Hpi In meer, ter getegenheid wn de tends, 'a mand met sinaasappelen heeft ontvreemai ten nar deele van den koopman Jan Peerdeman. De koopman kon niet verklaren, dat bekl. de si naasappelen beeft gestolen, doch de gehiige Langedijk, koopman, verklaarde, dat bekl. ook sinaasappelen heeft weggenomen. Re- quistoir: Vrijspraak en vonnis dito. De poli- tierechiter noemde echter het optreden van be- klaagde schandel'ijk en het speet Mr. Milliter dat niet hii maar een ander de dader is van den diefstal. EENIV. BELEEDIOING VAN EEN AMBTENAAR. De niet verschenen juffrouw Sara Jacoba Sp., dienstbode, heeft op 15 April den agent van politie Tiesen te fielder opzettelijk be- leedigend toegevoegd: Onbeschofte kwast. Eisch 20 boete, sub. 201 dagen. Vonnis 15 boete subs. 15 dagen hecht Provinciaal NieuYYS UIT AKERSLOOT. Dinsdag, 28 dezer nami'ddag 2 uur ver- gadterde 'tie i aad dezer gemeente in voltallige zitting. Ingekoinen stuklcen. Van Ged. Staten terug ontvangen een suppl. begrooting diensf 1923 voor een kleine adminiatratieve wijzigin'g. Deze zal wordlen aangebracht. Ingekomen pr. verb, vpn kasopname bij den administra tor van het G. E. B. aangevende dat in kas was 5100.37, idem Gameenteontvanger 46631.74V2,. Een schrijven van Burge- meester en Wethouders van Uitgeest om ge- zamentlijk met dte gemeenten Castricum, Heemskerk, Limmen en Akersloot een school- arts aan te stellen. Burgemeesiter en Wet houders stellen voor met net oog op de kosten hierop niet in te gaan, maar bij eventueele vacature voor geneesiheer alhiier een dergelij- ke bepaling in diens instructie op te nemen. Met algemeene stemmen alzoo besloten. Een schrijven van dokter Baart de la Faille om met ingang van 1 Nov. eerVol ontslag als ge- neesheer te Akersl'oot. De heer Meijrae: In welke bladen worden sollicitanten opgeroqpen? De voorzitter: In net geneeskundig Tijd- schrift, de Rotterdamrruer en de Tijd. De heer fielder: Met het aanstellen van een nieuwe genees'heer zou ik de behandeliag van de ar- menpraktijk goed geregeld willen hebben aan den overkant. Voorh^en trof Dr. Schroder een regeling met dien dokter van West-Graft- dijk. De voorzitter zeidle dat er met eventueele sollicitanten over gesproken zal worden, waardoor met de opmerking van den heer Helder rekening zal worden gehouden. Met algemeene stemmen werd het ontslag eervol verleend. Ingekomen een verzoek van de feest- commissie voor de huldiging van H. M. de Koningin om in verb and met de bijdragen van de ingezetenen die ongeveer /200 heb ben bedragen, een crediet van gemeentewege toe te staan van 300, om op besdieiden sch'aal met 250 kinderen feest te vieren en ook wedstrijden voor grooteren te houden Wanneer minder noodig is wordt dit in de gemeentekas teruggestort. Burgemeester en Wethouders stellen voor to hoogste /300 toe te staan. De voorzitter zeide, dat waarschijnlijk ook nog een kleine padht zal geheven worden van ververschingstoto enz. en het terrein tegen een klein entree toegankelijk te stellen ter te- gemoetkoming in de kosten. Om het terrein te gen entree toegankelijk te stellen, waren alle leden tegen. E>e heer Aafjes zegt d!at zijn kin deren in Marken-binnen sChoolgaan en dat te Uitgeest de feesten 12 en 13 Sept. a.s. al- daar gehouden worden en zoo hij hoorde hier ook op een van die datums.i De voorzitter zegt, dat dit ondervangen kan worden als •hier het feest op 13 September wordt gehou den, want de 12e Sept. is het kinderfeesi te