DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. SLn&Sas alle Handelsdrukwerk Boek- en Hantlelsdrukkerij v.ti. Herms. COSTER ZOOM, mz Id verkeerde schoesem No. 205 FEUILLETON. Voordam G 9, ALKMAAR. mnemet fteafttet uti 2 fctaitea Honderd yfjf en tirintigste Jaargang. ATbonneinentsprijs bij yooruitbctaling per 3 inaandGn f 2.ft*, per post f 2.50» Bcwijsn. 5 ©t. AdYertenticpr. 25 ct. p. regelgrootcre lcttcis naar plaatsruinitc. Brieven franco N.Y. Boek- en Handelsdr. v.h. Herms. Coster &,Zoon, Voordam <29, Tel. Adminlstr. No. 3. Redactle No. 33. YRIJDAG Directeur0. H. KRAK HoofdredaoteirTj N. ADEMA 81 AUGUSTUS 1i himiiiiiimiiLiwirinunram-nprnm 11urnniiiimninrwnnnnrTiiiiiii i" i i i i n wwr„*ng*owM» hhwx*.* die Troonrede. De Eerste Kamer biedt nog steeds een dergelijk adres aan. Belangrijk is dat zeilden. Het lijkt men vergeve de ver- gelijking wel wat op; „Is dit niet een Schnitzelbank?" „Ja dat is een Schnitzel- bank". De Tweede Kamer heeft de vriende- lijke gewoonte in 1906 afgeschaft door de aanneming van een motie-Goeman Borgesius c.s., omdat het in den gewonen vorm geen politieke beteekenis had en omdat, als men die er in zou willen leggen, die beter tot uiting komt by het diebat over de Staatsbe- grooting. A1 terstond worden ook enkele commissien benoemd, want elk jaar wordt het huishouden der Kamer opnieuw georganiseerd. Zoo b.v. de Commiasie voor de verzoekschriften, bij de Eerste Kamer voor den geheelen duur der Uit enze Staatsmacbine. Een en ander over de werkwijze der Siaten-Oeneraal. (Nadruk verboden.) I. Nu de Staten-Generaal weer spoedig zullen bij een komen, is het wellicht niet van belang ontbloot om een en ander aan te stippen om- trent de werkwijze der beide Kamers, meer bepaald van de Tweede Kamer. Immers tel- kens blijkt, dat er velen zijn, die niet weten, „hoe het in sommige gevallen toegaat" wat natuurlijk in de meeste gevallen aanleiding geeft tot onjuiste beoordeeling. Men praat over de Tweede Kamer, eens in de vier jaar is men dat „men" niet *al te ruim op te vat- ringen, die in de honderd en zooveel vergade- ringen worden gehouden; men krijgt of neemt kennis van de wetsontwerpen en de aangeno- men wetten en spaart de critiek niet; maar omtrent de werkwijze van' de Kamers is men maar matig ingelicht. Nu is het niet onze bedoeling om te vertel- len, hoe een wet tot stand komt misschien komen wij daar toch later nog wel eens toe maar wij willen de aanwezig geachte ken nis van het verloop- van enkele zaken trach- ten aan te vullen. Als op den derden Dinsdag van September de. zitting van de Kamers, door of namens de Koningin, in vereenigde vergadering is ge- epen-d, meestal met een Troonrede, dan gaan de beide Kamers haar eigen gang; de voor- bereidende werkzaamheden begiunen. De Tweede Kamer maakt een aanbevelingslijst voor het voorzitterschap op, die door een Commissie uit de Kamer aan de Koningin zal worden aangeboden. De Ministerraad heeft daarover advies uit te brengen en de Koning(in) wijst gewoonlijk no. 1 van de voordracht als voorzitter aan. De Eerste Kamer is hiervan vrij, omdat de voorzitter van het College rechtstreeks door de Koningin wordt aangewezen, alweer na advies van den Ministerraad, v66r de ope ning der zitting, omdat deze voorzitter die functie ook moet waamemen in de gecombi- neerde openingsbijeen-komst In het reglemfent van orde van de Tweede Kamer wordt bepaald, dat de voorzitter ver- vangen wordt door resp. de tweede en de derde voorgedragene, of als deze ontbreken