Dr. Hommel's J Ingezonden Stukken. Marktberichten Wm litver v«r«tandig dan spijtigwaar om niet heden een flacon Foster's Maaepil- len gekocht? Dit geneesmiddel wekt de fever op, regelt de vloeiing der gal, draagt zorg voor goede spijsvertering en houdt de inge- wanden werkzaam. Dit beduidt reiner bloed, betere zenuwen en een helderder hoofd. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen 0.65; in apotheken en drogistzaken. de eventuede oprichting van een intern atio- nale vereeniging van plaatenziektenkundi- gen en beoef-enaars der oeconomische ento- mologi? ter spraike kornt, voort tie zetten. Ten stadhmze werd de rede van den bur- gemeester beantwoordi door den beer dir Ho ward Des avondts sprak prof. Oaumont, Frank- rijk, over bladluizen, waarbij hij projecties van microscopische praeparaten toonde van versdhillende bijlzondere soorten' en voerden nog eenige anderen ihet woord. In de bijeenkomst van gistermorgen heeft na den: heer Van Poeteren, die de zaak van den uitvoer van, plan, ten, enz., bekeek van de zijde van een uitvoerend land, in casu Ne derland, de beer H. T. Gussow, nit Canada, gesproken over: De wetgeving ten opzichte van plantenziekten, beschouwd van het standpoint van een invoerend land, waarna debat volgde. In 1914 werd te Rome een internationale oouferentie over deze kwestie gehouden en werd een overeenkomsf getroffen. IBesloten werd de besprdking Zaterdag te Biaarn te hervatten. Prof. Ritzema Bos, wiens koms-t op het podium bet sein was voor een lanigdurig ap- plans, verkflaarde, dat n'aar zijn meening de maatregeien tegen invoer van schadelij- ke insecten meer scnade deden dan de schade- lijke insecten en ziekten zelf doen. T)e invoer- verboden komen altijd te laat. Bovendien zijn er insecten die niet sdtoadeflijk zijn in het land van herkomst, m«ar bet worden in an dere landen, waarvan spr. voorbeelden gaf. Een1 bekwatfte Dienst als de Hollandsche en nanwkeurige insipectie in de invoerende en de uitvoerende landen is het eenige goede middel, blijlkens vdle ervarimgen. De beer A. H. Faes, Zwitserland, besprak eveneens de besitrijdingsmiddielen en legde vooral den nadruk op den handed en de op posite van de onderzoekers tegenover de fa- orikanten. Ook hij wees op de noodzaketijk- heid van internationale samenwerking. Nia enkele pliohtplegingen, waarbij; ©.a. de Rector Magnifious, iprof. mr. Kidstra wees op de betedcenis detzer conferentie en de hoop uitspralk dat bet middel mocht worden gevonden de moeilijlkbeden voor den handd nit den weg te ruimen werd het congres ver- daaedi tot Vrijdag. Des avonds wenim- de congressisien ont- vangen in de studentensocietelt Ceres. Heden beginnen de excursies. - DE VERGIFTIGING TE UTRECHT Op de beide kinderlijkcn is in het Patholo gist Instituut sectie verricht. .Aan deze sectie is uit den aard der zaak nauw verbonden een zter uitgebreid bacteriologist onderzoek, dat na afloop van de sectie werd ingesteid. Het „U. D." deelt mede, dat bij de lijkschou- wing geen aanwijzingen zijn gevonden, die den deskundigen ook maar tot eenige richting zouden kunnen strekken voor het onderzoek. EEN KLEINE WANDELAAR. Een familie uit Delft was Zondag naar Scheveningen getrokken, meldt het „Vad." Het kroost mee natuurijk. Tegen halfzes ver- dween plots op de drukke boulevard de 5-jar rige Theo. Onmiddellijk zette de ouders alles aan het werk om den jongen terug te vinden. De politie zocht