Dr. Hommel's tv Ala ge Uw kind gezond, vrooH|k en Mscfc van geeat wilt zien opgroeien, geeft het dan Aiom verkr\jgbaar k f 2.(0 per fl. .J 8X6 voet groot waa, met krab-gelegenheid!, waarin het harde graan gestrooidi wordt om de dieren steeds bezig te bouden, Een nauwkeurig verslag van alle eieten werd bijgehouden. In het begin- werd echter geen aanteekening gehouden van het ge wicht der eieren, maar later werd ingezien dat dit ook van belang kon zijn voor latere gegevens, daarom werd1 in November (juist drie maanden na den aanvang), ook dit ge- noteerd. De voeding gedurende den proeftijd, was als voligt: Het mengsel bestond uit gelijke deelen zemels en ongezifd meel waarbij 20 procent vleeschmeel, en een weinig fijn houts- icool, plus een haE pond zout op 100 pond gewicht. Dit werd gemengd met water tot een kruimelige massa en aan 14 hennen toe- gediend, een half ons gewicht per hen, el-ken morgen, terwijl de andere 14 hennen een en ander in voederbakken droog gegeven werd. Het graanvoeder wat in den namiddag ge geven werd bestond -uit twee deelen- gerst en een deel gebroken gele mais, wat dan in het kaf uitgestrooid wml in bedde toomen. De reden waarom gerst en made gevoerd werd was, omdat deze granen op elke plaats in Zuid^Afrika) steeds voorhanden zijn. Tegen den middag kregen de dieren groenvoeder bestaande uit Lucerne (gedurende gTodfijd) anders koolbladeren, naar be'ieven Het volgende resultaat werd in het eerste jaar beredkt: NAT VOEDER Maand Aantal eieren Augustus 1921 249 September 1921 349 October 1921 - 353 November 1921 313 December 1921 290 Januari 1922 200 Februari 1922 134 Maart 1922 70 April 1922 44 Mei 1922 11 Juni 1922 35 Juli 1922 51 Totaal1 2099 DROOO VOEDER Maand Aantal eieren Augustus 1921 245 September 1921314 October 1921315 November 1921314 December 1921 293 Januari 1922 237 Februari 1922 '211 Maart 1922 172 April 1922 104 Mei 1922 52 Juni 1922 11 Juli 1922 201 TotaaV2529 Opmerktng. Daar de proefneming op 8 Aug. 1921 began, zijn de eieren van 17 Aug. 1922 gelegd, gevoegdi'bdj het in Juli gelegde aantal, om het jaar-aantal vol te maken. Men bedenke, dat bovenvennelde re- sultaten verkregen werden gedurende het eerste jaar der proefneming, zoodiat wij1 tot de volgende gevolgtrelkikingen komen: (a.) Met droogvoer werden 430 eieren meer verkregen, of gemidddd 30.71 eieren per hen (b.) Dat net droogvoeder 287 eieren meer geproduoeerd werden gedurende de winier- maanden, wanneer de eieren het duurste zijn, of gemiddelid 20.5 per hen. (c.) Van November 1921, toen het gewicht dler eieren voor het eerst genoteerd werd tot het einde van- het legjaar (9 maanden) was het gewichf der eieren 58 lbs. meer dan van de droogvoeder gevoede hennen boven het gewicht van die der natbe gemeenite; (d.) Dat het droog-voeder-systeem veel min- dter wenk vereisch-t, terwijl het boven dien be- ter resultaten afwerpt; (e.) De dieren fcwamem veel gemakkelijker door den rui, dan bij het nat-voeder-systeem wat natuurlijk de productie ten goede kwam (f.) Dat gerekend tegen 0.90 per dozijn de dnoog-voeder-methoae eene extra winst toonde van 32.25. Het voeder voor beide toomen was gelijk in gewicht gedurande het geheele jaar, om uit te vinden welke toonl meer moodig had. De 14 op droogvoeder gebruikten per maand 2 lbs. meer, dan de nat-voer-klppetjes. Als men de 24 lbs. extra voeder per jaar aan de droogvoeder kippen gegeven, berdkent