DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v.h. Herms. COSTER ZOON, abonnementen Kippen en Konljnen. FEUILLBTOW. In verkeerde schoenen. op TQdschrlften Voordam G 9, ALKMAAR, No. 107 Honderd yfff m tiriotigste Jaargang. WZ% WOEMDAG 18 JULI Afoonnementsprijs bij voorultbetallng per 3 maanden f2.—fr. per post f2.B0. Bewijsn. 5 ct. Advertentiepr. 25 ct. p. regel, grootere letters naar plaatsruimte. Brleyen franco N.Y. Boek- en Handelsdr. y.h. Herms. Coster Zoon, Yoordam C9, TeL Adminlstr. No. 3. Redactie No. 33. Directeur: G. H. KRAK Hoofdredacteur: Tj N. ADEMA miwmi raw GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Lan gestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol- gende voorwerpen als gevonden gedeponeetd op 16 en 17 Juli 1923: broche en een dames- njwiel. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen- de ingezetenen, onderstaande voorwerpen; als gevonden aangegeven op 16 en i 7 Juli 1923: rozenkrans, Eriks, Ritsevoort No. 22; leeren ceintuur, H. Spanjaard, Langestraal No. 88; sleutel, G. Schutz, Hofstraat No. 7; zwart katje, J. H. O. v. d. Berg, Emmastr. No. 49; fantasie broche, J. Kuit, Forestus- straat No. 4; 0.15, J. Van Zalinge, Drui- venlaan; stukje gummi, M. Boerenboom, Laat No. 122; portemonnaie, de Wit, Nieuw- «oortslaan No. 55; ruig bruin hondje, A. Winter, Langestraat No. 35; een paar gum- mi manchetten en een wandelstok, A. van Dijk, Langestraat No. 51; bril in 6tui, Veer, Breedstraat: wandelstok, G. Bakker, Kenne- mersingel No. 11; blikken waterspuit, G. Ooijevaiar, Laat No. 71'; dluif, J. Plaa, Mag- dalenenstraat No. 15 en een zwarte poedel- hond, Koot, R. O. G. kamer No. -6. Wanneer imien wader in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hilenvan ikennis te igeven aan het Bureau van politie. HOU'DT GIJ KIPPEN? OF, O'NDER- HOUDEN UWE KIPPEN U?? Als gij aan het einde van 1923 uwe winst- en verlitsrekening of balans opmaakt; zal de creditzijde zeker Seter zij'a. als gij; dit jaar een gnoot aantal vroegbroed-Kuikens groat ge- bracht hebt. Laat-broed-kuibens venninderen de winsten, omidlat giji ze laager moet voeren voor gij eieren krijgt Vroeg-broed-kuikens be- ginmeni te leggen (natuuiilijk biji een goede behandeling, verzorging en behuizing) als de eieren duur zijn. En hiernaar moeten wij streven. Vroeg- broed-kuikens zijn ook gewoonlijk sterker, omdat deze van hennen zijn die na een rust- tijd, nieuwe krachfcen verkregen hebben om een goedi ei voort te brengeni. En let er maar op dat in vroeg-broed-kuikens meer leven en levenskracht zit, dan in- die na-komers, of laat-broedkuikens, omdat, wanneer de wanme en heete dagen komen, ziji tegen dien tijd al flunk ontwikkeld zijn, om nog maar niet eens te spreken van luis en ander vui gebroed, die onze jonge piepers het leven zoo zuur maken, zoo dat er van groei en ontwikkeling geen sprake is. Het laat broed-kuiken onder deze omstandighedea groot geworden, zal de naidenende wintermaanaen maar suk- kelien ingaan, terwijl de vraag, bTSjift: zullen zij het maken? Vroeg-broed-haantjea zijn sJachtrijp, wan neer de taat-broed-kuikena uit den dop ko men, dus dit is een ander vooraeel, dat op de credi-t-zijdle van uw balans komt. De breed-machine heTpt ons om vroeg- broed-kuikena te krijgen. Ein hieibi} een kunstmoeder, out het woord stiefmoeder niet te gebruiken, en het raadsel is opgelOst! Denk aam het voordeel en genot om. als de