Op zoek naar vier stuivers. Vliegenkappen en -kasten. Fa. R. J. Hcuwing, Hient G 7, Alkmaar DE DUURTE IN FRAUKRIJK. AIX LA CHAPELLE (Frankrijk), 18 Juli. Tcngevolge van de duuiie hadden hier on- geregeldheden plaats. De arbeidere plun- dcrden verschillende winkels en de arbekb- beurs. De politie verspreiddie de manifestan- ten. ■ERiNSTIOEl ONLUSTEN. ILOINIDEIN; IS Juli. Uiti Jaffa( bdj Je- nuzalem) wordlt getmeld, dat Maandag on- liusten. zijlni /uitgeorakea onder de Jooasche iknigranten, die geen werfc foonden vinden. Briitsche mi'lutaire politie en pantserwa- gens zajn naar Jaffa gezonden. De toestand te Jaffa in de Joodsidhe wiji- ken is emstig. i De orde is door charges van de Britsche politie herstedd. 25 personen werden gear- resiteerd. Vensoheidene gewonden zijlni in net hos- piitaall opgenomen. Een jood werd gedbod. VOETBAL. AMSTERDAM, 18 Juni. De buitengewo- ne algemeene vergadering van- Blauw-Wit heeft zich in een motie uitgesproken tegen de nieuwe competiitie van den N. V. B. De vergadering nam aan bet printipe dat spelr peif de maatstaf is en niet het aantal de afdeeling bepaalt en droeg het bestuur op die maatregelen te treffen, die het noodig acht tot het handhaven van een Weste- lijike lste Idas; indien het noodig is niet in te schrijven voot de nieuwe competitie, doch geeft de voorkeur aan een zelfstandige competitie der eersite klasse en zoo noodig ae kampionen der overgangskiasse, alsme- de voor de reserve-elftallen der lste Masse. VEROORDEELD. HEERENVEEN, 18 Juli. De rechifoank veroordeelde de 2 personen te Ter Apel die terecht stonden ierzake voor inbraak en diefstal van 47000 uit h'het postkantoor tot 3M en IVz jaar gevangenisstraf met af- trek van preventief. De eisdi was 6 en 4 jaar. ONTSLAGAANVRAOE MINISTER DE GEER. DEN HAAG, 18 Juli De Ministerraad heeft besloten in het aanstaande najaar op de onverwijLde behandding der Vlootwet aan te dringen, met de bedoeling haar op 1 Januari 1924 in werMng te doen treden. Daar de Minister van Fin and&n zich n'iet met dit besluit kon vereenigen, heeft hiji biji de Koningin znii ontslagaanvrage inge- diend De Koningin heeft deze ontslag aanvrage in handen van den vooorzitter van den ministerraad gesteld. DE STA'KPNG IN HET TAXEBEDRIJF ALGEMEEN. AMSTERDAM., 18 Juli. De gisteren uitgebroken staking van taxichauffeurs, waarbij slechts de „E.N.T.A.M." betrok- kea was, heeft zich uitgebreid tot het ge- heele Taxibedrijf. Vannacht is in een vergadering van de Chauffeurs-Vereeniging „Bewust Streven" besloten het werk algemeen neer te leggen ea dientengevolge is vanmorgen geen en- kele huurauto uitgereden. JStadsuimiws TOELATINGSEXAMEN R. H. B. S. Toegelaten werden de volgende leerlingen: Klasse 3. C. M. Vink, Alkmaar. Klasse 2. D. P. Rezelman, Schagen. Klasse I: A. C. Asjes, Alkmaar; G. Bak- ker, Dirkshorn; Th. Bergsma, Alkmaar; K. Best, Alkmaar; J. J. Blaauboer, Wieringer- waard; B. Hoekema, Schagen; G. Borst, OudkarspelA. J. Bos, Alkmaar, F. H. Diik, Bergen; Ch. L. van Enschut, Alkmaar; H. M. A. v. Gennep, Alkmaar; A. Govers, Alk maar; J. Gravensteijn, Bergen; H. B. v. Ha ven, Alkmaar; G. Hekket, Alkmaar; F. v. Herwerden, N.