door het oudste lid in jaren. In 1884, toen de voorzitter der Tweede Kamer, Mr. Otto van Rees, tot Gouvemeur Generaal van Indie was benoemd, staakte de Tweede Kamer de werkzaamheden, totdat de nieuwe voorzitter was benoemd, maar toen in den loop van 1916—'17 Mr. Goeman Borgesius s'derf, werden de werkzaamheden niet gestaakt. Men bedenke hierbij, dat de voorz'tter benoemd is door de Koningin en dat het optreden van no. 2 of 3 van de voordracht niet steunde op grondwettige Koninklijke benoeming, een b maar op een bepaling jn het regi ment b orde der Tweede Kamer. In de eerste vergadering na de opening is nog geen voorzitter benoemd; dan treedt een der vroegere voorzitters als zoodanig op <*n wel de laatst voorafgaanden het -eerst. Een der eerste werkzaamheden is verder het trekken der afdedingen, voor beide Ka mers 5. Voor de Eerste Kamer worden die om de 3 maanden vemieuwd; voor de Tweede Kamer na het Kerst- en Paaschreces. Elke afdeeling benoemt een voorzitter en een on- der-voorzitter en deze 5 voorzitters vormen met den Voorzitter, de zoogenaamde centrale sectie, die zoo noodig in overleg met de mi nisters, de werkzaamheden regelen. Vroeger volgde dan al heel spoedig de be handeling van het Adres van Antwoord op elk reces vernieuwd, mits zij 4 maanden in functie is geweest. Voor het publiek is het niet ondiens-tig het een en ander te weten omtrent het lot, dat verzoekschriften boven het hoofd hangt en' de eischen, waaraan zij moeten voldoen; want de stroom der verzoekschriften wast met den dag; in het zittingsjaar 1921—1'22, dus van Sept. 1921—id. 1922, waren bij de Tweede Kamer 534 verzoekschriften aanhangig, waarvan er 346 werden afgedaan, de overige bleven voor een groot gedeelte liggen, omdat zij op de wetsontwerpen betrekking hadden, die nog behandeld moesten worden. De onderteekening van een verzoekschrift moet door de juiste personen geschieden; men kan niet rekwestreeren namens anderen, zonder de volmacht van die anderen over te leggen. Daarom worden bij een algemeene petitie de handteekeningen van alien, die er instemming mee verklaren overgelegd; maar daarom mogen voorzitter en secretaris van een vereeniging ook niet lets verzoeken na mens de leden der vereeniging, wanneer deze niet als rechtspersoon bekend is. En wettig bestaande lichamen mogen weer niet rekwes treeren over zaken, die niet tot hun werkkring behooren. Verzoekschriften moeten gezegeld zijn, als daarin verzocht wordt: le. een benoeming tot een betrekking met meer dan J 1000 salaris 2e. een salarisverhooging, waardoor het trak- temenit boven de 1000 zou stijgen; 3e. een gunst. Ongezegelde verzoekschriften, die aan zegelrecht.onderworpenzijn, worden ter zijde gelegd. Dat zou ook gebeuren met een ver zoekschrift van beleedigenden inhoud, zooals o.a. gebeurd is met een rekwest van de z.g. Rapaille-partij. Over ae ingekomen en behandelde ver zoekschriften brengt de Commissie verslag uit. De conclusie kan drieerlei zijn: le. over- gaan tot de orde van den dag, d. i. er verder geen aandacht aan schenken; dat is het ge- val, als het met zegel of onderteekening (zie boven) niet in orde is, of als de zaak niet bij de Kamer thuis hoort; 2e. nederleggen ter griffie ter inzage voor de leden; dat gebeurt vooral met verzoek schriften naar aanleiding van aanhangige wetsontwerpen. Het beteekent zooveel als: wil een der leden het adres ter sprake bren gen, dan staat hem dit vrij. Met deze conclu sie is de zaak dus niet van de baan en zelfs de inzender van