Aikmaarsctie Coy ran Laat ons nv PRIJSCOURANTEN drukken. In verkeerde schoenen. N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v.h, Herms. COSTER ZOON, FEUILLETON. Eoonomlsohe zwerftochten. voordam G 9, ALKMAAR. IMS. HosQsro Vi}t 10 Iwntigite jaargang. Maandug 2 Juli. 8. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol- gende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 29, 30 Juni en 1 Juli 1923: Etui met schrijfgereedschap, granaten oorknopje, huis- sleutel, een kruis van een rozenkrans, gaas taschje, sleuteltje en een sleutel. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen- de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 29 en 30 Juni en 1 Juli 1923: Potlood, J. Ibink, Eendrachtstr. No. 16; kam, H. Brands, 2e Landdwarsstr. No. 34; huissleutel, Schuurman, Baansingel No. 15; heerenrijwiel, J. Peetoom, Dijk No. twee briefjes van 2.50 en twee briefjes van 1, S. Hoff, Tuinstraat No. 19; herders- hond, lichtbruin met zwart dek, J. van Zalin- gen, Druivenlaan No. 25; gele hond, J. Ver- oerne, Stuartstraat No. 54; postduif gemerkt met ring en cijfers, Jb. Weel, Gr. Nieuwland, No. 12; schippershaak, Morsch, Voordam No. 5; kinderschoen, C. de Jong, St. Anna- straat No. 20; bankbiljet van f 10, A. Schouw, Westerweg (Noodwoning No. 16); zilverbeursje, J. Smit, Van der Woudestraat No. 33; rol centen, P. de Groot, Stuartstraat Naar het Bngelsch, door Berta Ruck. 4) „Ja, zelfs ik Icon begrijpen dlat het moeie- lijk voor haar zou wezen 1 Zij zullen van mij verwachten, dat ik mij als een schoonmaakster in het zwart zal Ideeden", ging zij voort, terwijl zij haar op- ziehtige japan gladstreek. „Ze zullen ver- wachten, dat ik rnijn oogen uit mijn hoofd zal breien, steeds maar Warmie kleeren- voor de soldaten. En vergaderingen bijwonen van solda+enmoeders met bisschoppen en ik weet al niet wat op den preekstoel. En steeds wil die arme ntevrouw George Meredith ge- noemd worden Dat is de rol die mij zal war den toebedeeldi door Sir Richard en Lady Me redith! O, is dat alles niet voldoende om iemand te doem- besluiten in Camrys uit te stappen en als de wind1 naar Liverpool terug te kteeren? Waarom ben ik toch op reis ge- gaan om mij daar in te begeven? Een zottin a ls i k was Haar berouw was volkomien oprecht. En toch hoe geheel ainders zou een an- der meisje zich in haar toestand gevoeld hebben ik zelf bijvoorbeeld. Niet dat ik zoo verlangde sokken te breien en vergaderingen bij te women' met een bis- schop op den preekstoel. Maar ik Iron ver- langen naar menschen van mijn eigen kring, No. 68 een zilveren rozenkrans, A van Latum, le Landdwarsstraat No. 14. Wanneer men weder in bet bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht bier' van kennis te geven aan het Bureau van politie. DE OEMOT1VEERDE PRODUCTIVI- TEITSTHEORI6N. I. De gemotiveerde productiviteitstheorifin, wij zeiden het reeds de vorige maal, komen met de naieve daarin overeen, dat ook deze de laatste reden der rente zien in de productieve kracht van het kapitaal. Maar zij werken deze grondgedachte beter uit. Die vooruit- gang is tweeledig. lo. Zij breken met het mysticisme van de „waardescheppende" kracht van het kapitaal, en verstaan, zich steeds aan de werkelijkheid houdend, onder kapitaalsproductiviteit, steeds slechts physieke productiviteit. 