Ingeioaden Stukken. verwoestfng. Grcete howtffteJai odrfjp fruit is mede afgewaaid. Na 28 Augustus 1917 herinneren we oils met zulk een Augtus- tusstprm meegemaakt te hebben. UIT BERGEN. Nader vernemen wij dat de oorzaak van den Vrijdagavond plaats gehad hebbenden brand moet worden toegeschreven aan zelf- ontbranding van de in het gebouw gestaan hebbende Bergerbus, welke even te voren ge- repareerd wa9. Het verbrande gebouw was verzekerd op beurspolis voor 7500.— en het bij dit ge bouw behoorende woonhuis, bewoond dpor den heer Bloem, voor 2500.—. UIT OUDKARSPEL. Bij de Zaterdag gehouden aanbesteding van 90 kubieke meter bazaltslag ten- behoeve van den polder Geestmer-Anibacht (Oosterdijk en Molengeeraen) waren ingekomcm 2 in- sclrrijvingsbi 1 jettenn.l. van de N. V. Bouw- stoffen den heer P. Messelaar te Alkmaar, voor 917 per kub. Meter, en van. dte firrna C de Wild,, aldlaar, voor 9.20 per kub Me ter Gegund aan den laagsten inschrijver. Voor grondwerk waren ingekomen 5 bil- jcttea (begrooting 850), n.l van: H'. van Veen, Zuidscharwoude, 595C. Kraiakman, Heerhugowaard:, 614; D. de Jong, Broek op Langendijk, 639; C. v. d. Velde, Zuidschar woude, en A. v> Leljen, Hensbroek, 740, en J. Been ken, Noorscharwoude, 820. Gegund a?n den laagsten inschrijVer. Van schoei'itigswerk waren ingekomen' 5 biljetten (begrooting 550), n.l. van: Jb. Kroon Cz., Oudkarspeli, 474; J'b Vroeg- op, Broek op Langendijk, 495: C. Langen dijk, Noordi&chai*woude, 519; A. Zuidschar- woude, Noordscharwoude, 540, en C. van Veen, Zuidscharwoude, en A van Leijfen, Hensbroek, 675. Gegund aan den laagsten inschrijver. Gemenf f nieuws DE VEILING VAN EEN HOlFSTEDE NIET DOORGEGAAN. Mien schrijft uiHl Baraeveld aan1 die N. R. Cut.: Donderdagmiddag zou alhier de veiling plaats hebben van de hofstede Alcmaria Vic- trix, ten everetaan van notaris Bok alihier, en notaris Sterkman, te Amsterdam. Deze is ectiter niet doorgegaan. 'Notaris Bok zeide: Buiten rnijni toestem- miilng zijn door dien eigenaar van de te veilen hofstede in verschillendle oouranten na den inzet advertenties geplaatst, waarbiji eigen- machtig van xnijn naam is gebruik gemaakt, van zulk een recrame-aehtigen inhoud, dat ik er me zeer over geergend heb. Had ik too iets vooruit geweiten, dan zou 'ilk beslist heb ben geweigerd tot de veiling mede te werken. Hoewel ongaame, besloot ik echter me er voor dezen keer bij neer te leggen en voor het vervolg maatregelen: te nemen, dat zoo iets niet meer voorkomt. Maar nu las ik gis- teravond in de groote bladen weer een an- dere adivertentie van den volgenden inhoud: „Tien duizenden guldens cadeau krijgt mor- gen hij. die tijdig is met zijn „mijn,!r, betref- fende den' verkoop van' Alcmaria Victrix. Deze annonces. cfeden de maat overtoopen. Zooals vanzelf spreekt denken de meeste le- zers van deze advertenties met zulk een' lote- rij-achtigeu inhoud, dat die dpor mij! waren geplaatst. De eer van het notarisamlbt is me te lief, dan. dat ik dulden- kan, dat er to Nle- deriandi zou worden gedacht, dat een nota ris tot zulk een wijze van handelen zichi zou willen leenen. Daarom1 weiger ik de bovem- genoemdle hofstede thans bij toeslag te veilen, om1 door een daad te toonien, diat ik met een dergelijke manier van hanldelen niet te doen wil hebben. JUBILEUMTENTOONSTELLING „REMBRANiDT". Onder de vele tcninonsteltingen die te Am sterdam tijdens de jubileumdiagen gehouden worden, neemlt de j