tegen- over de extra eieren- verkregeni, dan 66k wint de droOg-voeder-methode het over het nat- voer-proces. In de maand Juni 1922 werd bij- beide toomen een haan geplaatst om uit te vinden, welke eieren beter bevrucht werden. Ook hier was een belangrij-k verschil. De eieren van de Droog-voed-er-Epipen waxen ,beter bevrucht, nietfegenstaande de hanen van tijd- tot tijd nog verwisseld waren. Ik wil hier ook nog mededeelen, dat in het begin van 1922 niouwe proefnemingen wen- den ingesteldi met andere toomen, dioor ver- sdhillend voeder te geven, waaFvan het resul taat zal zal worden bekend gemaakt. Negen maanden zijin- reeds venstreken en tot zoover 'wint de droogvoeder-methode -het weer wat de eieropbrengst betreft. En zoo zal men op Grootfonteio voortgaan, ook met andere rassen-, waarvoor de Zwarfe Orpingtons het eerst aan de benrt komen. Als men, zeg 'n duizend legsters aanhoudt dan is h-et gemakkelijk om1 te verstaan, dat men bij de droog-voeder-methode veel- ar- beid spaart. -Geen wonder dat men dit sy stem op Groot-fonteini nu reeds algemeen toepast, terwijl men op dit proefstaition geheel tevreden is over den uiitSlag. De automati- sche voederbakken behoeven maar van tijd tot tijd gevuld te word-en, terwijl aangemaakt (nat-voeder) elken dag moet verstrekt worden, wat natuurlijk veel meer arbeidi vraagt. Reehls&kea. STKAFZAAK MEVkOUW DESMET. De officier van justitie heeft hooger beroep aangeteekend in de uitspraak van de Bossche rechtbank, waarbij mevrouw Desmet werd vrijgesproken van het haar ten lasts gelegde. De rechtbank overwoog bij de uitspraak, dat beklaagde moest worden vrijgesproken van al hetgeen haar is ten laste gelegd, daar dat noch wettig, noch overtuigend is bewezen, zooals wij gisteren reeds in't kort meldden. Overwegende toch o.m., dat, indien als be wezen wordt aangenomen, dat bekl. cyaan- kali op een boterham voor Desmet heeft ge- daan, en wetend dat hij dien eten zou, voor- hem heeft gereed gezet, de hoeveelheid en werkzame kracht van het vergift i. c. aan twijfel on-derhevig is, maar, daargelaten of het wegens den reuk wel mogelijk is, een boterham met cyaankali te eten (de Casparie) de rechtbank niet de voile overtuiging heeft gekregen, dat bekl. haren ec-htgenoot heeft willen dooden met het vergift. Overwegende voorts, dat, daargelaten of het opzettelijk benadeelen. van de gezondheid door toediening van voor de gezondheid schadelijke stoffen volgens het Wetboek van Strafrecht „mishandeling" is en daargelaten of het toedienen van cyaankali op een boter ham niet een ondeugdelijk middel is, de recht bank in elk geval ten aanzien van de hoeveel heid en de werkzaame kracht der toegediende cyaankali ook voor de toepassing van artikel 300 4e lid Wetboek van Strafrecht te veel in het duister verkeert om eene veroordeeling te kunnen uitspreken. Overwegende ten aanzien van de ten laste gelegde medeplichtigheid aan poging tot moord, dat zeer zeker de beklaagde talrijke verklaringen heeft gedaan, waaruit is af te leiden, dat zij willens en wetens en dus op zettelijk het pistool van Kerssemakers terug- zond ingevolge het lang vooraf en- -herhaald besproken plan, dat Kerssemakers haar man zou dooden, doch dat dienaangaande bij de rechtbank toch twijfel gerezen is, daar zij aanneemt, dat beklaagde ten spijt van voor- bedioelde ernstige verklaringen aan Kersse makers voor zijne poging tot moord heeft ge- zegd: „Jan, als je mijn man doodschiet, kan lk niet meer van je houden" en dat Kerssema kers daarop heeft geantwoord: „E)at spijt me, dan moeten we iets anders verzinnen Overwegende, dat waar zooveel twijfel be- staat, de rechtbank geen veroordeeling kan uitspreken spreekt bekl. vrij van de aanklacht en be- veelt hare onmiddellijke invrijheidstelling. Er was veel beweging in de rechtszaal, toen de reehter de uitspraak deed. Het drong blijkbaar eerst niet tot mevr. Desmet door, dat zij was vrijgesproken. Doch plotseling keerde zij zich lachend om, toen haar verdedi- ger mr. E. van- Zinnicq Bergmann door om- standers luid werd geluk gewenscht. Nadien had de verdediger met mevr. De smet in de gevangenis een lang onderhoud. Aan kennissen van bekl.. die zich in den Bosch bevonden, deelde de verdediger de uit- spraaJc mede. Deze kennissen, die zulk een uitslag niet verwacht haddten, stelden zich onmiddellijk in verbinding met Matthijs De smet te Eindhoven en zijn in den namiddag mevrouw Desmet komen af-halen uit de ge vangenis. Mevr. Desmet was zeer ond-er den indruk, betuigde aan alien dank en zeide zeer te ver- langen ook naar haar dochtertje, waarvan zij ooor de 7 maanden voorarrest zoolang ge- scheiden was. Het pubiiek hoopte zich voor die gevange nis op en voor het Paleis van Justitie. Het nieuws van de invrijheidsstelling was binnen een half uur na de uitspraak reeds gebulle- tineerd. Doch, d-oordat het uur van vertrek van mevrouw Desmet geheim gehouden was, droop het pubiiek langzamerhand af. In den Bosch werd de zaak zeer druk besproken. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van 31 Juli. MISHANDEUNO De funetie van politierechter werd heden waa-rgenomen door mr. Maassen. Het O. M. door mr. van Lookeren Campagnc. Als eerste beklaagden- stondeni terecht An- diries de G., vrachtrijder, en Lourens de G., winkelier, beiden. wonende te Midwoud. Aan hen is ten laste gelegd mdshandeling van den 80-jarigen Jasper Vos, brandstoffenh-andelaar aldaar. Vos is door hen geslagea en- op de straat gegooid. Hij heeft daardOor veel pdin geledeu. Getuige wist niet of Andries de G. had geslagen. Bekl. Andries de G. gaf een om- standig verhaal van het gebeurde, dat ten doel heeft aan te toonen, dat hij- Vos alleen in de borst heeft gegrepeo. Vos is iemand, die zich meermalen aan drankmisbmiik schuldig maakt. Bekl. werd boos omdat Vos zijn vader zoo schandelij-k uitscholdi De tweede beklaag de zeide dat hij zijn breeder bij; den schouder heeft gepakt en hem terug gehouden heeft. Vos beweerde nog geld te vorderen te hebben van wij-len den vader van beklaagden. De getuige Petrus Molenaar, boerenknecht, oud 18 jaar, heeft beklaagden met Vos zien twisten en heeft ook gezien dait Lourens de G. Vos een klap dp het gezicht gaf en hem tegen d'en grond wierp. Ook Andries heeft Vos ge slagen. De officier vorderde tegen ieder 5 boete subs. 5 dagen hecht. Vonnia conform den eisch. NOG EENS MISHANDELING. De in 1904 geboren jongeling Hend Job. U. te Castricum moest zich voor den politie rechter verantwoorden ter zake dat hij- te Castricum op 3 Juni den 10-jarigen Corn. Beentjes heeft mishandeld, waardoor deze bloedend werd verwood Beentjes kreeg van beklaagde een kl'ap, die zijn neus en zijn. oog raakte Bekl. erkende dit feit en de politie rechter noemde het ergerlijk van beklaagde, om den getuige, dien hij- niet kende en geen aanleid-ing gaf, zoo te