Alkmaarsctie Gourant abonnementen I.V. Boek- en Handelsdrukkerij Herms. COSTER ZOON, 1 op TddschriRen FEUILLKTON. In verkeerde schoenen. ALKMAAR, oordam G 9, Maaadag 13 Augustus. Lit enxe Staatsmtfchine. Stadsnieuws Proyinciaal nieuws s HET adres voar oowelBlnnen- als Bultenlandsche. Mo. 189 192# Honderd Vijf en Twlntlgste Jaargang, Herzietdng der Oemeeniewet II. ('Niadruk verboden.) In ons vorig nummer bespraken wijl den gemeenteraad en het college van B. en W. voorzoover hun taak verandering eischt. Ook de taak van den Burgemeester is gey heel gewijzigd en veel omvangrijker gewor- den, De wet draagt wd eenige spetiale be- moeiingen aan den Burgemeester op, maar, waar het geldt uitvoerig van Rijkswetten en de hulp, die daarbij door gemeentebesturen moet worden verleend, is dat meestal opge- dragen aan B. en W. Soms wordt door de wet de Burgemeester aangewezen om de rijks- wet tot uitvoering te brengen en in den crisisi- tijd werd allerlei aain den Burgemeester opge- dragen. Door de vderiei zaken, waarbij de hulp van Burg, of van B. en W. wordt ingeroepen zou het overweging verdienen, dat dezen de bevoegdheid kregen het eigenlijke werk, ten deele afthans, aan een ambtenaar op te dra- gen echter onder verantwoordielijkheid van de door de wet aangewezen macht. De Bur gemeester is nu vaak overladen met werk en daardoor ontbreekt hem de tijd om zich vol- doende op de hoogte te stellen van de vraagr stukken, die de gemeente-huishouding betref- fen. Hoeveel uren gaan er niet been miet het teekemen van allerlei stukken, een werk van betrekkelijk geringe beteekenis. Onder ver- antwoorddijkheid van den Burgemeester zou een ambtenaar dat kunnen doen even goed, als menig stuk, dat van het ministerie uit- gaat ,namens" den Minister wordt getee- kend door den Secretaris^GeneraalDaar ko- men vooral in de grootere §teaen nog allerlei beslommeringen bij: het bijwonen van con- ferenties, het bezoeken van jaarvergaderin- gen, vereenigingen, die haar algemeene ver gadering daar houden; het ontvangen van corporaties dn lichamen; het vertegenwoar- digeu van de gemeente bij bijzondere gelegen- heden. En ail dergdijke zaken vragen tijd, en stellen eischen. Daardoor womt het vaak zoo moeilijk, in verband met de eigenlijke be- stuursaangelegenheden om1 voor het Burge- meestersambt den geschikten persoon te vin- den. De vraag is ged'aam, of hlet niet een ver- lichting zou zijn, als de Burgemeester onthe- ven werd van het voorzitterschap van den Raad. Een verlichting zou het zeker zijn; niet I gezag al geregdld waofl, wanneer niet da hoogere regeling dlaartoe vrijheid geeft. Na- tuurlijk moeten alle besluiten aan vemieti- ging blootstaan, wanneer zij strijdien tegen de wet of het algemeen belang. Een belangrijke zaak, die ook vooral in die latere jaren aan gewicht is toegenomen, is de mogelijkheid van samenwerkmg van ge- meenlten iter behartiging van gemeenschappe- lijke belangen. Een dergelijke regeling is nu we! mogdlijk, maar de deSbetreffende bepa- lingen der Gemeentewet stellen ze nog als mbi of meer zeldzaam voor, terwijl het aan- tal gevallen, waarin samenwerking wensche- lijk is, steeds toeneemt. Dit punt drong zoo danig, dat reeds in 1915 eetn weteontweiip tot regeling van deze aangelegenheid is mge- diend; maar het is later ingetrokken. Toch zal veel uit dat ontwerp nu gebruikt kunnen worden; zelfa zal nu overwogen worden, of niet de vorm eener Naamlooze Vennootschap, waarvan de belanghebbende gemeenten de leden zijn, aanbeveling verdient. Ook