Bneeuwklokjes bloeien, al eenige hondenden kleine kuikentjes te hebben; als uw buurman, die geen vertrouwen in broedmachtnes. en stiefmoeders heeft, nog steeds zit tie wacfa- ten op een broedsche hen! Buurman heeft meer vertrouwen in die trekschuit,terwijl gij in auto of Huditschip reist. In vroeg-broed- kuikens zit geld, buurman, ieTwijl uw laaifc- broed-kuikens u geld kosten. Nog eens, er zit geld en voordeel in de pluimvee-bezigheid, zooals deze zich vandaag ontwikkelt, mits gij de noodige kennis (van Naar hei Engelsch, door Berta Ruck. 18) En ik kon niet naar beneden gaan, zooals ik was en het huis rondloopen in dit dunne, opzichtige nachtgewaad. Ten einde raad sloop ik zuster Phyllis' kamer binnen. Ik nam haar donkerroode en chemire peignoir met creme k an ten kraag en manchetten van den haak. Haar gewatteerde, rose satijnen slaapka- mer slof jes met wit donzen randje pasten mij precies. Het was de moeite niet waard mijn haar op te maken. Mijn arm was al wat moe van de inspanning de kastdeuren open te doen en de laden los te trekken. Ik liet mijn twee dikke bruine vlechten met de rose strikken die de keurige Phyllis er om gebonden had, dus maar hangen. Toen keek ik haar domein weer rondWaarom, waarom was dat meisje toch niet een beetje minder kleingeestig net- jes! Waarom moest zij al haar schrijfbenoo- digdheden wegsluiten? Beneden, op een af- stand hoorde ik het flauwe geluid van de bel van den telegramjongen. De gedachte kwam bij mij op dat ik zelf schellen moest om de kamenier en haar vragen een paar telegram- formulieren en een potlood voor mij te nalen. Maar dan was ik aan haar genade overge- leverdl Zdjl zou die zalken aan liady Mere dith gaan vragen. Dat zou weer op teleur- stelling voor mij uitloopen. Neen, het was veel beter het geschreven telegram in mijn hand te hebben om het de kamenier dadelijk het vak) opgedaan hebt en het zaakkundig aanpakt. Hoe gaarne wij ook zien, dat er meer Hoendenparken verrijzen, wil'leni wij toch voorzichtigheid aanraden, want de lieve centjes zijn te schaarech, om ze weg te smij- ten. Bezint dus voor gij begint. anders zal uwe bhlans misschien een -naaeelig saldo aanwijzen. Maar als gij die noodige kenr'% opgedaan hebt en van pluimvee ten studie gemaakt hebt en al reeds geleerd hebt om een en ander naar behooren m te richten, bij! de "noodige werklust, dan bestaat er ook voor u een goede kans voor slagen, als gij nabij een goede markt zijt, uw terrein gunstig geiegen is en in het begin geen te hooge eischen stelt, want ook in de pluimveeindustrie kan men geen eind-examen doen, vooraleer het leer- geld, betaaldi is. En, wat omtrent concurrentie? Concur- rentie, zegt gij Vrees maar niet, dat uwe muren zullen sdieuren als uw fundament hecht en steric gelegd is. De pluitavee-indus- trie kent geen grenzendeze i» wereldwijd. De pluimVee-inausitrie is nog maar in haar geboorte en ons leger is nog lang niet op sterkte. Dat wij onder onze geledenen goede generaals hebiben is zeker; maar die oudijes zullen' weldra wegvallen, al zingen wij hen ook het: „lang zullen ze leven!toe. En al gaan ze ook nog niet dbod, dan zulletni ze op pensioen! aftredem en zullen1 de jongere or- ncieel moeten invallen1. Dus er is eeni goede kans op promotie, indien men het zwaard weet te hanteeren en meester op alle wapens is. Als iglijl eeni hqndoikiuiken van een eend- kuiken weet te onaerscheiden, denkt dlan niet, dat