Aspirin fab/eften Bayer m/jjdertUh schunse/en van griep i van op de oranje band wnarediuwing, in den arm is getrofleo. Hdj staat echter bekend ais iemand die zich veel- vuldijg a an dtankmisbruik schuldig maakt De Oificier zai ditmaal nog cen geldboeie vragen, doch indien bekl. zoo voortgaat, ge- vangcnisstral. tibdi: 25 boete subs. 25 dagen hecht. JJe poiitierechter steide de zaak in handen van den reclasseeringsambtenaar tot het in- wmncu van informatien. De verdere behando- hng dcr zaak werd bq>aaldi op 3 September. WEDERSPAN-NIGHEID. De visscher Pieter Cora. S. te Helder, reeds meernialen veroordeeld, heeft zich in den nacht van 5 op 6 Mei schuidig gemaaktaan wederspannigheid tegen den agent van politic Visser, die hem' ter zake dronkenschap en on- deverstoring wilde arresteeren. Tegen deze overbrenging heeft bekl. zich op de bekende wijze gewelddadig verzet door rukken, trek- ken en om zich been te slaan. De Officier vorderde een zeer hooge geld- boete, n 1. 50 boete of 50 dagen hecht. Beklaagde zeide, dan maar liever gevange- nisstraf te widen hebben. Hij kan de boete nict betalen. „Ecn beetje minder biertjes", zeide de offi cier, „dan kan je dat geld sparen". De poiitierechter veroordeelde hem tot 25 boete siubs. 25 dagen hecht. 'Komt hij nil nog ecus, dan zal ae poiitierechter andere en strengerc maatregelen nemen. DIEFSTAL. De groentenventer Pieter Kr. te Helder heeft zioh op 4 Mei wederrechtdijk toegeei- gend cen- metalen beertje, een snoer kralen en een paar handscho-enen, ten nadeele van de getuige mej. A. Kuijpers, huisvrouw van J. J. Verhaar. Bekl. was beschonken en heeft deze voorwerpen uit het huis van getuige van den tafel weggenomen. Hij maakte den indruk ze nuwachtig te zijn, wist niet hoe deze voorwer pen in zijn zak gekomen waren. Hij is reeds eenmaal tot 4 maanden en eenmaal tot 14 da gen gev. veroordeeld. De inlichnngen zijn niet gunstig. Voortdurend maakt bekl misbruik van alcohol. Hij wilde zich nu aansluiten bij de geheelonthouders. Deze zaak werd aangehouden tot 3 Sep tember. Intusschen zal door den heer Mhihring nader onderzocht worden of een' eventueele voorwaardelijke veroordeeling iets in het be lang van beklaagde zal uitwerken. Hierna sluiting der zitting. Stadsnieuws VEREENIG1NG VAN HANDELAREN IN BOUWMATER1ALEN IN NEDERLAND. (Vervolg). Om 3 uur heropende de voorzitter in „De Unie" de vergadering. Allereerst volgdq etn uitvoerige bespreking over het voorstel van den heer Lontein, om te komen tot een algemeene regeling der detail- verkoopprijzen voor portland-cement. De noodzakelijkheid van een zoodanigen prijs, die loonend bedrijf mogelijk maakte, kwam wel sterk naar voren. Een minim,um- prijs van 28 per 1000 K.G. franco werk voor partijen tot 30 ton, werd door den heer Fontein bepleit. Voor de bestrijding van de concurrence met de scharrelaars werd de modewerking van de importeurs door den secretaris nood- zakelijk geacht. Di-t Was ook een belang van de importeurs, die moeten gaan inzien, dat hot moet komen tot vaststelliing van cen lijst van bona-fide handelaren met niet afineming aan dc scharrelaars. Daarnaast werd ook bepleit het voorstel van een lijst van bona-fide importeurs, met niet levering.aan de scharrelaars. Van andere zijde werd naar voren gebracht dat de cementlevering met verlies niet alleen door de