A, J. P's VANILLE-GREMEPUDDING. Marktfeerichiew de totaal-opbrengst tier inteekmlijstest, zijnde ougevcer j 700 en voorgelezen werd het ant- wouid van den Raad op de door genoemd coniite ingediende verzoekBchriften. Hieruit oieex, dat werd loegezegd voor het kinder- tetsu. l per schoolgaand kind, benevens een oedrag van 188 voor een feestgave aan. ou- den en armen, terwijl voor de beide feestdagen gebruik mag worden gemaakt van bet sport- lerrein. Voorts werd namena den Raad in emstige overweging gegeven de kinderfeesten op twee plaatsen te houden Hiema werd me- degedeeld, dat de sub-commissies hadden ver- gaderd en voorloopige plannen hadden ge- nnaakt, doch dat het Hoofdcomte, in aanmer- king genomen het feit, dat met slechts een stem meerderheid het raadsbesluit om 1 per kind beschibbaar te stellen, was gevallen, dat voorts bij de burgerij niet dit animo was be- tooud, welke de commissie gemeenid had1 te mogen verwachten, met algemeene stemmen aan de vergadering voorstelit: alle festifiviteit te moeten schrappen, behoudens dan het kin- derfeest en een vuurwerk op ten dag. Dat van het toegestane bed rag van 1 per kind s.echts zooveel zal worden gebruikt als voor net slagen van dit feest stnkt noodzakelijk moet worden geacht. Het Hoofdcoraite is van oordeel, dat vastgehoud'en moet worden1 aan het eerstgenomen besluit om het kinderfeest ,.p een plaats te doen houden, en op het ter- rcin tevens 's awxids het vuurwerk af te ste- ken Na gedachtenwisseling werden de bestuurs- voorstellen aanvaard. Na de verkregen toe- lichtigen legde men zich ook aigemeen neer bij het voorstel om het kinderfeest op ten plaats te houden. Ten einde tegemoet te kamen aan hen, die hun offer brachten ten deele ook met het oog op volksfeesten, werd mede besloten tot het afsteken van een vuurwerk. De dag voor feestviering werd bepaald op Dinsdag 12 September. De verdere afwifcke- ling werd opgedragen aan'het Hoofdcomite, met, voor zooverre nu nog noodig, de sub- commissies Aan den Raad1 zail in den geest van bovengenoemde besluiten mededeeling worden gedlaan. Door den eere-voorzitter werd de vergade ring gesloten onder dankzegging voor de be- toonde belangstelling en niet minder voor de opoffering van tijd en de moeite, die men zich heeft getroost, terwijl de beste wenschen wer den uitgesproken voor het welslagen van het algemeene kinderfeest. UIT SCHERMERHORN. Gisterenavond vergaderde de Raad dezer gemeente ten 7 ure n.m. Afwezig de heer K- Kalis. Lngekomen stukken 1. Goedkeuring van Ged. Staten betref- fende post onvoorzieine uitgaven, af- en over- schrijvingen en suppletoire begrooting. Voor kennisgeving aangenomen. 2. Vei ordenhig van de gemeente Alkmaar betreffende bepalingen waarop kinderen uit andere gemeenten tot de U.L.O. en M.U.L.O. kunnen worden toegelaten. Goedgekeurd. 3. Een adrcs geteekand door den heer P. Vendel alhier, waarin adressant verzocht om een vergqediing van 30 per kind per jaar voor onderhoud fiefcsen en verblijfkosten van zijh 3 kindenen, welke de R.