a op de oranje band vermgcll by het wasschen van zyden stoffen overyroote hille fe oerpab/i/) waorbo/ytdi GMa//re/f en ecbtbe/d van cte cJ^Eaf^W&aarom Q/azen buisje 75 cents. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AJLlKMAA'R! roeipan sallicitanten op niajar de betreJdkinc vans TI JIDELIlJK LEERAAR in ihet hand)- en va'kteekenen- aan die Gem. AvondsdhooH voor Ndjverhtid&ondenwiis, in hat bezit van de wetfcekjlke bevoegdheid. Sa faris volgens rijlksregellnig. Inlidhtingen bij den Waam. Directeur aian die school. Stukken in te zendien v66r 28 Juli as. aan het gemeentebestuur (op zegel van 30 ctsi) indien alle tegenstellingen overbrugd worden en socialisten en communisten samenwerken. De vergadering besloot twee vertegenwoor- digers van het al-Russisch verbond als toe- hoorders tot het congres toe te laten. DE HERSTELKWESTIE. Vermoedelijk zou het Britsche antwoord op de jongste Duitsche nota, alsmede het bege- leidende schrijven aan de geallieerde regee- ringen, waarn de Britsche regeering haar standpunt uiteenzet, gisteravond in afschrift aan de leden van het kabinet ter kennisma- ming worden toegezonden naar de Times meldt. In dit geval zullen de beide document ten reeds morgen in den ministerraad worden besproken. SCHAAKWEDSTRIJD TE OSTRAU. Nog slechts 6en ronde en het schaaktoiur- nooi te Ostrau is ten einde. Belangwekkend was het vooral door E meespelen van Lasiker en voor ons door de deelname van Euwe. Lasker heeft thans met 9% (uit 12) die lei- dinj, gevolgd door Red met 8 p. en 1 hang1- partij. 3e is Grunfeld met 8, vol'gen Tartaho- wer en Selesnieff met 7 en Euwe met 6%. In de laatste ronde speelt Euwe met Tar- rasch. Lasker heeft nog een zware partiij: aan Tartahower, terwijl Red met Grtinfeld 9peelt. KORTE BERICHTEN. Naar de Vossische Ztg. uit Parijs ver- neemt, is er tusschen Frankrijk en Italie eene zekere spanning ontstaan wegens Tunis, waar de Italiaansdhe kolonie veromtrust wordt door de Fransche bemoeiingen. De Italiaan- sche gezant zou gisteren deze kwestie met Poincare besproken -hebben, die naar de meening der fasdsten nog belangrijker is dan de schadeloosstellingskwesde. Naar uit Belgrado bericht wordt, ra- tificeerde de ministerraad de met Duitsch land in Juni gesloten overeentoomst aangaan- de de regeliing der schadel oosstellingsleve- ringen. Naar aanleiding van de nieuwie loonen der miijnwerkers worden in Duitschland' de verkoopsprijzen van brandstoffetn van 17 31 Juli met 63 pCt. verhoogd. Bij de algemeene stemming der Silezi- sche metaalarbeiders is met eene meerdeiheid van 6/10 tot staking besloten. Sir Laming Worthington Evans, direc- teur-geineraal der Engelsche posterijen, ver- klaarde in het parlement, dat de Post 800 acres land had gekocht nabij: Rugby voor een radio-kra ch t-station als schakeli in dlen draad- loozen keten van het Rijk. De Engelsche koning van de koningin vergezelld, heropende hedten Westminster Hall, waaraan gedurende acht jaren herstel- lingen zijn verridht. Westminster Hall weid als paleis en sterkte geibouwd door koning William in de lie eeuw en is het tooneell ge- weest van meer gedenkwaardige gebeurte- nissen in de Engelsche geschiedlenis dan denig ander gebouw. De prins van Wales opende heden het zesde driejaarlijkscheh congres der Interna tionale Vereeniging van Chirurgijns in de zalen van de Royal Society of Medicine te Londen. Vijfhonderd van die meest beroemde chirurgijns ter wereld waren aanwezig. De Fransche regeering heeft den ver- bannen oud-minister van Binnenlandsdhe Zap- ken Malvy toegestaan, het land binnen te ko- men, om zijn zieken vader te bezoeken, die in tusschen is overleden. August Batsdiari, oprichter en direc teur van de bekende sigarettenfabriek, is, naar de „Frankf. Zeitung" uit Baden-Baden vemeemt, overleden. Hij bereikte den leeftijd van 69 jaar. Op een verzoek om steun voor de Duit sche studenten, die in behoeftige omstandig- heden