AlKmaarsche Couraut Slppra «n KonUneo. uw bezoekaankondigingskaarten aan den Stiienwrweg. In verkeerde sohoenen. vlug en net. N.V, Boek- en Handelsdrukkerij v.h. Herms, COSTER ZOON, Het ongeluk FIUILLBTON. Wfj drukheii Voordam C 9, ALKMAAR. HoRderd Vflf en TwiBtlgste Jaargang. Dins dag 4 September, Rcchtxakon. - Ko. 208 VOO'R DEN PO/LITIERECHTER. 7irting van Maandag 3 September. EENVOUDIGE BELEEDIGING. Da zaak contra W. B te Egmond aan Zee, betreffende beleediging van den gemeente- veldiwachter Doedens, werd yoortgezet. De beer Muhring bracht rapport wit, dat gunstig luidde ten opzichte van em voorwaardelijke veroordieeling. Beklaagde werd veroordeeld tot 5 dagen voorwaardeiijke gevangenisstraf met 3 proef- farm. VOORTGEZETTE ZAAK BETREFFENDE DIEFSTAL. Ook werd voortgezet de zaak contra P. K. te Melder, die als half itioerekenbaar werdi aan- gemerkt. Bekl. stond diestijids terecht ter zake dicfstal. Het O. M. vorderde tegen P. K., die veel mtobruik van1 sterken drank maakt en reeds meermalen is veroordeeldl, 1 maand ge vangenisstraf. De poiltierechter veroordeelde hem tot 10 boete subs. 10 dagen hecht POGING TOT VERNIELING. Ook de zaak contra den Urker vissdier Jacob H., aan wien ten laste is gelegd poging tot vernieling van een kuilnet De heer Jan- sens, inspecteur der visscherij, werd als ge tuige gehoord. Deze verklaarde dat de Volen- dammers, als zeto nachts varen, in die netten van de Uikers geraken, zonder dat zulks hun schuld is. De Urkers laten hun netten dikwjjls onbeschermd in zee achter. Er zijn er natuurlijk outlier de 250 Volen- dammers die niet van goeden wil zijn en niet door behoedzaamheid het vischwant van de Urkers ontzien. Op de vraag van den politie rechter of hij een rijk man is, zeide bekl. dat hij weinig verdiende, doch hij liet zich daax- over niet vender uit, De verdediger persisteerde bij de cooclusie van zijn de vorige week uitgesproken betoog- Beklaagde werd daarop veroordeeld tot 50 boete subs. 50 dagen hecht. Bij herhaling zal de politierechter zwaardere boeten opleg- gen. De verdediger, mr. Kusters, ging yan dit vonnis in appel1. "DOOD door schuld De 18-jarige chauffeur J. de G. te Adcmaar stond terecht ter zake dat hij door zijn schuld de oorzaak is geweest van den' dood van A. Dubbeld, molenaar te Krommenie, welk feit is gcpleegd op 16 Juli, aan dlen Schennere weg. Het rijwiel van den overledene, met ge broken rechterstuurzijde, platgedrukt rechter- pedaal en geheel verbogen veLg van het voorr wiel, is op de zitting aanwezig. Dokter Hulst, medxsch deskundige te Lei den, heeft het lij'k van Dubbeld gescbouwd* en een rapport ingeleverd, waaxuit Week, dat Dubbeld door grof geweld dm dood heeft ge- vonden. Een omslachtige omschrijving van de foegebrachte verwondingen zal men ons gaarne kwijtschelden Uit het rapport bleek ook, dat Dubbeld lijdende was aan een kwaal, waardoor hij in minder gunstige conditie was Deze kwaal is echter niet de oorzaak van zijn dood. Voorts werden nog em sseatal getuigen verhoord. De getuige Wagenaar wandelde op then dag aan den Schermerweg en zag een ahto in vliegoide vaart aankomen. Hij had1 nog nooit zoo hard zien rijden. Wagenaar keek om en zag de aanrijding van de auto en den fietarij- der. Beklaagde zeide, dat hij naar schatting 30 K. M. reed'. De aanrijding gebeurde op het rijwielpad. Getuige kon niet zien of 'Dubbeld nog gclegenheid had om uit te wij'ken. Volgens Wagenaar