-K. School te Beemster bezoeken. De Voorzitter deeldfe mede. dat adressant in verband met het betreffenoe antikel uit de wet op het L.O. recht had deze vergoeding te bedmgen, aangezien de school meer dan 4 K.M. van hier verwijderd is. De heer Oostwoudfer was van, meening, dat hieraan direct geen gevolg moest worden ge geven 'aangezien volgens spr. dan meerdere van dergelijke verzoeken zouden inkomen. De heer Bakker- was het met den heer Qostwouder eens en wees er op, dat enlcele kinderen van Stompetoren in hetzelfde geval verkeerden. De heer de Groot wist wel, dat volgens de L.O. wet de heer Vendel recht had op de door hem gevraagde vergoeding. Over het bedrag echter zal nader beraadslaagd moe ten worden. Tevens vestigde spr. er de aan- dacht op, dat ook in Ursem een' R.K. School stond en daar die school minder dan 4 K.M. van hier verwijderd is, zou door de kinderen naar die school te zenden het recht op ver goeding teniet gedaan kunnen worden. De heer Bakker haalde een voorbeeld nit een andere gemeenten aan. De voorzitter stelde tenslotte voor het adres aan te houden tot cte volgende verga dering en eerst nadcre infonnaties in te win- nen. 4. Gemieente-rekening wees in ontvangsten een bedrag van 62501.93 aan en in uitga ven 63075.24 Nadeelig saldo 573.31 y2.« 5. Rekening van Burgerlijk Anmbestuur. Deze rekening wees een ontvangst van 3921.56 aan, terwijl de uitgaven 3262.83 beliepen. Voordeelig saldo 658.73. 6. Balans en Verlies en Winstrekenimg G. E. B. De Voorzitter verzocht den heeren C. Groot, K. Oostwouder en D. Rus de com missie tot nazien der rekening te willen vor- men De heeren gingien hiennede accoord. Rondvraag. De heer Oostwouder informeerde of het niet mogelijk was, dat timmerlieden uit Schermerhom ook konden inschiijven op het maken van de nieuwe brug over de Schermer- rmgvaart. In een vorige vergadering was spr. medegedeeld, dat de timmerlieden van hier niet die capaciteiten bezaten zulk een brug te maken, Bij nadere infbrmatie was spreker geibleken, dat de timmerlieden van hier wel degelijk daartoe in staat waren. De Voorzitter zeide daarop nimmer te heb- ben beweerd d'at de timmerlieden van hier daartoe ■niet in staat waren. Spreker zou de laatste zijn die dit zou willen beweren. Eir zal een openbare inschrijving plaats vinden, waaraan ook ingezetenen van Schermerhom kunnen deelnemen. Vender zou, wanneer het bouwen van de brug aan een niet-ingezetene van Schermerhom gegund zou worden, de bepaling opgenomen kunnen worden. dat de aannemer zooveel mogelijk geschikte krachten van hier aan het werk stelt. De heer Oostwouder oordleelde het raad- zaam de deksels van de zich in de straat be- vindende zinkputten door zwaardere te la- ten vervangen. Door het veikeer met zware vrachtauto's hadden die zeer veel te lijden. De Voorzitter zal de noodige maatregelen treffen. - De heer Oostwouder vestigde tenslotte nog TEStFRISSCHENB en TERKTTTKREKT) A. J. F's PRAMB0ZKNSAU8 voor Puddlngfabriek, A. J. POLAK, droningen. de aandacht op den ellendigen toestand welke in een gezin alhier heerscht. Spr. drong, er op aan voor het te laat was hier in te grij- pen, daar de toestand onhoudbaar wordt, De Voorzitter zeide de betreffende men- schen reeds bij zich te hebfben gehad en oor- deelde ingrijpen ook wel noodig. Nla enkele discussien omtrent in dat gezin heerschende huiselijike aangelegendheden werd besloten het Burgerlijk Armbestuur in den arm te nemen. De heer Rus kwatn met een verzoek, hem gedaan door de hier aangestelde hooistekers om vergoeding te geven aan> die lieden we- gens het feit, dat door drukke werkzaamhe- don nogal eens van een paard en rijtuig voor hunne werkzaamheden gebruik gemaakt moest worden. De Voorziter zeide, dat wanneer die hooi stekers vergoeding verlangden, zij zich met een verzoek daartoe tot den Raad moesten richten. De heer Bakker wilde maar liever de hooi stekers afschaffen Enkele