartij. Pooster was binnen het jaar terug en ont- ving volgens eer en geweten het dubbele be drag van de tegenpartij Het verhaal zegt nog, dat hij een deken medebracht, die op het graf van Jezus had gelegen. Van dezen deken zou nog een stuk in de Zijpe aanwezig zijn. Nog ontvingen wij van bevriende zijde het volgende De klok heeft een Latijnsch inschrift, dat vertaald luidt: Van een kanon ben ik gegoten, Tf Heb vele menschen doodgeschoten Maar nu verricht ik een an der werk, Ik roep de menschen in's Heeren Kerk. Het oude kerkorgeltje, een z.gn. zwaluw- nest, is naar het Rijksmuseum verhuisd. UIT'BIEROEN. iBij beschikking van den Minister van On- derwijs d.d. 20 Juni 1023 is aan deze ge- meente voor 1923 ten behoove van het open- baar vervolg-anderwijs een Rijksibijdrage toe- gekend van 564. Bij beschikking van Oed. Staten van Moord-Hblland d.d. 13 Juni 1.1. is aan deze gemeente een provinciate bijdrage van f 509.90 toegekend in de fcosten der gemeen- telijke wijlkverpleging. —Wij kunnen thans mededeeten dat het Be stuur der Berger 'Sportvereenagimg er in ge- slaagd is de bezwaren der aan den te Bergen te houden turndag deelnemende vereenigin gen oan het Gymnastiekfeest te veraetten, heeft overwonnen, zoodat de Tumbetooging zal gehouden kunnen warden op Zondag 29 Ju- li a.s. den dag der opening van de alhier te houden ifeestweek. Biji beschikking van den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid en van Finan cier d.d. 9 Juni 1.1. zijn ingetrofcken de d es thete aan deze gemeente toegekende hypothe- caire voorsohotten uit *S Rijks kas ten behoeve der particuliere bouwnijverheid tot bedragen van 4470.voor F. J. Kok, 2613.voor C. H. Sttniit, /9180.voor Mej. B. van der Wall en 41200.'voor C. Berknouwer. Qevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: Een barnsteenen sigarettenpijp- je, een mikkelen sigarenpuntknapper, een strik- je, een> huissleutd, een zwarte gummibal met koperen mondistuk van een signaalhoorn, een gekleurd wollen fcaaisbal, een Engdsche sleu- tel. een damesbont, een rozenkrans, eep merk- zak, een kerkboekje voor R.K., een ronde blauwe baret, een zwart zakkammetje, een ketting voor wagenkejppeling, een Tang rood timermanspotlood. Vertoren: !Een bovenstd van een dames- armband, een gouden broche met zwarte steeh, een bruin gehaakt taschje inhoudende 2 portemonnaies met geld en eenige andere voorwerpen, een hreede zdjde siaal, een bruine overslag-portemonnaie met /3.'50, een kap van een groene cape. UIT HEERHUGOWAARD Ten overstaan van notaris Laurman had Vrijdagavond alhier de verkooping plaats van een buis met erf voor de wed. Hittema. Koo- per werd de heer Amels voor 1530. Het perccel, huis en erf, van den heer de Vries is opgehouden bij een bod van 3095 en de bouwgrond voor dezelfde is opgehouden bij een bod van 800. De kermis, die hier op 24, 25 en 26 Juni gehouden wordt, belooft dit jaar. een druk bezoek. Bioscopen, schommel, zweefmo- len, kramen en tentjes bij de vleet. Dinsdag weer de jaarlijksche ringwedstrijd en a.s. Maandagmiddag volksvermakelijkheden op het Sportterrein. UIT EGiMOND AANi ZEE. Een der meest bekende dorpsgenooten, mejuffrouw H. de Boer, ruim 28 jaar onder- wijzeres aan de openbare lagere school in deze gemeente, werd deze week onverwachts uit haar arbeid weggerukt. Niadat zij Dins- dagmiddag nog jnet de haar eigen lust en op- gewektheid haar taak volbracht had, kwam Woensdagmorgen bericht van ongesteldhfiid en Vrijdagmorgen de