het adres kan er op terug komen; 3e. verzenden aan de Regeenng om mlich ting; dit gebeurt vooral, wanneer geklaagd wordt over onjuiste toepassing der wet ten opzichte van den adressant. De Minister geeft dan inlichtingen en van deze hangt het af, of tot de orde van den dag zal worden overgegaan, of dat de Kamer aandringt op herstel van grieven. In zoo'n geval is dus de Kamer min of meer scheidsrechter of advi- seur. Bij het begin van de zitting wordt ook de vast commissie voor buitenlandsche zaken >enoemd, die in 1919 op voorstel van Mr. Toelstra is ingesteld. Zij bestaat buiten den voorzitter als president uit 7 leden en bevor- dert een geregelde gedachtenwisseling over zaken van buitenlandsch beleid tusschen de ^egeering en de Tweede Kamer. Haar kan geheimhouding worden opgelegd. Dan hebben wij nog de huishoudelijke com missie (voor beide Kamers afzonderlijk) en de commissie .voor de stenografie, waarvoor elk der Kamers drie leden aanwijst. Deze laatste behandelt alles wat betrekking heeft op het stenografisch verslag en het kort ver slag der Tweede Kamer. De huishoudelijke commissie draagt aan de Kamer de benoe ming van ambtenaren voor met uitzondering van de griffiers en de commiezen-griffiers; maar de bedienden worden door de commissie henoemd en ontslagen. De stenografen wor den door die gemengde commissie voor de ste nografie benoemd en de benoemnigen, waarbij deze beide commissien betrokk,en zijn, ge schieden niet jaarlijks, maar voor doorloo- jsend. Over de wljze van Indiening en behande- ing van wetsontwerpen en de voorbereiding voor de openbare behandeling spreken wij lier niet, wellicht doen wij dat later. Alleen stippen wij aan, dat bij het begin van de be- raadslaging over eenig onderwerp de Kamer den duur der redevoeringen van de leden kan regelen. Doet zij dit bij de begrootingen niet, dan gelden de tijden, die daarvoor bij het re- glement van orde zijn aangegeven. Maar op 13 Dec. 1921 besloot de Kamer om den spreektijd bij de algemeene beschouwingen over de Staatsbegrooting te regelen voor elke fractie afzonderlijk en replieken op de helft van then tijd te bepalen; o.a. de R.K. 2>3 uur, de S.D.A.P. ook 2W uur; de A.-R. 1 uur, de C.-H. 1 uur; de V.-B. l'/« uur, de V.-D. 1V4 uur, de C.P. 1 uur, de overige frac- s uur. Een bijzonder punt is de Tucht. De voor- ziter der Tweede Kamer beschikt over de vol- gende tuchtmiddelen: lo. een lid, dat hinderlijke uitdrukkingen gebruikt wordt tot de orde geroepen; dit ge beurt nog al eens; 2o. een spreker, die van het onderwerp af- wijkt, wordt verzocht bij de zaak te blijven; dat gebeurt meermalen; 3o. het woord wordt ontnomen aan leden, die met het onder 1 en 2 vermelde doorgaan; dit is maar eemmaal voorgesteld, maar niet uitgevoerd, omdat het betrokken lid zijn be- leedigende woorden terugnam; 4o. de toegang tot de vergadering kan ont- zegd worden aan een lid, aat de geregelde behandeling van zaken belemmert. Dat is voorzoover wij weten nog nooit gebeurd; 5o. de vergadering kan tot herstel der orde geschorst worden. Dat is gebeurd in 1911 bij de behandeling der Marine-begrooting; in 1912 bij de regeling der werkzaamheden en in 1916 bij de behandeling van het grond wetsartikel tot regeling van de schadeloos' stelling der Kamerleden. Naar last Ehgelsctt, door Bent's Rucfc 56) Ik was gewoon het grootste gedeelte van mijn leven alleen door te brengen en het kon mij niets schelen. Ik denk dat deze laatste we- ken mij van streek gebracht hebben en be- dorven. Welnu ik moet maar weer wennen aan de weelde van de gezelligheid. Het is intuschen bijna vier uur gewordten. Kapitein Meredith zal gauw hier zijn en mij afhalen om te gaan theedrinken. Het zal mij benieuwen of kapitein Mere dith dat kruisverboor over wat zijn vrouw gezegd zal voortzetten vanmiddag. Maar hiji deed het niet. Hij zei alleen op opgewekten toon toen hi] mij op het bepaalde uur kwam halen: „Ik ben juist klaar met den brief aan zijn zaak- waarnemers; 't is de langste brief dien ik ooit schrijven zal, hoop ik. 