Uitgeest. Het voorstel van B. en W. werd met algemeene stemmen aangenomen. In behandeling lcwarn de gemeentereke- ninig, dienst 1922, aangevende aan ontvang- sto 73717.03)*; Uitgaven 62293 5614, alzoo een batig saldo 11423.47._ Rekening Burgerl. Armbest. ontvangsten 7049.31 uitgaven 5176.23, batig saldo 1873.08)* De rekeningen waren dor den Gem. ac countant nagezden en in orde bevonden Beide rekeningen werden voorloopig me: algemeene stemmen alzoo vastgesteld. De begrootingen 1924 van de gem., van het G. E. B. en van het Burgerl. Armbestuur werden voorloopig met algemeene stemmen vastgesteld. RondVraag: De heer Aafjes vroeg of de- zen winter nog vervolgonaerwijs gegeven wordt. De voorzitter zeide dat de animo hier- voor nooit groot is, en dat de gemeente alleen voor de kosten komt te staan. Het rijk ver- goed deze kosten niet meer. Er zou met de onderwijzers over gesproken kunnen worden, en dat B. en W. dan met voorstellen aan den raad komen, die een beslissing moet nemen Dit werd goedgevonden. -De heer Berkhout vroeg naar den weg in de Boekeler meer onder deze gemeente, of de gemeente die moet overnemen. De voorzitter zeide: verplicht kan dit niei: worden en wij hebben hier wegen in onder- houd genoeg. De voorzitter: Mijne heeren Alvo- rens deze vergadering te sluito wensch it een woord te spreken, tot U mijnheer van 't Hof, die 7 jaren als lid van den raad en eeni gen tijd als wethouder de gemeente heeft ge- diend1 en zijn beste krachten daaraan heef: gegeven, en ik den-k wel te spreken namens alle leden als ik zeg, dat de heer van't Ho' steeds op passende wijze de goede harmonie in dezen raad heeft weten te bewaren en de belangen: der gemeente naar zijn beste krach ten heeft bdhartigd. wijze worden gediend Ook de bode breog fk dank voor de goede harmonie die steeds tusr schen ons heeft geheerscht. De heer Meijne: Ik breng hiermede een woord van dank aan de voorzitter voor de ge sproken woorden, en aan dte leden van den raad die steeds op gunstige wijze mijn voor stellen hebben gesteund en aan de ingezete nen voor het in mij gestelde vertrouwen. De heer Groot: Hiermede breng ik een woord van dank aan den heer van't Hof en den heer Meijne voor de prettige samenwer king als wethouder die ik steeds met him heb mogen ondervinden. Hierna sluiting. UIT OUDKARSPEL. Op de gister gehouden vergadering van let bestuur en Hoofdingelandieni van de Ban- ne alhier is tot lid) van het d'agelijksch be stuur benoemd de heer C. Wagenaar Dz. en :ot Hoofdingeland van den polder Geestmer Ambacht, Oosterdijk en Molengeersen, de leer J. Pranger Jbz. beiden alhier. Wij vernemen dat pogingen in het werk worden gesteld1 om met het oog o-p de feesten e Schagen in't laatst van September de z.g. u i zen kn i p pers - kermis een week uit te stel- en. UIT HEILOO. Door de Provincialen Bond van Geito ivereeniging had heden op het spo-rtterrein, daarvoor welwillend afgestaan, dte jaarlijk- sche keuring van geiten plaats. Hoewel en voor de Prov. Bond ten de >laatseiijke afdeeling alle moeite voor de ceuring doet en daarmede beoogt de verhoo- ging van melkgift en het vetgehalte voor de „Koe van den kleinen man" werbt men niet mee, veel geitenh-ou-ders bl'ijven weg. Naar we vernamen van de keurmeesters wordt niet- temin met de keuring veel bereikt, het geiteri- ras is de laatste 6 k 7 ja-ar enorm verbeterd' De afdeeling doet ook voor het dekken der iten alle moeite. Ze heeft hier een pracht _ir van een dekbok van