EEN ZONDERLINGE „HEIlIOE". Een 51-jarige hoofdinspecteur bij de Pos- terijen Michael Pfaffinger had zich Maan- dag j.l. voor de rechtbank der gezworenen te Munchen te vefantwoorden. Vanaf 1920 tot aan zijn ontmaskering in Februari 1923 heeft bekl. brieven, monsters en postpakketten uit het buitenland.geopend en zich den inhoud toegeeigend. Naar den stand der valuta bere- kend had het gestolene een waarde van rond 70 millioen mark. Bovendien hield P. er een uitgebreiden postzegelhandel op na. Indien hij n.l. postpakketten van waarde in handen kreeg, nam hij van de bijbehoorende kaarten de postzegels af en verkocht deze. Het op de- ze wijze verkregen geld gebruikte hij, voor het onderhoud van zijn .liefje", een 24-jarige verkoopster. bok gaf hij twee millioen mark voor den bouw van een kerk, terwijl hij tevens speculeerde. Bij zijn arestatie bezat hij een grodt bankdepot, terwijl men bij de ftuiszoe- king heiligenbeelden, doch tevens onzedelijke beelden vond. P. had het vertrouwen van zijn meerde'ren gewonnen doordat hij overbidde- lijk optrad tegen ontrouwe postbeambten! Tijdens het voorarrest trachtte hij zich te verdedigen door te zeggen dat hij zich zoo gaarne een groot weldoener toonde. Ter terechtztitting vertelde hij dat hij na elke verduistering geregeld tot de Heilige Maagd gebeden had, deze verscheen hem dan in den nacht en zeide dat hetgeen hij deed zoo erg niet was. Ook in de gevangenis was hem de Moeder Gods verschenen en had hem bevolen een ge- dicht te maken, hetgeen hem na eenigen tijd gelukt was. Bekl. werd veroordeeld tot zes jaar gevan- genisstraf, 100.000 Mark boete, ontzetting uit de burgelijke eererechten en teruggave van de inbeslaggenomen gelden en waarden aan de post. Telegraiiiinen van heden DE MOORDAANSLAG IN DE BOSCHJES VAN POOT. DEN HAAG, 28 Juni. In de zaak van den moordaanslag op een meisje in de Boschjes van Poot in Den Haag heeft de rechtbank een nieuwe instructie gelast met de opdracht aan twee psychiators voor het onderzoek van de geestvermogens van be- klaague. ZEDENMISDRIJF. AMTSERDAM, 28 Juni. Door twee jongelieden werd het vorig jaar een. mieisje naar Den Haag vervoerd, dat bij aankomst aldaar was overleden. Het bleek dat de dood was veroorzaakt door liandelingen genoemd in art. 251 bis, Wetboek van Strafrecht. Daarvoor werden heden wegens het ple- gen van het feit door de rechtbank veroor deeld een kraamverzorgster alhier tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest en tot dezelfde straf de bewoonster van het perceel, waar gelegenheid werd gegeven tot het plegen van het feit GEHEIME BRANDERIJ. AMSTERDAM, 2» Juni. Het Gerechts- hof alhier wees heden arrest in de zaak van den 30-jarigen handelsreiziger, uit Haarlem, die door' de rechtbank te Alk- maar wegens het in bezit hebben van een bij de administratie niet bekende branderij in een renstal te Bergen, en gebruik maken daarvan werd veroordeeld tot tweemaal zes weken gevangenistraf. Het Gerechtshof bevestigde dit vonnis. EERSTE KAMERLID WENSCHT GEEN HERBENOEMING. DEN HAAG, 28 Jurii. Naar wij veme- men heeft de heer A. J. A. GTlissen aan de R.