Niet alleen kinderen T wiens vriendelijke samenwerking en verstan- dige adviezen men zoo noode zal missen. We feudieeren, doch beniiden tevens de Wasse- uaarache jeugd Moge de heer Knijnenbairg d-nar dezelfde sympathie genieten, die hij Jaier steeds heeft genoten. UIT BEROENi De Feestweek. Een aamtal besituu'raleden van veredhillen- de vereenigingen hebben, na onderling over- leg, besloten tot het organiseeren van een Feesitweek en we! op de dagen van 28 Jul! t/m 5 Augustus a.s. Elke vereenigmgvaardigt een' lid af tot het vorrnen van deTeesteommiesie; deze com- cissiie hield ji. Vrijdagavond in de tooneel- zaal van „De Rustende Jager" haar eerste vergadering; van de aangezodhte vereenigdn- gien waren het de Tooneel vereeniging „Kunst na Arbeid" en de R.'K. Spontvereeniging „Oeel Zwart", die zieh niet hiadden doen ver- cegenwoordigen, terwijl van het gecombineer- de R. K. Mannenkoor, een schrijven was in- gekomen, dat de .tijd van voorbereiding uithoofde lieniet hebben van een repertoire te kort was, temeer waar het 'n groot werk In studie heeft voor het in September te or- ganiseeren Jubileumfeest; redem waarom ge- noemd Icoor tot zajn spijt geen medewerking kan verleem-n. Als leden van het Dagelijksch Bestuur werden uit de commissievergadmng bfr- noemd de heeren: C. Bogtman Jz. J. Ourust en C. van der Veen. Voor zaken en besprekingen de algemeene Riding betref fende wende men zieh tot 66n der leden van hit Dagelijksdh Bestuur. Ten slot- te kunnen we nog vermelden dat omdenrtaan- de vereenigingen al reeds hun medewerking hebben toegezegd: Ver. tot Vremedelingenverkeer (V.V.V.) met als afgevaardigde den heer B. de Jonge. Berger Sportvereeniging (B.S.V.) met als afgevaardigde de heer, jTctarust. Bergcnsch Mannemkoor met den heer Joh Bakker Wz. I^porvereeniginigi ,/Bergen" met den heer Joh. Jansen. l>e Berger Tooneelvereeniging met de hee ren A. J. Bonda en J. 0. Haye Korfbalclub „de Kennemersi" met den heer W. Westebeke. Bergensch Hiannonie met den heer C. Bogt- man jz. Middenstandsvereeniginigen, afdeeling Re- dameoptocht met de heeren Fillet, Buft en Mooij. Vereeniging de" Hanze-afdeel img, winkel- week met den heer H. Kruidenberg. Middensitandvereeniging afdeeling win- kelweek met den heer C. Modder. Voor het geven van een openluchtspel. Het openl uchtthe ater is daartoe door oudrBurge- meester van Reenen welwillend in bruikleen afgestaan, wordt nog Onderhandeld met de Berger OflettaBtencliub. Voor het organiseeren van een Vliegerwed strijd, resp. 'Kinderoest worden nog besprekin gen gevoerd. De B. S. V. biedt als aanvulling en Turn- dag aan, te houden op 29 Juli e.k. De Koorvereeniging ^Bergen" en het Ber gens Miannenikoor bieden als aanvulling nog een extra concert aan. Ieder bewoner van Bergen, die er voor voelit, de gasten een oaverdeeld genotvol week te verschaPfen en een onvergeetlijlken in- druk aan Bergen bij1 te brengen verzuime niet het comite zijn vollen eteun te verleenen C.V. UIT GROOTSCHERMER. Het fanfarecorps „Christiaan de Wet" te Groot-Schermer neeft weer een mooi succes te boeken. Na slechts twee keer aan een con- cours te hebben deelgenomen, waar het beide malen een eersten prijs verwierf, nam het gis- teren deel aan het „Groot Nationaal Con- cours" te Koog a. d. Zaan en verkreeg niet aleen in de tweede afdeeling den eersten prijs, een zilveren eerekruis, maar bovendien '8 avonds in den eere-wedstrijd den eersten prijs, een zilveren lauwerkrans, benevens een medaille voor het grootste aantal