Vioollessen Jan Couvee, J. HENRI 0USH00RN, Viool-, Piano- en Theorielessen Mej. M. DONATH Stadsnieuws yan 30 Augustus 1923. Opgave van Noordhollandsch Landbouwcredlet. Advertentien. Stationsstraat 70, 1 SEPT. a.s. de lessen in Piano, Theorie en Harmo- nie HEBYATTEH. Eoers van heden te Verige Koers, pl.m. 1.45 pl.m. 2.- pl.m. 2.15 pl.m.2.30 pl.m.2.41 no De kermis. Emmastraat 19, DE KAARTJES VAN DE STOOMCAROUSSEL. Er zijn gisteren door lezers van onze eou- rant voor de stoomcaroussel en cake-walk 18600 kaartjes aan ons bureau afgehaald. Bedenkt men, dat tegen, inlevering van de in de courant voorkomende bon slechta 6 kaartjes afgeleverd werden en dat de bon siechts in teten nummer onzer courant werd opgaiomen, dan is wederom aangetoondl, hoe groot de publiciteits-waarde van de Alk maarsche Courant is. En tevens hoe groot het aantal dergenen is; die van onze overeenkomst met de caroussel-directie ook dit jaar weex eeu dankbaar gebruik gemaakt hebben. HET HULDEBLIJK AAN DE KONINOIN. H. M. de Koningin, die a.s. Donderdag te Amsterdam komt zal daar een comitte ontvangen, dat de bij het nationale hulde- blijk behoorende oorkonde zal overhandi- gen. Uit elke provincie uit daartoe teten verte- genwoordiger aangewezen. Ons gewest zal daarbij worden vertegenwoordigd door een der Alkmaarsche kaasdragers. GESLAAOD. De heer K. Zaadnoordijk alhier slaagde te 's-Gravenhage voor het examen N IX (Nij- vrheidsonderwijs) met aanteekening voor d'ecoratief Geslaagd is voor Staatsexamen B. onze stadgenoot de heer D. Roos. De heer J. E van der Laan, alhier, slaagde te Utrecht voor het staatsexamen B. BENOEMD. De heer T. E. M. J. Mudde, vroeger ver- bonden aan het N. Ho 11. Dagblad1, hier ter stede, later aan de N. Zeeuwsche Crt. te Goes, is met ingang van 3 September be- noemd tot redacteur aan de Maasbode te Rot terdam. EERVOL ONTSLAGEN. Mej. W. G. Kerakamp, leerares R. H. B. S., is op haar verzoek eervol ontslagen VRIJAF. Burg, en Weth. hebben besloten aan de leerlingen der openbare lagere scholen mor- gen vrijaf te geven, in verband met den! Ko- ninginnedag. EEN JUB ILEUM. De heer C. Bourgonje, assistent bij de pos- terijen alhier, herdenkt Zaterdag 1 Septem ber a.s. den dag dat hij voor 25 jaar bij de posterijen in dienst trad. TE WATER GEWAAID Volgens een hier loopend gerucht is heden- nacht te Zaandam, waar men thans in de feestweek is, een stoomcaroussel te water ge- waaid. COMMISSIE VOOR DE VERSIE- RINGEN. Op Maandag 2 September zal voor de laat ste maal bovenetaande commissie in het stad- nuis zitting houden om inlichtingen te ver- sirekxen aan de buurtcommissies voor da ver- sieringen. Men zie tevens de advertectie in dit num mer DE FONTEIN OP HET NASSAUPLEIN. De teekeningen betreffende de op het Nas- sauplein te stichten fontein, die in de tetalage- kasten van onzen boekwinkel tentoongesiteld zouden worden, blijken door den ontwerper nog niet gemist te kunnen worden. Zij1 wor den dus vooreerst nog niet tentoongesteld, maax zijn voor hen, die ze graag spoedig wil- len zien, te bezichtigen biiji den heer J. van Reijendam, Nassaupledn No. 29, die tevens bereid is alle gewenschte inlichtingen te ver- strekken. EEN OPTOCHT. Naar wij vernemen is door den Alkmaar- schen Bestuurdersbond aangevraagd om hier ter stede op 7 September a.s. een optocht te mogen houden, ter voorbereiding van de deel- nemers voor den grooten optocht die op 23 Sept. te Amsterdam door de Vakvereenigin- gen gehouden zal worden. Bij de meeting op het Doelenveld zullen de heercn Westerhof en Van de Vail die deelne- mers aan den optocht toespreken. TRAGISCH. Het zoontje van den heer Mooij, van den Limmerhoek, dat gister, zooals