zuiver sanenrac en het is jammer zou men zoo zeggen dat dit mooie d-ier weg moet daar het te zwaar wordt. De Prov. Keurmeester had echter weer een raszuiver extra mooien j-ongen dekbok op het oog, terwijl meerdere mooie exemplaren zijn aangeboden. Waar de afdeeling zich geen offer ontziet om alles te doen wat tot veredteling van het geitenras behoort, daar moet men dfit streven steunen door de geiten bij den bok te laten dekken. De bemoeiing van den Prov. Bond en het wa'kkere afdeelingslbestuur van onze afdeeling verdient tominste dat men zijn moeite en kosten beloont, wat den geitenfok- ker ten goede komt in melkgift. De uitslag der keuring is als volgt. Goedgekeurd. Oudere dieren: A. Modder, Belia 408, J. Admiraal, Johanna 410, wed. P. Schou-ten, Betsy. De heer Modder ontving tevens de medaille van den Provincialen Bond. Ita het jongveeregister werden o-pgenomen twee jonge geiten van A. Modder en J. Admi raal. Door een 25-tal leden der R. K. Kiesver- eeniging „Recht en Plicht" is om een alge meene vergadering verzocht. De reden van dit verzoek is het royement van den heer H, J. Gielis, wat door het be stuur is geschied. De aanvragers zetten uiteen dat dit recht bij de leden berust. - Door d'e slagers is een request aan den gemeenteraad gericht, om te trachten de slach- ting en keuring plaatselijk te krijgen. Het on- gerief en de last die zij ondervinden van de 9lachting in Alkmaar wordt in genoemd re quest uiteengezet Door een 3-tal vereenigin-gen wordt hier deelgenomem aan de huldiging van dte Ver- eenigingen, welke H. M. de Koningin wordt gebracht en welke huldiging op 6 Sept. op den Dam te Amsterdam zal plaats hebben. UIT LIMMEN. In de vergadering van het Bestuur van den Groot-Limmerpolder is besloten den aan- slag van fasten over dit jaar te bepalien op 7 per H.A., vorig jaar 8. ne ontvangsten en uitgaven betreff, zoodat er een saldo is van 3761.85 Yi. De rekening van de lichtbedrijven werd eveneens vastgesteld en op de bedragen reeds eerder genoemd. Daarna ging de voorzitter tot aluiting over. Dit zou, aldus de voorzitter op de gewone wijze kunnen geschieden, ware het niet dat drie leden, de heeren Vlug, den Hartogh en C. Slot niet zullen weerkeeren. Een afscheid is steeds min of meer pijnlijk, zoo ook hier. De samenwerking was steeds de meest prettige. Zij stonden steeds in het tee ken van elkaar te waardeeren; over kleine dingen werd steeds heengestapt en zocht men elkander. Met terzijdestelling van persoonlij- ke dingen werden steeds de gemeentebelan- gen behartigd. Steeds werd het heil en het welzijn van de gemeente gezocht. Ik dank u namens de gemeente en zeker namens den ge- heelen raad voor hetgeen ge in het belang en het welzijn van de gemeente gedaan hebt. De heeren hebben het mij als voorzitter steeds gemakkelijk gemaakt. A1 gaan dan de heeren de raadszaal ver- laten, toch hoop ik dat ze als ambteloos bur ger steeds met ons het heil en het welzijn van de gemeente mogen zoeken. De heer C. Slot: Als men de verschillende raadsverslagen gevolgd heeft, was het steeds: van de dooden niets dan goeds. Zoo ook -hier. Natuurlijk werd een woordje ver- wacht, al was't alleen maar voor den vorm. Het kort en kraohtig woord van den voorzit ter deed me goed. Steeds zal ik een aangena- me herinnering aan de bijgewoonde raadszit- tingen behouden en ik spreek den wensch uit, dat men in den nieuwen raad dezclfde toon mag blijven hooren. Hierna sluiting der vergadering. UIT WIJDENES. De heer C. Ham, soc.