JDNGEHEEREN- en KINDERKLEED1NG Antobus-ongeval. Marktberichtsn van 6 Augustus 1923. Opgave van Noordbollandscb Landbonwcredlet. §port Gemeentebesturen. Stadsmeuws idSto ffhlelVpi Vorige Koers. Oloeok, Alu~— hitmen gen te ten en zijn van ooitfeel, dat vooral het mooie nummer „H'ans en Grietje" beter tot zijn recht kon komen, wanneer dit ppnsi afzooldlerlljjlk! •verboomd werdL )ok wij zijn van meening, dat de fantasie van den ontwerper-samensteller, den heer Ar thur Verbeeck, beter tot zijn recht zou zijn rekomen wanneer dit nummer op em plan- kier, met toepassende muziek werd vertoond en ook wij zouden gaarne zien, dat dit alanog in een middagvoorstel 1 ing in den tuini van „de Rustende Jager" geschiedde. De voorstelling van ,/Hans en Gnetje was artistiek en wanneer wij in ons verslag slcchts met de medeeling hebben volstaan, dat aan dit nummer was te zien, dat aan de ver- zorging van dit nummer zeel veel tijd was be- steed, wat vooral geconstateerd kon worden aan die uit dkifiizmdie vddbloemm bedefcte zwaan, dan geschiedde dit niet omdat wij, dit nummer geen meerdere aandacht waamiig keurden Er waren trouwens meerdere num- mers, dliie wij gaarne uitvoerigier hiadldlen be- sproken, maar wiji hadidtea ook nog1 iets anders te doen. In verband met het bovenstaanle, willen wi] echter deze gelegenheid aangrijpen om het aardige van de voorstelling wat meer te be- lichten. De ontwerper had uit het bekende kinder- sprookje van „Hans en Grietje", die na door de heks te zijn opgesloten, met de kostbaarhe- den van de heks vluchten en op hun door een vlucht rans, die zij aanroepen over een meer worden gebracht, dit gedleelte genomen en om de vluchtende Hans en Grietje fladde- rende vlinders, wespen en libellen gefanta- seerd, die hij alle door kinderen had uitge- beeld. Een viertal vlinders waren op artistieke wijze door den heer C. Bogtman samenge- steld, doch overigens had de ontwerper het nummer geheel persoonlijk in elkander gezet. Door zijn aribelid Iheeft1 die heer Verlbeedk het bloemencorso inderdaad met een mooi nummer verrijkt. Wliesije Blalldfler Was een aMerlefst 'Grietje, het jongetje Volkers een aardig Hansje, ter- wijl de kinderen v. Gulik, Brugman en Bogt man, geassisteerd door verschillende pension- gastjes, de vlinders enz. aardig uitbeeldden. Wij twijfelen er niet aan of dit nummer zal, op een plankier uitgevoerd, nog honderden belangstellenden trekken, aangezien het dan bovendien in levendigheid beter tot zijn recht zal komen. Wanneer wi}, door dit te schrijven, deze uitbeelding mede weten te bereikan, dan zal ons dit niet anders dan aangenaam zijn. UIT LIMMEN. Door B. en W. werd Vrijdag aanbestedin gehouden van het verbouwen van de vel- wachterswoning. Begrooting 800. Ingekomen waren 8 biljetiten, do laagste inschrijver was J. M. Henselmans voor 630. HEERHUGOWAARD (Juli.) G e b o r e n Johannes Petrus, z. van Johannes Leonardus van Boheeme en Maria Catharina Ruwiel. Maria Johanna, d. van Jan Leek en Aagje Noordstrand. Maria, d. van Simon Post en Machteltje Brouwer. Maria, d. van Michiel Groot en Maria Eli sabeth Westmeijer. Johanna Cornelia,-d. van Gerrit Veldman en Margaretha Maria Borst. Martinus Wilhelmus, z. van Pieter Groot en Mietje Maria Dekker. Gerrit, z. van Gerrit Groot en Cornelia Hendrica Bar- horst. Cornelia Catharina, d. van Hende rikus Swinkels en Alida Maria Abbes. Overleden Hendrik Stam, oud 31 )a- ren, echtgenoot van Bragitta Kamp. Sip- ke van der Zaag, oud 16 maanden, z. van Anne van der Zaag en Antje Stuurman. Maartje Limmen, oud 56 jaren, echtgenoote van Klaas van Langen. Ondertrouwd Johannes Bruin van Harenkarspel en Johanna Veldman. Oetrouwdl: Johannes Sdiouten van Schagen en Maria