-K. Statenclub medegedeeld, dat hij met het oog op zijn vergevorderden leeftijd zijn macidaat als Eerste Kamerlid niet wenschi vernieuwd te zien. DE MALVERSATIES AAN HET HOTEL DES INDES. DEN HAAG, 28 Juni. De Haagsche rechtbank veroordeelde H- A en diens echt- genoote, gewezcn exploitanten van het Ho tel des Indes, te 's-Gravenhage, wegens nalatigheid in geschrifte, meermalen ge- pleegd, heden tot 1 jaar gevangenisstraf met aftrek van preventief. VRrjGESPROKEN. DEN HAAG, 28 Juni. De Haagsche rechtbank heeft den heer M., voormalig di recteur van het Centrale Verrekenkan.toor voor suiker, .vrij^esproken van de hem ten lastc gelegde valschheid in geschrifte. AAN IDE GEVOLOENI OVERLEDEN ZEVENAAR, 28 Juni. De bakker Knippenburg, die voor enkele dagen een ongeluk kreeg met zijn motorrijwiel is he den aan de verwondingem bez weken. Hij was gehuwd en vader. Provim iaal nieuws UIT ZUIDSCHARWOUDE. De burgemeester van Zuidscharwoude, jhi. van Spengler heeft zijn bemiddeling aangebo- den in het conflict der transportarbeiders te Broek op Langendijk. De werknemers hebben dit arbitrage-aanbod aanvaard. UIT OUDKARSPEL. De ingezetaien dezer gemeente waren per advertentie opgeroepen tot het bijwoncn eener vergadering, om te komen tot organisatie van een dorpsfeest, ter gelegenheid van het 25- jarig rcgeeringsjubileum van, H. M. de Ko- ningin. Aam deze vergadering hadden 18 mannelij- ke ingezetenen gehor gegeven.. Qezien de weinige bclangstelling, werd de vraag gesteld, of er iets gedgan moet worden of niet, doch algcmeen was men van oordecl, dat dit wel gebeuren moet, omdat anders toch wordt deel genomen aan feesten in andere ge- meenten en het voor de kinderen aanstoot zou geven, wanncer in andere plaatscni wel en in deze gemeente geen feest was. Het standpunt der aanwezige ondcrwijzers was, dat ze niet in hun kwaliteit van onder- wijzer aan het feest kunnen deelnemen. Dc kmderen dienen absoluut vrij te zijn om wtl of niet aan het feest deel te nemcn. Zoo werd dan ook besloten een kinderfeest te geven aan die kinderen, wier oudera daar- oo niet tegen hebben, aan alle kinderen uit deze gemeente, of ze op de openbare o-f de bij- zendere school het onderwija ontvangen. Het doel is om cen of twee dagen. fecat te vicren, dan kinderfeesten en vollasspelen te organiseeren. Nadat besloten en goedgevonden was om alle aanwezigen in de commissie te docn zit- ting nemen, werden, als bestuursleden geko- z,en de heeren A. Timmerman, I. M. K. van, Loo, J. Schrieken, D. Bregman en P. Hcertjes. Deze zullen, de plannen vender uitwerken en' cen daarna te houden vergadering voorleggen.. Na dit besluit werd de vergadering gcslo- ten De kolfclub „Volharding" en de Societeit ,,Ons Genoegen" alhier zullen deelnemen aan den korpskolfwedstrijd van den Nederland- schen Kolfbond, welke dit jaar te Spanbrock gehouden wordt. BROEK OP LANGENDIJK. Op de lijsten van de Vereeniging ,,'t Be- lang der Jeugd" is voor 230 geteekend, zoodat de feesten voor de leerlingen der openbare school op den ouden voet gevoerd kunnen worden, de 3 hoogste klassen gaan Donderdag a.s. naar Amsterdam en Artis, de 4 laagste klassen Vrijdag naar Bergen en Bergen aan Zee alles per spoor. Dinsdagavond vergaderde de Tuinbouw- Vereeniging „GToentenoultuurw in het lo- kaal van den iheer Vijzelaar. De voorzitter opende de vergadering er op wijizende, dat het bestuur gemeend had, een vergadering bij een ite moeten roepen, omdiat de mogelijkheid bestaat, dat men aamstonds