-dem. lid van den ge meenteraad alhier, is niet verkozen verklaard wegens het niet volledig inzenden der ge- loofsbrieven. Delia hem op de lijst volgende candidaten hebben nu en bloc bedankt, zoodat de heer Ham weer zitting zal kunnen nemen. UIT NIEUWE NIEDORP. De Rederijkerskamer „Cicero" alhier zal haar 60-jarig bestaan vieren met een tooneel- wedstrijd, waaraan zullen deel nemen d'e ka- mers „Eensgezindheid" te Oost-Knollendam, „Ormenio" te Anna Paulowna, „Nieuw Le- ven" te Beverwijk. In de slotbijeenkomst zal de jubileerende Kamer optreden. dte juNIeumfeesten. Het ligt in de bedoeling, deze kwestie tot een on-derwerp van bespreking te maken in de samenwerkende organisaties in een der eerst- volgende bijeenkomsten. HAAGSOH RAADSBESLUIT VERNIE- TIGD. ■Het besluit van den Haagschen 'gemeente raad van 26 Maart j.l. betreffende het toe- cennen van een extra uitkeering aan werkloo- ze arbeiders is door de Kroon vernietigd bij besluit van 25 Augustus j.l. KORTE BERICHTEN. Op den Westersingel te Rotterdam is de 8-jarige M. C. E., toen hij plotseling de straat overstak, door een auto overreden. E)e jongen, die inwendig ernstig gekwetst is, is in net Sophia-Kinderziekenhuis ter verple- ging opgenomen. Naar men meldt is een zekere L. Ver- duyn uit Den Haa?, die naar Parijs was ge- gaan, toen hij daar aankwam tot de ontdek- king gekomen, dat hij beroofd was van zijn portefeuille met eenige bilietten van 1000 en Fransche en Belgische bankbiljetten. De 11-jarige R. de Z. is gisteren op het Waterlooplein te Amsterdam door een vracht- auto overreden. Het jongetje is in het Binnen- gasthuis overleden. Gemeng-f nieuws Mijnheer Meijne: 17Vp jaar hebt U als dd *un be teerd. Ik wensch li dan beiden dat het van den raad1 gefungeerd waarvan 4 jaar als eeng maar U hebt de bel? wethouder. Uw heengaan is ons alien bekend, hartigd op een wijze door en der gemeente be- allen Uw verdere leven welga, en dank U beiden nogmaals voor de aangename samenwerking daar gij beiden zondei' onderscheid van per- sonen of politieke rich ting de gemeente hebt gediend. a De heer van't Hof: Mijnheer de voorzit ter. Ik dank U voor Uwe vriendelijke woor den en voor de prettige samenwerking die ik steed's met U alsook met Wethouder Groot heb mogen Ondervinden. Steeds heb ik ge- tracht de goedte harmonie te bewaren, en dit viel mij steeds zeer gemakkelijk, terwijl ook daardoor de gemeentebelangen cp de beste UIT HOORN. De heer L. A. Butter alhier slaagdte te Haarlem voor het examen Hoofdacte. Te Amsterdam slaagde voor de hoofd acte de heer J. Zwarekant alhier. Voor de leden der afd. S. D. A. P. en der H. B. B. gaf de heer Veldhuysen in de kleine Parkzaal een uiteenzetting van de ge- wijzigde Huurwetten. De opkomst beantwoordde niet aan de ge stelde verwachting. Aanwezig waren tevens de leden van de Huur-Commissie dezer gemeente. In, een zeer helder betoog zette spr. de ge- wijzigde Huurwetten uiteen, waarn-a gele- genheid werd -gegeven tot het stellen van vragen, waarvan een dankbaar gebruik werd gemaakt. De heer Dorhout, Voorzitter der Huur- commissie wees er op, hoe door B. en W. de zer gemeente aan den Minister is verzocht Hoorn ten aanzien van de toegestane huur- verhoogingen in een 1-agere klasse te doen opnemen, zoodat in stede van 50 en 37^ boven de huurprijs van 1916 en 1918 respec- tievelijk 40 en 30 pet. verhooging zonder tus- schenkomst der Huurcommissie mag worden toegepast. Alvorens