verkeeren, heeft de paus een gift van 100.000 Lire gezoncten. Volgens een bericht uit Hamburg, wordt de kapitein van het Engelsche stoomschip System*", Parker genaamd, die zich aan wal had begeven, sedert Maandag vermiist. Er is nog geen verbetering in de sta king van de Londensche havens, waar thans meer dan 50.000 man staken. De toestand wordt emstiger, daar men vreest, dat de transportarbeiders, welke havengoederen ver- voeren, vandaag eveneens het werk zullen neerlleggen. De Belgische Kamer beeindigde gister de debatten betreffende den militairen dienst- fijd. Zij nam1 met 86 tegen 76 stemimen en 5 mthoudingen het regeerings-ontwerp aan, waarbij de diensttiid wordt vastgesteld op 12 maanden voor de infanterie en 13 maanden voor de andere wapenen. De commissie. welk werd ingesteld tot reoelincr der A"ierikaan<srlie oorlogsaanspra- ker temmnvm* Duitschland, heeft haar eerste beslissing genomeo, waarbij zij aan de Io- temational Harvesters Company een vergoe- ding toekent van 3.316.000 dollar voor in Duitschland in beslag gen omen eigendom- men. Biira&Blaiid. PROVINCIATE STATEN VAN NOORD-HOLLAND. Gisteren zijn de Staten in openbare zitting bijeen gekomen Besloten werd tot toelating als lid van den heer C. Maarschalk. De heer Maarschalk legde daama den vereischten eed af. De heer Mendels voerdle het woord over de al of niet toelating van den heer Ceton. Spr zeide, dat de brief was binnengekomen binnen den bepaalden termijn, maar er be st aat geen officieele verifieering of constatee- ring van de stukken. De inhoud van. de door den heer Ceton ingezonden enveloppe is niet onmiddellijk precies nagegaan. Men zag, dat er stukken in waren, die be trekking hadden op de verhuizing van den heer Ceton. Spreker adviseerde tot toelating. De heer Kleerekoper kwam tot een andere slotsom. Men moet in deze zaak geheel af- gaan op supposdttes. De Staten kumien niets anders doen, dan eischen dat alle geloofsbrie- ven aanwezig zijn. De heer Ceton kan niet toegelaten worden. Mevrouw van Zekn-v. d. Berg betoogde, dat de heer Ceton zeer nauwkeurig is. De ont- brekende geloofsbrief kan well op de griffie verloren zijn geraakt Spr. wilde den heer Ce ton toelatm. De heer KeteLaar zeide, dat de Staten zich op een formeel standpunt moeten stellen Dit is de eenige weg. De Staten zullen moeten be- sltuiten tot niet toelating. De heer van Tienen is het hiermede eens. Dc heer Mendels repliceerde en handhaafde zijn meening. Door de uitspraak der kieziers m^ geen streep gehaald worden Er werd gestemd over de conclusie van die commissie om den heer Ceton niet toe te laten. Deze conclusie werd aangenomen met 53 te gen 15 stemmen. Ged. Staten stelden voor, ter gelegenheid van het jubileum van de Koningin een adres van hulde namens de Prov. Staten aan- de Ko ningin te zenden. De heer Polak verklaarde zdch namens de sociaal-democratische fractie tegen dit voor- stel, eveneens de heer Vader namens zijn communistische partijgenooten. Het voorstd werd aangenomen met 46 tegen 19 stemmen-. VerschiUende subsidies werden verleend en verhoogd. De heer Korff stelde voor aan de PoMevak- school te Hilversum een iaarlijksche subsiidie van 1000 te verleenen, (Ged. Staten haddien afwijzend beschiikt op het verzoek van de school can subsidie). De heer Dam steunde het vooistel. Db heer den Exter zeide, dlat de school een rijksbelang is, want er worden ook rijiksveld- wachters opgeleid. De heer Bruch betoogde, dat het hier geen provinciaal belang gold. Het rijk scnuift meer en meer de kosten van politie af op pro- vincie en gemeenten. De school is een rijiksbe- laug De heer van Lennep (Ged. Staten) betoogde dat goede politie in het belang van de ge meenten is. De provincie moet niet het terrein der gemeenten oetreden. De heer Korff trok zijn vooistel in. Het voorstel tot wijziging van het ambtena- renreglement 1920 werd aangenomen, nadlat eenige leden het woord