OEVONDIEINi VOORIWBRPfEM Aanwezig a an. het Bureau van politic Langestraat en aldlaar ite bevragen op alle werkdagen tusschen IT en 1 uiur, de navol- gende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op: 22, 23 en 214 Augustus 11923. Huissleutel; 2 stulkteni ijtaer dekstulkken fantasdebrochie; band van een sdhort, Ikinder- portemonnaie en een mantelcedntuiur. Aanwezig en tt)e bevtragen bijl de navolgen- de ingezetienem, onderstaande voorwerpen. als gevonden aangegeven op 22, 23 en 24 Augustus 1923. Kinderj asje, Koeman, Polderatraat no. 16'; rozenkrans: in 6fcui, N. A. Sndl, Krelage- str,aat no: 2, een dontoer koniin, F. Sniit, Wa- termiolen'aar aan den Fabrieksweg; blauwe- kiel Enwnerilk, Geestersiingel no. 12; zilveren brocbt (vl'inider) Grootenhroers, Tienenwal no. '5; riem van een gutnrnimanfcl; G. to Boots, Hoeverweg no. 9 geeil geripte stof, J Lagebergi, Pbppelkniansl'aan no. 16; nianiteT band, KTinkhamer, Koningsweg no. 1hee- renrijwiel, Olij, Heerenstraatjongensjas, D. v.d. Zwan, Laat no. 183; donlkerbruine dlajnestooedl. Wanneer men weder in bet bezit is van net verloren voorwerp wtordt nuen verzocht bier- van kenniis te geven aan bet Bureau van pO'litie.- roep hadden 106 deelnemers gehoor gegeven, n.l. 58 om iedere week, 24 om elke 14 dagen en 24 om iedere maand te komen ophalen Na eenige besprekingen over de wijze van wer- ken en de controle, werd besloten het voor een jaar te probeeren, waarvoor dan le noo- dige boeken en lijsten zullen worden aacge- legd De opgehaalde gelden zullen, tijdelijk be- legd worden op de Boerenleenbanlc, om met de gekweekte renten de kosten te bestrijden. De bestuursverkiezing gal tot uitsla& dat gekozeu werden de heeren W de GeuS, P. Hart, N. Out, Jb. Boldewijh en Jn. Jonian. Het bodeloon werd bepaald op 100 met een cent per deelnemer en per keer te betalen. De heer K. de Jong gaf zich op als bode en werd als zoodanig benoemd, daar de heer Slooten, de gemeentebode, zic hterug trok. Aan d'en gemeenteraad zal verzocht worden om een bcdrag van 100, ter bestrijding der kosten. Het bestuur hoopt de dienst te doen ingaan op Maandag 3 September e.k. Hiema sloot de voorzitter met een woord van dank de vergadering. UIT HEILOO. Zaterdagavond hield de aid. Heiloo van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw een ledenvergadering in bet lokaal van den beer A. P de Raoij De heer M. Mulder opende de vergadering en beette alien welkom De notulen werden na een opmerking goed- gekeurd. Mededeelingen. De zaaimachine, die ver- kocht was, is weer terug gehaald, omdiat het een koopman zonder geld was. Besloten' werd nu de machine maar te houden. De heer van Dalen, die als vertegenwoordi- ger der Regeering hier zou komen spreken over emigxatie naar Frankrijk, berichtte dat het hem tot a.s. herfst oumogelijk was. Voor inlichtingen voor emigranten is hij echter al- tijd bereid van advies te dienen. Besloten werd1 af te wachten tot a.s. herfst, om hem dan te laten komen spreken. Behandeling beschrijviugshrief vergadering Gouda. Voor den heer Groot, Staxnmieer, (niet her- kiesbaar), stelde de heer Maas Geestexanus den voorzitter candidaat Volgens 6preker maakte hiji een goed figuur in het Hoofdbe stuur; voor de groep melkveehouders in groep II werd de heer M. Mulder d'an ook met alige- meene stemmen candidaat gesteld Mededeelingen omtrent de candidaten voor het Hoofdbestuur In de vacature-Everlijn bevalen Alkmaar en Haarlemmermeer den heer Van Slooten aan. Na uitvoerige besprekingen voelde de ver gadering meer voor een' veehouder De stemming tusschen de heeren Van Slooten