scharrelaars noodig werd. Ook ver- schulende bona-fide handelaren beconcurree- ren elkander, zonder rekening te houden met een goede calculatie. De secretaris oordeelde, dat de prijsrege- ling aan de groepen moest worden overgela- ten. De voorzitter decide mede, dat reeds srtap- pen zijn gedaan voor het organdseeren van ceu bona-fide handelaarslijst. Naar voren kwam nog, dat de concurrentie onzuiver gemaakt wordt door den import van minderwaardige portland. Gepoogd zal wor den tot samenwerking te komen met de bona- fide importeurs, om te bereiken, dat de schar relaars alleen aangewezen zijn" op de 2e kwa- liteit. Besloten werd een regeling in het leven te rocpen, waarbij de bona-fide handelaren uit- sluitend koopen bij bona-fide importeurs en een prijsregeling over te laten aan de groepen handelaren. In bespreking kwam hierop het sluiten van een overeenikomst met de „N. V. Waal- steen", beoogende, dat Waalsteen" uitslui- tend tegen handelaarsprijzen en condities le- arsprijze vert aan erkende handelaren, terv. ijl de han delaren-contractanten zich verbindem hun Waalsteen uitsluitend van „Waalsteen" te be- trekken. De N.V. „Waalsteen" blijft vrij voor par tijen boven 300000 stuks en de handelaren blijven vrij voor de levering van Waalsteen wanneer steen van niet bij Waalsteen^' aan gesloten fabrikanten is voorgeschreven. Dit denkbeeld werd vanwege de directie van de „N. V. Waalsteen" verdedigd. Van andere zijde werd het bezwarend ge- oordceld, dat „Waalsteen" de vrijheid wil - behouden om buiten den hand'el aan de afne- mers te blijven leveren. De directie van de „N. V. Waalsteen" be- toogdc daartegenover, dat men thans nog nict naar het onbereikbare moest strcven. De handcl neemt tot nog toe de helft van de pro- •d-uctie, 200.000.000, af. De geheel productie van de „N. V. Waal steen" is 50 p-ct. van de gansche productie der groote fabrieken aan de groote rivieren. De directie van de ,,N. V. Waalsteen" ver- zekerde nog, dat er dit jaar geen sprake zal zijn van overproductie. De vraag werd gesteld of de „N. V. Waal- steerv" bereid was om, indien de handel de afname van zoo goed als de geheele productie garandeerde, deze productie geheel via den hanidel te plaatsen. De directie oordeelde daarvoor den tijd nog nict rijp. Op voorstel van den voorzitter ,werd ten- slotte besloten de zaak voorloopig terug te nemen- en zoo noodig later in een aparte ver- gadering, na besprekingen tusschen h«t be- atuur en „Waalsteen" te behandcLen. Dit bcsiuit werd genomen, omdat de direc tie van de „N. V. Waalsteen" niet bereid block am van de partijen boven de 300000 door haar zelf geplaatst 0,25 per 1000 voor de afnemersr-handelaren beschikbaar te stellen. „Waalsteen" wilde dit'beding niet hooger dan 0,10 stellen. In verband met het late uur werdeni hierna eenige andere punten aangehouden. Per auto's begaf het gezelschap zich hierna naar Bergen aan Zee, waar in't hotel „Nas- sau Bergen" het diner werd gehruikt. Het strij-kje van het theater Tuchinsky zorgde voor ecu aangename afwisseling. Hedenmorgen vertrok het gezelschap naar Volendam. BOND VAN ZIEKENFONDSEN IN NOORD-HOLLAND. E>e algemeene vergadering van den Bone van Ziekcnfondsen in Noord-Holland, die aanvaxikelijk bepaald was op 30 Mei ji., were later verdaagd tot gister (Woensdag) en ge- houden in ,,de Harmonie". De