mishandelen. Als dat zoo doorga-at zal hij nog wel eens meer hier komen Fiet O. M. noemde het een schande- lijke mishandeling en vorderde 14 d-agen ge- vangenisstraf. Bekl. werd daarop door den politierechter veroordeeld1 tot 40 boete subs. 40 dagen hecht. Mochten er weer klachten ko men, dan loopt beklaagde ernstig gevaar met de gevangenis kennis te maken. WEDERSPANNIGHEID. De beklaagde Joh. Caspar H., losKvertaan te Alkmaar, bevindt zich te Alkmaar in hech- tenis ter zake openbare dronkenschap. Hij stond nu terecht omdat hij zich op 9 Juni met geweid heeft verzet tegen den agent van poli tic Dijker, die hem haxf aangevat om hem naar het arrestantenlokaaJ over te brengen, op grond dat bekl. zich in kennelijken staat van dronkenschap op den openbaren weg bevood. Bekl. is reeds meermalen veroordeeld De Officier van Justitie vorderde in dit ge val 1 maand gev. Vonnis overeenkomstig den eisch. AMBTSBELEMMERING. De kameraad van vorigen beklaagde, de los- werkmaji Dirk v. S., die op 9 Juni dien agent Dijker had belemmerd om zijn ambtsplich-t te vervullen tijdens de arrestatie van J. C. FL, stond thans voor dit feit terecht. Bekl. had den agent, toen deze J. C. FL vast had, bij1 de keel gegrepen, zoodat Dijker verplicht was zijn arrestant los te laten. Bekl. bekende het feit. Hij had drank gebruikt Zij haddfen in Punnerend gewerkt en geruimen tijd op een open wagen gezet en en daarom hadden ze 'n stevige hartversterking genomen, om warm te wordeni De Officier releveerde de herhaaldelijike ver- oordeelingen wegens verzet van beklaagde, en nieende dat bekl. van hetzelfde slag is als ziin voorgan-ger H'. Z.Ed, vorderdte tegen be- k'aagde ook 1 maand gevangenisstraf. Von- is: 40 boete subs 40 dagen hecht, op grond dat bekl de laatste jaren geen gevaogenis- s'raf heeft ondergaan. WEDERSPANNIGHEID. De beklaagde Frans J., niet verschenen, heeft zich in den nacht van Zaterdag op Zon- d-ag, 9 en 10 Juni, te Alkmaar met het aller- greotste geweld verzet tegen den agent van poFtie Teitsma, die hem ter zake openbare dronkenschap arresteerde, ten einde hem voor den Coammisaris van Politie, hulpofficier van Justitie, te geleiden. Bekl. verzette zich door te rukken, te trekken, te trappeni en te schoppen tegen die overhrenging. Eerst door assistentie van meerdere agenten was het mo gelijk bekl. over te brengen.- Eisch en vonnis 25 boete subs. 25 d-agen hecht. HUISVREDEBREUK. De 53-jarige straatventer Joh. v. L, gedo- micilieera te Amsterdam, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring, heeft zich in den nacht van 9 op 10 Juni wederrechtelijk be vonden op het erf van Sietske HeijnB te Enk- huizen. Omstreeks 1 ,uur werd' hij; door Heijns op dit erf aangetroffen en hij scheen geen lust te hebben zich op verzoek van Heijns te ver- wijlderen. Een agent van politie heeft hem toen verwijdenf. Bekl. bevond zich op het pri- vaat en zat daar zijn pijpje te rooken Hij is reeds meermalen veroordeeld en staat bekend als ndringerig en als een vuilprater. Eisch: 3 a&gen gevangenisstraf. Vonnis conform den eisch. NIET VERSCHIJNEN VOOR DEN KEURINO SRAAD. De 19-jarige koopman Tjerk J. te Helder, tlians gedetineerd, stond terecht omdat bij op zettelijk niet was verschenen voor den Keu- ringsraad, wat hij als militieplichtige ver plicht was. Hij had een oproeping gekregen om op 14 April voor dien Keuringsraad te verachijnen. Bekl. ondergaat thans 10 dagen