Margaretha Dud-ink. Johannes Bruin en Johanna Veldman. NOORDSCHARWOUDE. (Juli.) QEIBQIRIEIN: iGeertruddla, dkxbter van Mlartinu® Simt en Andkiesne Verwer Jan Piet, ziooni van Auike van dtetr Meulen! en Jo- hianna Gernler. Jiacbbus Johannes, zoon van Gerrit Kos en lijldla Kos. ONDERmROUWIDJacob Smit en Ou-urtje Weijman te ZuridV en Nloondl-Sehermer. Dirk de Graaf en Maria Engel te Broek op LaGETR(fuWD: Gerrit Bakker te Oudkar- spel en Grietje Ermina Heeman. Gerhar- dus Dirk Breukelaar, te 's Gravenhage en Grietje Kllasina Verburg. OMEIRILIEIDIENI: Trijntje Beets, oudl 76 ja ren, weduiwe van Gerrit Kleuneer,. I Grange te Bergen, dte een flaamffljben hOoM- wond bekwam, maar er toch daddijk bij. was om zijn vrouwelijke medepassagiers (nage- noeg alile passaglilera waren dames) vemamen wij, dat de chauffeur reeds van Alkmaar af had gejakkerd om de bus van een voor hem rijdende concurrent voor te komen, wat hem, niet zonder gevaar op te leveren voor de wan- delaars, in een bocht voorbij het cafe nRust- wat" gelukte. De bus reed daardoor evenwel met een snetle gang aan den verkeerden kant van den weg en de bestuurder zag zich bovendien ge- noodzaakt voor een paar van Bergen komen- de wielrijders uit te wijken, terwijl op het- zelfde moment een van Alkmaar komende mo- torrijder passeerde. Het uitwijken geschiedde toen zoo, dat de bus vermoedelijk omdat het voorwiel tegen een hooge rand van de straait slipte, van den eenen kant naar den anderen kant van den weg schoot en in de sloot terecht kwam. Ooze zegsman was van meening, dat de chauffeur ook te weinig vrijheid van beweging had, doordat naast hem drie inplaats van twee passagiers gezeten waren. Dit laatste is nu wel met strafbaar, maar zoowd de burge- meester van Alkmaar als die van Bergen hadden den betreffenden chauffeur reeds meermalen te kennen geven, dat zij dit in het belang van de veiligheid niet meer wenschten en wanneer dit weer zou geschieden, het af- rijden zouden beletten. Wi} zij'n van meening, dat het met het ge- jajkker met awtobussen, een gevolgi van con- cumentfiezuidhtt uit moet zajtn.. De autobus is een openbaar vervoermid- del en de overheid heeft, met het oog op de vdligheid van het publiek tot taak, datgene te doen, wat noodig is om het publiek tegen de roekcloosheid van chauffeurs, geprikkdd door concurrentiezucht, tegen te gaan. Wij kunnen de ondememers wel begrijpen, Zij moden het ijzer smeden als het heet is en dus uit hd bedrijf in drukke dagen halen wat er in zfit, aangezien deze bedkijlven anders n'iet wel l'oomend) zijn ite maken. Een da-gelij'ks rijidlendi chauffeur wordft allidit te vertrouwd met znjn wegen en all stellen wijl voonop, dat ;een enikele chauffeur onversdhiillig is voor let Hot van de Sn zijn wagen' zittende passa- siera, todhi lfevert het jaMcerend heen en weer rijdlen enhiter te veel! gevaren op. Het belang van die ondememers wordt dloor ook meer ge- •baat dloor den ddienst zioo ulit te oefenen, d'at het publHelk die grootete veiiigheild wordt ver- zekierd Dit is ook het inzicht van een in Amster- lam gehouden vergadering van autobus- ondememers uit het gehede land. In deze vergadering waren negen provinci&n vente- genwoordigd'. Beslbten werd, dat er naar gesitreefd moet worden, dat iedere ondememer het bedrijf op zeer nauwgezette wijze uitoefent Aanigezien het bedrijlf nog in't eerste sta diium van- ontwikkelipg verkeert, zijn er nog zeer wissdvallige factoren aan te wijzen, die veroorzakem, dat diensten door het particulier initiatief begonnen en door groote modte eengszins loonend gebracht, nog steeds aan iedere unfaire concurrentie bloot staan. De vergadering was van oorded: dat dit laatste de veiligheid op den