-Niedorp; C. de Jong, Ursem; W. P. Katborg, Bergen; D. A. Kloos, Alk maar; D. A. Wiftop Koning, Alkmaar; N. J. Kooijman, O.-Niedorp; P. H. Lieuwen, St.- Pancras; A. H. D. van Liht, Castricum; C. Lodder, Stompetoren; E. G. Matser, de Rijp; H. Meijer, Alkmaar; W. v. d. Molen, Broek op Langendijk; A. N. Nap, Schagerbrug-, S. Noom, Alkmaar; A. G. Pieterse, Alkmaar; A. van Pel, Egmond a. Zee, N. Pilkes. Gr. Schermer, P. Poppen, Westgraftdijk, C H. Reurink, Alkmaar, A. Res, Castricum, F. H. Ringere, Alkmaar, E. G. Rijstebil, Schagen, J. J. du Saar, Heiloo, F. J. Schermerhom, Alkmaar, H. A. Schipper, Egmond' aan Zee, M1. Sieswerda, de Rijp, J. Smit, Alkmaar, J. Snijder, Alkmaar, P. de Vries, Bergen, N. H. Wiese, Alkmaar, C. Noordscharwoude, Petten, J Zwagerman, Nieuwe Niedorp, T. W. Th. Clous, Alkmaar, C E. Bakker, Hei loo, N. W. v. d. Berg, Alkmaar, H. Kroes, Alkmaar, J. H. Eecen, Alkmaar. D. Th. Mak- kinJc, Alkmaar, Th. Ch. G. Riviere, Alkmaar, J. E. v d. Elburg, Alkmaar GESLAAGD. Voor het op 5 en 6 Juni 1.1. te Amsterdam gebouden examen in Boekhoudien, slaagden voro het Mercurius-diploma de heeren A. de Beukelaar en W. Krijnea, leerlingem van dien heer A. v. d. Meij leeraar Boekhouden M.O. alhier. EIND-EXAMEN' M. U. L. O. Bij het te Amsterdam gehouden M.U.L.O.- examen slaagden: Emilia Petronella A. Dijksen, Margot de Witt Hamer, Johanna Flora Kamper, Pe tronella Johanna Maria Kluitman, Anna Ma ria Krorn, Jeannette Martina Odien, Wilhel- mina Piet en Johanna Struyk. Algewezen 5 candidaten. RECTIFICATIE Gisteren meldden wij abusievelajk dat bij de Kon. Militaire Academie te Breda van het lste naar het 2de studiejaar (artillerie hier te landc) overgegaan is de cadet M. Biinkgreve van Alkmaar. Dit moet niet zijn van het lste naar het 2de, maar van het 2de naar het 3de situdiejaar BETROUWBAARHEIDSRIT MOTOREN Op Zaterdag 28 Juli, den dag v66r de Mo- torwedstrijden op ons Sportpark (uitgaande van V. V. V.) «s door de motorclubs Alkmaar en omstr. en de Zaanstreek een betrouwbaar- heidsrit georganiseerd tevens geldend als Tweede Zaansche Bekerrit. Het is de vierde K. N. M. V. districts-wedstrijd. Het doel van de rit is, met gebruikmaking van den snel- heidsmeter, de hoogst mogelijke regelmatig- heid in het rijden te betrachten en de juiste route d. m. v. het lezen van d!e wegbeschrij- ving, te volgen. De route in totaal plm. 180 K.M. is ver deeld in twee morgen- cn twee middagtrajec- ten. Het beginpunt is ca!6 Groenendaal te Heemstede, de finish is te Alkmaar voor den Muziextuin. De eerste rijders worden daar Zateroagmiddag ongeveer 4 uur verwacht. De Alkmaarsche Muziektuin zal dan ver der zijr, geschiktheid om gasten te ontvangen be- wijzen. 's Avonds is er diner met na afloop bal-champetre. Zondagsmorgens zal men een gezelschaps- rit maken om Alkmaar naar Bergen aan Zee, waarna's middags een bezoek aan de races volgt. Het belooft o. i. voor de motorsport en voor Alkmaar een zeer belangrijke dag te worden en de Alkmaarsche motorclub heeft weer ge- toond, dat zij op kranige wijze iets weet aan te pakken. Een volledig programma met leuk gestelde oproep aan de Sportbroeders is verschenen. HET REGEERINGSJUBILE'UM. Het bestuur van de buurtvereenigmg „Boterstraat" is als