en Kaaskooper had tot gevolg, dat de laatste werd gekozeu en dus de candidaat voor deze afdeeling zal zijn. Bit de verkiezing voor de financieele com- missie werden de candidaten die het Hoofdbe stuur had gesteld, overgenomen. Men vond het vreemd, dat het alien person en uit Zuid- Holland zijnvoor d§p aftredenden heer Post (niet herkiesbaar) 'had men gaarne een Noord-Hollander. De voorzitter zette uiteen, dat hetsoms al leen personen uit Noord-Holland zijn; men men heeft zich echter aan de keuze van het Hoofdbestuur te houden. De verdere punten werden besproken en den afgevaardigde vrij mandaat gegeveni. De tokening over dit jaar gaf een nadeelig saldo van 16491,80 (vorig jaar 60,000) aan. Tot afgevaardigde werd gekozen de heer M. Mulder, plaatsvervanger van den heer A. J. C. Maas Geesteranus. Bestu'ursverldezing wegens periodieke af- treding van. den heer K. Muijs (door een vaca- ture slechts enkele maanden lid van het be stuur). Deze werd bij acclamatie herkozen. De voorzitter verheugde zich hierover, om- dat hij een uitstekend bestuurslid is, waax- uede men de afdeeling kan gelukwenschen Bij de rondvraag beval de heer Swart den afgevaardigde aan te ageeren tegen den zomertijd. Spr. vroeg hoe het Hoofdbestuur daartegenover staat. De tongen kwamen los. Het is een ellende voor den veehouder, de dienen (verstandiger dan de heeren uit den Haag) storen zich met tan den zomertijd. De voorzitter kweet zich graag van dien opd'racht, het Hoofdbestuur is er ook tegen, zooals te begrijpen is. Ook vroeg de heer Swart naar het einde van het proefjaar voor noodslachting bij het abattoir in Alkmaar. Dit heeft zeker niet voir daan, want het wordt bijna altijd afgekeurd als het in den nacht of op een Zondag komt, is het al zeer lastig. Ook over dit onderwerp werd: gediscus- sieerd, de hooge kosten' en vrij zeker afkeuren zijn een groote grief. De heer Swart meende, dat de kerning, zooals in Schoorl, Koedijk en Warmenhuizen, waar deze plaatselijk is, tot geen ldachten aanleidlng heeft gegeven. De heer J. Mulder noemde de wet onzm. Hiei- zijn vroeger nooit menschen overleden tengevolge van het eten van ondeugdelijk vlecsch. Den heer Frans beviel het uitstekend te 1 Alkmaar. Hij krij'gt er meer dan bij den sla- ger in het dorp. Jhr N. van Foxeest betOogde, dat het vleesch van afgekeurde dieren uit deze ge- meente veelal naar Amsterdam gang. Of er sterfgevallen zijn voorgekomen wist men dus niet De heer Swart stelde voor, een request tot de gemeente te richten om een plaalselijke keu- ringsdiensi Dc heer Maas Geesteranus betoogde, dat dit de risico voor afkeuifen niets verlichit, het wordt evengoed gekeurd, bovendien moet men hier een lokaal hebben dat voldoet aan de wet. Het voorstel-Swart werd in stemming ge- braclit en aangenomen met 18 stemmen' vo6r en 6 tegen. Dc heer J. Mulder stelde voor om het Hoofdbestuur te verzoeken de contributie van 5 op 3 te brengen. Dc vergadering keurde dit goed, doch het kon geen voorstel voor dit jaar warden. De afgevaardigde zal het echter vragen. Hierna sluiting. UIT OUDKARSPEL. Zaterdag en Zondag hadden hier de Oranjefeesten plaats. Ingeluid met klokge- lui en een rede van den Burgemeester die prees de verdiensten van het Oranjehuis en de hoop uitsprak dat H. M. de Koningin aan het hoofd van oranje mogen blijven had een optocht door de gemeente plaats, waar- aan werd deelgenomen door ae schoolkinde- ren, de leden van de gymnastiek- en voetbal- vereenigingen drie versierde fietsen, 4 ver- sierde bokkenwagens en de vier deelnemers aan de vliegerwedstrijd. Na terugkeer werd een aanvang gemaakt met de kinderwedstrijden en had de vlieger wedstrijd plaats. De kinderwedstrijden bestonden uit zak- loopen, hardloopen enz., waarvoor natuur- lij'k de noodige prijsjes waren beschikbaar gesteld. Voor de ouderen had een wedstrijd plaats in hardkloeten, touwtrekken enz., waarvoor soms weinig, soms veel belangstelling was. 