van 29 Augustus 1923. Opgave van Noordhollandsch Landbouwcredlet. c. een zwarte lijst aan te leggen van1 fir- ma's, aan wie op grond van het vorig artikel niet mag worden geleverd; d. zichzelf te verpliohten tot het betalen eener hooge boete wanneer leveranties ge- schieden in strijd met deze bepalingen; en e. deze regeling dadelijk in werking te doen treden. DOODSLAO? Te Tiel is gistermorgen gevankelijk bin- nengebracht onder sterk politiegeleide H. Bronk, te Buren, verdacht van poging tot doodslag op L. van Zetten aldaar. Bronk wordt er van verdacht in den nacht van Zaterdag op Zondag van Zetten te heb ben willen verdrinken. De verdadhte is inge- sloten in het huis van bewaring alhier. MEVROUW MELVIL BARONES VAN LYNDEN. t Na een langdurige ziekte is te Loenen op de Veluwe overleden de grootmeesteresse van het Huis van de Koningin mevrouw de dou- airiere C. J Melvil barones Van Lynden, ge- boren jongvrouw Van Weede. Do overled'ene was op 1 December 1912 tot de funcuie van grootmeesteresse benoemd. In de laatste tijden werd zij door hare onigestekl- heid verhinderd deze functie uit te oefenen. MOESKOPS. De wijze, waarop Moeskops Zondag zijn sterkste tegenstanders te Parijs weer geklopt heeft, bewijst, hoe prachtig hij. in conditie is Hij won zijn ritten tegen Kauhnann en Pou- lain zonder groote inspanning en reed de iaatste 200 meter, tot tweemaal toe, in 11% sec-, een snelheid1, die te Zurich geen enkele inaal bereikt werd. A s. Zondag rijdt Moeskops met Leone als partner te Parijs tegen de beide snelste Fran- sche sprinters, Poulain en Schilles. DE MOORDAANSLAG IN EEN TREIN BIJ SCHUTTORF. Het lijk van den heer Ruben is gister naar Appingedam overgebracht, waar het heden- middag half drie zal worden begraven. Mevrouw Ruben maakt het iets beter. De toestand van haar dochtertje is nog zeer ern- stig. BRAND GESTICHT. Maandag heeft de 19-jarige dienstbode van de familie De Wit aan de Graaf Florislaan te HilVersum, uit wraak over een haar aange- dane behandeling, brand gestich't in de wo- ning van de familie. De brand werd spoedig gebluscht. Het meisje is in arrest gesteld. Over de brandstichting in de woning van de familie De Wit te Hilversum door een 19- jarige dienstbode wordt nader gemeld dat er hier niet van wraakneming sprake is. doch dat het meisje in overspannen toestand ver- keerde. DE SPELBREKER Uit verschflletide plaatsen. van ons land is bericht ontvangen van processen-verbaal, opgemaakt wegens verspreiding van „De Spelbreker". De heer David Wijnkoop heeft aan de ver spreiding van dit communistische pamflet niet deelgenonienhij is Zaterdag met vrouw en zoontje per stoomschip „Ze!ta" naar Noorwe- gen vertrokken, voor het maken van een ple- zierreisje. ONOELUK ENGELSCH VLIEGTUIG. Onitrent het vliegongeluk met een toestel der Daimler Air Way Cy. op het vliegterrein Waalhaven te Rotterdam, deelt men aan het Haagsche Aneta-kantoor mede, dat er van een val geen sprake is. De jotige, ongerouti- neerde vlieger, die het toestel bestuurde, starttc met zijwind in plants van met tegen- wind Wervelwinden dreven hem uit de rich- ting, zoodat hij een in zijh weg staande sdhut- tmg niet kon ontwijken. Hij wEde toen zijn toestel van den grond brengen en over de schutting „springen", hetgeen mislukte, zoo dat hijt tegen de schutting terecht kwam. DANISONIDERWIJZERS. De Nederlandsche Vereeniging tot bevor- dering .der Danskunst heeft in restaurant