gemeenten hebben dat ook al reeds gedaan. E>e gemeente zit hier erg zwaar en de uitgaven moeten zoo veel mogelijk beperkt worden. De bouw- en koeboeren betaalden de laatste paar jaren toch al niet veel belasting, zoodat tenslotte de middenstanders en de arbeidere er voor op kwamen. De heer Groot was het niet met spreker eens; wanneer door hooibroei brand uit zou breken en de hooibtekejs waren er niet ge- weest om broei te constateeren, dan betaalde de Verzekerimg Maatschappij de schade niet uit. De hooistekers waren dus wel nhodig. De heer Bakker vond, dat de Verzekering Mij, hen dan maar moet aanstellen. Verder werd door den heer Rus nog naar voren gebracht de kwestie betrekMng heb- bende op het betrekken vami een- onbewoon- baar verklaarde woning, waarover nog enke le leden het woord voerden. De Voorzitter decide mede, dat v66r den len Din"dag in September, waarop de nteu we Raad zijn taak zal aanvangen, wel geen vergadering zou gehouden worden, zoodat enkele Raadsleden voor de laatste maal hier aanwezig waren. De Voorzitter bracht aan de scheidende heeren een woord van dank voor al wat zij gedurende hunne aanwezigheid in het be- lang van de gemeente hadden gedaan en sloot de vergadering. U1T KOEDIJK (Zuideinde). Waarschijnlijk als gevolg van een de vorige week geplaatst bericht in de couranten om trent ae vele processen-verbaal die1 onze nieuw geinstaleerde rijksVeldwachter al reeds gemaakt zou hebben, meenden enkele jongelie- den, waaronder er waren die wel wat te veel aan Bacchus hadden geofferd, dezen function naris daarover te moeten onderhouden Op plagerigen toon werden daarover verwijten aan zijn adres gericht. Of de situatie van dien aard is geweest dat naderhand het optreden van den rijksveldwachter gemotiveerd is ge weest, zal nog een strijdvraag zijn, doch naar we vemamen is er met den revolver geschto- ten, iets wat in deze omgeving, temeer daar het des Zaterdagsnachts om 1 uur gebeurde, nog al eenige opschudding verwekte. UIT OUDKARSPEL. D. T. S. I speelde tegen Excelsior te Klei- nesluis en won met 40. D. T. S. 2 speelde tegen V. V. V. 1 van Oude-Niedorp en verloor met 3—2. D. T. S. 2 speelde ook tegen D. F. C. 1 van Dirkshorn en verloor met 2—1. UIT NOORDSCHARWOUDE. Holland 1 speelde voor de seriewedstrijden van H. F. C. van Hoogwoud tegen S. E. W. van Hoogwoud en wist met 41 te winnen. UIT EGMOND AAN ZEE. Zondagmiddag werd van het strand be- merkt, dat een der baders met de onstuimige golven worstelde en blijkbaar in nood ver- keerde. In allerijl werd de politieboot be- mand, waarbij de Burgemeester zelf de rie- men greep en het gelukte den drenkeling nog bijtijds uit zijn benarde positie te verlossen, daar hij het vermoedelijk niet lang meer zou hebben volgehouden. Willy Hagenbeck heeft Maandag ook hier een voorstdling gegeven ten bate der arme Duitsche kinderen. De recette viel bij- zonder mee, zooals verzekerd werd Voor de badgasten en hun kinderen was deze voorstelling mede een aardige afwisse- ling. UIT WIERINGERWAARD. Naar we vememen zal a.s. Zaterdag een gezelschap van 10 a 12 personen uit Dene- marken, onide leiding van den heer Wibbens, hoofdinspecteur N. R. S., eenige veebedlrijven in deze gemeente komen bezichtigen. Gemengf nietiws DE MALVERSATIES DOOR DEN RIJKSBOUWMEE5TER. De „Resddentiebode" vemeemt nader om trent de onregelmatigheden, gepleegd door den- rijksbouwmeester V., dat deze verduiste- ringen hebben plaats gehad bij' den bouw van het Academisch 