gij alles van pluimvee verstaat". En zoo is het Het zijin imaners ook niet alien1 slagers die groote miesaem dragon? En al houdt gij ook duizend hoenders aan, dian is het volstrekt nog niet zeker, dat gij een pluimVee-deskundige zijt. Die geen lust tot studie bezit, zal nooit een geleerde worden! De pluimveeteelt fe ook int Holland in de laatste jaren verbazend vooruit gegaan. Toch is er van overproductie nog geen sprake eerder van tekort. Aan het werk dus, om dit tekort te dekken. Pluimveeteelt werpt meer winst af dan het graven naar goud of het zoekeni naar diamant Op de boerderij is er geen afdeeling die beter betaalt. Wij kunnen alien goed- klaarkomen zonder een ring of borstspeld in diamant gezet, maar als de wereld niet meer van pluimVee en1 eieren kon worden voorzien, dan, ja dan? (vul hier de vreeselijke slotsoffl zelf maar in). Proyinciaal nieuws UIT HEILOO. De prijs der groente heeft zich wedenom hersteld en hoewel hij zeer laag was heeft niemand er van geprofiteerd daar ook die winkeliers en venters door de faitte verlies hebbeni geleden daar bijna alles beclorven is. De prijs der aardbeien is middelmatig/ als de teelt voldoende was kon men zichi uitsite- kend daarmee vereenigen. De markt geeft een vluggen hamdel,- de aanvoer van doppers wordt grooter. Behoudens goedkeuring van die alige- meene vergadering, is hier een1 R. K. Be- grafenisvereeniging opgericht onder de naam „St. Barbara" als onderafdeeling dier afd. Heiloo van den R. K. Volksbond. De begrafenis zal per rouwkoets geschiie- den, dragers en aanspreker moeten leden van den volksbond zijn. De Raad dezer gemeente kwam gisteravond in voltallige vergadering bijeen, onder voor- zitterschap van den burgemeester. De notulen werden gelezen en ^jnveran- derd vastgesteld. te kunnen geven als ik haar belde. Ik zou den jongen den tijd geven weer weg te gaan al het zoo lang auurde, ik sloop de deur van de kleedkamer dus uit en luisterde een oogenblik met spanning. Er scheen niemand in de buurt te zijn. De Merediths, met den lieven bull-terrier Straf achter hen aan, waren waarschijinlijk in den tuin op dat uur van een drogen lenbe- middag. Zij keken zeker eens hoe ver die bol- len heeni waren of lichtten de ramen van de broeibak op en tuurden er in of maakten p' ri een nieuw bordes of bloemperk aan te leg gen. Of misschien waren ze w<el verdter weg en inspecteerden een van de hijgebcuwen en keurden een schutting af die daar stond ze hielden zich bezig met die werkzaamhedien aan het buitehleven vexbondien, die een fami- lie vastwortelen in ihun Jandgoed He veron- derstelde dat de meeste ontgonnen en onont- gonnen landerijen, die ik van uit mijim ven- ster kon zien tot hun bezitting behoorden. Maar de erfgenaam van hum goed was heen- gegaan om dat alles te verded'igen om roem in te oogsten en een graf te vinden in den Franschen bodern evenals zoovele andere zo- nen van Britsche landgoederen zooals dit! Zachtjes sloop ik de bovengang door, en zachtjes met onvasten tred diaalde ik de lage, ongelijke trappem af. Hi mieende mij te henn- neren, dat ik dien eersten, gedenkwaardigen avond, de hal had rondgekeken en opgemerkt dat er een schrijftafel stond em een muur- kastje in een soort van inham onder de trap. Daar wou ik op af gaan, wegnemen wat ik noodig had en dan- weer maar boven rennen om mijn telegram te schrijven. De hexnel geve dat ik met regelrecht tegen Pritcfaaid, den