's Avonds werd op het Schoolplein een concert gegeven door het harmoniegezelschap „Excelsior" uit Noordscharwoude, waarbij het aantal belangstellenden enorm was. Het was jammer dat verscheidenen meer belangstelling hadden voor elkaar dan voor de mooie muziek. Voor hen die voor de muziek gekomen wa ren, was dit zeer hinderlijk. We hebben daarna een kijkje genomen naar de versierde tuinen en versierde win- keletalages. Van de eerste waren er vier, van de laat ste twee; die op deze wijze hun belangstelling voor het feest getoond hadden. Zij hadden er echter werk van gemaakt. De Spoorstraat was gedeeltelijk versierd en met brandende lampions behangen en het raadhuis was ingevolge raadsbesluit ver sierd met enkele honderden electrische lampjes. In het zuidelijk deel der gemeente hadden' vele ingezetenen de vlag uitgestoken. In het noordelijk deel was deze belangstelling voor het huis van Oranje blijkbaar niet zoo groot. Op het feestterrin, het terrein van D. T. S. hadden enkele kermisinrichtingen en een consumptietent een plaatsje gevonden en aan den ingang was een eerepoort aangebracht. Zonaagavond had er een' uitvoering plaats in het lokaal van Vis en beide avo_n- den werd gedanst in de tent van Oudhuis. Ook daar waren veel bezoekers. Een reeds eerder door de commissie aangekondigde gondelVaart, fakkeloptocht of gemaskerd bal hadden niet plaats. Beide dagen was er op het terrein veel bezoek. Zondagavond werd op de Roskambrug door een buurtcommissie een vuurwerk afge- stoken, wat echter niet naar wensch slaagde, omdat het materiaal vochtig geworden was. Een D. T. S. combinatie speelde tegen een N. V. V. combinatie van N.-Niedorp en won met 2—1. Bij het touwtrekken dat plaats had tus schen 2 ploegen van D. T. S., 2 ploegen van Hercules en 1 ploeg van het personeel der houtzagerij, werd oe medaille door D.T.S. gewonnen. Bij de estafettenwedloop die plaats had tusschen 2 D. T. S. ploegen en 1 Hercules- ploeg werd de le prifs door D. T. S. de twee- de door Hercules betaald. Gemeng-f* nieuws BEWEGINGLOOZE ARRESTANTEN. In verband met de jubileumfeesten wordt door verschillende bedrijven in het Koloni- aal Museum te Amsterdam een tentoonstel- ling georganiseerd. Tot de takken van over- heidszorg, die een historisch overzicht zul len geven, behooren ook de politie en de brandweer. Wat de politie betreft, zullen o.a. weer de verschillende uniformen geexposeerd worden, die ook op de politietentoonsfelling te Scheveningen zulk een aardig effect inaakten. In verband hiermede werden op last van den hoofdeommissaris bij de firma Michels een aantal wassenbeelden1 besteld, die met de waardige uniformen omhangen zullen worden. Zaterdagmiddag verscheen een politle- auto voor het huis der firma Michels, Prin- sengracht 810. Daar dit vlak bij de drukke Utrechtschestraat gelegen is, stroomden de voorbijgangers naar den politieauto, temeer daar het gerucht verspr'eid werd, dat eenige arrestanten uit het perceel naar den wagen zouden worden gebracht. Men sprak van moord en inbraak. De nieuwsgierigen dron- gen op en er gingen zelfs stemmen op, die voorstelden de arrestanten te bevrijden. Het gevolg was, dat de situatie eenigszins drei- gend begon te worden. De oploop was zoo groot, dat eenige surveilleerende