zouden eenige gemeenten een bond kunnen vormen, waarvan het bestuur bestaat uit vertegen- woordigers der aangesloten gemeenten. Meer vrijheid dan de tegenwoordige gemeentewet biedt, is wel gewenscht. In de latere jaren zijn nog al eens ge meenten vereemgd. Daar is wat voor, maar ook wel wat tegen en algemeene regelen zijn moeilijk te stellen, omdat die belangen der jemieenten en haar geschiedkumddge ontwikke- ing zoo uiteenloopen. Toch zal ook op dit punt vereenvoudiging kunnen plaats hebben. Een ander pxmt, waaromtrent de gemeente wet wijziging behoeft, is de politiezorg. Sar menwerlding van riiks- en gemeentepolitieof de ondergeschiktheid van de laatste, of haar volkomen zelfstandigheid hebben menigmaal Onderetaamde djlera gevec een tndruk rer den jaarlijkschen omzet der aangevoerde pra- ducten sedert de opriehting, zoomede van de bruto-ontvangsten (opbrengat veilingspercen- tagc). Omzet Opbr. vdli 1918 567000 f8800. 1919 525000 t 770Q 1920 260000 620Q 1921 251400 7300 1922 191100 5600 Voorts verwijst het bestuur naar het reeds in de plaatselijke bladen verschenen gedetail- leerde overzicht van den aanvoer in het afge- loopen jaar. Het bestuur meent alles in het werk te moe ten stellen in de toekomst een kloppende ex- ploitatierekening te verkrijgen. Daartoe zal de medewerking en samenwerking noodig zijn van alle belanghebbenden. De vaste lasten zijn te overzien en stijgen niet belangrijk bij grootere aanvoeren. Bij een geraamden omzet van 200.000 per jaar is de eenigste weg: verhooging van het veilingspercentage. Het bestuur heeft dan ook gemeend tot verhoo ging van het veilingspercentage voor de fij- nere producten met Yi pet tot 5Va pet te moe ten overgaan. Aide pogingen worden voorts in het werk gesteld de jaarlijksche vaste lasten te verla- gcn. Deze pogingen zijn reeds met eenig suc- ces bekroond. De directie der Nederlandsche Spoorwegen verklaarde zich beredd om eene huurverlaging toe te staan, die voor het afge- loopen jaar circa f 600 bedraagt. De onder- handelingen met het gemeentebestuur omtrent ovemame van aangclegde kunstwerken heb ben nog niet tot eenig resultant geleid Ge- tracht wordt op enkele andere punten conces- sies te verkrijgen Gezien het doel der instel- stel, in de vorige algemeene vergadering ge daan door de heeren Mak en Smilt: uitbrei- ding van het bestuur met twee Leden. Het be stuur adviseerde niet op het verzoek in te gaan en daar de voorstellera niet aanwezig waren en ook geen der andere leden er het woord over verlangde, werd het verzoek afge- wezen. Bij de rondvraag kwam de vraag naar vo- ren of van uit Heiloo geen grootere aanvoer voor de Alkmaarsche veiling zou zijn te wachten, vooral nu er geruchten gingen over opheffing van de stoomtram. Men meaide, dat er althans voorloopig niet veel kans op was, omdat de veiling te Beverwijk bijzonder veel werk maakt om de aanvoeren uit Heiloo te crijgen en te houden. Overeengekomen werd, dat de kwestie in gedachten zal warden ge- houden. Hiema slultlng. een punt van overweging en bespreking uit- ijng en de algeheele uitsluiting van bovenma- gemaakt. Het verschil in grootte der verachilr tig winstbejag kan het bestuur bezwaarlijk alleen, dat hij den tijd won, die nu aan de vergadering van den Raad en aan de voorbe- reiding daarvan wordt besteed, maar hij zou ook een dosis frischheid behOudeni, die nu onder het aanhooren der dndelooze debat- iten en onder de ergemis over gewichtigdoe- nerij der Raadsleden wel eens lijdt. Maar daartegenover staat, dat