openbaren weg niet in de hand werkt en dat maatregelen zui- len moeteni getroffen worden, teneinde die in- vloeden, welke de autobus, als vertrouwd opeubaar vervoenniddel, schaden, af te we- ren. Aan de overheid zal voorziening gevraagd worden 0m1 die elementen uit te wijzen, die R. v. d. Moer, IndeelingsKflstrlctscommandanf alahier, in dezelfde functie overgeplaatst naar Utrecht ALS DE DEUR HAAR DIENSTEN WEIGERT Als de deur haar diensten weigert kan er veel gebeuren De juffrouw, die zich gisteravond naar een _zekerie" gdegentodl begaf op het station, heeft waarschijnlijk wel gewenscht, dat de deur van die inrichting, dlie gewoonlijlk met een nummer wordt aangeduid, haar diensten weigerde v66r zij het interieur betreden had. oen echter functionneerde de deur zooala ze functinonneeren moet. Doch toen de juf frouw in kwestie de -gelegenheid" zou verla- de ten, kwam zij tot de minder aangename ont- dekking, dat de deur dicht was en bleef. A1 haar krachten bleken te gering om ook maar de minste beweging er in te krijgen. Omstanders bemerkten spoedig dat er wat gaandle was achter „de dfeur met't nummer". iZoodlat sploddlg een- flinke menigibe getuige was van de pogingen, die de dame in het werk stelde, om uit haar onvrijwillige gevan- genschap verlost te worden. Er kwam gelukkig hulp opdagen van de zijdfe van het spoorwegpersoneel, waaraan t ten slotte, na heel veel moeite, gelukte dew uit haar hengsels te lichten. De juffrouw kwam gansch ontdaan uit haar „cel" en zag nog kans op het allerlaatste nfippertje Ihlaar tredn te halen, die Maar weg- voerde van AHkmaiar, waaraan zij; nog wel langen tijdl die meest omaangename hmnne- ringien zal: bewaren. 8 OCTOBER-VIERING. Naar wij uit goede bron vernomen hebben, zal1 door den Weleerw. Zeergel. Heer Dr. Th. de Visser, Minister van O., K. en 1 daartoe uitgenoodigd door het Bestuur der Ontzetvereeniging alhier, bij gelegenheid van de 350-jarige herdenking van „Alkmaars Ontzet", op Maandag 8 October e.k. een feestrede gehouden worden, zoo mogelijk, in de Groote kerk alhier. TE WATER GEFIETST. Oistermidldag is een jonge dame, de Tangs den weg naar Egmond Eetste, met rijwiel en al te water geraakt. Onder dlen mididleff en erg geschrikt kwam zdj( spoedig weer op dlen- vasien wai, waar huflipvaardjee hianden- haarf jets, eveneens zeer bemoddierd, afspoeldlen. ALKM. BAD- EN ZWEMINRICHTINO. Van 30 Juli tot en met 5 Aug. zijn geno men door heeren 612, door dames 548, door onvermogenden 283, totaal 1443 baden. Hoogste temperatuur 68 graden. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en andere voer- tuigen te 9.15 uur licht op. het overwfcht in het veld juister geweest Met dit al is deze wedstrijd voor Alcmaria een uitstekende oefening geweest. Alle spe- lers hebben goed werk geleverd. In de voor- hoede zorgde vooral Reitsma voor verband tuschen voor- en achterhoede. Roozendaal was op de spilplaats nog niet geheel inge- burgerd, maar zijn handig werk is altijd prettig om te zien. Th. Bos en v. Willigen dienen nog wat te trainen en zullen werkelijk een aanwinst voor het elftal blijken. Het publiek leefde gister met de spelers mee. Het zat er wat men noemt in. Dat de Natris op zoo'n onsportieve wijze, vlak voor het einde gelijk spel maakte, ont- lokte in hooge mate ae verontwaardiging van het publiek. De houding van de Natris was temeer on- sportief, omdat de leider van zijn club hem tevoren nog den weak gaf deze schop niet te doelpunten. Het weinig ridderlijke om het wel te doen valt nog meer op als men weet, dat voor de rust Alcmaria, hoewel ook ten achterstaande, een gelijke kans om een strafschop tegen Ajax te maken, niet benutte. Dat de keeper van Alcmaria uit het doel was