volgt siamengesteld Eere-voonatter de heer B. Kuiper; voorzitter de heer A J. J Kuhne; secreaaris de heer J. Brouwer; penningmeester de heer W. N. Voorman. De versieringscommiissie bestaat uit die hee ren W. de WM, A. Haakman, K. de Heer ea A. Tjeertjes. ONDER DE WAPENEN. De hiema vermelde dienstplichtige sergean- ten zullen deelnemen aan de vervolg-oefemn- gen bij het 21ste regiment iufantei'ie te Amers- ioort tot 31 Augustus a.s.: J. G Amoureus en A. A. Moi, beiden uit dieze gemeente; L. Portegijs uit BarsdngerihamJ Ootiers uit Oudkarspel; J. Harlaar en J. W. wolbers, beiden uit Enkhuizen A. J. Hoogvorst en D. K. Breeker, beiden uit Zijpe; J. P. Kaag uit Hoom; C. Rozendaal uit Waimenhuizen en j. Molenkamp uit deze gemeente. ORGELBESPELCNO GROOTE KERK. Het prograimttna voor Donderdagavond 19 Juli 9 uur dioor dien Ihieer Jan Zwart is gewijd) aan Orgelwerken van Duitsche en Erauischie Comiponasteni en word! besloten met de „Soan!bere Muzdekf over de melodic van Ps. 100 vers 8 van den coocertigever. UITSLAG VERLOTEMG. De verloting van het Centraal Genootschap afdeeling Alkmaar ten bate van het Alkmaar sche zwaikke kind, heeft Dinsdag 16 Juli, des ntorgens elf uur onder toezicht van die politie plaats gehad. De prijzen kunnen binnen 8 da- gen worden afgehaald1 biji den heer P- Oudt, Milent 31 Na dien datum vervalien de pry- zen aan bovengenoemd Comiitd De uitslag is de volgende: an bovengenoemd Com De uitslag is de volgende: D>t 657 prijs No k 1597 prijs No. 2. 484 prijs No. 3. 1470 prijs No. 4. 420 prijs No. 5. 750 prijs No. 6. 201 prijs No. 7. 747 prijs No. 8l 683 prijs No. 9. 1248 prijs Na 10. 687 prijs No. 11. 43 prijs No 12. 1599 prijs Na 13. 1452 prijs No. 14. 637 prijs No. 15. 47 prijs No. 16. 1108 prijs Na 17, 544 prijs Na 18. 874 prijs Na 19. 570 prijs Na 20. 15 prijs No. 21. 196 prijs Na 22. 1798 prijs No. 23. 1663 prijs No. 24. 1405 prijs No 25. 1415 prijs No. 26. 815 prijs No 27. 4 prijs No. 28. 17 prijs Na 29. 596 prijs No. 30. 87 prijs No. 31. 1502 prijs No. 32. 1015 prijs No. 33. 880 prijs Na 34. 1325 prijs No. 35. 988 prijs No. 36. 1092 prijs No 37. 1168 prijs No. 38 1437 prijs No. 39. 685 prijs No. 40. 737 prijs No. 41. 497 prijs No. 42. 806 prijs No. 43. 195 prijs Na 44. 1425 prijs No. 45. 1427 prijs No. 46. 745 prijs No. 47 1365 prijs No. 48. 1182 prijs No. 49. 1440 prijs No. 50. 1661 prijs No. 51. 714 prijs No. 52. LIGHT OP I Voor rijwielen en andene voertuigen he- denavond 9.42 uur licht op. Jillycon is 'n zeer apart mensch-type, die steeds zeer aparte ideeen uitbroedt. Zijn ideeen zijn helaas niet zeer waardevol. Jil lycon heeft b.v. nog niet weten uit te vinden, hoe je veilig ontduiken kunt je inkomstenbe- lasting, of zonder kaartje met den trein rei- zen, of iets dergelijks, dat bewijs levert, hoe- zeer je begrijpt dat alien den belang hebben; maar grappige gedachten komen er niettemin uit zijn wel wat groote hoofd Onlangs b.v. zag ik hem langs den weg flaneeren met aan 'n koord 'n heel kleln hondje. „Hallo! Jillycon!" riep ik, „waar heb je dat opgepikt?" Jillycon's oogen staarden naar het tegen- stribbelend, hijgend hondebeestje. ,,'t Is van mijn vrouw; ze betaalde er liefst twintig pond