wij; reeds ver- meMd'en, een eerepoort op zich gekregen heeft, is gister in het Stadsziekenhuis overle- den. Een zware slag treft hierdOor de oudere, te meer waar aanvankelijk gedacht werd, dat het ongeval zich niet zoo ernstig liet aanzien. ONDERSCHiEIDINGEN TOEGEKEND. Bij Kon. besluif is tot ridder in de orde van Oranje-Naasau met de zwaarden be- noemd1 dte kapitein A. H. P. Blaauw, directeur der Cadettenschool, en de reserve-kapitein P. M. de Wolf van den vrijwilhgen landstorm. Tot officier in de orde van Oranje-Nassau de heer C- van1 Buijsen, inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Alkmaar. Aan den heer Aarts, huismeester bij1 de strafgevangenis alhier, werd de zilveren broedermedaille in dte orde van den Nederlandschen Leeuw ver- leend. DE STORM. Dc storm van hedennacht heeft nogal eenige schad'e veroorzaakt, hoewel van em- stigc ongelukken geen sprabe is. Allereerst heeft de storm1 op hat kermister- rcin danig' huisgehouden. Op de Nieuwe- sloot waaide een schiettent om waardoor het noodig werd eenig nieuw matteriaal aan te brengen. De Dajakkerstent op de Paardenmarkt on- derging hetzelfdte lot Daar was liet een ho- opTooze wirwar van latten, touwen en zedl. Het tentje van Meijer, die daarin de kunst- (Ontvangen per draadlooze telefoon). 1000 STAATSLEENINGEN. 6 Nederl. 1923 A. 5 1919 BANKTNSTELLINGEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij. Cert. v. Rese INDUSTR. OND. BINNENL. Jurgens Gew. Aand. A. B. C. Philips Gloeilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda. Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Bodjong Cult. Vorstenl. Dito actions Compania Poerworedjo PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olie Kon. Petr RUBBERS. Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin Rubber Bandar Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Holl. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oude Deli Senembah Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Rails Union Pacific 981/g 91 Vs l47l/4 1171/s 1228/e 1221/4 52i/s 56 53 523/4 250 243 857/b 953/8 4191/f 335l/i 1681/j 156i/s 150 6 901/s 26 337 L/4 1 298/s 3551/4 158 80 51/4 81 981/2 828U 3051/4 1171/8 1248/4 82 72 1021/3 1281/3 68/8 1093/4 53 181/s Tid 247/8 288i/s 263 3171/8 13 1367/8 1461/s 116 122 122 52 977/s 416 Vs 330 158 148 6 89 26 333 125 348-i 158U» 118 125 IO21/3 1321/j 110 53 286 257 315 34 1371/, 911/. 146i„ 110 122 146 lib 122 122 U5l/s 1151/4 122 122 1454-6 H5}-4 122 122 52-7 59 55-6 58-5} 59 55 V, 56 56 551/, 56 lit 250 977/8 417 334 417 333 415 334 4151/, 333 157 V, 1578/4 156 155i/s 90 88 1241/1 348-4 124i/a 348H 1241/1 347 124-5 3461/, 1581/4 1581/, 1581/* 81 81 82 72 102V* 1581/* 82 72 102',, 123 82 72 1021/4 82 72 1021/, 74 18 109 i/s 18 109Vi HOi/4 52 18 286 258 315 2861/, PROLONGAT1E vorige koers 3 pCt., heden pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM—OFFICIEEL. Londen Berlljn p. 1.000.000 Parijs Brussel Bazel Weenen p. Kr 10.000 Kopenhagen Stockholm Christiania Vorige koers. 11.56 0.34 Vs 14.421/8 12 071/s 45.85 0.353/4 47.40 67.80 41.40 New-York ItaliS NIET-OFFICIEEL. I 2.54V* 11.— Koers op heden om 2.45. 