slingerdle de auto, wat beklaagde ontkende. Dubbeld maakte eensklaps een wen ding van links naar rechta en dat was de oc zaak van de aanrijding. De getuige, mej. H.'Zwiep, uit Stompetor- len, heeft het ongeluk bijgewooud. Zij! reedi op de fiets in de richhng van Alkmaar. Er reed nog een persoon op het fietspad. Ziji reed even achter een van Alkmaar komende auto. Deze week uit en kwam gedeelte1 ijk op het fietspad De auto reed hard' en kwam achter een vrachtwagen te voorschijn. Getui ge was zelf ook bang dat zij! zou worden aan- gereden en zij week uit. Zij meende echter, dat Dubbeld een wending naar den kant van den weg heeft gemaakt. Zij heeft die auto niet zien. slingeren. Beklaagde nam aan dat hij met s£jD auto over Dubbeld heen is gereden. De getuige Jb. Jonker, koetsier te Alkmaar, heeft het ongeluk zelf niet gezien. Hij bevona zich in het landbouwkantoor en hoorde 'n gil. Hij ging naar buiten en vend op den weg een man liggen, geheel in elkaar gedoken. De fiets lag er bij. De man sprak nog eenige ^woor- den. Hij rook niet naar drank. Meex wist get. er niet van. De getuige R. Vis, koopmaa te Drfehuizen, zat op een voertuig, dat op den bewusten margen op den Schermerweg reed. De auto reed voorbij en z66 hard, dlat getuige omkeek. Bij dat omkijken zag hij dat Dubbeld onden de auto geraakte. De auto reed' te hard De weg was nat en glad Dat kon hij als WW man verklaren. De hoofdinspecteur J. 13. O. V. d, Berg heeft A. Dubbeld in het landbouwkantoor aangetroffen. Hij leefde nog, maar reeds niet meer van beteekenis. Getuige heeft den troffene doen overbrengen naar het St, sabeth-gesticht. Getuige heeft met bekl. naar Bergen gereden. Hij reed torn ook met groote snelheid1, z. i. veel te hard. Bekl'. staat be- kend als een chauffeur die ontzettend hard rjjdt Beklaagde gaf dit niet toe. Getuige. P Has., wonende Omval bij Alk- marr, heeft een auto in snelle vaart zien aan komen en heeft een man zien aanrijden. Hij heeft met nog iemand den man opgenomen es naar het landbouwkantoor gedragen. Getuige meende, dat het woeste rijden, gevoegd bij het feit, dat hij moest uitwijken voor een paax voertuigen, de oorzaak to geweest van het doodelijk ongeluk. De weg was glad en ge tuige meende, dat de auto elipte. 'De weg loopt schuih af. e 77-jarige O. Haritland liep met vorigen getuige. Zij kwamen een auto tegen, die ver- bazesnd woest reed. Zoo woest, dat getuige en zijin metgezel de auto nakeken. Getuige heeft if} dan ook rechf hebbea. De vraag of dhsrelf- Ap haninprt hH weekvoeder"-methode eenzelf- eder zouden noodig. gehadi hebben, kan niet beantwoord worden; hoog- stens kan een vergelijk getroffen wordeo met soortgeli\ke hennen. die eenzelfde legpresta- tei hebben en op dezelfdfl wijze gehouden word'en. 1 2. Het opgenomen voeder was te veel, wat dan. blijken moet uit het 6f te vet worden> van de hennen, gevolgd door een vennindering in den leg of wel door het onverteerd uitmesten van een deel van dat voedsel 6f wel door het waarnemen van beide zaken. In dit geval zal het tijdelijk- sluiten van deo voederbak nog minder helpen, dan in het geval 1, aan- gezien in geval 2 yermoedeliik gulzigheid do oorzaak is. De werkzaamheden zullen alleen vermeerderd worden door het moeten sluiten en openen op gezette tijden van de voederbak- ken. 3, Met het voeder wordt gemorst, m. a. w. een deel daarvan komt in plaats van in de kroppen op den grond te land. Dit