voor. Maar ik dacht juist (ik knikte al in verwachting blijmoedig te- rug) ik dacht juist na over 'n interessant iets." „Hoe je Fiddle fatsoenlijk kwijt kunt raken, zonder achterdocht bij je vrouw te wekken, wat?" vroeg ik. „Heelemaal niet," antwoordde hij, ^maar 't viel me 'n minuut of tien geleden op hoe moeilijk't is om van 'n vriend vier stuivers te ieeoen." „Met zoo'n ondeugend gezicht als't jouwe nou, dat begrijp ik", zei ik lachende. „Maar ik, ik kan net zooveel vier stuiverstukken krij- gen als ik b.v. maar zou willen. 't Is doodeea- voudig. Wat is de mop ervan?" „'t is geen mop," antwoordde hij. „Wat ik bedoel is dit: lk ben vast overtuigd, dat als je op je nam om vier stuivers binnen zekeren tijd te leenen van vrienden, jij, wanneer ]e gebonden zoudt zijn alleen tot het vragen van dat bedrag en gedisqualificeerd zou wor den, telkens als je meer zou ontvangen of 'n aanbod xrijgen om meer te ontvangen, je niet zoudt slagen." Ik herhaalde langzaam wat hij zeide en toen brak zonlicht door den mist dezer duis tere zaak. „Je wilt zeggen, dat ik alleen maar naar 'n vriend mag gaan en zeggen: ouwe jongen, leen me eens vier stuivers, en als hij zegt: „Best!" en me dan 'n kwartje in de hand stopt, dan is't mis. ledereen, die ik vraag, zal me zeker meer dan vier stuivers geven; dan moet k dus weer elders probeeren; de voorwaarde is, dat ik geen verklaring er van mag geven alleen vragen moet om die vier stuivers. Zoo is 't, nietwaar?" „Ik geloof, dat je't begrijpt," zei Jillycon, „en ik ben vast overtuigd, dat het je niet bin nen een uur zou gelukken." „En ik wed van wel?" zei ik. ,.Een of ande- re sul zal wel het juiste bedrag geven, b.v. zeker wel 'n Schot. Wil je wedden. Jillycon?" JillycoiQ overwoog. „Ais je belooft je te houden aan de vooor- waaxde," zei hij, ,,dan wed ik om 'n pond." „Goed," zei hij, „ik begin direct Ik loer de straten af en houd iedeneen aan, die mo gelijk 'n vier-stuiverstuk heeit Je wilt me dan op mijn woord gelooven?" Jillycon stemde toe. „Ja," zei hij. „'t is goed. In 'n uur vind ik je hier op aeze plek terug". En hij diientelde weg met t hondje aan't touwtje, mij aan mijn zakeo overlatende. En ik kon onmiddellijk mijn slag slaan, want in de straat ontdekte ik Jerry Fergu son, die regeiredrt naar mij toestapte. Ik ging hem tegemoet en< zei: „Goeien morgen, Jerry, iwl je me vier stuivers leenen?' De ovennoedige, jeugdige losbol grinnikte geweldig: trZ66, z66, is't nu al zdover met je gekomen, dat je aan't bedelen bent in de straat? 't Onvennijdelijke lot vani 'spelers en dronkaards „Wees niet gek, kom, vooruit, leen me vier stuivers; ik ben zonder geld uitgegaan. Jerry vischte in zijn zakken. ,,'t Is me maar geen risico! maar, kom hier, hierr heb je 'n pop, kereltje. Ga daar nu maar eens lekker voor smullen." En lachende plakte hiji 'n gulden in m'm hand en liep haastig de straait af. Ik vloekte snel en netjes, naar gelang der omstndighedem en wandeldie in de richting der winkels verdier. Ik liep haastig, daar de toegestame tijd niet uitermate groot was en die mogelijjcheden om kennissien te treffen go ring. Maar na tien minuten begon mijn hart luiae te bonzen. V66r 'n kruidenierawinkd stond 'n