punten, dat dien dag aan de deelnemende fanfarecorpsen gegeven was. UIT HOORN. De Commissie van Toezicht op het L. O. heeft in haar vergadering besloten in een schrijven van B. en W. vast te leggen, dat de commissie, zonder in beoordeeling te treden over de kosten aan dit onderwijs verbonden, unaniem van meening is, dat het zeer ge- wenscht wordt geacht't Vervolgonderwijs in stand te houden en daarbij de maatregelen aan te gevqn, welke een drukker bezoek aan dit onderwijs waarborgen. Uit de gevoerde besprekingen blijkt, dat de kosten voor het vervolgonderwijs geschat kunnen worden op 600 per klasse. In de vacature van den heer Eriks (wegens bedanken) zullen als lid worden aanbevolen de heeren U. G. Dorhout en H. Brink. De stand van de firma Utermohlen en Visser op de jaarbeurs te Bordeaux, welke 17 Juni officieel werd geopend, trekt zeer de aandacht. Keurig zijn geetaleerd de aller- fijnste Noordhollandsche kaassoorten in di verse kleuren en verpakkingen. De serie prachtige foto's van het platteland worden door velm bewomderd, evenalls het fraaie adh- terdoek, geschilderd door den heer Storm, voorstellende de Hoornsche Kaasmarkt. Tad van autariiedtea ni.w.o. de minister, de prefect de la Girode, de burgemeester van Bordeaux, de generaal-admiraal en vele an- dere bezochten den stand. De vertegenwoordigster der firma genoot de hooge eer door den minister te worden ge- kust. (Dat lijkt ons nog het grootste succes voor de firma. Red. Alkm. Crt.) De zwijntjesjagers zijn hier nog steeds met succes werkzaam. Dezer dagen is weer een rijwiel uit de vestibule van ae Noordh. Bank ontvreemd. Bij den rijwielhandelaar De R. werd aan een onbekende een fiets verhuurd, welke tot dusver niet aan den eigenaar werd terug ge geven. Men zij op zijn noede. Zondag anriveerde hier een gezdachap van 450 personen, deel uitmakende van de afd. Amsterdam van de Nederlandsche Reis- vereeniging, hetwelk per boot een bezoek aan onze veste kwam brengen. Na aankomst werd in de smaakvol met bloemen versierde Park- 7f>F "•piiiT'ht waartii dp 'pidir H-> <-pizig rs een hartelijk welkom in Hoorn toeriep. De lunch werd opgevroolijkt door pakken- de muziek. Verschillende Hoornsche fabrikanten en winkeliers hadden ter gelegenheid van dit bezoek in de kleine Parkzaal een stand inge- richt, waar men talrijke artikelen op smaak voile wijze tentoon had gesteld. Deze stands mochten zich tijdens en na de lunch in een zeer druk bezoek verheugen. Hierna werden de toeristen in groepen van ongeveer 40 personen door Hoornsche geleiders in de gelegenheid gesteld oud- Hoorn te bezichtigen. Algemeen was men zeer voldaan over het bezoek. 't Spreekt wel vanzelf dat er talrijke kiek- jes werden gemahkt. Ongeveer half vier vertrok het gezelschap wederom per boot naar Amsterdam. UIT KOEDIJK. (Zuideinde). Wegens niet opkomen van Rood Wit III wist S. D. W. 2 onbekampt te wjnnen. Vro- ne I won met 30 van Vrone II en S. D. W. I verloor met 02 van Geel-Zwart I. - UIT ST. PANCRAS. De afdeeling St. Pancras van het N. O. G. heeft voor de a.s. algemeene vergadering van 't N.O.G. benoemd tot afgevaardigde den heer J. Zaal te Broek op Langendijk en tot plv.afgev. den heer J. Gorter te Noord- Scharwoude. UIT STOM1PETOREN. Zondagmiddag hield de molenaarsbond „De Eendracht'' in Caf6 Renses alhier eene algemeene verigadering, die door 2b leden werd bezocht De voorzifcter heette alien web kom en gaf te kennen, dat hij1 grooter opkamst hadi verwacht, daar er belangrijlke punten te besprekem