ubileumtentoonstelling „Rembrandt" in het Rijksmuseumi zefcer een voorname plaats to. OPENING JUB'ILEIJM-TENTOONSTE'L- LIN1G 1923 IN HET KGLON.IAAL INSTITUUT. Hedenmiddag werd te Amsterdam to te- genwoordigheid van een groot aantal autori- teiien en genoodigden de tentoonstelling to het nieuwe gebouw van het Koloniaall Insti- tuut geopend. TENTOONSTELLING VAN N1EDERL. BEELDENDE KUNSTEN IN iHlET STED. MUSEUM. Ter herdenktog van het zilveren Regee- rings-jubileum van H. M, de Koningto wordt op injitiatief van de Aimsterdamsche Huldi- gingscommissie, in het Stedel'ijk Museum een jubi leums-tenioonstel 1 tog gehouden op het ge- gebied van Ntedertandsche Beeldende Kun- sten, en wel speciaal dien 'kunst van eigen tijd, voor zoover deze heeft gebloeid en zich ■heeft ontwikkeld tijd6118 Harer Majesteit's regeertog. KONINGINS-VERJAARDAG. „Zeg, van av 'd[ weer 'n fikkie, joWeit je nog van verleje jaer met al die reipe sjokela?" „Oo jae, maer as dan die groote jonges maer weer niet zoo gemein benne, dat zai al de daoze maer bai derlui houwe, dat de klato- tjes niks kraige!" „En dan dat vuurwerk, jo!" „Nou daer is toch nie zooveul an, as ze alles maer deur mekaer ansteke". „Nau, j'heb toch altaid merakel veul lol, j6. Houd 'r de moed maer in." „Tot van av'd! a-oe-a!!" Nu, ze waren present hoor! vroeg to den avond al, allebei de babbelaars van dien morgen, de vorige week, op den 31sten, waar- op naar jaren oud dorpsgebruik, de jeugd se- dert dagen een geweldige mijt van takkebos- sen had bijeen gebracht, ditmaal op/ het uit- gezoch'te stuk wetland naast Zonnehelm aan den Heerenweg met het boch aan de duinvoet als achtergrond. En zoo zoetjes aan kwamen burgers en vreemdelingen, oud en jong, van alle kanten er om heen, tot etodelijk de duis- ternis voldoende was, dat een paar ouderen het oogenblik gekomen achten, om er d«n brand in te stoken. Zie, daar laaideu de vlammen op! Enkele jongene, als Indianen verkleed, holden er om heen, een fantastische afwisseling tosschen de kleurige damestoilet- ten en de zwarte en grauwe tnannenkleeren, die, zoo toevallig bij elkaar zittend en staan- de, met het dichter worden der duisternis, dee te schllderacMger grcepai. vormden. nu geel dan rood be^chenen door de flikkerende vuurgioed! Daar holden de Indianen, met enkele anderen elkaar vasthoudend als een klein slangetje om het vuur: „Oranje boven, Oranje boven. Van je heila, hola, houd er de moed maar in!" Doch zie, nu komt daar ook beweging in sommige losse groepjes omstanders, die zich elk tot zoo'n slangetje vormen, tot de handen aan de uiteinden elkander grijpen. En zoo vormt zich spontaan een reuze-kring, die op eens het heele vuur omringt. Daar wordt ergens het wilhelmus ingezet, eerst schuchter, doch dra op allerlei andere punten overgenomen. En onder de deinende beweging, nu snel dan traag, nu op dan neer, die ieder zich voorstellen kan, klonk daar breed omhoog ons Volkslied, tevens Oranje-, tevens Koninginnelied bij uitnemendheid Was dat voor menigeen voor een, oogenblik nog weer niet eens iets van de spontane ont- roering, van toch door alles heen de eenlieid van eigen volksbestaan te gevoelen? Dan volgen ze elkaar weldra in allerlei woorden en wiizen op, al de bekende oude en nieuwe volksliederen. „Wie weet er nog een schoolversje?" Ver- schillende worden mgezet. nu en dan onge- wild als canon opkltokend, toch als een won- dere koorzang, waarop uit menige woning de menschen nog naar