hcchtenis, hem opgelegd ter zake dat hij, zich niet heeft aangegeven voor de Nationaie Mi- lit'e. Eisch en vonnis20 boete subs. 20 dagen hecht. Hij deed afstand1 van hooger beroep. - Hierna sluiting der zitting-. ProvinHani Nieuws UIT OUDE NIEDORP. Maandagmorgen onitstond in een schuur, staande bij de boerderij van den heer H. Kui- per alhier, brand. De schuur brandde geheel af. Het huis bleef behbuden. Een 80-tal var- kens, in de schuur geborgen, werd' gered1, ter wijl mede al de wol- in veiligheidi kon worden gebracht UIT BEEMSTER. In de Ned. Herv. Kerk alhier werd Zondag het 300-jarig bestaan van- dat kerkgebouw herdacht. Op 30 Juli 1623 werd het gebouw ingewijd door den eersten predikant der ge- meente, ds. H. Huisenius. Sedert dien wordt elk jaar op of omstreeks dien datum den z.g. Beemster-oiddag gehouden, ter dankbare hier- innering aan den droogmaking van het Beem- stermeer. Ook Zondag was het dus de Beemster- biddag en nu had tevena de plechtige herden- kin^f plaats van het 300-jarig besitaan van het kerkgebouw, dat bij deze gelegenhdd1 geheel met belangstellenden was gevuld. De p-redikant, ds. P. R A. van Meurs, deed eenige mededeetingen- uit de geschieden-is van de Herv. Gemeente en het kerkgebouw en sprak daama een gedachtenisrede uit naar aanleiding van Deuteronomium 32 vera 7 Gedenk de dagen van ouds. Hij wees er op, dat de kerk te Beemster gedurende 3 eeuwen velen tot zegen en steun is geweest, ondanks veler lauwheid en onverschilligheid. Zij dient als instituut van zedelijke verheffing en- or- gaan vani stoffelij-ken bijstand1 in- eere te wor den gehouden. De dienst werd besloten met staande ge- mecnschappelijk te zingen van Psalm 72 net 7e vers. Voor een groot bed rag, dat ter gelegenheid van- het kerlq'ubileum door de gemeente was bijeengebracht, is het kerkoggel vemieuwd en verbeterd. De eens zoo beroemde stierenmarkt al hier is geheel verloopen, zegt het Hlbld. Vroeger werden aan deze jaarmarkt wel 1000 stieren aangevoerd, doch in de laatste jaren was de aanvoer zeer gering. En Maandag zou weer de stierenmarkt plaats hebben, doch er kwam geen enkele stier aan dte marlct. UIJ BERGEN. Dereestweek. In het programma dezer week kornt een kleine wijjrigtag. Door onvoorziene omstandigheden Is het bestuur van de Tooneelvereeniging niet in de mogclijkheid te kunnen- spelen. In plaats daarvoor heeft de Dilettantendub zich bereid verklaard om, gezien het eucces van de vorige week, nog een uitvoering te ge ven van „Sonna", Indisch tooneelspel in 3 be- drijven, op riiorgenavond. Oevondert en verloren voorwerpen. Oevonden: Een rwtart ledereni Mndensdhbentje, een bosjc sleutels, een stalen kindeibdl, een het zekerste en eenvouoigste geneesmiddtl tegen galzucht, slechte spijsvertering en ver- stopping vindt gij in Foster's Maagpillen. Zij zijn het zacht werkendte laxeermiddel, waaraan iedereen nu en dan behoefte heeft. Zij staan de natuur bij, en het gebruik er van wordt geen gewoonte. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen 0.65; in apotheken en dxogistzaken. gouden dasspeld, een zilveren dameshorloge met inscriptie, een ceintuur van een regenj^s, een damesimiuts met kwast, een zwart lecteret- damiesschioen, een double halsketting, ea -kinderportemoninaie, een tennis racket, eet grijs iuiweelen diamjestaschje, een kleine zwaxtte portemionnaie met eenig kieingeld, een diamesiziegeliringetje, em bruine heeren- portemonnaie met eeni-g geldl, een piarapMe, een paar zwiarte -kindexikiousm. Verloren: Ben roode oeintiiur van een gebreid. mantel; een oude bruine heerenportemonnaie met 2 bankb. van 10. enz., een ceintuur vail een groen wollen mantel, een haakzakje, een grijs fl-uweelen baret, een hanganat met sitok- ken, een- gouden m-anchetknoop, een leesboek, geti-teld1 „Albin Indlergand", een witte kindler- cem tmir, een roode jongensdias, een rood da mesportemionniaietje met -gelid, een gouden schakel armband, een amtbantige zalveren broche met witte steentjes en een groote steen in het midden, een groene damespcrte- momnaie met eenig geld; een nieuw double damiesaxmbandlhoinoge, een sierhaarspeld, een- hooibint, een wilt wollen fcinderm-anteltje, een zilveren rozemkrans, een bruin ledbren dames-portemonnaie met geld, een blau/w zai- den -koordceintuiur met twee kwasten, een vul- pen, -aan het strand! twee jongenscapes, een damesportemonnaie met eenig geld, een bruin lederen heerenportemonnaie met inhoud, een kleine zwarte d amesportemonnaie met eenig geld', een zilveren broche (viooltjesmodel), vennist een rijwiel, een bankbiljet van 10, een goudten bril, een nikkelen lorgnet, een etaddc gouden ring, twee loten ,,Schager- bruig". Bultenland. FRANSCHE SPIONNAGE IN DUITSCHLAND? Te Gera (Thiiringen) is een Franrehe spi- on gepakt en voor der reehter van instructie geleid. Hij had documenten van de Fransche regeering bij zich, waaruit bleek, dat hij op- dracht had zich op de hoogte te stellen van de stemming onder de communisten in Thu- ringen en na te gaan welke houding deze eventueel zouden aannemen tegenover een be- zetting van Midden-Duitschland. TYPOGRAiFENSTAKINO TE BERLIJN, De Berlijnsche typografen hebben gister- middag wegens onvoldoende loonsverhooging gedurende twee uur het werfc gestaakt, zoo dat de burgerlijke bladen niet konden ver- schijnen. Alleen de Vdrwarts en de Rote Fahne zijn uitgekomen. Later hebben de ty pografen een vergadering belegd om over bun verdere houding te beslissen. Daar ook aan de sitaatsdrukkerijen werd gestaakt, kon niet de voile diagproductie van banfcbiljetten (twee billioenen) gedrukt wor den. Er kwam 200 milliard minder gereed. En dat bij- de bestaande behoefte aan papier- geldl DE IMMIGRATI'E NAAR AMEiRIKA. Uit New-York wordt gemeld: Buiiten- San dy Hook liggen thans 19 stoomschepen met tezamen 13.000 imimigraniten aan boord, te wachten om te kunnen deelnemen aan den „rushw, die te middernacht, wanneer de fair migratie-q-uota over Augustus van kracht worden, zal plaats vinden. Ingezonden stnkjken (Bolton ver-antwoordefykheid van de Rtdat He. De apname In dexe rabrteh bewijtt ge*r» zimdat de Redaette er mede inttemt). GAAT D!AT MAAR ZOD? Mijnheer de Redacteur! In een der laatsite zittingen van onzen ge- meenteraad1 werd den- directeur der lichtbe- diijven- er een grief van gemaakt, dat hij wij- zi gin gen in den dienst had- gebracht zonder overleg gepl eegd te hebben met de betrokken va-kmganisatie De raad was het met de op- vatting van den ixittrpell-aat eens, zxx>dat B. en W ten slotte toezegden, dat zoo iets niet meer zou workmen. Verwacht mocht nu warden, dat het colle ge zelf die -les ter harte h-ad genomen en er zorgvuldig voor zou bebben gewiaakt, dat bij alle voorstelleq betreffende den- dienst der ambenaren kon Vermel J worden: De betrok ken organisaties zijn betoooriijfc gehoard." Te meer