dame uit onze buurt in druV gestprek met 'n andere dame. Ik wachtte de gelegenhieid' 'af en schoot toen op haar toe. Morgen, mevrouw Bingle," zei ik op de allerbeminnelij'kste manier denkbaar," goeie morgen. ik vind het zoo naar, dat ik u even kom storen, maar weet u. ik, ik heb mijn geld vergeten en nu bij't boodschappen doen is dit zoo erg lasttig, zou u nu zoo goed willen zijn en me even vier stuivers willen leenen „Maar, natuurlijk," zei mevrouw Bingle; „mij overkomt zoo iets ook weleens". En met- een scharreldie ze in haar taschje. ,,Is 'n tientje voldoende? ik heb genoeg geld bij me". De dankbare glimlach dien de plooide was 'n meesterstuk van vennomiming. „Ik vraag niet om. stamel ik. „Wees nu niet dwaas", zei ze, terwijl ze mij het muntbiljet in de hand stopte. „U heeft dat natuurlijk noodig! Is't niet een heerlijike morgen? Affles goed thiuis? Ad'iieu." VeLe guldens rijker in den zak, maar ar- mer in geest, liep ik verder Ik begon de moeilijkheid van Jillycon's probleem te door- gronden. Vier stuivers was zoo'n dwaas ge- talals't b.v. vijf gulden geweest was Daar zag ik Balding aan den overkant van de straat en meteen was ik achter hem aan. „Balding, ouwe schurk", riep ig verheugd hem toe, „leen me vier stuivers, wil je?" en ik gaf den bekenden uitleg. „Met jlezier", zei hij,, „maar Ik ben zdf platzak; ben op weg naar de bank. Liop even met me op, dan kun je zooveel krijgen als je maar wilt." Ik verontschuldigde me. Dat was nu toeh al te gek en ook werd 't vervelend. Mijn naam was we te goed. Nooit tevoren had ik vermoed, hoe buitensporig de edehnoedigheid onder mijn vrienden kon zijn. Ik piekerde er bepaald over want op deze manier liep ik ge vaar voor mijn naam, door dit aanhoudende gebedel. Opeens zag ik Mc. Pherson uit een sigarenwinkel komen. Hier was nu eindelijk de kans! 'n Echte Schot! Het zou uitkomen zooals ik Jillycon voorspeld had. JTallo Mc Pherson 1" riep ik jubelend uit. ,,Dat treft goed, u zoek ik juist. Zou u mij even vier stuivers willen leenen?" Mc Pherson keek me even scherp aan, toen verdween zijn hand behoedzaam in zijn die- pen broekzak, waama eenige koperstukken vOor den dag kwamen. Hij telde ze voorzich- tig precies1 uit, terwijl mijn oogen staken. „'n VierstuiveretuM', zei hij:, „heb ik niet, maar hier is drie stuivers met 'n halfje. Die kun je krijgen." Ik voelde me verslagenik had bepaald' hevig't land. Inmiddels glipte de tijd voor- bij'; ik had' maar een kwartier. Ik d.rentelde de straat op en af, iedereen monsiterend, die aan mij voorbijging. Ik zag Dolly Winter, die in onze buurt wordt beschouwd als familielid van Mary Pickford, maar ik vermoeht geen voldoende hoeveelheid trots en brutaliitdt bij elkaar te persen om haar over zoo een teere zaalc lastig te vallen. E;ndelijk had ik nog maar vijf simpele mi- miuties tver, daar zag ik Peggy, mijn vrouw, en Tootles, ons vijfjarig jongetje, op me afko- mcn. Ik begroette beiden niet bijlzonder warm. „Holla, John", zei Peggy, „waar blijf je toch zoo lang? Ik heb overal naar je ge- zocht Je beloofde me toch het bad te zullen verven vanmorgen?" „Ik had't druM', zei ik. „Ga je boodschap pen doen nu?" „Ik stap een beetje am met Tootles, hij