is te on- derzoeken door de yoederbakken op een hou- ten vloer te plaatsen, zoodat dan net voeder, dat buiten de bakken wordt gemorst op die vloeren te land komt. Een groot deel daarvan zal wel blijven liggen, aangezien de hoenders weinig moeite zullen doen het gemorste voe der op te pikken, vooral als het wat fijn is daar de bakken goedgevuld vlak yoor hen staan. Het gemorste voeder op te vegen en weer in de bakken te storten to in strijd met de gezondheidsmaatregelen; de hoen ders hebben daarop geloopeo en wellicht ook gemesi Men zoude in het voeder geen meet maar rof gemalen of wel gebroken graan gebrui- _en, doch de ondervinding leert, dat heele graankorrels moeilijker te verteeren zijn dan grof gebroken graan en dlat weder minder gemakkelijk te verteeren is dan tot meet ge malen graan. Wel kan men in de verteerbaar- ziiln metgezel de auto naiceKea. uetuige neeu ludicu gezien, ckt Dubbeld dbor het achterwiel werd heid tegemoet komen door het fijne droog oT»oTiprvpn over hem heen!2nin2r. Het I voeder tot deeg te kneden en dit te bakken tol brooden (oud-systeem Naar het Engelsch, door Berta Ruck. 59) Ditmaal was de acbtergrondl van. onze wandtelinig en onze gesprekken niet de vroo- lijke levendigheid van de Parijsche striatem en restaurants, maar de eenzaamheild van het bosch, de met dome bladeren bezaaidle paden onder de boomen. Hun kunstwerk tegen de blauwe lucht werd hier en daar afgewiaseld door een door-aangeweven tak mistletoe. Be- neden 'ons stroomde de Seine, schitterend in het morgenzonlicht; en alles om ons ademde lente. Het gras en de jonge blaadljes. Bioe- men in knop. Overal een gevoel van lets, dat weldra zou opentoiarsten tot leven en vroolijk- heid. Ik zou geno'ten hebben^ van dien leaiemior- gen buiten alleen dat eene. Het was htot alleen de omgeving, die ver- sciiiilend was van die van gisteren, maar die stemming van mijn metgezel. Gtoteren, nadat hij dien brief had geschne- ven, was hij waarlijk vriendelijk gestemd naar mij1 toegekomen. Het was of ik een bond- genoot van hem! was' geword'en. Hij was tot bet besef gekomen, dat niets van. dat alles mijn schuld was. Ik had, ja, ik had waarlijk genoten. van zijn gezelsdiap. Maar vandaag te Saint Qoud genoot ik er niet van. Ik voelde dadelijk het verschil ik begreep wat er gebeurd1 was. Hij was boos, omdat Lady Meredith had aangedron- gen, dat wij met ons tweeen zouden ghan. Hij had gewild, diatb zijn vader en moedfir gegnepen en de auto over hem' heenging. Het wiel lich'tte en ging over den man heen. Getuige mej. Zwiep verklaarde nog dat de auto niet slingerd®. Beklaagde is 20 minuted te laaf hi Amster dam gekomen. Langs de Noordervaart heeft hij! 50 h 60 K.M gereden1. Na het getuigenverhoor werd den offfder gclegenheid gegeven tot het nemen van zijn requtoitoir Deze ging de dagyaardiag in ex- tenso na en meende, dat deze de ten ging zeer juist aangaf. Een auto heeft weer in zeer snelle vaart gewocnlijk slingo- rende bewegingen. Bekl. reed in razen.de vaai't, dat staat vast. Ook staat vast, diat hij, zijn vaart niet heeft venninderd, Beld. maakt een overachiliigen indruk, hoewel hij; den dood van een mensch iop zijn geweten heeft. Bekl. staat bekend ato iemand die steeds te snel rijdt. Spr. nam aan dat het bewijs in alle opzichten was geleverd. Waar bekl. blijkbaar dim emst van de zaak niet scbijnt in te zien, meende spr. dat tegen dit soort roekelooze jongens, die den