'Heeft u ook zoo'n hekel aan brieven schrijven, juffrouw Whitelands? En nu denk ik dat u genoeg hebt van mijn familiezaken... Wij zullen dat onderwerp op 't oogenblik miaar eens laten rusten, vind u niet? Dat deden wij'. Wij wandelden' de Champs ETysees in. En plotseling hepen wij net zoo gemakkelijk en natuurlijk te praten of hij een jongmensch was door zijn ouders aan mij: jgepresenteera! en ik een jong meisje dat door zijn moeder in Parijs werd gechaperonneerd. Wij lachten. samen bij „Guignol", de Fransche vertaling van Punch-and-Judy (of poppenkast) waar alle Fransche kinderen' dol op zijnwij keken naar de oude vrouw met den zwarten schou- dermantel, die ball'ons verkocht van alle mo- gelijke kleuren. Zij was hier ook al in vredes- tijd. Maar zij had nu een nieuw stuk speel- goed te koop, namaak Zeppelins, die lang en licht en met vroolijke kleuren zweefden boven de hoofden der spelende kinderen. Zij Ret ook medailles zien van den afgod van Frank- rijk, den vijf-en-zeventig jarige. Wij dronken thee met ons beiden In een patisserie, waar men vork en bord! van de toonbank neemt en heerlijke sandwiches en roomsoezen kiest voordat men op zijn plaats gaat zitten. En kapitein Meredith praatte met miji alsof wij „geen comedie meer speelden". Wij praatten en praatten maar door... Niet direct over den oorlog; hij scheen dien ooriog te vermijden met zijn gebulder van zware ka- nonneni en het lcnetterend geluid van geweer- vuur, zijn tragedie en comedie, zijn vuilheiic en pradit, dat het glimlachend stofcisme van Parijs in oorfogstijld verre te boven ging. Ik trachtte een paar vragen in't midden te brengen over een onderwerp dat mij natuurlijk interesseerdehet opbl'azen van de mijn waar door hij! bijna gedood was geworden, zijn b£ vrijding en wat er toen precies gebeurd was. Maar op dat punt bewaarde hij een ter- gend stilzwijigen, zooals mannen zoo vaak aoen overdringen' waarvan vrouwen graag wat willen weten-. Hij mompelde zooiets als „Ge!uk" - 'en „Miin verdienste volstrekt niet; de subaltern en en1 „Het eerste wat ik be- setfte, was dat ik blij: was niet in mijn rug ge- wond te zijn, ifc heb altijd gehoopt dat dat nooit gebeurde". Zelfi uit difl kleinigheden, aell uit zijn g»- ProYinciaal Nieuws UIT LIMMEN. De Raad kwam Woensd 29 Augustus te 7 y, uur in openbare zitting bijeen. Alle leden waren tegenwoordig (1 Vacature). De heer J. J. Nieuwenhuijsen, burgemees- ter-secretaris, opende de vergadering Ingekomen stukkea: Van Ged Staten verschillende goedkeurin- gen en van den heer Valkering, dat hij zijn benoeming als lid der s^attingscommissie aanneemt. Aan het gemeen-tebestuur werd todating verzocht van den heer A. van Til tot de Handelsschool De gemeente heeft hieraan te betalen een bedrag van f 111.93. De voorzitter zette uiteen, dat volgiens de Wet de gemeentehiertoe verplicht is, doch dat de prikkel tot leeren er moet zijn. Blijft de leerling zitten, dan wordt deze gunstige be- pahng ingetrokken, daar het