mag wait dhocolaatjes koopen nu. ,TCijk eens wait iiki gekregen hdb, vader!" riq> Tootles trots, terwijl1 hij 'n gesloten vuistje naar mij| uitsitalk. Moeder heeft ze me gegeven." Ik keek naar den sdhat dien miji zoon me ging vertoonen. Toen sdhrok ik opeens hevig. Tootles had) vier stuivers 'gekregen nieuwe no® wel! Ik draaidle niet om van deze gele- geSheidl ite profiteeren. Ik bukte me en haas tig vroeg ikj „Tootles, ventje, wil je vadertje die vier stuivertjes leenen 7* „Waarom," vroeg Tootles, terwijl hiji zajn handlje d'idhter kneep. wOandat vader ze noodig heeft." „Toe, vooruit John, we moeten verder, 't is bdmad uncbtijti," zei Peggy. „Waidht nog een oogeriblikje," smeekte ik. Toen opnieuw zei ik: „Tootiles, vadertje heeft vier stu'iVere even erg, erg noodig. Vadertje heeft heelemaial geen gild! todjl ziidh. Arme vadler!en ik zette 'n edhte huilstem op. Tootles kraaidle het uit. „Ha' ha, ha, maile vader!" „'t Is edit waar," zei ik gejaagd, „vader 'heeft z66 noodig vier stuivertjes. Asjeblieft, Tootles, leen ze vader gauw. Vader zal je de stuiVers heel! gauW weer teruiggeven." „Gaiuiw," vroeg Tootles. „Ja, ja, antwoordde ilk, terwijl ik op mijn horloge 'keek. „Heei gauw, oiuwe jongen. Met 'n paar minuten. Leen we dus gauw je stuivertjes. Tootles." „John", protesteerde Peggy, Jben je nu heelemaal ,.'Heey, heel1 gauiw, Tootles," hield ik aan. Mijn zoontje keek naiar miji op, aarzelde opnieuw en reikie cmdji toen heel pleohtig zijn diedbare stuivertjes. Ik zocht naar mijn bor- lOge. Ik hadik had T gewonnen 1 Maar opeens voelde Tootles hevig berouw. Zijlni verl'ies was te groot. Ziiin offer was heel zwaar. Hiijl barstte in 'm ihartveradheurend gdhiuil uit. „Toe. toe, geef ze mdj terug, vader, vader toch! Ik mOet miijn stuivers weer hebben!" „Jai, ja, jez milt ze 'hebben, verzekerde ik gejaagd!. „Huil nu niet meer, Tootles, ventje, je fcrijigt ze terug!" •Ik keek om me heen, ik voelde me 'n ge- meene kerel. Toen ontdekte ik pflotseling vriend Jilllycon, die cp weg was naar onze plaats van hernieuwe samenkomst lk wuifde hem' triomfantelijk tegen en toen hiji me naderde, boog ik me over tot Tootles. „Kleine, lieve Tootles, die vader zoo knap heeft geholpen," zei ik. Kom nu met vader meedaar is meneer Jillycon, en die zal voor jou 'n hede, heele groote, dikke zak met ldakers koopen. Kom gaiuw! Marktberichten AMSTERDAM, 18 Juli 1923. De Aard- appelprijizen waren hedenAndijker Muizen groot 4.20L--/ 4.90, Andijker Muizen klein f 2,80, Westl. ronden 5.60, Westl. muizen 7,50, Hilleg. zand 6.50, Malta 7. Aanvoer 8 ladiingen (928 H.L.) BURGERLIJKEN STAND. GEBOREN: Josephus Cornelia, zoon van Josephus Augustinus Kogels en Anna Cornelia de Graaf. Ingezonden stukken (BuiUn verantwoordelijkheid van de Redat- tie. De opname in deze rubriek bewifst geens- zins, dat de Redactie er mede instead). Geachte Redacteur! Langs dezen weg zou ik gaarne de aan- dacht vestigen op een leemte in de vigerende verordening op het heffen van schoolgeld te Alkmaar. Volgens deze verordening worden tot grondslag genomen (art. 5) belastingko- hieren van het laatst afgeloopen dienstjaar, waarbij in geval van vermindering, hoe groot ook, van inkomen, op