buiten worden gelokt en vaak onverwaGht weer een ouderwetschen Koninginnedag meemaken. Intusschen was het vuur vrijwel opge- brand, doch zelfs in 't pikkedonker hoorde men lang daarna de menschen nog nazingend huiswaarts keerea POLYTECHNISCH BUREAU „NEDER- LAND' ARNHEM (P.B.N.A.) Wij ontvingen de zooeven verschenen lie uitgave van het prospectus van bovenge- noemd mstituut. Deze druk is wederom gehesl opnieuw be- werkt en bevat, behalve een uTvoerige be- schrijving omtrent de organisatie van het technicum, een greep uit de vele in haar be- zit zijnde beoordeehngen omtrent het onder- wijs, de examenresultaten, het rapport van het curatorium over het jaar 1922, enz. Zooals reeds bekend, staan de P.B.N.A.- examens sinds April 1923 onder Rijkstoe- zicht. Door Z. E. den Minister van Onder- wijs, Kunsten en Wetenschappen, werd de heer H. J. de Groot, inspecteur-generaal van het Nijverheidsonderwijs als gedelegeerde benoemd. DE WERKTIJDVERLLNGING IN DE TEXTIEL INDUSTRIE- Naar aanldding van het door de varschil- lende Twentsche werkgeversvereenigtogien to die conferentie van. 9 Augustus gedane voor- ^tel n.l. dat de arbeidersorganisaties hunne medewerktog zouden verleenen, om voor die Twentsche textieltodustrie to verkrijgen een verlenging van den werktijd tot 53 uur per week met toepassing van evennediige verla- ging der loonen, hebben de hooldbestunen van den Ned. Chr. Textielarbeadersbond „Unitas" en de NJed. R.-K. Textielarbeiders- bond „St. Lambertua" gezamenlijk aan de verbonden fabrikanltenvereen'igtogen een schrij'Ven gericlit, waarto zij hun standpunit tozake dit vooriatel uiteenzetten. Voornamelijk komlt de inhoud van ge- noemd schrij ven hierop neer, dat belde wertk- nemea'sorganisaties ua ovebleg met hunne le- den, absoluut afwijzend staan tegen' het voorstel der werkgevers. Zeer uitvoerig wordt vooiits het standpoint der fabrkianten n.l., dat deze weiktijdiverlfen- ging noodig is om de textieltodustrie weer te doen opleven, bestreden. Wel verklaren de 'tiextielarbeiders zich 'bereid op anderen wijze aan den liuidigen moeilijken toestand der In dustrie tegemoet te komen, mite de nortnale werktijd blijft ibepaald op 48 uur en de uur- en stukiloonen niet verlaagd zullen worden. MOORD OP DE KERMIS. Te Zaandam ontetond Za'tierdagavond tegen het slui ten van- de kermis om, eep kleinigheid ruzie tusschen eer. clubje Nbordbrabanders waarvan er velen om dezen tijd to den polder als landarbtider werkzaain zijin en een groep- je Zaandammiers. Toen een der laatoten een opmerking maak- te omtrent „rotharingeni" die de poldterjohgens aan een zuurkraampje gebruikten, onlterond de ruzie. waarbij een der polderjongens zijn mes tarn, waarmede hij een der Zaandamr mers een steek to de hartetreek toebracht, al- dus de Crt. De getroffene, de 20-jarige M., zakte ter- stond in elkaar en werd naar de kltoiek ovier- gebracht, waar hij eenige uren later aan de gevdlgen is overleden. De politic, die dadelijk ter plaatse was, ar- resteerde de po'lderiongens. Ze waren met hun zessen. Aanivankelijk ontkenden alien, de dader te zijn. De politie slaagde er echter spoedig in den, vermoedolijken' dader aan te wijzien, die later bekende den steek te hebblen toegebracht. 