DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Baek- en Handelsdrukkerij v.h. Herms. COSTER ZOON, In verkeerde schoenen. Wjj drukken uw bezoekaankondigingskaarteu vlufl en net. FIUILLET05. Voordam G 9, ALKMAAR. No. 101 Honderd yfjf en twintigste Jaargang. 1923 Afoonnementsprijs bij yooruitbetaling per 3 maanden f2.—ft*. per post f2.50. Bewijsn. 5 ct Advertentiepr. 25 ct p. regel, grootere letters naar plaatsruimte. Brleyen franco N.T. Boek- en Handelsdr. y.h. Herms. Coster Zoon, Yoordam C9, Tel. Admlnistr. No. 3. Redactie No. 33. 11 JULI WOENSDAG Stadsnleuws .Proyinciaal nienws D« nummer beate&c uit 2 bladen Directeur: G. H. KRAK. lioofdredaoteurTj N. ADEMA. NED. MAATSCHAPPIJ TOT BEVOR- VORDERING DER PHARMACIE. Tweede dag. Wetenschappelijke Pharmacluiische conferentie. In de Cinema Americain alhier werd gis- ter de wetenschappelijke phannaceutische conferentie gehouden. De conferentie werd gdeid door Prof. Dr. L. van Itallie. Ondanks de wannte was het in de bioscoop heerlijk koel. De heer E. C. J. M. J. Hollman hield, mede namens prof. P. v. A Wielen, een verhande- ling over de bereiding van kleefpleister met behulp van latex. De methode, aldus spr., door de Pharmaco- pee gegeven voor de bereiding van kleefpleis ter is in de practijk zeer bezwaarlijk. Het duurt lang voordat de laatste restien caoutchouc uit de massa verdwenen zijn, terwijl het eindproduct danker gekleurd is. Door Prof, van der Widen en Hollman wordt nu de volgende methode aanbevolen: Maak uit olijfolie en reuzel een kalizeep, meng deze met de latex en lanoline, en prae- dpiteer hieruit met de berekende hoeveelheid loodacetaat de kleefpleister. Aangezien deze plieister evenals het pro duct van de Pharmacopee op den duur veel van haar Ideefkracht kan verliezen, werd uog naar betere voorschriften gezocht, en door combinatie van adepts lanae, latex, cera fla- va en colophonium kan tensldtte een behoor- lijk klevende piieiistennassa verkregen woo den. i Het woord was hierop aan iDr. W. van Rijn over het onderwerp Het aantoonen van Aldhylalcohol id ctlco- holische dranken. In die Preangerbode, aldus inleider, veav sdhenen in 1921 eesm tweetal berichten, waar- in medededing werd gedaan door een mili- tair apotheker diaf verSchillonde jenever-soor- ten meihylalcohol bevaiten en mitsdien ge- vaarlijk waren voor de gezondheid. Spr. heeft dit onderzodht en constateerde twee mogelijkbeden, 6f die oorzaak lag in die distilleerderij 6f er had naderhand een ver- valsching plaats gehad. Spr. vermeldde Han de verschillende metho- den, volgens welke het onderzoek verridit werd. lo. De methode van Mannich en Fendler, die daanop berustt, dat de spiritu- euse vloeistof zeer voorzichtig wordt gedistil- Teerid; 2o. het onderzoek van Phyl. Reif en Hanner waarbij de morphine, bij bovenver- melde reactiie gebezigd, wordt vervangen, door Guajocol, Apomorpbine of Galluszuur; 3o. de methode van Riche-Bardy, een ambte- lijke methode voor het aantoonen' van methyl- alcohol in jenever; 4o. het bepalen der con- stanten (optische) van methyl en althyl-al cohol. Spr. lichtte dan verder zijn onderzoek toe en toonde door ciifers en tabellen aan dat over al de reactie en ratferisiteit toeneemt, terwijl de brekingsindex belangrijk daalt, waarmeae hij bewezen achtte, dat zelfs een gering per centage methyl-alcohol met absolute zeker- heid kan worden aangetoond. Dr. J. J. Hofman ('s-Gravenhage) be- sprak hierna de Ontmengingstemperatuur der oplossingen van eenige aetherische olien en hun bestanddeelen. Reals in 1920 heeft hij van 15 verschillende aetherische olien de ont mengingstemperatuur bestudeerd met spiri- tus van verschillend gehalte. Het bleek hem, dat op deze wijze zonder kostbare toestellen, pnysische constanten kOnden worden verkregen, die voor dien apo theker van groot belang zijn om de deugde- lijkhdd dezer oliSn te beoordeelen.' Met den heer