het zijn nut kan hebben, dat de Burgemeester in geregdd contact blijft met de gemeenteraadsleden en dat nog altijd, ondanks het verdwijnleni van eerbied' voor het gezag, de Burgemeester als Voorzitter meer wordt geeerbieaigd dan een der Wethouders. Bovenaien zegt de Grond- •wet, dat de Koning<in) den Voorzitter van den Raad! benoemtoverdracht Van het voor zitterschap door den Burgemeester of door den Raad zou dus in strijd zijn met de Glrond wet. Een andere vraag, die opgekomen is, is deze: of het niet goed zou zijn, dat de Raad door aanbeveling of voordrach't invloed zou uitoefenien op de benoeming van den Burge meester. In theorie lijkt dat heel mooi; maar zoolang de Burgemeester aangewezen; j om hulp te verleenen bij de uitvoering van Rijkswetten, kan het Rijk niet toestaan, dat de gemeente zegt, wie d'aarvoor de geschikt- ste is. Bovendien zou, nu de politiek zoo rondr spookt in onze gemeenteraden, bij aanbeve ling of voordracht eerder gedacnt woiden' aan partijbelang dan aan gemeente- en rijksbe- lang. Werd de wel wat partijdig als no. 1 op de aanbeveling gebrachte gekozen, dan1 zou hij waarschijnlijk heel anders worden1 ont vangen door de minderheid dan dezelfde per soon, wanneer er niet vooraf een partijstemi- ming over hem had plaats gehad. Er is verder niog al het een en ander te doen geweeSt over de verordenende macht van den gemeenteraad. In de tegenwoordige wet en in de grondwet wordt alles maar ver- gemiaafct. Het verschil in grootte lende gemeenten maakt het vraagstuk nog in- gewikkelder. De gemeente behoeft een zeif- standig werkend hoofd van poliitie, die naar eigen inzicht kan handelen. Maar die zelf standigheid kan weer niet onbepeilkt zijn, en aan den anderen kant moet aan een' te wein ig doortastend Burgemeester de- leidinig kunnen worden onitnomen, als er gemeenschappe1ijk gevaar ook voor andere gemeenten ontsitaat. Zeker zullen velen ook hopen, dat art. 188 (het berucht geworden artikel waarbij aai den Burgemeester het veto wordt toegekend voor de opvoering van tooneelwerken e.d.g gewijzigd wordt. Het onderwerp is moeilijk anders te regelen, tenzij men een algemeene rijkskeuring wil aanvaarden. In onze gemeentewet zijn een groot aantal besluiten van gemeenteraden genoemd, die aan de goedkeuring van Gedeputeerde Sta- ten moeten worden onderworpen. Bij de toe- neminig der gemeentelijke benioeiingen en de uitbreidiing der huishoudelijfce belangen wordt dat voor beide partijen lasitig en een vrijgeviger regtling za* zeker aanbeveling verdienen. Het ontstaan of instellen van gemeentebe- drijven, die in 1851 zee" zeker met beston- den, maakt het wenschelijk om de regeling van het beheer en de controle der gemeente- lijken met de geldende wet en de voornaam- ste wijzigingen aan te stippen. In een volgend artikel dus eenige voorgestelde veranderinh gen. Wij hopen nader het wetsontwerp te verge- financien te herzien. iast dit woord al- "dende regelingen. ordening genoemd en toch p; leen voor de algemeen geld1 De verordening moet ten opzichte van de ge meente hetzelfde zijn als de wet voor het Rijkwat daar naast staat en in een bepaald geval voorziet is een besluit. Verordeningen mogen dus niet regelen, wat door een hooger Naar het Engelsch, door Berta Ruck. 40) Twijfel veranderde voor mij in zekerheid... Ik kon de woorden niet weerhouden. „Belle-mere" riep ik, George's moeder bij den arm grijpende, terwijl ik vlak bij haar zat. „BellemereIs George dan toch niet gesneuveld?" Zij, George's moeder trilde van't