weg onveilig maken, met kracht moet worden opgetreden. De Officier vorderde ten slotte 1 maantd ge vangenisstraf. Beklaagde had niets te zeggett, De politierechter veroordieelde beklaagde in aansluidng met het requtoitoir tot 14 dagen gevangenisstraf, SPkukKELS UIT DE PKAKliJK. In het rapport over de maand Me'i 1923 van den 4den Legwedstrijd op het Rijks- proefstation voor Pluunveeteelt te Beekber- gen vermeldt de Dixecteur Westerenk, dat de meeste ioomen, die „droog" yoeder krijgen te veel eten hun productie in aanmerking ne- mende. Dit to een zaak, die ernstig onder de oogen moef worden gezien, omdat de houders van een groot en zeer groot aantal hoenders, hoenderparkhouders, fokstations, cooperatie-> ve vereenigingen, enz., de droogvoedermetho- de invoeren, om door tijd- en werkbesparing den kostprijs van het ei lager te krijgen. De controle op de vo.ederrekening kan dus niet te scherp zijn. Bij de droogvoeder-methoden kunnea de navolgende gevallen zich voor doen; 1. Het opgenomen voeder is werkelijk noodig voor de bestrijding van den leg en tot instandhouding van de lichaamskrachten. In dit geval zal het voeder ook geheel ver- teerd worden, derhalve geen onverteerd voed sel in de mest te vinden zijn, de leg niet ver- minderen, zelfs hooger kunnen worden en de hennen niet vet en niet noemens waar dig zwaarder worden. Het sluiten van den etens- bak gedurende eenige urea daags, zal dan niet helpen, aangezien de hennen' op de overi- ge uren de schade wel zullen inhalen, waarop meegingen. Dat was alles goed en wel. maar ik vind niet, dat hij1 rniji had hoeven toonen, dat hij het vervelend vond Ik had toch in ieder geval mijn best gedaan om Belle-mere en $>ir Richard mee to krijgen. Ik vind melt, dat hun zoon in zulk een morseh stilzwijgen tot raadpleeg Hoender- ark de Nijverheid te Vlaardingen). Dit rood wordt dan in sneden gesneden en grof gebroken of grof gemalen. Wat ze nu morsen zullen zij wel oppikken- 4. Het opgenomen voedsel Is normaal dus niet te veel zij morsen er niet mede, verteeren het goed, de legprestatie laat niets te wenschen over, de leg wordt met dat voed' denan tot tevTsdenheid ge»eo. Laat isder on het oranjefeest als de 13s September daar t» op gepaata wijze vieren, UIT BERGEN. De inzamellng van gelden voor de feeste- lfjke herdenking In deze gemeente van het 25-jarig Regeeringsjubileum van Bf. M. de Koningin, welke herdenking op 11 Septem ber a.s. zal worden gehouden, heeft opge- bracht ruim 500. De Commissie heeft haar pjrogramma vastgesteld als volgt. s Morgens van 89 uur zal op hei Kerk- ruine plein door Bergens Harmonie een con cert worden gegeven. Van 9 tot 93/4 uur zal een Kerkdienst in de Ned. Hery. Kerk wore den gehouden door Ds. yan den Kieboom. Van 10 tot 12 uur zullen de schoolkinderen van alle scholen, ieder in eigen school, fgest- vieren en worden onthaald, waarvoor aan de Hoofden der scholen een bedrag van 50 per wind beschikbaar zal worden geSteld. Voorts zullen alle Hnderen een jubileum-be- ker van de aardewerk-fabriek Regout ontvan- gen. Deze bekers zullen later worden uitge- reikt, daar de levering niet tijdig genoeg kan geschieden. Des middags zal aan die school" kinderen vrijaf worden gegeven. Des oiiddags om half twee zullen' volkssge- len worden gehouden op het terrein van hartenkamj,z oodat het publiek in de gelegen- held zal zijn de spelen ten voile te yolgen, 'a Avonds zal Bergens Hannonie