andere een dure geschiedenis zou worden. Alleen aan leerlin- gen waarvan men de vooruitzichten heeft dat ze zullen slagen, wordt de bijdrage verstrekt en voor zekerheid wordt een rapport van den onderwijzer gevraagd Het rapport van dezen leerling is gunstig. Dimstrekening 1922 De dienst is begon- nen met een nadeelig saldo van f 4584,59 en sluit met een voordeelig saldio- tot een bedrag van 238.20%. De rekening heeft ter inzage gelegen en 'het is aan den Raad een commissie van onderzoek te benoemen, die in den eerst- volgenden raad rapport ui-tbrengt. Gekozen werden de heeren Metselaar, Mooij en Adrichem. Voorstel om een credlet van ten hoogste 100 te geven aan de feestcomlmssie, die met de jubileumfeesten de schoolkinderen zal ont- halen, waarbij kimderspelen zullen worden gehouden. B. en W. hebben geen bezwaar fegen dit crediet, daar er alleen zooveel van wordt ge bruikt als noodig is en het in boofdzaak geud't het onthalen van de kinderen De heer Mooij heeft geen verzoek van de feestcommissie bij de stukken geziea. Voorts kon bij er zich niet mee vereenigen, daar het voor die jubileumfeesten is; het is niet alleen voor de schoolkinderen, er zijn ook yolksspe- len aan verbonden De voorzitter kon zich begrijpen, dat de heer Mooij uit politieke overweging er tegen is. De heer Mooij betoogde, dat ook op andere plaatsen verzet is gekomen; in Castricum stemde de R. K raadsleden tegen het jubile- umcreddet. Wethouder Pepping zeide, dat daar een crediet van 450 werd gevraagd. De heer Kooij merkte op, dat het vorige jaar 50 is gevraagd1. De heer Mooij vroeg stemming. Het voorstel-Mooij werd met 15 verwor- pende heer Kooij1 stemde alleen- v66r het fcindterfeest Voorstel onbewoonbaarverklaring percee- >len wijk A 158, wijk C No. 12 en No. 49, ingevolge rapport Gezondheidscommissie. De voorzitter zette uiteen, dat het niet de bedoeling is van Burg, en Weth. om deze woningen te laten ontruimen, doch het is noodig in verband met de circulaire van den Minister van Arbeid, om te voorkomen, dat ook op deze woningen de 50 pet. huur komt, die anders met Augustus mogelijk zou wezen. De Raad kon zich met. deze zienswijze ver- j eenigen, mits er geen werk van wordt ge- maakt om het den bewoners lastig te maken. Wijziging v-erordening op do invordering der plaaitselijke inkomstenbelasting in verband met de Wet op de rijks inkomstenbelasting 19i4. De voorzitter zette uiteen, dat alleen de wijze van invordering veranderde, doch' de verordening moet hierdoor opnieuw worden vastgesteld, goedgekeurd door de Kroon en Ged Staten, en moet worden afgekondigd, enz. De Raad keurde deze wijziging goed. Voorstel tot aanvulling van de Algemeene Politieverordening voor den. over last van los- loopende honden. B. en W. gelooven niet, dat de verhooging van belasting voor honden tot iets leidt, het is ook zeer mc.llijk in te vorderen. Daarom stel- len zij voor een 2-taI artikelen aan de Polltie- retiTeerde uitlatingen, scheen ik een schaduw op te vangen van een anderen kapitein Mere dith, dien ik nog niet gezien had en ook nooit zien zou. Dit was de kapitein Meredith, be kend bij zijn eigen offiderstafel. De man, die zooals Philippa Tracey mij- verteld had, ge- adoreerd werdi do-or zijn manschappen. -Hij: hadi m-ij- vandaag een miassa vragen ge- daan, maar hij scheen' geen enkel-e van mijn vragen te willen beantwoorden. Tenminste niet omtrent de gebeurtenissen, plaatsen en zaken die hij schijnt samen te vatten in een vage, achterwaartsche beweging van