doodstijding. Waar van vele haar thans toevertrouwde kinderen de vaders en moeders zich nog kun nen voorstellen, hoe zij zellve onder leid'ing van „juffrouw de Boer" de eerste schreden zcttcn in het vooiportaal der kennis, is het geen wonder, d'at naar plotseling verecheiden in veler harten ontroenng teweeg bracht, zoo goed als in de harten van hare medear- beidsters en medearbeiders bij het onderwijs. Veel heeft „juffr. de Boer" voor de Egmond- sche jeugd mogen doen en zeer zeker zullen velen haar met dankbaarheid gedenken. Ook de leden van het correspondentschap der Alk- maarschc Openbare Leeszaal en Bibliotheek, die haar elke week trouw op haar post von- den om ieder van nieuwe leeduur tevoorzden, verliezen in haar een berddwillige comesrpon- dente. In alien eenvoud zal zij naar haar laatste rustplaats worden gebracht. Bloemen noch toespraken zouden in overeenstemming zijn met een herhaaldelijk uitgesproken wensch. Zij ruste in vredel Voor de oudere zuster van me}, de Boer, die met haar samenwoonde, is dit heengaan dtibbcl zwaar. Duidelijk komt hier uit het onbillijke van de nieuwe pensioenxegelimg, die van de ongehuwde onderwijzeressen wel de voile stortingvoor weduwe- en weezenpen- sioeu eischt, doch daarvoor niet het minste restitucert in den vorm van pensioen aan de- gencn, voor wie die ambtenares als kostwin- ster kan beschouwd worden, al> mag dan mo- gclijk nog geen gevaar voor algeheele broo- deloosheid bestaaa. Veigadering van den Raad op 21 Juni. Al- w'ezig wethouder van Hall, wiens piaats mge- nomcn werd door den waamemend-wethou- der, den heer Krab. ingekomen waren: Goedkeuringen van Ged Staten van grond- verkoop en verleenmg van hypotheek op de huizen aan het station. Deze laatste was na laxatte vastgesteld op 48000. Processen-verbaal van kasopname gemeen- tebectrijven en gemeente-ontvanger. Ailea m orde bevonden. Ai deze stukken warden zonder hoofdelijke stemming voor kennisgeving aangenomen. Het gemeenteverslag over 1922 werd voor keninsgeving aangenomen. Medegedeeld werd, dat de gemeente voor J 40 per jaar verzekerd is tegen de geldelijke gevoigen van ongelukken aan derden, veroor- zaakt door het electrisch bedrijf. De heer Jonker vermoedde, dat dit vele malen zal blij- Ken nuttig te zijn geweest Ged. Staten zonden aan de gemeente een uitnoodiging het salaris van den gemeente- ontvanger aanmerkelijk te verlagen en daar- mede met te wachten tot de beiiandeling der bcgrooting. Het Dagelijksch Bestuur adviseerde te be- richten, dat daarvoor geen reden' was, omdat Egmond aan Zee, in tegensteLling met de moeste andere gemeenten, zell de plaatselijke colastingen int. Zonder hoofdelijke stemming aldus beslo- ten. De gezamenlijke melkboeren in de gemeente verzochten bij verordening tebepakn, dat het uitvenren van melk langs de huizen op Zon- dagmorgen verboden zou zijn, doch dat toe- gelatcn zou worden, dat de melk bij de slijters werd afgehaald. Zulks in verband met de waameming van godsdienstplichtcn. B. en W. stelden voor, dit schrijven voor kcunisgeving aan te nemen. De heer Medik zag daarin een weien van de venters van buiten. De heer Snoeks las er dat niet; in en meen- de, dat, waar het elders kon, het hier ook wel zou gaan. Gaame vemam hij- de gronden voor d,e afwijzendehouding van B en W. Na eenige bespreking verklaarden zich de heeren Krab, Jonker en de Graaff er tegen, er v66r waren de heeren van. Pel, Snoeks en Medik, zoodat de stemmen staakten en hierop in een volgende