2o. Zij vinden het niet meer vanzelfspre- kend, dat de physieke productiviteit door een waardesurplus moet worden begeleid. Hunne verklaringen bevatten een. speciale midden- moot, dat tot speciale opgave heeft te moti- veeren, waarom de vergroote massa produc- ten tot een waardesurplus leidt en ook leiden moet. Natuurlijk hangt de wetenschappelijke waarde van al deze theorieen geheel af, of deze intermediaire motiveering steek houdt, of niet! De gemotiveerde productiviteitstheorieSn vinden bun eersten verdediger in den En- gelschman Lauderdale. Hij is ook.de eerste, die het probleem duidelijk stelt door te vra- gm: „Wat is de aaxdi van. de kapitaalwinst, en hoe komt deze tot stand?" Hij opent du3 een derde bron van welvaart, naast de door Smith reeds gestelde bronnen: grond en ar- beid. Hij' gaat nu door met te zeggrn dat in ieder geval waarin kapitaal winstgevend werk- zaam is, de winst dienovereenkomstig voort- vloeit hetzij daaruit, dat het kapitaal eene hoeveelheid arbeid vergoedt, die anders door menschenhanden had moeten worden ver- richt, hetzij daaruit, dat het eene hoeveelheid arbeid, waarvan de volvoering geheel ligt buiten de persoonlijke inspanning van den mensch. De arbeid vergoedende kracht van het kapitaal is niets anders dan de ons reeds bekende physieke productiviteit. Maar op welke wijze wordt het ontstaan van de kapitaalwinst uit de arbeidvergoeden- de kracht van het kapitaal geconcludeerd? Laten we een voorbeeld nemen: een man is met een breimachine in staat dagelijks 3 paar kousen voort te brengen, terwijl om in den- zelfden tijd dezelfde hoeveelheid goederen in dezelfde kwaliteit te produceeren 6 hand- breiers noodig zijn. De breimachine zou dus voor haar werk het loon van 5 breiers kun- nen verlangen. Maar de machine vraagt niet om dat loon, en door dien nu veel lageren productieprijs gaat ook de verkoopprijs aan- zienlijk naar beneden, waardoor ook de winst met de machine behaald, vermindert. Immers bleef de fabrikant op den ouden prijs verkoo- pen, dan zou hij binnen korten tijd een groo- ten moeilijk verkoopbaren voorraad bezitten; lij moet kunstmatig zijn afzetgebied vergroo- ten. Zoolang hij patent heeft op zijne machi ne behoeft die prijsdaling slechts zeer gering te wezen, om toch een goed resultaat te be- reiken. Niet zoodra is dit patent echter afgeloo- pen, of de prijsdaling treedt in met groote, over hetzelfde onderwerp, zullen nader over- voelbare sprongen, omdat de concurrentie wogen worden. Onderzocht zal worden op te Voor ihet mtzltn vac de geloofsbrieveu werden aangewezen de heerm C. Silot en Ooyevaar. Voor het handelsondierwijle over die jaren 1920 en 1921 heeft die gemeente viog 423* te betialen. De te betalen vergoeding voor het Rijka H. B. S.-ooderwijs bedraagt voor deze ge meente voor 4 leeriingen 275.03. Voodezingi werd gedaan. van een sdhrijr veoi van den' directeur van de handelscboleu te Heidter. Op verzoek wend besloten de sloot Wj G Strijbis voor rekening van de gemeente uit te oiepen. De balans en relkening van die lidrfbe- drijven en het verslag over de toestand van de gemeente zullen bij1 de leden tirouleeren Van een aantal inwonera was een adrea ingekomen om betere ddorvaart door de brug naar de toevoerlijh. Langdurig werd diit adres besprokeo, vooral omdiat de voarzitter van oordeel was, dat de brug dan verhoogd zal moeten wor- dlen en' als gevolg daarvan ook die atraat, wat hooge Ikosten en moedlijkheden zal