Potjewijd, pharm. stud, werden nu in het bijzonder anijsolie en louidnagelolie onderzocht. Uit het onderzoek van anijsolie blijkt dat Naar het Engelsch, door Berta Ruck. 12) Mijn oog vieil: Ten eerste op een rose satijnen dekbed en dlen glimmenden rand van een ledikamit dat mij totaal onbekend voorkwam. Ten tweede, op een kamer met licht ged behang en gebloemde sifcsen meubels die ik in't geheel niet kende. Ten derde op een paar met khaki bekleede schouders en een gezidht dat ik kende; een emstig jong gezidht met vriendelijke oogen, die mij steals aanzagen van achter die bril' leglazen. Reggie Penmore? Hoorde dit nog tot den droom? Of was het werkelijkheid? Indien hdt werkd'ijkhtid was, hoe was dat dan alles gebeurd? Reggie, wat doe je hier?" Toen dacht ik „Hier? Wat is hier?" „Wat beteekent aat alles?" vroeg ik. Mijn stem klonk zonderling zadit in mijn eigen ooren. Ik trachtte mij op te ridden in een zdlttende houding, maar moest het opgeven door een bijna verblindende pijn in mijn hoofd. Dc wilde mijn hand naar mijn hoofd bnen- gen. Ik kon mijn recfater arm niet bewegen. Hij hing in een doek! En nu voelde ik diat er ook een verband was oml mijn hoofd... de intmengingstemperatuur van anethol lager is dan van anijsolie, dat methylchavi- col niet het voomaamste bestanddeel dezer olie kan zijn en dat door bepaling der onib- mengingstemperatuur een duidelijk ondier- scheid is te bepalen tuschen anijsolie en steov anijsolie. Bij kruidnagelolie bllijkt de methode van rroote practische waarde voor bepaling van let engenolgehalte. De invloed werd nage- gaan ae acetengenol, caryophylleen op de ontmengingstemperatuur uitoefenen. Df. D. van Os, Amsterdam, sprak over de waardebepaling en normalisatie van desinfec- tiemiddelen. Terwijl enkelvoudige desinfectie- middelen zooals formaline, sublimaat boor- zuur etc. in hunne samenstelling gemakkelijk chemisch te beoordeelen zijn is dit niet het jeval met de samengestelde middelen, zooals ormaldehyde zeepoplossing, kresolzeepoplos- sing, creolin enz. Vooral de waardebepaling van onder fantasienamen in den handel ge- brachte middelen is langs chemischen weg soma zeer moeilijk. Een indeeling van desin- fectiemiddelen volgens een desinfectiefactor, lepaald langs bacteriologischen weg, is niet mogelijk, daar de desinfectiemiddelen Bpeci- fiek werken en eenzelfde methode voor alle middelen niet mogelijk is. Daarom is het be- ter, dat internationaal de bereiding en wijze van onderzoek voor de gemengde desinfectie middelen wordt vastgesteld. Dit zou van groot voordeel zijn bij het gebruik van desin fectiemiddelen op schepen en in quarantaine stations. Een dergelijke regeling zou in aan- sluiting van den arbeid der medische com- missie van den Volkenbond ter bestrijding van lesmettelijke ziekten kunnen geschieden. Prof. Dr. L. van Itallie (Leiden) deed me de namens mej. Harinsma 'n mededeeling om- trent de reaches aangegeven ter opsporing en identificatie van het alkalolde apomorphi ne. Het bleek bij onderzoekingen in het Pnar- maceutisch Laboratorium der Universiteit te Leiden, dat de daarvoor door Feinberg aan gegeven reactie niet altijd intreedt en dat toeyoeging van een weinig natriumbicarbo- naat de reactie tot een betrouwbare kan ma- ken. De spreker gaf nog een overzicht van nieu- we door hem en zijn medewerkster gevonden reaches, die volgens hem feitelijk niets ander3 zijn dan de reache van Pellagri, al worden ze ook op andere wijze verkregen. Vervolgens sprak Dr. D. van Os over het verdampen van vloeistoffen. Aan de hand van projectiebeelden en monsters lichtte hij verschillende procdde's van verdampen t o drogen toe. Speciaal stond hij stil bij het mo- derne verstuivingsproc6d6 volgen* Krause en Hopkinsian en gaf een inzicht in de tech- niek van dat belangrijke en voor de toekomst gewichtige proces. Prof, van Itallie bracht de inleiders dank en sloot de conferentie. Hierna