politierui- ters de gracht opreden en het publiek uit el kaar dreven. Toen eerst werd de deur van den wagen feopend en konden de wassenbeelden uit het uis gedragen worden. Natuurlijk tot groote hilariteit van die omstanders. wier komst geen verband hield met vijandige gezindheid ten opzichte van de politie. De kwaadwilli- gen zochten stil een goed heenkomen. Die deze belangstelling van het publiek voor wassenbeelden heeft aanschouwd, zal zich met verbazing afvragen hoe het moge- lijk is, dat het Panopticum geen bezoekers meer kon trekken, zoodat ten slotte de was senbeelden voor een krats verkocht moesten worden. MENSCHENROOF. !Het Soer. H.blad meldt de arrestatie van den tjarik van Srengganan en eenige hand- langers, diei beschuldigd worden van „men- schenroof". Aanvankelijk had men van deze affaire het idde, dat het hier vrouwenhandel gold, d.i. een verkwanseling van meisjes aan had- jis en Chineezen voor onzedelijk doeleinden, waarop ook een klacht van twee naar Ma- kasser gevoerde meisjes wees. Deze klacht is ook de aanleiding tot het onderzoek geworden. Bij onderzoek in de woning van dien tjarik weraen toen aanteekeningen gevonden met namen van personen, die door zijn bemid'de- ling verkwanseld waren. Ook vond de politie opgegeveni waar- heen alle slachtoffer? vervoerd waren en zoo- doende konden1 dezen oipgespoord worden. Zoo zijn 13 vrouwen uit Bandjermasin aangebracht, terwijl nog tien knapen van- daar verwacht worden. Uit de verklaringen van deze vrouwen, welke een lijdensgeschiedenis op zichzelf vormen, is men geneigd af te leiden, dat de tjarik en zijn handlangers een soort slaven- handel dreven. Voor slechte doeleinden zijn zij niet ver kocht. Men zou kunnen zeggen, zij waren clandestien verworven als bediende, doch de wijze, waarop dit geschied is, en de manier, waarop zij behandeld zijn, wijzen op zeer kwade praktijken. De vrouwen vertellen en haar verha- len stemmen daarin alle overeen dat zij onder valsche voorspiegelingen verleid zijn geworden, om ergens in de buurt in dienst te gaan als bahoe. Zij kregen dan een soort handgeld en zouden verder, als zij eenmaal in dienst waren, mooie baadjes, gouden sie- raden etc. krijgen. Het waren niet alleen jon- ge vrouwen, d'e daaxop afgingen, doch ook oudere vrouwen. Zij werden vervolgens naar de buitengewesten gevoerd en aan den koo- per, die den tjarik 50 of meer per hoofd betaalde, afgeleverd. Deze koopers meest Chineezen sche- nen daarna de bediende als lijfeigenen te be- schouwen. De vrouwen kregen slechten kost, en een plaatsje om te slapen, doch verder ook niets. Een slachtoffer vertelde, dat zij in dne jaar geen cent loon had ontvangen. Dat is trouwens de vrouwen in haar schamele klee- ding ook wel aan te zien. BEDORVEN VOEDINGSMIDDELEN. Het Correspondentiebureau te Den Hiaag meldt: Vrijdagmid'dag hebben ambtenaren van. den keuringsdienst voor waxen een groote hoeveelheid bedorven voedingsmiddelen in beslag genomen te de keuken van „de Me- tropool, directeur de heex Tjaden, achter het nieuwe gebouw van deze filantropische in- richting aan de Gedempte Gracht. Van het dak werden ongeveer 400 blikken volstrekt be dorven tomatenpure, die een ergerlijken stank verspreidden, weggehaald1. Volgens den dienstdoenden chef der inrichting werd deze pure niet als consumptieartikel gebruikt, doch uitsluitend gebezigd voor het schoonmaken van vaatwerk. Omdat het te opslag hebben van dergelijke bedorven waren te strijd met de wet is, hebben de ambtenaren den gehee- len voorraad laten weghalen. Voorts werden een teil, inhoudende ongeveer 10 K.G. ranzig vet, dat gevaar voor de gezondheid oplevert, en ongeveer 30 KG. mijterige gort te beslag genomen. Een en ander had veel bekijks. De heer Tjaden, die te het gebouw ver scheen toen het grootste gedeelte van de in. beslag genomen waren reeds op een w; geladen was, deelde mede, dat de pur6 i daad niet voor de consumptie gebruikt werd, hoewel de chef aannam dat sommige bussen nog wel 'daarvoor in aanmerking zouden ko men. De heer Tjaden vertelde, dat deze bus- sen uit den oorlog overgebleven zijn.