buttler, aanlilepl Ingekomen stukken: Een brief van de comm. der koningin dat jhr. N. van Foreest de vereischte eeaen voor zijn herbenoeming tot burgemeester in diens handen heeft afgelegd. Enkele berichten van aanneming van be- noemingen. Enkele goedgekeurde besluiten van Gedep. Stat en. Een schrijven van schoolgaande kinderen uit de Boekelermeer tot verandering van den schooltijd in verband met de invoering van den zomertijd. B. en W. adviseerden afwljzend te beschik- ken, aangezien de groote vacantie voor de deur staat, die, ongeveer half Augustus ein- digt, zoodat het dus dan nog maar enkele dagen duurt en de zomertijd is gefiindigd, te weinig althans om daar het leerplan weder geheel voor te wijzigen. B. en W. stelden voor, wanneer de zomer tijd het volgende jaar weder komi, de school te doen beginnen om 9 uur. De heer Mulder kon volkomen medegaan met adressanten. Hoe vroeg moeten de kinde ren al niet opstaan, nu die „gekke" leden van de Eerste Kamer ons de zomertijd brachten? De nacht van de kinderen in de Boekelermeer is heel kort, want wanneer zij naar school gaan slaapt het geheele dorp nog. De heer Vahl is het niet met den heer Mul der eens „Vroeg op en vroeg naar bed" is vooral in den zomer een eerste vereischte. Na ampele besprekingen werd conform het voorstel van B. en W. besloten, met 5 tegen 2 stemmen (de heeren Mulder en Sengers.) Verzoek van het Witte Kruis om een stuk grond in erfpacht te verkrijgen. B. en W. stelden voor om daarop gunstig te beschikken. Aldus besloten. Brief van Gedeputeerde Staten in zake den jaarwedde van den ontvanger. B. en W. stelden den Raad voor den ont vanger van 9l2Ya uur werkzaam te laten zijn ter secretarie en de jaarwedde onveran- derd te laten 1650 per jaar). Dit ook me- de in verband met de zich uitbreidende secre- tariewerkzaamheden. De heer Vahl geloofde niet dat de Raad verstandig zal doen met dit voorstel aan te nidmen. Men kon beter aan' Ged. Staten be richten, dat het salaris verminderd zal wor den, doch den titularis toch op de manier als B. en W. voorstellen, tegemoet komen, d.w.z. wanneer dat noodig is. De heer Van't Veer kon zich niet vereeni gen met het voorstel van B. en W., doch sloot zich aan bij den heer Vahl. De heer Opdam wenschte*het salaris van den ontvanger te verlagen en, wanneer er een kracht op de secretarie bij gewenscht wordt, deze te nemen en te salarieeren. De voorzitter zette nog uiteen, dat het B. en W. hard voorkwan het salaris van den ontvanger te verlagen. Spr. zeide o.a. nog, dat het werk op de secretarie dagelijks toeneemt. Het voorstel is voor de gemeente eerder economisch, dan dat het geld zou kosten. De heer Opdam meende, dat er dan toch weer sprake is van een „bijzaakje" waarvan de voorzitter sprak, wanneer de ontvanger bezigheden op de secretarie verricht. De heer Vahl oordeelde, dat men ook reke- ning moet houden met de belastingbetalenden. De heer Sengers stelde voor het salaris te verlagen met 20 pet. Mocht er dan een kracht op die secretarie noodig zijix, dam zou men deni ontvanger het weer fltfunnem laten ver- dienen. De heer Maas Geestranus meende, dat, of- schoon'de ontvanger minder werk verricht, de financieele verantwoordelijkheid toch blijft bestaan. De heer Vahl stelde voor het salaris op De vriendelijke hal met de eikenhouten pa- neelem en ihet vroolijbc houtvuur was veri'aten d'acht ik, toen ik beneden kwam en mij: vast- hield ann