voorzitter, de heer H. Zecman, van Stompetoren, heette de talrijke aanwezigen hartelijk welkom, zag in de fhnke opkomst 62 afdeelingen waren vertegenwoordigd een bewijs van belangstelling der afdeelingen en hoopte, dat men opbouwend zou werken. Enkele heeren, die als gast aanwezig wa ren, werden ook vcrwelkomd, evmals ae pers, die door 5 personen- vertegenwoordigd was. Vcrvolgens riep spr. een hartelijk welkom toe aan den heer Mr. Elink Schuurman, den ad-viseur van den Bond, die, ondanks zijn minder goede gezondheid, toch de vergade ring bijwoonde, en- ten slotte aan den heer Kruijer, den secretaris van het N. V. Z Op dc vorige algemeene vergadering waren -kuiuen besproken tot reorganisatie van den iond. Het hoofdbestuur had daaraan vol- daan en hoopte, dat het vele werk rijke vruch- ten zou drag en en Zelfbeheer naderbij komen (Applaus). Hierna L icrna las de secretaris, de heer A. Visser, van Nieuwe Niedorp, de notulen der vorige algemeene vergadering, welke na eene kleine opmerking met dankzegging werden goedge- keurd. Aan het jaarverslag, dat hierna door den heer Visser werd uitgebracht, ontleenen we het volgende: In 1922 hadden v66r 1 September 5 afdee lingen bedankt, daaraa nog 8 met 1064 ledeu De beide vereenigingen te Sint Pancras had den cen fusie aangegaan-. Door den secretaris penningmeester waren in onderscheidene plaatsen vergaderingen bijgewoond in het be- lang van den Bond. De inkomsten over 1922 bedroegen 148.373.24, de pitgaven 146.406.38; het totaal bezit van den Bond, die 13642 leden telt, was 163.885.47 K, dat is pl.m. 12 per lid. In't geheel waren bij 12713 leden- 68099 ziekendagen, d i. per lid 5.35 ziekendag; het totaal bed rag, uitgekcerd aan ziekengeld, is 114.523.66. Op 1 Januari 1923 waren 94 fondsen bij den Bond aangesloten. Naar aanleiding van een opmerking van een der algevaardigden decide de voorzitter mede, dat dit verslag zal verschijnen in Zeif- behecr. De heer Visser ontving een welverdiend woord van dank voor zijn overzicht. Hierna werden door den- voarzitter enkele mededeelingen gedaan, waaraa die daartoe be- noemde commissie rapport uitbracht over de rekening over 1922. Zij werd volkomen in- orde bevonden en de heer Visser gedechar- gecrd met een woord van dank voor zijn be- neer der financien, Als lid' der commissie tot nmien der reke ning over 1923 werd volgens voorstel van het Hoofdlbestuur benoemd de afdeeling Sameu- wcrkmg van Wormerveer. 1 bans waren de belangrijkste punten der agenda aan de ortle, ni. de reorganisatie- pianncn van het Hoofdbestuur en een voorstel van Hulp bij Ziekte te Zaandab, dat wenschte te komen tot stichting van een- algemeen Ne- derlandsche verzekermg tegen risieo bij ziekte en voor een dergelij-k voorstel in eerste instantie uitspraak wenscht van de algemeene icdenvergadering. Daar dit voorstel van verdere strekking was dan de plannen van het Hoofdbestuur, werd besloten punt 8 te behandeleu voor punt 7. De afgevaardigde van Zaandam- zctte op keurige wijze uiteen, op welke gronden zijn afdeeling dit voorstel deed, zoodat er aan het einde flink geapplaudisseerd1 werd. Zooals te verwachten was, had hierna een 1 wen dig en opgewekt debat plaats, waar aan q. a. deelnamen de voorzitter, de heeren Kuijcr, Marinus, lid van het Hoofdbestuur, Westering, idem, Visser en vele adercn. De meeningen