dagdijtosche bezigheld is in dte stof te wrv-- ken, zult gij erkennen, dat de gee*t hooger is dan de stof en dat de stof alleen de waardee- ring waard is, wanneer wij er geest in gevoe- len- In dit opzicht houdit onze stad een klei- nood verborgen, dat voor den aandachtigm bezoekers wel voor den dag kan komcn, n.l. het feit, dat in de gemeente heerscht ecu geest van hlooge pilich tsbetratihtin'g en een allerpret- tigstc samenwerking tusschen het dagelijksch bestuur en zijn diverse hoofdanibtenaren. Het ver'heugde spn te kunnen verklaren, dat er een prettige verhouding bestaat tusschen den tcchnischen hoofdambtenaar en't dagelijksch bestutur. Dit kan niet anders zijn, dan de bestc waarborg voor d'en bloei van de ge meente. Wij en hij streven er naar langzamer- hand in onze gemeente het besef te doen door- dringen, dat door de innerlijkc samenwerking van hen die de verantwoordelijkheid dragen, hot mogelijk wordt dingen te wrochten die in lengte van tijden tot eer van de gemeente kun nen strekken. Hiervan iets te hebben kunnen laten zien, woog volgens spr. ruimschoots op tegen d'e lcemtc waarop de aandacht reeds was geves- ligd. (Applaus) De vborzitter, de beer Bos, diretteur van gemcentewerken te Amsterdam, verklaarde, dat de burgemeester woorden had gesproken, die hem uit het hart gegrepen- waren. wij, al- dus spreker, kunnen ons vak niet uitoefenen zonder liefde voor de plaats en zonder volko- mm samenwerking met onze chefs. Het ver- trouwen, dat onzen kameraad Margadant be- zit, is een onmisbare voorwaarde om zijn werk mogelijk te maken Over onze betrek- king had men vroeger vaak denkbeelden, die tot de uitzonderingen gaan behooren. Spr. maakte vergeliikingeni met den kop van Jut en met de prugeljonkera van de ouae Duitsdhe hoven. Spreker belichtte hiema het nut van het bezoeken van verschillende plaatsen door de leden en het aaneengesloten optreden. Voor de apprecieering van de ambtenaren, als hier, aldus spr., zijn wij dubbel dankbaar. Spr. hoopte, dat de ionge vrouw, waarvan de bur gemeester sprak, zich zal ontwikkelen tot een moeder, ide overal haar kinderen in belangr rijke betrekkingen ziet. Alkmaar zal zeker een groote rol spelen in het achteriand, dat ont- sloten zal worden. Spr. hoopte, dat Alkmaar veel later zelfs een grootmokler zal zijn, die met zelfgenoegzaamheid terug kan zien op haar verleden .(Applaus). Den gasten werd hierna koffie en koek aan- geboden. Onder leiding van den heer Margadant werd het stadhuis verder bezichtigd SUBSIDIE PLUIMVEETENTOOK- STELLTNG „AVE'S". In Uwe vergadering van 2 Mei j.I., zeggen B en W., werd in onze handen om bericht en raad gesteld het adres d.d. 1 Mei j.I. van de Vereeniging van pi uimveeliefhebbers ,.Aves" voor Alkmaar en Omstreken, houdende ver- zoek haar een subsidie van 50.te verlee- nen voor het organiseeren van een pluim/vee- tentoonstelling, fie houden van 23—25 No-' vemiber a.s. Zooals in het adres wordt mediegedeeld ontving de Vereeniging ook in vorige jaren een gemeentelijke subsidie voor genoemid doel. In de jaren 1900 en 1910 werd 50 en in 1911 t.m. 1914 en in 1919 25 per jaar uitgekeerd. Wij stellen! Uwe Vergadering v66r het ver- zoek ook thans in te willigen en aan de Ver eeniging van pluimtveeliefhebbers „Aves" voor Alkmaar en Omstreken een subsidie van 50.te verleenen voor een in Novem ber a.s. te houden tentoonstellmg en de be- schikbaarstelling van dit bedrag bij: aupple- toire begrooting te regelen. TIJDEL. AANSTELLINO EN REGE- LING BEZOLDIGING ADMINISTRA- TEUR