11.57 «.23i/s H 32 i/s 11.721/8 45.871/3 0.0358/4 47.40 67.97 l/s 41.45 2.546/u 10.97V» gla3Diazerij beoetent, bekwam eenige schade aan het bovenzeil. Het is jammer dat dit dergelijke menschen treft, die op de kermis zijn om bun hrood te verdienen. Ze hebben het dit jaar al niet best, jm niet te zeggen slecht. Moge zij: door een druk bezoek in staat gesteld worden de gele- den schade ruimschoots te boven te komen. De beide zweefmolens op de Paardenmarkt moeten vandaag op politie-voorschaift, zoo- lang de storm aanhoudt, blijven dtraaien, waardoor zij minder gevaar opleveren voor de omgeving. Verder heeft de storm nog schadte aange- richt aan verschillende boomen. Zoo is b.v. in het Kenciemerpark tegenover de Heiiooerpoort een boom met een middel- lijn van een 60 c.M. even ondter dea kruin af- gelcnapt als een lucifertje. Een eindje verder het park in is en dikke tak naar beneden gekomen, evenals op de Mient In de Emmastraat, t.o. het St. Elisabethge- sticht, is een boom omgewaaid. Aan het Luttik-Oudorp is een dikke boom onfworteld en terzijde gevallen, juist met den kruin tegen den voorgevel van de sigarenfa- briek ,.De Tabaksplant" (firma Prins en OHO zander daar echter sch>ade te veroor- zaken Or "ripens is het in vele parken natuurlijk een ruine van grootere en kleinere takken, bladeren, enz. Men is hedenmorgen direqt overal met het orvr"'^'.ngswerk begonnen Zooals in Alkmaar de gewoonite is begint dc ware kermisstemming eerst met het tweede gedeelte van de kermis te komen. Dit belooft dus voor de komende dagen wat te worden, want tot op heden is het al heel sti.1 geweest. Gisteravond viel de regen bij1 stroomen en verdreef d'e menigte naar huis of naar een cabaret. Voor deze laatste inrichtingen voor ver- maak is er keuze genoeg Men behoeft heusch aiet te denkenwaar zal ik nu eens heengaan Men behoeft niet lang te zoeken. Bijna zonder uitzondering is alles wat gegeven wordt goed. Wij wijzen er nog op, dat in hotel „De Toe 1 ast" Willy Derby zijn levensliedjes nog steeds met veel succes1 zingt. O. a zal hij thans een jubileumlied zingen, dat hij zelf gedicht en gecomponeerd heeft. Gisteravond oogstte Daan Pool wedterom in ,.De Karseboom" veel succes en on- hvijfeld' zal hiji ook vanavond veel bezoe- trekken, evenals a.s. Zaterdag en Zon- dag. De revueschets „Mie prik je niet" (in de hoofdrollen Mie en Ko) brengt den bezoekers van cafe „D e R o e m e r" (Langestraat) eeni ge genoeglijke momenten Ook de overige ar- tisten doen uitstekend bun best HENRI TER HALL'S KINDER-REVUE „IN SPROOKJESLAND". Voor een geheel gevulde zaal werd: Woens- dagmiddag door Jan Klaassen en Trijintje naar de sprookjes geluisterd, die Petemoei vertelde endie Petemoei hun liet zien of soms ook welliet droomen. En de talrijke kleine peutertjes in de zaal hoorden ook wat Petemoei allemaal vertelde. En omdat Jan Klaassen en Trijntje erg dom bleken te zijn en zelfs niet konden lezen en schrijven en bovenal nog heel slecht namen konden onthouden moest Petemoei het heel dikwijls en heel duidelijk zeggen vo6r ze het goed wisten. Ze zaten als kleine houten pop- pen in de poppenkast. Zij hadden daar geen prettig Ieventje, want hun baas stopte ze in een kist als het spel was afgeloopen en d'aar- uit werden ze pas weer te voorschijn gehaald als een nieuwe poppenkastvertooning ging begiunen. Petemoei zag die kleine poppetjes, met bee- nen van spiraaldraadjes envan Trijintjes houten neusje, was zelfs een stukje af, rnaar dat hinderde allemaal niemendal. Petemoei trok hun uit de poppenkast, zwaaidte even met haar tooverstolcjeen hokus-pokuslaar waren de twee ver- minkte poppen ineens Ievende menschen met echte armen en beeuen. Wat vonden Jan Klaassen en Trijntje dat mooi. En dte kinderen in de zaal, die vonden het n 0 g mooier. Tel- kens hoorde je door zoo'n peutertje vragen ,,Zijn het nu echte menschen geworden?" Jan Klaassen was grappig en kinderlijk naief. Misschien was't hierom dat de kinde ren zoo van hem hidden, want allerld snoe- zige sprookjes zijn vertolkt in de mooiste en schitterendste costuumpjes en toen bij1 die fi nale Jan Klaassen ontbrak (dit was voor straf omdat hij de koekjes