mee- brengen. Ten slotte werd besloten het adres in tan dem te stellen van B. en W. die dan een on derzoek aan de gemeenteopzichter zullen op- dra:gen. De adressen inzake vloekverbod enz, wer den langdurig besproken. B. en W. voelden niet voor een plaatselijke verordening, doch wek voor adhaesie op het adres van Britseradeel, ten behoeve van een wcttelijke ^egeling. De heer VIug voelde niets voor dergelijke bepalingen, doch meer voor voorlichting en opvoeditig Ten slotte ging de Raad met de meenmg van B. en w! accoord, zoodat adhaesie'be- tuigd werd. Het bekende adres van het gemeentebestuux van Smilde inzake belastingheffing werd met 5 tegen 1 sitem aanvaard. Doordat het vervolgonderwijs door het Rijk niet meer vergoed wordt, waren van> een vier- tal corporaties verzoeken ingekomen' om dit voor rekening van de gemeente te laten door- gaan. Met het oog op de hooge kosten adviseer- den B. en W. op de verzoeken niet in te gaan De kosten zullen, gezien die van het vorig jaar, ongeveer /1600 bedragen, waarvan al- dus de heer Ooijevaar, toch 40 leeriingen profiteeren. Een langdurige bespreking werd over dit ptunt gevoerd, waaruit o.m. naar voren kwam de verwach'ting, dat de onderwijzers wel zoo- d'anig to verlaging der kosten willcn mede- werken, dat het voor die gemeente hater uit te voeren is. Ten slotte werd, nadat de voorzitter er op gewezcn had dat dit laatste niet aan de orde was, besloten het vervolgonderwijs niet op den bcstaanden voet te laten doorgaan. Het voorstel van de gascommissie inzake het voorschrijven van sperschakelaars werd goedgekeurd. Besloten werd op eventueel te houden feest- dagen in verband met het jubileum van H. M. de Koningin een tapverbod uit te vaardi- gen. Op een verzoek van A. Balder om onthef ling of vermindering van schoolgeld werd afwijzend beschikt. Een adres van de sluiskadebewoners om verbetering van het straatje aldaar en een adres van de vereeniging „De Laatste Eer" dan met machines in het strijdperk treedt. Er )estaat dan een groote kans, dat de prijs zoo- danig is, dat de winst per paar kousen, alge- meener gesproken, per afgeleverd product tleiner is dan ooit te voren, en de fabrikant zal eene vergoeding moeten vinden in de grootere hoeveelheid producten. Lauderdale meent hiermede eens eindelijk ontdekt te hebben wat inderdaad de oorzaak een bron is van de kapitaalwinst, n.l.: eene besparing van arbeid, respectievelijk ar- jeidsloonen. Op en in hoeverre hem dit werkelijk is ge- ukt, zullen we de volgende maal zien. Proviiiciaal Nimiws UIT BROEK OP LANIGENDIJK. De raadl dezer gemeente vergaderde Vrij- dagavond. Afwezig was de heer R. Slot, wethouder, die later ter vergadering verscheen. Bij de ingekomen stukken waren diverse finantieele mediedeelingen inzake het onderwijs. Nia voorfezing deelde de voorzitter mede, dat van Ged1. Staten berichf was ingekomen, dat Noordscharwoude S. Kramer en Troost ten onreahte in die forensenbelasting aange- slagen heeft. Medegedeelld werd dat alle gekozenen le den van deni raad hunne benoeming hebben naar hun gesprekken; naar hun omgeving. :n uit dien brief zag ik dat dit alles bestemd was voor dat andere meisje. Ik begon vragen te doen aan miss Vera Vayne, of iiever aan de jonge mevrouw Mere- „Waar hebt u met hem uw man kennis gemaakt?" „Bij Giro, op een souper. Ik heb idee dat lij pas een blauwtje geloopen had en het met mij aanlegde uit