GEMEENTEL. AVONDSCHOOL VOOR NIJVERHEIDSONDERWIJS. In bijlage no. 104 zeggeri B. en W.: De omstandigheid, dat de gewezen direc- teur der Nijverheidsscholen, de heer J. van Reijendam, in September 1922 zijn taak bij dit onderwijs om gezondheidsredenen geheel moest neerleggen, had ten gevolge, dat de waarnemende directeur, die reeds tijdens de ziekte van den heer Van Reijendam geduren- de een gedeelte van den cursus 1921/'22 van eenige administratieve bezigheden aan de Ambachtsschool was ontheven, met het tijd- stip van hervatting der cursussen aan de ge meentelijke Avondschool in October 1922 ook die bezigheden voor de laatstgenoemde school niet kon waarnemen. In verband daar- mede werd de hulp van den reeds door het Bestuur der Ambachtsschool overeenkomstig den wensch van den Minister in J anuari 1922 aangestelden administrates, den heer G. S. Groenewoud, ook voor diensten aan de ge meentelijke avondschool voor Nijverheidson- derwijs ingeroepen. De uren, welke deze gedurende den cursus 1922/'23 dienst deed, waren resp. 10 uren per week in de eerste 4 weken en (toen bleek, dat de genoemde administrates zich voor den volledi-gen avonddiiensf moest beschilkbaar stellen) 15 uren per week in de volgende 22 weken, in totaal derhalve 26 weken met 370 uren. De voor deze werkzaamheden toe te kennen belooning zou overeenkomstig het d.d. 23 April j.I, tot ons College gerichte en hierbij ter lezing overgelegde voorstel van den waar- nemenden directeur op 300 kunnen worden vastgesteld. Aangezien ons deze regeling billijk voor- kwam, hebben wi> daaran de van der ^miL.Aunsten en Wetenschappen gevraagd, welke goedkeuring verleend werd bij brief van 6 Juni j.I., welke wij eveneens voor Uw Vergadering ter lezing 'liggen, Hiierin ligt opgeslloten, diaf het Rijk van het bedrag der toelage 70 pet. voor zijn rekening zal nemen. Waar wij voornemens zijn, een definitieve regeling voor de aan den directeur toe te voe- gen administratieve hulp tegelijk met de voorziening in de leiding der gemeentelijke scholen voor Nijverheidsonderwijs aan de orde te stellen, geven wij U thans in overwe* ging, aan den heer G. S. Groenewoud voor den cursus 1922-1923 voor verrichte admi nistratieve werkzaamheden aan de Gemeente lijke Avondschool voor Nijverheidsonderwijs een belooning van 300 toe te kennen. •EEN MOOI SUIOCES. 'Hlet Fanlfarecorp® „Oas Gdnoegen" dir. J. M. Obfo behaaldie gisteren fe Kx>og-Zaandijk op hef concours, uftgaande van de Zaanland- sche kapel in de 2de afdedhog dan tweeden prijs. met 21X punt GEMEEN-1ERAADSVERK1EZ1NQ Het CENTRAAL STEM&UREAU heeft in zijne heden gehouden1 openbare zitting ia de plaats van den heer D. GEELS, benoemd ver- ldaard tot lid van den Gemeenteraad tot het einde van den thans nog loopenden zittings- tijd den heer H. KLAVER, die deze benoe- ming aanneemt. UITSiLAO PRIJSWIN1NAARS ZESSTEDENTOCHT. Aantal inschrijvingen 74, niet opgekomien Alzoo startten er 68 deelnemers bij de Friesche brug, wasvan er 52 binncn den bepaalden rijtijd van 7 us de ongeveer 130 K.M. hebben afgelegd. Dat er door de deel- nemens(stiera) uitstekendl is geredm bewijst wiel de tijd, waarin de eersten weer in Alk maar arriveerdea. Om 8 minuten voor half elf werd afgereden en omi 320 kwamen de eerstm over de eimdsfreep bdj; de Friesche jrug. De eerste priis viel ten deel aan C. Mol uit Bergen, 2 werd J. J. Bos uit Amster dam, 3. J. P. Boon, Bsgerbrug, 4. C. Lee^ water, Berkhout, 5. J. Kuil, Heemsker-k, die tevens den prijs verwierf voor den eerstko- mende op een toeristenrijwiel. Een kranige prestatie. 