'Ziekenhuis te Leiden en dat de bedragen, die niet opgehelderd konden worden, zeer hoog zijn. Men sprak zelfs van eenige tonnen, maar zekerheild kon het Mad hieromkent met krijgen, omdat men tier be- voegder plaatse uiterst gesloten is. Deze nouding vindt hierin haar oorzaak, omdat gebleken is, dat behalve de rijksbouw meester Vzeer waarachijnliik ook nog an dere architecten in deze zaak betrokken zijn en het onderzoek in vollen gang is. Het is lang niet uitgesloten, dat nog meerdere arrestaties dezer dagen zullen volgen. Ook particuliere architecten worden in deze zaak genoemd en reeds is er earn gesdiorist in zijn functie aan rijks- of door het Rijk gesubsideerde bouw- werken. De groote kwestie, waarom het gaat, be- treft een leening door den heer V. ten laste van het Rijik gesloten. Hij beweert, dat hij volgens mondeiinge in- 9i'-uct es daartoe bevoegdi was, ofschoon dit p; rtinent wordt ontkend. In elk geval is van dit geleend bedrag niets verantwoord, maar de heer V. ontkent perti- ne hat hii dit geld ten eigen bate heeft ge- bru kt. Het is. zegt hij, ten bate van het Rijk ^bniikt maar door slordigheid1 is dit niet geadmin is keerd. Een uitgebreid onderzoek dat is ingesteld, heeft deze laatste bewering niet bevestigd, wel het tegendeel. Daarop is men tot de arrestatie ■an den heer V. overgegaani NED. VER. TOT AFSCHiAFFIINIG VAN ALOOLH. DRANKEN. In de Hiarmonie te Gtroningen hield de Ne- dertiandsche Vereeniging tot Afschaffing van Alcoholhoudende dranken gistier haar 88e vergadiering, onder voaraitersChiap van den heer P. van der Meulen. Blijkens 'het jaar- vertslag steeg Ihet ledlental van 21.1,39 tot 21.612. Tegenover 9' opgeihevein afdeelingen staan 1!4 nieuwe. Het totaat aantal' afdeelin- Alcohol'houdende dranken, gister haar 88e Tegeiijk met het! jaarverslag werd' de lei- ding van het H. IB. over het afgeloopen jaar aan de orde gesteld. iDe vertegenwoordlger van Rotterdam oefende o.m. oritiefc uit op de bonding van' het H. B. inzake dfe samenstel- lintr der redlactie „De B'lauwe Vaan" en on de houding van het Bl'auwe WeeWDomite, ook ten opzicbte van een te iR'dlami gehouden iandelijikte meeting. Amsterdam druikte zijn ontevredenheid uit over het te weinig onderhouden contact met de arheiderslbewegmg. 'Utredht wildle proefstemmingen over pfl. keuze geduiendle de Bl. Week-actie. Sneek critiseerde de toegevende ihloudmg in zalke alcoholvrije wijhen en wenschte mede striidl tegen verlofszaken. IDe heer Willemse antwoordde o.m. dat contact met de arbeidersbeweging gezodht moet worden, maar men1 moet voorzi'ctotig we- zen en zichi niet all te veel bemoeien met in terne aangdegenheden. Diat wordt dikwijls van die zijde niet giewenscht. IDe heer P'loeg beantwoordlde o.m. versdhi!- lende opmerkingen bekeffende die Bl1. Week- commissie. Ervaringen hebben gdeerd, dat men, zuiniger uit is, wanneer men de kosten eener meeting laat betalen door de afdeelin gen zelven. lEr wordt sdherper naar ge- skeefd, otm een tekort te voorkomen. Proef- siemmiin'gen tijdens die BL Week lijken spr. niet- gewensdht. Samenweillring met de lei ding dier va'klbewegilnig is zeer modlijk, zoo- lian g men' in die krimgen nog niet voldoende vodt voor de drankfbestoijdlershewegmg. 