uit Roodkapjes mand'je had' opgegeten), toen juichten de kinderen al de sprookjesfiguren toe tot Jan Klaassen er nog even ondeugend tusschen kwam staan en tegen de kinderen wuifde. Hoc hartelijk en kameraadschappelijk rie- pen toen uit dgen beweging de kinderen in eens: ,Dag Jan!" Precies of ze een sichool- vriendje goedendag riepen1. Trijntje was een alleraardigst meisje. Met haar waren dte kinderen ook erg blij cn in een oogemblik kenden de kleintjes hd refrein van het liedje over Robinson op zijn eiland: En naast hem zat zijn bond; En ook zijn papegaai En ook /ijn zwarte negerman In 'n broekje van rood' baai. D a t had Trijntje de kinderen vlug ge- leerd. Jan Klaassen vond dat de meisjes beter zongen dan de jongemsmaar diat kwam misschien omdat hij al die groote meisjea had zien m-eezmgen. Eerst toen iedtereen. mee mocht zingen zelfs de oude heeren toen was het mooi en was Jan Klaassen1 vol- maakt tevreden1. Wij vertellen nu maar niet meer. Zaterdag wordt weer dezdfde vooretelling voor de Alkmaarsche kinderen gegeven. De jongens en meisjes die Peterncei, Jan Klaassen en Trijntje nog niet gezien hebben moeten dan heusch gaan kijken. 't Is erg mooi. Wij heb ben zooveel gezien en de costuumpjes en de beiichting warai zoo mooi zoo fijntjes dat het o'et tnogelijk is den lezers alles te ver tellen. Maar Petemoei mogen wij nog wd even naar voren brengen, omdat zij: lief en mooi als zij was onvcrmodd dte kinderen van het eene sprookje naar het andere gebracht heeft en meteen Jan Klaassen bestrafte als hij n'ct eerlijk en niet braaf was. De kinderrevue van Henri ter Hall zal Za- teroagmiddag ongetwijfdd weer een voile zaal belangstdlenden trekken. RONDE KA. De voonstellingen van idt Amsterdamsche volksstuk van Herman Bouber blijven ved publiek trekken, En dat publiek leeft mee met de vertooning. Want hoe stil is het in de tent wanneer een emstige scene zich afspeelt, en hoe klinkt dte lach wanneer dte artisten een vroolijk tafereeltje geven. Van de zangteksten van Louis Davids Jr. zijn er vde van aardige wijsjes voorzien door Margie Morris, waarvan het „Met z'n tweeen is beter dan alleen" al dapper door het publiek wordt meegezongen. Alle medewerkenden zorgen voor em uit- stekende opvoering m de nog komende voor- steliingen van „Ronde Ka" zullen zeker niet minder druk bezocht worden dan de vooraf- gaandm. CINEMA AMERICAIN. De heer Weber heeft gister een groot aantal kinderen en daarmee ook de ouders aan zich verplicht door het geven van een kinder- voorstelling. Het ruime gebouw was goed be- zet mei een schare kinderen, die reeds juich ten v66r den aanvang. En wat warm ze en- thousiast tijdms de vertooning van de film van Tom Brown (een Engelsche Dick Trom). Een mooie film, die naast verschillende kwa- jongaisstreken weergaf hoe Tom op de kost- school den kleinen Arthur beschemit, van wien later blijkt, dat hij em neef van hem is. Deze jongm was n.l. het kind van Tom's zus- ter, die om haar huwelijk tegen den zin harer ouders uit hui& was verdrevem. Het gelukte aan Tom den vrede tusschen ouders en doch- ter weer te herstellen. Na „Tom Brown" werd nog de klucbt ge geven „Clarette, ik heb je lief", die, naad men begrijpt, na hetgem wij er deze week reeds over schreven, weer uitbundig applaus ver- oorzaakte. Het „Journal" m „het electrische huis" werden natuurlij-k mede dankbaar aanvaard. Het geheel vormde een programma, dat er mocht wezen. BIJ TER HALL 't Was gisteravond weer vol in den schouw- burg van Ter Hall, geheel uitverkocht. De stemming was, zooals wiji dat bij Ter Hall's revue's gewoon zijn, reusachitig. Wat zijn Bu- ziau en S. Nieuwmhuizen weer toegejuicht om hunne dolle