weggeloopen, tretuigde echter van een wel begrijpelijke, maar minder gewenschte warmbloedigheid. Deze houding was prikke- lend voor een speler als waar de Natris voor bekend staat. Demonstratief bleef het publiek voor de kleedkamers om de Natris een passende ova- tie te brengen. Het bestuur van B. S. V. deed echter het noodige dit te voorkomen, wat vooral na een kort toespraakje van den trainer van Alc maria gelukte. Aan het diner waren de gemoederen van de spelers inmiddels zoodanig gekalmeerd, dat de Ajax-leider op het voorstel van B. S. V. om, nu gelijk spel was gemaakt, te loten om den prijs (de aoor V. V. V. beschikbaar gestelde draagmedailles) dadelijk verklaarde, dat Alcmaria de moreele overwinning had uenaald en het voorstel deed om de draagme dailles, aan Alcmaria uit te reiken. De sportieve ridderlijkheid had weer de bovenhand verkregen, waardoor de stemming er weer goed inkwam. Het Ajax-elftal ontving de door de V. V. beschikbaar gestelde Berger Wapen. tinnenlepels met het HOOFDPRTJZEN ST A AT SLOT ER IJ No. 14677 20.000. No. 16380 2000. No. 6742 1500. No. 22629 1000. Nos 4569, 5603 en 9856 400. Nlos. 1934 en 9228 200. 15790 en 21706 100. BURGERUJKE STAND. OVERLEDEN: iMlaninius Kaali 43 j. Jaodb Kraus 72 jaar. Gerrit Francis Post, 71 jaar. Eli- sa Gabriel Rijtebil, 50 jaar, wonende te Scha gen. V. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, naar waamemingen, verricht in den morgen van 6 Aug. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometenstand 766.5 te St. Mat- thieu. Laagste barometerstand 757.6 te Thorsha- ven. Verwachting (van den avond van 6 Aug. tot den avond van 7 Aug.): Meest veranderlijke wind, gedeeltelijk be- wolkt, droog weer, behoudens kans op on- weer, zelfde temperatuur. ALKMAAR, 6 Aug. 1923. Op de heden ehouden weelonarkt waren aangevoerd: 21 oeien en ossen 350—/ 500, 25 vette kal- veren 80J 140, p. ned. pond 1.10 1.30, 26 nuchtere kalveren 16—/ 28, 367 vette varkens p. ned. pond 0.710.76. AMSTERDAMSOHE VEEMARKT. 310 vette koeien, le kw. 1.301.35; 2e kw. 1 .IS-1.25; 3e kw. 1; 25 stieren le kw. O.8D11.06; 90' melik- en balfkoeien 326450 99 vette kalveren 0.74 0.8237 nuchtere kalveren 16—/ 2462 schapen 3645; 59 zuiglammieren 32J 40; 428 varkens le kw. 094 0.9<2; 2ie en 3le kw. 0.88-'/0.84; overzee- geld le kw. 0.84-V 0.92; 2e en 3e kw. f 0.88-0.80; 4 paarden geen noteering. Koers van heden te slech-ts -Wissdlvallg en vaak met onhetrouw- baar materiaal aan het openibaar vervoer „autobus" deelnemen, en den vasten on* Levering van alle leenmddelen voor de sChollen Uwer Gemeente tegen uiterst biLliJke prijzen. VAN PUTTEN OORTMEIJER, PAYGLOP A'L'KMAAR. Aan den Bergerweg heeft gistermiddag tusschen 12 en 1 uur een ongeval met een autobus plaats gehad, dat betrekkelijk nog zeer goed is afgeloopeni. Een autobus van de Autodienstoodeme- ming Alkmaar en Omstreken, waarin voor het overgroote deel een aantal leden van de Duiitsche Tumnverielini uit nnstordam waren gezeten, die een bezoek aan de Kolonie van de Deutsche Vacantie Verein te Bergen aan Zee wenschten te brengen, kwam even voorbij het cafe ,,Rustwat" in de sloot terecht. Vele van de inzittenden liepen verwondin- gen en kneuzingen op en geraakten onder den modder. Eenigen, die door het gebeurde zeer geschokt waren, werden per auto naar het St. Elizabethsgesticiht vervoerdi en aildaar door Dr. Maats behandeld. Mevr. Blok, die spoedig ter plaatse was, verbond met de doktoren Conijn uit Alkmaar en Dr. Dekker uit Bergen, voor zoover het noodig was, de overigen. De toestand van alien is echter zoo wel geen blijvende nadeelen zullen ondervin- den al zullen enkelen wel een paar weken met een verband moeten loopen. Van een