stonden scherp tcgenover el kander en werden met kracht en overtuiging uitgesproben. De besprekingen namen den geheclen morgen in beslag en werden na de pauze, die van l1/* tot half 3 duurde, voort- gezet. Bij den aanvang der middagvergadering- heette die voorzitter welkom den heer Vas Dias, voorzitter van den Raad van1 Arbeid, cn deelde mede, dat in de pauze enkele stukken waren ingekomen en een tweetal modes, nl. van „Wees Getrouw" te Amsterdam en van l„Samenwerking" te Wormerveer. Vervolgeus gaf hdj den afgevaardigde van Zaandam gele- geniheid, de bezwaren te weerleggcn, die te gen zijn voorstel waren ingebracht, waarvan deze gebruik maakte. De strekking der ingediende moties was: de voorstellen aan- hangig te maken bij het N. V. Z., dit moest voorop, daama de provinciale bonden vol- gen. Na langdurige discussie kwamen de moties in stemming en werden met 108 tegen 24 stemmen aangenomen. De voorzitter sprak den wensch uit, dat dit besliut in- het belang der zaak moge zijn. Hicrdoor kwamen de reorganisatieplannen niet in behandeling en werd de discussie ge- opend over voorstel 9 van de afdeelingen Schagen, Sloten en Nieuwe Niedoro, betref- fende het salaris van den secretaris. Vele afge- vaardigden meenden, dat verhooging alleszins gewettigd was, waaraa het bepaald werd op 600 per jaar. Thans was de begrooting voor 1923 aan de orde, die in ontvangst en uitgaaf werd vastgesteld op f 3313.31 met een batig saldo van 63.01. Het salaris van den heer Elink Schuurman werd1 van 100 gebracht op 300, nadat enkele afgevaardigden het bit- G/Qzen buisje 75 cents. lijke hiervan hadden betoogd. Nu de moties van Wormerveer en Amster dam waren aangenomen, werd' het voorste van ,,Hulp in Nood" te Oudkarspel aange houden, waarin werd voorgestcld voor de aangesloten kassen de aannemmg van adspi- rantrledeu verplichtend te stellen. Evenzoo ging het met een voorstel van ^Algemeen Be lang" te Haarlem, dat betrekking had op art 31 van het huishoudelijk reglemont van den Bond. Hoewel de voorzitter op beknoptheid der tiiscussien had aangedrongen, was het al cn- geveer 5 uur gewordea, eer de rondvraag wyrd gehouden. Hicrbij kwamen verschillende minder be- langrijkc zaken ter sprake, vele afgevaardig den hadden de zaal reeds verlaten, de verga- derkig werd rumoerig, zoodat de voorzitter cn zijn spijt over uitdrukte, dat aan het einde de harmonie te wenschen overliet. Hij: bracht cen woord van dank aan den heer Bakker, van Broek op Laingendijk, die aftrad his lid van het Hoofdbestuur, voor alles, wait hij in het belang van den Bond had gedaan, hoopte, dat het Hoofdbestuur' met zijn opvolger op even- aangename wijze zou mogen samenwer- keu cn sloot daaraa de vergadering. CLiASSICALE VERGADERING. De Classicale Vergadering te Alkmaar op Woensdag 27 Juni in de Consistorie der Ger. Kerk, werd door 58 personen bijgewoond, predikanten en ouderlnigen. Kwart over ne- gen werd de vergadering door de praeses dr. v. d. Kieboom geopend. Hij sprak een ope nings woord over Protestantsche bezinning. Onze houding heeft te zijn positief, moet van binen uit worden bepaald. Vaak is't Protestantisme te bewogen door oogenblikkelijk gebeurehdan weer te weinig actief. Het einde van van R. C. bloei in Nederland1 is er nog niet. Wie echter eigen schatten en geestelijke waarde heeft wordt niet ontmoedigd. Bezinning