'De heer N. A. de Varies betoogde de wen- schelijkheid, om het sdhenken van goedle al- ooiholvrijte dnanlken te bevorderen. Het dirin- ken diaarvan is een goede drinkgewoomte, die ook in Amerika ingang heeft gevonden. Het jaarverslag werd goedgekeurd. De heer N. A. de Vries hield daama een kleine causerie over de studiereis, welke hij en de heer v.d. Meulen naar Amerika had den gemaakt. om daar de drankbestrijding van nabijl te oeschouwen. De mededeelingen van den heer de Vries werden met warm applans ontVangen. De heer Willemse maakte van de gelegenheid gebruik, om db heeren v.d. Meulen en de Vries dank te zeggen voor alles wat ze in het bdang van het geheele Nbderlandsche volk hebben gedaan. Het te verwachten rapport zal daarvan gettuSgen. IDe begrooting over 1924 werd1 vastgesteld op een bedrag aan inkomsten en uitgaven van 73.000, die Rijksutosidie is daarop ge hradht op 13.000; Ihet vorig jaar nog 32.000. De algemeene vergadering madhtigde het hoofdbestuur om met A. N. G. O. B., I. O G. T. en I. O. O. T. N. de mogelijlkheid van foderatie dier neutrale drankbestrijdersveree- nigingen te overwegen. Aan de orde kwamen twee voorstellen, waarin het hwfdbestuur werd verzocht zich tot de regeering te wenden met het verzoek wets#ijzigingen aanhangig te maken, die mogelijk zullen maken: a. meerdenjarige per sonen uit hoofde van gewoonte van dronken- schap ondler cunateele te stdlenb. dwangop- name van personen, die lijdende ztijin. iaan ge woonte van dronkenschap, in inrichtingen, die berstel1 van dkiankzudhtigen beoogen of in Rijks-asyle, zooals ze vermeldi staan in het psychopaten-wetsvoorstel, Beide voorstellen werden aangenomen. Tot leden van het hoofdbestuur werden ge- kozen de heeren J. A. Bergmeijter te Dord recht (aftr.); H. Boelmans (aftr.); ir. G. Duifjes, te Odeen; die dames Suize Groene weg (aftr.), Dora de Jong, Enschede (aftr.) Aan het afgetreden lid van het hoofdbe stuur, den heer F. U. Schmidt te Bussem, die zidh niet herkiesbaar stelde, werd een warme ovatie gebracht. 'In de vacature in het hoofdbestuur, ont- staan door het bedanfcen van den heer L. M. Hermans te Annihem, werd gefcozien de heer G. Vinik, Amsterdam. WOONWAGENS. De minister van Justitie heeft het volgend schrijven gericht aan de Commissarissen der Koningiin in de provinries: „Bc heb de eer, U beleefd uit te moodigen aan de Imrgemeesters in uwe provinries te willen beriditen, dat mij een verzoek be- reikte van den Alg. Secretaris der Nfeder- landsche Vereeniging van Kermisvakgenoo- teni „Ons Belang5om te bevorderen dat aan de, bij die vereeniging aangesloten leden een andere standplaats voor woonwagens wordt aangewezen, dan aan de niet-aamgeslotenen. U gdieve aaarbij: onder hunne aandacht te brengen, dat voor zooveel bepalingen iim den geest van art. 31, 2e lid der wet op woonwa gens en woonschepen zijn of worden vast gesteld, geenerlei bezwaar bestaat, 66ni of meer afzonderlijke standplaatsen aan te wij- zen voor woonwagens, waarvan de fawo- ners niet tot het gros der bevoHdng diier war gens behooren. Aangezien plaatsd'ijke omstandigheden veelal van ovetwegenden invloed zullen zijn op de beslissing betreffende de aan' te wij- zen stand- of ligplaatsen, meen ik het bij den' hierboven gegeven wenk te moeten la- ten." DE INIBRAKEN TE ZEIST. Voomamelijk in het Wilhelminapark en om geving te Zdst hadden in den laatsten tijd tal van inbraken plaats, zegt de Tel., terwijl even eens verschillende pogingen tot inbraak weraen geconstateerd, waarbij het vermoeden rees, dat men steeds met de(n) zelfde(n) da- der(s) te doen had. Een paar armbanden, onlangs ontvreemd bij de door de politie verstoorde inbraak in de villa van dokter Van Lith