dler kua^tteniden, die heer La, nemers in den weg staan, een opgewekt be drijf te andieriilouoen, welk bedrijf zich dan materiaal en onderhoud le een zoo uitgebreid mo gelijk en nauw aaneensluitend buurtverkeer te verkrijgen. Diit buiurtverifleer is een verbeer op aange- geven tijldlen en diet een jiakkerenxi 'heen en weer rijdien miet vradhtjes. De drukte langs den Bergerweg was gis ter overigens enonn. De slfagerende, rood ffiggendie Bergerweg blijtft op dem dknur voor dit verkeer groote ge varen opleveren. Het is de taak van de overheid om met spoed een nieuwe verbindingsweg tot stand te brengen. ONGEVALLEN. Gisterenmiddag tusschen 4 en 5 uur werd de 12-jarige J. B. v. K., wonende te Weesper karspel, op de Bierkade door een vrachtauto van de firma Olij aangereden. Het kind is per brancard naar net Stadsziekenhuis overge- bracht. Zijn toestand is tfaans redelijk wel Volgens ooggetuigen treft den bestuurder geen schuld. De toestand op de Bierkade is echter zoo, dat het verkeer er door de groote z,andhoopen meer belemmerd wordt dan noodig is. Gisteren werd te omstreeks 6 uur een .wielrijder, op den hoek van het Verdronken- oord en de Turfmarkt, door een vrachtauto aangereden, waardoor 4 spaken van het rij wiel vemield werden. De bestuurder van de auto heeft de schade vergoed. Gisterenavond te omstreeks 7 uur werd bij de Vlotbrug een kinderwagcn door een automobiel aangereden, met het gevolg dat de kinderwagen beschadigd werd. Gisterenavond te omstreeks 8 uur ge- raakte op de Heilooerbrug een motorrijwiel in brand. Het is door den bestuurder in het water gereden, doch ondanks dit, brandde de benzinetank leeg en ver brandde tevens de voorband. EERVOL ONTSLAG. Aan den heer J. Aarts, huismeester in Strafgevangenis alhier, is met ingang van Augustus a.s. op diens daartoe zoek, eervol ontslag verleend. GESLAAGD. De heer F. G. Nol, alhier, sterdam voor het examen voor lichaamsoefening. PRIJS BEHAALD, R-K. Muziekvereeniging „St. Caecilia" de 16 ver- e te Am- van ndervin- haald met 162 punten. PROPAGANDAWEDSTRIJD AJAX ALCMARIA TE BERGEN. Het wakkere bestuur van B. S. V. wist, evenals het vorig jaar, Ajax en Alcmaria we- deromi te bewegen een propaganda-wedstrijd op haar terrein te houden. Om te voorkomen, dat, evenals de vorige week bij het turnfeest, honderden, zonder iets in de kosten bij te dragen vanaf den weg het spel konden volgen, droeg B. S. V. de aanne- mers Veen en Doorenbos op een houten af- scheiding te maken en binnen enkele dagen werd deze opdracht uitgevoerd. Het succes was duidelijk merkbaar. Hon derden betalende bezoekers volgden op het terrein met groot enthousdasme den belaingrij- ken strijd. De opstelling was de volgende: Ajax. Dekkers. Deen, Couton, Martens, J. Pelser, Reinders, Hamel, de Natris, A. Pelser, Volkers, H. Delsen. ALcm. Victrix. Schut. Nol, Hartland, Th. Bos, Roozendaal, v. Willigen, J. Bos, Doeschot, J. Zweedijk, Reitsma, D. Zweedijk. Scheidsrechter v. Bussel. Voor de tweede maal stonden de beide ver- eenigingen op het gemetamiophorseerde B. S. V. veld, tegenover elkaar om een propagan- dawedstrijd te spelen. Ajax kwam dezen keer keer eeni zeer steric team, waarin een' zestal spelers uit het eerste, aangevuld door een aantal reserves, die in kwaliteit weinig voor hen onderdeden. Jammer was het, dat de Boer, de doelverdediger van ons nationaal elftal niet was meegekomen, hetgeen voor de talrijxe toeschouwers een teleurstelling was. Zijn plaatsvervanger deed echter geen kwaad werk. Voor Alcmaria vormde deze wedstrijd een uitmuntende vergelijking of haar spel, onder leiding van den heer Bollington, vooruitgang had gemaakt. En mogen we de uitspraken van eenige bekende Ajaxiden gelooven, dan