te beslissen heeft de Mi nister ten derde male aan B. en W. nadere gegevens gevraagd, nu to laatste over de van 1916 en thans, welke -gegevens door de H. C. zulleni worden verzaineld, wat een „reuzenwerk" mag worden genoemd. De Voorzitter, de heer Kahlman, sl-oot met een woord van hartelijken dank aan den in- leider deze belangrijke vergadering. -UIT BROEK OP LANGENDIJK. De raad dezer gemeente vergaderde Dins- tvrouid voltallig. Na opening met gebed worden de notulen gelezen en onveranaerd vastgesteld. Op een desbetreffende vraag van den voor zitter deelt de heer C. Slot tnede dat de com missie de rekening der gemeente heeft goed gekeurd. Daarna werd deze vastgesteld met een ontvangst van 176125.631/-, een uit- gaaf van 172363.77 voor zoover het de ge wone en een ontVangst en uitgaaf van 15000 gulden voor zoover het de buitengewo- DE WIELRIJDER MET HET BEBLOEDE GEL A AT. Gisterenmiddag tusschen drie em vier uur werd te Amsterdam een man, die later bleek w-oonachtig te zijn in de Lijnbaanstraat en 79 jaar oud was, in de stoep van een huis in de Marnixstraat in bewustel-oozen toestand aangetroffen. Per autobrancard werd hij naar een d)er gasthuizen overgebracht, waar men hersenschudding constateerde. De politie van het bureau Lauriersgracht stelde eem on- derzoek in en vond in de Marnixstraat een1 paar getuigen die verklaarden gezien te heb ben, dat de oude man op den rijweg over een rijwiel had gelegen. Een jonge man met een bebloed gelaat stond er bij. Omstanders heb ben den ouden stumper in een stoep gezet en zijn vermoedelijk weggegaan zonder zich verder om den bewustelooze te bekommeren. De wielrijder ging ook heen, om, zooals hij verklaarde zich te laten verbinden. In de apotheken in den omtrek heeft hij zich echter niet aangemeld. Thans roept de politie van het bureau Lauriersgracht ieder op die inlichtingen over het gebeurde kan geven. UIT DE ANTI-REVOLUTIONNAIRE PARTIJ. Het centraal-comite van anti-rev-olutionnaire kiesvereenigingen maakt in de Stand1, bekend, dat Dond'erdag 27 en Vrijdag 28 September te Utrecht een vergadering van het Centralen- Convent zal worden gehouden. In deze vergadering zal in behandelmg komen het vraagstuk der sociale verzekerin- gen, waarover de heer P. Keulemans, voor zitter van den Raad van Arbeid te Amster dam, prae-advies heeft uiigehracht GEMOEDSBEZWAREN. Men schrijft aan „De Tijd": Van dte militaire hulde-demonstratite, giste ren voor de Koningin gehouden, had Zater-. dag de voorbereidin-g te 's-Gravenhage plaats. De troepen begaven zich toen reeds naar den Ruigenhoek, om het terrein te ver- kennem, enz. Bij deze gelegenheid werd: door den alge- meenen bevelhebber den soldaten gezegd: „Wie gemoedsbezwaren heeft tegen dte hul diging, kan dit nu vrijelijk te -kemnem geven" Hierop tradten 18 jagers, 2 grenadiers en 4 sergeant uit het gelid, die dus kondiem thuis- blijven. Twee d'ier grenadiers moeten later weer tot andere gedachten zijn gekomen. DE JUBILEUMPOSTZEGELS. De directeur-generaal der posterijen en te- legrafie maakt bekend1, dat ingevolge het Kon. besluit van 16 Juni 1926 ('Stbl. no. 271) ter gelegenheid van het 25-jarig regee- ringsjubileum van dte Koningin van Rijks- wege jubileumpostzegels worden uitgegeven in de waarden van 2, 5, IVt, 10, 20, 25, 35 en 50 cent dragen de beeltenis van Hare Majes- leit de Koningin, die van 5 cent en van 1, en 5 gulden vertoonen- eene tronende fi- ;ewone postzegels; zij zijn rnede geldig