bod van volslagen annulet-ring van 1000 mil- aoen pond aan gealiieerde scbulden, behalvt hetgeen door Rusland is verschuldigd. De „Daily Telegraph" merkt op, dat fret tegenovcr deze voorstellen vrij kwetsend is door Frankrijk te worden beschuldigd, dt zaal: te behandelen in den geest van eer, huuriing. VERHOOGING SPOORTARIEYEN IN DUITSCHLAND. De toenemende depreciabie vani het geld heeft den minister van Verkeer genoodzaakt de onl'angs besloten tariefsbepalingen te over schrij den. Vanaf 20 Augustus zuilen de per sonen- "en goederentarieven vertienvoudigc en de goederentarieven met 2000 pet. ver hoogd worden. Tarieven met gewaarborgdi waarde voor personenverkeer worden 1 Sep tember ingevoerd; voor goederenverkeer zijr- zij reeds vanaf .20 Augustus daarnaar vastge- steld. Proviriciaal Nieuws UIT BERGEN. In tegtensMJing1 met een mediedlflelliing in eem adveritentie iln oms nicunimier van gisterai verzocht men ons tlhans er die aandladit op to vesti gen, dat het bat op Vrijdagavoad' in de „Rustende Jager" alhier niet kan doorgaan. UIT LAINGEINIDIJK. De Vierbond, omivlattende een 30-taT tuin- bouwvereeniigingen, laangesloten bijl de vei- liingwreeuiigingan Die Noord'ermarfctibond, d< Llangendijlkier Groente-Centnale, Wiatnmen hiuizieni en omsitnelken eni Obdairn, beslloot, vol. gens de Teljg. nan die ten'toonsteiMng tijden? net Imterna'tionaal Tuin'bouwcongres te Am sterdam te iexposeeren met een aenttal 2 tons Vletten om dlaarin dfe tuinbouwproducten de zer uitgdbrei'de (tuinbouwsitneek zoodanig ter toon te stelfen, dat een goed beeld wordt yer kregen van ktwallibei't, soorten, verpakking aanvoer enz. UIT WIARIMIENHUIIZEIN. Het eohtpaar P. Benkborst, albien, iher diadht deizer dagen zijn gouden Ihuiweiljlks feesit. Stadsuiouws TolesTrammf-n van hedeu HET REGEERINGS JUBILEUM. 's GRAVENHAGE, 16 Aug. Bij de ont- vangst der koningin in de Nieuwe Kerk tt Amsterdam op 6 Sept. ten 10 ure, zal mi nister de Visser een gedachtenis-rede uit spreken. Mevr. Noordewier Reddingius zal een cantite zingen. BEGREAFENIS OUD-MINISTER CREMER. •s-GRAVENHAGE, 16 Aug. Bij de be- grafenis van oud-minister J. Th. Cremer. zuilen tegehwoordig zijn de ministers dt Graaf en Colijn en de secretaris-generaal bij het Departement van Buitenlandscht Zaken, als vertegenwoordiger van minis ter van Kamebeek. DE STAATSBEGROOTING. 's-GRAVENHAGE, 16 Aug. Naar wij vernemen zijn de wetsontwerpen ,der Staatsbegrooting 1924 aan den Raad van State verzonden. DE AUTO-RAMP TE SAINT SAUVEUR. 's GRAVENHAGE, 16 Aug. De voor- zitter van het Centraal Bureau der Ne- derlandsche reisvereeniging de heer A. Pieters heeft het denkbeeld geopperd, dat de leden zuilen bijdragen tot de stichting van een gedenkteeken op de plaais des on heils voor die slachtoffers der autoramp t Saint-Sauveur. Het lid van het dag.bestuur, die heer Le feber, vertrok hedenmorgen met een aan tal familieleden der slachtoffers naar Lourdes ter regeling van de begrafenis. Het stoffelijk overschot van verschillende slachtoffers zuilen naar Holland worden overgebracht. Nader vernemen wij dat thans op 6 na alle lijken der slachtoffers gevonden zijn. TEGEN DE VLOOTWET. AMSTERDAM, 16 Aug. Daartoe op- geroepen door het Bestuur van het Na- tionaal Arbeids-Secretariaat (N. A. S.) iivm ui zijn bijeen geweest Besturen van eenigt 1 aamens het Hoofdbestuur van den landelijke revolutionnaire