den rug van de tage zitbank miet hooge leuning en die gebeeldnmiwde armen der stoelen. Geen zweem van Pritchard. E'indeliik liep het mij dan eens mee. Maar juist toen ik den hoek van den in ham omsloeg merkte ik dian ik volstrekt niet alleen was. Ik hoorde lady Meredith's stem1; miet zacht en munnelend, zooals ik gewoon was die te hooren, maar luid. Die stem had een schcrpen klahk, een klank van aangrijpende agitatie. De woorden die zij 6prak, grepen' mij aan. 0 Dick! Als net eens niet waar was I" George's moeder schreade. „0 als het toch niet waar was Didr i" Ik staarde met een verschrikten blik naan het groepje tegenover mij. Bij de schrijftafel in de nis van de hal zat lady Meredith; haar grijze rokken stonden bol rondom haar alsof zij zich plotseling op den eersten den besten stoel had laten neer- vallen;"zij zat met haar rug naar mij toe, haar tot een vuist gesloten hand hing slap langs haar neer. Sir Richard stond vlak bij haar. Zijn eene bruine hand rustte op den schouder van zijn vrouw. Met de andere trok hij aan zijn knevel. Zij hield het hoofd met het dikke grijze haar diep gebogen. Ik kon de uitdrukking van zijn gezicht niet zien. Maar in de geheele houding van die twee menschen was iets dat mij terughield toen ik mij juist wou omdraaien om weg te sluipen. Er trilde iets in de luchteen trilling van opgewondenheid en het gevoel dat er 1000 te bepalen. De heer Sengers herinnerde aan zijn voor stel inzake verlaging met 20 pet. De voorzitter bracht het voorstel van B. en W. in stemming. Verworpen met 4 tegen 3 stemmen. (V6or de heeren Maas Geesteranus, Bakker en Mulder.) Het voorstel Vahl—van't Veer (verlaging tot 1000) werd aangenomen met de stem- men van de heeren Mulder, Maas Geestera nus en Sengers tegen. Brief van Gedeputeerde Staten betreffende opheffing der tramweg HaarlemAlkmaar. De heer Maas Geesteranus d§ed enkele me- dedeelingen inzake de conference met het ge- meentebestuur van Limmen. De heer Opdam pleitte voor het behouden van het locaalverkeer. De heer Van't Veer kon niet begrijpen waarom Alkmaar niets voor de lijn voelt, ge- lijk door den heer Maas Geesteranus was medegedeeld. De heer Maas Geesteranus wees er op, dat het Alkmaar er juist om te doen is het verkeer daiarover te verkrijgen. Des te eerder dat de dienst dus verdwijnt, des te liever heeft Alk maar het. N De voorzitter wees er nog op, dat Ged. Stataii beridht vroegeni v66r 21 juli of Heiloo gevoelde voor het geven van een bijdrage en zoo ja, hoe groot het bedrag was. De heer Maas Geestranus zou het afkeu- ren om een zeker bedrag te geven. De voorzitter wenschte aan Ged. Staten te (beriobten, dat Heiloo met leedhvezen de tram zou zien verdwijnen doch dat de Raad geen bijdrage wenschte te geven. (Gelach.) De heer Opdam stelde voor te berichten, dat Heiloo wel subsidie wil geven, zonder het bedrag te noemen. Aldus besloten. Een schrijven inzake de opzegging van de overeenkomst met Alkmaar inzake toelating van leerlingen op de openbare lagere scholen. Dit schrijven ging vergezeld van een even- feueeH nieuw aan te igane overeenkomst. B. en W. stelden voor te besluiten conform het schrijven van Alkmaar. Aldus besloten. Onderzoek geloofsbrieven. De cdmmissie, hiervoor benoemd, bestainde uit -de heeren Vahl, Mulder en Opdam, adViseerde tot toe lating. Aldus besloten. Aanvaardling gedeelte grond van de Ver- eenigin'g Volkshuisvesting „Heiloo' alhier. De