Riche te Den Haag haar vierde algemeene jaarlijksche vergadering gehouden. De voorzitter, do heer Simon Martin, van Haarlem, opende de vergadering en heetts speciaal de buitfenlandsche gasten welkom. Hij sprak de hoop uit, dat de intemationale banden weer geheel zouden worden aange- knoopt. De heer Kurt von Paquet-Leon bal- letmeester aan de Staatsopera te Berlijn en voorzitter van het Allgemeine Deutsche Tanzlehrerverfband, was door de vereeniging uitgenoodigd tot het geven van onderricht in moderne rhythmische bewegingsoefeningen en tooneeldanskunst. 'Deze voerde tevens na- mens zijn vereeniging het woord en wenschte een belangengemeenschap met de Nederland sche zustervereeniging te sluiten. De gedelegeerden der vereeniging, die de congressen te Parijs en Londen hadden be- zocht, onderwezen verschillende nieuwe dan- sen, w.o. de Blues, de Tango en de Samba. Een aantal nieuwe leden werden door het bestuur geinstalleerd. De aftredende voorzit ter en secretaris werden met bijna algemeene stemmen herkozen, terWijl als afgevaardig- den voor 1924 werden gekozen de heereni Ja mes Meyer fils, Amsterdam, voor Parijs, en G. van Stratum, Groningen, voor Londen. Als plants voor de volgende vergadering werd Zandvoort gekozen. De vergadering werd met een diner besloten. Het bestuur is thans samengesteid als volgt: Simon Martin, Haarlem, voorzitter; James Meyer fits, Amsterdam, vice-voorzit- terS. van Statum, Groningen, le-secretaris; A. G. Dorlas, Amsterdam, 2e secretaris; A. Th. M. van Erp, 's-Gravenhage, penning- meester; J. B. Polak, den Helder, bibliotihe- caris; J. G. Martin, Haarlem, commissaris. DE HULDIGING VAN MOESKPPS. Morgen zal met den Parijschen trein van 12.25 's middags aan het H.S.M.-station te den Haag aankomen P. D. Moeskops, die 19 Aug. te Zurich voor de derde maal den titel behaald heeft van het wereldkampioen op't rijwiel over den korten afstand. Hoewel Moeskops, als eenvoudig man, wars is van groot huldebetoon, meent de 's-Grav. W. V. Excelsior, waarvan hij eerelid is, deze aan- komst niet onopgemerkt voorhij te moeten la- ten gaan. Besliten is tot 'n eenvoudige, maar welgemeende huldiging. Per auto zal de wereldkampioen van het station worden afgehaald en naar het' Ge- bouw voor Kunsten en Wetenschappea wordien gereden, waar hij zal worden ontvangen door een eere-com'td, waarin de volgende autori- teiien zitting hebben genomen: burgemeester Patijn, F. W. baron van Tuyll van Seroosker- ken, voorzitter N.O.C., kapitein P. W. Schar- roo, voorzitter N.A.U., H. v. d. Burg, pre- sident-commissaris Sportpark Holland, J. Moorman, hoofdredacteur Sportkroniek, J. Velgersdijk. directeur Mij. De Veluwe en J. D. Viruly, voorzitter N.W.'B. In de foyer van het Gebouw zal Moeskops de eere-wijn worden aangeboden. Daar wordt tevens de gelegenheid opengesteld voor be- sturen van de zustervereenigingen en andere sportorganisaties omi hem geluk te wenschen en te huldigen. Bovendien zal bij den uitgang van het sta tion, met medewerking van de politic, een ruimte gereserveerd worden voor leden van de diverse sportvereenigingen, die aldaar be- reids Moeskops willen begroeten. HORLOGEMAKERS. De Nederlandsche Hanzebond van horloge- makers eni handelaren in uurwerken, goud, zilver en aanverwaate artikelen, heeft gisteren te 's-Hertogenbosch zijn eerste lustrumverga- dering gehouden. Tevoren had eeni officieele ontvangst ten stadhuize plaats, waarbij