waren. Vervolgens verzodat hij den secretaiis de notulen der vorige vergadering te lezen, welke onverandend onder danlczieg- ging werden' goedgekeurd. Aan de leden wrd medegedeeld!, dat van het polderbestuur geen aotwoord was inge- komen op het verzoek, dlat de verlaging der loonen niet meer zou zijn dan 10 pet. Wat nu te doen? Bnikele ledm gaveni in overweging een afwachitende hlouding aan te nemen, ande- ren gevoelden daar niets voor. Het bestuur stelde voor, eene wmmissie te benoemen, dit met het polderbestuur enikele zaken zal be- spreken. Dit werd met bijna algemeene stem- men aangenomen en daarna benoemd de le den T. Srnit, C. Qroen en H. H artog, die hier- tegen geen bezwaar haidden. Nadat de aan- wezige leden aan den penningmeester hun oontributie haddeni voldaan, slOot de voorzit- ter na rondvraag, met een woord van dank aan leden en pens, de vergadering. ^TUPKSCHE Gemengd Nieuws DE TE MOEILIJKE EXAMENS, De Commissie van Toezicht op het Middel- baar Onderwijs te Apeidoom heeft een adres gcricbt tot den Minister van Onderwijsi, Kunst en eWtenschappen, waarin zij de aan dacht vestigt op de volgens haar te hooge eischen welke opor de opgaven voor schrifte- lijk werk in de vakken voor algebra en go niometrie aan de candidaten voor de eindr examens werden gesbteld. Zij. meent dat deze zaak van groot belang is, daar thans niet al- lecu candidaten die het eind-diploma verdie- nen, mogelijk worden afgewezen, doch ook de cijfers te lijden zullen hebben, wat nadeelig zal werken b ijeventueele sollicitaties. VREBMDELIN GENVERKEER. NEDERLANDSCH1 FABRIKAAT. belang zullen stel- In de Juni^aflevering van het Orgaan der Vereeniging Nederlandj»chie Fabdkaat treffen wij o.a. aan: Het eerste gededte van een' zeer lezens- waardig amtiikel over de Nedertandsche beug- vissdierij;, voorzien van talrijke fraaie dingen. Een, eveneens gdillusteerde, bijdrage over de textielsehool te Eilburg; Eene beschouwing omtrent afzetkansen in hej buitenland; ,Van en voor de Vrcrnw", waarin de leze- rasseni ongetwijifeld veel be len; benevens tal van O'ffidede berichten en ru- brieken, waaruit de activiteit van deze Ver eeniging zeer duidelijk naar voren treedt. Trouwens dit blijkt eveneens bij lezing van het arti'kd, „wat er zooals op bet Secretariaat .ng", waarin kort en smakelijk wordt op- sdit met welke zaken het Secretariaat zich in den laatsten fdjldi bezig! hield. COMPOSITIE JUBIL6-LIED. De keuze van de jury voor een jubildlied is gebleken een niet gelukkige te zijn geweest. De waarde van het gedicht van C. v. Delen (pseudoniem) als litterair werk valt niet te ontkennen, maar als volkslied en jubite-feest- lied voldoet het niet. Het Ned. Volk heeft er zich met kracht tegen uitgesproken. Dat bleek uit beschouwingen in tal van dagbladen en tijdschriften, uit tallooze brieven en telefo- nische gesprekken aan en met den secretaris van den Volkszangbond. Het Centraal Bureau van den Ned. Volks zangbond heeft daarom, mede op advies van ter zake bevoegde personen een ander ge dicht van Mr. A. T. Vos te Appingedam uit de inzendingen gekozen, als het jubile-feest- lied 1923. Door de hoog te waardeeren vriendelijk- heid en royaliteit van den heer Max Coini te Amsterdam zal den maker van het nieuw-ge- kozen gedicht eveneens een boekenkast wor den aangeboden. Het gedicht luidt: 6 September 1923. Nu spreken duizend monden Eenzelfde Hollandsch woord; Nu wordt op beide ronden Eenzelfde lied gehoord. Nu rich ten duizend qienschen Tot U, hun vroome beS! Nu stijgen zelfde wenschen Van hier en overzee. Nu wuiven duizend handen Aan U &nzelfden groet; In alle wereldlanden Spreekt nu het Hollandsch bloed! Nu zingen duizend vrouwen En mannen, 't hoofd ontbloot: „Wilhelmus van Nassauwe Getrouw tot in den dood"! Voor dit gedicht wordt een compositie- priisvraag uitgeschreven. Mededinging kan geschieden kunnen deelnemen ederlandsche na- m m onder de volgende voorwaarden: 1. Aan deze prijsvr, vrouwen en mannen van tionaliteit. 