6. J. Henstra, Alkmaar, tevena als extra prijs zijn rijwiel gratis emailleeren, T. C. Pronk, Warmenhuizen, met als 4 extra prijs zilveren medaille als eerstaankomende op Diamantriiwiel. 8. P. Groot, Berkhout, 9. K. Schoenmaker, Uitgeest, 10. K. Leeuw, MedemWik, 11. W. Blok, Alkmaar, 12. N. Smit, Heemskerk, 13. G. Peetoorn, Berkhout, 14. A. Wokke, Bergen, 15, A. B. Krapels Alkmas en 16. G. Lachner, Alkmaar. Van de 3 dames werd bij loting de eerste prijs toegekend aan rnej. Pisuisse, 2e aan mej. Budding Schreuder en aan elk der 3 rijasters werd als hulde voor haar kranige prestatie een fraai bloemstuk aangeboden. De winnaar en de 3 deelineemsfers werden bij aankomst vereeuwigd op de photo en met een hoera van het publiek kwamen de dames bin- nen. Wij mogen dus dezen tocht als een wel- geslaagde beschouwen. De organisator er van hoopt, dat het bij hem inschrijvingen regent voor opgaven a^s lid van de op te richten Toeristennjwielclub, waaraan ook rennets kunnen deelnemlen. EEN ONGEVAL. De heer Drostes uit Bergen had gister, als deelnemer aan de 6 stedentocht, het ongeluk bii de Schermerpoort te vallen. Bewusteloos werd hij per auto naar liet poliiiehureau gebracht. Na aldaar verbonden te zijn kon hij spoedig naar huis keeren. DE VERLOTING VOOR DE BLEEKNEUSJES. In een der etalage-kasten van den heer Frankenberg worden thans de fraaie artikelen vertoond welke Dinsdag 17 Juli verloot zul len worden ten bate der Alkmaarsche bleak- neusjes. Het afdeeli'gsbestuur van het Oentraal Ge- nootschap voor Kinder- en Vacanhekolonies hoopt op deze wiize de gelden bij een te krij- gen cxmi haar protegCs eenigen tijd van zx>n en zee te kunnen laten profiteered Loten a 0 25 zijn tot 17 Juli vakrijgbaar bij mevr. Van Dam-Koppe en de heeieu Fran kenberg en Oudt (Mienf). Moge deze verloting in alle onzichten tot hot gewcnschte succes leiden. IN DEN MUZIEKTUIN. 't Was een prachtige avond, gisteren, voor onzen Muziektuin. Het gunstige weer had een groote menigte doen s amen komcn om aanwezig te zijn bij het afscheidsconcert van Brocder Theodorus, die met zijn jongencorps „St. Louis" in Alkmaar een aigemeene be- kendheid genoot. Hij kan. trotsch zijn op het- geen hij met dit corps heeft bereikt. Hij heeft met veel geduld en groote kennis het corps op een bijzondere hoogte gebracht. Als we nagaan de nummers, die met zooveel voor- dracht en met veel succes werden ten geboore gebracht, dan mag geconstateerd1 worden, dat het applaus, dat telkenmale opklonk, welver- dend was. Een marsch van Marchand, Ouver- ture „Bettina" van Snoeck, Fantaisie van Biscoli en een dito van J. Martin waren, de nummers voor de pauze, daarna werden uit- gevoerd de Dilbeek Marsch, „Fantaisie" van Werkman. „Fraternite" van Snoeck en tot slo 'n nummer van Gadenne. Voor dit jon- genscorps 'n prestatie. Als dank voor't over- weldigend applaus, dait het beste bewijs is voor de waardeeiing van het corps door ge heel Alkmaar, werd nog een nummer extra gegeven. De waardeering was intusschen v66r dc pauze ook reeds tot uiting gekomen op ande- re wijze, n.l. door't aanbieden van 'n groote krans aan den directeur door den heer H. J. Landman, namens de commssie van exploits tie van den Muziektuin. De heer Landman sprak daarbij eenige hartelijke woorden waarin hij hoopte, dat het corps, ondanks het vertrek van zijn directeur, zou blijven bestaan en dat de jongens op dit laatste concert nog eais extra bun best zou den doen om bij hun leermeester de meest prettige herinnering ach- ter te laten. Broeder Treodorus, dahkend voor de aan geboden krans, was getroffen door de hem gebrachfc hulde en sprak dankbaar van de sympathie die hij met zijn corps had mogen ondervinden van heel Alkmaar. De jongens zelf boden hun directeur als liuldeblijk een mooie groote mand met bloe- men aan bij mionde van den oudste hun- dcr, D. WorteL DE RABBIJN VAN SELCHA. 