met den vader de duinen al; tevergcefs, het kind bleef weg. Eerst's nachts om bij tenen vond! men den kleine terug. Hij was heel den weg naar Den Haag gcwandekj en lag vermoeid op ecu stoepje in de Wagen- •straat te slapen. DE GEHEIMZINNIGE VERDRINKiNO TE EINDHOVEN. In verband met het op een gehedmzinnige wijze verdronken meisie A. v. H. in den Dommel te Eindhoven /is gistemamiddag de 21-jarige kellner A. K. gearresteerd, zegt de Tclg Hij is aan een emstig en langourig verhoor onderworpen. K. stond in nauwe re- laties met dit meisje en was kellner in Bergen op Zoom, waar zij in een jnelksalon Jn betrek- king was. Samen waren ze gisteravond naar Eindhoven gereisd naar de ouderlijke woning van K. Zij, mocht niet thuis komeh, omdat de omgang met K. niet naar den zin harer ou ders was. Van de woning van K. is zij naar de rivicr dte Dommel gegaan, met het bekende treurige gevolg. K. moet haar nageloopen Jiebben. uit vrees, dat zij zich wiilde verdrin- kcn. Hij ontkent haar ingehaald en nog ge- zien1 te hebben. De gemeente-politie achtte evenwel geen termen aanwezig om K. op vriie voeten te stellen. rieden zal het parket uit den Bosch arrivee- rcn ten einde een onderzoek in te stellen. Het vermoeden, dat hier misdaad in het spel is, wordt nog gesterkt door de pertinente be- wering van een buurtbewoner, die heeft hoo- rcn roepen: ,,Hulp, hulp, laat me los!" Het lijk is naar het 'R.K. gasthuis overge- bracht. AFGEBRAND. Te Ouddorp zijn gisteren drie groote klam- pen vlas van den heer A. Padmos afgebrand. Men vermoedt, dat spelemde kinderen het vlas hebben aangestoken. Verzekering dekt go- deeltelijk de schade. VEREENIGING VAN LETTER- KUNDIGEN. Dezer dagen vergaderde de Vereeniging van Letterkundigen, onder voorzitterschap van Dr. P. C. Boutens in het Caf<5 Restaurant „Oog in Al" te Utrecht. Nadat eerst een bui- tengewone vergadering was gehouden tot wijziging der statuten, noodig geworen door een besluit der vorige ledenvergadering, ging men over tot de jaarlijksche algemeene ver gadering. De periodiek aftredende bestuursleden mevr. M. C. van Zeggelen en mevr. M. Ver- hoevenSchmitz, werden herkozen, terwijl in de plaats van den penningmeester, deb heer Frans Mijssen, die zich niet herkiesbaar stel- de, werd gekozen de heer Maurits Esser. Als lid van de commissie voor het ondersteu- ningsfonds werd in de plaats van prof. dr. P. H. van Moerkerken gekozen Dr. P. C. Boutens. Vervolgens deed de heer Eftrnhard Cemter, secretaris-penningmeester van de Tentoon- sttllisg van Letterkunde, in September te 's-Gravenhage te houden, eenige mededeelin- gen daaromtrent. Hij deelde c.a. mede, dat het niet in de bedoelmg der commissie lag, daar curioza ten toon te stellen, betrekking hebbende op den persoon van eenige schrij- ver, doch in de eerste plaats keuruitgaven, bijzondere drukken, handschriften, originee- len van illustrates of versieringen. Daar de ruimte beperkt was, wilde men den nadruk leggen op het werk van een bepaald getal der belangrijkste figuren. De heer Wagenvoort was het met dit laat- ste beginsel niet een«, daar hiervoor z. i. geen maatstaf aan te wijzen was. De gelegenheid tot inzending is nog open. Bepaald werd, dat de volgende jaarverga- dering te 's-Gravenhage zal gehouden wor den. Bij de rondvraag verzocht de heer Wagen voort inlichtingen betreffende een opmerking door den secretaris, den heer C. Veth, in het jaarverslag gemaakt, over