in het internationaal verkeer. Van 31 Augustus al zullen bij de post-, bij- en hulppostkantorien eenige soorien van de hierbedoelde zegels verkrijgbaar zijn. De overige soorten jubileumpostzegels worden na gereedkomien geleidelijk verkrijgbaar ge steld. SALARISSEN EN VERLOF VOOR DE JUBILEUMFEESTEN. Men meldt aan de N. R. Ct. In ambtenaarskringen wordt ernstig over- wogen, in verband met de geruchten omtrent een voornemen van de regeering om art. 40 HISTORISCHE ANECDOTEN. In een kleine Duitsche stad waren twee ho tels, waarvan het eene van oudsher den naam droeg: De Witte Ez-el en het ander: De Zwar- te Koe. De Witte Ezel stond als een zeer goed hotel bekend, doch over den dommen naam werden nogal eens moppen getapt, wat den eigenaar, een streng ernstig man, zeer hin- derde. Op zekeren dag kwam prins Karel van Hessen, veldmaarschalk van Denemarken, er overnachten en die eigenaar achtte dit een zeer geschikte gelegenheid, tot naamswisse- ling over te gaan. Hij sprak er den prins over en deze gaf hem permissie het hotel naar hem te verdoopen. Dat was in elk geval een groo- te verbetering, doch hij had buiten den waard van De Zwarte Koe gerekend. Deze kwam op het lumineuze idee nu zijn hotel te verdoo pen in „De Witte Ezel". Het gevolg was, dat ,veel vreemdelingen zich bij hem lieten bren- gen, zoodat zijn concurrent nu bijna niets meer te doen had. Ten laatste begreep de kas- telein uit „Prins Karel van Hessen", dat er iets gedaan moest worden. Het dure portret van den prinp, door een dorpsartist op het uithangbord geschilderd, wilde hij behouden, doch op de ijzeren plaat was nog ruimte ge noeg voor de woorden: „Dit is de echte Witte Ezel". van het Bezoldigingsbeslult in te trekken, als protest geen gebruuc te maken van het door haar toegestane verlof op 6 September voor In 1815, toen Napoleon op het punt stond de reis naar St. Helena te aanvaarden, had een grappig Engelschman te Manchester de aardigheid, een oproeping te doen aanplak- ken, waarin werd medegedeeld, dat St. Hele na buitengewoon erg door ratten en muizen werd geplaagd, waarom Napoleon een groot aantal katten, wel 10.000, wilde meenemen, om van die plaag verlost te worden. Verder werd verteld, dat iedere gezonde poes naar het volgende tarief zou worden betaald: een kater voor 16, een kat voor 10, kleine katten voor 2 shilling, terwijl de allerkleinste beest- jes, die nog niet alleen konden eto, met 2 pence per stuk zouden worden betaald. Het bedrag zou door den stedtelijken betaalmees- ter onmiddellijk worden volaaan. Er waren werkelijk nog gekken genoeg, die op de oproeping ingingen, vooral boeren uit den omtrek, die met alle beschikbare kat ten op den aangegeven dag ter markt kwa- men, waar zij moesten hooren, dat ze waren beetgenomen. De meesten hunner lieten hun dieren in de eerste opwelling van boosheid rondloopen, zoodat men later ongeveer 4000 katten heeft moeten opvangen en doodschie- ten. En de bedrogen eigenaars liepen te hoop en wilden het raadhuis bestormen en verwoes- ten. Met moeite werd dat door de troepen be- let, waarbij niet minder dan 36 personen werden gewond. De aanlegger van dit kat- tentumult werd niet ontdekt, niettegenstaande een premie van 50 pond sterling was uitge- loofd. Chamberlain, als kind, speelde eens met zijn zuster met lo-odten eoldaatjes. Beiden hadden eeini kanon en bescho'ten elkanders le- ger met proppen. De soldaten van het meisje verdwenen.1 binnen een- minimuini