snikken, maar haar gezicht antwoordde mij. Zij straalde. „Leeft George?" riep ik uit. „ls hij? Zeg mij. Is hij?" „Ja! ja!" antwoordde zij met bevende stem. „George leeft!" „0!" riep ik. „0 hoe heerlijk." En een golf van groote blijdschap scheen mij op dat oogenblik weg te voeren. Want op dat oogenblik kon ik alleen dit denkbeeld be- vatteh: George's moeder die zooveel angsten doorstaan had, zou de vreugde kennen' die de Fransche vrouw uit bet vernaal in La Patrle had gekend. „Deze, mijn zoon die verloren was." Deze teergeliefde George, het middelpunt van haar wereld en van die van Sir Richard, toch niet dood! Zij had dat schoone gelaat niet voor het laatst gezien, zij zouden niet steeds dat pijnigend verlangen voelen naar het geluid van zijn stem, van zijn voetstap in de gang! George leefdel ALKMAARSCHE EXPORTVEIUNG- De Zaterdag in het cafe „de Graanhandel", aan het Luttik-Oudoip gehouden vergadering van de N.V. „Alkmaarsche Exportvciling voor land- en tuinbouwproductea" werd slechts bijgewoond door totaal 10 person en, uitbren- geude 48 stemmen voor 80 aandeelen. De voorzitter, de heer P. A. de Lange, deelde in zijn openingswoord mede, dat het opmaken van de balans had getraineerd, om dat er onderhandelingen moesten plaats heb ben met de Holl Spoor, welke tot goed re&ul- taat hadden geleid. Dc notulen werden na lezing onveranderd goedgekeurd Aan het hiema dbor den voorzitter gelezen verslag omtrent den toestand der N.VT ^Alk- -maaische Exportveiling van Land- en Tuin- bouwproducten" ontleenen wij; het volgende: De heer A. F. Thomsen had ook in 1922 in ons bestuur als gedelegeerde van het ge meentebestuur zitting Met een gevoel van leedwezen deelt het be stuur mede, dat de uitkomsten der veilings- exploitatie nog niet beantwoord hebben aan de verwachtingen, die bij de stichting onzer ondememing gekoesterd werden De reden daarvan is in hoofdzaak de daling der groen- teprijzen, waarmede de bruto inkomsten ten nauxvste verband houden- en voorts de exploi- tatie der spoorliju, waarvan onvoldoende ge- bruik wordt gemaakt. Ik weet zeker dat mijn gezfcht straalde dat voelde ik alsof ik van kind af aan de vriendin geweest was van dien jongen man. „Hoe heerlijk! het is al te heerlijk!" hoor- de ik mij zelf weder stamelen. Ik sloeg mijn armen om zijn moeder heen, ik vergat voor 't oogenblik alles behalve wat het voor haar beteekende. En ik vroeg haastig: „Is het ge- heel zeker?" Zij lachte sidderend, echt meisjesachtig te gen mij aan. „Het was al weken lang zeker! Weken lang! Wij kregen het telegram toen hief zij het hoofd op, nam haar zakdoek en droogde haar oogen af. Plotseling riep zij uit: „Begrijp je niet Rose? Dit was het waar wij dien middag op de Bryne over praatten. Dit is de ,.tante". Ik kon geen woord uitbrengen. „De tante!" De gehemizinnige tante van zoo menlge grap. Lady Meredith nam mij bij de schouders en kuste mij en fluisterde onsamen- hangende dingen, „ik wist immers wel dat alles terecht kwam zoodra het aan het kind werd verteld „Het kind - Dat bracht mij plotseling weer tot kalmte. Ik berinnerde mij plotseling mijn eigen post- tie. Ik herinnerde mij in wier schoenen ik stond- Natuurlijk was het Vera Vayne, die recht had gehad in die slaapkamer te zitlen in het hotel Ritz en te luisteren naar de blijde tlj- ding, dat zij dan toch geen oorlogsweeuwtje was. En nu! Wat zou dat alles voor mij betee- kenea? aaumemen dat de verdere onderhande tot een ongunstig resultaat zullen leiden. Wanneer dan daaremboven het tijdstip van