hadden gevoerd en de heer Gerhard (Ged Staten) gezegd had dat overwogen zou worden of Ged. Saten al of niet zullen komen met voorstelien tot wijzi ging van den werktijd. Ged. Staten hebben getracht zoodanige maatregelen te nemen, dat het ambtenarenreglement nu zoo spoedig mogelijk kan worde ningevoeid. Ooik ae wij ziging in het salarisreglement 1920 werd aangenomen. Bij de subsidie ten behoeve van de Tuber- culoaebestrijding vroeg dr. De Hartogh welk ricbtsnoer geldt bij de distributie van de sub sidie Spr. meend'e, dat er meer geld moest gegeven worden voor de bestrijding dan voor de verpleging. De heer Van Lennep (Ged. Staten), gaf eenige toelichtingen. Vastgesteld werden eenige suppletoire be- grootingen en rekeningen en verantwoor- ding van de provinciate ziekenhuizen nabij Santpoort en te Bakkum. De heer Golijn vestigde er de aandacht op, dat de geestel'ijke verzorger van db Protes- tantsche patienten van het provinciaal zie- ken-huis nabij Santpoort op pensioen is ge- steld. De geestelijke verzorging wordt nu bij ringbeurt waargenomeo. Spr vroeg of er gen vaste geestelijke verzorger zal worden aangesteld. De heer Van Lennep (Ged. Staten zeide dat spoedig een uitspraak van Ged. Staten in de- zen kan wordbn verwacht. VerschiUende wijZigingen in bijzondere re- glementen van polders en waterschappen werden goedgekeurd Het voorstd tot beschikbaarsteMng van 10.000 voor de verbetering van den SpaarndamSantpoort werd goedg eveneens de eerste suppletoire begrootingen voor de provinciate eledriciteits- en waterlei- dingsbedrijven en het voorstel om grond te Bevcrwijk aan te koopen ten behoeve van- dike bedlrijven. Aangenomen werd het voorstel tot het ver leenen van een bijdrage aan het rijk voor den aanleg van een nieuw buitenkanaal naar de te bouwen nieuwe schutsluis te IJmuiden. Aangenomen werd o. m. nog een voorstel tot hetverleenen van een rente en aflossings- garantie en van een voorechot ten behoeve van de naamlooze vennootschap P.E.G.E. AL Hiema werd de vergadering verdaagd! tot Vriidag 27 Juli, 'smorgens om half 11. De verkiezing van de leden der Eerste Kamer zal om 11 uur gehouden worden. rieniPTigd Nieiiws fNBREKER GESTOORD. De eigenaar van de firma Tob. Groen en Co. in reclame-art ike'en passeerde gisiterea- avond omstreeks 10 uur zijn magazijn aan de Heerengracht toen juist een postbeambte bezig was aan ae brievenbus te morrden. Op de vraag van den heer Groen, wat hij daar deed antwoordde de postbeambte, een expresbrief in de bus te hebben gedaan. De heer Groen ontsloot daarop de voordeur en toen bleek hem tot zijne ontsteltenis, dat het eru Zijde is Heerlijk om te drag ^Vanneer U zijde op de juiste wijze wascht.zult U zien dat zijden stoffen zeer lang mee kunnen. Wrijf nooit zeep op zijde. want dan breken de fijne draadjes. ^Vasch zijde in een lauw LUX ®PPje en spoe] uit in lauw water. Dan drogen in een schoonen oanddoek en strijken met een warm geen beet ijzer. y ermijd heet water, heete en heete zon. DB LEVERS KEEP StAATSCHAPPfJ VLAARWNCEM, nachtslot niet gesloten was. Hij dlraaide het licht op en hoorde toen plotselmg geritsel. Twee mannen kwamen uit het magazijn op hem af en riepen hem toe de deur te sluiten, daar zij hem iets hadden mede te deelen. Vreezende, dat er nog meer ongenoode gas ten binnen waren, liep de heer Groen- naar bui- -ten, waar hij om fiulp riep. De beide mannen namen daarop die vlucht langs de Heeren gracht. De politie, die intusschen op het hulp- geroep ter pdaaifcse was gekomen, doorzocht het magazijn, waar bleek, dat de gestoorde inbrekers reeds bezig waren geweest de brandkast te forceeren. Er werd echter niets vermist. De voordeur was met een gewonen sileutel geopend. De politie stelde hedenuacht een ultgebnedd onderzoek in naar de daders; dlaarbij' werd tevens onderzocht, of ook die postbeambte aan het complot had deelgenomen. DE BEDR1EGELIJKE FOTO. De aardige, 19-jarige Maude