grappen m rare streken m wat is gelachm om de valutariers m het kostelijk Duitsch van den papa, maar ook wat zijn de costuums bewonderd. En terecht! Door de schitterende verlichting zijn ze soms sprookjesachtig. Ook nu de nog resteerende dagen van de kermis zal de revue stelig nog zeer veel bezoekers trekken. TOONEEL IN DE HARMONIE. De wedloop met de Schaduw. Spel in drie bedrijven van Wilhelm von Scholz: Dit stuk van den Duitschen auteur von Scholz is em zoogenaamd modern phsycho- logisch probleemstuk, zeer zwaar om te ver- werken en wij gelooven, dat em groot gedeel te van de talrijke toeschouwers het gister avond wel wat al te zwaar vond. De invloed van Strindberg doet zich o.a. duidelijk ge- voelen en het slot, dat twee menschen geeft, die hun verder leven tegemoet gaan elkander scheldende voor „slet" en „moordenaar", zou het begin kunnen zijn van „Doodendans" (van Strindberg.) Thans iets over dm inhoud van het werk: Dr. Hans Martius, em schrijver, twee jaar gehuwd, heiit in een bijeenkomst fragmmtm can een nog niet voleindigde roman voorge- nzen Den \olgenden dag meldt zich een vreemdeling bij hem aan, die hem eenigszins bekend voorkomt. De hfzceler komt hem me- dedeelen, dat hij de k-2ing heeft bijgewoond m in een der hoofdpersonen van't boek zich- zelf heeft herkend. Inderdaad zijn uiterlijk is predes zooals Dr. Martius zich dat had voorgesteld m zijn geheele levm is tot in de kleinste bijzonderheden geheel beschreven De bezoeker is em vreemde voor hem, hij heeft hem nooit eerder gezien, niemand heeft hem de lotgevallen van dim man verteld. De vreemdeling wil niet aan occulte werkingen gelooven, maar per saldo is hij overtuigd, dat hier iets anders in het spel is en wil dan we- ten, wat het verdere lot zal zijn van de ro- manfiguur, die zijn schaduw is. Dat wordt een obsessie. Hoe zich daaruit te bevrijden? Door zijn leven zelf vast in de hand te ne- men en dlngen te doen, z6o onwaarschijnlijk, dat de auteur ze niet verzinnm kan: de wed loop met de schaduw. De vrouw van dm auteur begrijpt wie de vreemdeling zijn moet. Zij heeft em beslis- sende rol in zijn leven gespeeld. De herinne- rinig daaraan bezwaart haar. Voor den sdhrijver wordt uit de ontmoeting met dm vreemde em sterke scheppingsdrang geboren. Hij' gaat op reis, zoekt een gunsti ger atmosfeer dan zijn huis nu is. Zijn vrouw wil zekerheid, poogt 'het kaartje van dm bezoeker te vinden; als haar dit niet ge- lukt, belt zij, volgens haar vermoeden een ho tel op en vraagt of dr. Gohring daar Iogeert. Het antwoord is bevestigmd. In het tweede bedrijf heeft zij den vreemde gevonden en mee naar huis gebracht. Het is dr. Gohring. De herinnering aan dien man, die haar kent als em enkel door hartstocht geleide vrouw en de gedachte aan dm echt- gmoot, die van haar verleden niet weet en niet weten wil, wekten in haar een sterk con flict. De „vreemde" dtenkt, dat zij eenvoudig uit haar vroeger levm em romantisch ver- haal voor haar man heeft gemaakt. Zij be grijpt echter, dat haar echtgenoot haar on- uitgesproken gedadhten moet hebben aange- voeld. Maar hij, de vroegere geliefde moet zich vrij maken hij moet den wedloop met zijn schaduw winnen. Dat wil hij ook. Hij zal den auteur dims vrouw ontnemen. Als zij niet wil, dan wil hij haar dooden. Een even van te voren aangekomen brief van haar man mag ze nog lezen; dan leest ze, dat deze in zijn roman dit slot heeft bedacht en dan weet ze: nu is het onafwenbaar. Neen, nu moet hij haar niet dooden, dan is hij winnaar in den wedloop. Dan wil hij het wapen rich- ten tegen zichzelf. Zij neemt het hem af. De telefoon rinkelt. De echtgenoot deelde mede, dat hij voomemens is thuis