werd een zeer interessante werkfilm der firma von Bayer en Co. te Leverkrusen vertoond. Deze film werd toegelicht door Dr. Thumen. In de in de Unie gehouden middagvergade- ring die werd bijgewoond door burgemeester Wendelaar. eenige vertegenwoordigers van de Belgiscne apothekersvereeniging, het eere- lid prof. dr. van Itallie en vertegenwoordi gers van studentenvereenigingen bood de heer dr. Haazen met eenige hartelijke woorden een adres van dank aan voor de ondervonden vriendschap en steun voor weduwen en wee- zen gedurende de oorlogsjaren ondervonden niet alleen van de Nederlandsche apothekers, maar ook van de Den en, Zweden en Zwitsers. Dit dankbaarheidsadres was vervat in- een keurig uitgevoerd album, dat omlijst was door een aantal platen van de eerste pharma copee der wereld. De htelpagina werd ge- vormd door een. in drie kleuren uitgevoerde plaats: „De Spiegel der Zeevaart". Voorts be- vatte dit bizonder smaakvol gedrukte boek platen van de eerste pharmacopee uit Amster- dam in 1636 en van Brussel in 1671. In symbolischen vorm kwam voorts de geestelij- ke toenadering van Belgie en Holland op bi zonder gelukkige wijze tot uiting. De heer Oscar van Schoor bood met eenige hoffelijke woorden den burgemeester van Alkmaar een verkleinden afdruk van dit boek- werk aan en herinnerde er aan, dat het thans 200 jaar geleden was dat te Alkmaar de eer ste pharmacopee verscheen. De burgemeester dankte voor deze bizon- dere attentie en zeide zich de diepe ontroering der Belgische Apothekers te kunnen indenkeu over den steun en de vriendschap die zij in de oorlogsjaren bij hun Nederlandsche collega's hadden ondervonden. Hij herinnerde aan den tijd van druk onder Philips II waarvan Bel- gen en Nederlanders slachtoffer dreigden te worden. Intusschen konden de Belgen nog beter dan de Nederlanders de oorlogsellende beoordeelen nu zij deze nog zoo kort geleden aan den lijve hebben ondervonden en de Hol landers buiten den krijg gebleven zijn. Gaarne aanvaardde hij namens het ge- meentebestuur het boekgeschenk en kwalifi- ceerde deze attentie als een fijngevoelden Hank geuit in een allerhartelijksten vorm (luide bravo's en hoera-geroepalle aanwezi- gen verheffen zich van hun zetels). De voorzitter der Maatschappij, de heer Van den Drees, dankte de Belgische verte genwoordigers eveneens voor dit geschenk. Hij had de verleende hulp als de meest een- voudige zaak der wereld beschouwd en hij is nu eenigszins verlegen over de wijze, waarop de Belgen hierop hebben gereageerd. Hij verzocht den Belgen hun collega's denharte- lijken dank der Maatschappij te willen over- brengen voor het prachtige geschenk en hun de groeten der Nederlanders aan te bieden. (Bravo's). De deelnemers begaven zich hierna per auto's naar Hoorn waar zij ten stadhuize officieel door het gemeentebestuur werden ontvangen. Van Hoorn werd naar Bergen aan Zee ge- reden, waar in hotel Nassau-Bergen werd gedineerd. Derde dag. Des morgens half 10 werd de openbare vergadering heropend. De voorzitter bracht, onder instemming der vergadering, hulde aan den verslaggever van de Alkmaarsche Courant voor het juiste verslag. De voorzitter stelde de begrooting aan de orde. Spr. deed eerst nog een voorstel voor de uitgifte van een voorschriftenboek. De regeling die voorloopig was aange- gaan werd goedgekeurd. Zeeland veronderstelde, dat de post pro memorie voor de receptentaxe precair was. De uitgave zal wel aanzienlijk worden, wat betreft de financien. De voorzitter stemde het toe, doch op de hooge kosten was wel gerekend. Het was ook mogelijk de po«t onvoorzien van 200 op 350 te brengen. Het voorstel inzake de contributie werd z h. s. aangenomen. Als plaats voor de volgende vergadering werd Amsterdam aangewezen. Bij de rondvraag stelde heer Huij«er na mens Utrecht voor verplichtend te stellen den prijs op de copie's voor de recepten te vermel- den. Zeeland