*Hij had reeds lang een gelegenheid gezocht, zich er van te ontd'oen en toen dat niet gelukte, heeft hij de pur6 laten gebruiken' als zuurhoudend poetsmiddel Het vet werd evenmin gebruikt en stond dan ook buiten dek euken. De heer Tjaden kon niet inet zekerheid opgeven, van wien hij het gekocht heeft. De keurmeester van het abattoir constateerde, dat het't reeds lang bedorven moet zijn, hetgeon het perso neel beaamde De heer Tjaden kon niet ver- klaren hoe het komt, dat de gort mijterig is. Volgens zijn zeggen is dezelfd'e gort, die hij nog in opslag heeft, absolute vrij van mijt. WIJZIGI'NO VAIN) IDE, OU1DEIRDOMS- WET. Bij! K'On. 'besltet van 13 Augustus is be- paadld, dat de wett van 13 Juli 1923 Stbl. no. 353, tot wijlzigiing van de Ouderdomswet 1919, in working zal itreden op 1! September. Van dien datum! af zullen 'geen Verzekerte gen vtriji van adkninistratidkostei bij! de Rij'ks- veradkerintgslbaiilk meer gesloten kunnen wor den. Dientemgevolgie kunnen zij1, die zelf of wier echtgenoot niet te de iRijkBiinikamstenbe- lastteg zdjn aangeslagen naar een tekomen van 2000 of meer, niet langer voor een ren te van ten hoogste zes gulden! .per week een verzekering vtriji van adminlstratiekosten te sfliuiteni; die voor die verzekering te betalen' premie moet ook de kosten' van administraitie Reecfa gesloten1 verzekeringen IbllijVen' ech ter van feaidht. AUTO's MET ZES WIELEN. Door do afd. Voerwezeai van de politic te Den Haag is gisterea voor 't verkeer gekeurd I'een zeswielig autoohtssis, het eerste in ons -land, gebou-wd van een „LatT"chassis, waaraan •een hutpraam bevestigd is. Hetzelfde systeem 'wordt als proef op eenige autobussen der Am< ^terdamsche genieeniietram toegepast. De vinding berust op een gelijktijdige bestu» ring d!er beide voor» en aohterwielen, terwijl de midjdelste as vast is. Deze mididelste wielen blijven dus altijd in ©enderen stand, gelfjik de ^aohterwielen van een 4=<wie!lig chassis. Bij de demonstratie voor de politie op het Alexanderveld bleeik dat de ibestuurbaarheid van deze zeswieiige auto buitengewoon groot is. Zeer scherpe bochten werden gemaakt met een uiterst smaile spoorbreedte. Het chassis is 7.60 M. lang en laat rich even vlot besturen als een1 kort chassis. Het werd dan ook door de politie voor het verkeer goedgekcurd. Het chassis is berekend op een draagvermogen van 5000 K.G. verdeel'd over de drie assen. De wic len zijn van luohtbanden voorzien, zoodat bo< jchadiging van wegen en zware dreuning van deze auto niet te verwachten zjjn- Aui. maand gaat deze auto «Js bus voor 30 personen rijden tusschen's Gravenihage, Loosduinen, Hoek van Holland. Als een der voordeelen van dit chas« sis werd nog medegedeeld, dat het zeer laag is en dat die wielen in de carrosserie ingebouwd worden, hetgeeo het instappem in de autobus vcrgemakkelijld iDE EERSTE KEININJSMAK1NG. Mr. dr. Wytema, die meuwe burgemeester der Miaassitad, heeft dezer dagen op een edjgemaardige manSer kennis gemaakt met de Rotterdlamsidhe politie, waarvan hij, gelijk men weet, tevens het hloofd is geworden. iDe vorige week was er