afschaffing van' het registratierecht is aange- broken, zal een' aan de kinderschoenen ont- wassen veilingsbedrijl met eene kloppende ex- ploitatierekening zeker medewerken tot meer- dere welvaart van de gemeente en hare omge- zegt het verslag. voorts: Het bestaansrecht onzer veiling is wel deugdelijk bewezen in deze moeilijke jaren, de aanvoeren van tuingroenten blijlven zeer belangrijk Te betreuren is het dat ge meenten als Heiloo en' de EgmondCn zich steeds afkeerig toonen van samenwerking Het bestuur heeft herhaaldelijk getracht tot betere samenwerking met deze gemeenten te komen, tot nog toe zonder veel succes: ,^an- eboden diensten zijn zelden aangenaam". Jet bestuur zal zich dan ook niet opdringen Misschien zou een betere vaartverbindiing met die plaatsen van overwegend economisch be lang kunnen' zijn, waardoor Alkmaar voordee- liger zou kunnen veilen dan Beverwijk en Purmerend, waarheen het vervoer thans even dhur is als het vervoer naar Alkmaar. Bergen en Schoorl steunen met al hunne krachten en het bestuur zegt uitdrukkelijk voor dje medewerking dank, evenals aan alien, die hun werkkracht met zooveel toewijding ook over 1922 weer aan de Vennootschap hebben geschonken. Het verslag werd zonder hoofdelijke stem ming goedgekeurd, De balans en winst- en verliesrekening was dezen keer niet door de geheele dlaartoe be- noemde commissie nagezien, doch alleen door den heer Van Kleef, de andere heeren waren niet verschenen, zelfs niet na gedane herinne- ring aan de opgenomen taak. De heer Van Ktef had nu de balans enz. alleen geteekend. Op voorstel van den voorzitter werd zij vast- gesteld. De balans per 31 Dec. 1922 geeft aan be- zittingen en schulden een bedrag van 94882.16H. Op de boekwaarde der werken, uitgevoerd op het terrein van het veilings- spoor, zoomede op de toegangswegen en op en onderbouw van de weegbrug werden geen afschrijvingen gedaan, omdat die aarc dezer terreinwerken en de weinige slijtajge, waaraan zij onderhevig zijn, de afschrijiving niet strikt noodzakelijk maken. De verlies- en winstrekening sluit met een eindbedrag van 10265,7314 met een nadeo- lig saldo van 2239.73 Tot leden van de commissie voor het na- zien der rekening over 1923 werden aange wezen de heeren Van Kleef (Tuincultuur Bergen), H' Klaver en W. Hartog te Alkmaar en als plaatsvervangers de heeren H1. van Westrienen te Heiloo en Jb Mooi te Schoorl De heeren P. A. de Lange en M. R. Ver- steeg, zitting hebbend voor de Tuinvouwver- eeniging ,J.lgemeen Belang" te Alkmaar en door deze vereeniging wederom gecandi- decrd, werden bij acclamatie herbenoemd als bestuursleden en namen die herbenoeming weder aan. Het volgende punt der agenda was't voor- UIT B'EROIENl Ingekomen. Hi. die Giroot, geen, diensittoocfe, St. van SturddLaaa 2 van: Meppel. G. Sevenhuij- sien, edhtg. C. Baki M HI z. b. Bergerweg 107 van Wiarmiemhuizien. M. Dekker, R'. K. dlienstbodle Jidhtpad 17 van Alkmaar. Eliott, z. b. Nl It Loudelsweg 64 van Am sterdam. A. Blokker, Nl HI. arbeider, Ber gerweg 113 van Waigendngiea. Job. Alte- veer, G(. K. bouwk. teekenaar, Stationsstraat 19ia van Bllaricum. Joh. Bakkum, R. K. z.b. Kruisweg 44 van Allkmaar. P. Bloem N. H. z. b. Bneelaan 27 uit Ned. Indig. —J. VI. iGiraadit van Roggen, N. H. stuurimans- leerling Russenweg 9 van' Amsterdam. 1 J, Boon, R. K. kookster, Sdhodtetraat 13 van Alkmaar. Jn. Zwaan, Nl H. gep, schteper Vlarine, iBergerwieg 34 van Helder. W. L. lou'ttuan, Nl H. z. b. Julliianialiaani 22 uit Ned. O. Indie. P. Herat, N. H. dienstbo- de Eeuwige Liaan 81 uit DtuitscMland. Joh iDaalder, geen, z.b Keikellaani 6 iuit Ned. O. Indie. 