geroepen wordt weder zel/f zijn groenten te moeten inladen, daar er geen cvereenkomst nog tot stand gekomen is tus schen de transportarbeiders en Koophan- del. Vervoigens besprak de Voorzitter de feiten, die de verschillende marktbesturen er toe geleid hebben, om zelf een woordje mede te spreken in zake het tot stand komen van een contract Daar dit aangeboden con- traikt door de arbeiders niet aanvaard wordt, zal er een tekort ontstaan van arbei ders, zoodat wij, of niet meer markten kunnen of wel markten, doch, tegelijkertijd de groenlten ook zullen moeten inladen. 'De nofu'en werden, na voorlezing, goed- gekeurd, waarna het woord gegeven werd aan den heer C. Spaars tot voorlezing van het opgemankte cmtraki den transpmtar- beiders voorgelegd Spreker begon met er op te wijzen dat in de couranten re.ds tot tweemaal toe ovn deze zaak geschreven is, en dat velen wel onkundig nog zullen zijn betrefferad'e den in houd van het contract en achtte het daanorn goed het in zijn gehed voor te lezen. E>e heer Jc. Strijbis vroeg na voorlezing der gestellde loonsregding in het contrakt voorkomende, hoe groot nu het percentage is, dat mindler verdiend zal worden. Spreker noemde een paar regelingen, en dacht dat dit ongeveer 20 pet. zou zijn. De heer Strijbis vertellde, dat hem1 door een arbeider was gezegd, dat het ongeveer een derde minder zou zijn. N'a todichting van het een en1 ander, bleek dit dan ook zoo ongeveer te zijn, en zou het loom nu beneden de 20 komen. De heer C. Timmerman zet- te in een' flimk betoog uiteen, dat het moreel van het conltralkt inzake art. 2 niet deugde, en onaannemelijlk is voor 'den arbeider.. De voorzitter zei, dat men het contraikt nu maar niet meer bespreken zou daar men eigenlijk hier vergaderd is, om zich, uit te spreken over het zdf inladen. der groenten, ja of neai. De heer C. Slot vond, dat wiji in deze zaak neuHraal moesten blijven en noch partij voor de een noch voor aen ander moesten trekken. Wiiji spreken alleen over wat ons te doen staat. als er geen, menschen zijn, die inladien. De voorzitter vond oolk, dat men doen moiest, wat de hand1 vindt om te doen. 'De heer Huibera vroeg, waar dit contrakt vandaan ikwam; ook de heer K. Bouwens vroeg naar den oorsprong, hij1 had vemo- men, dat het gemaakt was door den E>rie- bond, en dies van dezen uitgiaat. De heer C. Spaans bevestigde dit, doch het is ook met Koophandel samengesteld. De heer O. Koedijk steilde voor om toch, pogingen in het werk te stellen om door bemiddeling de partijen tot dikander te brengen; indien. dit gedaan wordt, zal mien des te beter zich nu kunnen uitsprdken bij stemming. De heer C. Timmerman zeide ,dat de va der van dit contract wel degeflijik die tuin- bouw is, en ja -'t is ook wel zoowat met Koop- handell besproken maar niet zooails regel is; dit werd hem van vrij offieieele zijde me degedeeld. Daarna werd voocgesteld om te stemmen met de bepaling, dat het noodige, dwongen zal zijn als men tot zdf in lading overgaat. UiMag 9'8 voor zdflading, 1 bianco. De voorzitlter hoopte, dat nog door eene oplossing, het genomen besluit niet be- hoefde tot uitvoering te komen, doch zoo niet; dan nam hij tot voorbeeld dat, als een operbevelhabber zijn mannen ten srtrijde voert er twee ikansen zijn van verlies, n 1 een als de vijiandi