vergadering teruggekomen moct worden. Ingekomen was voorts een verzoek van het bestuur der S. D. A. P., om in verband met de heerschende malaise van gemeentewege werk te verschaffen of steun te verleenen. B. en W stelden voor, om dit aan te hou den tot de behandding van een later op de agenda voorkomend' voorstd van het Dage lijksch Bestuur. De heer Snoeks informeerde naar den da tum, welke tot de maand April bleek te behoo- reu. Spr. sprak er zijn verbazing over uit, dat het zoo lang was blijven liggen en dat nog wel na de toezegging op de vorige raadsver- gadering. De voorzitter antwoordde, dat die toezeg ging luidde, dat de voorzitter onmiddellijk en vergadering zou beleggen, wanneer de heer Snoeks het noodlig vond. 'Doch tot heden was deze nog niet bij den voorzitter wezen aankloppen. Het voorstel van B. en W. werd nu zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Hetzclfde geschiedde met een schrijven uit Sneek ibetreffende het vloekverbod. Ingekomen was ook en verzoek der Ver- ceniging „Koninginnedag", om in verband met het jubileum der koningin en de schrale kas der vereeniging een gemeentelijke subsidie te verleenen' van 500. B en W., hoewel betuigende zeer konings- gezind te zijn, meenden dat de toestanden van het oogenblik absoluut niet toelieten geld mt ie geven voor feestvieren. De geheele Raad sloot zich daar zonder dis- cussie bij aan. Vaststeliing bedragen strandhuur. Dit punt was in de vergadering van B. en W. niet besproken, aangezien de beide wethouders belanghebbeniden waren De voorzitter stelde zelf dan voor, de hu- ren van vong jaar niet te handhaven, doch aanmerkelijk te verminderen. Aan den heer Kockx, (Nbocrdizeebad) moet bovendien min der in rekening gebracht worden in. verband met miinder gebruiik van hiet strand1. 'De heer Snoeks meende, dat als dit jaar a!'- leen dc kosten van het onderhoud door de ge meente gedekt werdien door de huren. dat Set dan ai welietjes was. De voorzitter antwoordde, dat dit zelfs nu nog niet het geval was, doch dat hij dit in verband met de omstandigheden geen be- zwaar achtte. De gemeente moet ook wat doen om de bedrijven in stand te houden. De heer de Graaff verzette zich tegen de ongelijke vermindering, doch kon dit niet vol- houden tegenover de inlichtingen van den voorzitter. De heer Krab sprak er liever niet In mee, maar zag de toekomst donker in. De heer Snoeks wilde er graag een mouw aan gepast zien, waarop de voorzitter op- merkte, dat de Raad nog altijd aan't eind van 't jaar eens kon zien of er reden was ook op de nu voorgestelde bedragen reductie te ver leenen Ging men nu al dadelijk zoo Laag, dan kon moeilijk later om een bijslag gevraagd1 worden, wanneer het jaar wat minder onge- lukkig uitviel. Het voorstel van den vooriztter werd nu aangenomen'. De heeren Krab en de Graaf ont- hielden zich van stemming. Een oud raadsbesluit betreffende ruil van grond, dat niet goed geredigeerd was, werd nu nog eens, doch gewijziga, met algemeene stemmen aangenomen. De heer Pronk, hoofd der bijzondfere school, wensch te twee stukken grond te koo pen, een bij de school en een langs den Hoe- verweg. B en W. stelden voor, het eerste 3,50, het tweede a 7 per verk. Meter beschkbaar te stellen. Nadat de heer de Graaff nog voorgesteid had het verschil te deelen, werd het voorstel der heeren Snoeks en Medik ((f 5) aangeno men. (Tegen de heer de Graaff). De heer Medk vond 3,50 voor het andere stuk ook te duur Andere plaatsen stellen