de weinig sympa- thie die bij het bestuur van den journalisten- kring zou bestaan voor een actie ten behoeve der bollotristische medewerkere.s De heer mr. P. H. Ritter Jr. die bestuurslid is zoowel van de vereeniging als van den Journalisten- kring, gaf hiervan een verklaring, waarna de heer van Hulsen er op wees, dat de autoritei- ten, indien letterkundigen bij een officieele gelegenheid voor hun werk toegang vroegen, zich om advies wenden tot de journalisten, die dan ongunstig adviseeren. Ter sprake kwam ook in den Stadsschouw- burg te Amsterdam ter gelegenheid van het regeeringsjubileum der Koningin te geven gala-voorstelling. De vergadering nam bij acclamatie de volgende. ten slotte door het secretariaat geredigeerde motie aan: De Vereeniging van Leterkundigen, in vergadering bijeen te Utrecht, kennis geno- men hebbende van het bericht, dat ter gele genheid van het jubileum van de koningin door de Kon. Ver. Het Ned. Tooneel een uit het Engelsch vertaald stuk zal worden opge- voerd, protesteert tegen dit voornemen en spreekt de stellige verwachting uit dat bij die gelegenheid een oorspronkelijk Nederlandsch tooieelwerk zal worden vertoond. De vereeni ging spreekt tevens de verwachting uit, dat alle andere tooneelgezelschappen aan de ver- tooning van Nederlandsche werken geduren- de de festiviteiten de voorkeur zullen geven, enz. Daarna sloot de waarnemende voorzitter, de heer Herman Robbers, die in den namid- dag den hamer had overgenomen, de verga dering. PAARDE'N SMOKKELEN. Aan de Pruisische Geldersche grenzen worden in de laatste dagen weer heel wat paarden naar Pruisen gesmokkeld. De Prui sische kommiezen hebboi in de grensdorpen Burlo en Bardingholt de laatste nachten 23 paarden, uit Nederland gesmokkeld, in be- slag genomen. ONDER DEN. TREIN. Onder Deinum is T., uit Boxum, wiens doofheid hem belette het naderen van den trein te hooren en wien het uitzicht naar dien kant belemmerd was, met den hooiwa- gen, dien. hij bestuurde, onder dien trein ge- raakt en gedood. Zijn blinde zoon, die tever geefs getracht had, zijn vader door roeoen te waarschuwen, is er'zonder letsel afgekomen. Het paard, dat voor den wagen gespannen was, is gedood. BESLAlO OELEGD. Aan het station, te Roermond is gisteren be- slag gelegd op 4 kisten, bevattende ongeveer 1000 flesschen Odol en Birkenwasser, welke men onder fictieve ibenaming had getradit te verzenden. ProYinciaal nieuws UIT URSEM. In onze gemeente is weder een societeit op- gericht. Een vrij groot aantal personen wa ren op de eerste bijeenkomst aanwezig. Een voorloopig bestuur is gekozen. Secretaris is de heer L. Prins alhier. UIT HOORN. Hoewel we hier ter stede sedert jaren een Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer rijk zijn, was deze organisatie gedurende de laat ste jaren niet zeer actief meer. Bij het jongste bezoek aan onze stad van een aeel der afd. Amsterdam der Ned. Reis- vereeniging, een gezelschap van 450 personen heeft men van verschillende zijden het gemis van een krachtig werkende vereeniging voor vreemdelingenverkeer gevoeld. Een en ander is aanleiding geweest, dat thans door verschillende personen emstig wordt overwogen 6f de bestaande vereeniging van frisch bloed te voorzien, 6f een geheel nieuwe vereeniging te stichten. Enkele jaren geleden waren de plannen tot viering van het 50-jarig bestaan onzer H. B. S. in een vergevorderd stadium, toen teqgevolge van