'SI Timmmnan, geen; chauffeur, Oldenbutrgfliaam 17 van Sdhoorll J. Bal- iik, echtge. J. Thomrijk, R'. K. cfaustbod'e, Olidenburglaani 9 uit Diiitschliand. G. Becki Ni H. Itnsp. Verz. Miii Prinsessdaan 8 uit UWoell (Bellgie) F. H. C. Dingerdis, K. z. b. Zakedijkje 21 van Venlo. P ^eeuwenstein, echtge. Nic. Ferwerdla N. H. b. Kogendfijk 2e dtwarsweg van Annster- George's moeder maakte een op dat oogen blik weinig gepaste opmerking, the iemand in een moment van spanning over de lippen komt; de bobbel van een vloedgolf. „Je mioest mij je mooie japon niet zoo la- ten kreukelen" zei ze en vlug stond zij; op. Ik zat stil, geheel versuft George liefde. En ik werd gehouden voor George's vrouw. „Werd hij gevamgen genomienzei ik. „Gevangen? O neen!" zij lachte vroolijk. „Hij werdl bijna levend begtraven bij de ont- ploffing van een van onze eigen mijoien, daiardoor werd! hij gerapporteerd als overle- den, en het weid over het hoofd gezien en niet verbeterd want twee dagen had hij' daar onder het puin gelegen. O, je moe: het hem maar eens laten vertdlen. Hiji was gewond „Gewond?" „Ja, maar niet emsfi^. In het beep. Het gelukte hem er uit te krumpea ,,En zult u hem kunnen zien?" vroeg ik ademloos, ^poediig misschien?" „Eerder dan wij gedacht hadden. Wij wij hebben hem al gezien'!" verteldte George's moeder mij, sitralend. „Wij hebben hem van middag gezien Rose!0 „Heeft u hem gezien?" riep ik i sprong op van het bed' en keek haar in t ge zicht toen zij naar de deur liep. „Is hiji dan al in Parijs?" „Hij is in Parijs", zei George's mioedler met Waar hand op de deur. Zij deed de deur Kwetf dam. IK. van't Veen, Nl H. sdgaremmafcer, <ogendijk, 2e dtwairawi. 8 van Alkmaar. F.. en E. IDaalder, D. O. z. b. Kerkdaan 6 "lam Texd1. - M. G. van der Salin, R. O. z. i). Pensionaiat Loudelsweg 20 van Zoeter- woudle. C. Nijknan, iRi. K. z. b. Pensionaat Loudellsweg 20 van iRlotterdam. IE, Erkens R. K. dilensitbode Jan Jacoblaan 2! uit Ouitschliand. Jb. van Enfc, Ni HI. uur werkmafcer, Bergerweg 14 van Roden. HI de Voogdt, wed. G. H. Hlaas, 'N. H. z. b. Ko- endijk 2e dwarawi 8 van Amstetrdam. M Manser, Nl H. huishoudbter, Dorpsstraat 29 van' 'Sdhiagen. EL M:. Hiart, NL 'H. dienst- bodie, Wleg naar Eigmond 4 van Zeist. L. Posno, 'Nl H. ehoooliatier, Kogendlijk, 2e diwaraw. 10 uit Hilversum. 1 'Mi. Gronski, E L diensitbode, Naiteweg 17 uit iDuitsch- land. H. A, Kroese, 'NL HL schallder, Ber gerweg 18 van Amsterdam. Vertrokken. Nl J. (fHlameoourt, R. K. winkelbediepde, viam BeernisterillaaTi 15 maar Oasitmomtni, Rlj'ks- straatweg p.a. Hleideman. P. F. van der Steen, 'n! H. z. b. van Zakedijkje 37 naar Amsterdam, 2fe Const. Huij'gensitraat 35. H. Smite, N. H. z. b. van Russenweg, 11 maar Rotterdam, Ntwe. Bimnenweg 229. P Bull N. H. grondiwerfcer, van Bergerweg 33 naiar Vdlsien (Vdlseroordl). TJ. PloegeT, Ni Hi dienstbode, van Guurtjeslaan 3 naar Koedijk. A. die Boer, edhtge. Oudes, N. H z b van Kertelijk naar 'Noordwijkerhout giasitraat bl8. J. W. Wiedenbrugge, R. K i. b. van Kerkedijk naar Noordwijkerhout, gesit. 'St. Bavo. Jn. van Oene, N. H. ar beider, van Oosterweg 9 naar Oallianteoog W Rolie, R. K. embaleur, van Berkdaan 16 naar Allkmaar, Krdlagestraat 6a. P J. Potgieser, N. H. z. b. van Kiard1 de Or. liaan1 34 naar Alkmaar, 'Stuiartetr. E 64. N. Vogetemzang, RL K. z.b. van Prinsesse laan 40 naar Voorburg, Heerenstraat. 