te sterik is, en een als de °igen manscbapipen hem ontrouw worden. Spr. hoopte dat het laatste, hier nid zou mogen voorvallen, maar men onder leiding v. de gekczen Commissie zijn plichten zou doen. Biji die rondvraag brachlt de heer C Slot (Keurmeester) het volgende ter tafel: „Een enlkd wooni, wildte ik nog wel zeggen over het sorteeren der aardappden, zoowel die der grooten, als die der dnelingen. Door de banddaars is a! meer dan eens er op gewezen, dat de tuinders doordron- gen moesten zijn', niet alleen van het nut van 'grooter maat, doch vooral van goede soorteering. De voordeden van. een maat, grooter van 28 m.M. zijn tweeerlei. Ten eerste konden wij' beter concurreeren voor den Export, en ten tweede zou de waarde der drielingen er door warden, verhoogd1. Dat tot heden toe de koopers rekening hebben gehouden met het zeer schrale gewas, is bekend, daar zij er genoegen mee namen, dat er onder de overlapping en door per sonal ijk "bezoek velen zijn gewezcn op het feit, dat veel van het aangevoerde niet aan de vastgestdde maat vddeed, al was die dan ook ildlein. Waren. er ten opzichte van de grootte wel eenige verzachtende omstandig- heden, daar de Schotsche muis, dit jaar meer dan anders langwerpig sC-ijnt ge- groeid, voor het niet goed sorteeren der dne- lingen, is geen vmmtscfiuldigtng aan te voeren, daar 'het niet goed sorteeren gevolg 's van slordige fcdiandeling. De prije der dridingen is hoog, en wil men ook dit deel der opbrengat van hot land op waarde hou den, zou zal men moeten zorgen, dat ze aan een redeldjk te stellen eisch voldoen. Om dat te bevorderen, zal de ikeur streng worden gehandhaafd, ook als de maat zal worden vergroot. Maar wtaar n,a,ar mijn meening wd niet de kas der L. G. C. maar wel koop- man en tuinder het .meest gebaat zijn, bij weinig keuringen, zoo blijf ik van gevoelen, dat een keurmeester, die't minst heeft te doen 't voordeeligst is; dus men zij gewaar- sckitwd. Aangenaam zal het mij1 zijn, indien de pers mee wil werken dit aan de aanvoerders ook van dders aan de veiling der L. G. C bekend te maken. De heer P. Sltammes zou gaarne zien dat het rattenserum voor bijna niets verstrekt werd, en evenals op andere plaatsen door aangestdde personen op het land uitgelegd werd. De beer J. Bouwens zeide, dat de prijs die 90 ct. was, nu op '50 ct. is gesfteld. en men van plan is, om in het volgende jaar (bv de Aprilmaand) verpflichtend te stellen dat ''edereen het serum op zijn land uitlegt, op- dat er een ware typhus onder de ratten mo- ze uitbroken tot verddging. Daarna slut ting. Stadsnienws DE TRACTOR TRAM. Naar wij vernemen ziju de rails voor de tractortram uit het Ruhrgebied in ons land aangekomen. Ze zuillen reeds morgen 'hier zijn. Verwacht mag worden dat de tram binnen 14 da,gen in dienst wordt gesteld TRAMBOTSING. Aan den Kogendijk, tusschen de boerderij van den heer Swaag en de Koedijker Vlot biug, heeft hedenmorgen kwart over tien een irambotsing plaats gehad. De van Alkmaar komende tram was naar Bergen doorgereden en had niet, zooals de instructies voorschrijven, de om 10 uur uit Bergen vertrekkende tram afgewacht. Hierdoor moesten de trams tegen elkander botsen, teazij de machinisten elkander tijdig opmerkten. Dat dit niet geschiedde verdient wel groote verwondering. Een