'Het is de 20-jarige A. v. d. W. uit Alnkerk to NIoord-Brabant. DE MOORD TE G IESSEN-NIEUWKERK. Vrijdag zijn door de justitie te Sliedrechlt verschillende personen gehoord in zake den moord op den seinwachter De Jong te Gies- sen-Nieuwkerk. Zekere C. K., wonende al hier, is des avondls nog naar de gevangemis te Dordrecht overgdbracht, terwijl de vrouw van C. K. en een zekere T. denzelfden avond te Dordrecht zijn aangehouden. Allien' zijn to het huis van bewaring opge- sloten. ONGE'LUK BIJ VUURWERK. Bij de viertog van het Regeeringsj ubileum te Kamipen heeft 'een emstig ongeiuk plaate gevonden, waarbij een persoon het leven heeft verloren. Vrijdagavond werd' op de IJssel vuurwerk ontetoken. Op de rivier bevond zich een groot aantal booten en schuiten. Op een der schuiten, zat een moeder met haar doch- ter, toen de boot melt 'een ander vaartuig to aanvaring kwam. De vrouwen vielen1 over boord. De moeder werd gered, doch de doch- ter werd tusschen beide booten plat gedrukt. tiaai borstkas werd' in elkaar gedrukt, waar- door de dood onmiiddellijk iotrad. Het lijk is overt water naar huis vervoerd1. SAMENiWERKING ONDER SPOOR- WEGPERSONEEL. De Bond van Ambtenaren der Ned. Spoor- wegen heeft wederom een poging gedaan om een samenwerking tot stand te brengen onder het spoorwegpersoneel en meer speciaal voor de invoering en verbetering der pensioenre- geltag en tegen de vfootwd, O? de verschiL I fende organisaties hierop in zullen gaan, valt vooreerst te betwijfelen, gezien de houding der B. A. N. S., to zake de herclassicatie. Wat de R. K. Bond van Spoor- en Tramweg personeel „St. Raphael" betreft, deze heeft geantwoord: „dat zij steeds tot samenwer- king bereid is geweek wanneer het betreft vakacties". Samenwerking moet zich h.i. niet bepalen tot een onderdeel der belangen; wel ke thans aan de orde zijn. DE BELLA DONNA-VERGIFTIGINO Ook aan Neeltje O., die eenigen tijd gele den tot 9 maanden gevangenisstraf werd veroordeeld in verband met de beruchte bella- donna-vergiftigingszaak, is. thans, op een daartoe door haar juridischen raadsman, mr. J. de Vrieze, gedaan verzoek, door de Konin- gin gratie verleend. INBREKER GEPAKT. Te Aalten heeft Vrijdag een rijksveldwach- ter een Duitscher gevangen genomen, die voor eenigen tijd in de buurtkhap IJzerlo verschillende inbraken gepleegd heeft. LOUIS BOUWMEESTER. Donderdagmiddag heeft, naar het Hbld. bericht, Mr. M. I. Duparc, chef van de af- deeling K. en W. van net ministerie.yan On- derwijs, Kunsten en Wetenschappen, uit naam van minister de Visser geiniormeerd naar den gezondheidstoestand van den heer Louis Bouwmeester en hem tevens medege- deeld, voordat hij dit uit de bladen vernam. dat de Koningin hem, bijl bevordering, had benoemd tot Officier to de Orde van Oranje Nassau. De heer Duparc kon echter nog niet bij den pattent worden toegelaten en heeft den heer R. Bouwmeester, den zoon van den zieke van zijp opdracht mededeeling gedaan. NOG EEN SCHEEPSQNGELUK? Men meldt uit Enkhuizen aan de N. R. Crt.: Zeer waarschijnlijk heeft op de Zuiderzee nog een scheepsongeluK plaats gehad. Heden heeft men binnen de roode ton van het Enk- huizer Zand, boven de koers LemmerMar- ken, een slengmastje aangetroffen, dat met vlaggetje en kleine katrollen boven het wa ter uitstak. BRAND. Te Mid'delharnis te Zaterdagnacht brand uitgebroken in de schuur van de landbouwer H. te Dirksland. De geheele inventaris ging in vlammen op; het nuie bleek gelukkig ge- spaard. De oorzaak is onbekendassurantie dekt de schade. INBRAAK BIJ EEN ARBEIDERS- FED'ERATIE. Zaterdagnacht is ingebroken in het kan- toor van de afd. Rotterdam van de Landelij- ke Federatie van