Reevera, wo- nende te Tottenham, kwam dezer dagen te New Yoitk aan, ten einde in het huwelijk te tredien met een riiken kruidenier. Toen de aanstaande brukfegom echter op Eliis Is land kwam, om het meisje op tie eischen, wendde zij zich verschrikt af en riep uit: ,jOh, dat is niet de man, diem ik heb bemdnd. Zijn foto toonde hem als een flinken jongen en hij is tweemaal zoo oudi als ik hem schat- te. Het is mij onmogelijk hem te trouwen, wij zouden beidern ongdulddg zijn". Harris, de telteurgestelde bruidegom ween- de bij het onderzoek, dat werd ingesteld door de autoriteiten en vcrtelde het meisje van het huisje, dat hij te Long Island bij iw York had gekocht en voor haar had in- gericht. Zij bleef echter weigeren en gaf hem dern diamanten- ring, welken hij- haar gezon- den had terug, waarop hij haar bet hem ge- zonden portret overliandigde. De emigratie-auto ri teiten schreven toen op de vergunning dit eenvoudige woord: „Ge- weigerd", waarop miss Eeevers per ss. Ma jestic" van de white Star line maar huis werd gezonden. Haar ouders vvisten niets van de terug- komst van Maude, doch toen de verslaggever van de „Daily Mail" aan welk blad wij dit verhaal ontleeneni hun het bericht bracht, waren- zij zeer veibeugd. Nadat mijn dochtter was vertrokken zeide de moieder, voelde ik hoezeer ik naar haar verlangde, en't Amerikaansche consu- Haat zond voor mij een telegram naar den- Britschen consul te New York met verzoek mijn dochter te vragen terng te keeren. Meneer Harris kreeg mijn dochter lief door een foto van haar en schreef haar ge durende een jaar lang acht of negen brie- ven per week. Hij heeft zich zeer correct ge- dragen en ik ben er zeker van, dat hij een goede man voor mijne dochter zou zijn ge weest. DE „DOKUS RIJKERS". G'istermorgen heeft in het Koninklijk Insti- tuur voor de Marine het Hoofdbestuur van de N - en Z.-Holi Reddingmaatschappij de nieuwe motorreddingboot „Dorus Rijkers" plechtig overgedragen aan het plaatselijk be- situur dezer maatschappij te Helder. Van het hoofdbestuur waren aanwezig de voorzitter, de heer TegelbeTg, directeur dfer Maatschap pij „Nederland", de secretaris de heer De Booy, voorts o. m. vele leden van het plaatse lijk bestuur, de commandant van de steHihg van Den Helder de schout-bij)-nadit G Focfc, de burgemeester van den Helder, de oud- schipper Theod. Rijkers en de schipper en machinist van de nieuwe boot. Met een hartelijk woord droeg de heer Te- gelberg het vaartuig over aan het plaatselijk bestuur. Spr. hoopte, dat Dorus Ri]kers veel genoegen van zijn petelcind zou mogen bele- ven, en wees op de groote verantwoordelijk- heid, vooral van den schipper eener dergelijke boot, die, meestal onder zeer ongunsfige om- sitandigheden, een helder en ldoek oordeel moet hebben. De oude Dorus Rijkers, de boret behangen met medail-les, zeide dait Mjzelf veel plezier van zijn arbeid hal beleefd, daar hij steeds alle sduphreukelingen had mogen redden, waarvoor hij was uitgevaren. Hiji hoopte, dat zijn opvolger van zijn nieuwe boot nog meer genoegen mocht beleven De kolonel Lam, commandant van het In- stifuut, aanvaardde als voorzitter van het plaatselijk bestuur het geschienk, de burge- mecSster van den Helder dlankte namens, de gemeente voor de stationneering van deze boot, die aan de modernste eischen voldoet, de schout-bijrnacht Fock voegde een woord van waardeering aan het gesprokene, en ten slotte het gezelschap aan boord van de nieuwe een tochtje maken op de reede van Texel. DE DAG. De N. R. Ct. schrijft: Zooals de heer Broekhuys geadverteerd heeft, zouden alle redactieleden van De Dag, die gistermorgen in de Sofialaan 1 de pre- sentielijst teekenden, beschouwd worden bun contract niet te hebben verbroken. Volgens een door hem verspreid perscom- munique hebben „bijna alle" Dag-joumalis- ten aan de oproeping gehioor gegeven, met uitzondering van den heer Schroder. Dien- tengevolge, aldus het