lie Rotterdam tege- broketn te de woning van mevrouiw de wed. van Gmmeren aan den Mauritsweg. Biji een door de politie ingesteld onderzoek Week, dat een aantal! gdudten en jdliveren voorwerpen giestolen was, terwijl! de dieven een zilveren ifcheeservies hladdeni fclaargeizet, vermoedelijk om het llater te toomen halen. Eenige rechercheurs verborgen zddh' daar- om getenrende .eenige dagen te 'het pand, oni de rnhrefkers op te wachten, wanneer ze het zouiden wagen, weder binnen te dringen. Hun waken is tevergeeSs geiweest, al heb ben de politiemannen1 een oogenbllik geanemd, dat ze suicces hadden. Op een middiag hoordieni ze plots de brn- tendeur open gaan en twee peraonenfeinnen- kotmen. Toen ze op verkennteg uitgingen sionden ze tot 'htun verbazing vow d'en eilge- naar .van hiet pandi enden nieuwen bur- smeester, die de waning eens ktwam bazSchr •Figen. Aldus vond rnr. Wytema's eerste kennis- makin'g plaats met de IRotterdamsChe poliitie, die hem wel een ,goedem indruk van bare ac- tivieit zal Ihebben gegeven1. Of de inbraak den nieuiwen burgemeester er toe heeft doen besluiten ten slotte te het iheerenhuis van rnr. Jian Visser aan den West- zeedijik biji het Ko-ningiin Emmaplein zijn in- trek te nemen, is natiuiurlijlki .alleen aan hem belkend. j tegijs, I Heiloo. SCHEERZEEP S TREKT NIET, BIJT NIET, SCHUIMT OVERVIOEOIG J fttadsnieuws VERTROKKEN PERSONEN. G. A. A. Scheefhals, R.K., colporteur, Lut- tik-Oudorp 7, Arnhem. J. C. B. v. d. Berg, R.K, Overdiestraat 65, Zwolle. A. F. Ha zes, R.K., stoker, Nieuwlandersingel 3, Am sterdam. C. Bakker, N.H., arbeider, Sint Annastraat 23, Helder. M'. Blokker-v. d. Gragt, Lindenlaan 16, Amerika. J1. H. M. Frayman, R.K., Verdxonkenooxid 74, Amster dam. N. Molenaar, R K., metselaar, Nood- woning R. O. G. 10, Schoten. N. W. Ste- gerhoek, R.K., Pr. Hendrikstraat 26, Amster dam. G. de Boer, N.H., dienstbode, Frie- scheweg 1, Berkhout. HL Brouwer, N.H1., dienstbode, Scharloo 10, Oudkarspel. G. Schoehuijs, N.H^ dienstbode, 2e Land- dwarsstraat 24, Hilversum. M. Rauten- berg, R.K., dienstbode, Emmastraat 11, Am sterdam. A. E. Sterk, R.K., dienstbode, Dijk 30, Kerkrade. K. Eggen, N-H1., Stati- onstraat 8, Beverwijk. M. M. Pieters, R K., dienstbode, Mient 2, Haarlemmerliede. V. Fr. Smorenberg, N.H., ijzerwerker, Verl. Landstraat 16, Midtielburg. M. W. Sp-ier- dijk, R.K., barbier, St. Annastraat 7, Scha- gen. J. Th. Scnneidersi, R.K, koopman, Mient 9, Hoorn. A M. W. Brouwer, N.H., Koorstxaat 27, Belgie. P. Kroon, N.H., tuinbouwer, Forestusstraat 39, Amsterdam. A. Groot, N H., Karenhuis kamer 42, Wor- merveer. J Vendel, R.K., veekoopman, Schermerpad 8, Oudorp. C. G. M. G Bloni, R.K., Oudegracht 134, Rotterdam. C. Floris, N.H., dienstbode, Hocverpad 24, Haarlem. M. Bol, N.H., dienstbode, Omval 48, St. Pancras G. Bar ends-Wijnstra, N.HNieuwp.laan 96, Texel. A. van Oud Heusden, NR., off. L. d. H., Limmerhoek 40, Gorinchem. H. de Weert, N.H., aut. m. b. repLaat 45, Amsterdam. P. Veneker, R.K., boercnknecht, Westdijk 13, Oudorp. G. Mulder, NJH., klerk N. S., Zeglis 40, Duitscli- land J H. Kersten, chauffeur Keizerstraat 14, Amsterdam. C. M. Ekkart-Hannema, N.H., Westerweg 100, 's-Gravenhage. J. J M. Kollmer, R.K, winkelbediende, Laat 175, Haarlem. L. H. L. M. van Hees, R.K., coif- reuse Koorstraat 27, Rotterdam A Met- tes, R.K., dienstbode, Wilhelminalaan 9, Ami sterdam. A. C. M. Smeulders, R.K., arbei der N. S., Snaarmanslaan 56,Amsterdam. B. G. van den Idsert, R.K., dienstbode, Cla- rissenbuurt 35, Egmond aan Zee. H. Bur ger, NH, vellenbloofcer, Middenstraat 11, Oudorp. W. H. Slot, N.H., Overdiestraat 