van' tijd van het veld van eer, terwijl de zijnen staan ble- ven. Het bedachtzame kind had' zijn solda ten aan den grond vastgelijmd. De beroemde acteur Henderson, die zich zelden driftig maakte, kwam eens te Oxford in een redtetwist met een student, diie, boos wordend, hem een glas wijn in 't gezicht smeet, waarop Hieniderson zijn zakdoek te voorschijn haalde ear na zijn gezicht afge- veegd te hebben, bedaard zei-: Dat was een afwij'ldng, menieer, maar nu (het punt zelf. Een Amerikiaamsche generaal, Wililiam Lo-rdlew, moest een verbetering ini deni foe- stand eener rivier doen aanbrengen. Hiji werd bezocht door een aannemer, die bij: wijze van intirioductije met zijni visitefcaartje een bankbiljet van hondterd dollar op de tafel legde. L-ordlbw lief niet merken, dat hij erg had in deze onbeschaamdheid, en merkte kal-m o-p, dat de besprekingen allicht beter zouden slagen- onder 't genot van een sigaar. Hij bood dus dten aannemer een sigaar am. VeT- volgens keek hij rond', alsof hij lucifiers zocht, kon er schijnbaar geen vinden, cmi nam toen het bankbiljet, dat hij' sbhielijk boven de gas- vlam hield, waarn-a hij kalm zijn eigen sigaar aanstak en het branden-d stonipje den' aan nemer overreikte, die niets beter wist te doen, dan met Meodend hart zijn sigaar op die- zelfde wijze aan te sfteken. Marktberichten ZWAAG, 28 Aug. Veiling Bangert m Omstreken. Roodte bessen 1214 ct., Prui- men 16—18H ct., Suikerperen 8—11 ct., Dirkjesperen 810 ct., Slaboonen 141414 cent. NOORDSCHARWOUDE, 28 Aug. Schotsche Muizen 55.60, Duken 3.30—/ 5, Schoolmeesters 4.70—5.20, Negentigvoud 4.40, Eigenheimers 5, Bl. Eigenheimers 5.50, Bl. Aardappelen f 5 f 5.30, Drielingen 2.8(Mf 4, Kleine 1— 1.50, Spercieboonen 2530, Snijboonen 28, Tuinboonen 3.10, Zilveruien 4, Drielingen 1.70, Zilvernep 2325.70, Vale nep 6.30, Grove uien 6.308, Drielingen 8.4011.10, Gele Nep 17.70—/ 19.80, Roodte kool 3.80—/ 4.90, PURMEREND, 28 Aug. „Afslagvereeni- ging Beemster, Purmerend en Omstreken". 500 zak aardappelen 1.201.65 per zak (25 K.G.), kleine 0.55—/ 0.72; 1350 zak slaboonen- 4.204.35 per zak (15 K.G.), Snijboonen 3.758.40 per zak (15 K.G.), Peren 0.12—/ 0.31 per K.G., Appelen 0.080.25 per K.G., Roode Aal- bessen 0.23 per K.G., Roode kool 4.50— 5.90 per 100, Andijvie 5.20 per 100 krop, Wortelen 4.80 per 100 bos. Handel vlug. Witte kool 3.10—/ 3.40, Gele kool 6.30 tot 8.30, alles per 100 K.G., Boswortelen 2.80---/ 3.80 per 100 bos, Bloemkool 15.60—/ 19.70, 2e soort 4.20—/ 7.20 per 100 st. Aanvoer op 27 Aug.: 88975 K.G. aardappelen, 76H K.G. Spercieboonen, 15 K.G. Snijboonen, 1525 K.G. Zilveruien, 1250 K.G. Grove uien, 37375 K.G. Roode kool, 25500 K.G. Witte kool, 4100 K.G. Gele kool, 18070 bos wortelen, 3852 stuks bloemkool. ZAAND'AM, 28 Aug. Veiling de Zaan- streek. Komkommers 0.50—/ 9.60 per 100, Snijboonen 10H—26 ct. per pond, Slaboonen 15&r—19^4 ct. p. p., Postelein 30—78 ct. p. 10 pond, Spinazie 2088 ct. per 10 pond, Peen 1618 ct. per bos, Peren 812 ct. per pond, Aalbessen 9M13 ct. p. p., Biaten 6*48)4 ct. p. bos, Uien 7)4—9 ct. p. bos, Juttepeer 15 ct. p. p., Andijvie 12.30 per kist, Rabarber 46 ct. per bos, Selderie 45 ct. per bos, Pieterselie 45 ct. p. bos, Sla 1.10—/ 1.70 p. kist, Tomato 910)4 ct. p. p., Pruimen 1423 ct. per pond, Drui- ven 34 ct. p. p. WARMENHUIZEN, 28 Aug. 1923. Graafjes 6.40—/ 7.70, Schotsche Mui zen 4.40—/ 5.50, Negentigvoud 4.80, Schoolmeesters 3—/ 4.80, Eigenheimers 6.10, Blauwe 5.60, Drielingen 1.50— 3.10, Witte kool 3.20—/ 3.40, Gele kool 6.70—/ 7.90, Roode kool 3.50—4.50, Zilveruien 2.40, Zilvernep 21.2021.80 Drielingen 6.606.80, Gewone Nep 18.40, Gew. Drielingen 9.90, Gew. Uien 7.50, Bloemkool 17.90. Aanvoer: 15690 K.G. Aardappelen, 10825 K.G. Witte kool, 4125 K.G. Gele kool, 14550 K.G. Roodte kool, 30 K.G. Zilveruien, 825 K.G. Zilvernep 152 K.G. Zilvernep Drielingen, 425 K.G. Gewone Nep, 125 K.G. Gew. Uien, 395 st. Bloemkool. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 28 Aug. 3475 stuks Bloemkool le soort 1921.90, 2e soort 5.10—/ 6.40 pen 100 st., 10350 bos Wor telen 3.30—/ 4.10 per 100 bos, 134900 K.G. Roode kool le soort 4.406.50, 19300 K.G. Gele kool le soort 7.70—/ 9.70 80300 K.G. Witte kool le soort 3.10— 3.80, 1645 K.G. Uien 6.40—/ 8.10, Drie lingen 10.20, Nep 14.80—/ 17.80, 968 K.G. Slaboonen 23—/ 30, 98500 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 5.40 6.60, Schoolmeesters 5.505.90, Graafjes 6.20, Due of York 5.30 5.40, Blauwe 5.90—/ 7.30, Eigenheimers 5.806.90, Drielingen 2.20—/ 3.50, Kleine 1—/ 1.80, alles per 100 K.G. BOVENKARSPEL „de Tuinbouw", 28 Aug. '23. Heden besteedde men voor: Bloem kool I 16—/ 18, II 9-/ 9.75, III 2- 3, Slaboonen 4.20—/ 4.30, Roode kool 44.30, Witte kool 9—/ 3.50, Gele kool 7—/ 8.50. ZeetftdingeB STOOMVAARTL1JNEN. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. Banka vertr. 28 Aug. v. Amst n. Java. Billiton arr. 25 Aug. v. Amst, te Onrust. Grotius (thuisr.) arr. 28 Aug. te Genua. Prinses Juliana (uitr.) arr. 28 Aug. te Genua Roepat vertr. 27 Aug. v. Batavia n. Amst. KON. NED. STOOMB. MIJ. Ulysses vertr 28 Aug. v. Amst. a. Hamburg. Adonis arr. 26 Aug. v. Valencia te Malaga. Amazone arr. 27 Aug. v. Bonanza te Car- thagene. Bacchus arr. 28 Aug. v. Antw. te Amst. Euterpe vertr. 27 Aug. v. Pasages n. Bilbao. Mercurius vertr. 27 Aug. v. Constantza n. GdlditZi Pluto vertr. 27 Aug. v. Odense n. Danzig. Theseus vertr. 27 Aug. v. Stettin n. Amst. Zeus vertr. 27 Aug. v. Malta n. Venetie. KON. HOLL. LLOYD. Dredhterland vertr. 28 Aug. v. Rott. n Hamburg. Zaanland (uitr.) arr. 27 Au'g. te Montevideo. HALCYON LIJN. Emmaparlk arr. 27 Aug. v. Esbjerg te Aar- huus. HOLLAND AMERIKA LIJN. Lochgoil, v.d. Pacifickust n. Rott. arr. 27 Aug. te Londen. Veendam arr. 28 Aug- v. N.-York te Rott. Warszawa arr. 28 Aug. v. Danzig te Rott. Dreehtdijk v. Rott. n.d. N.-Pacific, arr. 27 Aug. te Londen. Edam, v. Rott. n. N.-Orleans, arr. 27 Aug. te T ampico. Lochkatarine, v. Rott. n. San Francisco, arr. 27 Aug. te Colon. HOLLAND ZUID AFRIKA LIJN. Klipfontein (uitr.) arr. 26 Aug. te Lorenzo Marques. Springfontdn (uitr.) arr. 27 Aug. te Wal- vischbaai. ROTTERD. LLOYD. Tambora arr. 28 Aug. te Belawan. Ternate (uitr.) arr. .28 Aug. te Sabang. Toba (thuisr.) vertr. 28 Aug. v. Hull. n. Antwerpen. STOOMV. MIJ. OCEAAN. Antoor vertr. 28 Aug. v. Amst. n. Hamh HOLLAND OOST AFRIKA LIJN. Madioen arr. 27 Aug. v. Rott. te Hamb. Nijkerk (uitr.) arr. 27 Aug. te Port Natal. Sitoeibondo (uitr.) arr. 26 Aug. te Port Said. Merauke (thuisr.) arr. 28 Aug. te Antwerpen. KON. WEST IND. MAILD. Ataelo vertr. 25 Aug. v. Mexillones n. Ilo. HOLLAND BRITSCH INDIE LIJN. Meerkerlc (thuisr.) vertr. 26 Aug. v. Madras. HOLLAND OOST AZIE LIJN. Oosfkerk (uitr.) arr. 27 Aug. te Port Said. Saleier (thuisr.) vertr. 25 Aug. v. Sabang. ROTTERD. ZUID AMERIKA LIJN. Waaldijk (thuisr.) vertr. 26 Aug. v. Bahia. .Al]

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 6