2. Gevraagd wordt een lied in volkstoon, eenstemmig met pianobegeleiding. 3. Als prijs wordt beschikbaar gesteld een Uebel en Lechleiter-vleugel met opdracht, ge- schonken door den heer I. van Praag te Am sterdam, met medewerking van den fabrikant. 4. Voor de beoordeeling der ingekomen composities is een jury benoemd, bestaande uit de heeren Hub. Cuijpers, Herm. Rutters en Bern. Zweers. 5. De inzendingen moeten v66r 10 Juli 1923 zijn ingezonden bij den secretaris van den Ned. Volkszangbond: Willem Oalesloot Corzn., Oerard Noodtstraat 8bis, Utrecht, met inachtneming der volgende bepalingen: a zij mogen geen enkel kenteeken bevatten aangaande den componist; b. zij moeten bianco worden ingezonden in gesloten enveloppe en vergezeld gaan van een verzegelde enveloppe, waarin naam en adres van den inzender; c. inzendingen, welke hieraan niet voldoen, komen niet in aanmerking. 6. De Jury doet uitspraak v66r 15 Jul!. 7. De inzendingen blijven het eigendom van den Ned. Volkszangbond. NATIONAAL ZANOERSIFEE5T. Zooals we reeds meedeelden heeft het Ara- hem's Mianmenkoor iter gelegenheid van het 10-jarig bestaan een nationaal zangersfeest georganiseerd. Dit feest zal leiedceltelijk in. het opealudht-theaiter op dlen Wiaterberg, voor het overig in Musis Sacrum worden geniouden op 30 Juni en II Juli a.s. Rluim 1100 zangers en zangereaseo zullen er aan deelnemen. net zal geen concerns wor- maar ledereen eet graag rjjst of meelapjjzen met A. J. P.'a Citroen-Saus er over. Een halve liter aana van een pakje K ft/, eent. dm, doch uiitsluitead een zich laten hooren van elke vereeniging in het genre, dat haar het beste past. Bovendom ziullllen al'le deelne mende vereenigjingm, zich tezamen doen hoo ren. KDRTE BERICHTEN. Te Dokkum is Vrtjdiagavonid de 5-jaiige Stybolt B., die ibajl zijn grootoudera op bezoek was, door een auto overredea en na enikele uren overieden. Te Overdinkd is Vrijdag de boerdieri van J. D. afgebraad bport VOETBA/L. Alcmaria trok gisteren met een elfial met eenige .invallers naar Spartaan en verlooi met 31. f A.s. 2Londag zal Haarlem I de gast vat Alcmaria zijn. Dat kan een mooie ontnuoetinj worden. DRAVERIJEN KENNEMER SPORTCLUB. Het weer was gisteren uitstekend en bijge- volg troffen de draverijen der K. S. bet hier- mede prachtig. Men was over de opkomst over't algemeen tevreden, al hadden wi; bij dit mooie weer nog op grooter belangstel ling gerekend. De vierdeklasdraverij werd gewonnen door den favoriet Norton B. Het zag er in de eerste ronde, na den staanden start (7 paar den moesten op gelijken afstand vertrekkenj anders niet naar uit, dat de favoriet aan de verwachtingen zou beantwoorden. Eerst in de derde ronde liet de driejarige hengst zien waartoe hij in staat is. Het loopen was niet altijd zuiver. Met gering verschil ging Nor ton als eerste door de finish voor Markies en Minnetonka. Markies nam echter in de heatdraveri; schitterend revanche, door in twee ritten op de 600 beslag te leggen. Madregal, de fa voriet, gereden door Ockhorst, kon hem niet kloppen