de waarnemende burgemeester, wethouder Van Meerwijk, en de bondisvoorzitter, de heer v. d. Kleij, uit Alkmaar, het woord voerden. De vergadering werd bijgewoond door den den heer Ellens, directeur der Vakschool te Schoonhoven, vertegenwoordigers van den Metaalbewerkersbond, en den Nederl. Uur- werkmakersbond, den nijverheidsconsulemt den heer Begemann en den heer mr. Hellen- berg Hubar, als vertegenwoordiger van den R. K. Middenstandsbond. Ook eenige gros- siers waren aanwezig. De heer C. Verhagen overhandigde namens de Bossche afdeeling aan den bondsvoorzit- ter een voorzittershamer, en de bondisvoorzit ter bood den heer Verhagen een plaquette aan. De directeur van de Rijksvak- en Kunstnij- verheidschool voor goud- en zilversmeden en hologemakers te Schoonhoven, hield een in- leiding over de wijze, waarop men in dit vak tot een bekwaamheidsdiploma kon komen. Hij drong aan op regeeringssteun, welke inge- volge de Nijverheid-onderwijswet mogelijk is, en op de benoeming van een commissie door de verschillende bonden, teneinde de examen- eischen vast te stellen. Ook betoogde hij de wenschelijkheid van cursussen in de provin- cies, waar door men zal kunnien komen tot een voor het geheele land gelijkwaardig diploma. Inzake de opleiding werd bij het debat sa- menwerking toegezegd dobr de vertegenwoor digers van den Ned. Uurwerkmakersbond en den Nederl. Bond van Horlogemakers, waar- na de voorzitter vaststelde, dat de voorzitters van de vier bonden zich voor deze samenwer- king hebben uitgesproken. Met algemeene stemmen werd besloten, on der leiding van den heer Ellers, afgevaardig- den van patroons- en bed'ienden-organisaties bijeen te brengen en een commissie te benoe men, bestaande uit 3 leden der vier verschil lende vakbonden, om deze zaak binnen den kortst mogelijken tijd defintief te regelen. De heer Chr. Janssen, directeur van het Haarlemsche Centraal Hanzebureau, hield daarna een feestrede. Ten slotte heeft mr. Helleriberg Hubar nog een kort woord gesproken. JUBILEUM-TENTOONSTELLING STEDELIJK MUSEUM. Voor de jubileumtentoonstelling van Ne derlandsche Beeldende Kunsten in het Ste- delijk Museum te Amsterdam, is de bovenver- dieping geheel ontruimd, ook voorhal en trapportaal. De schilderkunst en de grafische kunsten zijn uitstekend vertegeniwoordigd. In de groote eerezaal komen de beeldhouw werken. In deze afdeeling zijn „de jongeren" bijna niet vertegenwoordigd aangezien dezen zich van inzending hebben onthouden, niet- tegenstaande de heeren Tjipke Visser, oud- voorzitter en Theo van Reyn, secretaris van de „Kring van Nederlandsche Beeldhouwers" voor deze groep in de commissie en in de jury waren benoemd. Als protest tegen den kring hebben beide heeren zich uit de jury terugge- trokken. staat tusschen de polities van president Coolidge en die van Harvey, den Ameri- kaanscnen ambassadeur te Londen. Harvey keert Zaterdag met het stoom schip „Leviathan" naar Londen terug. Hij heeft met verschillende ministers en senato- ren geconfereerd Vernomen wordt, dat de Anierikaansche regeering van oordeel is, dat inmenging in de Europeesche aangele- genheden op het oogenblik nutteloos is. Maubuitjuvt OPLEVING IN DE SIGAREN- INDUSTRIE. In den toestand der sigarenindustrie te Eindhoven kan in den laatsten tijd wel eeni ge verbetering woTden geconstateerd. Zoo vernameni wij onder meer, dat in de fabrieken der firma F. v. Gardinge en Co. thans door rnim 200 arbeiders wederom voile weken wordt gewerkt, terwijl het zich alleszins laat aanzien, dat deze werktijd voorloopig zal blijven gehandhaafd. KORTE BERICHTEN. Bij den Amerikaanschen steiger aan het IJ te Amsterdam is gisterochtend een 12- jarig jongetje te water geraakt en verdron- ken. Het lijkje is opgehaald. Het Hoofdbestuur der R.