wordt geboren; is gave, het zijn gebeurtenissen, die tot klaar- heid brengen. Mochtem wij er van kuneen openbaren. In dien geest werd die vergade ring toegesproken. Na lezing van de notulen der laatste ver gadering em een kort verslag van wat door 't Clas&icaal Bestuur in't laatste jaar was gedaan werd overgegaan tot verkiezing en herkiezing van bestuursled-am. Tot lid van het Prov. berkbestuur werd herkozen ds. Eileris de Haan van Heiloo. Tot lid van het Class. Bestuur werd her kozen ds. P. Groot, Oudorp en ds. Tinholt, Valkoog. Tot praeses van het Class. Bestuur werd herkozen ds. van den Kieboom, Bergen. Tot quaestor van het Class. Bestuur werd herkozen ds. C. J. A. Bosch, Limimen. Tot sec. lid Prov. kerkbestuur v. Noord- Holland werd herkozen ds. Tinholt, Valkoog. Tot seer, lid Class. Bestuur werden gefko- zen ds. Buiskool v. N. Zijpe en ds. Baar, Alkmaar. Tot sec. lid-ouderling Class. Bestuur, de heer Houtman (v. Veenhuizen). Tot sec. lid Class. Bestuur herkozen ds. J. H. Oterdoom, Warmenhuizen. Benoemd tot sec. quaestor ds. Tinholt, Valkoog, afiredend. Behalve de elf voorloopig aangenomen Reglementswijzigingen waarover advies moet worden uitgebracht kwamen ti-en nieuwe voor stellen in. Een zevental werd door de ver gadering aangenomen en dus behandeld. Eerst werd overgegaan tot behandeling van de Reglementswijzigingen. Het lste over de ui'tbreiding van de synode tot 45 werd verwoi leden Het 2e over 't catech. on- Tworpen. derwijs werd met amendement aangenomen. Over 3 uitbetaling van vacaturegeMen werd lang gesproken. De mieeningen liepen zeer ui teen. Verdere minder-ingrijpende wij-zigihgen over den tijd, dat een p-redikant uit zijne ge- meente afwezig mag zijn zonder goedkeu- ring van het Classicaal Bestuur V; over 't niet vervullen van een vacaturebeurt (IV); over wijzigingen in 't proponentsexamen Voorstel XI) gaven tot weinig discussie aan- 'eiding en werden unaniem of met groote meerderheid aangenomen. Voorstel VI wat de ligger van 't predikantstractement moet inhouden, werd met gunstig advies doorge- zonden. Over de opleiding der predikanten (VII) gaf dit artikel aanleiding te spreken. Alge meen werd gevoeld, dat deze te theologisch is; te weinig voor de praktijk. Enkelen stel- den daarom - daar 3 maanden praktijk hen te weinig van bcteekenis leek verwerping voor. Anderen, om een eerste stap op dien weg te zetten hebben't aanbevolen. De meer derheid sloot zich bij hen aan. Hulppredikersschap VIII werdi door de meerderheid met amendementen aanbevolen, dito IX Reglement Godsdicnstonderwijs Men wilde, dat rekening zou gehouden worden met ae conclusie der Commissie van enquete. -fet gewiizigde Rtegl. (X) aangaande Gods- dienstondterwijzers in nieuw gestichte gemeen- ten kwam er ook gunstig af. Enkelen uit de bijzonaere voorstellen, door de vergadering overgenomen- gaven tot weede besprefing en warme befeogen aan- eiding. Zoo de motie der Evan^. Maatschap- pij om bij de kerk te verlevendigen het Prot. bemtstz^o cn op te komtn voor Pred. belass- gen. Over d« takhek bestoad verschil van gevoelen. Eveneens wekte de door ds. Boeke, Scher- merhora verdedigde motife van Sociale Pre dikanten om op te komen tegen miliiairisme em oorlogsvoorbereiding namens de kerk be- iangsteUing en won geheel of grootendeels de sympathie dler vergadiering. (Niet