't Was mooi weer gister! De optimistische weervoorspellers hadden geliik en dus kon de eerste openilucht-tooneelvoorsfelling (slechts in zooverre een openlucht-uitvoering, dat het publiek niet onder dak zaf) in den Muziektuin doorgaam. Over een dieel van het gazon v66r de nis waren planken gelegd de dansvloer van Zaterdagavond en daarop had het pu bliek plaats genomen. In verband met het mooie weer hadden. we het aantal belangstellenden, waaronder we B en W. onzer stad opmerkten, grooter gedacht, ook al om de schitterende persbeoordeelingen, die het stuk te beurt zijn gevallen. Wij voor ons kunnen niet getuigem dat de tooneelisten een vereeniging uit Warmen huizen ons zoozeer onder ae bekoring van hun spel hebben gebracht, dat wij durven spreken, zooals de Tooneelgids blijkens een bericht in ons vorig nummer. Neen, vonberas- pelijk" vonden wfj dt voordrachf niet, noch „ougeloof'lijk zuiver" de ta&L, de zegging der verzen en ook de grimeering konden wij niet bijalte spelers goed vindca Waxmeer men te voren een dergelijke ver- tooning van dilettanten te veel in de hoogte steekt worden de verwachtingen meestal te ihoog gesteld en mod; het tegen vallen. Maar d*t alles wil natuuriijk niet zeggen, dat er niets goeds aan de uitvoering was, ab- soluut niet. Er waren verschillende spelers gelukkig zij die de hoofdrollen vervulden die in hunne gebaren en houding meermalen goed waren. Het stuk speelt te Selcha, een stadje aan den Jordaan in Palestina, ten tijde van Jezus' omwandeling op aarde. Woergegeven wordt dc gescliiedoxus van de opwekking van een doode, den zoon van den opperrabijn Baruch. Azariel, een rijke jongeling, vriend van Fi- dusi, had Jezus opgezocht en verzocht den zieken jongeling te genezen. Deze verwachtte nu van Hem alleeu heiL Zijn vader echter wordt door den priester P hares gedwongen door bedreiging met oatzetting uit zijn ambt, om Jezus met in zijn huis te laten en ten overvloede laat Phares den rabbijn bewaken door den farizeeer Amos, omdat Baruch had te verstaan gegeven, dat hij, om der wille van den ziekc, Jezus wel wilde laten bewijzen de Messias en Wonderdoener te zijn. Phares bleef vijandig tegenover den nieuwen leeraar, dien hij minachtend den Nazarener noemde en een pest voor het Land van Israel Hij dwingt Baruch om deel te nemen aan een nachitelijken tocht om Jezus gevangen te ne men en over te leveren aan den landvoogd, beachuldigd van opruiing enz. De gezochte is evenwel door een wonder ontkomen, evenals dc hem1 vergezellende discipelen, uitgezonderd1 Johannes, die niet zonder den Meester wilde vertrekken en daarom bleef wachten, niet we- tend dat deze reeds was verdweneni. Tijdens den tocht sterft Fidusi en als Baruch daar- van mededeeling ontvangt van den trouwen dienaar Mathan, is al zijn twijfelmoedigheid voorbij en aan de lijkbaar van zijn ten grave gcdragen zoon verwijt hij zichzelve dat hij door zijn optreden om Jezus te vangen, schul- dig is aan Fidusi's dood Dien beschouwt hij als een straf van God en hij erkent in strie- mende woorden tegenover Phares dat de Na zarener de Messias is en zegt dat de voorge- nomen steeniging van Jezus