-K. Volksparti] heeft te Amsterdam onder voorzitterschap van den heer Beversbergen van Henegouwen. vergaderd. Een twintig Duitschers hebben aan de grens te Diergaarde, gemeente Echt, van eeni ge landbouwers uit deze gemeente de aardap- pelen gerooid en meegenomen._ Te Alfen aan den Rijn is gistemacht brand ontstaan in den hooiberg van den landbouwer P Oostdam. Het vuur deelde zich mee aan de boerderij, die evenals de hooiberg geheel in vlammen is opgegaan. Slechts een klein deel van den inboedel kon gered worden. Te Hengelo (0.) is gisternaoht de tneu- belfabriek van den heer Eshuis afgebrand. De ouders van een kind van 3% jaar te Los Angelos, baby Peggy, hebben voor deni duur van vijf jaar het wicht verhuurd als filimijactrice. Peggy (of de ouders!) ver- dienen daarmee 5.000.000. EEREPOGRT OMGEVALLEN. Hed'enmiddag viel aan den Limmerhoek een eerepoort om, die men bezig was aldaar te stellen. Een zevenjarig zoontje van den heer Mooij kreeg het gevaarte op zijn hoofd, waar- door hij een hevig bloedende wonle bekwam. Het ventje werd binnengedragen bij den heer PUkes, waar het eerste verband werdi gelegd. DE VERBETERING VAN HET NASSAUPLEIN. Zooals bekend is, bestaan er plannen voor verbetering, in casu verfraaii'ng van het Nassauplein, welke plannen spoedig tot wer- kelijkheid zullen worden gebracht. Het lag tevens in de bedoeling om met de a.s. jubileum-feesten in het midden van het park een fonteim te plaatsen. Verschillende bezwaren werden daartegen ingebracht. Men vond b.v. de kosten te hoog als men slechts gedurende een paar dagen een fontein plaatste Er gingen stemmen op om een blij- vende te maken, waartoe dan ook werd beslo ten, omdat algemeen zeer veel gevoeld werd voor de bezwaren, die tegen een tijdelijke fon tein gemaakt werden. Wij bezichitigden hedenmorgen teekenin- gen, die zijn ontworpen door den architect, den heer Kees van Reijendam. De bedoeling is een bassin te maken van circa 11 Meter in het vierkant, in het mid den waarvan de fontein komt van ongeveer 2 M. hoog. De te bereiken straalhoogte zal plm. 5 M. zijn, terwijl't water zich parapluie-ge- wijze uitspreidt. Vanuit vier hoeken zoeken even zoovele stralen het middelpunt van de fontein, terwijl tenslotte op de andere vier hoeken (het bassin krijgt een achtkantig mo del) bloemstukken geplaatst worden. De fontein komt te liggen precies in het verlengde van de Nassaulaan. Mooier punt zal men zich moeilijk kunnen denken. Des- kundigen verzekeren, dat dit de meest ge- schikte plek is, waarop men in Alkmaar een fontein zou kunnen plaatsen. Het spreekt vanzelf, dat een en ander veel geld zal kosten, wil men slagen om de fon tein als ze gereed is te kunnen aanbieden aan de gemeente, als een blijvende herinnexing aan het regeeringsjubileum. Alle bewoners van het Nassauplein hebben bij voorbaat zich bereid verklaard een gedeel- te van de kosten voor hun rekening te nemen. Het is echter duidelijk dat het niet alleen van dien kant kan komen. Alle Alkmaarders moeten meedoen, waar het betreft een alge meen belang als de verfraaii'ng van