bij de Kerk-ruine weder concerteeren, terwijl voorts verschil lende zangvereenigingen hunne me- dewerking zullen verleenen, om ook den avond zoo gezellig mogelijk te maken. Bij Kon. Besluit van 9 Augustus I.I. Is aan het R. K. Kerkbestuur, alhier, machti- verleend tot aanvaardmg van een le- reldbesparing verkregen wordt loenderhouders! Welk geval is bet bij n? Meuwa UIT WIERINGERWAARD. Zondagmorgen werd) onze gemeento be- zocht dbor een tiental personal' yan het Vee- teel'tkundig Congres, afkomstig uit Denemar- ken, Finland, Oostenrijk en Hongarije, die met veel belangstelling het vee hebben beziich- tigdi van de heeren Jb. Kaan Kz- en F. A. F. GronemJan, alsmede de boerderij, met de nieuwe Zuid-Hollandisdie stallen van den heer J. A. Bakker. Daama werd nog een be- zoek gebracht aan' de Zuiderzeewerken. Maandlagmiddag werden van hief ver- I zondien 12 koeien en 2 stieren (op e4n na alle afstiammelingen van Jonge Max") naar den Haag, voor de op ato. Woensdag te houden tentoonstolling. De heer H. Limpers heeft Maandag b«- dankt als lid van den Raad en teveas als lid van de Vrijzinnig-Etemocratische Kiesvereeni- ging. UIT AKERSLOOT. Da Jubileumfeesten zullen alhfer op 13 September a.s. worden gehouden en bestaan des v.m. uit een optocht met muziek met de schoolkinderen door het dorp, en daarna verschillende wedstrijden oj het feestterrein, waarvoor het-land van P. Struijf to aange- wezen. Da leeftijden van da schoolkindereit zullen door het onderwijzend personeel wor den nagegaan aan welken wedstrijd door ieder zal worden deelgenomen. Des namiddags staan er verschillende wedstrijden voor grooteren op het program- ma, n.l. Ringsteken op versierde fietsen voor meisjes en jongens, beneden 20 jaar hetgeen zal plaats hebben op de Kerkdijk, terwijl op het terrein sprietloopen, mastklimmen en tob- bespel zal worden gehouden alles opgeluis- terd door muziek- a Reeds eerder was vermeld dat ae lusten die bij de ingezetenen hadden gecirculeerd niet waren meegevallen. Dit bericht eischt eenige verbetering. Daar alle lijsten nog niet waren ingekomen, toen deze vermelding plaats had, zoo kan im, omdat alle lijsten bij' een zijn vermeld worden dat de finantien re" vroeg ik op een toon, zooals menschen op een I theepartijtje met elkaar praten. „Het zm hier wel lief zijn, denk ik". „Denkt u dat?" zel kapitem Meredith piot- selihg bijna heftig. „Als deze oorlog gedaan is (als het ooit zoo ver komt), dan zal ik had1 behoeven to vervatlen onder onze wande- wel nooit lust hebben een enkel dleel van ling. Den heelen tij'd kwiaim de sotto voice here innering bij mijtop (en bij hem zeker ook wel), dat ik hier gekomen was en wie het recht eigenlijk had de fcrakende eikenbladeren en het mos van Saint-Cioud met haar voeten to vertreden met haar sehoemitje, naast de bruine mlilitaire laarzen van haar jeugdigen echtge- noot! Ik hoordfe haast het tik-tak, het ritselen van de purperen kwastjes tegen het patient leer van haar theatereechoetoel. „Verduiveld! ja", zei kapitein Meredith dndeiijk, afgetrokkeai, terwijl wij voorttie- pen. „Wat zegt u?" vroeg ik heel brleefd. „Wat?" zei hij, alsof hij schrikte van mijh stem. Hij wendde zich tot rniji. „Ik zei niets, to't wel? Ik vrees, dat u mij vandaag heel1 saai vimdt. Nlatuurlijk heb ik weinig gesila- pen", zoo excuseerde hij: zich: zelf. „Ik schijn in Parijs heel slecht to kunnen slapen... Wz zei: ik eigenlijk?" „U zei: ,,Verduiveld, ja!" zei ife gedhldig, want zijn stilzwijgendheid vervoelda mij. F,n ik wist niet wat u bedoelde." „Och! ik geloof, dat ik iets bedodde", zei kapitein Meiedith, starende weg van mij dloor de nog kale lanen van takken, die in den z»- mer diepten van bladeren zouden zijin, on- doordtingbaar voor het oog. „Ik was in ge- daclrten ,,to u in dien zomer wdl1 eens Mieate gewseat? at Frankrijk weer te zien, zoo lang ik leaf Dit was niet zeer aanmloedigend voor mijin vriendelij'ke poging om een1 praatje te maken. A1 voortwandfilendle verviel ik dus ook maar weer in stilzwijgen'. Ik gelobf, dlat dit stil zwijgen verbroken werd dioor een plotseling geklepper van vleugels in het kreupelbosch naasfc ons. Uit de donkergroene touffe van klhn'op 'kwam een levetodige flikkering van zwait en wit tegen de blauwe lucht. „0 kij'keen ekster!" dep dadelijk. „Bijgeloovig, dat to u zeker?" zei1 kapitein Meredith met zijn stem zonder uitdrukking. „Is er niet een bijgeloof, dat een ekster een voorteeken to van tegenspoed;, een van vere driet?" „Ja, maar van vreugde", voegde ik er bij, plotseling, met opgewondenheid, toen ik een tweede flikkering van zwant en wit zag Vlak Iboven ons hoofd. „En diriie! Kijkl Drie, van een huwelijk!" Kapitein Meredith zei niets. Een dwaze hnmeurige man to hij toch Nu goed! 't Is miissdiien maar gelukkig. dat hij getrouwd to met iemand, die zooals ik verwacht niet overmatig opgewondien of ge- drukt zal wezen over zijn stemmingen. Ik denk, dat Miss Vera Vayne het waanschijn- lijk altijd good vindt, of haar man vroolijk en gezellig is zooals gisteren of bromi- merig zooals vandaag. Wij kwamen nlemiand tegen. Zoo dichi bij ,,Theetuin" dames Wagenaar, In oud Noord- Hollandsch costuum, Naar we vememen Zal hedenavond nog» maala de gondelvaart plaats hebben, wegens de mislukking van Zaterdagavond. Zoo is het Jubileumfeest te Broek op Langendijk al- weer voorbij. Grootsch en schitterend was de verlichting, prachtig, muziek zang en gym- nastiek, interessant de verschillende spelen, enwanklanken bleven achterwege. UIT SCHAGEN, De voetbalvereeniging Quos Ego alhier hleld Zondag op haar terrein „Hekvin" een seriewedstrijd, waar aan deelnamen H. F. C. te Hoogwoud, Excelsior te Anna Paulowna L. W. V, C. to Lutjewinkel en Quos Ego I. De match begon met Quos Ego en H. F. C. en eindigde met 10 in het voordeel van eerstgenoemde. De strijd tusschen Excelsior en L. W. V. C. had een gelijk gevolg als bij 1 en 2 in het voordeel van Excelsior. Bij de slotkamp won Quos Ego met 42 zoodat de winner eigenaar werd van de door zijn club uitgeloofde zilveren lauwerkrans. Excelsior ontving eene kruismedaille. De Luchtpost alhier hield Zondag eene wedvlucht van 's-Hertogenbosch 155-kilome ter. De duiven werden in den Bosch losgela- ten om 8.30 uur. Aankomst van de eerste duif 10.59, eigendom C. P. Oudejans; de 2de om 11 uur, eigendom van F. Grootes; de 3e 11.04 eigendom C. P. Oudejans. Voor 12 uur waren alle 27 duiven binnen. Op 9 Sept. van Weert 217 K.G. op 16 Sept. laatste vlucht van Maastricht 287 K.M., prijzen voor dezen vlucht 1 zilveren en 1 bronzen medaille. UIT HARINGHUIZEN, De zulvelfabrtek alhier betaalde van 1 Mei 1922 tot en met 30 April 1923 gemid- middeld per K.G. 9.02 cent; de wei wordt ongecentrifugeerd aan de leveranciers terug gegeven. UIT WINKEL Openbare raadisvergadering Dp 1 Septem ber. Tegenwoordig alle ledeni, uiigezondero mevi'. I