en was beide malen met gering ver schil tweede. Na de eerste heat werden Max Medium en Louise B. gedistanceerd. Markies liep in de heat 1.39 tegen 1.42 in de 4e klas draverij. Voor J. Witteveen rijder-eigenaar van Markies, was deze welverdiende over- winning een stellig succes. In de Heerrijderscourse kwamen van de ell ingeschreven paarden slechts drie paarden op. Een treurig verschijnsel. Ook uit oogpunt van sport was er weinig interesse aan deze course. Chantanqua Man won zooals hij wilde. Ida S. en Mella leverden in handen van N. H. Wassenaar en C. Zwaan weinig moois. Ida S. werd ten slotte nog als tweede aankomende gediskwalificeerd. Na afloop werden in de Bestuurskamer door den heer D. J. Govers, voorzitter der K. S., de prijzen uitgereikt. Hij sprak zijn groote teleurstelling uit over de geringe deelname aan de heerrijderscour se, te meer waar de heerrijdersclub zoo'n prachtigen Beker had beschikbaar gesteld. Het Bestuur had eerst maar gehoopt, dat de heer N. H. Wassenaar winnaar zou wor den, dan was de Beker definitief eigendom geworden. Maar thans, nu de heer Schuyl zoo welVerdiend had gewonnen, was het Be stuur toch ook weer tevreden, alleen was het ten zeerste te hopen, dat bij een eventueele volgende heerrijderscourse ae deelname groo ter zou zijn. Hij feliciteerde den heer D. G. Schuyl hartelijk met zijn overwinning. Nog e&unaal en de Beker is zijn eigendom. Voor de eigenaars der winnende paaraen waren beschikbaar ti gebakschaal met zilveren hengsel, de hr. P. Kramer, eigenaar van Mella, twee kristallen bloemvazen op zilveren voetstuk, waarvan hij er 6en offreerde aan den heer C. Zwaan, rijder van Mella. De heer Kramer deelde nog mede, dat eerst's morgens den heer Zwaan was gevraagd Mella te rijden en dat deze natuurlijk met een hem geheel onbe- kend paard niet't beste kon presteeren. Een derde prijs werd ditmaal niet toegekend, Haar Ida S. werd gediskwalificeerd. Tot slot van den middag had daarna de kortebaandraverij plaats. Hieraan waren 19 deelnemende paarden. (Teddy Dawson bleef ten slotte in de 5e serie weg). De winnaars der vijf series kwamen in de inale n.l. Prima Donna, Putzelinde, Glo- ri&tte, Louise B. en Ida S. De favoriet Gloriette had in deze finale een zeer slechten start, waarvan Ida S. direct profiteerde om deze kortebaandraverij te win- nen. Putzelinde werd tweede en Gloriette moest zich met den derden prijs tevreden stel len. Prima Donna viel buiten de prijzen. De gedetailleerde uitslag der verschillende nummers volgt hieronder: I. Junipriis. Prijzendraverij 4e klasse. Af stand 2000 M. Ingeschreven 18 paarden. Niet opgekomen Nevada B. 1950 M., Ne- >raska B. 1950 M., Nelson 1950 M., Maggy Henry 2015 M., Leopold G. 2030 M., Ko- meet 2030 M. en Lancier 2045 M. 1. Norton B. 1950 M. van Stal Bes, rijder G. Ensing tijd 3.194/« (1.42). 2. Markies 1950 M. van J. Witteveen, Alkmaar, rijder eigenaar tijd 3.20V» (1.42). 3. Minnetonka 2030 M. van J. Kruithof, Voorburg, rijder J ruithof Jr. tijd 3.22*/. (1.4r Niet geplaatst: Max Medii Kruithof Jr. tijd 3.22«/» (1.40). Niet geplaatet: Max Medium. Leo, Letha, Lord D., Nap, alien 1950 M., Mignon 1965 Kitty Romond M., Baanveegster 2000 M., 2015 M. Boeten: Stal Bes (Norton B.) met 10 wegens het niet riiden in voorgeschreven costuum, J. F. de Boer, riider van Nap 25 boete, wegens onvoorzichtig rijden in 't laat- ste rechte eind. II. Ouldenvliesprils. Heatdraverij handi cap 2e en 3e klasse. Afstand 1600 M. Ingeschreven 17 paarden. Niet opgekomen Komeet 1600 M., Maggy Henry 1630 M., .ohengrin Henry 1630 M., Luitenant 1660 M., Konora 1660 M., Koningin Draisine 675 M., Darling 1690 M. en Koning B. 690 M. le heat, 9 paarden. 