Metaalbewerkers. Door ver- breking van een ruit hebben de dieven zich toegang verschaft. Zij hebben een geldkist, tohoudende 4209—, welk bedrag bestemd was voor uitkeeringen aan de werklopzen medegenomen. De kist bevatte hoofdzakelijk nieuwe bank- biljetten van 10, gemerkt met de serielet- ter E. T. en nr. 27190 en hooger. Verder zil- verbons van 2.50 gemerkt met de serielet- ter C. Y. en nr. 015603 en voorte 500 nieu we zilveren guldens van dit jaar en 300 postzegels van verschillende waarden. De politie heeft een uitgebreid onderzoek ingesteld, doch te er nog niet in geslaagd de dadiers te grijpen. DE SLAG OP DE ZUIDERZEE. Zaterdag is te Monnikendam nu toch de slag op de Zuiderzee geleverd. Ditmaal was er voldoende water1, ofschoon het nog te on- diep was om goed te kunnen manoeuvreeren. Tegen de dertig schepen namen aan den slag deel. Om half drie ontmoetten de tegenstanders elkaar. Hierop volgden voortdurend kanon- nade's en gedeersalvo's ook trachtte men el kaar te enteren. Dan wonnen die Hollanders, dan weer de Spanjaarden. Na eenigen tijd werd een Spaansch schip in brand gestoken. Herop vluchtte een deel der vijandejijke vloot. Het Hollandsche admiraalschip kwam het Spaansche langszij. Jan Haring sprong over en haalde onder groot enthousiasme de Spaansche vlag uit de mast. Hij werd door een kogel getroffen en stortte onder alge- meen vermaak in zee. Bossu, door drie Hol landsche schepen aangegrepen, moest ten slotte de witte vlag ten teeken van overgave hijschen. Cornells Dirksz nam van hem de- gen, keten en admiraalsstaf over. Alle Spaansche vlaggen werden gestreken en het schip werd in triomf nanar de haven ge- voerd, waarna Bossu naar het raadhuis ge bracht werd. Hierop volgde nog eens een optocht door de stad. De belangstelling van andere plaatsen was zeer groot. Jammer was het, dat twee deelnemers bij het ontsteken van het buskruit zich vrij ern- stig bezeerden. [Buiten verarttwoordelijlthcid van de Redac- tie. De opname in deze rubriek bewifst geens- zins dat de nedaciie er mede insiemt.) Aan de Redactie van de Alkm. Couranit. In een* bericht over de jubileumiteatoonstel- ling in het Stedelij'k Museum te Amsterdam, opgenomea in uw biad van 29 Augustus i.l., komt o. a. voor: In de grcote eerezaal komm de beeldhouwv/erkfrn. In deze afdeeling zijn „de jongeren" bijna niet vertegenwoordigd, aangezien dezen zich van inzendmg heoben onthouden1, niettegenstaande de heeren Tjipke Vissex*, oud-voorzitter, en Theo van Reyn, se- cretaris van de „Krmg van NederlandSche Beddhouwers", voor deze groep in de com- missie en in de jury v/aren benoemd. Als pro test tegen den kring hebben1 beide heeren zich uit die jury teruggeirokken. Als protest tegen den kring kunnen de hee ren Visser en van Reyn zich niet hebben te ruggeirokken, want de jongeren werden ge- nooaigd buiten kringverband om. Bovenidien zijn enkele der jongeren geen lid van den kring. Blijft over dat de heeren zich terug trokken als protest tegen het niet deelnemen der jongeren'. Dat de jongeren niet meedoen vind/t zijn oorzaak in dezelfde gevoelens waaruit hun werk cvntstaat en waardoor de aanduiding jongeren" ontstond. Gevoelens, die natuurlijk revolutionnair zijn. Als de heeren Visser en van Reyn zich ver- kelijk tot de jongeren vinden te behooren, hadden zij dit kunnen weten en> zich niet moeten laten plaatsen dezen keer op een voetetuk waarop een juiylid placht te steam Hun uittreden is dan ook mijns inziens niet andcrs te beschouwen dan als een val van dat voetstuk. Mogen zij zacht zijn neergekomen. Bovenstaand in uw blad te zien opgeno- men ware mij bijzonder aangencUim. Moog'lijk dat andere bladen, die een zelfde bericht opnamen, dit willen overnemen. 