de griep-epidemie, de feeste- lijke herdenking van de baon werd geschoven. Bij die gelegenheid was reeds een sierlijk be- werkte gevelsteen vervaardigd, welke we de zer dagen aantroffen in een vergeten hoekje van de werkplaats der Steenhouwerij van de firma Polman, alhier. Zou deze herinneringssteen daar misschien nog ongeveer 50 jaar moeten uitrusten, tot het eeuwfeest der H. B. S. is aangebroken? UIT BERGEN. Korfbal. Bij de Zondag alhier gehouden korfbal- wedstrijd tuschen „de Kennemers II' tegen Excelsior I van Koedijk, wonnen de Kenne mers met 80. De Bond van Rijwiel- en Motorhandelaren (afd. Amsterdam) heeft een motortocht naar Bergen (N.-H.) georganiseerd, te houden op Zondag 1 Juli a.s. Te half negen zal de stoet opgesteld worden aan de Westermarkt, terwijl de start om negen uur plaats heeft. Door de film zal de tocht vereeuwigd wor den. UIT HEERHUGOWAARD. Twaalf paren namen Dinsdagmiddag deel aan de ringrijderij, om kunstVoorwerpen. De lste prijs werd toegekend aan mej. Aaltje Klaver van Zandwerve en,den heer N. Weel. Den 2en prijs aan mej. X Buiter van Wog- num en den heer D. Wijnker; 3e prijs aan mej. Gretha Does en den heer C. van Die- pea Onder vroolijke muriek van de Harmonie werden Maandagmiddag op 't Sportterrein kinderwedstrijden gehouden, bestaande in zakloopen, bal- en hardloopen en fouwtrck- km. wat een gtzellige drukte, wat ten bt- langstelling.- Een rum driehonderdtal deel- nemers en honderd prijzen. De hoofdprijzen, em paar horloges, werden toegekend aan de jongeheeren Epskamp en J. Scnilder. urr OUDKARSPEL Bij de gister gehouden stemming voor de h noenung van een secretaris-penningmeesier van den Dery- en Kerkmeerpolder is gekozen de heer A. Timmerman. Dinsdagmiddag is onze gemeente- outvanger, .de heer Slotemaker, plotseling overleden. Gistermiddag geraakte het zoontje van den heer S. nabij de houtzagerij al spelende te water, zonder dat het personeel, dat in de onmiddellijke nabijheid werkzaam was, daar- van iets bemerkte Toevallig kwam een buur- vrouw daar ter plaatse, die. het kind zag liggen, Een der arbeiders, de heer W., begai zich direct te water en wist het kind zoo van een anders wissen dood te redden. Het dren- kelingetje was bewusteloos, doch zal er waar- schijnlijk geen nadeelige gevolgen. van onder- vinden. Bij de gehouden aanbesteding voor den poldei" G^stmer-Ambacht (Oosterdijk en Mot lcngccrsenl werd als voigt ingeschreven: Volgens bestek A., zijnde het buitenom ver- ven van drie molens en een woonhuis, be- groot op 450. Ingekomen 5 biljetten, n.L van: P. J. Renooij, Schagerbrug, 442,50; K. de Vries, Noordscharwoude, 448; D. Nap, Oudkarspel, 475; I. Zijp, Noordscharwou de, 533; D. Liihrs, Schoorl, 647. Gegund aau den laagste ninschrijver. Bestek B.het maken van een dubbel brug- dek met ijzeren balkcn en leuningen en het maken van een beton waterloop met nieuw lickwerk, begroot op 1600. Ingekomen 11 biljetten,al. van: C. dc Geus Pz., Broek op Langendijk, 1262,75; J. Heisma, Noordscharwoude, 1276; Jc. Vroegop, Broek op Langendijk, 1322; A. Dekker, Broek' op Langendijk, 1347; H. Metzelaar, Zuidscharwoudee, 1357,75; J. Kroon Cz., Oudkarspel,1375; J Rutsen, Zuidscharwoude, 1420; C. Klinr kert, Oudkarspele, 1750; F. Kuitwaard, Broek op Langendijk, 1854; J. Kuitwaard en Booij, Broek op Langendijk, 1854; J. Kamp, Sint Oedenrode, (Noord-Brabant), (enkel brug), 734. NIEUWNIEUW 1 1. J. P's IJSPUDDING gevuld