communique, is voorge- steld dat aan elken contractant wordt betaald het voile salaris, dat hij in zijn vroegeren werkkring verdiende, totdat hij een anderen werkkring heeft gevonden, met dien verstan- de evenwel, dat deze bepaling ophoudt, zoo- dra de contractijd verstreken is. Niemand wordt van dit voorstel buitengesloten, doch het moet collectief worden aangenomen. Het communique besluit met de mededeeling, dat plannen worden overwogen om een weekblad op te richten. Over dit voorstel is in een gehouden huis- houdelijke vergadering van de red-actie be- raadslaagd. Blijkens een na afloop verstrek- te mededeeling, achtte de vergacfering het onmogelijk zonder aanvulling en toelichting door den heer Broekhuys het vaag gestelde voorstel in behandieliqg te nemen. Omtrent de kwestie, of gisteren inderdaad „bijna alle" redactieleden de presentielijst hebben geteekend, verschafte deze mededee ling geen licht. Men leest er alleen in, dat „de bedoeling van het al of niet onderteeke- nen van de presentielijst op gisteren geheel buiten de vertrouwenskwestie omging." BRAND. De vermoedelijke oorzaak van den brand in een garage te Gouda is gezocht in lood- gieterswerkzaamheden. De Bond van Lood- gieters- en Fitterspatroons in Nederland heeft van het commissariaat van politie vernomen, dat de oorzaak was een in stroo terecht ge komen brandende sigaret, door den zoon van den eigenaar weggeworpen. Een boerenplaats onder Fijnje van den vee- houder K. I. de J. is gistermiddag in vlam- men opgegaan. De oorzaak is hooibroei. Niets kon worden gered. DE GEMEENTEBEGROOTINO VAN UTRECHT. Verschenen is het kon. besluit, waarbij on- gegrond is verklaard het beroep, ingesteld door den raad der gemeente Utrecht tegen het besluit van Ged. Staten van Utrecht, waarbij goedkeuring is onthouden aan de begrooting dier gemeente voor het dienstjaar 1923. OPGEHEVEN. 'De personenautlodiensit Amsterdaim-Pur- merend is wegens -gebrek aian passagiens op- gehe-ven. OVER DE ORE'NS GEZET. Te Sdlingen ('Or.) zijn igistemaoht ttwee Duitechers aanfgeihlouden, igeiwapend met re volvers en inlbrekerswerktuiigen, die zeiden naar Amsterdam te willen. Ze zijn over de grens gezet. PAARD OP HOL. Maandagmiddag sloeg het paard van den landbouwer S. uit De Lutte op den Benthei- merstraatweg te Oldenzaal, op hoi. S. viel van den wagen en kwam met het hoofd onder de wielen. De ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. S. was we- duwnaar met vijf kinderen. BRAND. Te Dongen is gisferocfotend -geheel af-ge- brandL venmoedeldjik doordat kinderen met vuiur naldldten gespeeld, de gemeenscihappellj- ke waning van H. de W., eni A. H. De in- boedel- van den llaatste iia nagenoeg gered OVERREDEN. De 19-jarige mej. M. van E. reed een vrachtauto op de Diederboordensdam te Zwolle achterop. Toen zij den auto passeeren wilde, raakte de trapper van haar fiets het trottoir, waardoor zij onder den wagen viel. Zij werd overreden en overleed bijna onmid dellijk. VERDRONKEN. Een vriend van den 19-jarigen militair H. W. F. uit Delft, in garnizoen in Waalsdorp, is de politie te 's-Gravenhage komen meedee- len, dat deze bij het zwemmen in zee bij Kijk- duin is verdronken. Zijn fiets werd op het strand gevonden. Te Linne is de 13-jarige Q. bij het baden in de Maas verdronken. Te Nieuwolde is de landbouwer B. in de vaart gegleden en verdronken. LOUIS COUPERUS. f In het Vad. herdenkt Henri Borel den vriend, die zoo onverwachts „uit dit leven tot een ander leven is overgegaan." „Deze man, dien men- ten onrechte om zijn sensibiliteit en nervositeit en subtielheid en vrouwelijke zachtheid wel eens geaffecteerd dacht, was in waarheid: een levensmoede. Het laatste, geestige feuilleton in het Vad. over de nuttelooze verspilling van ons leven was voorafgegaan, een paar maanden gele- den, door een gesprek, dat ix met hem in Bellevue had, en waarin hij mij zeide: „Is 't niet affreus, Borel, iederen