te komen. Hij heeft het slot van zijn boek toch nog veran- derd. Hoedat zal hij haar vertellen bij zijn thuiskomst. Dan weet zij het: hij is in zijn geest hier geweest, hij heeft dezen strijd mede aangezien. In de laatste acte zijn terugkeer. De vrouw vooral doet iheel sterk de spanning aanvoe- len, als hij gewaagt van zijn werk en hoe daarin de vrouw, die eerst een heel andere gestalte had gehad op haar begon te lijken. Hij verhaalt het nieuwe slot van zijn boek, acteert de seme, die daar in dezelfde kamer zich heeft afgespeeld, opent de lade, waarin de revolver is neergelegd, die zij aan dm vreemde heeft ontrukt en vindt dien. De vreemdeling komt en eischt de vrouw op. Maar na een onderhoud met den auteur en nadat de vrouw haar man's zijde geko- zen heeft, drukt de schrijver den vreemde de revolver in dte hand voor den zelfmoord en als deze is gepleegd laat hij zijn vrouw de passage lezen van zijn boek, waarin die reeds is beschreven. Volgt het hierboven aangehaalde slot. Jan Musch, Co Balfoort en Mevr. v.d. Horst hadden de geweldige taak dit stuk voor ons te doen leven. Jan Musch had zeer mooie momenten en trof meermalen door prachtig I, vooral in't begin en in het 3e bedrijf. Balfoort heeft zeer veel goed gegeven en getoond als tooneelspeler zeer te zijn voorait- gegaan. Em zeer moeilijke rol. Die had ook mevr. v.d. Horst, doch zij speelde haar pi achtig. Het was niet altijd stil in de zaal, gedraai en geschuifel waren soms hinderlijk. De spe- lenaen 'hadden een zware taak om de aan- dacht gaande te houden. Het applaus, dat na elk bedrijf opklonk was welverdiend. Het gold zeker meer de kranige vertolkers, dan het stuk. Het zal echter velen met ons een voldoening zijn geweest met teen der meer modeme werken te hebben kennisgemaakt. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Comelis Meijering en Antonia Stem. Toannes Mijnen m Maria Dingerdis Jan -■g Rood en Elisabeth Koeleman. Dirk Oor- ter en Aaukje Cornelia Geuzebroek. GEBOREN: Theodoras Johannes, z. van Coenraad Braijns en Gertrudis van der Veldten Lu- dolfiene Barbara, d. van Rirnk van Noord en Cornelia Maria Goddeke. Wilhelmina Alid'a, d Van Jacobus Egbertus Miltmburg en Maria Catharina Blauwhof. OVERLEDEN: Andries Mooii. 6 jaar. TELEORAFISCH WEERBERIGHT naar waamemingen verricht in dm morgen van 30 Aug. Medegedeeld door het' Kon. Nedterl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 767,7 te Biarritz. Laagste barometerstand 745.1 te Sylt. Verwachting (van den avond van 30 Aug. tot den 'avond van 31 Aug.) Krachtige tot stormachtigen, later afne- mende Westelij'ke tot Zuidwestelijken wind, aanvankelijk nog zwaar bewolkt of betrokken met regen, later opklarend en iets warmer. Setrouwd: J. H. BESIJN en M. L. BRANDS, die. mede namens wederzijdsche familie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Alkmaar, 29-8-'23. Geboren: HANNEEE, dochter van JAN FIJN en FENNA FIJN—Rensink. Bergen, 29 Aug. 1923. Geboren: WILHELMINA ALIDA, dochter van J. E. MILTENBURG en M. C. MILTENBURG—Blauwhof. Alkmaar, on loo Egmonderstraat 5. u**' Voor de vele blijken van deel- neming, ons betoond bij het over- lijden van onze lieve Moeder, Be- huwdmoeder en Zuster Mevrouvr de Wed. C. M. A. OLIJ— Druijvesteij sf betuigen wij onzen hartelijken dank. W. J. OLIJ en kinderen. G. VAN HEIJNSBERGEN- Olij. N. W. v. HEIJNSBERGEN en kind. Mevrouw Wed. TELJER Druijvesteijn. 30 Aug. 1923. HERVAT 1 SEPTEMBER ZIJNE (einddiploma Conservatorium) stelt zich voor bij genoegzame deelname te Alkmaar te geven. Brieven OUDEGRACHT 178. PRIX D'EXOELLENCE, Conservatorium Amsterdam zal op

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 3