is er werkelijk sinds vorig jaar veel verbeterd. Over den wedstrijd zullen we kort zijn en volstaan met te vermel den, dat er goed tech- nisch shortpassing werd vertoond. Vrij spoedig doelpuntte Alcmaria door Doeschot uit een goed geplaatsten vrijen schop genomen door Nol. Fons Pelser en de Natris deden nu heftige pogingen gelijk te maken, wat Pelser, misscnien uit buitenspel positie gelukte. Nog voor de rust kopt Volkers een aoor Hamel voorgezetten bal in het net. Het leek ons toe, dat Schut door tijdig uitloopen dit doelpunt had kunnen voorkomen. N; rust pakt Alcmaria onmiddellijk goed De geheele halflinie is thans op dreef en vlug combineerende geeft de Alcm.-voorhoe- de Ajax druk werk. Bij een der Alcm. aanval- len maakt een der Ajaxbacks hands binnen het berudite gebied en Hartland1 trapt den toegestanen strafschop opzettelijk naast. De dru'k op't Ajax-doel blijft aanhouden en Alc maria weet door werkelijk goed spel nog twee goals aan de score toe te voegen. Nog een paar minuten zijn te spelen en de toeschou wers ziin al overtuigd van een Alkmaarsche overwinning, als een zeer dubieuse straf- die de - a- pl.m. 1.30 il.m. 1.45 pl.m. 2.- pl.m. 2.15 pl.m.2.30 pl.m.2.4! punten. OVERGEPLAATST. Met ingang van 1 Augustus is majoor J. protest ging Schut naast zijn doel staan. Even later klinkt het eindsignaal en de strijd blijft onbeslist. Een Alkmaarsche overwimning was gezien 8NZE COLLECTIE EVENAART DIE DEB GROOTSTE ZAKEN, ONZE PRIJZEN ZUN ZEEB LAA6. OHZE UODELLEN APART. (Ontvangen per draadlooze telefoon). STAATSLEENINGEN. 6 Nederl. 1923 A. 5 1919 B A N K. IN STELLIN GEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij. Cert v. 1000 n n Reso INDUSTR. OND. BINNENL. Jurgens Gew. Aand. A. B H C. f Philips Gloeilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel comm CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuui Bodjong Cult. Vorstenl Dito actions Compania Poerworedjo PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. HoIL Olie Kon. Petr RUBBERS. Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin Rubber. Bandar Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Serbadjadl Silau Wai Sum Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart n Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Holl. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oude Dell Senembah Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Rails Union Pacifio 1017/3 961/4 138ty, 110 120 Vb 12DA 44»/4 56 46 49 2311/4 227»/4 8O6/4 881/8 403s>4 3131/, 1541/, 1416/g 139 V. 6 83 23 31H/, 1176/4 324 143V, 741/, 5 Vb 71 891/s 74 Vb 288 109 UOU, 801/4 701,4 1047/s 133 7 105V, 52 18 61/, 23% 2731/, 2431/4 294 14 1017/8 961/4 14S 111 120% 121 44 1316/4 89-90 405V| 315 143 136 fl 83 24 311 121-i 327 146 110 111 105 137 107 51 6% 279 242 295 31 130% 961/4 140-J Ul-t 120 V, 121 44 230-5 406 315 144 V* 139 123 328-i 147 140% 111% 120W 121 43% 111 112 80 105 132 7% 107 51 279 243 405 308 148V4 1017k 140% 111 120H 121 41-4 405 V, 308 140 111 1206/8 121 39% 51 48 48 123 329% 147 75-7 93V, 75% 80 70 105 7% 107 121-i 327^-8 146 295 80 706/4 106 7% 107 51 278 244 292 406 307 144 121% 328 140V4 111% 60 706/4 105 8 IO96/4 51 277 244 409 145 139.80 PROLONGATIE vorige koers 3V* pCt., heden 3% pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM—OFFICIEEL. Londen Berlijn p. Mk. 10.000 Parijs Brussel Bazel Weenen p. Kr 10.000 Kopenhagen Stockholm Christiania New-York Italie Vorige keers. 11.621/4 8.02% 14.65 11 67 45.45 0.6357/8 46.35 67.65 40.75 NIET-OFFICIEEL. I 2.54% 11.- Koers op heden om 2.45. 11.6O8/4 0.01 V4 14.70 11.70 45.65 0.357/, 46.— 67.65 41.05 2.54% 11.05

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 3