1. Markies 1600 M. van J. Witteveen, Alk maar, rijder eigenaar; 2. Madrigal 1675 M. van Stal Palmi, rijder C. F. Ockhorst. Gedistanceerd Max Medium 1600 M. en Louise B. 1660 M. - 2e heat, 7 paarden (beslissing). 1. Markies. Snelste tijd 2.38'/» (1.39); 2. Madrigal. Snelste tijd 2.38*/» (1.35). Niet geplaatst: Kitty Romond 1600 M., L ord V. 1645 M., Ca- Kaptein de Bruane Jijland, rijder C. Zwaan, tijd Minnetonka 1645 M., trien R. 1675 M. en 1675 M. III. Wisselbekerprijs. Heerrijderscourse. Prijzendraverij le klasse. Afstand 2400 M. Ingeschreven 11 paarden. Niet opgekomen Berin Watts 2400 M., Ruth Montgomery 2400 M., Quetteville 2415 M., Dugout 2430 M., Peter Stanley 2445 M., Rising Tide 2475 M., Meteor 2505*M., Henriot 2520 M. Slechts drie paarden kwamen uit. Ida S. en Mella presteerden in handen van N. H. Wassenaar en C. Zwaan heel weinifi 1. Chantanqua Man 2430 M. van J. Schuyl, Rotterdam, rijder D. G. Schuyl, tijd 3.55*/. (1.37), 2. Mella 2430 M. van Kramer te Nij 4.11 (1.43). Gediskwalificeerd Ida S., 2400 M., van K. G. v. d. Veen, rijder N. H. Wassenaar, 2e aankomende wegens onzuiver draven. IV. Kortebaanprtis. Draverij korte baan. Max. 800 M. Ingeschreven 23 paarden. Niet opgekomen Luitenant 720 M., Henriot 800 M., Friedensbote I 750 M. en Catrien R. 750 M. Geloopen werden 4 series van 4 p. en 66n van drie, waarna 5 paarden in de finale uit- kwamen. le serie: Prima Donna 725 M., Harrold 750 M., Emigre 765 M., Vitality 785 M. 1. Prima Donna. 2e serie: Spriggan 790 M., Breton 775 M. Long Ago 755 M en Putzelinde 755 M. 1. Putzelinde. 3e serie: Frederika B. 740 M., Meteor 740 M., Senator Axbond 780 M., Gloriette 720 M. 1. Gloriette. 4e serie: Rubezahl 725 M., Kaptein de Bruane 720 M., Mella 740 M. en Louise B. 710 M. 1. Louise B. 5e serie: Ida S. 750 M., Hollo 725 M. en Teddy JDawson 700 M. (niet uitgekomen.) Finale: Prima Donna, Putzelinde, Gloriet te, Louise B., en Ida S. 1. Ida S. 750 M. van K. O. v. d. Veen te Hardegarijp, rijder M. Siderius. 2. Putzelin de 755 M. van Tj. Witteveen te Schoorl, rij der eigenaar. 3. Gloriette 720 M. van J. v. d. Zel te Bovenkarspel, rijder J. van Leeuwen. 4. Louise B. 710 M. van J. A. Hulsebosch te Vogelenzang, rijder eigenaar. Niet geplaatst Prima Donna. Hiermede waren de draverij goed op tijd geeindigd. De volgende meeting der K. S. zal plaats hebben op 5 Augustus. KORFBAL. B. E. P. I-K. V. K. V. 2-3. Men schrijft ons: De 2e ronde van de Roda-seriewedstrijden (Westzaanbeker) bracht K. V. K. V. tegen den ouden tegenstander B. E. P. uit Pur- merend. Beide. partijen telden eenige inval- lers(ster8). Geaurende geruimen tijd lieten doelpunten op zicht wachten, hoewel B.E.P. door onvoldoende verdedigen van v. Beek Sr., indien beter geschoten was, zich zeker een voorsprong zou hebben kunnen veroverea Kort voor rust maakte v. Beek Jr. het eerste doetpunt voor K. V., doch eenige minuten la ter maakte B.E.P. door een misverstand in was de verdediging gelijk. De vakwisseling anaarders gunstig prachtige schoten van K< den Alkmaarders gunstig, want nadat eenige oppen beter lot ver- ieek Sr. K.V.K.V. de diend hadden, hergaf v. Bee_ leiding, welke haar echter spoedig weer ont nomen werd, daar B.E.P. gelijk maakte. Een spanmende strijd oniistond nu. Het was te voorzien, dat ae partij, die het eerst zou doel punten, den wedstrijd