onze stad. Ieder, die met de plannen sympathiseert en zich daarvoor een uitgave wil getroosten kan dit bedrag zenden aan den heer C. A. de Groot, Nassauplein 41, Ook kan men zijn gaven zenden aan de redactie van dit blad. Wij zullen gaarne alle ingekomen giften in onze nieuwskolom- men verantwoorden en voor de doorzending zorg dragen. Wij wijzen er nog op, dat de si- tuatie-teekeningen te bezich'tigeU' zijn in de etalage van onzen winkel, Voordam 9. Alkmaarders, toont uwe sympathie door het zenden van een bedrag in geld, opdat spoedig de plannen ter verfraaiing van het Nassaukwartier kunnen worden verwezen- lijkt. HULDIGING VAN H. M. DE KO NINGIN. Door een 30-tal Alkmaarsche vereenigingea w.o de Alkmaarsche kaasdragers wordt aan de huldiging van H M. de Koninigin op 6 September te Amsterdam deelgenomen,. En kele vereenigimgen buiten Alkmaar sluiten zich hierbij aan. De deelnemers gaan op dien dag. onder leiding van het sub-comit6 Alk maar, waarvan de heer W. C. Wendelaar, burgemeester van Alkmaar, de leidiag heeft, per Alkmaar Packet naar Amsterdam. De boot vertrekt om 9 uur van Alkmaar. De heer Bosman heeft d'aarvoor welwillend ziin mooie salotiboot afgestaan', die op dien dag zonder onderbreking de reis naar de hoofdstad maakt. Naar we vernemen bestaat er ook gelegen heid dat de deelnemers een van hun huisge- nooten mogen meenemen. Na de huldiging zal er gelegatiheid bestaan om Amsterdam te bezichtigen. daar de boot °erst om 11 uur's avonds uit Amsterdam ver trekt. Waar dien' dag het reizen per spoor onzeker zal zijn. wat betreft vertrek en aankomsit, kan het Alkmaarsche Comite den heer Bosnian dunkbaar zijn dat hij zijn boot beschikbaar stelde, te meer daar de kosten van vervoer la- Bij den heer Bakker, eigenaar van de „Hetnekens Bar" op de Laat is het eveneens zeer gezellig. Maup Biemans, goed bekend als „leuke Maupie'' doet o.a. de bezoekers schateren van het lachen met zijn oerkomische origineele nummers. Revue „NouJ Naul" Gisteren was de schouWburg bijna geheel uitverkocht, hetgeen geen wonder is, gezien de schitterende hoedanigheden van deze revue. De oranje-finale en de paarlemoer-finale lieten niet na grooten indruk te maken. De grappen van Gerrit en Toontje bezorgden weer velen bezoekers tranen van het lachen. Ronde Ra. Het blijkt meer en meer, dat Ronde Ka, het successtuk van Herman Bouber, uiterma- te geschikt is om den liefhebbers tijdens de Alkmaarsche kermisweek een echt genoeg'lij- ken avond te verschaffen. Dit stuk met zang en dans is zoo echt en wordt door alle artia- ten met veel toewijding gespeeld. TOONEEL IN DE HARMONIE. „Nog altijd, Compagnons". Potasch en Perlemoer in de Auw-branche. Amserikaansch blijspel in drie bedrijven van Glass en Goodman. Het tweedle stuk van het Schouwtooneel werd gisteren bijgewoond door een bijna uit- verkochte zaal. Potasch en Perlemoer zijn weer compagnons en zitten sedert drie maan- den in de autobranche. Zij liggen nog steeds bij voortduring met elkaar overhoop en kun nen toch niet buiten elkaar. Als de nieuwe wa- gen een sof blijkt interesseeren zij zich voor de nieuwe uitvinding van een zekeren Bates, die echter een handig oplichter blijkt te zijn en de compagnons met him vrienden Pa- sinsky en Rabiner leelijk in 't nauw brengt tegenover Schenckman. Dan Davis, een beste jongen, die zijn slecht leven van vroeger heeft gebeterd en die steeds door Potasch is beschermd brengt