geldt dit die zakien van- het lager onderwijs. B. en W. zegden immiers reeds vroeger toe, dat zriji bij belan-grijke kwesties de onderwijzers-vakorganisaties zouden- raad- plegen. Wat dus fie denkien van het feit. dat over de basluitem, die B. en W. dezier dlagen heb ben genamien1 ten- opzichte van de le, 7e en 8e gemeentesdhiool, noch met de hoofden niacin met de onderwijbsera dier sdhol'em, noch met de vakvetreeniigingen ook miaar het tnin- ste overleg is gepleega? Slechte enkele geruchten, die toevallig ook tot de onderwdjizerskrinigen doardrongen, we- zien er op, dat er iete -gaiande was, en bij nai- dene fafotrtmatie uit de tweede hand de wetfhlouder van onderwijs te afwezig Week •het, dat inderdaad gehanddld was naar het cynische gezegde„wij zullen- handelen over U, doch zonder U1 Zonder -ook miaar eenige miededbeling voor af, ziiet het Ihoofd eener school1, vergnted fa den gemeentedienst, zijn school gehalveend. Een onderwijizier en onderwijzenes, vtememm van landeren, zonder daarover gehoard te zijn, zondler eenige officieele mededeel-ing, dat zij voor overpfliaafsfag zullen' worden voargediragen. Een derde moet nog afwach- ten, wat er met hemi hall gebeuren. 'Eh dit -allies wordt weer opgeknapt fa die vacantie. B. en W. schdjnen dit den gunstig- sten tijd te achten, om zulke besluiten te ne- men. rfet komt hun dim zeker goed van pas, dat door de afwezigheid barer Teden en be- stuurders, de vak-organteaties oiete kunnen doeni Gben woord zou) te schdrp zijn ami een der- gelij-k optreden van het Bestuur dezer Ge meente, een dergelijke negeering der vakver- eeniging, te kwalificeeren. Mocht dit het laatste zijin, wat, tot scbade van het onderwijs, tijdens de regeering van onzen vrijzdruiig-democratiachen wethouder wordt ten uitvoer gebracht, dian vorrnt dit een waardig slot van zijn wethouderlijk be staan! Met dank voor de plaaitaing, Alikmiaar, II Aiug. 1923L Het Besituw dier afd. Alkmaar v. i. Bond van Nled Onidierwijzm. HOE DE BELASTING BETAALD WORDT EN WAAR HET OELD BLIJFT. Geacbte Redactie. Oelieve onderstaande regels in uw blad te plaatsen. Bij voorbaat mijn vriendelijken dank. Ik heb met verbazfag kennis genomen van het Raadsbesluit van Donderdag 26 Juli j.], toen met 9 stemmen voor en 8 tegen 5000 werden gevoteerd voor een commissie voor de jubileumfeesten. Nu wou ik door middel van uw blad wel eens vragen aan de Ed1. Acht- bare heeren voorstemmers of zij wel wisten, hoe nioeilijk het is fa dezen tijd, de zoo ab- normaal hooge belastfagpenningen te beta- len, en raad hun eens aan om Vrijdag tus- schen 1 en 2 uur namiddags eens te gaan kijkcn in de noodwo-ning aan den Westerweg. Daar wordt dan van twee gezinnen hun huis- raad verkocht voor belastingschuld, daar moet dan een zeker percentage van bij die 5000.du*> bij de eene feest van de belas- tingcenten en bij de andere geen stoel om op te zitten; dit i" de tegenstelling. J. PIJPER. Marktberichteii PURMEREND, 31 Juli. „Afslagvereeni- ging Beemster, Punnerend1 en Omstrekea" 2755 zak aardappelen f 1.10—/ (.97, klei ne f 0.75—/ 1 per zak (25 K.O.), Slaboonen 10.2011.70, Snijboonen 10.20- 13.20, 6255 zak Tufaboonen 0.440.55 per zak (15 K.O.), Peulen 4.10 per zak (50 K.G.), Doperwten 6.30—/ 9.70 per zak (50 K.G.), Peren 0.22, Roode aalbessen 0.160.43, jper K.G., Klapbessen 1— 2.55 per 5 K.O., Perziken 7.30 per 100, Frambozen 0.71—/ 0.74 per K.O., Aard- bezien 0.600.95 j>er K.O., Augurken 0.32 per K.O., Sla 3.60 g£r 100 krop. Rabarber 6—/ 9.90 per lOCrbos. Handel vlug. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveilfag), 31 Juli. 5665 stuks bloemkool le soort 15.40—/ 70, 2e soort 5.105.20 per 100 st., 4440 bos worte- len 5.50—/ 6.50 per 100 bo 39600 K.O. roode kool le soort 6.20—/ 7.20, 600 K.G. tufaboonen 3.10, 205750 K.O. aardappe len: Schotsche muizen 4.106.80, Schoolmeesters 4.40—/ 5.60, Oladblaadjes 5.50, Graafjes 8.60—/ 12, Due of York 5, Koksianen 3.704.90, Drielingen 2.30—/ 3, kleine 1.10—/ 1.20 per 100 K.G. BOVENKARSPEL „de Tuinbouw", 31 Juli. Heden besteedde men voor: Bloemkool I 12.50—/ 24.50, II 5—/ 12.50, III 0.75 tot 1.20, Kolsianen en Negentigvoudi 2.10 tot 2.35, Schotsche muizen 2.102.50, kleine 1.30—1.85. NOORDSCHARWOUDE, 31 Juli. Schotsche Muizen 4—/ 5.60, Koksianen 4.70, Duken 4.704.80, Schoolmees ters 4—/ 4.50, Negentigvoud1 4.70—/ 5, Eigenheimers 4.90, Drielingen- 2.40—/ 3, kleine 11.20, Tufaboonen 2.30, Zil- vernep 20.40, Roode kool 7.90—/ 8.60, Witet kool 5.60—/ 6.60 per 100 K.G. Bos- wortelen 5.20—/ 7 per 100 bos, Bloemkool 17.50—if 21.40, 2e soort 4.30 p. 100 st. Aanvoer op 30 Juli: 326485 K.G. aardap pelen, 160 K.G. Tufaboonen, 337 K.G. Uien, 600 K.O. Roode kool, 1960 bos wortelen, 2598 stuks bloemkool.. WARMENHUIZEN, 31 Juli 1923. Schotsche Muizen 4.20—/ 6.40, School meesters 5.105.50, Eigenheimers 4.60, Drielingen 2.60—/ 2.90, Roode kool 6.60, Graafjes 8.20. Aanvoer: 66460 K.G. aardappelen, 375 K.G. roode kool. SrrOOlMVAAiRTL IJNEN. STOOMIV. Mil J. NEDERLAND. ijohan de Witt (thuisr.) vertr. 28 Juli v. Co lombo Manoeran ('hudsr.) vertr. 30 Juli v. Malta Simia-loer (thuisr.) vertr. 29 Juli v. Oalombo Ban da vertr. 31 Juli v. Amst. n. Java KON. NED. STB. MIJ. Calypso arr. 29 Juli v. Aimsit. te Hlamburg Orion vertr. 30 Juli v. Cadliir n.,Ceuta. Erato air. 31 Juli v. Bordeaux te Amst. Pollux vertr. 20 Jlulii v. Piraeus n. Volo. Venus arr. 30 Juli v. Malta te Alexandril KDN. HOLL. LLOYD. - -Rijinlalndi (uiitr.) iarr. 30 Juli te Pennamhtico. Zaanliand iarr. 3H Juli v. Antw. te iRatt. Aimstellandl vertr. 31' Juli v. Rlatt. n. Kaimib. KDN. WEIST 'END. M AILD. Almdio vertr. 28 Juli v. Valparaiso n. Talca- huano. Poseidion vertr. 29 Juli v. Guatemala n. Kingston. Pirins Fredierik 'Hlendlrilki (thuisr.) air.. 29 Ju li te Miadteira. 'HOLLAND AJMER1KA iLTJN. Dinteldijk arr. 30 Juli v. CRlatt. te Portland. Lochkatrine v. Rott. n.d. Parifickust arr. 31 Juli te Antwerpen. HOLILANIDf AJUSTRIALIE OJN. Arendslkeilki (huisr.) arr. 30 Juli te Genua. HOLLAND BlRITSiOHl UNDIB LIJN. Hlooglkieilk (thuisr.) air. 30 Juli te Madraa -Riddtalkerki (uitr.) arr. 30 Juli te Bombay. I HOLLAND OOST AiFRlI'KA LIJN Bovenkerflc (uitr.)' arr. 28 Juli te 'Durban. 1 Heemsflflerk (uitr.) vertr 26 Ml v. Suez. Karimioeni (uitr.) 27 Juli v. Mozambique a Beira. Mlelisikierfki (uitr.)i 28 Juli v. Mombassa n. Port Sudan. Rijperkerk arr. 31 Juli v. O -Afrika I. Antfw. te Amst. HOLLAND ZUID AFiRIKA LIJN. Rietfontefa' (thuisr.) vertr. 31 Juli v. Kiaapaf. Randfontein (uitr.) vertr. 31 juli v. Kaapst 'HOLLAND OOST AZIE LIJN. Ouderkerk vetrtr. 31 Juli v. Amst. n. Hani. STOOiMVAARIT MIJ. OCEAAN. A] ax arr. 31 Juli v. Batavi'a te Amst. HieTenus, v. Japan n. Amst. iarr. 29 Juli te Singapore. Idiomeneus, v. Java n. N.-Yoik vertr. 30 Ju li v. Genua. j* -i

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 6