ioutkooper-BoL De voorzitter opende de vergadering; die ntulbn der vorige vergadering werden geleze© en goedgekeurd1. Verschillende ingekiomen goedkeurihgen op vroegere besluiten, als bouw- en woningver- oidening, suppl. begrooting, af- en overschnj- ving, betaling uit onvoorziene uitgaven, vast- stelling vermenigvuldiging&cijfer 1923/1924, mededeeling voorloopige uitkeering op belas- tingjaar 1923/1924, werden vpor kenm^eving langenomen. Een verzoek Van den' heer K. Zdlemaker, om zijn eigendlommen te beschermen tegen de vernieling door de schooljeugd. Dit adres be- hoort bij den burgemeester en- er zijn reads nuatregelen genomen. De voorzitter deed mededeeling omtrent dea stand van het straatwerk; dat de tweede 80.000 straatsteenm zijn aangekocht en deze wel niet geheel1 in overeenstemming waren met het monster, doch met den leverander een accoord to getroffen en 100 minder to be- taald. Om aan het werk te blijven is de straat- maker aan het paardenpad' naar Lutjewinkel. Het iers'tellen daarvan gaf de heeren Kamp en Breebaart aanleiding zich emsitig te vex- zetten tegen deze wijze van uitvoerilng van hot raadsbesluit, dat zegt: „het gebruik van goeden ouden steen", terwijl het gebeurt melt stukken en brokken. De voorzitter verzette zich daartegen en zeide, dat halve steenen worden gebruikt en dat dit zeer geschikt materiaal is, te goed om te verwerpen. De wethouders Spaans en Kriek hadden ook niet gezien dat minderwaardig mateiiaal wordt gebruikt. De voorzitter wenschte een beslissinig van den Raad om al of niet zoo voort te gaan. Tot een beslissing kwam het niet, omdat de heeren Kamp en Breebaart zich daartegen verzetten; het besluit to er, d'ochi de uitvoering to verkeerd. De d'iscussie werd gesloten In het post- en telegraafkantoor fa gasleF diog aangelegd voor verwarming en de kos- Ik begreep hem niet. Vragend keek ik hem aan. „Ik ga weg", hertealde hi]. „Bc ga er van door." „Wat meemt u toch?" vroeg ik haasitig. „Ik meen, dat ik Pariis ga verlaten. Mor gan' ga ik niaar Engeland. Het to noodzakelijk. Ik kan die zaak hier niet larger voortzetien." „Die zaak? Meant u om uw vrouw weer grijza plek in de verte. Hier baadde zich al- i te vinden?" j- n;ja. Natuurlijk kan dat niet alles met brieven en zoo gedaan worden. Ik steek more gen over naar Bhythy". Ik keek "hem met verbazimg aan. Ik was ibegonnen mijn metgezel te verge- ten, zooals men- soms doet te mid'dd van schoone- of treffende natuurtooneelen. Maar nu schenen de ruischende bosschen, de hd- dere ludht, de halfverborgen dorpjes aani mijn gaat groot 500.gelegateerd door wijlen Me}. Aagtje Veldboer, wed. J. Blankendaal. Door den veehouder Jb. Pater te Alk maar Is ter secretarie aangifte gedaan dat onder zijn vee, loopende op een stuk weiland, ;elegen in de gemeente Bergen, mond- en Tauwzeer is geconstateerd. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Zaterdag, 2e feestdag. Alhoewel het weer zich to morgens drd- gend liet aanzien, zoo brak toch ten tijde dat de feestelijkheden begonnen het zonnetje door, en werd het fraai weder, Allereerst vond sprietloopen plaats door jongens boven 16 jaar; prijzen 4, 3, 2, en 1 gulden. Uitslag: Eerste prijs M. van Zui- dam, 2e prijs T. Gootjes, 3e pr. Karel, (de Tongaar) 4e pr. Cor Smit. 24 deelnemers. Mastklimmen 16 deelnemers, hieraan na- men ook gehuwden deel. Na vele beproevin- gen modit het den heer M. van Zuidam ukken een kistje