vereenigingen - met het doel te geraken tot de vorming van een comite van actie tegen de vloot- wet. Tot de samenstelling daarvan werd intusschen besloten, onder den naam van: „Agitatie-Comite tegen de Vlootwet en haar gevolgen". Nog eenige andere revo lutionnaire vereenigingen zuilen in den loop der week een definitieve beslissing nemen omtrent toetreding tot genoemd Co mite. Tot secretaris werd benoemd de heer Th. J. Dissel. Besloten werd' o.a. de vanwege het N. A S.'aangekondigde landelijke demonstratie tegen 23 September te Amsterdam, geza- menlijk te doen plaats vinden, zoodat deze demonstratie er een wordt van het Agita- tie-comite tegen de Vlootwet en haar ge volgen. De vergadering hield zich eveneens be- zig met de ingetreden situatie in Duitsch- land en sprak als haar oordeel uit, dat de arbeidersklasse in ons land zich op ernstl- ge politieke gebeurtenissen in Duitschland zal hebben voor te bereiden. Terzake deze gebeurtenissen werden nog maatregelen getroffen, welke den ingetreden toestand alleszins wettigen. FAMILIETWIST. BREDA, 16 Aug. Bij een twist ten hui- ze van zijn vader te Princenhage loste gisteren de 19-jarige de J. eenige revol- verschoten op zijn vader. Het slachtoffer bekwam een schotwond in de borst en een in de heup doch werd niet levensgevaarlijk gewond. De dader werd door de marechaussee in verzekerde bewaring gebracht. HET CABINET STAMIBOELINISKI VERCORDEELD. PARlJS, 16 Aug. Nlaar de bladten mdb den, heeft de Krijgsraad vier ministers van het voormalige kabinet-Stamboelinsky ter dood veroordeeld. Twee werden tot levens- l'ange gevangenisstraf veroordeeld en dirie andere iedier tot 5 janen. TEXTIELGOEDEREN GESTOLEN. CREFELD, 16 Aug. De politic heeft drie automobielen aangehouden, welke gestolien textielgoederen, ter waarde van vijf millii- ard mark vervoerdien1. HET KAME'RLID F. A. MOEREL OVERLEDEN. DE HEER LEESBERG OlFVOLOER iDe Maasbode meldt: Gisteravond om 9 uur is te Orudewater, na /oorzien te zijn van de H. H. Sacramieniten tier Stervenden overleden die heer F. A. Moe- el, R. K. lid der Tweede Kamer. De 'heer F. Moerel is den 3den Mei 1870 te Katwijk •an Zee geboren. Hiji behaal'de zijln atote L.O. n 1889 en werd 1 Januari 1890 benoemd ah ondierwijzer te Noordwijk. Op 15 Augus- us 1893 behaalllde hij: dte hoofdacte en na 6 laanden te Hiilegom als onderwijzer te zijn verkzaam geweest, werd hij op 1 Jul! 1895 :1s hoofd <fer R. K. Jongensschool te Oude- vater benoemd, welke functie hij bekleedde, ot hij1 in 1922 tot lid van de Tweedie Kamer ler StaitenLGeneraal werd gekozen. Als opvolger voor het lidmaatsdhap van lie Tweede Kamer fcomt in aanmerking de leer A. J. M. Leesberg. GESLAAGD. Woensdiag siHaagde te Utredht voor het laavutllings-exainen B. ini die oude talen de leer S. Keijser, alhier. \ANRIJDING MET DE TRACTOR-TRAM Gistermiddag ongeveer 4 uur had op den loek Laat-Koorstraat een aanrijding plaats usschen de tractor-tram en een wielrijider, net het gevolg dat het achterwiel geheel in ■lkaar gedrukt werd. De tram bekwam geen -chade. Persoonlijke ongelukken hadden ook liet plaats. De oorzaak is het onbesuisd rij- en door den wielrijder. VERVOER ALKMAARSCHE STADSTRAM. E>oor de Alkmaarsche Stadstram zijn ver- oerd van 15 Juli tot 15 Augustus: 19997 be- alende reizigers. Door het publiek wordt tot og toe weinig gebruik gemaakt om de goede- ■en, als: koffers, fietsen enz. tegen betaling Aan 10 cent per stuk in den tractor-wagen te -ervoeren. Door de conducteurs werden ge- lurende bovengenoemde maand slechts 143 »agage-reQu's afgegeven. Het is te wenschen, iat hiervan voor het vervolg een drukker ge- >rui'k zal worden gemaakt. IEXAMEINIS T. H. Bijl besidhiktoing van den minister vtan On- lerwijs, is bepaald, dat de afdeeling der al- ^emeene wetensdiiappen der Tiedhnisidhe Hoo lesdhooli te Delft voor het lafnemen van die ixamens na: de zomervacantie van 1923 zal vorden aangevuM met de verschillende dles- :undiigen touiten die hoogesdhool. Daartoe >dhoort o.a. de heer D G. C. Miargadant, Directeur der igemeente-werken aillhier. HET SGHOOWTOONIEIEL IN DIE IHARIMONlIEi. Naar wijl vernemen is door den heer C. de Lnnge een eontr'act gesloten met de directie /'an het iScihiouiwtooneel voor de kermisweek. Het Schouwtooneel zal van Zondag 26 Aiuigustus tot Zondag 2 September een aan- :ail van die beste stukkien van zdjin repertoire :>pvoeren in de bezetting, waarin die situkken n ihet afigeloopen seizoen in Haarlem en Amsterdam zijln opgevoerd. Onize groote acteur Jian Musch zal in de neesite sMkken optreden. ^^^o^pnde situkken zul'llen faier worden ,J)e wijze Water" van Hlenmian IHleyermans net 66n der grootsite creaties van Jian Musch n de titelnoL „De HuweUjksbarometer" een Amerikaansch hlijspel, „De wedloop met de ichaduw," een ernstig stuk Van bijzonderc -.treikiking, „A Is je maar een verleden hebt", net suiooesstuk van verleden jaar, ,gV<?g altijd Compagnons" een sbuk uit die serie PotascL mi Perte-joer, „Hard tegen Hard, een sterk ipedlstuk uiiit het Engelsidh, en een lieuk ;pel! „Z. B. B. H. ffl' Zooals men ziet een prograimmia ,dat er vezen mlag en dien liefhebbers van eerstekl;as ooneelkiunst zeer ved1 te igenieten zal1 geven GEORGANISEERD OVERLEG. Aan den Raad der Gemeente Alkmaar is het volgende adres gezonden: Geven met verschuldigden eerbied te ken aen ondergeteekenden, in dezen optredende namens het Hoofdbestuur van den Neder- andschen Bond van Werklieden in Over- heidsdienst, goedgekeurd bij Koninklijk Be- iluit van 22 Februari 1921, No. 34, domici- he houdende Stadhouderskade 68 te Amster dam; dat zij met belangstelling hebben kennis genomen van het voorstel van het College /an Burgemeester en Wetbouders aan Uwen Raad tot vaststelling van de Verordening, re- gelende het Georganiseerd Overleg voor ambtenaren en werklieden in dienst Uwer Gemeente (opgenomen in bijlage No. 127 van 1923); dat zij ernstige bezwaren hebben tegen den inhoud van de Verordening, zooals deze door het College van Burgemeester en Wet- houders aan Uwen Raad wordt voorgesteld; dat zij mitsdien Uwen Raad beleefd, doch dringend verzoeken bedoelde Verordening niet onveranderd te willen vaststellen, doch daarin de wijzigingen te willen aanbrengen, zooals nader in bijgaande memorie van toe- lichting is aangegeven. 