31 Aug. 1923. A. REMIeNS, Lid v d. Ned. Kring v. Beeidhouwens, Sport DRAVERIJEN KENNEMER SPORT- CLUB. Gisterenmorgen liet het weer zich niet erg moot aanzien. 's Middags was het prachtig. De slechte morgenuren hebben echter invloed gehad op het bezoek dat wel voldoende maar ook niet meer dan dat was. Het is gisteren duidelijk geblekea dat de jury plan heeft voor to streng optredten tegen alle mogelijke vor men' van onregelmatig diraven en als zij hier- aan> bij voortdunng' streng vastlioudt, kumoien wij dit niet anders dan toejuichen. Drie van die vier paarden to de eerste course werden ge- diskwalificeerd, zoodat alleen de wtonaar Newbold, die een zeer mooie course liep, ge- handhaafd bleef en de andere prijzen niet werden toegekend- In die eerste course heeft de groote favoriet Norton weer eens danig teleurgesteld. Het dier kon bijna geen stap behoorlijk loopen. Was het wel geheel in orde? Nerva en Nero M. presteerden ook weinig en daardoor wist Norton, profiteerende van enkele goede oogenblikken, nog tweede te komen. -Doch Newbold, gereden door P. Doeleman, won met groot gemak. In de tweede course werd de wtonaar Lul- tenant gediskwalificeerd. Hij voerde gedu- rende de geheele rjt een vinnigen strijdi met Louise B. en op't allerlaatst kwam hij voor- bij. In den strijdi had Louise B. echter beter geloopen dan Luitenant die enkele malen weg sprong. In verband met haar strenge principes diskwalificeerde de jury Luitenant, wat thans wel billijk was, doch voor velen toch nog als een verrassing kwam. Er zijn hier meermalen winnaars gehandhaafd, die heel wat minder hebben' geloopen dan Luite nant gisteren. Voor den aanvang van de le klas heatdra- verij liet de heer J. W. Schuijl bekend maken dat hij met Rising Tide wilde wtonen. Miss Zelda Peter stoorde zich daaraan echter wei nig en had in twee heats gauw op de 600 beslag gelegd. Zij won beide malen feitelijk onbedreigd. In de eerste heat liep zij als de wind tusschen Catharina Spier en Gloriette door en to de tweede gaf alleen Gloriette nog wat partij. De Kortebaandraverij bracht nog weer eens een verrassing. Nadat de vijf series wa ren geloopen gaf men in de finale Gloriette en Maggy Henry de meeste kans. Doch Put- zelinde toonde z'ch de beste en won fraai, ge- volgd door Long Ago, Gloriette en M. Hen ry. Luitenant viel buiten de prijzen. In de series verspeelde Emigre, die snel ging, op't laatst een mooie kans, evenals Barones. De gedetailleerde uitslag der verschillende nummers volgt hieronder: I. Sweepstakes. Draverij van meet voor Nederlandsche hengsten geboren in 1920. Afstand 1700 M. le prijs 750 -f 250 v. d. fokker. Ingeschreven 7 paardien. Niet opgekomen drie n.l. Neerlooper, Niagara en Northern Man. I. Newbold 1700 M. van J. W. Schuyl, Rotterdam, rijder P. Doeleman, tijd 3.103/5 (1.55). De overige drie deelnemers Norton B, Nerva en Nero M. werden gediskwalifi ceerd wegens onregelmatig draven. II. Koninginneprijs. Handicapdraverij 2e en 3e klas. Afstand 2000 M. Ingeschreven 17 paardien. Niet opgekomen 6, n.l. Migonon 2000 M., Lander 2060 M., Nobilissimus 2060 M., Malie B. 2060 M., Kaper B. 2100 M. en Liberty 2140 M. Van de elf paarden, die