met heerlijkn gelei Een sieraad der Tafel6 (Builen verantwoordelQkheid. van cU Redac- ti&. IXe opname in deze rubriek bewifsi geens- zins dai de redaciie er mede Insterm.) DE WITTE-KRUIS-DAG. De Noordhollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis" hoopt in 1925 haar 50-jarig be staan te herdenken. Op een enkele uitzonde- ring na heeft zij in alle gemeenten onzer Provincie haar Afdeelingen en telt bijna 60.000 leden. Wij willen niet uifweiden over den arbeid van Het Witte Kruis in zijn geheel, doch speciaal de aandacht vestigen op een der stichtingen, de oudste der 5, n.l. het Herstel- lingsoord „Heideheuvel" te Hilversum. Dit Herstellingsoord bestaat ruim 30 jaar en is bestemd voor herstellende vrouwen en meis- jes, die tegen een zeer matig tarief door rust haar verloren krachten kunnen herwinnen. Hoezeer het verblijf op Heideheuvel op prijs gesteld wordt, moge hieruit blijken, dat het grootste deel van net jaar het Herstel lingsoord overvuld is en tal van aanvragen om plaatsing moeten worden afgewezen we- gens gebrek aan plaats. Het Hoofdbestuur van Het Witte Kruis Is zich ten zeerste bewust, dat, wil Heideheuvel ten voile beantwoorden aan zijn bestemming, een uitbreiding of vernieuwing dringend noodzakelijk is. Hiervoor is geld, zeer veel geld noodig. Ofschoon Het Witte Kruis reeds een kapi- taaltje heeft gereserveerd voor eventueele uit breiding of vernieuwing, komen er nog dui- zenden guldens te kort. Noordhollanders, helpt ons om Heideheu vel geheel te doen beantwoorden aan zijn doel! In het laatst dezer maand zult Gij daartoe in de gelegenheid gesteld wordener zullen U Witte-Kruisjes worden aangeboden voor ten minste 10 cent. Koopt deze! Moge het gevolg zijn, dat bij het 50-jarig bestaan der Vereeniging een nieuw of vergroot Heideheuvel kan worden ingewijd. Heideheuvel was steeds de parel aan de kroon van Het Witte Kruis, moge dit door Uw medewerking zoo blijven! De Propaganda-Commissie uit het Hoofd bestuur der Noordhollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis", H. W. FRESE, Alkmaar. D. H. PRINS, Alkmaar. Dr. P. M. S. VAN LEEUWEN, De Rijp. VOOR DE KINDEREN IN HET ROERGEB1ED. Tot en met 15 Juni j.l. kwamen bij de Ne derlandsche Centrale van Vacantiekinderen te Leiden totaal in 20572,94 speciaal voor het Roergebied. Het aantal kinderen, dat in de families hier te lande kosteloos gqriaatst kon wordien, be- drocg 700, terwijl 450 tegelijk in onze ver- sehillende tehuizen en kolonies worden ver- pleegd. Dat de Duitsche kinderen in hot Roergebied in steeds toenemenden nood en onder versom- berende indrukken geraken, begint langza- merhand de geheele bcschaafde wereld te be- seffendat center ook voor een groot aantal Nederlandsche kinderen in de Roerstreek liefst directe overbrenging en huisvesting in fami lies of tehuizen in Nederland een levens- kwestie is, schijnt zelfs hier te lande niet vol- doende te worden ingezien. Wij hebben den toestand dezer kinderen la- ten onderzoeken en deze voor vertrek voorbe- reiden. Wij hopen hartelijk spoedig talrijke aanvragen te ontvangen van families, die zuik een ldeine landgenoot voor eenigen tijd zou den willen opnemen. Het kost ons slechts een telegrafisch bericht aan onze Centrale in Essen 0m1 met de a s. kindertreinen van 29 Juni en 3 Juli ook deze Versterkend, Blosdvormend, Wekt den eetlust op. Alom verkrfjgbaar h t 2.50 per 1. Nederlandsche kinderen over te