't Welk doende, enz. (w.g.) N. VAN HINTE, Voorzitter. (w.g.) M. REMEEUS, wnd. Secretaris De memorie van toelichting luidt als volgt: Ai'tikel 2 zouden adressanten gaarne lezen als volgt: 1. Deze Commissie is als volgt samenge- steld: a de Raadscommissie van Bijstand voor ambtenaars- en arbeidsaangelegenhedcn als vertegenwoordiging van het. Gemeentebe- stuur; b. vertegenwoordigers van elke organisa tie, die krachtens deze Verordening recht heeft op vertegenwoordiging in de Commis- sic. 2. De Voorzitter der in lid 1 sub a genoem- de Raadscommissie van Bijstand is tevens voorzitter der Commissie; 3. Om recht te hebben op vertegenwoordi ging in de Commissie moet een organisatie: a. zijn een plaatselijke afdeeling van een landelijken Vakbond, die ten doel heeft alle ambtenaren of werklieden, ongeacht hun functie in dienst der Gemeente te organisee ren ter behartiging hunner belangen, in het bijzonder wat hunne arbeids- en dienstvoor waarden betreft; b. tenminste 4 leden-ambtenaren of 12 le- den-werklieden tdlen, die in dienst zijn der Gemeente AlkaJdar. 4. Aan de Commissie wordt een door Bur gemeester en Wetbouders aan te wijzen amb- tenaar als secretaris toegevoegd. Toelichting. Het wil adressanten voorko- men, dat een samenstelling der Commissie overeenkomstig het voorstel van Burgemees ter en Wethouders in de practijk spoedig blijk zal geven van de onmogelijkheid om in een op grond daarvan ingestelde Commissie overleg te doen plegen tusschen het Gemeen- tebeStuur en de diverse organisaties. Dit laatste moet naar de meening van adressan ten de bedoeling zijn van het Georganiseerd Overleg en is het bij den vrij Snellen ont- wikkelingsgang van dat instituut ook in- derdaad in den laatsten tijd in tal van ge- meenten meer en meer geworden. Daartoe zal het evenwel noodzakelijk zijn, dat aan het Georganiseerd Overleg deelneemt een delegatie van het besturend College, dat in laatste instantie over de arbeids- en dienst- voorwaarden van het gemeentepersoneel in het algemeen heeft te Beslissen, te weten uit den Gemeenteraad. De verschillende algemeene, landelijke or ganisaties, die over de ontwerp-verordening met de Raadscommissie van Bijstand voor Ambtenaars- en Arbeidsaangelegenheden be- sprekingen voerden, stonden alle zonder uit- zondering op het door adressanten ontwik- kelde standpimt en waren dus van meening, dat voor een goed en vruchtdragend overleg de deelneming van een delegatie uit den Ge meenteraad noodzakelijk zou zijn. Ten aanzien van het derde lid van artikel 2 merken adressanten op, dat zij het zeer on- gewenscht zouden achten, indien tot het Overleg zouden worden toegelaten alle moge- lijke zoogenaamde categorale- of groepsor- ganisaties. Deze organisaties, die slechts in engeren zin de belangen behartigen van een bepaald groepje, soms van enkele personen in gemeentedienst, zuilen bij algemeene re- gelingen betreffende de arbeidsvoorwaarden nimmer dat ruime standpunt kunnen inne- men, dat voor een- goede voorbereiding dier regelingen noodzakelijk moet worden geacht. De algemeene organisaties daarentegen, die rekening moeten houden met alle groepen van functionnarissen in Gemeentedienst, zuilen uit dien hoofde daardoor ook een meer alge- meenen en ruimeren blik hebben over de al gemeene regelingen betreffende de arbeids voorwaarden, hetgeen uiteraard minder aan- l eiding tot moeilijkheden bij de voorberei- ding daarvan zal medebrengen. Artikel 3, lid 3 zouden adressanten gaar ne lezen alsl volgt: „De in de le alimea bedoelde opgave gaat vergezeld van een door het Hoof dbestuur ge- waarmerkte opgave van het aantal leden, die in dienst der Gemeente werkzaam zijn". Lid 4 zou naar de meening van adressan ten zonder bezwaar kunnen vervallen. Toelichting. Adressanten meenen zeer ern stige principieele bezwaren te moeten maken