zou &innen. Toen nog ongeveer 10 minuten te spelen waren nam K. V. voor de 3e maal de leiding door een mooi doelpunt van v. Zonneveld, om deze nu niet weer af te staan ondanks eenige krachti- ge aanvallen van B. E. B. K. V. K. V. Ill, aangevuld met eenige aspiranten, verloor met 20 van K. C. V. (Stompetoren.) A. S. S. V. Gisteren trok A. S. S. V. naar Zaandam om de finale voor den Zilveren Molen te spelen tegen B. E. P. II en K. Z. Ill (halve competitie). Om half twaalf stelde A. zich op met 6 heeren en 4 dames, waartegen B. E P. laat uitvallen. A. S. S. V. speelde een prachtigen wed strijd tegen de kampioenen der geheele le klasse N. H. K. B. zoodat een 22 uitslag de verhouding goed weer geeft. Na een kwar- tier weet B. E. P. door dameshanden de lei ding te nemen. Vlak voor rust wist aanvoer- der Kaan met een gioed schoudereehot gelijk te maken. Kort na rust geeft Rus met een canjer vanaf de lijn A. de leiding, terwijl B. E. P. een kwartier voor 't eind handig, maar niet mooi 221 miaaikt in welfaen1 stand geen verandering meer komt. 's Middags speelde K. Z. Ill tegen B. E. P. II, waarbij de Koogers door tactisch spel en beter schot een 41 overwinning wisten te behalen, zoodat de laatste wedstrijd K. Z. *11A. S. S. V. I de beslissing moest bren gen. Hoewel men algemeen een flinke K. Z. over- winning voorspelde, is't toch anders uitge- tooipeni daar 'K. Z. A. 'S. V. in prachtvonn aantrof. Door schiterend verdedigen van de dames Stoutjesdijk en v. d. Liet en de heeren Rus en iol weet K. Z. niet te doelpunten, terwijl de A.-aanval tegen de sterke K. Z.-verdediging zich ook weinig kansen weet te scheppen. ?ust 00. Indien voor rust K. Z. eenigszlns In de meerderheid was, na rust is't daarmee totaal i jedaan door prachtig middenvakspel van het rio Nel Blaauboer—-Van KuykSet geveer 10 min. voor't einde maakte Nel Tee- rink van een vrije kans gebruik, door met een zuiver schot A. de leiding te geven. Geduren- de den resteerendtem tijd was er voor K.Z. geen doorioomen meer aan zoodaii Ndl Teeoink A. S. S. V. houdsiter van den Molen deed worden voor 1923. Na afloop reikte de heer Nijland Visser voorz. van den' N.T.IK.B. den ZilVeren Mo- en met eenige toepasselijke woorden uit. Te- vens ontvingen de speelsters en spelers een blijvende herinnering in den vorm van een „molenspeld". De Molen is geetailleerd in het sigaren- magazijn „Reitsma". SANDERS^ >^H^Vi,HET5CHOOMNEID5MIDDEL pJ Den avond v66r de algemeene vergadering van de Alg. Nederi. Vereeniging voor vreem« delingenverkeer zijn de leden ten gemeente< huize van Amhem officieel ontvangen door het gemeentebestuur. De burgemeester, mr. de Monohy, sprak namens het gemeentebestuur zijn vreugde uit, dat deze algemeene vergadc ring te Amhem wordt gehouden. Hierna werden koffie en sigaren gepresen< teerd. Na afloop brachten extraxtrama de aanx wezigen naar Oosterbeek ter bijwoning van het openluohtspel op den Hemelschen berg. Vrijdag heeft te Amhem de algemeene jaar- lijksche vergadering van de Algemeene Neder landsche Vereeniging voor Vreemdelingenver- keer pleats gehad, onder voorzitterschap van F. W. C. H. baron van Tuyll van Serooskerken. De rekening over 1922 werd goedgekeurd met een nadeelig saldo van 288. Namens de vereeniging van directeuren van eersterangshotels ibracht de heer J. M. van Tiel, te Amhem, ter sprake de geruchten, die in den laatsten tijd de ronde deden omtrent het voomemen van den minister van onder wijs, de zomervacanties van de lagere scholen in te krimpen