ondersteunde dat voorstel. Friesland, Limburg en Hilversum hadden dat reeds departementaal bepaald. Haarlem was hierop juist om bijzondere redenen teruggekomen. De voorzitter was van meening dat slechts in noodzakelijke gevallen gebruik gemaakt moet worden van het recht verplichtingen op te leggen. Wat op andere wijze bereikt kan worden moet niet door dwang tot stand wor den gebrachi De heer Hofman oordeelde het beter 'deze aangelegenheid departementaal te regelen. Haarlem vroeg of het niet mogelijk was te bereiken dat tusschentijds iets werd gedaan tegen den verkoop der drogisten van alles en nog wat, zooals slaapmiddelen enz. De voorzitter zeide dat het hoofdbestuur reeds een jaar geleden, daartoe pogingen deed. De regeering gevoelt, nu een volledige wetswijziging in bewerking Is, echter niets voor een partieele wiiziging en men moet zich irij het inzicht van de regeering neerleggen. De heer Holman sprak, mede namens mej. Schroo, als afgevaardigden van de Ned. Phannaceutische Studentenvereeniging, dank uit voor de ondervonden gastvrijheid en sprak den wensch uit dat het contract tusschen bel- de vereenigingen zal blijven voortbestaan. De voorzitter meende den heer Jansen het woord te moelen weigeren, aangezien deze wilde spreken over een zaak, die in behande- ing wa« bij den eereraad. De vergadering vereenigde zich met dat standpunt. De vergadering ging hierop in comitd. Na heropening van de algemeene vergade ring deelde de voorzitter mede, dat de verga dering in comite zich vereenigd! had met het prae-advies van het Hoofdbestuur inzake het voorstel Overijsel, zoodat de toestemming van het Hoofdbestuur noodig is tot het aan- nemen van leden door de departementen, die tevoren> in departementen gevestigd1 waren, waarbij zij niet waren aangesloten. De voorzitter sloot hierop met een woord van dank de vergadering, waama de congres- sisten per „All!kmaar-Packet" een boottocht maakten naar Zaandam. (Wij wenschen op deze plaats het Hoofdbe stuur dank te brengen voor de tot uiting ge- komen waardeering voor ons werk. Dare waardeering steekt gunstig af bij: die van de commissie van ontvangt, die ons zelfs geeni programma had toegezonden van hetgeen zou gebeuren en er in het geheel niet aan gedacht heeft de pers, in afwijkmg van de usance, voor het feestelijke gededte uit te noodigen. Dat zooiets door Alkmaarders geschiedde betreuren wij wel het meest. Verslaggever.) „Wat is er 'gebeurd?" vroeg ik uiterst ver- baasd. „Wat heb ik met mij zelf uitgevoerd? Ben ik gewond?" „Het is niet zoo heel erg", zei de welbe- kende stem van het droomibeeld Reggie of was het de echte Rieggie? „Al'leein) een snee in uw voorhoofd en uw arm is een weinig verstuikt; het is niet ernr stig," sprak de welbekende stem op een' toon die mij! zoo bekend voorikwam. Hefc was Reggie die sprak, maar hij sprak alSof hii een vreemdelmg was. „U moet u nog wax rustig houden. Dat is alles. Goeden rnorgen... Dank u. Zuster..." Hi; verdweeni uit mijn gezichtsfeer. hij de kamer uitgegaan? Ja. Ik hoorde. hem de deur dieht doen. Ik hoorde ziin stem weer buiten de deur, ik zou denken heel luid spreken als tegen een dOove. („0 ja, mijn- heer. Alles gaat besfe"). Toen stond een ander op miaast mijn bed. Be zag de gedaante van een vrouw tusscben mij en het venster. Een straal zonlicht viel als een witte pdjl op het opgestoben haar van een vrouw. En een zachte vnouwesltem die mij bekend voorkwam en toch vrecmd zeide: „Het gaat goed! Hetgaat nu alles goed, lieve Vivie." En wie was Vivie? Onbestemd vroeg ik weer- .Waar ben ik? Lieve kind, je bent bij onsrzei de zachte, kalmeerende stem. „Ons?" „Je bent bij de familie van George." George's familie? Ach! Dat riep iets in mijn geheugen ltierug... Als een stortvloed bruiste het terug tot mijn geest. Ik herinner de miji den dag van gisteren. De reis in den trein. De opzichtig gekleede film-actrioe, met haar