tegen het overleggen van een ledenlijst hun ner organisatie. Zulk een ledenlijst wordt trouwens in vrijwel geen enkele gemeente en ook niet door de Regeering verlangd, omdat algemeen voldoende wordt geacht, dat een betrouwbare opgave van het aantal leden wordt overgelegd. Deze opgave kan steeds worden gecontroleerd door het Centraal Bu reau voor de Statistiek en voor de beoordee- ling is tenslotte toch ook het aantai leden noodzakelijk en niet de namen der leden. Artikel 4 zouden adressanten gaarne lezen als volgt: 1. Besluiten, de arbeids- en dienstvoor- waarden van het gemeentepersoneel betreF fende, worden door Burgemeester en Wethou ders of den Raad niet genomen, dan na be- handeling der voorstellen daaromtrent in de Commissie. 2. De Commissie is bevoegd voorstellen be- tieffende onderwerpeir, tot haar werkkring behoorende, aan Burgemeester en Wethou ders te doen. 3. Deze voorstellen worden door Burge meester en Wethouders, vergezeld van hun advies, ter kehnis van den Raad gebracht, wanneer het onderwerp staat ter beslissing van den Raad". Toelichting. Naar het oordeel van adres santen kunnen de werkzaamheden van de Commissie van Overleg niet uitsluitend wor-, den beperkt tot dagene, waaromtrent Burge meester en Wethouders advies verlangen. Wanmeer het Georganiseerd Overleg is in gevoerd, zuilen er in het algemeen geen be sluiten omtrent arbeids- en dienstvoorwaar- den in den ruimsten zin van het woord meer worden genomen, dan nadat deze zaken eerst in de Commissie van Overleg zijn behan- deld. Het komt adressanten daarom ten zeer- ste gewenscht voor een artikel in de Veror dening op te nemen, als door hen aangege ven, waarbij het arbeidsterrein en de be- voegdheid der Commissie ruimer zijn ge- steld dan bij de omschrijving, door Burge meester en Wethouders aangegeven. Artikel 5, lid 1. Aan dit lid zouden adres santen gaarne zien toegevoegd de volgende bepaling: „De bepaling der stem geschiedt, desge- wenscht, na schorsing der vergadering door elke partij afzonderlijk, waarbij, wat de or ganisaties betreft, rekening moet worden ge- houden met bet aantal leden, dat elke orga nisatie in de Commissie vertegenwoordigt. In het Reglement van Orde der Commissie wordt de wijze van stemming nader gere- geld". Toelichting. ,Ook bij een samenstelling der Commissie, als door adressanten gewenscht, zouden zij kunnen accoord gaan met een wijze van stemmen, als in artikel 5 door Burgemeester en Wethouders voorgesteld. Evenwel zal daarbij toch moeten worden bepaald, dat de invloed van een vertegen- woordigde organisatie op een stemming ver- band moet houden met bet aantal leden, dat zij in de Commissie vertegenwoordigt. In dien dit niet wordt bepaald, zou een organi satie met een zeer gering aantal leden op een stemming even veel invloed kunnen uit- oefenen, als een organisatie met een belang- rijk grooter aantal leden, een toestand, dien adressanten zeer onjuist achten en in de iractijk zeker aanleiding zal geven tot moei- te bepalen. Artikel 6, lid 1. Inplaats van den tweeden zin van dit lid zouden adressanten gaarne zien opgenomen een bepaling, luidende als volgt: „De vertegenwoordigers van het Gemeen- tebestuur kunnen zich ter vergadering doen bijstaan door de hoofden der gemeentelijke takken van dienst". Toelichting. Indien de samenstelling der Commissie wordt overeenkomstig den wensch van