op den priester moet worden toegepast Dan verschdjnf de Wonderdoener met zijn discipelen en als hij hoort wat er geschied is, zegt hij da!t Fidusi niet dood is, maar slechts slaapt. Ten bewijze hiervan staat deze van de lijkbaar op en er kent Jezus' macht. Alle omstanders stemmem hiermee in en Azariel, de rijke jongeling, die tot dusver nog geen afstand van zijn bezit had kunnen doen. verklaart zich nu hiertqe bercid om het Christendom deelacbtig te kun nen worden. Men ziiet, een bdj'belsche gesdriedenis, die door den schrijver dr. Felix Rutten in een tooneelspel is weergegeven. Dat er meermalen zeer lange monologen in voorkomen, lijkt ons een nadeel van het stuk, vooral als de vooi1- dracht en zegging ervan niet „rein Hol- landsch" zijn. Tusschen de bedrijven zong een zevental jongedames in witte kleeding en met loshan- gende haren eenige liederen, waarin verlan- gen naar het Christendom tot uiting werd ge bracht, terwijl zij verder, met palmbladeren in de hand, zongen in den lijkstoet van Fi dusi. 't Was jammer, dat zij overal niet goed waren te verstaan en een deel van den tekst weglieten. ALKM. BAD- EN ZWEMINRICHTINO. Genomen van 22 Mei tot en met 24 Juni: Heeren 262; Dames 130; Onvermogend 83; totaal 476 baden. Tempt, hoogste 61 graden. ALKMAARSCHE ZWEMCLUB „D. A. W." In de gisteren gehouden jaariijksche aige meene leden vergadering werd tot bestuur ge- kozen de heeren: A. M. Middelhoff, J. Witte, J.Feldberg, W. Burger en A. Sietsma. De overige afgetreden bestuursleden hadden zich niet herkiesbaar gesteld. Onder meer werd besloten ook dit jaar een nationale 2 K.M. wedstriid te houden, benevens een On- derlinge Wedstrijd, welke voorloopig zijn vastgrateld op 11 en 12 Augustus. De con- tributie werd gewijzigd en gesteld op 1.50 voor leden en 1 voor adspiranten, terwijl bij toetreding als lid de entrde zal verval- len. In de vergadering werd de verwachfing uit- gesproken dat alle Alkmaarsche zwemmers, die zich serieus op de zwemsport willen toe- leggen, zich bij D. A. W. zullen aanslui- ten. Het heeft de bevreemding o-pgewekt dat nog zoo weinigen lid zijn van degenen, die wel bij de verleden jaar gehouden wedstrij- den naar prijzen wilden dingen, maar geen lust schijnen te hebben de zwemdub in haar streven- tot bevordering en verbetering van den zwemsport te steunea Krachtiger ftuedeweridng en uitbreiding van het aantal leden is noochg. Eerst dan is er kans datwaterpolo geregeld beoefend kan worden en dat ook op den duur de groote wedstrijden waarvan de organisatie veel moeite en kosten vordert gehouden kun nen worden. Zwemmers toont hier Uwl belangstelling eensl SCHAAKWEOSTOIJO. Een twintigtal spelers van de Alkm. Schaakclub V. V. V. omivattende het eerste en tweede tiental (drie invallera) trok Zaterdag avond naar Amsterdam om daar den strijd aan te binden tegen het tweede en derde tiien- tal van het V. A. S. Het vereenitgd Amst. Sdia akgenootsch ap met zijn meer dan 100 -leden kan een zeer groot aantal eensteklasepelens samenbrengen. Dat was ook Zaterdagavond- het geval. De Alkmaarsche spelers hadden het dan ook zeer zwaar te verantwoarden, te meer, waar de A-mserdainmers over een ui-tgebreide theoreti- sche kennis beschikken. Het eerste tiental van V. V. V. verioar met 214 tegen p. het tweede met 2 tegen 8. Alleen de heeren J. Hbufkooper en O. C. van Oulik wisten -aan Alkmaarsche zijde te win' en. De eerste door- daf zijn tegenstandier meer dan een uur te laat kwam en toen 35 zetten in 25 minuten moest doen. De heeren