wat de letter maar den geest betreft.) Warm werd 't voorstel: Erkenning der rechten der minderheden; 't opkomen tegen 't terroriseerani van de minderheid- door een meerderheid door een ethisch man verdedigd. Met twee stemmen tegen werd dit advies opgezonden. De i Gerf. Bond verzocht voor kerkeraden, die tegen vrouwenMesrechit zijn en zich daar- door „bezwaard" gevoelen daarvan te worden vriigesteld. Met eem stem voor verworpen. Langzamerhand moeslen velten de vergar dering verlaten; de geest van wie bleven was tot 't laatst ech'ter goed. 'Het was toen, dat de motie, tegen 't inilitairisme besproken werd. Met een kort woord' werd kwart voor zes de vergadering gesloten. Provinciaal Nieuws UIT URSEM. Woensdag 27 Juni vergaderde de raad al- hier Onder de ingekomen stukken was een schrij- ven van de gezondheidscommissie van Pur- merend, die den raad in overweging gaf drie Eerceelen in wijk A No. 71, 72, 73 voor on- ewoonbaar te verklaren. De voorzitter lichtte dit schrijven toe, me- degedeeld werd, dat deze woningen wanneer het woord „onbewoonbaar" op de perceelen stond, men nog niet onmiddellijk tot sloopen behoefde over te gaan. De heer Koopman zei de, dat hij de huizen van buiten bekeken had, doch het interieur niet had gezien Het kwam hem voor, dat men deze perceelen, waaraan men onlangs verbeteringen had aangebracht. niet tot de rubriek „onoewoonbare huizer moest rekenen. Na voortdurende gedachtenwiseling zeide de voorzitter, dat de heer Koopman nu niet meer over deze kwestie het woord kon krijgen in verband met het „huishoudelijk" reglement, waarna nog andere heeren over deze kwestie het woord erlangden. Het slot der historie was, dat de heeren zelf zich wen°chten te overtuigen, of deze woningen nu heusch krotten waren, welke uitdrukking meermalen gebezigd we<"d. Daaraa volgde een aanvulling der politie- verordening in zake de verdelging der mala- riamuggen. Weder een gewichtig debat; het bleek echter, dat de vernietiging der „haar- den", geen enorme kosten met zich brengen en daarom liep deze kwestie vlug van stapel. Minder vlot ging het met het verzoek der Wilhelminavereeniging, die een subsidie ver zocht, in September twee dagen feest te vie- ren, n.l. feestelijk te herdenken het zilveren jubileum van onze koningin. Het feestprogramma leek schitterend, het slotnummer een gemaskerd bal, kon niet aller instemming verwerven. Een derde der inge- zamelde gelden wenschte men voor Jiet hulde- blijk aan onze koningin te bestemmen, het- geen aller sympathie had. De heer Koopman had verwacht, dat B. en W. een bepaalde som zouden noemen, doch de voorzitter wenschte dat de raad zich hier- voor zou uitspreken. De heer Buis steide voor 250 beschikbaar te stellen, de heer Broertjes 200, de heer Koopman 150, doch geen van de drie voor stellen kon een meerderheid verwerven, wat tot eenige hilariteit aanleiding gat Men moest toch wat doen, zoo leidde het tot niets. Ten slotte kwam men overeen, een bedrag tot een maximum van 175 be schikbaar te stellen, mits men zich aan het voorgestelde programma hield. Nog gewicntige onderwerpen zijn aan de orde geweest. De heeren hadden zich stellig voorgenomen de zaken van alle kanten te be- kijken. Daarover morgen. UIT BERGEN-. Blijkens ontvangen bericbt hoopt de Com>- missaris der Koningin in deze provinde, ver- gezeld van een hoofdambtenaar tex Provin ciale Griffie, een kort bezoek aan deze ge- meenite te brengen op Maandag 2 Juli e.k. De Commissaris zal omstreeks 12 uur per auto aan het gemeentehuis aan komen, alwaar voor de ingezetenen de gelegenheid zal wor den opgengesteld, mits zij zich tevoren bij den brgemeester hebben opgegeven, om Z. Excellentie over de belangen der -gemeente te spreken-. 