adressanten en er dius een Com missie uit den Gemeenteraad in wordt opge nomen, achten adressanten het niet noodig, dat nog gelegenheid wordt geboden tot bij- woning der vergadering aan alle leden van den Gemeenteraad, hetgeen trouwens in de practijk ook wel ondoenlijk zal blijken. De hoofden der gemeentelijke takken van dienst, die volgens het voorstel van Burge meester en Wethouders zouden moeten optre den als vertegenwoordigers van het Ge- meentebestuur, kunnen in die kwaliteit naar het oordeel van adressanten niet in de Com missie optreden, zooals ook reeds in de toe lichting bij artikel 2 door hen is uiteengezet. Wel zouden zij in de Commissie kunnen op-' treden als adviseurs van de delegatie, die het Gemeentebestuur vertegenwoordigt en om zulks mogelijk te kunnen maken meenen adressanten, dat een bepaling, als door hen aangegeven, zou kunnen worden opgenomen. Vervolgens zouden adressanten in de Ver ordening nog gaarne zien opgenomen de volgende artikelen. le. 1. De Commissie vergadert in den re- gel &nmaal per maand en voorts, zoo dik- wijls de voorzitter zulks noodig oordeelt of het door tenminste drie leden schriftelijk met opgave van redenen wordt gevraagd, in welk geval tenminste 14 dagen na ontvangst der aanvrage een vergadering wordt gehouden. 2. Elk lid heeft het recht onderwerpen, waarvan hij behandeling in de Commissie gewenscht acht, aanhangig te maken, door die schriftelijk aan den voorzitter op te ge ven. De aldus opgegeven onderwerpen zui len zooveel mogelijk in de eerstvolgende ver gadering der Commissie worden behandeld. 3. De te behandelen onderwerpen wor den zooveel mogelijk vermeld op den oproe- pingsbrief, welke in den regel tenminste 7 da gen vo6r den dag der vergadering aan de le den wordt toegezonden. 4. Bij den oproepingsbrief worden zoo veel mogelijk afschriften van de belangrijke, op de te behandelen punten betrekking heb- bende stukken gevoega. De overige stukken liggen tenminste 7 dagen v66r den dag der vergadering ter inzage". 2e. Van de notulen, welke het ter vergade ring gesprokene duidelijk weergeven, wordt z66veel mogelijk v66r de volgende vergade ring der Commissie een exemplaar toege zonden aan'de leden der Commissie. 3e. 1. Voor de verschillende takken van dienst kunnen, na overleg met de Centrale Commissie. door Burgemeester en Wethou ders ddenstcommissies worden ingesteld. 2. De Verordening, regelende het doel, de samenstelling, bevoegdheid en werkwijze dier Dienstcommissies, zal door de Centrale Com missie onder goedkeuring van Burgemeester en Wethouders worden vastgesteld". Het wil adressanten voorkomen, dat de ar tikelen, die zij in de Verordening nog gaarne zouden zien opgenomen, geen nadere toelich ting behoeven, omdat uit die artikelen zelve voldoende de bedoeling blijkt. Adressanten dringen er tenslotte bij Uwen Raad ernstig op aan in het belang van de totstandkoming van een behoorlijk Georgani seerd Overleg, wel de door hen aangegeven wijzigingen in het ontwerp te willen aanbren gen. LICHTOP! Hedenavond voor rijwielen en andere voer- tuigen te 8.54 uur liicht op. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Cc>rnclis Maria Admiraal en Johanna Kor- ver. Simon Vasbinder en Adriana du Pau. Cornelis Brakenhoff en Trijntje Balcker, Hcndrik Jan Groen en Johanna Taanmaa. OVERLEDEN: Alid'a Boendermaker, gehuwd met Jan Bruin, 43 jaar. TE LEGR AFISCH WE BRIBE RIGHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 16 Aug. Medegedeeld door het Kon. NFdierl. Meteorolpgisch Instituut te De Bildt Hoogste barometereitand' 772.0 te St. Mathieu. Laagste barometeratand 755.7 te Stock holm. Verwadhting (van den avond van- 16 Aug. tot den avond van 17 Aug.): Zwakke tot matigen Noordwesitelijken tot Zuidwestelijken wind, half tot zwaarbewolkt, aanvankelijk weinig of geen' regen, iets war mer. Marktberiehten HOORN, 16 Aug. Op d'e heden gehouden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 15 stapels kleine fabriekskaas if 43; 26 stapels kleine boerenkaas 46; 3 stapels fabrieks-commissiekaas 4135 stapels boe- ren-commissiekaas f 46, totaal 79 stapels, we- gende 41947 kilo. Handel matig. AMSTERDAMSCHE AARDAPPELEN- PRIJZEN. y Langedijker muizen 5 tot 5.30, School- meesters 4.60, Zeeuwsche eig. 5, Zeeuw- sche bl. eig. 6, Andijker muizen 4.90, Andijker bl. 5.60 tot 5.95, Andijker bon- ten 5.60 tot 5.95. van 16 Augustus 1923. Opgave van Noordhollandsch Landbouwcredlet. Eoers van heden te Voorts achten adressanten het gewenscht, dat wordt bepaald, dat, voordat een stem- ming plaats vindt, de vergadering een oogen- blik kan worden geschorst, indien' zulks 1 wordt verlangd. De groepen hebben dan ge- legenheid om onderling hare stemmen even Vorlge Koers. l.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.- pl.m. 2.15 pl.m.2.30 pl.m.2.4t New-York Italic (Ontvangen per draadlooze telefoon). ST AATSLEENIN GEN. 6 Nederl. 1923 A. 5 1919 BANK.INSTELLIN GEN. Kol. Bank Indische Bank. Handel Mpij. Cert. v. 1000 Rese INDUSTR. OND. BINNENL, Jurgens Gew. Aand. A. Q Philips Gloeilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Compania Poerworedjo PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. Holl. OUe Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin Rubber Bandar Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Holl. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oude Deli. Sencmbah Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Rails Union Pacifio Eig. ioe«/ii 9 4 Vis 134V* 1081/t 116i/« 116J/8 411/4 531/4 451/, 46 2241/, 216 81 Vis 907/s 3901/, 295 144 139 1321/, 5 81 23 310i/a 1187/, 325 1441/, 741/, 4Vs 77i/s 921/, 751/4 294 111 114 741/, 621/4 931/, 1211/, 6V4 1041/, 431/4 15 5»/is 207/s 27U/4 236»/4 287 6 1321/4 1006/a 94 100»/4 94 132 1071/, 115 1151/, 132-4 106»/4 115-6 115-i 1311/, 107 1151/, 115-4 132-4 1071/4 115-4 115-4 132-| 1071/4 1151k 1158/4 1158/4 44-4 55 47 47 45 55 471/, 441k 441/4 441/, 43 220-5 91 91 386-9 291 385 295 3851/, 295 386 386 293-7 140 132 A 139 J 38 1381/, 132 138 Vb 0 80 80 312 121 327-| 23 1194-20 327 V, 122 3284-4 121 328 121 3274-8 3271/, 1451/, 1448/4 145 145V4 1451/4 112 114 77 93 77 292 113 115 73 96 124 72V, 62 98 124 721/, 63 96 72V» 62 96 721/, 623/i 958/4 105 44 105 43 15 1051/4 15 106 106 15 274 24S 290 275 247-8 33 133 PROLONGATIE vorige koers 3 pCt., heden 2s/4 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM—0FFICIEEL. Londen Berlljn p. 1.000.000 Parljs Brussel Bazel Weenen p. Kr 10.000 Kopenhagen Stockholm Christiania Vorige keers. 11.621/8 •.90 14 U 521/, 46.- 0 035«/4 47.30 67.80 42.25 Koers op heden om 2.45. 11.60 0.771It 13.90 11.35 46.021/, 0.35»/4 47.40 67.80 42.35 NIET-OFFICIEEL. I 2.541/4 10.95

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 3