7, Oudorp. P. C. Volkers, musicus, Park- straat 6, Schoten. C. Hanedoes, N.'HL, off. v. gezondheid, Nassauplein 13, Bred'a. H J. Gerdes, RK, tiinmennan, Snaarmianslaan 103, Bergen. H. N. Ranzijn, R.K., pakhuis- knecht, Baansingel 47a, Amsterdam. A. Hermans, R.K., Emmastraat 12, Arnhem. A. A. Kassels, R.K., liefdezuster, Emmastraat Voorburg. J. M Rekexs, RK., liefdezus ter, Emmastraat, Delft. D. Kat, G.K., Zeglis 203, Schermerhorn. N. Kat, O.K., Zeglis 203, Schermerhorn. S. Dekker, R.K., arbeider, Heilooerdijk 44, Heerhugo- waard. C. J. Balje, NH, scheepmater, Vrouwenstraat 1, Helder. A. Smit, N.H., arbeider, Omval 17, Schermerhorn. L. 't Hart, G.K., kantoorbediende, Stationstraat 40, Haarlem. L. Kluft, N.H., dienstbode, Ver- dronkenoord' 72, Hoom. M. J Vos, G K., reiziger, Spoorstraat 44, Haarlem. A. Ha- zenoot, G.K., dienstbode, Spoorstraat 44, Haarlem. T. Keijzer, N.H., sigarenmaker, Stuartstraat 5, Haarlem. A. Bruin, R.K., Westerweg 44, Weesperkarspel. C. de Jong, R.Kdienstbode, Koningsweg 55, Alcersloot H. A. Gingnagel, N.H., Laat 177, Amsterdam. E. Bloldcer, N.H.. dienst bode, Landstraat 60, Belgie. P. C. C. M. Smits, R.K., onderwijzer, St. Annastraat 26, Amsterdam J. L. M. van Leeuwen, R.K., onderwijzer, St Annastraat 26, Amsterdam. C. M. van der Wulp, Chr. Ger., eledri- cien Landstraat 32, Bergen. A. M. van 't Woudt, N.H., dienstbode, Langestraat 66, Utrecht. J. H. Held, R.K., draaier, 2de Kanaalstraat 19, Bloemendaal, P. J Hof- man, R.K, sigarenmaker, Kl.Nieuwtand 25, Amsterdam. W. van Dam', R.K-, schilder, Ridderstraat 2a, Aalten. G. Pauw, Station straat 19, Dieren. W. Bakker-Bijl, N.H., Westerweg 71, Ned. Oost-Indie. - G N Por- NJH^ schfpper, Snaarmanslaan 61, A Blaauboer-Quant, R.K-, Wilde- manstraat 9, Amsterdam. C. Floris, R.K., dienstbode, Kennemerpark 17, Heiloo. A. Ketterlee-Rose, dienstbode, Koningsweg 36, Rotterdam H. J. Grove, RK., Laat 221, Zeist. S. van den Molen, N.H., Kraan- )uurt 4, Amsterdam. Marktberichten ALKMAAR, 27 Augustus 1923. Op de he- den gehouden weekmarkt waren aangevoerd: 31 koeien en ossen 300f 525, 22 vette kalveren 60—/ 135, p. ned. pond 1.10— 1.35, 19 nuchtere kalveren 1630, 506 varkens p. ned. pond 0.70—/ 0.746. BOVENKARSPEL „de Tuinbouw", 25 Aug. '23. Heden besteedde men voorBloem- kool I 15—/ 23, II 7—/ 12, III 2.50— 3, Roode kool 5f 6, Witte kool 3.10 tot 4, Gele kool 7—/ 11.10, Slaboonen 3.403.50 per 15 K.G. WARMENHUIZEN, 25 Aug. 1923. Graafjes 6.80, Schotsche Muizen 5.10 tot 5.80, Negentigvoud 4.90, Koksianen en Duken 4.90, Schoolmeesters 4.40 5.40, Eigenheimers 6.10—/ 6.30, Blauwe 6.506.60, Drielingen 1.20—/ 3.80, Witte kool 3.40-/ 3.50, Gele kool 7.60, Roode kool 4.705.50, Zilvernep 20.10 Zilver Drielingen' 3.80, Zilveruien 1.60, Bloemkool 4.70—/ 11.10. Aanvoer: 29123 K.G. aardappelen, 8050 K.G. witte kool, 650 K.G. gele kool, 7900 K.G. roode kool, 175 K.G. zilvernep, 95 K.G. zilveruien, 50 K.G. zliverdrieltegen, 160 st. bloemkool. ZWAAG, 25 Aug. Veiling Bangert en Om- streken. Aaxdappelenveiling Schotsche en Due 2.65f 2.70 per baal, kleinen 1.50, gewone bessen 7 3410% ct., Prolefic 20 22 ct., Pruimen 1621 ct., Suikerperen 10 12 ct., Appelen 14—21 ct. NOORDSCHARWOUDE, 25 Aug. Schotsche Muizen 4.505.80, Koksia nen 5.10, Duken 55.30, Schoolmees ters 4.80—/ 5.50, Negentigvoud 5.10, Eigenheimers 4.90f 5.50, Bl. Eigenhei mers 5—/ 5.20, Bl. aiardappelen 4.80— 5.40, Drielingen 2.803.50, kleine 1—/ 2.10, Spercieboonen 17—/ 26, Snij- boonen 25, Tuinboonen 3.10, Zilveruien 4.50—/ 5.40, Drielingen 8.40—/ 10.60, Zilvernep J 18.90f 21.40, Vale nep 5— 5.70, Grove Uien 7.307.80, Drielin gen 9.8010.50, Gele nep 15.50 16.60, Roode kool 55.50, Witte kool 3.50—/ 3.80, Gele kool 6.80—/ 7.70, alles per 100 K.G., Boswortelen 2.30 3.40 per 100 bos, Bloemkool 16.70 20, 2e soort 3.90—/ 5.90 per 100 st. Aanvoer op 26 Aug.: 121490 K.G. aard appelen, 213 K-G. Spercieboonen, 35 K.G. Snijboonen, 5995 K.G. Zilveruien, 1375 K.G. Grove uien, 30425 K.G. Roode kool, 10700 K.G. witte kool, 990 K.G. gele kool, 10282 bos wortelen, 3532 stuks bloemkool. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 25 Aug. 4460 stuks Bloemkool le soort 12.20—/ 18.40, 2e soort 1.90—/ 3.20 per 100 st., 2090 bos wortelen 2.80—/ 3.30 per 100 bos, 104900 K.G. Roode kool le soort 56.80 19000 K.G. Gele kool le soort 6.607.40, 54700 K.G. Witte kool le soort 3—/ 3.80, 832 K.G. Uien 7.208.10. Drielingen 1.90—/ 9, Nep 10.10—/ 13.60, 595 K.G. Slaboonen 21—/ 22, 94300 K.G. aardappelen: Schotsche muizen 5.40 6.50, Schoolmeesters 4.90—/ 6.10, Graafjes 9.40, Due of York 5.20 5.10, Blauwe 4.20—/ 7.70, Eigenheimers 4.20—/ 4.50, Drielingen 2.20—/ 3.60, kleine 1—/ 1.20 alles per 100 K.G. PURMEREND, 25 Aug. „Afslagvereeni- ging Beemster, Purmerend en Omstreken". 2318 man'd Augurken: middel 1.02— 1.06, basterd 1.37—/ 1.39, grof fijn 1.94, stek 0.52, bommen 0.52 per mand (6 K.G.) Handel zeer vlug. Rechtzaken. KANTONG'ERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak van 24 Aug. D. de JHeiloo, overtredteig Invaliditeits- wet, 10 boete of 5 dagen liecht. J. Bergen, overtreding Bouwverordenteg, f 6 boete of 3 dagen hecht. W. C., Alkmaar, in staat van' dronkenschap de orde verstoren, 10 boete of 5 dagen hecht. P G Dz. en L. G. Dz., Egmond. aan Zee, overtreding Jachtwet, de le 7 dagen hecht., de 2e 20 boete of 20 dagen hecht. J. B., Iimmen, overtreding Axbeidswet, 10 boete of 5 diagen hecht. W K., G. G. en K. de G., Egmond aan Zee, P. G. Gz., choorl, overtreding Vogelwet, ieder 6 boete of 3 dagen hecht. J. A. W., Th A v. d. W^ F. -W. B. en C. M. W., Amsterdam, J. V Wz., K. D. Dz. en D G. Dz. te Egmond aan 'Zee, loopen over verboden grond1, de le, 3e en 4e teruggave aan de ouders, zonder toepassing van eenige straf, de 2e 2 en 6 boete of 2 X1 week tucht- school, de 5e en 6e ieder 4 boete of 1 week tuschtschool, de 7e 15 boete of 10 dagen hecht. J. T. en J. B GAlkmaar, J. K., Bergen, C. T., Amsterdam, L. G. Dz., Egmond aan Zee, D S., VGravenhage, dronkenschap, ieder 2 boete of 1 dak hecht. S. K., P. J. S., D. B., P K en J. K^ Alk maar, G. J. de W., Krommenie, J. G., Eg- mondbinnen, J. K., HeiloO, A K., Heemskerk, C. v. d AOudkarspel, H. de W. en A. M., Amsterdam, C. v. d. D., W. D., D. de B. en P. BBroek op Langendijk, L. M., Zuidschar- woude, overareding Motor- en Rijwielwet, de le, 13e en 14e ieder 3 boete of 3 dagen hecht., de 2e, 3e, 4e, 5e, 7e, 8e, 9e, 10e, lie, 12e, 15e, 16e en 17e ieder 4 boete of 4 dagen hecht., de 6e 4 en 12 boete of 4 en. 8 da gen hecht. W. P, Wormerveer, W A., Bergen, P. K-, Castricum, D. J. B., Haarlem, J. P. N., Bever wijk, J. C. K., Hoorn, W W. en B. M., Scher merhorn, S. M., J. K-, J Z L., J. E., D. P. D., P. OP. SI, C A. en K. G., Alianaary overtre ding Politieverordening, de le, 4e, 9e en 13e ieder 8 boete of 4 dagen hecht., de 2e, 3e en 5e ieder 2,50 boete of 2 dagen hecht., de 6e, 8e en 1 le ieder 6 boete of 3 dagen hecht., de 7e 23 boete of 8 dagen hecht., de lOe en 17e ieder 4 boete of 4 dagen hecht., de 12e en 14e ieder 1 boete of 1 dag hecht, de 15e 3 boete of 3 dagen hecht, de 16e 5 boete of 3 dagen hecht. -I

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 6