bouwgrond veel goedkooper beschkbaar. De heeren Jonker en Snoeks stelden voor 2,50, wat de voorztter billiik vond. Aldus besloten. (Tegen de heer de Graaff). Reclames vergunningsrecht. Eenige vergun- ninghouders meenden te hoog te zijn aange- slagcn. Slechts voor een van hen, den heer H. Visser, gingen B. en W. daarmee accoord Daar echter de heele aanslag goeddeels op gissingen en meeningen, niet op cijfers kon berusten, bleken de leden daaxomtrent an dere meeningen te hebben. Het voorstd van B. en W.: Broek 75, E. ,de Vrij 75, H Visser 50, werd verwor- peu. (V6or de wethouders). Het voorstel der heeren Snoeks, Medik en Jonker (resp. 62,50, 62,50 en f 50), kreeg de andere leden tegen, zoodat de stemmen weer staakten. (Wordt vervolgd) Bij kon. beslut van 16 dezer is, met in- gang van 16 Juli a.sbenoemd' tot directeur van het post- en telegraafkantoor alhier de heer Th. M. A. Ruytenburg, thans commies- titulair bij den post- en telegraafdienst. UIT ZUIDSCHARWOUDE. Herbenoemd s tot burgemeester Jhr. A. L. van Spengler. UIT HEILOO. Herbenoemd's als burgemester Jhr. N. van Foreest alhier. VAN TEXEL. De hofstede „D^ Vlijt" met 38.63.30 H.A. land in polder Eierland, is gisteren in pu- blieke veiling ingezet voor 20.245. De af- slag heeft 28 Juni a.s. plaats. INBRAA'K. Te Lisse is ingebroken in de R.'K. kerk. De inbreker is binnegekomen met behul'p van een tedder, na een geschilderd raam1 te hebben verbrijzeld. Met behulp van een sleutel heeft hij het aliaar en het hoog-altaar egopend, doch doardiait juist de kerk werd schoonge- maafct, karen alle kostbaarheden elders gebor- gen. Eir wordt niets vermist De inbreker heeft een horloge en enkele andere voorwerpen, die hiji blijkbaar een oogenblik uit zijn zak had gdegd, laohtergelaten. DOOR DEN TREIN GEDOOD. Gisterochtend 9 uur is op de sitoomtnam- rails tor hoagte van den overweg Vailliant- laan—-Wlaldlorpsitraat in Den Hlaag het ver- minkte lijk van' den 30-jarigen rangeerder bij de Holl. Spoorwegmaatschappiji D.S. gevon den. De man had gisteravond dienst gedaan in het seinhufe VaiTlantlaan en was om 10 uur afgdost, Verm'oed wordt, d'at hij bij het oversteken van de rails, om zich naar huis te begeven, door een treih of steomtram Is achteropgereden en gedood VERDOI STER INO. Te Haarlem is op verzoek van (te Leidsdhe paldtie aangehouden Th1. O., tot voor kort win- kelier te Leiden, thans te Haarlem woonach- tig. Hij1 wordt vendacht van verduistering ten nadeele van den hieer M. te Leiden tot een be drag van' f 3500. AANOIEREDE'N. Onder Nieuw- en Sint Joosland is de 76-j a- rige doove De 'K. door den motorrijder B. uit B'i'ezelinge aangeredm. De oude man is aan de gevoigen daarvan in het gasthuis tie Mid- ddburg overleden. DOCUMENiTEN OVER DEN BEELDENSTORM. Onder redactie van Dr. Th. Goossens, Dr. H. Huybers en Dr. J. Witlox zal worden uit- gegeven een uitgebreide en hoogst merk- waardige verzameling documenten over den Beeldenstorm in de Noordelijke en Zuidelijke Nedeiianden (1566), waarin o. a. de offideele stukken betreffende Arnhem, Culemborg, Maastricht, Roermond, Deventcr, Hariingen, Groningen, Leeuwarden, A1 k m a a r, Den Haag, Delft, Gouda, Haarlem, Wasscnaar, Harderwijk, Nijmegen, Zaltbommel, Helvodrt, Oosterhout, Zundert, Etten, Zevenbergen Van vele dezer plaatsen is thans nauwelijks of niet bekend, dat ook daar de beeldenstorm gewoed heeft. Aan de stukken over een be- pnalde plaats zal een korte inleiding vooraf- gaan, terwiji, indien voorhanden, de repro- ductie van een 16e eeuwsche plattegrond ter verduidelijking zal worden opgenomen. Zoo- veel mogelijk zullen omtrent de personen, in de stukken vermeld, biografisclie en histori- sche aanteekeningen worden toegevoegd. WOLHANDEL. Op 20 Juni vergaderde in de Landbouw- beurs te Utrecht de Nederlandsche Federatie tot verbetering van den wolhandel onder lei- ding van den heer Jac. Zuurbier te Alkmaar. 