de Jeude, hebben te Amersfoort waar de armbanden te koop werden aangdboden tot de aanhouding van den dader of althans een der daders geleid. Nadat de man, een 28-jarige timmerman uit Utrecht, drie dagen lang voor de Amerefort- sche politie al hd hem ten laste gdegde ont- kende. heeft hij, naar Zeist overgebracht, toe gegeven schuldig te zijn aan de vele inbrake: welke de parkbewoners den laatsten tijd! niet weinig verontrustten. De genomen vingerafdrukken bleken tegeL den man zoo'n overtuigend bewijs, dat hij niet langer ontkende, al blijft hij tot heder beweren alleen te hebem „gewerkt", hoewe bij bovengenoemde inbraak in de dokterswo ning ook een z.g. uitkijk voor de politie op d<_ vlucht ging. EEN AUTO TE WATER GEREDEN. Aan het 's-Gravendeelsche veer te 's-Gra- vendeel had een ongeluk plaats, dat nog be- trekkelijk goed is afgeloopen en waarbij ge- lukkig geen menschenlevens te betreuren zijn. Een passagierauto van de firma Vermeer aan de Kalkhaven te Dordrecht stond boven aan de helling van den vloeddam, aan de zijde 1 van het dorp. Naar men ijeweert, zouden door kinderen de remmen van den wagen losgemaakt zijn, waardoor de onbeheerd staande auto in beweging kwam en rechtuit van de helling af de Kil inliep. Natuurlijk waren op een zoo druk punt aanstonds eenige mannen per roeiboot in de onmiddellijke na- bijheid alsmede een motorboot. Met behulp van zware kettingen en haken van de boot, die men met haken onder den auto doorsloeg, werd de wagen door een lier'!van de motor- boot met veel moeite boven water geheschen en verder walwaarts getrokken. Gelukkig za- ten geen personen in den auto. De wagen zelf kreeg veel schade. KINP GESTIKT. Te Nijverdal kreeg Zondag het driejarig zoontje van den fabrieksartbeidler W., terwijl het een wortel at, een stukje daarvan in de luchtpijp met het npodlotig gevolg, dat het na hevig lijden is bezweken. Ingezonden stukken (Buiten verantwoordeUfttoid van de Redae- tie. De opname in deze rabriek bewifst geerts- zins, dai de Redactie er mede instead). M. de Redacteur! Vergun mij voor het onderstaande s.v.p. een toleim plaaitsje. Bijl vooribaat mijn dank. iDe mi ldie gieefetera en gems, die hun pen- ningske offerdien voor die 20 jotngens van die Mondharmonicadub die Kldne T. A. V. E Ni. U., om> een deel van hun vacantiie door te brengen in dluini en[ bosCh, worden bij deze vrienddijfc dank gezegidl voocr hunne gave. Het bedrag dier gezamenlijlke lijlsten, waar op men kon intedcenen was een totaal bedrag van 120.35. Nu is ihet voor het verdere van deze week maar te hopen, diat ziji moodier weer mogen hebben, en ik gelloof, dat gijl alien' dlit met mij eens zdjt. Zij, die eens een middhg over hebben om' hun een' bezoek te brengen in hun kample- ven, raadl ik aan om dit te doen. Achter die Keirk te Schoorl fcan' men die jongens en die leiders viladen. C. KOMMiER. Lid A. NL G. O. B. ALKMAARSCHE-EXPORTVEILING ALKMAAR, 30 Juli. In de hedten gehou den veilingen werd betaald voor: Bloemkool le soort (per 100 st.) 15.10—/ 19.20, 2e soort 813, Roode kool per 100 KG. 7.2010.50, Wortelen per 100 bos 8 30 tot 14.20, Rabarber 2.106.90, Aard- apelen 3.40—/ 6.20 per 100 K.G., Uien p. 100 bos 3.305.60, Slaboonen per K.G. 1.22—/ 1.33, Aardbeien 0.35—/ 0.63 per -v.G., ^ndiivie l.