echter de redding. Schenck man wordt ontmaskerd, Davis nieuwe uitvin ding tegen zeer hooge som gekocht de gered- de compagnons deelen in de winst en alles is gekomen tot een blij einde. Potasch beleeft vreugde van het huwelijk,. dat hij tusschen Davis en de flinke dochter van zijn altijd kla- gend familielid heeft tot stand gebracht. Het stuk amuseert uitstekend, zit vol grap- pige zaken gezegden en aardige tafreeltjes en geeft gelegenheid tot echt leuk spel. Zij, die Jan Musch ook als wijze kater za- gen zullen thans nog meer overtuigd zijn van zijn talent als zij zich daarnaast denken zijn vertolking van die rol van Bram Potasch. Hoe fijn en sober en toch grooten indruk ma- kend speelde Jan Musch dezen goeden en zoo slimmen handelaar. Hoe eenig was hij in zijn samenspel met zijn compagnon, hoe mooi speelde hij het tooneeltje met Davis en Hetty en daarna het slot van de tweede acte. Inder- daad het spel van Musch heeft in de aller- eerste plaats tot het aucces bijgedragen. Het strekt Sam de Vries tot groote eer dat hij zich naast dezen bijzonderen acteur, zoo kranig heeft weten te handhaven. Hij was een goede partner. Pierre Mols maakte weer iets heel goeds van Dan Davis en Co Balfoort, Pierre Perin Ezennan, Ko van Dijk e. a. droegen door sluitend samenspel met de hoofdpersonen zeer veel tot het succes bij. De damesrollen waren niet van zoo groote beteekenis. Mej. Liesbet Sandiers dient als Hetty het eerst genoemd. Zij wist dit rolletje zeer mooi te doen uitkomen. Mevr. v. d. Horst had als de altijd huilende en klagende nicht een weinig beteekenende rol evenals Coba Blankenstein en Mevr. Rijken—-van Rijk. De tooneelen, voorstellende de kantoren der compagnons en van den advocaat Feldman (zeer juist gespeeld door Ezerman) zagen er goed uit. Het zal zeker velen genoegen doen te ver nemen, dat Het Schouwtooneel Donderdag een wederopvoering zal geven van de klucht „Als je maar een verleden hebt! De aanvra- gen voor dit stuk waren zoo talrijk, dat men ten slotte besloten' heeft er aan te voldoen. Dat wordt een avond van dolle pret. Jan Musch en Ko van Dijk als de bekende hoofd personen. Met heel veel moeite is men er ook in geslaagd nog een opvoering te organisee- ren van „De Wijze Kater". Dit zal gebeu- ren den laatsten Zondagavond. Voor Vrijdag, den verjaardag van H. M. de Koningin, heeft men het stuk gekozen, dat in den Haag door de Koninklijke Familie werd bijgewoond en met groote belangstel- llng gevolgd, n.l. ,.De Ingebeelde Zieke het fijne blijspel van aen grooten Franschman der 17e eeuw Molifere. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Jan Hendrik Besijn en Maria Louisa Brands. GEBOREN: Johannes Herman Hendrik, z. van Pieter Gerrit van't Hof en Cornelia Heijtmeijer. OVERLEDEN: Harmina Apolonia Hoed'jes, gehuwd met Louis Adolf von Larimer, 49 jaar Klaartje Langewis, wed. van Pieter Volten, 72 jaar. TELEQRAFISCH WEERIBERIOHfT naar waarnemingen verricht in den morgen van 29 Aug. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 766.0 te Weenen. Laagste barometerstand 745.9 te Valentia. Verwachting (van den avond van 29 Aug. tot den avond van 30 Aug.) Matige tot krachtigen Zuidelijken tot Oos- telijken, later omloopende wind, zwaabbe- wolkt met regen of onweer, aanvankelijk iets warmer. Eoers van heden te TH van hod on LOUIS BOUWMEESTER. AMSTERDAM, 29 Aug. De toestand van den heer Louis Bouwmeester laat zich hedenmorgen gunstiger aanzien dan giste ren. De patient braeht een tamelijk rusti- gen nacht door. GEEN INMENGING IN DE EUROPEESCHE POLITIEK. WASHINGTON, 28 Aug, Gemeld wordt dat volled'ige overeenstemming be- LICHT OP! Heden a vond voor rijwielen en andiere voer- tuigen te 8.26 uur licht op. De kermis. Zoo stil als gisteravond is het tijdens de kermisdagen nog niet geweest. Stemming seheen bijna geheel te ontbreken. Enkele ca barets hadden het vol, bij andere was het minder, terwijl er tenslotte inrichtingen wa ren, die zoo goed als niets te doen hadden. Op de Laat was het al heel vroeg zoo ge steld, dat men er een kanon had kunnen af- scliieten zonder iemand te raken. Nu werkt ook het weer niet mee, dus moge lijk dat het vanavond beter wordt, nu het weer zich ook wat beter laat aanzien. In het „Centrum Hater verdienen van de door ons genoemde artisten, zooals meer en meer blijkt, het duo „Biack and White" de aandacht. Een zeer beschaafd duo, dat met zijn English songs" veel succes heeft en het publiek eenige genotvolle oogenblikken veT- schaft. In cafd „De Tijd!' op de Laat treedt een gezelschap artisten op, (duo Verra en Loi Verra en Mimi Porte), dat het vermogen heeft de bezoekers geruimen tijd aangenaam bezig te houden en dit gelukt uitstekend. Vorlge Koers cl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.- pl.m. 2.15 pl.m,2.30 pi.m.2,4. (Ontvangen per draadlooze telefoon). ir^r ziin' dan per spoor. r- '■iw J«M mi iWlJMIIilgpp STAATSLEENINGEN. 6 Nederl. 1923 A. 5 %o 1919 B A N KT N STELLIN GEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 Rese INDUSTR. OND. BINNENL. Jurgens Gew. Aand. A. B. i. Philips Gloeilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel CULTUUR MAAT5CH. H. V. A Java Cultuur Bodjong Cult. Vorstenl Dito actions Compania Poerworedjo PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olie Kon. Petr RUBBERS. Amsterd. Rubber Nederl, Rubber Intercontin Rubber Bandar Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Holl. Lloyd' Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oude Deli. Senembah Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Rails Union Pacific 991/b 92 150 118 1241/s 1231/, 54 571/, 541/, 54% 250 243 84'%, 94% 423 V, 3381/, 165 159 155 V, 57/s 92% 26 3371/4 i 298/, 3523/4 161 80 51/s 82 100 83 305 1181/4 1241/, 83 721/4 1031/, 1317/s 71/, 109 53 18 7% 22i%6 291% 2601/4 317 12 1351/, 147£-8 1171/, 122% 1221/, 54 94% 419 335 158 152 6 90% 26 340 1291-30 3551/, 1568/4 119 125% 103 133 110 53 7% 24-5 288 263 318% 341/, 137 98% 91% 147 1468/4 146% 1461/, 1171/, 1168/, 117 117 1221/, 122% 1221/, 122 122% 122% 122 53 53 561/, 56 57 57 54 57 53 250 95% 418% 417% 4171/, 418 333 332 335 335 166-7 156 155Vt 156% 1561/4 90 86 Vs 128 128 128 128 355H 354i-5 354 355 158 V, 1581/, - 98% 82% - 305 117-9 U7Vs 116 1241/, 124 82 81 81% 82 72 73 73 73 1031/, 103 V* 103% 103V, 109 109 Vs 109 109Vj 18 18 2871/, 289 288Vj 288 289V| 262 261 319 PROLONGATIE vorige koers 3 pCt., heden 3 pCt. WISSELKQERSEN AMSTERDAM—OFFICIEEL. Londen Berlijn p. 1.000.000 Parijs Brussel Bazel Weenen p. Kr 10.000 Kopenhagen Stockholm Christiania Vorige keers. 11.56 8.38% 14 52 V, 12 071/, 45.87% 0 0358/. 47.25 67.85 41.40 New-York Italie NIET-OFFICIEEL. I 2.541/4 11. Koers op heden om 2.45. 11.56 0.34% 14.421/, 12 071/, 45.85 0.358/, 47.40 67.80 41.40 2.541/, 11.021/,

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 3