10 Provinciate vereenigingen waren ver- tegenwoordigd, benevens den inspecteur van den landbouw, Kakebeeke. In zijn openingswoord wees de voorzitter op de groote verandering ten gunste en hoop- te dat hiermede ook de kwaadste tijd voor de federatie achter den rug was. Uit het door den secretaris uitgebracht jaarverslag stippen wij aan dat de vereeni ging succes had gehad met gezamenlijke transport en branaassurantie en gezamenlij ke balenaankoop. Totaal was ontvangen bijna 110.000 K.O. in 7 provinciSn, in drie provinciSn was door de ongunstige resultaten in 1920 en 1921 de in ontvangstname achterwege geblevea Het overgroote deel was in het Blauwhoeden- Vriesseveem opgeborgen bij de 214.000 K.O. welke daar nog van vorige jaren was. De kwaliteit van de wol was in 1922, ver- moedelijk door dent slechten winter 1921/*22, van mindere kwaliteit vooral wat glans en elasticiteit betrof. Wel wordt met genoegen geconstateerd dat door selectie der fokscha- pen in verschillende streken de kwaliteit ver- beterde. Een vijftal zendingen naar landen hadden toenemend succes, hoewel door de eerste zendingen een verlies bleef bestaan. Door internationale afname tot prijzen van 37.50 tot f 1.45 per K.G. werd de geheele voorraad, vooral vanaf 1 januari, geplaatst. Derhalve heeft de federatie thans schoon baan en een uitgebreide relatie in Belgifi, Duitschland, Noord-Frankrijk en Engeland, terwiji voor het eerst 2 binnenlandsche fabri- kanten als koopers optraden. Ervaring leerde dat gewichtsverlies niet alleen afhankelijk was van kwaliteit doch te- vens van de provincie waaruit afkomstig en van het soheerjaar. De vereeniging had succes met de fabrika- tie van dekens, 4563 stuks werden geleverd, eveneens was de stoffenfabrikatie een succes, de bestelde 5000 ellenstof waren bijna uitver- kocht. Dank zij de medewerking van den di recteur van het Rijks Inkoop Bureau wordt thans een zeer ernstige proet genomen inet stoffen van Nederlandsche wol. Ook hier zal een harde strijd zijn te strijden, want het schijnt wel of alles wordt bewogen om het Nederlandsche product tegen te werken. Met de voorloopige mededeelingen om trent de rekening, welke nog bij den accoun tant in onderzoek is? bleek dat de financieele positie der vereeniging dit jaar tamelijk is versterkt. Met algemeene stemmen werd besloten de federatie te doen voortbestaan en de heer M. J. Dijkstra van Menaldum werd tot dage lijksch bestuurslid herkozen. De vereeniging uit Zeeland zal het volgend jaar deel uitmaken der financieele commissie. De bestuursvoorstellen tot voortzetting der deken- en stoffenfabrikatie, gezamenlijke ba lenaankoop en transportassurantie, werden aangenomen. Tevens werd besloten toe te tre- den als lid der Nederlandsche Landbouw Handelskamer en de berekende federatieon- kosten over de scheer 1922 aan de leden te rug te betalen. Een voorstel van Friesland tot het geza- menlijk gelijkmatig dragen der transporton- kosten, werd ingetrokken. ANTI-VLOOTWET-OOMITA De volgende circulaire is gezonden aan alle vereenigingen in den