^J5.90 ner st. Doperwten 8—/ 26 per 100 K.G., Krop- sla per 100 stuks 1.205.40, Komkom- mers per 100 stuks 8.20—/ 14.20, Pieter- selie per 100 bos 2.20—/ 5.40, Peulen per 100 K.G. 1429, Postelein per ben 0.35f 0.56, Snijboonen per K.G. 0.98 ot 1.19, Spinazie per ben 0.750.95, Selderie per 100 bos 1.80—/ 5.40, Tuin- boonen per 100 K.G. 3—/ 5.40, Roode bessen per K.G. 0.130.43, Zwarte bes- sen per K.G. 0.35—/ 0.45, Tomaten per K.G. 0.450.51. Aanvoer 3000 stuks bloemkool, 9000 stusk kropsla, 4000 bos wor telen, 3500 bos bessen. Handel vlug. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 30 Juli. 1020 stuks bloemkool le soort 11.1020.50, 2e soort 5.106.20 per 100 st., 7300 bos worte len 5.80—/ 7.50 per 100 bos, 33250 K.G. roode kool le soort 3.40—/ 6.40, 750 K.G. witte kool 6.60, 383200 K.G. aardappelen Schotsche muizen 4.306.30, School- meesters 4.20—/ 5.60, Graaf jes 6—/ 11 Due of York 4.704.80, Koksianen 4.80—/ 4.90, Drielingen 2.70—/ 3.30, kleine 1.10—/ 1.20 per 100 K.G. ZWAAG, 30 Juli. Veiling Bangert en Omstreken. Aardbeien 25—32 ci, Bessen ge- wone oode 810 ct., Prolefic 18 ct., Kruis- bessen 5 ct., Slaboonen 55 ct., Aardappelen per baal 2.35-/ 2.40, Witte 2.25. Blokveiling zwarte bessen, aanvoer 2718 K.G., prijs 4344 ct. per K.G. NOORDSCHARWOUDE, 30 Juli. Schotsche muizen 3.90—/ 5.50, Koksia nen 4.40—/ 4.60, Duken 4.50—/ 4.70, Schoolmecsters 44.70, Negentigvoud 4.60, Bl. Eigenheimers 4.50, Drielingen 2.20—/ 3, Kleine 0.80—/ 1.10, Drielin gen 7.10—/ 7.40, Zilvemep 15.40 20.10, Roode kool 6.60, alles per 100 K.G., Boswortelen 5.50—/ 7.30 per 100 bos, Bloemkool 9.8017.90 per 100 st. 2e soort 3.70—/ 6.20 per 100 st. Aanvoer op 28 Juli: 299532 K.G. aardap pelen, 153 K.G. Tuinboonen, 150 K G. Uien, 250 K.G. Roode kool, 1150 K.G. Witte kool, 435 bos Wortelen, 3920 stuks Bloemkool. WIJDENES, 30 Juli 1923. Veiling Tuin- dersbelang. Aardbeien 3340 ct., Bessen (rood1) 9.4015, Bessen (Prolefic) 17 tot 18, Tuinboonen 2.40—/ 3, Slaboonen 3237, Kruisbessen 1011 per 100 pond. PUrMEREND, 30 Juli. „Afslagveri'em- ging Beemster, Purmerend en Omstreken". ■(200 zak aardappelen 0.921.95 per zak (25 K.G.), kleine 0.700.97; Sla boonen f 10.3511.70, Snijboonen 8.85 tot 10.80 per zak (15 K.G.), 7280 zak Tuinboonen 0.37—/ 0.55 p. zak (15 K.G.) Peulen 2.40—/ 4.50 per zak (50 K.G.), Doperwten 2.308.30 per zak (50 K.G.), Peren 0.26 per K.G., Roode Aalbes- sen 0.170.43 per K.G., Zwarte Bessen 0.31 per K.G., Klapbessen 0.80f 2.40 per 5 K.G., Frambozen 0.81, Aardbezien 0:430.81 per K.G., Bloemkool 6.10 18.10 per 100, Postelein 0.85 per mand (5 K.G.), Rabarber 8.80—/ 9 per 100 bos. Handel vlug. ZAANDAM, 30 Juli. Veiling „De Zaan- streek". Andijvie 2.40—/ 7.30 per 100 str. Andijvie II 1—/ 2.80, Peen 17—25 ct. per bos, Aardappelen 4.90—/ 6.10 peT 100 K.G, Drielingen 3.20 per 100 K.G., Tuin boonen 50—60 ct. per zak, Bloemkool 11—20 ct. per stuk, Postelein 70—' 100 ct. per 10 p., Komkommers 611 Y, ct. per stuk, Prolefic 2425 ct. p. p., Bessen 1618 ct. p. j., Klapbessen 9lA— 10K ct. p. p., Slaprei 9— 10 ct. per bos, Uien 78 ct. per bos, Uien 7 tot 8 ct. per, bos, Slaboonen 4048 ct. per pond, Bieten 910 ct. per bos, Seiderie 10 12 ct. per bos, Pieterselie 9—13 ct. p. bos. WARMENHUIZEN, 30 Juli 1923. Schotsche Muizen 46.10,- School- meesters 6.30, Drielingen 2.50—/ 2.90, Bloemkool 8.70—/ 17. Aanvoer: 52792 K.G. aardappelen, 570 st. bloemkool. BOVENKARSPEL „de Tuinbouw", 30 Juli. Heden besteedde men voor: Bloemkool 1 10.50-/ 18.50, II 3.75-/ 7.50, III 0.75—/ 1.30, Roode kool 5.50—/ 7.30, Gele aardappelen 2.35—/ 2.55, Wite Kok- sche enz.) 2.50—/ 2.75, kleine 1.20— 1.85, Roode 3.40—/ 3.80, Blauwe 3.75 tot 4.25. ZMtfldiHgen 'STOOMIV AAiRTL IJ NE N. STOOMV. MHJ. OGEAAN. Borneo (thuiisr.) anr. 28 Juli te Havre. Calcutta (thuisir.) vertr. 