woonwagenbewoner, die in de nabij'heid was, poogde nog de aandacht van de beide machinisten te trelcken, doch tc- vergeefs. Toen de stoker van de van Bergen1 komende tram den machinist waarschuwde, gooide deze onmiddellijk den stoom om, doch het was reeds te laat en de beide trams botsten op elkander. De machinist yan de van Alkmaar komen de tram het ongeval gebeurde iuist in een bf/cht hoewel het daar ter plaatse een open vlakte is sprang van de tram en bekwam geen letscl. De machinist Scheepmaker, van de van Ber gen komende tram, liep een verwonding aan zijn lin op. Deze werd gespleten. De beide 'stokers kwamen met den schrik vrij. In beide trams zaten nagenoeg geen passa- giers, zoodat er geeh persoonlijbe ongelukben plaatr hadden. De materieele schade is zeer groot. De bei de locomotieven zijn op elkaar geloopcn en werden ingedrukt Staalplaten werden als stukj'es blik verbogen. maar de machines ble- ven in contact en de locomotieven op de rails. Dc volgwagen van de van Bergen komende tram werd uit de rails gelicht, terwijl de bei de balcons van dezen wagen totaal werden versplinterd. Ook van den tweeden passagierswagen werd het balcon versplinterd en van den derden1 wa- rrcn het eerste balcon ingedeukt De goede- renwagen achter de locomotief van de van Mkmaar komende tram werd uit de rails ge licht en ernstig beschadigd. Het voorbalcon van de daarachter rijdende passiagierswagcn wer versplinterd en een deel van den wagon ingedeukt. Ook een tweede passagierswagen van deze tram werd beschadigd. Spoedig was een aanfal spoorwegarbeiders ter plaatse, om het gestremde verkeer te her- stellen Deze arbeid vorderde ruim 3 uur. De dienst werd gedurende dien tijd door over- stnopen onderhouden. Een volzende tram was geheel gevuld met Bergen bezoekende dagjesmenschen. Het mag een bijzonder gelukkige omstandigheid ge noemd worden dat deze niet het slachtoffer van bo1- ongeluk ziin geworden, Wanneer op de op elkaar gebotste trams passagiers op de balcons hadden gestaan, zouden ze stellig vernletterd ziin geworden. De Commissaris van Politic te Alkmaar met den Hoofdinspccteur, alsmcde de Rijka- oolitie en de zemeente-politie van Bergen stelden een onderzoek in. Hoogstwaarschiinlijk zal tegen den conduc- teur van de van Allanaar komende tram, die ziin tram niet had mogen laten doorgaan, proces-verbaal worden opgemaakt. HET VERKEER OVER DE VLOTBRUG. In verband met de dringende noodzakelijk- heid't verkeer over de Vlotbrug te ontlasten en tevens de gelegenheid te scheppen zwaar- dere dan op die brug toegelaten wagens over bet kanaal te kunnen brengen., heeft gister- middag een conference plaats gehad tusschen den Hoofdingenieur van den- Rijkswaterstaat en een commissie van Alkmaarsdie ingezete nen. Deze commissie bestond uit den voorzitter en den secretaris van de Kamer van Koop handel van welke heeren het initiatief tot deze bijeenkomst was uitgegaanden Direc- teur van het Marktwezen, de Voorzitters dei' Middenstandsvereenigingen, ben evens belang- hebbenden en belangstellenden inzake een spoedigc verbetering van de communicatie van Alkmaar met de Noordelijke gemeenten. In verband met het verzoek van den Hoofd- ingenieur om van. het ter conferentie bespro- kene nog geen melding te maken, bepalen wij ons tot de mededeeling, dat genoemde