baloorigheid of roeke- loosheid," verklaarde de Verschijning heel openhartig. „Maar ik ben mooit veel van George te weten gekomen, zelfs niet in die veertien dagen. Een knappe jongen dlat was hij", gaf zij toe. „Kijk, dit is hij. En uit haar bnitaal laag uitgesneden ja- pon haalde zij een groot medaillon te voor- schijn aan een gouden ketting. Dit overhan- digae zij mij met dezelfde vrijmoedigheid als waannee zij, mij haar vertrouwen geschonken lad. Het portret stdde voor een ovaal jongens- achtig gezicht, donkere oogen, donker haar, iets krijgsihaftigs ani toch ja zelfs qp dat deine portretje bespeurde men een uitdruk- ring van wat zij' genoemd had „roekeloosr heid Wat mien nog duidelijker kon zien was, dat het origineet van dit portret een gentleman1 was. Maar al te duidelijk tot een andere wereld behoorende dan die van de weelderige schoonheid aan wie hij zijn naam had gegeven „Als ik bedeck, dat ik over ecu uur of wat dien Sir Richard en Lady Meredith ontmoe- welke wijze verbetering daar het best uit voeren is. Ook een verzoek van „De Laatste Eer" om een betere plaats voor de draagbaar zal on derzocht worden. Het vermenigvuldigingscijfer voor de plaatselijke inkomstenbelasting, werd aan de hand van opgemaakte berekeningen vastge- steld op 1,5. Nadat af- en overschrijvingen geregeld waren en op verzoek van den heer Bakker besloten werd te zorgen, dat er spoedig een slang voor de brandkranen op de eilanden komt werd de vergadering gesloten. UIT SINT PANCRAS. Vergadering van' den Raad dezer gemeente op Vrijdag 29 Juni, des avonds 7 uur. Voorzitter de heer J. Kroonenburg, burge- meester-secretaris. Alle leden waren aanwezig. De heer Slijker zeide d'at de vrachten van- Broek naar Alkmaar zeer zijn verlaagd en gebracht zijn op 2 Goedkeuring van Ged. Staten op de supple- toire begrooting, af- en overschrijving en be- taling uit onvoorziene uitgaven. Evenecns op de aanvullingsverordening voor de keu- ring van vee en vleesch. Bericht van den Inspecteur op het Lager Onderwijs, dat de vacantie zal vallen in de ten zal, dan zakt de moed mij1 in de schoe nen", verklaarde het oorlogsweeuwtje. „Kom, lief meisje, laten wij een stukje gaan eren. Ik heb een tafeltje besiteld,. U gaat met me mee lunchen. Mooi zoo! Ik moet iemand hebben om mee te praten." Maar o wonder! Zij werd veel stiller toen wiji in den destauratiewagen aan tafel zaten. Het was duidelijk, dat haar iets hinderde. Eens zei ze: „Ik zou in staat zijn al het geld, dat ik noodig had, met de bioscoop te verdienen, inaar als ik ieder woord, dat ik tegen de familie van dien armen George zeg, op een goudschaaltje wegen moet, daar zie ik geen kans toe, dat is een zwaarder brok dan ik door inijn keel lean krijgen I" Ik luisterde en' keek peinzend naar de kan- ten antimacassers op de- rugleuningen, toen keek ik den wagon: rond, naar de andere men schen aan de liinchtafeltjes, en naar het voorbijtrekkend laadschap. Iedere mijl bracht ons nader tot de plaats van onze bestemming mij naar miijn kinderjuffrouwschap het andere meisje naar de beproeving, die een onbekende schoondochter wacht. Ik begon te begrijpen, dat het een onmogelijke toestand van dien jongen man uit het medaillon zou denken vani dit vroolijke, openhartige, vul- gaire schepseltje, dat door hun zoo gielief- den zoon tot vrouw was genomen! Per slot van rekening dacht ik ,dat i'k mijn eigen, on- middellijke