startten liepen er acht de geheele course. Max Medium 2000 M., Markies 2100 M. en Kaptein de Bruane 2100 M. werden ingehouden. Vier paarden, waaronder het eerst aankomende werden ge- diskwalifdceeid, drie wegens inzuiver draven, 6en, Leo, wegens galoppeeren. De uitslag werd daardoor: 1. Louisa B. 2080 M. van J. A. Hulze- bosch, Vogelenzang, rijder eigenaar tijd 3.30*/s (1.41); 2. Iridora 2040 M. van E. Koning te Zandvoort, rijder eigenaar, tijd 3.462/0 (1.51); 3. Minnetonka 2120 M. van J. Kruithof te Voorburg, rijder J Kruithof Jr. tijd 3.47 (1.46) Luitenant 2100 M. (C. F. Ockhorst) als eerste aankomende, Idiylle 2100 M. (D. G. Schuyl) als derde aankomende en Leopold G. 2020 M. (C. Bier) als vierde aankomende werden gediskwalificeerd. III. Kermisprijs. Heatdraverij handicap le klasse. Afstand 1600 M. Ingeschreven 11 paarden. Niet opgekomen 4, n.l. Wahnfried 1630 M., Lieda B. 1630 M., Chantanqua Man 1690 M. en Quim- perte 1690 M. Eerste heat van 7 paarden. 1. Miss Zelda Peter. Gedistanceerd Bandage 1645 M. en Putze- linde 1645 M. Tweede en beslissende heat 5 paarden. 1. Miss Zelda Peter 1645 M. van Stal Rotterdam, rijder D. G. Schuijl. Snelste tijd 2.31 (1.31 Yi). 2. Gloriette 1615 M. van J. v. d. Zel te Bovenkarspel. Snelste tijd 2.31a/„ (1.33). Niet geplaatst: Catharina Spier en Ko ningin Draisine 1615 M., Rising Tide 1675 Meter. IV. Kortebaanprijs, draverij handicap kortebaan. Max. 800 M. Ingeschreven 26 paarden. Niet opgekomen 4 n.l. Kaper B. 730 M., Catharine Spier 800 M., Sabir 730 M. en Gardenia 720 M. Geloopen werden 3 series van vier en 2 series van 5 paarden. De 5 winnaars kwamen in de finale. le serie. Long Ago 760 M. (J. M. v. d. Berg), Auto 795 M. (J. Vergaai), Koosje W. 710 M. (T. Vos), Harrold 745 M. (P. Kout. 1. Long Ago. 2e serie. Prima Donna 730 M. (K. Bakker) Favoritin 760 M.. (Tj. Witteveen), Maggy Henry 720 M. (B. ten Hagen), Louise B. 730 M. (J. A. Hulsebosch). Maggy Henry. 3e serie: Emigte 790 M. (J. Kruithof Jr.), Iridora 710 M. (Hulzebosch), Fini 745 M. (J. ten Zijtboff), Gloriette 730 M. (K. Bak ker.) 1Gloriette. 4e serie: Barones 730 M. (B. ten Hagen), Newton B. 700 M. (C. Bak), Max Medium 700 M. (J. v. Kuijk), Amie 730 M. (J. Vos), Luitenant 730 M. (C. F. Ockhorst). 1. Luitenant. 5e serie: Leopold G. 710 M. (C. Bier), Petite Amie 720 M. (F. Broers), Edel A. 720 M. (K. Schreuder), Leo 700 M. (S. de Vries), Putzelinde 765 M, (Tj. Witteveen). 1. Putzelinde. Finale: Long Ago, Maggy Henry, Glo riette, Luitenant en Putzelinde. 1. Putzelinde 765 M. van Tj. Witteveen te Schoorl, rijder eigenaar. 2. Long Ago 760 M. van W. Kool te Abbekerk, rijder J. M. v. d. Berg. 3. Gloriette 730 M. van J. v. d. Zel te Bovenkarspel, rijder K. Bakker. 4. Maggy Henry 720 M. van J. M. Schoon te Medem- blik, rijder B. ten Hagen. Niet geplaatst: Luitenant. Half vij f waren de draverij en geeindigd. De volgende courses zullen plaats hebben op 30 September. POSTDUIVENVEREEN. „ALCMARIA VICTRIX". Wedvlucht van jonge duiven op 19 Aug. 1923 van Chimay, afstand plm. 300 K.M. In concours 95 duiven, welke om half negen 1. J. Huiberts Sr. 2. B. Termaat 3. J. Huiberts Sr. 4. Dezelfde 5. W. Godschalk C. Huiberts 7. G. Meijer 8. B. Termaat G. Meijer 10. J. Huiberts Sr. 11. W. Godkchalk 12. J. Huiberts Sr. 13. Dezelfde 14. C. Huiberts 15. Buissink 16. Dezelfde 17. W. Godschalk 18. J. Huiberts Sr. 19. Dezelfde 20. G. Waijboer 21. B. Termaat 22. J. Huiberts Sr. 23. H. J. Struijs 24. W. Godschalk 25. Dezelfde en gelost. 