P. Deugd, W. Verbon. G van Nieuwkuyk, J. SBlaauboer en H. Bu-lthuis speelden hun partij remise. De overige 13 Alkmaarsche spelers verier en. Toeh gelooven wij; dat deze aware neder- laag, ook haar goede zijde heeft. Zij zal den Alkmaarsche schakens het besef hebben bij- gebracht, dat van de theorie een grondigc studie moet worden gemaakt om tegen de spelers uit de groote steden succes te hebben. :r zal dan ook stellig gestudeerd worden en wij twijfelen niet of verschillende spelers zul len dan aanmerkelijk aan kracht als wed- striidspelers winnen. Over veertien dagen heeft een wedstrijd hier in Alkmaar plaats. Dan zal't succes wel grooter zijn. BAL-CHAMPeTRE „VOKZOS" ^Vofczos" trof het Zaterdagavond uitste- kend wat het weer betreft. 't Was zoowat de cerate gesch-ikte avond om buiten te ziin Vele danslustigien waren dan ook in den Muziek tuin saanigekomen. IDe nieuwe dansvloer aan ten der kanten gelegd, van 12 X 12 M. vol- dieed uitstetoend. De verilichting, electrisch en ampions, gaf het geheel een intieme stem ming. Die muziek, waarbij heeren Cadetten hun welwillende inedewerking verleenden, was heel goed en dientengevolge werd er met zeer veel genoegen gedanst. Het sluitingsuur twain voor vdlen te vroeg. Wij verwachten, dat dit eerate bal-champrore nog wel door meeidere zal wordien: gevol'gd. Vokzos kan met zeer veeil genoegen op haar avond, de eer ste in dit genre terugzien. TENNIS. De bekende tennis-trainer, de heer Fiedler, was Zaterdag voor t laatst in Alkmaar. Hij speelde's middags op een der banm- van het Sportpark tot afscheid- eenige oartijen (single cn dubbel) tegen en met verschillende dex sterkste Alkmaarsche spelers. Dc single tegen Mr. ri D. A van Reenen van Bergen was zeer interessant. Al moest Mr. van Reenen de nederlaag lijden, hij deed zich tegen zoo'n sterken tegenstandei kennen als een zeer goed speler. Het spcl van den heer Fiedler, dat schitte- rend was, werd door de belangstellenden met groote interesse gevolgd. Nadat nog enkele dubbels waren gespeeld, waarin die trainer domiineeride (vooral zijn service was gewel- dig in verhouding tot de Alkmaarsche spelers, maar zijn zuiver plaatsen en 't beheerschen van *t Bpel in zijn verschillende onderdeelen viclen ook op), bood Mr. D. Bastert den heer Fiedler met eenige hartelijke woorden' een zil veren sigarettenkoker aan, namens de spelers, door den heer Fiedler getraind. Men hoopt algemeen hem't volgend sci- zoen terug te zien. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en andere voer- tuigen te 9.54 uur licht op. herman Jan, z van Tjailing Dolle en Maria Smiera. OVERLEDEN: Frans Vergaaij, 74 jaar. Elbarta Zwart, wed. van Peteus Bakker, 67 jaar. TELEGRAF1SCH WEERBEIRICHTT naar waarnemingen verricht in den morgen van 25 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te Ete Bildt. Hoogste barometerstand 770.8 te Valen- tia. Laagste barometerstand 739.4 te Hapa- randa. Verwachting (van den avond van 25 Juni tot den avond- van 26 Juni) Zwakke tot matigen Noordelijken tot N.- Westelijken wind, betrokken tot zwaarbe- wolkt, waarschijnlijk- een weinig regen, later iets wanner. Marktberichten BURGERLIJKE STAND. GEBOREN Daniel, z. van Cesar Joseph Egger en De borah Franken. Adrianus Laurentius, z. van Martinus Sangers en Cornelia Schoof. ALKMAAR, 25 Juni 1923. Op de heden fehouden weekmarkt waren aangevoerd: 25 oeien en ossen 300460, 12 vette kal- veren 70f 130, p. ned. pond 1 1.10 f 1.40, 28 nuchtere kalveren 12—/ 28, 2 vette schapen 50, 311 vete varkens p. ned. pond 0.72—/ 0.80. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 25 Juni. Aangevoerd 415 vette koelen, le kw. 1.30 tot 1.36, 2e lew. 1,10 tot 1,25, 3e kw. 0,90 per K.G., 150 melk -en kalfkoeien 325 tot 475 per stuk, 108 vette kalveren, 2e kw. 74 tot 84 ct per K.G., 62 nuchtere kalveren 20 tot 30 per stuk. 60 schapen 45 tot 55 per stuk, han- del stug, 42 zuiglammeren 30 tot 35 per 3tuk, 604 varkens, le kw. 92 tot 94, 2e kw. 86 tot 90 ct. per K G-, 36 paarden. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 25 Juni. Aangevoerd: An- dijker muzen, groot, 6,30 tot 7, Andijker muizen, klein, 3,45 tot 4,20, Westlandsche muizen, groot, 8,40, Westlandsche muizen, klcdn, 4,20, Zeeuws<±e bravo's 3 tot 3,20, Friesche redstar 2,50 tot 2,75, Malta Spring per K.G. 14 tot 15 cent. Aange voerd 3 ladiingen. BOVENKARSPEL, 23 Juni. Veiling „De Tuinbouw". Bloemkool 1/11,50 tot 19,50, Bloem- kool II 9 tot 14,50, Bloemkool III 5 tot 7,50 per 100 stuks, Wortelen 3,90 tot 4,40 per 1000 stuks. Groote Schotsche mui zen 4,30 tot 5,10, Kleine Schotsche mui zen f 3 tot f 3.60. NOORDSCHARWOUDE, 23 Juni. Aan- voer op 27 Juni: Schotsche Muizen 8.10 tot 8,60, Bl. Aardappelen 2,90, Drielin- gen 4,30 tot 4.50, Kleine 0.70 tot 0.90, Bloemkool 16,40 per 100 stuks. Aanvoer 9411 Kg. Aardappelen. van 25 Juni 1923. Opgave van Noordhollandscb Landbouwcredlet. Eoers van heden te Vorlge Koers. pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.- pl.m. 2.15 pl.m.2.30 pl.m.2.4t 101% 96 171 122% 126 132% 170% 122% 126-i 132% 170% 122% 126-7 132f3 170% 122 126-i 132}-3 170% 122% 126 V, 132-3 58 58 58 58 245 462 362 177 168-71 364 177 171 461% 362% 177 171 461 363 170 97 461% 177 170 96 96 96 96 32 345 118% 363 118% 3621-3 118V, 362 118V, 362% 345 118 362% 141% 70 140% 141 142 141% 110 110% 71 109% 108 109% 112 91 78 112% 133% 91 113 91 78 113 133% 91 113 110 110% in 111 53 20% 111 20 20% 268 300 20 268 270 300 300 142 142 35% 142 37 142 37 142 (Ontvangen per draadlooze telefoon). 1000 STA ATSLEENINGEN. 6 Nederl. 1923 A. 5 1919 BANK.INSTELLINGEN. Kol. Bank Indische Bank. Handel Mpfj. Cert v. Rese INDUSTR. OND. BINNENL. Jurgena Gew. Aand. h A. B. C. i Philips Gloeilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda- Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Bodjona Cult. Vorstenl. 101 Vs 95u/w 167«fe 120 124%* 131% 58% 59 57% 57 244% 235 Vi 86% 961/u 458% 362% 1651/, 175% 170% 10% 94% Dito actions Compania Poerworedjo PETROLEUM. Orionv Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olio Kon. Petr RUBBERS. Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin Rubber Bandar Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Serbadjadi Siiau \Wai Sum Rubber SCHEEPV AARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Holl. Lloyd Paketvaart Oude Boot HolL Stoomboot SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oude Deli. Senembah Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Rails. Union Pacific Bxdividead. PROLONGATIE vorige koers 4% pCt., heden 4% pCL WISSELKOERSEN AMSTERDAM—0FFICIEEL. 32 344 118% 3627/s 1397/8 70a% 6 76 937fe 71 270 106 107 94 80 111% 133% 7 109% 52 20 8 28% 267% 270 298% 20% 140 7 Londen Berlijn Parijs Brussel Bazel Weenen Kopenhagen Stockholm Christiania New-York Italic Vorige koers. 11.77 t.0018% 15.75 13.42% 45.80 0.0036 45.77% 67.75 42.40 NIET-OFFICIEEL. I 2.55% I 11.50 Koers op heden om 2.45. 11.76% 0.0022% 15.77% 13.50 45.65 0.0036 45.70 67.70 42.25 2.54%, 11.50

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 3