toekomst nog verkoos boven de hare. Die rijke Sutcliffe-Smiths kondert toch wel heel aardige menschen zijn In ieder ge val hoefdt ik mij' niet anders voor te doen kenniewtek. oonun van qju Minister van- Arbeid* dm k vcti i* oeiaaiu voor weiaiooan&usoijiUi^ ui m ocidsoemiadeiing 31,93. Kappon van den accountant van de lichtr oeunjveu dat tbs cn ooeketi in orde zijn be- vonden. i-eu spam oanicooeKje hondeude aaciwi>zing van iiui uig van de waarborgsom door het valiantly* ouiootocstuur. l let vetatag van aen Proef- en Schoontutn „Kennemerliand". Deze stukKen werden voor keninsgeving aaugenomen. De geloofsbrieven van de nieuwgekozen raadsleden werden in handen gesteld van de iieeifn Schuit, Kloosterboer en SJijker voor onderzoek. Nia onderzoek wend mededeelng gedaan, diat deze in orde zijn bevoodien, en tot toela- tiug werd geadviseerd. Overeenkomstig het voorstel van de com- missie werd1 besloten. Ingekomen was de reeds bekende wijziging op die verordening voor leveling van electn- schen stroom, waarin wordt bepaald dat con servenfabrieken alleen buiten de lichturen krachtstroom mogen gebruiken, terwijl aan audere bedrijven sperschakelaars kunnen wor den voorgeschreven. Zulks in verband met de schade van 1500, veroorzaakt door die fa- brieken. Deze wijziging werd goedgekeurd. On tvangen zijn de rekeningeu van het gas- en electriciteitsbedrijf. Het gasbedrijf geeft aan een saldo van 1069, het electriciteitsbodrij f een saldo van 4734,14 De rekeningen werden goedgekeurd. Voor een leerling van de Handelsdagschooi inoet nog worden betaald 264,43)4 over de laatste drie jaar. Deze leerling heeft in- middels de school verlaten In verband hiermede werd1 voorgesteld af- en overschrijving te doen tot een bedrag van 183,19ya. Verder was ingekomen het bekende adres van Wijmbritseradeel tot het instellen van ecu vloekverbod bij het Wetboek van' Straf- recht, met verzoek hieraan adhaesie te betiu- g>en. B. en' W. stelden voor. hieraan adhaesie te betuigen op grond dat het door het Rijk moet worden geregeld. De heer van Kampen herinnerde aan het vorige besluit en zeide dat de opvoeding moest uitgaan van het gezin. Het voorstel van B. en W. werd aangeno- men met 4 tegen 3 stemmen. (Tegen de hee ren van Kampen, Schuit en Kloosterboer. B. en W kwamen thans weder met de be- strating van den Benedenweg, waartoe inder- tijef zijn aangebracht 30.000 steenen, voof de straten tot het Oude Laantje. Aan wegen en straten is reeds uitbetaald J 1450. Om tot ge heel bestrating te komen ziin nog noodig 15.000 steenen tot een bedlrag van 392,50. Het laatste gedeelte is ook het slechtste ge- deelte van de straat. Voor loon woxdt nog grekend 120 en voor zand' 25, zoodat dit te zannen is /537.50, met het bedrag van 1450 is 1987,50. Waar de begrooting tot 2000 is, stelden B en W. voor tot volledigc bestrating over te gaan. De heer Kloosterboer vroeg waarom dit bedrag nu direct moest worden gesteed. Spi zeide dat er wel andere dingen zijn die voor- ziening behoefden, o. a. de begraafplaats. De heeren Slijker en Schuit wilden niet met het laatste gedeelte wachten. De heer Duif zeide, dat de begrooting niet werd overschreden en was er voor om het werk nu af te maken. De heer Slijker zeide, dat men dat stuk niet kon laten l'iggen De heer van Kampen zeide, dat besloten is om de halve straat te maken en zou dit jaar niet verder willen