lande: Het voorloopig anti-vlootwet-comite, van meening, dat, zoowel uit moreele als uit eco- nomiscne overwegingen het aarmemen van de Vlootwet van onberekenbare schade zou zijn voor ons volk de wet zal 300 millioen eischen, welke gevonden moeten worden uit bezumiging op ondierwijs, hygiene, werkloos- heidsrvoorziening, enz., en uit hoogere bel as- tingen van meening, dat dus door een zoo alge- meen mogelijk protest daartegen moet wor den getracht dat wetsontwerp te doeni vallen; nexxiigt ook uw bestuur uit zijn sympatliie met dat voomemen te betuigen en op een na- der vast te stellen datum en plaats 6en of twee .afgevaardiigden te wil'ten zendeni tenein- de te komen tot de oprichting van een defini- tief anti-vlootwet-comite, dat zal kunnen spreken en handelen namens em overgroot deel van het Nederlandsche volk. Ad'haesae-behiigin'gen warden ingewacht v66r 1 September. De vergadering wordt uit- geschreven in de eerste week van September. Het voorloopig anti-vlootwet-comite is als volgt samengesteld': J. Pestman Koning-van Heuven; Dr. A. Mankes-Zernike, secretaresse, Groene Zoom 190, Rotterdam; E. A. de Jong-Johns; C. G. Cal'lcnbach-van Gheel Gildemeester; Mej. E. M. van WiingaardenA. C Luyten-Rlock; C. Ramondt-Hirschman; Dr. J. v.d. Bergh v. Eysinga-Elias; Aletta Jacobs; C. Mulder van de Gtraaf-de Bruijto. KORTE BERICHTEN. De jaarlijksche algemeene ledenvergade- r:ng van de ^nderlinge Risico-Vereemging van Nederlandsche Gementien is Donderdag j.l. gehouden ten raadhuize te Dordrecht. Die vergadering werd1 geleid d'oor den voorzitter, mr. I A. van Royen, burgemeester van Zwolle. 4.90—/ 10.40 per 100 K.O., Aardbeien 1.28—/ 1.54 per K G., Asperges Dikwit 0.89—/ 1.03, Dikblauw 0.55—/ 0.70 p. bos, Bloemkool I 20—/ 33.80, II 12— 18, Kropsla 3.80f 6.60, Komkommers 8.30—/ 13.20 per 100 stuks, Pieterselie 3.205.60 per 100 bos, Postelein 0.61 tot 0.89 per ben, Rabarber 3.807.10 Selderie 5.308.20 per 100 bos, Spina- zie 25.7039.80 per 100 K.G., Uien 3.60—/ 5.90 per 100 bos, Wortelen 7.20 tot 17.40 per 100 bos. Aanvoer 5500 stuks- bloemkool, 10.000 stuks kropsla, 5500 bos wortelen. Handel vlug. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 22 Juni. In de heden gehouden veilingen werd betaald voor: Wor telen per 100 bos 9.20J 11.80, Schotsche muizen 7.709.20, Drielingen 4.80— 6.10. kleine 0.70—/ 1.30 alles per 100 K.O. Aanvoer 80275 K.G. aardappelen, 10400 bos wortelen. ZWAAG, 22 Juni. Veiling Bangert en Omstreken. Bloemkool per 100 10—/ 26, Sla per krop 23H ct., Wortelen 8—11 ci, Rabarber 23 ct. per bos, Snijboonen 1.10 tot 1.12, Slaboonen 40—43 ct. per 100 st., Aardappelen per 100 twnd 4—/ 5.50, Aardbeien 50—70 ct., Postelein 8—12 ct., Kruisbessen totale aanvoer 49790 K.G. prijs per 100 K.O. 16.60. NOORDSCHARWOUDE, 22 Juni. Schotsche muizen 8.309.10, Drielin gen 3.904.80 per 100 K.G. Aanvoer op 21 Juni: 17450 K.G. aardappelen, 64 stuks bloemkool. BOVENKARSPEL „De Tuinbouw", 22 Juni '23. Heden besteedde men voor: Bloem kool I 17—/ 22.50, II 11—/ 14.50, III 5.506.50 per 100 stuks, Groote Schot sche muizen 4.30—/ 5.10, kleine 2.80— 3.40 per baal. WIJDENES, 22 Juni 1923. Veiling „Tuin- dersbelang". Aardbeien 55—60 ct., Peulen 3540 ct., Slaboonen 4045 ct. per pond, Bloemkool 1019 ct. Kropsla 2.402.50 per 100, Wortelen 8—/ 12.20 per 100 bos, Aardappelen 3.904.20 per 100 pond, Meirapen 6.50—/ 7 per 1000. ALKMAAR, 22 Juni 1923. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 221 stapels wegende 194807 kilogrammen. rabriekskaas: kleine met rijksmerk 46, zonder rijksmerk 39, commissiekaas met rijksmerk 47. Boerenkaas: kleine met rijksm. 47, zon der rijksm. 44, commissiekaas met rijksm. 60. Handel goed. ALKMAARSCHE EXPORT-VEILINO. ALKMAAR, 22 Juni. In de heden gehou den veiling werd betaald voor: Aardappelen STODMV A ARTLIJ NiEN. S7Y. MI J. NEDERLAND. Bawean (uitr.) art". 22 Juni te Port Said. Borneo (thuisr.) vertr. 21 Juni v. Colombo. Kangean arr. 22 Juni v. Amst. te Batavia. Krakatau vertr. 22 Juni1 v. A'dam n. Cardiff. RON. NED. STB. MI J. Bacchus arr. 22 Juni v. A'dam' te Rott. Berenice arr. 21 Juni v. Lissabon te Porii- mao. Euterpe vertr. 22 Juni v. R'dam n. Pasages. Hebe vertr. 21 Juni v. Piraeus n. Malta. Juno vertr. 21 Juni v. Catomo n. Messina. Merope arr. 21 Juni1 v. Alicante te Barcelona. Ulysses vertr. 22 Juni v. Rott. n. de Midd. RON. HOLL. LLOYD. Drechterland (uitr.) vertr. 21 Juni v. Bahla. Zaanland arr. 22 Juni v. Rott. tie Anfw. RON. WEST-IND. MAILD. Breda arr. 20 Juni v. Valparaiso te Artoga- gasta. Alkmaar arr. 21 Juni v. Valparaiso te Tal- cahuano. HALCYON UJN. Agnetapark arr. 16 Juni v. Hamb. te Ibrail. HOLL. AMERJRA LIJN. Etnad, v. New-Orleans n. R'dam, arr. 21 Jum te Havana. Maasdam arr. 22 Juni v. New-Orleans te Rott. Nieuw Amsterdam, v. Rott. n. New-York, vertr. 21 Juni nam. v. Southampton. HOLL. BRITSCH-INDie LIJN. SlOterdijk (uitr.) arr. 21 Juni te Madras. HOLL. OOST-AFRJRA UJN. Menado vertr. 20 Juni v. Mozambique n. Dar-es^ Salaam. Nijkerk arr. 21 Juni v. A'dam te Hamb. HOLL. OOST AZIi UJN. Oldekerk (thuisr.) vertr. 21 Juni v. Yoko hama. Saleier (uitr.) vertr. 20 Juni v. Colombo. HOLL. WEST-AFRJRA LIJN. Maasland arr. 22 Juni v. Hamb. te Amst. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Anjer vertr. 20 Juni v. Bat n. Rott. Bandoeng vertr. 21 Juni v. Bat. n. Rott. Garoet arr. 21 Juni v. Hamb. te Bremen. Rindjani (thuisr.) vertr. 22 Juni v. P. Said. STV. MI J. OCEAAN. Eumaeus, v. Japan n. Rott, vertr. 21 Juni v. Penang. FONDSEN. 16 Juni 18 juni 6 obL N.W1 1000 1922 A 5 4X 4K Idem 1000 '18 idem idem 4 Idem (5 O.Ind. 5 idem 5 idem 5 idem Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank Ned. Handel Maatg Philips GloeUamp Comm. Studebater Comm. Steel Compania M. Arg. Cult MU. VorateaJL Handelsver. A'dam J».vasohe Cult Dosdtaaho Petr. gew. Gecons. Holl. Olio, KoninklMke 1000 Moeara Enim A'dam Rubber Serbadjadi Holl. Am. Lijn Java China Jap. HJn Ned. Sobeepv. Unie Deb Batavia Tab. Deb Maatb Senembah 5H obL Holl. Spoor 1922 obi. Staataspoor 1922 .South. Pacifio Union Pacifio Prokmgatie Kxdlvtdend. s s 101% 941/j 92 87 V, 86Vi. 996/s 93»/4 91 «3Va I2g^ 249«/4 111 »/a I697fe 148 it 353 140»/4 I18i/, 362 y, 315 I42»k 279a/4 115 305s/4 175 380 98 98 l43*/g 3»A 19 Juni 10U'/w 94'A, 92 Vs 87»/4 8 b Via ^i/i 93 u, 91 91 165 117% 130)/4 109v4 97 170»/4 451 3581/4 342 118V* 362 312 142 279% 98 70 113% 301% 268% 279 97»Aa 931Vi9 14011Ai 4 20 Juni lOUVw 93%. 92 87»A 85%, 79%. 93% 0'A 90% 167 117% 1301/, 1731* 454 357% 346 118 365% 319 142% 281 98 71 140% 4 21 Juni 101»/l9 93% 9l'Aa 87% 85% 93% 90% 90% 1668/, 119% 1301/, 245% 108 V* 96 10% 174 454% 362 343 116% 366% 316% 141 275% 96% 70 112% 300 268% 272% 97%. 97% 921,/i« 139 4V« 22 Juni 101% 93»A, 91% 87% 85% 99% 93% •0% 90% 167% 120 124%* 244% 110% 96%i 10% 175% 458V* 362% 344 118% 3657fo 316% 1397/8 270 94 111% 298 267% 270 97% 97% 93% 140 4V*

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 10