Hoofd- ambtenaar tot alle gevraagde medewerking bercid bleek en dat waarschijnlijk reeds dezer dagen maatregelen zullen getroffen worden, waardoor het verkeer over de Vlotbrug be- langrijk ontlast zal kunnen worden. Zoodra de thans bcraamde plannen tot uit voering bomen, hopen wij in breeder kring. daarop de aandacht van belanghebbenden te kunnen vestigen. EERVOL ONTSLAG VERLEEND. Aan den heer J. van Maarleveld, assi«t«nt bij de Posterijen alhier, is wegens gevorder- den leeftijd tegen I Juii a.s. eervol oni&lag verleend. BENOEMD. De heeren M. R. Versteeg en A. van Kleef zijn benoemd tot controleur bij den planten- ziektenkundigen dienst, buiten bezwaar van 's Rijks schatkist en met de bepaling, dat door hen geen reis- en verblijfkosten in rekening mogen worden gebracht. ORGELBEPELING GROOTE KERK. Het programma der orgelbespeling Don- derdagavond van 89 uur door den heer Jan Zwart bevat werken van Bach, Mendels sohn, Pierne, Salome e.a. EEN SUCCES VOOR DEN HEER OUSHOORN. Ter gelegenheid van de kroningsfeesten te Rotterdam zal op 6 September de cantate „Herontwaking" van J. Henri Oushoorn door een koor van 600 dames en heeren, on der leiding van Bern. Diamant, gezongen worden. Het concert heeft in de Groote Kerk plaats, terwijl de organist de heer H. de Vries de begeleiding op zich heeft genomen. Er zijn nog meerdere aanvragen om het werk uit te voeren ingekomen. GUNNING WALMUUR BIERKADE. B. en W. hebben de uitvoering van de werkzaamheden in verband staande met het maken van een nieuwen walmuur aan de Bierkade opgedragen aan de firma Gebr. W. en J. Bron en W. Reijnhoudt te Schoten. LIEFDAOIGHIEID NAAR VEHMOGEN, Gistcravond werd een vergadering in Hotel Proof gehouden. De voorzitter, Mr. K. A. Cohen Stuart, opende ze en heette de aanwezigen welkom. Nadat de notulen waren voorgelezen en uoedgCkeurd, werd het jaarverslag behan- Hicruit bleek, dat het ledental in den loop van 1922 venninderd isi van 191 tot 186. Het aanfal behandelde aanvragen be- drceg in 19211 58, in 1922 48. Versterking van het ledental achtte het bestuur drim- gend noodizakelijk. Ook uit den boezem der vergadering werd op den voortdurenden achteruitgang van het ledental en op de noodzakelijkheid van pro paganda gewezen. H'iema werd 'het beheer van den penning- meester nagezien en in orde bevonden, waar- na hem decharge verleend werd. Tot slot had plaats de verkiezing van een lid van het bestuur en van twee leden van de Commissie van Onderzoek. De periodiek Eftredmde h«m G. Snellen (Secretaris) W. J. D. Appel en J. O. MeweJaar (leden der Commissie van Onderzoek) werden alien hejlcozen en lieten zich hiun herbenoenang welgevallen. Hierna sloot de voorzitter de algemeene vergadermg. REGEERINGSJUBILEUM VAN H. M. DE KONINGIN. Gisteravond heeft zich eene commissie ge- vormd voor de Snaafmanslaan (Zuid) tegelijk met de St. Josephstraat, Eendrachtstraat en Verlaigdc Siuartstraat. Zij bestaat uit de heeren W. Groot, voorzitter; G. H. van Gie- zen, secretaris, en J. Brommer, penningmces- ter. LICHT OP! Hcdenavond voor rijwielen en andere voer- tuigen te 9.54 uur licht op. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Simon Jongkind en Catharina Anton ia Ra- beling. Johannes Ambrosius Stxuijs en Guurije Derogee. GEBOREN Fritz Gerhard Marie, z. van Gerhardus Adrian us Conijn en Martha Marie Ignatius Schroder. OVERLEDEN': Neeltje Beets, wed. van Jan de Groot, 71 jaw. TELEGRAFISOH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 28 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 771.8 te Blacksod. Laagste barometerstand 760.4 te Skagen. Verwachting (van den avond ran 28 Juni tot den avond van 29 Juni): Zwakke tot matigen Westelijken tot N.- Wesielijken wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, iets warmer. Marktberichten AMSTERDAMSOHE AARDA'PPELENi- PRIJZEN. Andijker muizen groot f 4.90f 6.30; Andijker muizen klein 4.20f 4.90; West- landsche muizen groot 8.40; Westlandsche muizen klein /'5.20; Westlandsche ronden 8.40; Langedijker muizen 5.26; Malta Spring per K G. 0.14f 0.15. Aanvoer 6 ladingen. HOORN, 28 Juni. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als vblgt: 16 stapels kleine fabriekskaas 44, 10 stapels kleine boerenkaas 47, 4 stapeis farieks commissiekaas 42, 53 stapel6 boeren- commissiekaas 54, totaal 83 stapels, we- gende 47398 Kilo. Handel matig. van 28 Juni 1923. Opgave van Noordbollandsch Landbouwcredlet. Koers van heden te aMerika. Vorlge Koers. pl.m. 1.30 3: v, 335 pl.m. 1.45 pl.m. 2.- pl.m. 2.15 pl.m.2.30 Z i pl.m.2.4t t (Ontvangen per dr&adlooze telefoon). STAATSLEEN1NGEN. 6 Nederl. 1923 A. 5 1919. BANKJNSTELLINGEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 Rese INDUSTR. OND. BINNENL. Jurgens Gew. Aand. tt A. >i B C Philips Gloeilampen ipuwA INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Bodjong Cult. Vorstenl Dito actions Compania Poerworedjo PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olie Kon. Petr RUBBERS. Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin Rubber Bandar Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart My. Nederland Holl. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm Marine pref TABAKKEN. Oude Deli Senembah Deli Batavis Besoeki Southern Rails Union Pacific Exdividend. 1D1 »/B 96 s„ 1531/4 1195/s 125 i/s 13U1/, 54 59»/« 55 55 240»/4 2301/s 85«/4 947/, 447 350 1691/s 1581/,' 155 101/, 901/, 30»/4 336 115V, 352 137,A 68 i/j 513/l6 76 9H/» 70 2651/4 105 105V, 86»U 74 1 '31/, 130 67/, 116 54 V, 191/, 66/8 25V, 260 262 V, 294 201/4 343/« 1391/4 153 1191-20 123-4 133 54 94 446 347 158»/W 151V, 11 90 V, 115 350fl 137 V, 100-2 105 85 V, 76 114 130 115 256 2561/, 291 34 137 1016/a 1017A 153-i 1201/, 124 130-| 154 1201/4 124 J 130-4 154 1208/4 124 i 1304-4 1534-4 ,1208/4 54 54 54 240 941/4 449 347 449 348 450 349-53J 450 351 159 V, 91 159 V, 159 115 352V« 115 3534-4 115 353-4 115 353V, 138 138V, 138 137V4 102 73V, 90 72 265 88 771/, 1141/, 63/4 116 54 181/, 88 78 1141It .116 54 19 89 79 114V, 67/8 116 54 19l/4 88 79 114 V, 131 67/b 115 V, 54 19 258 259 294 260 260 260 262 295 1301/4 450 351 1593/4 153Vi 106 PROLONG ATI E vorige koers 5 pCt., heden 4S/« pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM—0FFICIEEL. Vorige koers. Koers op heden om 2.45. Louden 11.747/, 11.73 V* Berlijn 0.00161/, 0.0017 V4 Parijs 15.621A 15 65 Brussel 13 32i/, 13 34 Bazel 45.40 45.42U, Weenen 0.0036 0.0036 Kopenhagen 45.10 45.20 Stockholm 6760 67.65 Christiania 42 25 43.15 NIET -0FFICIEEL. New-York 2.55 2.55 Italic 11.25 11.37%

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 3