morgen weer het- zelfde: bad nemen, scheren, schoon onder- goed, schoenen aantrekken, koje thee, brood- jes, al maar door al maar door Het lijkt komisch, maar was tragisch. Deze door het alledagbestaan moe geslagen mensch, die vol schoone fantazieen en droomen was, werd ge- marteld door de honderden futiliteiten van het leven. Zijn soigneeren van zijn lichaam en Heeding was er een verwoede verdediging te gen, een verdediging tegen- het banale en lee- lijke. Hij was er bang voor als een- kind voor het donker, en het verschrikkelijkste vond hij oud worden. Daar heb ik lang en bang met hem over gesproken. Hij haatte alles wat oud was. Hi] had b.v. een kinderlijken afkeer voor oude dokters met baarden, en- wilde alleen jonge hebben, die jeugd in zijn kamer brach- ten. Hij vond het een verschrikking ooit „een oud heertje" te worden Le bon Dieu is goed voor hem geweest. Louis is niet oud geworden, maar ziek gewor- den terwijl hij nog even helder van geest was en nog even schitterende taal schreef als ooit te voren. De horreur van den afgetakelden ouderdom heeft hij niet behoeven door te maken. .Geen feestredenaars kunnen hem nu meer toespreken, geen ridderorden hem meer wor den verleend. Nu begint voor hem eerst de groote eer, die niemand hem schenken kon dan hijzelf: voort te leven onder de men- schen door zijn kunst, in de Litterateur van zijn volk." Thans is vastgesteld, dat de crematie zal plaats hebben Donderdag te 12 uur op Wes- terveld (halte Driehuizen). Prorineiaal Nieuws UIT BERGEN. De heer BerMwut heeft voor Zaterdag- avond) in ziijln restaurant iets biijtzoeders -ge- onganiseerd en iwel een vocaal-ooncert, door het mannenikoor -St. Gerardius-Majella uit Amsterdlam, met medewerkinig van den ba- ritonzaniger den heer Henk Veilburgt. Men- leze verder de adlvertentiie in diit num- mier. UIT SCHAGIEM In antwoordl op een verzoek van den Vak- bondl can Kermiisvaklgenooten tat de Konin gin gericht, of het veilbinden van kermisiver- makeni aan de Jubileumsfeesten af-keuring ontmoet, 'werd door den- particulier secretaris van die -koningin het voligende beriidht: ,,H. M. droeg miii' op u- ter kennis te bren- geni, diat H. M. diaarop geen invloed kan uitoefenen. Met bestuur zal zich -hebben te richten tot de Plaatselijkie Comite's daar H. M. geheel' buiten deze aangelegenheid wensdh-t te blljtven." Ail hier, zegt de Telg., is een commissie uit dc burgerii benoemd, welke den burgemeester zal verzoeken zich meer daadwerkelijk met de belangen der burgerij te bemoeien. Tfl^granurien van hedeii DE STAKINGEN TE LONDEN. LONDEN, 18 Juli. De transportarbei- dersstakingen breiden zich uit. In Covents- garden hebben 3 botsingen plaats gehad tusschen stakers en politie. De werkgevers nemen tegenmaatregelen. HET ANTWOORD AAN DUISCHLAND. PARIJS, 17 Juli Het cctwerp-antwoord der Britsche regeering op de Duitsche nota zal na ontvangst hier grondig door het Fransche kabinet worden bestud-eerd. Een speciale bijeenkomst van het kabinet zal daarvoar plaats hebben Verwacht wordt, dat de Fransche regee ring een schriftelijk antwqord naar Londen zal zenden. Gemeld wordt, dat de Britsche regeering zou voorstelien een voorloopig antwoord aan de Duitsche regeering te zenden, getee kend door a-lle gealileerden, waarin zou worden medegeaeeld, dat indien de Duit sche regeering formeel- alle Verordeningen inzake het lijdelijk verzet intrekt, Frankrijk en Belgiie ebereid zullen zijn- het karakter van de Ruhrbezetting te veranderen en van hun kant zullen de gealheerden dan de waarborgen en vdl'igheidsbepalingen, voorgesteld in het Duitsche memorandum van 7 Juni, emstig onderzoeken. DE STAKINGEN IN SPANJE. MADRID, 18 Juli. De Spaansche ko ning teekende een decreet, waarbij de civiele gouverneur Palencia wordt ontslagen in verband met de staking in het bankbedrijlf. BAYER BMi—i mm SUHLCHT m UFEBUOt.

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 2