laten komen, waaruoor meuig oudernart van eeue drukKoi de zorg zou worden bevrijd en dankbaar ge stemd door de ihuilp der landgenooten. Voor onze tehuizen hebben wij hoog noo- lig niet slechts geld, maar ook kinderkleexen, beddiengoed en levensmiddelen. Dr. M. Nieuwenhuis-von UexkulL, Voorzitster, Leiden. Mej. J. Bohl, Hoofdbestuurs-Secreta resse, Leiden, „Ons Ei- land" Dr. L. P. Krantz, Penningmees ter, Leiden, Postrekenin^ 37220. Bakkum, 25 Juni 1923. Verzoeke beleefd eenige plaatsruimte in Uw veelgelezen blad, waarvoor biji voorbaat mijn dank. Naar aanleidiing van 'n miji ter core geb> men en door miji persoonlijk geleszen sdhrii- ven, 't welk naar voren werd gehracht op as jaaiverg. van den Statenkxing „Zaand:am", Sihouden 16 Juini in 't Stationskoff ehuis te itgeest, acht schrijver dezes't noodig het Bestuur dezer vereeniging en vooral hem van wiien dit gezegde uitging, er op te wijzen, welk 'n absoluut betkrompen inzicht van de- zen persoon uitgaat, waarvan men toch meende, dat hij! geschikt was om voor een werkelijk „algemeen" belang op te komen Het bewuste schrijven hield dan ook weer in ,.Bezuiniging" en wel gericht aan het Prov. Ziekenhuis „Duin en Bosch" te Bakkum. Nu kan er volgens schrijver dezes ook werkelijk heel wat bezuinigd worden, zonder hierioe het personeel of de patienten de minste schade te berokkenen, rniaar hetgeen op deze vergadering werd naar voren gebracnt, be- wijst weer, dat vele van deze personen niet zien of beter gezegd niet willen zien, waar en hoe in de eerste plaats bezuinigd: kan en moest worden. Maar wat miji het meest griefde in dit schrijven was, dat men meende dat er vooral op het salaris van het personeel van deze in- richting wel heel wat bezuinigd kon worden, daar het spreker bekend was dat de Zusters maar reisjes maakten naar Zwitserland wat spreker schijobaar uit den booze achtte en aldus tot het besluit dieed komen dit alhier naar voren te brengen, wat dus gelijk staat met een aanval op hum loon. Hetgeen z'n oorzaak vindt in 't feit diat zulke personen iets willen besrtrijden wat a'- tijd van buitenaf wordt bekeken, maar waar van het wenscbelijk was dat vooral deze per sonen het werk van deze categorie arbeiders (Verplegers (sters) eens wat meer van nabij beschouwden. lets waarover ik in een vol- gend schrijven gaarne het een of ander wenscht te uiten, omi alizoo dien buitenstaan- der een kleinem kijk te geven op dten arbeid dien men hier voor zijn ioon moet verriohcen Waar sdhrijver dezes zelf ook werkzaam is aan deze inrichting ben ik de meening toe gedaan dat het in't belang van't algemeen is om de personen dife met dit schrijven ac- coord gaan, te wijzen op't verkeerde wat in hun voorstel zit en alzoo vraag ik mij af, heeft de persoon die deze opmerking miaakte, de overtuiging gehad dat hij1 in't belang van 't algemeen handelde of is het een ondoor- dacht oogenblik geweest't welk soms in zoo'n plotselinge bezumigings-bevlieging komit op- zetten. Zie hier de redenen waarom ik er toe over ga U eenige inlichtingen: te doen verstrekken aangaande het verkeerd inzicht, waar meh van meening is dat het salaris van1 diit per soneel te hoog is. De veronderstelliog is als volgt: Mem moet 7 Vi uur per dag dienst doen, maar wat voor arbeid wordt er voor ver richt, gerekend naar iemand die z'n arbeid op 't veld moet doen, en och; voor de rest heeft men niets te doen dan uitgaan. Maar wilt u eens weten