gaan. De voorzitter antwordde, dat men verder is gekomen dan men' dacht en niet het voile aantal steenen van' 35JOOO is gdkocht. Deze post gaat toch niet de perken te buiten. De heer Slijker mende thans te moeten doorzetten. In stemming gebracht, werd het voorstel van B. en- W. aangenomen met 5 tegen' 2 stemmen. Tegen- de heeren van Kampen en Kloosterboer. Ingekomen is een- adres van de ingezete nen van Koedijk (Sint Pancras, Zuideind'e) waarin wordt gezegd dat waar het telefoon- Irantoor te Sint 'Pancras otn1 half acht sluit 's avonds, men anderhalf uur minder heeft dan andlere a an gesloten biji Broek. Verzocht werd het telefoonkanitoor tot's avondis 9 uur en- het postkantoor tot's mididags 12 uur te doen openen. 'De voorzitter heeft hieromitrent inlich- tingen ingewonnen en vemomen d'at door de diirectie der posterijen en telegrafie besloten :s een telefoonfcabel te leggen naar Broek, waardoor aan- de bezwaren wordt tegemoet gekomen. dan ik was. Wij waren lrlaar met een bijzonder aoort roffie die men in een restauratiewagen te drinken geeft. En keerden naar onzen eigen wagon terug. Maar de stille zwijgendheid van mejuf- iirouw Vera Vayne bleef voortduren. Ik veronderstelde dat zij ernstig zat na te denken over wat zij zeggen zou tot haar onbekende schoonfamilie. Te Stafford kocht zij eeni paar oourantcn Zij keek er even in... Toen verviel zij weder in dat merkwaardige diepe gepeins. Wij waren nog slechts een' half uur verwij- derd' van Camrys, de poort vani Wales, toen mijn medereizigster zich tot mij wendde met een paar onverwachte opmerkingen. Een vraag: „En wie mag a nu wel zijn?" „Ik? O mijn naarn is Whitelands", zei ik. Rose Whitelands." „Die naam rnaakt mij niet veel wijzer", zei de Verschijning, terwijl zij weder onopbou- delijk in haar valies rommelde en er een klein poederdoosje en kwastje uit te voor- schijn haalde. „Waar gaat u naar toe? Llan- ded wijdd? Ja, maar wat gaat u daar doen? Kinderjuffrouw worden? Ach hemel, dat is een manusje van alles, h6? Geen kindermeid en evenmin gouvernante en je doet het werk van allebei samen en de dienstbo»dien zien uit dh hoogte op je neer. Hoe lang zal dat moe ten duren? Nu begon: zij haar aardig neusje met de poederkwaet te bewertam „T)at is geen le- B. en W. stellen voor drang uit te oefe- nen met medewertoinig van dlen' directeur van Broek en anderen can tot een1 spoedige leg ging van den kabel over te gaan. Voor post- en telegraafkantoor stellen B. en W. voor openstelling te vragen van 8 tot 12's morgens, 23's namiddags en 67 uiur's namiddags. De 'heer Kloosterboer vroeg of de kabel dbor de straat moet. De voorzitter antwoordde bevestigend. De 'heer Kloosterboer zeidie dat het wel gaan zal alls altijd. De gemeente zal het weer moeten opknappan. Laat Sint Pancras maar een beetje Sint Pancras bliiven. Ik wilde dat geld gestort werd voor het in orde brengen van de straat en1 anders maar afblijven. Wijl kunnen toch- zeker wetten stellen. De voorz. zeide dat men1 dit met aandrang kan verzoeken. De heer Kloosterboer zeidie dat de puntjes op de i moeten wordlen gezet. Wij moeten de duimqphroeven maar eens een- beetje aan- leggen. De heer Dhiif zeide dat ze er ook wel: wat licht overheen loopen. De heer Van Kampen nam1 dien telefoon- gids Langenidijk en Sint Pancras ter hand en noemt die openstellingsuren voor tele- foon, waarbijl spr. zeide dat het een