'sMiddags za-1 door den Commissaris een bezoek wordep gebracht aan de gemeente Wcstzaan In het Oranje-hotel werd gistermiddag aanbesteding gehouden van het bouwen van een woonhuis met kantoor aan de Breelaan voor notaris van Riet, volgens plannen van den architect H. F. Sijmons te Hilversum. Ingekomen waren 11 biljetten. C. Beers te Bergen 38927; J. v. d. Veen te Bergen 37000; Runt en Henneman te Bergen 36159; J. den Das te Schoorl 33400; L. C. Oudt te Alkmaar 33000; J. v. d. Plas te Bergen 32.057; Spruit en Meijer te Alkmaar 31000; B. Doornebos te Bergen 30295; A. C. Klomp te Bergen 29500; Bot en Borst te Heer-riugowaard J 28580; C. Noord te Bergen 28132. De gunning werd aangehouden aangezien alien boven de begrooting waren. EGMOND AAN ZEE. Overleden: Hermica de Boer, 60 jaar. Marktberichten ALKMAARSCHE EXPORT-VEILING. ALKMAAR, 27 Juni. In de heden gehou den veiling werd betaald voor: Aardappelen 5.90—/ 9.70 per 100 K.G., Aardb eien 0.450.81 per K.G., Asperges Dikwit 0.74—/ 0.86, Dikblauw 0.45—/ 0.56 per bos, Bloemkool I 13.20—/ 18.10, II 7— 10 per 100 stuks, Kropsla 1.105.20, Komkommers 7.60—/ 13.80 per 100 stuks, Kruisbessen 0.13—/ 0.20 per K.G., Pieter- selie 2.104.80 per 100 bos, Postelein 0.250.42 per ben, Peulen 5772 per 100 K.G., Rabarber 4.208.10 per 100 bos, Selderie 5.20—/ 7.80 per 100 bos, Spinazie 13.20—/ 25.80 per 100 K.G. Tuinboonen 22—/ 23 per 100 K.G., Uien 3.20—/ 8.10 per 100 bos, Wortelen 5.80 tot 12.30 per 100 bos. Aanvoer 6000 stuks bloemkool, 5000 stuks kropsla, 2500 bos wortelen. Handel vlug. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 27 Juni. In de heden gehouden veilingen werd betaald voor: Wor telen per 100 bos 8.30—/ 9.30, Schotsche muizen 6.407.70, Drielingen 4.80— 5.70, kleine 1—/ 1.50 per 100 K.O. Aanvoer 197000 K.G. aardappelen, 4600 bos wortelen. BOVENKARSPEL „de Tuinbouw", 27 i Juni. Heden besteedde men voor: Bloemkool I 13.50—/ 18, II 8.50-/ 13, III 3.50 tot 5, Groote Schotsche muizen 2.80 I 3.30, kleine 2.10—/ 2.20. NOORDSCHARWOUDE, 27 Juni. Schotsche Muizen /•7.10—7.80, Drielin gen 56.10, kleine 1.10—/ 1.80 per 100 K G., Bloemkool 10—/ 11.50 per 100 t.s Aanvoer op 26 Juni: 20078 K.G. aardap pelen. ZWAAG, 27 Juni. Veiling Bangert en Omstreken. Bloemkool per 100 stuks 4 14, Sla per 100 krop 2-f 3, Wortelen 5—/ 7, Snijboonen f 87—/ 97, Slaboonen 35J 44, Aardappelen per 100 pond 3 tot 5.30, Aardbeden 3238, Postelein; 46, Peulen 1826, Kruisbessen, aanvoer 40480 K.G., opbrengts per 100 K.G. 12-/ 15. SCHAGEN, 28 Juni 1923. Op de heden gehouden markt waren aangevoerd: 3 paar- den 150—/ 250, 7 stieren 165—/ 450, 16 geldekoeien (mag.) 200—/ 350, 54 idem (vette) 300—/ 540, 12 kalfkoeien 250— 485, 6 pinken 150—/ 225, 38 nuchtere kalveren 14—/ 28, 230 schapen (vette) 4354, 80 overhouders 4554, 146 lammeren 22—/ 30, 37 varkens (vette) p. K.G. 0.68—/ 0.76, 121 biggen 16— 25, 113 kippen 0.50—/ 1.50, 463 K.G. boter 1.401.60, 9884 st. kipeieren 4.75—/ 5.25 per 100 St., 2259 eendeieren 4.75 per 100 st. PURMEREND, 27 Juni 1923. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Om streken". Aardappelen 1,45 tot 2,15 per zak (25 K.G.), Kleine Aardappelen 0.52 tot 1,20 per zak (25 K.G.), Slaboonen 4,10 per 1000, Snijboonen 7.10 per 1000, Tuinboonen 1,80 tot 1.90 per 1000, Peu len 11,50 tot 17,50 per zak (50 Kg.), Doperwten 12,50 tot 14 per 50 K.G Perziken 6 tot 7,10 per 100, Aardbezien 0.40 tot 0.64 per Kg., Bloemkool 5 tot 13,90 per 100, "Spinazie 0.16 toi 0.05 per mnd. (5 Kg.), Postelein 0.70 per o;nd. (5 Kg.), Sla 0.90 tot 3.30 per 100 krop, Rabarber 6 tot 9.10 per 100 bos, Wortelen 22,10 per 100 bos, 7 per 100 bos. Handel vlug. Zeetfldingen STOOMIV A ARTL'Ii JNE Nl STOOMiV. M1J. NEDERLAND. Bengkalis arr. 216 Juni1 v. Aimst. te Caleta Gofloso. Grotius (uitr.) vertr. 29 Juni v. Suez. Johan de Witt (uiitr.) arr. 25 Juni te Sabang. Koningin der 'Nfederllanden (uiitr.) vertr. 26 Juni v. Southampton. Roepat (uitr.) arr. 26 Juni te Port Said. IKONI NED. STB. MI J. Berenice vertr. 26 Juni v. Oran n. Malta. Euterpe vertr. 26 Juni v. Pasa-ges n. Bilbao. Fauna vertr. 26 Juni v. Beyrouth n. Smirna. Ganymedes vertr. 26 Juni v. Oonstanza n. Konstantinopel. Juno vertr 26 Juni v. Algiers n. Malaga-. Oberon arr. 26 Juni v. Algiers fe Ancona. Orion vertr. 26 Juni v. Algiers n. Arnst. Strabo arr. 26 Juni v. Amst. te Bordeaux. Hebe vertr. 26 J-uni v Malta n. Algiers. Hercules vertr. 26 Juni v. Varna a. Con- stanza. Merope arr. 26 Juni v. Barcelona te Valen cia. 0 Pluto arr. 27 Juni v. Danzig n. Stettin. Achilles vertr. 27 Juni v. Amst. n. Tan ger. KON. WEST TND. MAILD. Amor (thuisr.) vertr. 29 Juni v. St. Michaels. Bridle arr. 24 Juni v. COquimbo te Valpa raiso. Luna arr. 24 Juni v. W.-TndiS te N.-Yorir. HOLLAND AMlERIKA L'lJN. Dinteldijfk v. Rott. n. de N. Pacific, -arr. 25 Juni -te Colon. Leerdain v. Rott. n. New-Orleans, vertr. 26 Juni v. Vera Cruz. Lochgoil arr. 24 Juni' v. Rott. te Astoria. Veendam, v. Rott. n. 'New-York, vertr. 27 Juni v. Boulogne. HOLLAND AUSTRAL IE LIJN. Alimilceriki (uiitr.) vertr. 20 Juni v. Fremantle. Modjokerto (thiuisr.) arr. 26 Juni te Napds. HOLLAND BRIITSCH INDIE LIJN. Andijlfc (thuisrair. 29 Juni te Gooomadia. HOLLAND OOST AZIE LIJN. Gldekerk arr. 29 Juni v. Yokohama na Wla- diwostoflc. Ouderkerk (thuisr.) vertr. 26 Juni v. Sa- Sabang. ROTTERD. LLOYD. Buiten'borg (uitr.) arr. 26 Juni te Antw Rindjani (thuisr.) arr. 26 Juni te Marseille Tjerimai (uiitr.) vertr. 26' Juni v. Marseille. HALCYON LIJN. Staid Amhem vertr. 26 Juni v. Montevideo n. Teneriffe. HOLLAND OOST AlFRilK'A LIJN. Menado vertr. 26 Juni v. Zanibar n. Tanga. Bovenkerk vertr. 27 Juni v. Amst. n. O.- Afrilka. HOLLAND ZUID AER1IKA LIJN. Riandfon'tein vertr. 217- Juni v. Rott. n. Zuid- Afrika. HOLLAND WEST AFR'IKA LIJN. Oaasterland (thuisr.) vertr. 25 Juni v Monrovia. Stella vertr. 25 Juni- v. Opobo n. Fernan do Po. IJselstroom vertr. 26 Jluni v. Monrovia n. Gr. Bassa. Jaarstroom, vertr. 27 Juni v. Amst. n Hamburg. ROTTERD. ZUID AMERIKA LIJN Poeldij-k (thuisr.)- vertr. 26 Juni v. Las Pai nt as. STOOMVAART MTJ. OCEAAN. Adrastus vertr. 29 Juni v. Singap. n. Rott. 'KON. HOLL. LLOYD. Rijnland arr. 27 Juni v. Hamb. te Amst. Fiandria vehtr. 27 Juni v. Amst. n. 'B.-Ayres O

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 6