zijn donkeren kop en de twee beteekenisvolle woorden„Daar ginds". Ik herinner mij- dat hij zei: „Men Iran haast niet gelooven als men hier terug is met een blik om zich been in de patisserie met de uitgezochte waren, de glimlachende kell- nerinnen, de blo-emien' en keurige omgeving, „waar men pas vandaan komt, daar ginds Ik deed' maar geen vragen meer daarom- trait. Maar hi}- vertelde mij een m-assa andere dingen; zijn tijld- in Indie, zijn schooltijd. Wij praatten over boeken. O ja, ik weet wel, de meeste menschen zeg- gen. dat jonge inilitairen van zijn slag nooit lezen en dat zij nergens andera over denken dan over polo en rennen. Misschien zou kapitein Meredith „niet alle- daagschi gen-oeg voor een sold-aa-t" genoemd worden door de soort van' menschen, die nog vasthouden aan het dWaze, ouderwetsch-e denkbeeld! Wiji praatten- ook over dat soort, den anti-militarist, den persoon die het leger alS een pest besdi-ouwt -in -tijd van vrede en een schandaaT in ooclogstijd. (Be merkte weer op welk een ,/)p!wekkanidi8" lach kapitein Meredith heeft). Toen fcwarn het gesprek op vroolijker onderwerpen: over zwemmen, tennissen en dansen. Over de nieuwe liederen in het paleis. Over artikelen over „De eerste hohderd duizend dat ik nog niet gelezen heb. Over de grappen in de Pimch van deze week. Hij was even gemakkelijk om mee te praten, vond ik, als een bnoer, di-e ook een groote vriend van je is. Juist zoo iets zou ik denken. Ik heb nooit een broer gehad. Maar kapitein Meredith scheen zooveel gezelliger, in zeker opzicht dan de jonge man dien ik het meest van al ien ter wereld gekend- had. Ik herinner mij dat Reggie mij altijd liever uit Stevenson wou voorlezen dan een heelenmiddag over koetjes en kalf jes praten. Merkwaardig dat ik bijna evenved achter- eenvolgende uren had doorgebracht met de zen zoogenaamden „echtgenoot" van mij als ik uren over een- heelen z-orner verspreid in het gezel'schap van Reggie Penmore had- doorleefd! Daarenboven kon ik met Reggie minder vrij uit praten, omdiat in dat geval de mogelijkheid altijd bestand daf hij dacht, cat ik met hem wou flirten. Zoo genoot ik werkeiijfc van dczen mid- dag met dezen iongen man, bij wien deze kwestie natuurlijk niet kon opkomen, daar kapitein Meredith- getrouwd was. En... ik luister nooit meer naar fllauwe grappen om trent platon-ischfl menschen. Zij bestaan Het was pas nadat wij weer naar buiten gingen in de schemermg waarin de sterren opkwamen en in de beweging van den boule vard dat miss Vera Vayne's echtgenoot mij herinnerde aan dien fantastischea en voor't oogenblik onhreekbaren band- di« tusschen Voor spoedige aflerering van ig Uw adres verordening toe te voeden, n.l art. 59 en 60, waarvan de inhoud is: losloopende honden- worden opgevangen en in het scbuthok gezet; meldt zich geen eigenaar aan, dan worden deze afgemaakt Losloopende honden, die van 10 uur's avonds tot 'smorgens 6 uur worden- aangetroffen op afgesloten terreinen, worden doodgeschoten. Is die eigenaar bekend, dan wordt proces-verbaal opgemaakt Op overfeeding werd een maximum boete van 25 of 6 dagen hechtenis gesteld. De heer Mooij vroeg of ze mochten worden afgemaakt. De voorzitter antwoordde bevestigenfl. De heer Valkering vond het wel wat erg en vroeg of bet niet voor enkele maanden zou kunnen geschieden. 