tout is van het Rijk om- niet een kabel te leggen van Oudkarspel naar Sint Pancras. Door mij- wordt er geen propaganda gemaakt voor den kabel. Want wordt 'het telefoonkantoor te groot gaat het naar Broek en wordt het postkantoor bier dan te klein dan1 gaat het weg. Daarom zal ik mijl ook van stemming onthouden. Miaar om te voorkomen dat ae hulpkamtaren weg komen, moeten de men schen alles aan de hulppostkantoren koo- pen. Ik wil er dan ook niet toe medewerken, want ik wil1 de hulpfcantoren groot maken dat is mijn vak. Ik zal er dan ook niet toe medewerken om een kabel naar Broek te leggen. Wij' vragen alleen dezelfde uren, en hoe het hoofdbestuur wil doen, moet men daar weten. De voorzitter zeide, dat het er veel van af- feiog of de kantoorhoudler wil meewenken of niet. Het is gewenscht dat gelijike uren er ko men en dan wil1 ik het woord kabel wel laten vallen. Waar men valt onder dezelfde Hasten van Langedijk wordt besloten ook dezelfde lus ter diaarvoor te vragen, nadat de heer Van Kampen nog heeft gezegd, dat hij: als amto- tenaar er niet voor is om van's morgens 7 tot's avonds 9 uur open te blijven. 'Ingekomen is het bekende adres van Ged. Staten waarin het oordeel wordt gevraagd van den R'aad over de salarissen van de te- genwoordiige ontvangers in tegenstelling met die vorige circuilaire waarin het salaris werd gevraagd voor de toekomstige ontvangers. De voorz. zeide dat de vorige circulaire is behandeld zander dat aan de tegenwoor- di'ge salarissen' moest worden getornd. Toen is voorgesteld 400 zondler veihoogimg voor den: toekomstigen onitvanger. Thans wordt voorgesteld ook voor den te» genwoordigen ontvanger dit te bepalen op f 400 zonder verhooging. D'e heer Schuit vroeg of een ontvanger noodig is. Die voorz. wees op de herziening van de gemeentewet, die verwacht werd, waarbij die functie niet meer gevorderd werd'. Maar waar die herziening op zich' laat wachten, valt men onder de tegewoordige wet, dus heeft men wel; een ontvanger noodig. Maar een administrateur of wat ook is er noodig voor vu'lling van de werfczaamheden. De heer Van Kampen vroeg hoelang een ontvanger werk heeft. De voorzitter zeide dat dit een moeilljke vraag is. De finantieele verantwoordelijk- heid is echter vertminderd! door aansluitiiig bij den Giirodienst. De heer Van Kampen zou een salaris wil len geven1 dat het goed betaald werd' en niet meer. B. en W. zijn van oordeel dat het met 400 goed' betaald wordt, en willen dit voorstellen aan Ged. Staten. ven voor een jong meisje", zei ze. „Is u ge- engageerd?" Nu legde ze de poederkwast neer en nam een stifje karmozijn uit een klein goud ko- kertje. „Wat! Geen jonge mam? Hoe jam mer! U ziet er zoo aardig uit, een bedaard lady like voorkomen. Voor het voetlicht zou het niet veel effect hebben, maar ik beweer dat een heele boel1 menschen zouden denken dat u tot de groote wereld behoort. Ik zou in die kringani niet thuds hooren." Nu begon zij met het stiftje karmozijn het boogje van haar bovenlip te bestrijken. Kinderjuffrouw op drie-en-twintig jaar", ging zij voort. Menschen die je nooit gezien hebt, vicr kinderen om op te passen. Wat ge ven ze u daar nu voor? „Zes-en-twintig pond." „In de rnaand? Toch geen zes-en-twinEg pond in't jaar?" Zij trok haar wenkbrauwen op boven haar „opgemaakte" oogen. „Zes-en-twin±ig pond maar in het jaar voor al dat werk? Hoe ter wereld kreeg u het