28 Juli v. Adten. Kooingio defr Ntedierlandan (ilitr.) vertr. 26 Juili v. Singapore. Krakatau (uiitr.) vertr. 28 Juli v. Suez. Vondd (thuisr.) vertir. 29 Juli v. Algiers. Simailoer (thuisr.) arr. 28 Juli te Colombo. KON. NED. STB. MIIJ. Calypso arr. 29 Juli v. Arnst. te Cuxhaven. Ceres arr. 29 Juli v. Hlamb. te Amst. Clio arr. 29 Juli v. Koostantinopel te Con- stamza. Ganymedles arr. 28 Juli v. Amst. te Hlamb. Hercules vertr. 29 Juli v. Algiers n. Amst. Irene arr. 29 Juli v. Amst. te Seviillla. Medtea arr. 28 Juli v. Malaga te Portimao. Mercuriius vertr. 28' Juli v. Rott. n. Algiers. Nereus arr. 30 Jul v. 'Kbpenhagen te Amst. Nlero arr. 30' Jul v. Gothenburg te Amst. Orion arr. 28 Jul v. Lissabon te Cadix. Pluto vertr. 281 Juili v. Santandler n. Musel Ulysses vertr. 29 Jul v. Sulinia n. Gialiatz. Vulcanus arr. 28 Jul v. Nia.pell3 te Catania Iris arr. 30 Jul v. Oporto te Amst. HOLLAND AMIERIIKA LHJN. Leerdam v. N.-Orleans n. Rott. vertr. 28 Juli v. Vigo. ROtterdiam arr. 30 Jul v. N.-Yark te Rott. Spaamdam vertr. 28 Juli v: New-Orleans n. Rotterdam. Volendam vertr. 28 Jul v. N.-York n. Rott. Burgerdijfc arr. 28 Jul v. Rlott. te Philadd- phia. Diinteldijk arr. 28 Juli v. Tacoma n. Rott. Dreclbtdijlk, v.di. Pacifidcust n. Rott. air. 30 Juli te louden. Loclh Katrine vertr. 30 Jul v. Rtott. n. San Francisco. Miaasdiam, v. Rott. n. N.-Orleans, vertr. 29 Juli v. Havana. KON. HOLL. LLOYD. Kennemerlandl arr. 24 Juli v. Valparaiso te B.-Aiyres. Dredhterland! (thuisr.) vertr. 27 Juli v. Rio Janeiro. Flandria vertr. 27 Juli v. B.-Avres n. Amst KON. WEST IND. M'AILD. Haarlem vertr. 29 Jul v. Ouracao n. Cristo bal. Jason vertr. 27 Jul v. Kingston' n. Cristo bal. Oranje Nassau vertr. 28 Jul v. Colon n Puerto Colombia. S'tuyvesant arr. 29 Juli v. Hlamb. te Amst. Aurora vertr. 26 Jul v. San Juan n. Amst. Jan van Nassau vertr. 30 Jul y- Amst. n. Hamburg. RIOTTERID. LiLOYD. Garnet (uitr.) arr. 310 Jul te Padang. Kawi' vertr. 28 Jul! v. Bataviu n.- Rott Palembang lair. 30 Jul v. Hamb. te 'Rott Patria (uiltr.) vertr. 29 Jul v. P.-Said. Siitoebondo arr. 29 Jul v. Rott. te Hamburg. Tambora (uitr.) arr. 29' Juli te Southampton Toba, v. Mortmugoa n. Rlott. vertr. 29 Juli v. P.-'Said. Wilis (uiitr.) vertr. 30 Jul v. Sabang. Tabanan arr. 30 Jul v. Batavia te Rott. HOLLAND AIUSTRALTE LTJN. Arendskerk (uitr.)1 vertr. 28 Jul v. N'apeb STOOMV. MIIJ. OOE'AAN. Stentor arr. 27 Jul v. Hamb. te Londen. Palamed arr. 29 Jul v. Bremen te Amst. Troilus v. Japan n. Rott. arr. 30 Jul te Colombo. KON. PAKETITV. MTJ Hbutman arr. 29 Jul v. Java te Sydney. HALCYON L'lJN. Rozenburg arr. 28 Jul v. Konstantinopel te Bourgas. Stad iDelft vertr. 29 Jul v. 'La 'Plata n. Rott. Stad Hlaaillem arr. 27 Jul v. Varna te Con- stanza. HOLLAND BRIITSCH' INDIE LTJN. Strcefkeric arr. 30i Jul v. Waihb. te Antw. HOLLAND OOST AIFRIIIKA LI'JN:. Menado (thuisr.) arr. 29 Jul te Londen HOLLAND OOST AZIE LIJN. Saparoea1 (uitr.) vertr. 30! Jul v. M'ainiilTa. HOLLAND WEST AFRHKA LIIJN Jiaarstroomi 2® Jul v. Attu Aboe n. Axim. Orestes (thuisr.) vertr. 27 Jul v. L.-Palmas HOLLAND ZUID AFRHKA LTJN. Rietfontein (thuisr.) arr. 30 Jul te Kaapst ROTTE'RID. ZUID AMER'IIKA LIJN. Aldabi (thuisr.) vertr. 29' Jul v. St. Vincent AlwaM (thusdr.) vertr. 28 Jul v. Montevi- deo.

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 6