voorzitter zette uiteen, dat, nu de groote wGningnood afgeloopen schijnt, Volkshuis vesting den grond wil verkoopen, dtoch1 afge- scheiden daarvan wil men de gemeente een gedeelte afstaan, wat wel belangrijk is voor den toegang tot de vuilnisbelt Men is het er niet over eens of de grond reeds aan de ge meente behoort of niet, doch nu heeft men zekerheid. Zonder hoofdelijke stemming werd besloten den grond te aanvaarden. Benoeming leden der commissde tot wering van schoolverzuim. Van den heer P. Stoop was bericht ingeko men dat hij wenschte te bedanken wegens ISchaamsgebreken. Ook de heer P. At Holtes moest periodiek aftreden. De volgende dubbeltallen' werden aanbe- volen: 1. P. A. Holtes, .2. J. AkJkennan; t. M Sengers, 2. S. Morach. Gekozen de hee ren Holtes en Sengers. Doortrekking Tuindorpstraait. (Aangehou- den van vorige vergadering). Van eenige bewoners was nog een- request ingekomen, waarin zij te kennen gavem, dlat zij met groote belangstelling die debatten heb ben gevolgd en vragen om doortrekking en wegenplan en een bMjke regeling met den ei- genaar van den grond. De voorzitter wilde het laatste van het schrijven besprekeri. Al of niet een uitbrei- iets was gebeurd. Was was het? En wat was de beteekenis van lady Mere dith's aangrijpende kreet: „0 Dick! als het eens niet waar was?" Misschien hadden ze over mij gepraat, over het meisje dat zij als hun schoonaochter be- schouwden. Kon het wezen dat George's moeder einde- lijk, eindelijk begreep dat zij zich daarin ver- gist had. „Als het eens niet waar was!" „Het is duidelijk genoeg waar, lieve", zei haar echtgenoot's langzame, bekoorlijke stem, merkwaardig trillend. „Natuurlijk is het Op dat oogenblik hief hif het hoofd op. Hij zag tegen de donkere paneelen van de hal, de verschijning van de lichtrose peignoir en muiltjes en het haar in twee vlechten. „Mijn hemel!"riep hij op eens, bijna op vroolijken toon. „Het mevrouwtje in levenden lijveLDaar staat ze Megan." Zijn vrouw keerde zich dadelijk om op haar stoel. Haar knappe gezicht was zoo geagiteerd als ik het nog nooit had gezien. Haar oog- haren waren vochtig, haar borst zwoegde. Ik zag dat zij opgeschrikt werd te midden van een stortvloed van tranen. Arme lieve vrouw! O die arme lieve vrouw! Want toen ik haar gezicht aanschouwde meen de ik te begrijpen wat er gebeurd was. Na al haar dapperheid en haar opgewekt gebabbel over haar verloren zoon, was de reactie ein delijk gekomen. Het brak haar ophet was maar al te natuurlijk! Maar ik een vreemde ik had het recht niet zelfs van dat verdriet van een moeder ge- tuige te zijn. Ik mocht mij niet indringen. la HET adres voor zoowel Binnen- als Bultenlandscbe. dingsplan doet niets ter zake, de eigenaar wil het aan de gemeente verkoopen als men zuliks wenscht. Belang heeft hij er niet bij. De heer Mulder was het niet met den, voor zitter eens. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. een kijkje zijn gaan nemen en de gemeente-opzich- ter heeft het in teekening gebracht. Grond- aankoop en beharding zaL pLm. 2000 kos ten. Do heer Vahl betoogde, dat het hek buiten beschouwing moest biijvetL Dat ligt niet op den weg der gemeente. •De heer Mulder zette uiteen, dat de grond van Opdam aan waarde wint, dit kan niet ontkend worden. De voorzitter sprak zulks tegen. De heer Vahl begreep niet, dat de voorzit ter dit verdedigdle Van den heer Opdam heb ben we nooit gehoord1 dat de grond