171 sionaat LoudeHsweg 20 naar Krommeme, Weiver 5. W. M. Breeuwer R. K. z. b. van Pensionaat Louddlsweg 20 naar Krommenie Vllieteend '5. 1 ML G. Geukers, R-R- z: b van Pensionlaat Loudelsw. 20 naar Haarlem Palmsitraat 16. A. ML E. M. Valfc, R. K z. b. van Pensionaiat 'Loudelsweg 20 naar Amsterdam Mliddenweg 29b. O. n Woestenburg, R. K. z. b. van Pensionaa Louddlsweg 20 naar Emlkbutem A. M Winter R,. K. z. b. van Pensioeiaat Loudels weg 20 naiar Alkmiaar, Verdrookenooid 44 M. J. Breed, R. K. z. b. van Pensionaat Lou- delsweg 20 naar Zijtpe, Bur.gei1brug. 1 Jb. Bakker D. G. z. b. van 'Bertkenliaan 18 naar AJlkmaar, Liindenliaan 100. J. H, C. P. Buisman, z. b. NL H, van Nlatteweg 6 naar Amihiem, Burg. Weertetr. 104 M. Lusch- witz, R. K. diensitbode van Kanaaldijk 61 naar Dudtedhland. E. Bosselmann, echtge. I. J. Nlandlorff, E. L. z. b. van Boulevard 2 naar Barmen, Duitedhlliand. De beeldbouwer Tj. Vissier, alhier, aan wiien het ontwerpen en de levering werd toe- vertrouwdl van de bank, welke vanwege de ingezetenen is aangelboden aan den E.A. iier Jb. van Reenen' bdjl zijln afscheid als Burgemeester dlezier gemeente, is dezer da- jien met zijln laxbeid gereed gekomen. De jiank, wdke gepliaatet wordt in het pllant- soentje Ibdji het hertientoanip, recht tegenover die Stationsstraat, zal op net reeds eerder aangebrachte gemeteelde voetetuk wordfen gestdd en zdji zou Woensdagavond adht uiur ter pl'aatee door Ihet Oomite den owkburge- meester worden aangebod'en, doch; dit feit is editer, wegens ongestelldlheid van den heer Van' Reenrn, uitgesteld. BERGEN. (Juli). G e b o r e n Pieter, z. van Comelis Mooij en Neefltje Sijbrands Johanna Ja- coba Wilhelmina Maria, d. van Leonardus Christoffel van Groeningen en Maria Alida Bergers. Catharina, d van Antonius Leo nardus Bellekom en Adriana Span. Mat- thijs, z van Arie Kroon en Neeltje Snoek Adriana Cornelia, cL van Jan Nooij en Elisa beth Prinse. —Anna, d. van Petrus Min en Alida Maria Spaans. Johanna Catharina, d, van Pieter Jan Smit en Anna Geertruida Smit. Maria Catharina, d. van Johan van Wonderen en Maria Margaretha Min. Eli sabeth Maria, d. van Petrus Verduin en Anna Berkhout. Johanna, d. van Jacob Bnefjes en Trijntje Commandeur Maria Geertrui da, d. van Johannes Schaaper en Jansje Nip6hagen OverledenLamibertus Hermanus Brijnen, echtgen. van Wilhelmina Verhoog, 63 j., wonende te Leiden GetrouwdTheodoras Wilhelmus Straathof, weduwnaar van Anna Noort, te Egmondbinnen, en Catharina Schilder, wed van Amoldus Apeldoora, alhier. Frederik de Heer Kloots, weduwnr van Johanna Eli sabeth Boer, en Sara Wilhelmina Dirkje van Maastricht, beiden alhier. Comelis Melis van der Wulp, te Maassluis, en Maria Wilhel mina Alderlieste, alhier. Jacob Bakker, al hier, onlangs te Rotterdam, weduwnaar van Antonia Anna Geertruida van der Vecht,- en Flora Alida Drektraam alhier, gescheiden echtgenoote van Karel Gill'. UIT HEILOO. Het bestuur der R. K. Kiesvereeniging „Recht en Plicht" heeft in de Vrijdagavond gehouden vergadering besloten den heer HL J. Gielis, die met voorkeurstemmen tot lid van den gemeenteraad is gekozen, te royeeren als lid der Kiesvereeniging. Dc bevoegdheid tot royeeren behoort even- wel aan de algemeene vergadering. Het is te hopen, dat deze zich minder belachdijk zal maken. Men zou hier bijna van het „donkere Noor- den" kunnen spreken. De Vereeniging voor Inwendige Zen- ding in Noord-Hollamd heeft Zondag een zen- dingsdag gehouden in het bosch van wijlen mr. P. van Foreest. Om 3 uur werd de bijeenkomst door Ds. D. E