2 11 18 40057 2 10 48 39959 2 14 8 40058 2 14 8 40066 2 17 28 39890 2 19 4 39924 2 18 18 40030 2 19 30 40054 2 20 31 40012 2 21 3 40064 2 20 22 39889 2 21 8 40055 2 23 18 2632 2 23 26 40019 2 23 27 39971 2 24 8 39969 2 24 16 39896 2 25 40 2619 2 25 40 40060 2 27 32 39865 2 27 32 40077 2 28 18 40063 2 28 41 106062 2 28 16 39894 2 28 16 39898 Marktberichten ALKMAAR 3 Sept. 1923. Op de heden ;ehouden weekmarkt waren aangevoerd: 31 oeien en ossen 275525,16 vette kalve- ren 70—/ 135, p. ned. pond 1.19—/ 1.40 25 nuchtere kalveren 1631, 389 vette varkens p. ned. pond 0.740.83. PURME'REND, 1 Sept. 1923. Afslagver- eenigtog „Beeanstier, Purmerend en Omstre- ken". 1328 miandien Augurken, middel 1.33; basterd 1.78—/ 1.84; Stek 0.75: Bom- men 0.84 p. maud van 6 KG. Handel zeer vlug. BROEK OP LANGENDIJK, 1 Sept. >23. Bloemkool 13.8023.40 p. 100 st. Bloemkool 2e soort 1.802.40 p. 100 st.Wortelen 1.79—/ 2.50 p. 100 st.: Wor- telen 1.70—2.'50 p. 100 bos; Roode tool le soort 2.60[f 4.60; Gele kpol le soort 5.40—f 6.20; Wttte kool le soort 2.60— 3; Uien 5; Drielingen 8.60—/ 9.80; Nep 12.20'f 13.90; Slaboonen 20.59— 22.90; Schoteche muizen 45.10; Schoolmieesters 4.805.50; Due of York 4.40—/ 5; Blauwe aardappelen 6.40; Drielingen 1.80—/ 3.10; Kletoe aardappelen 0.90, alles p. 100 K.G. Aanvoer: 4164 stuks Bloemkool, 1960 boa Wortelen, 27500 KG. Roode tool, 11300 1%. Gele kool; 27700 K.G. Wittle kool, 913 KG. Uien, 74'5 KG. Slaboonen, 24500 K.G. Aiand!- appelen. NOORDSCHARWOUDE, 1 Sept. 1923. Schotsche muizen 5.10—/ 6.30; 'Duton 3.705; Schoolmeesters 4.405.30; Negentigvoud 3.80; Eigenheiimers 4.80*— 5; Drielingen 3.30f 3.70; Kleine 0.80:1.10; Spercieboonen 2123; Vale nep 6.70—/ 7.40; Zilveruien 3.69 3.70; Drielingeni 6f 9.90; Zilvernep 18.90—/ 27,10, Grove uien /3.50—5; Drielingen 9.7010.50'Gele nep 14.30-h/ 15.501; Peen 4.50; Ro'ode kool 2.70J 4.10; Witte tool 2.60—/ 2.90; Gele tool 5.506.50, alles p. 100 K.G.; Boswortelen 2.40f 3.90 p. 100 bos; Bloemkool' 18.10—/ 23.50 p. 100 st.; 2e soort! 4.407.90 p. 100 stubs. Aanvoer: 53350 KG. Aardappelen, 1653 K.G. Spercieboonen, 18 K.G. Snijboonen, 200 K.G. Zilveruien, 9120 K.G. Grove uien, 270 K-G. Kroten, 28610 K.G. Roode took 41750 K.G. Witte tool, 7475 K.G. Gele tool, 11730 bos Boswortelen, 5204 stubs Bloemkool. WARMENIIUIZEN, 1 Sept. 1923. Slaboonen 2024; Schotsclie muizen 45.10; Negentigvoud 4; Koksianen en Duken 3.60; Schoolmieesters 3.70— 4.60; Blauwe aardappelen: 6.10—/ 6.60; Drielingen 2.30; Witte kool 2.40; Gele kool 3.70—/ 5.10; Rhode tool 3.30; Zil vernep 23.4023.50; Drielingen' 6.79 7.20; Gewone Nep 13.6014; Gew. drtieltogeui 9.70; vale nep 6; Bloemikoo'l 9.80—/ 20.70. Aanvoer: 10500 K.G. Aardappelen, 4600 K.G. Witte. tool, 1050 K.G. Gele tool, 1200 K.G. Rioode kool, 395 K.G. Zilvernep, 165 K.G. Drielingen, 350 KG. Gew. nep, 55 K.G. Drielingen 250 K.G. Vale nep, 565 st Bloemkool 167 K.G. Slaboonen. BOVENKARSPEL, 1 Sept. 1923. Veiling „De Tuinbouw". Heden bestedide mien voor: Bloemkool I 13.50—/ 23 50; Bloemk. II 5.50—/ 12; Roode tool 2—/ 3; Witte toot 1.10—2.30: Gele tool 3.50- 3.50; Slaboonen 2.30—/ 2.90 (dikbe); Slaboonen 2.60—/ 3.10 (dlikke) zander draad; Slaboonen 3.404.10 (dunne) zonder draad; Gele aardappelen f 2,40— 2.50; Witte aardappelen 2.90; Kleine aardappelen 0.551.20; Kriel 0.30; Blauwe aardappelen 2f 2.35. f

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 6