onbekookt plan in een opera comi- que thuis hoorende, mij mrit haar van rol te verwisselen! Ja, ze had mij1 aan het station Camrys den trein letterlijk uitgew<orpen Nu herinnerde ik mij alles! De Sutcuffe Smith familie en mijn weigering met hen mee te gaan! Miin ontmodtiing aan het sta tion Llandedwydd met sir Richard Mere dith.... (ja, dat was de naam: Meredith) den vriendelijken, dooven man, aan wien ik niet in staat was geweest mijn geschiedenis te ver- tdlen Ik herinnerde mij de aankomsKi in het huis „George's huis... Mijn vriendelijke ontvangst door George's moeder. Ik herin nerde mij alles tot den schrik van dien vori' gen avond toe. Die verschrikkelijke man!" nep ik plot- selmg uit, hevig huiverend toen ik mij het dreigende gezioit herinnerde dat mij tus schen de gordijnen had aamigestaard. nDie man die hier binnen kwam! Ik was zoo ver- schrik)tf. O! hij kwam regelrecht deze kamer in! Fk dacht Een zadite hand, die rook naar oandel- hout en potpourri werd op mijn mond ge- legd. „Stil kind. Je mioet niet praten' en je op- winden beval lady Meredith. „Je was hevig verschrikt, lief kind, maar nu is alles voorbij. E)ie man was een van de Duitsdhe krijgsge- vangenen, ontsnapt uit hdt; kamp te Camrys. UIT SCHOORL. Aan de Rijksuniversiteit te Leiden slaagde voor het candidaat-examen geneeskunde I de heer H. K. Kettenborg alhier. UIT BE'RGEIN. Vanwege diem Bond van Kermisvakgenoo- ten was verzocht aan de binnenkont in deze gemeente te houden winkellweek, een kermies- se d'<W 1 verbindep Om verschillende re denen is bestoten hirrop niet n te gaan. De reclame-oplofht welke gedurende g- noemde vinkellwe^k z»-u worden gehoud-n. kan wegene gebrek ??n deelntminig, niet dloorgaan. Overwogen wordt t'hans hiervoor iets anders in die pllaats te sltedlen. Aan het RlaiadsbesMt tot het dit jaar niet doen dloorgaan van de kermis, is door Ged States wederam goedkeuring geheCot. -Het sdhoolf .-est voor de kinderen der R. K. school is bepaald op Donderdag, 12 dezer De reis naai Amsterdam (Schen- ikellhaven) zall wordlani gemaakt met de beken- dle boot Pomona". Evenals varige jaren zal voor oulderen wedlerom1 die gelegraihdid gege ven wordlen den boottodht tegen betalng van een Mleiim bodrag, media te maken. Muziiek! t Is een bekendl versdhijhsel! diat de miensidb er tiweeeilllei beoordieeling op na houdlt; wordt aanigesprotoen. dloor een goed- gekllieiede vrouw en ge anitwoordt met: „Mp- vrouw"door een armelijk gekleede vrouw en ge zegt: „Vrouwtje, hoogstens juffrouwl Men denkt dat het hem gelukt is zich te ver- bergea- in een vrachtauto, onder ee» zakken. Hij moet een heel eind hebbec. inec- gereden den weg naar Llandedwydd op, voordat hij over het veld heeft kunnen vluch- iflen." „0 hij zag er zoo versdrrikkelijk uit „Stil maar! Hij werd hier op het buitenr goed gepakt. Straf heeft hem gevonden en opgeSloten, totdat de veldtwachter kwami. Hij is weg. Hioud je nit heel bedaard Vivie. De doktex zegt dat het voomaamste is je eenige dagen heel rustig te houden. Be praat nu niet langer met je, lieve." „Maar maar ik wou met u praten lady Meredith", begoq ik en ik zag die gradeuse gedaante in de grijze japon met bonten gar- neersel weer naar de deur gaan. „Ach toe Een kleine rilling van schrik beving mij toen ik de mouw van het kleedimgstuk opmerkte waar in die arm1 gestoken was. Het was een arm van dat bleek mauve ba- tist met een patroontje van kleine rose hartjes en versierd met een massa goedkoope kant. Ook rook de mouw naar vreemde sachet reukpoeder. De odeur die miss Vera Vayne (ik moest zeggen de jonge mevrouw George Meredith) verspreidde in den trdn. Niet alleen hep ik in overdrachtelijken zin in de schoenen van dat andere meisje, maar ook in wericdijke beteekenis droeg ik die nachtjapon van die andere! En dat niet alleen, maar aan den derden vinger van mijn linkerhand droeg ik een gladden oouden ring! Leesit diat