Boeke, Herv. Predikant te Schagen, met een opwekkend woord geopend, waama ver- schillende liederen met begeleiding van het Christelijk Fanfarecorps „Soli Deo Gloria" "uit Alkmaar werden gezongen. Dc eerste spreker was de heer A Perdeck uit Almelo. die uiteenzette dat Jezus de zon- daars zoekt. Als wij den eersten stap tot Hem doen, ontvangst Hij ons met open armen. De tweede spreker was de heer J. P. G. Ol- berding. Deze zette uiteen hoe lief G'od de wereld heeft gehad door Zijn Zoon' op de aar- de te zenden. Hij daalde van uit den Hemel in dc d'uisternis op aarde en leefde tusschen ons, open. „Hij is in het hotel1", .v bij. Toen draaide zij haar fijne m er en jeugdig gezicht ladnend over haar schou- der. TriOmfantelijk riep zij uit: „Hij is hier" En toen terwijl ik daar stond als veranderd in een steenen beeld, sloop zij de deur uit. Ik hoonde haar roepen: „George!" Een onbekende voetstap, term maar lidht in de Meine oorridbr die van de gtroote cor ridor naar mijn kamer voert. Een vreemde jonge man in khaki kwam plbteeling de kamer binnen alsof hij er in ged'uwd werd. De deur werd dchter hem ge- sloten.... Daar stonden wij... elkaar aan te sitaren hij kwam de kamer verder in en greep den eersten den besten stoel alsof hiji behoefte had ergens dadelijk te gaan zitten. (Ik herinnerde mij dat hij gewond geweest was). Die steel lag opgestapeld met dunne witte nieuwe onderiijfjes. Een dat haast geheel uit kanlt bestoed viel op den grand op de braine laara van den jongen' man. Hij' keek er op neer met een harden blik. Ik was blij lets te doen te hebben en kwam haastig todoopen miet mijn rose strooken fladderend om mij heen. Ik nam den sitapel aardige dingen op en wierp ze op het nieuwe satijnen donzen dekbed op mijn bed. HOOFDSTUK XIX. De OntmoeUng Indien in die hotelkamier eenddlaps 66n muur werd weggcnoimem en de rest verandend in het tooneel van een Engelsch theater, dan zou het er preri.es eender hebben uitgezien als „dte veel beaproken slaaipkameratene" in het een of ander blijspel, waar een Londensch meisje ongetwijfeld haar moeder gaarae mee naar toe had genomen. Daar stond hij de donfcere jon$b held, l'ange en bevallige gestalte in zijn khaki uni form' met kooxden en d'e braine laarzien bijna tot de knie vastgeregen. En de jonge heldin (ik zelf) tegenover hem met haar lieht bruin haar, even mooi gekleed als de aetricas Milly Bnske of Gladys Cooper, pas uit haar Woed- kamer te voorschijn gekomen met de keurige ge rose Parijsche japon aan, die er geheel uitzag zooals Lady Meredith gezegd had' voor een1 speciale gelegenheid' besifemd te zijn. Aim, lief moedertje, had zij ooit kunnen droomen wdke „speciaile gelegenheid" dat wel wezen zou! De heele kamer was letter- lijk bezaaid met mijn pas aangeschafte be- zittingen ondergoed, hoeden, laarzen en schoenen1. Het zag er totaal uit of de jonge echtgenaot pas onverWachte van het Front teraggekomen was en had het jonge vrouwtje ovenallen, terwijl zij1 bezig was haar boeltje te pakken om' met een ander weg te lc diem het tooneel gefotografeerd was voor een illustratie, dan had er onder kunnen staan Mr Zoo en Zoo (als kapitein Mere dith) >rMi)n Ood, wou je mij verlaten? Jij?" Maar wat kapitein Meredith wezenlijk zei, haastig en met een heel gewome en pre'" zachte stem, klook totaal niet drama: maar volkomen practisch. „0, het giffenis. Ik zich om naar de deur. mij zeer ik vraag u ver- eb mij vergist Hij draaide (WorAt venrolgd.)

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 5