tot 3 weken en in te voeren een najaarsvacantie van 2 weken. HiJ zeide, dat een dergelifke regeling voor de grooter hotels een belangrijke schad'epost zou beteekenen. Hij vroeg daarom aan het hoofdbestuur, pogingen aan te wen den, den minister te bewegen, der- gelijke plannen, indien ze best aan, niet door te voeren. Spreker meent, dat het wensohelijk is, de vacanties meer rationeel te verdeelen, zoo- dat er ook in de maanden Juni en Juli vacantia wordt gegeven. Verder sprak hij de hoop uit dat de Nederlanders meer dan tot dusver het eigen land voor vacantieverblijf zullen kiezen, en niet zoo als thans veel gesohiedt naar Duitschland zullen trekken. De heer A. Pieters, directeur van de Neder landsche Reisvereeniging, te 'e-Gravenhage, steunde het betoog van den heer Van Tiel en vroeg aan het hoofdbestuur, deze zaak com- missoriaal te maken. De voorzitter beloofde, dat het bestuur de zaak emstig zal bespreken, en zoo mogelijk, in verb and daarmede stappen zal doen. Daarna kwam aan de orde de verklezing van leden van het hoofdbestuur, in de plaats van do heeren Mr. P. B. Reeling Brouwer te Gro« ningen, A. Robertson WLAzn. te Rotterdam en K. P. Bloemers te Leiden, die niet herldesbaar waren. In hun plaats werden gekozen de hee ren H. Goedhard Jr. te Amhem, T. H. de Meester te Bussum en J. W. A. Mtilder te Vlissingen. Een commissles werd benoemd in verb and met de fusie tusschen den Bond van Noordzee- badplaatsen en de Alg em. Vereeniging van Vreemdelingenverkeer, onder bestuur van ba ron Krayenhof, voorzitter; Zeiler, secretaris. Van Woelderen, te Vlissingen, Cremers, te Noordwijk en Do Vries, te Zandvoort. Het bestuur hoopt, dat de aangesloten vereenigin gen krachtig zullen medewerken. Hij zeide, dat de afdeelingen hebben aangedrongen op vermindering van de foijdragen aan de alge meene ka»; het was evenwel anmogeBJk; dit verzoek te voldoen; het zal noodzakelijk zijn, dat de bijdragen van de afdeelingen, die thans 5 pel bedragen, worden gebracht op 10 pet De directeur van die Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, de heer W. P. F. van Deventer, deelde daarna een en onder met over de werkzaamheden in den loop van 1922 door het bureau van de vereeniging verricht. Uit de besprekingen stippen wfj nog het volgende aan: De heer mr. J. P. Bosnian, van AQcmoar, zette zijn bezwaren uiteen tegen het idee, in Amsterdam een groot bureau te stichten. Naar zijn meening zou dat aileen ten goede komen aan Amsterdam, dat dan op dit bureau kan teren, terwijl de provincie mee zou moeten helpen betalen in de kosten en er wednig pro- fijt van zou hebben. Do heer Bos, Groningen, deelde mee, dat in Groningen kostdoos een gebouw voor de Ver eeniging voor Vreemdelingenverkeer werd be- schikbaar De heer J. P. Begard, van Doesburg, meende, dat het noodzakelijk is, te komen tot verlaging van de hotel- en pensloaprijzen. Hij acht het voorta wensohelijk, dat de Nederlandsche spoorwegen, zoo als dat ook in Belgie ge- schiedl goedkoope rondreisbilj ettan voor het geheele land beschikbaar stellen. Eenige sprekers betoogden daarna nog de wenschelijkheid van de vestiging van een cen- traal bureau voor Noordi-Holland. De heer Van Tiel, te Amhem, protesteerde tegen het betoog van den afgevaardigde van Doesburg over de hooge hotelprijzen. Spreker meenl dat het eens uit moet zijn met de tel« kens weer geuite klachten over (he hooge prij- zen. De prijzan zijn zi. niet hoog. ichuyt. On- DNel

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 6