wat of de verple- ging in eem inrichting als deze van een ge- zond lichaam vergt, raad ik U aanVraagt dit eens aan personen, wier familieleden daar moeten vertoeven; ook ik ben gaarne bereid inlichtingen te verstrekken, en wanneer men deze wil aanhooren, geloof ik stellig em zeker, geachte heeren, dat men zal zeggen,: Ik ben abuis geweest. Verder wenschte ik nog iets op te mcrken over die reizen naar Zwitserland, die mien on- noodig achtte. Ten eerste wil ik hierop wijzen ontdat mien zeer waarschijnlijk niet weet waaraoor zoo iemand in de gelegienheidi wordit gesteld, om dergelijke tochten Te kunnen maken en beta- len. Dit is echter alleen mogelijk doordat er nog personen zijn die al't mogelijke in het werk stellen, om dit voor iemand uit de ar- beidende klasse miogelijk te maken, dit zijn volgeps mijn oordeel menschen die iets pres- teeren, wat werkelijk een ^algemeen" bdang is. En thans nog rest miji de vraag waarom wordt er op die personen gewezem, die zich dat genot konden veroorloven, en weet men wel met wat voor geest of deze personen be- zield zijn en met hoeveel frisschen moed deze personen, die zooiets mede gemaakt hebben, hunnen arbeid weer hervatten. Alleen door hen die dit niet weten of niet willen inzien wordt dit geheel onjuist naar voren gebnacht. Alzoo vraag ik Heeren die het met den spreker eens waren af, wat acht giji nu beter dat men z'n verdiende loon maar op make, of dat men er spaarzaam op zij en aoor middel van de'„Nederlandsche Reisver- eeniging", welker Bestuur van een. heel wat gezonder geest is voorzien, een reisje maakt naar Zwitserland. Maar gij, lezers, zult U misschien afvra- genhoe denkt de schrijver van- dit stuk dan te bezuinigen; welnu geachte lezers, het is niet miin bedocling om hier over uit te wij- derf, alleen heb ik gemeend er op te moeten wijzen dat men 't voorstel verkeerd inrichtte dOor't maken van buitenlaudsehe reizen, en mij dunkt zou't beter zijn voor *t belang van 't algemeen, door niet in de eerste plaats aan het loon van bet verplegend personeel aK breuk te doen, maar als men d« zaak eens van de andere zijde ging bekijken, waar wel wat is te bezuinigen. Ook berover is nog wel 't een en ander te schrijven, wat echter niet in mijn voornemen ligt. Met dank voor de plaatsing, EEN VERPLEOER, TEVENS LID PER N. R. V, AMSTERDAM, 27 Juni. Op de heden ge houden aardappelmarkt waren aangevoerd; Andijker muizen groote 5.606.30, An- dijker muizen kleme 4.20—/ 4.90, West- landsche muizen groote 8.40, Westlandsche muizen kleine 4.204.50, Langedijker muizen 5.95—/ 6, Zeeuwsche bravo's 2.502.70, Malta Spring per K.G. 14— 15 cent. Aa: voer 3 ladingen. AMSTER13AM, 27 Juni. Op de heden ge houden veemarkt waren heden aangevoerd: 351 vette kalveren le kw. 78—84 ct., 2e kw 7074 ct., 76 nuchtere kalveren 2028, 539 vette varkens 1 e kw. 92—93 ct., 2e en 3e kw. 8488 ct. per K.G., 24 paarden. BOVENKARSPEL „de Tuinbouw", 26 Juni. Heden besteedde men voor: Bloemkool I 14-/ 18, II 8-/ 13, III 3—/ 5, Groote Schotsche muizen 3.504. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 26 Juni. In de heden gehouden veilingen werd betaald voor: Wor- Felen per 100 bos 6.208.80, Schrotsche muizen 7.908.70, Drielingen 6 7.60, kleine 1.20—/ 2 per 100 K.G. Aan- voer 143500 K.G. aardappelen, 14200 bos wortelen. ZAANDAM, 25 Juni. Veiling „De Zaan- streek". Selderie 1219 ct. per bos, Pieter- selie 15—16 ct. per bos, Postelein 1.10— 1.25 p. ben, Bloemkool I 12—16 ct. per St., bloemkool II 6—11 ct., Ill 3—5 ct., Sla I 2.604.50 per 100 krop, Spinazie 1.20 tot 1.45 per ben, Andijvie 58—60 ct per ben, Peen 20—22 ct. per bos, Meirapen 15— 15)4 ct. per bos, nieuwe aardappelen Schot- ten 9)410)4 ct. p. K.G., Citroenen 2.80 per 100, Peulen 3.403.50 per zak. NOORDSCHARWOUDE, 26 Juni. Schotsche muizen 88.40, Drielingen 5.10—/ 6, kleine 1.30, per 100 K.G. Aanvoer op 25 Juni: 15954 K.G. aardap pelen, 210 stuks bloemkool. PURMEREND, 25 Juni. Aardappelen 7,30 tot 9.40 per 100 Kg., Kleine Aard appelen 4,20 tot 6,80 per 100 Kg., Sla- boonen 4,80 per 1000, Snijboonen 5.40 tot 6.50 per 1000, Tuinboonen 3,20 per 1000, Peulen 31 tot 37 per 50 Kg., Kruisbessen 14,80 tot 16,20 per 100 Kg., Perziken 12,70 per 100, Aardbeien 0.50 tot 1,14 per Kg., Bloemkool 11,20 tot 17 per 100, Spinazie 0.55 tot 0.75 per mnd. (5 Kg.), Sla 1,40 tot 4.40 per 100 krop, Rabarber 2,80 tot 9,80 per 100 bos, Wortelen 10,40 tot 10.90 per 100 bos. Pre! 6 tot 7 per 100 bos. Handel vlug. Zeettjdingen STOOMV: AARTLIJ NE'N. STV. MIJ.. NEDERLAND. Prinses Juliana (thuisr.) vertr. 26 Juni v. Singapore. Banka vertr. 25 Juni v. Hamb. n. Caris- hamm. Batjan (thuisr.) vertr. 25 Juni v. Padang. Batoe arr. 24 Juni v. Alexandria te Tand- jong Priok. Grotius (uitr.) arr. 24 Juni te Port Saaid. Java arr. 24 Juni v. A'dam te Batavia. Manoeran (thuisr.) vertr. 24 Juni v. Bat. n. A'dam. Riouw (thuisr.) vertr. 25 Juni v. Port Said. Rotii arr. 24 Juni v. A'dam te Hamb. HOILL. AMERIKA LIJN. Cardiganshire, v. R'dam n. de Nbord- Paci fic, arr. 25 Juni te Londien. Lochgoil arr. 24 Juni v. R'dam te Astoria. Burgerdijk an1! 26 Juni v. Baltimore te Rott. Drechtdijk arr. 26 Juni v. R'dam te San: Francisco. Edam, v. New-Orleans n. R'dam, vertr. 23 Juni v. Havana. Lochkatrine, v. de Pacifickust n. Rott., ver- trok 21. Juni v. Cristobal. Rotterdam1 arr. 26 Juni v. New-York te Rott HOLL. W.-ASPRIKA LIJN. Minerva (thuisr.) vertr. 24 Juni v. Cona kry. Orestes vertr. 24 Juni v. Lagos n. Kotonow. IJsselstroom (uitr.) vertr. 23 Juni v. Free town. KON. HOLL. LLOYD. Delfland arr. 24 Juni v. Bougie te Middles- bro. Eemlandi vertr. 25 Juni v. Buenos Ayres n. A'dam. Kennemerland in. 22 Juni v. Punta Arenas te Valparaiso. Zaanland vertr. 25 Juni v. Amtw. n. Hamb. KON. WEST-'IND. MATLD. Brielle vertr. 24 Juni: v. Coquimbo n. Va'pa- raiso. Venezuela (thuisr.) vertr. 26 Juni 9 u. 30 v.m. v. Plvmouth. STV. MIJ. OCEA'AN. Automedon, v. Japan n. R'dam, arr. 25 Juni te Suez. Terresius vertr. 25 Juni v. Hongkong n. Rott. KON. NED. STB. MIJ. Amerafoort arr. 21 Juni v. Baltimore te Ant- werpon. Berenice vertr. 25 Juni v. Melilla n. Oran. Merope vertr. 25 Jimi v. Tarragona n. Va lencia. Pliuto vertr. 25 Juni v. Danzig n. Stettin. KON. PAKETV. MIJ. Stagen arr. 23 Juni v. Rangoon te Shang- hae HALCYON LIJN. Stad Amsterdam arr. 25 Juni v. Rosarlb te Antwerpen. HOLL. AUSTRALK LIJN. Arendskerk (thuisr.) vertr. 23 Juni v. Ade laide. Tjikandi vertr. 26 Tuni v. Rott. n. Hamb. HOLL. BR.-INDR LIJN. Ridderkerk arr. 26 Juni v. Antw. te Rott. HOLL. OOST-AZI? LIJN. Saparoea (uitr.) arr. 25 Juni te Oenua. ROTTERD. LLOYD. Bandoeng (thuisr.) vertr. 25 Juni v. Be1a- wan. Buitenzorg vertr. 26 Juni v. Rott. -n. lava. Tosari (uitr.) arr 25 Juni te Bdawan. ROTTERD. ZUID-AMERIKA LIJN. Randfontein arr. 25 Juni v. Hamb. te Rott.

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 6