geen wijze vermindering van den aanslag wegens schoolgeld kan worden verkregen. Vindt U dit ook niet een fout in de rege- ling? Of weet U eem andere weg om t6ch nog met kans op succes te reclameeren? De ver- orddng No. 8141922 (50 cent voor 9X kantje), geef ik gaame ter inzage. Dankend, EEN AJBONNK. (De verordening waarover inzender spreekt hdeft voor den komenden cursus afgedaan. De nieuwe treedt 1 Sept. a.s. in werMng. Wij meenen dat deze de door inzender ge- maakte bepaling niet bevat. Red. Alkm. Cxi.) TELEG RAFIISCH WEERBERICHT. naar waarnemingen verricht in den morgen van 18 Juli Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildlt. Hoogste barometcrstand 764.8 te Biarritz. Laagste barometcrstand 751.8 te Thors- havn. Verwachting (van den avond van 18 Juli tot den avond van 19 Juli): Meest matige wind1 uit westelijlce richtin- gen, betrokken tot zwaar of half 'bewolkt, weinig of geen regen, zelfde temperatuur. van 18 Juli 1923. Opgave van Noordhollandsch Landbonwcredlet. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te Vorlge Koers. 7 V, 111* 55 19 pl.m. 1.30 ion/. pl.m. 1.45 pl.m. 2.- nu/* 54V. pl.m. 2.15 pl.m.2.30 pl.m.2.41 Italli STAATSLEENINGEN. 6 Nederl. 1923 A. 5 1919 B ANK.IN STELLIN GEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpfj. Cert. v. 1000 INDUSTR. OND. BINNENL. Jurgens Gew. Aand. A. B. C. Philips Gloeilampen Nieuwe t INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Bodjong Cult. Vorstenl. Dito actions Compania Poerworedjo PETROLEUM Orion Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olie Kon. Petr RUBBERS. Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin Rubber. Bandar Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber SCHEEP V A ARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Holl. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oude Deli Senembah Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Rails Union Pacifio Kxdivtdead. PROLONGATUS 101>'4 96«A, 153Vi 115 1251/t 131 57 591/, 56V, 57 238*/, 228*/, 851/s 93i„ 435*/, 347 163*/b 160 154 9i/, 901/, 27V, 329 1111/, 3481/, 11 Vb 70 51/, 74 9U/, 75 291 1071/, 115 90*/, 80 106}* 135 6»/i. 24 277*/, 2571/, 303 14 V, 135 V, 154 115*/, 125 V, 131 57 93V, 436 345 161»/, 156 9 V, 91 27 V* 343 115-V, 356 144 V, 102 9Wk 154 116 125 V, 131V, 235-40 4351It 344 161 108 116 187 135 111 Vi 54 6 V, 288 2631/, 306 34 135 Vs 154 lie 125 V* 131 115 355 V, 144-5 189-} 91 107 7V, 111 Vs 54 191/, 279}-82 263V, 304-6} 4341/, 144 V, 92 114V* 354}-} 144 76-8 91 107 279-80 261 304 102 96*/s 154 116 125 V, 131 57 435 346 160*/, 114V, 343 143*/, 92-3 294-5 91 81 107M 112 55 19 V, 102 154 116 125V* 131 164 160 V. 114V, 3521/, 1431/, 91 81 107M 112 55 19 280 259 303 258 vorige koer* 2i/» pCt., heden 21/, pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM-OFFICIEEL. Vorige ksers. Koers op heden om 2.45. Londen 11.69 11.70*/, Berlijn 0.00 i0V, •.00911, Parljs 14 80 14 90 Brussel 12.15 12 25 Bazel 44.37 V, 44.57% Weenen 0.0036 0 0036 Kopenhagen 44.45 44.65 Stockholm 67.60 67.75 Christiania 41.35 41.30 NIET -OFFICIEEL. New-York 2.551/, 2.55 10.92 V, 10.971/4

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 3