in waarde veriiest De heer Maas Geesteranus betoogde, dat men voor 1800 aan grond moet koopen. Men moet dezelfde breedte hebben als de thans bebouwde Tuindorpstraafc. Dc voorzitter bevestigde zulks. Wil men niet een soort Krebbesteeg hebben. dlan is zulks noodig en dit bedrag is hhet B. en W. niet waard, hoewel zij natuurlijk wel de straat gaarne doorgetrokken willen zien. De heer Vahl zou gaarne willen ruilen met grond aan den Molenweg. Ook voor de ge meente zou zulks verkieslijker zijn. De voorzitter: Misschien wil dc eigenaar er zelf wel antwoord op geven. De beer Opdam meende, dat men niet alles gelijk kan aanpakken. De heer Mulder: Wij gaan verder van huis. Het lijkt wel duurder dlan de vorige keer. De heer Vahl: Ails de heer Opdam den grond voor kostprijs wil geven-, waren alle pa-rtijen tevreden. Voor den Molenweg- werd een offer gevraagd en de heer Opdam was overtuigdl, dat men dit offer moest geven in het gemeentebelang. De heeren betoogen al ien dat men graag de doortrekking wil, doch het bedrag is te hoog. De heer Sengers: De heer Opdam zal het er voor moeten hebben,; die grond! heeft veel geld gekost. Nu het echter over zoo'n klein eindje gaat, meende spr. dat de gemeente geen zaken kan doen welke zoo'n groot be drag vorderen Men heeft rekening met de be- lastmgbetalers te houden in dezen treurigen tijd1 voorTand-en tuinbouw Spr. zou willen uitstellen, om met den eigenaar te onderbanr delen of ruilen. Het voorstel van B. en W. can de straat niet door te trekken, werd' verworpen met de stemmen van d'e heeren van't Veer, Mulder, Sengers en Vahl tegen. Daarop werd' een com- missie uit die heeren benoemd, die met den ei genaar zullen onderhandelen enz.; deze zul len in de volgendie vergadering- met voorstel- len komen, nadat zij zich eerst met B. en W. Ik stamelde iets, een onsamenhangende verontschuldiging en wou haastig wegloopen. Maar ik had geen twee schreden gedaan of George's moeder was opgestaan. Ik hoorde een ritselend geluid toen haar grijze japon langs een ineengefrommeld couvert streek dat op den grond was gevallen. En toen op haar eigenaardige, gracieuse manier die haar eigen was stond zij plotseling vlak bij mij. Zij greep mij bij den arm. oA'ivie Rose wacht even", zei ze. Haar zachte murmelende stem was nu heesch door een met moeite onderdrukten snik. „Ga niet weg, lieve, blijf hier „0, ik kan niet. Ik wist niet dat u hier was," stamelde ik heel ongelukkig. „Vergeef het mij „Lief kind! Vergeven? Wees zoo dwaas niet. Je je denkt dat ik overstuur ben dat ben ik met," ging George's moeder voort, mij nog steeds bij den arm vasthoudende. Zij kuchte. Zij scheen een uiterste poging te doen om te spreken met haar gewone stem en op haar gewonen toon. Maar ik voelde dat zij over haar geheele lichaam beefde. „Neen, (fat is zoo niet, ik ben niet over stuur!" herhaalde zij, „dat is het niet" Zij glimlachte, een zonmgen glimlach door haar tranen heen. En toen scheen zij zich zelf en haar eigen verdriet vastberaden op zij te zet- ten. Weder was zij geheel en al teedere zorg voor de vreemdeling binnen haar poort. „Lieve Rose, wat is er? Je had niet zoo uit je warme kamer moeten komen!" zei ze haas tig met haar hand op de cachemie mouw van zuster's peignor. „Had je iets noodig? Kon niemand je hooren? Hoe schandelijk! Ging de bel niet over?" (Word* vervolgd.) AIlMAilSOK COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 5