1 De voorzitter zag da-arin moeil-ijkheden. In Egmond is het ook pas geregeld op 25 Jul! Er moet wat gedaan worden. Na verschillende besprekingen werd1 de ver ordening volgens voorstel vastgesteld. Etood- sJiieten werd als laatste middel beschouwd-, als men ech-ter geen politieverordening heeft, kan men wednig doen. Bij de rondvraag vestigde de heer Metse laar de aandacht op het gevaar voor kinderen om achterop de wagens te springen, hetgeen zeer gevaarlijk is met het oog op het toene- mend verkeer. Spr. zou daarop de aandachit der politic willen zien gevesiigd. De heer Valkering zag meer heal in het woord van de onderwijzers. De voorzitter beloofde te doen wat in zijn vermogen is. Het moderne verkeer eischt voorzichtigheid. Daarop wendde de voorzitter zi-ch tot de scfaeidende heeren Kooij en Mooij. De heer Kooij heeft bijtoa een kwart eeuw de belangen van de gemeente behartigd en in dien tijd getoond dat de bdangen der ge meente bij hem vei'lig zijn. Met groote be- langstelling heeft hij altijd alios gevolgd wat er behandeld werd. Goede en slechte ja ren 'heeft hij mee gemaakt. De gemeente had toen- hij zitting nam 1200 en nu 2000 ziel-en. Die vooruitgang heeft hij dus mee gemaakt. 'De voorzitter zegde hem hartelij'k dank voor de hulp en- den prettigen om-gang in Den Raad en hoopte dat hij nog liange jaren de belangen der gemeente zal gadeslaan. Tot dea heer Mooij zeidte spr., dat hij in het 4-jarigen tijdperk heeft getoond be lang te stellen in alles wat van hem werd gevraagd1. Hij1 heeft in dat korte tijdperk ge toond de belangen- der gemeente -op de hem eigen wijze te behartigen en steeds inzage ge- nomen van alle stukken, welk voorbeeld spr. aan andere aanbevolen het vergem-akkelijkf de te behandelen onderwerpen. De beide heeren- betuigden hun dank. Daaraa ging de Raad in com-ite ter -behan deling sup. koh-ier en hondtenbelasting. UIT WARMEN1HUIZEN. De raad vergaderde op Woensdag 29 Augustus 1923, des avonds 7 uur, oude tijd ons bestond. „Er is iets dat mij daar juist treft", zei hij toen wij voortwan-delden (het is net of wij al wetoen lang met elkaar wandelen en pra ten, en dan te bedenken, dat het nog maar een dag is!) „U weet wel dat ik geen hl-oe- men voor u koopen mo-cht? Nu, ik beda-cht mij- juist dat mijn moeder het al heel vreemd zal vinden dat ik den heelen dag in Parijs ron-dboemel met met mijn vrouw", zei hij op de eenig mogelijke manier, luchthartig en ondeugend en ik koop niet een souvenirtje voor haar, een kleinigheidje, om de vroolijke hoe noem je dat te vieren- ,,0 daar zal lady Meredith niet op letten," zei ik haastig. „Niet?" zei- hij. „U weet wel beter. Vader denkt er misschien niet over. Maar zij we1'. En ze heeft zich al over zooveel dingen vet1- baasd! Waarom zou ik in mijn brieven over „Vivie" gesproken heb-ben en hier over Rose? Waarom heb ik u niet dadelijk aan haiar voorgesteld? O en zooveel1 dingen meer „Dan hindert het niet of er nog wa! bij fco-mf" zei ik het hoofd schuddend. „A1 verbaast net uw moeder dat u hier niets voor mij koopt, ik moet het er maar op wagen. Ik ben maar een vrouw niet waar, ik hoef dus niet te probeeren logisch te iedeneeren. Ik kan u dus alleen maar zeggen d'at ik in iedier geval liever geen presentjes v-oor uw vrouw1 wil aann-emen Wij sftaken de straat over. Ik zag dat hij het niet prettig vond. Toen zei hij: „Nu, luister dan eens. Zou u dan niet zulk een kleihighei-d voor u zelf willen aannemen?" „Ncen," zei ik kortaf. Wij hadden vrijwel geslenterd over de breede straa-t. Nu verdubbelde ik onwillekeu- rig mijn pas. (Worih vervotgd.) ALKMAARSC ItWMMHWWMIHlWmm IHIHWHWIM Jll SIIWMjMWjMUjj

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 5