in uw hoofd naar zulk een plaats te gaan?" Ik aarzelde. Hoe ik het in mijn hoofd kreeg was gedeeltelijk ten minste heel dwaas en heel sentimentecl. Het was alleen omdat ik van dat „Llandedwijdd" eens wat van: Reg gie gehoord had. Hij was daar eens op een jachrpartij geweest... Dat had ik als een schakel beschouwd, toen ik dien naam ge- drulct zag op dat dikke postpapier. Wordt rervolgd Xt. 158. GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR. Agenda voor de op Donderdag 5 Juli 1923, nam. 1 uui to bouden raadsvcrgadericg. 1. Onderzoek van den geloofsbrief cn beeedi* ging van bet nieuw gekozen Raadlalid, den beer H. Klaver. Z Vaatstelling van die notulen dor vorige ver« gadering. Medodeelingcn. Ingekomen atuk* ken, 3. Benoeming peraoneal Gymnasium (Bijlagen nra. 103 en 110). 4. Vooratel inzake de melkvoorziening der gemeente (Bijlage nr. 194 van 1922). 3. Idem inzake bet verzoek van a. Verberoe tot wijziging van de rooilyn a an den Ken» nemertingel (Bijlage nr. 103). 6. Idem tot goedkeuring van bet Reglement van orde voor de vergaderingen van Burge* meester en Wetboudera (Bijlage nr. 100). 7. Idem inzake verienging van de Wagenma* kersstraat en tot verkoop van grond (Bij la* ge nr. 101). Vralgeo van de heeren Van Drunen en De Boer, reap, betreffende den dienstrooster voor bet personeel der gasfabriek, de wjji rdging van bet Reglement voor bet Burger* lijk Armbestuur en bet verkeer op de Za* terdagavondmarkt. 9. \4oorstel inzake wijziging der schoolgeldro* geling voor bet lager onderwijs .Bijlage nr. 87). 10. Idem tot toekenning van subsidie ten be* boeve van de pluimveetentoonstelling van I „Avea" (Bijlage nr. 102). 11. Rapport der Raadscommissio inzake het onderzoek van de geloofabrieven der by de periodieke verkiezing gekozen verklaarde Raadsledcn (Bijlage nr. 111.) 1Z Vooratel inzake bezoldiging administrateur gem. avondacbool voor nJjverbeidaonder* wijs (Bijlage nr. 104). 13. Idem inzake uitvoering Vleeschkeu rings* wet in de gemeente Zuid* en Noordacber* mer (Bijlage nr. 106). J4. Idem tot goedkeuring der 2e euppL begroo* ting voor bet Burgerlijk Armbestuur, dienst 1923 (Bijlage nr. 107). 13. Idem inzake bet vaststeDen van een veror* dening omtrent toekenning van pensioen aan Wetboudera (Bijlage nr. 113). 16. Vooratel tot aankoop van het voormalige Rijksopvoedingsgesticht (Bijlage nr. 115). 17. Idem tot verkoop van bouwterrein aan de Emmastraat (Bijlage nr. 114). 18. Idem inzake inbreng van gronden In het Grondbedrijf (Bijlage nr. 116). 19. Idem inzake onteigening perceelen ten be* boeve van verbreeding van de Krebbesteeg Bijlage nr. 117). 20. Idem tot benoeming van een gemeentelij* ken commissaris in de N. V. Alkmaar* ache Stadstram (Bijlage nr. 109). 21. Idem inzake verzoekschrift directeur N. V, „Bou wmaatschapp ij Westerweg" betreffen* de oetheffing verpbcbtmg tot uitvoering van werken ten beboeve van een bouwter* rein aan den Westerweg (Bijlage nr. 108). 22. Vaatstelling eerste suppletoir kohier hon* danbelasting, dienst 1923 (Bijlage nr. 112). 23. Behandeling van: a. beroepscbriften tegen aanslagen in den hoofdeiykea omslag (Bij* la go XXI); b. bezwaarschriften idem (Bij' lage XXII); e. beroepscbriften idem (By* lage XXIII); d. bezwaarschriften honden* belasting (Bijlage XXIV); e. bezwaarscbrif* ten vergunningsreobt (Bijlage XXV).

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 5