een cellist een recital! zal geven in een1 initfem zaaltje en gij! gaat er been in die verwiachting hooge fcunst te genieten. Least dat dtezelfde cellist in cafe of cabar ret spedt en ge dlenkt niet meer aan Kunst; ge adit het die moeite van Duisiteren niet meer wiaardl Zo6 is die mensdhl! De criticus miag echter niet zoo zijn; mag niiet lletten op omgeving; moet beoordeelen iietgeen is. Met deze gedachte bezield, togen wSjl dian ook naar die caf6-Gonoertzaali van „De Rustendle Jager" am te beoordeelen het tot wartef aanigegraeidle ,£>cd\ En onize stelffinig iMerboveu :geuit werd' wel bewiaanhdildl; want die aandladht van1 het pu- bliiek was gering te noemen toen die heer w'ij- lle een Cellio-voaniracht gaf, die waariijfc een extra besprekinig verdiemde; vooral; het mldldiendleel dier „Si3te" werd gespeeld met meesitersdhap; wiat een heerlijk, zachtvloden- de toon weet hij den Cello te ontlokken; 't is die modte van luiBtenen wdi waard.i I>e pianist Kroon was kliaarblfijkelijfc on- dler dlen inldirulki van (hiet sptili des heeren Wijle want zijn begeMding was zoo broos, zoo teer en todhi zoo opgaandl in het spel van den partner, dat beider spell 6en leek. iDe tweede vtolist, 'hoewel! minder op den voor grand tredendj, d® ook een goeide kracht en nog eens te zeggen dat 'KO Siewerts weer zijn beste troeven uitspeelde is onnoodig. We hadden varige week twee avonden aanigievuld met de heeren Tholen en van Liier; vole zaall, voli terras, veell buitenleden en groot suooes. i Mor,genavond en .Vrfijdagavond komt Wil ly Oorsari; we verwaenteni dat ,,'De Rusten dle" igeen stoelen igenoeg heeft; t is nog 'al tijd een genot naar haar te luisteren. Die zaall biedt een gezefflgen, edht feesrte- lijken aanblik; dat fraai gedrapeerde, met anten versilerde podiumi, de ergenaardige _dhtverdeelling, t is allies een bezoek aan „De Rustende Jager" waard Wij1 zulDeni voor de laatste maal dit ver- sliaigje nog opnemen, maar wijZen inzender er opi, dat hlet onwenschelijk gebkken is, be- oardeeling Van particulliere strijfcjes hoe voortreffdijk ook in onze courant op te niemen. De gnens tusschen de 6tablassementen waarvan men de muziek wel en die waarvan men ze niet kan bespneken is zeer moeilijk te tneUdben en het is heel venvdlend den een te moeten weigeren wat men den ander wfel toestaai. Red. Alkrn. Crt.) UIT HOORN. Op advies van den school arts is in overleg met den Inspecteur van het L. O. door het R K- Schoolbestuur de R. K. Meis- jes- en Bewaarschool gesloten, zulks in ver band met het heerschen van diphteritis aan die scholen. Talrijke leerlingen zullen aan een onderzoek worden onderworpen Heden is alhier overleden de heer Ni lNObel, Rijkstuinbouwconsulent, tevens Direc teur van de Rij kstu inbouwwinterschoolDe heer Nobel bereikte den leeftijd van 51 jaar O ellende! Hoe was dat dan toch ge beurd? Wie had mij dat aangedaan Wie had een trouwring voor mij opgezocht? Een weinig later begreep ik dat ze mijn moederis ring vani mijn retinteihand's vinger hadden genomen, waaraan ik hem gewoonlijk droeg. Ik veronderstel diat ze dachten: bij vero-issin?. ,,Lady Meredith", riep ik weer. „Dr ben... Z&\ het mij in dit huis ooit vergund wor den een zin uit te spreken: Weder werd ik in die rede gevallen. „Als je een stout kind bent en met mij wilt spreken sprak de stem van George's moe der teeder berispend, „dan zal ik weg- moe ten gaan." En zij ging weg Voordat de deur achter haar gesloten werd, zei ze: „Ik zal zuster Phylis sturen om op je te passen." HDOFDSTUK IX. Prison de Luxe. Ik ben een gevangene. Ik ben nu bijna twee heele dagen een gevangene geweest. Ja. In alle opzichten ben ik, Rose White- lands, even goed eem gevangene in Lady Me rediths mooie logeerkamer, als die Duit- scher, die weer gevat is in net kamp te Cam rys. (Wordt vervolgd.) ALKMAARSCHE COURANT. V

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 5