sigaren van boven af te en. D. Dekker een flinke worst, F. de Jong een fijne ham. W. Leegwater een porfefemlle, en J. Kloa een horloge. Balrijden op fietsen, meisjes van 1217 aar, 35 deelneemsters prijzen cadeaux. Mej. N. Wagenaar le prijs, T. Kok 2e prijs, G Pasterkamp 3e prijs. Hardloopen met hmdernissen 40 deelne mers jongens van 1216 jaar. Eersfe prijs 150 Meter 31 sec. A. v. d. Welle een porte- feuille. J. Huibers 34 sec, portemonnaie 2e prijs. S. Dirkmaaf 35 sec. vork en lepel (ge-< ro-zilver) 3e prijs. Hierna kreeg men te zien een motorrace met hindemissen door de Langedijker Motor- club en ringsteken per motor, door dames op de duo. Prijswmnaars van de gevelversienng wa ren K. Wagenaar Gz. le prijs. H. Paster kamp 2e, Wed. J. Dirkmaat 3e, G. Geus Az. Voor Tulnversiering W. Jzn. Dirkmaaf le prijs, L. Pasterkamp 2e; Schoonenberg. 3e; G. Glas Azn. 4e: Voor groepen, het gedeelte op het Zuidetn" de van het dorp, 4e prijs, gedeelte vanaf pol- derbrug tot Schouten le, het gedeelte op 'f noordeinde van het dorp 2e; Sluiskade 3e. 'E>e gondeloptocht welke om 8 uur s avonds zou plaats vinden, to gedeeltelijk door het weer verongelukt, slechts van af de veiling tot noorderbrug westzijde, en retour Oostzijde werd afgelegd1, waama men weder vluchten moest naar de veiling. Dit was zeer jammer, daar het een prachtig schouwspel was. Gesymboliseerd waren het schip „De Halve Maan" „Venetiaansche Gondel', „Theethuin", ,,Wieg", de „Watergeuzen" en eene „Zwaan" bespannen voor een klera scheepje, model toogje deze laatste meer ter opluistering. Zij werden1 getrokken door 2 motorschuiten. De eerste prijs verwierf den heer A. ter Bruggecate met „De Halve Maan", tweede prijs, de heeren A- Glas en Jb. Slot met ae ..Venetiaansche Gondel", derde prijs, de Parijs en zulk een volkomen eenzaamheid! Plotseling kregen wij een verrassing, zoo als wandelaars in een bosch wel meer 'ondiere vinden. Wij waren een laan en struikgewaa doorgeloopen, nu ikwamep wij op een' open plek. Een kleine doorgang mat een met mos bedekten boomstara en dwars doorheen en een kijkje tiia'ar beneden, waar wij een vriendelijk, landelijk uitzicht hadden op tuinen, vroolijke roods daken en witte huizen. Parijs was een les en straaldle in het licht, de levende belofte van1 de lente, nog een weinig vexlborgen lente, die pas om het hoekje 'kwam kijken; heel stil- letjes en wachfend op eeh' wenk om de heele wereld1 te maken tot een rozentura t Ik hoorde de stem van kapi'teini Meredith vlak boven mij, wader afgetrokken mompelen „Verduiveld, ja!" En toen: „Nteen, wait kan het mij schelenEn toen met meer gevoel in zijn stem, zei hij: „Sommige dingen schijnen 'n afschuwelijke verwoesting." „Wat voor dingen?" vroeg Ik, hei oog go- vesftigd op het dorpje als uit een' tooverlamd van roode daken waar een licht blauw rook- wiolkje uit opateeg. „Walt meent u met een verwoesting kapitein Meredith?" „Och, ik weett het niet," zei hij. Ik meen" Mj sprak wat langzamer, „ik meen ik denk dat ik al die aardige Heine Fransche dorpjes bedoelde, jutot als dit dbrpje, die verwoest zijn, weggevaagd1, ineengestort als een kaare ten huisje van een kind. Toen wees hij met zijn «tok op den omge- worpen boontotam en zei „WMlen we daar! even gaan zitten. Ik heb u iets te vertellen". Op zijn onverwadhte manier wenddle hij zich tot mij en' zeide haasitig: „Ik ga weg moet u weten." voeten1 uit mijn bewustzijn te verdWijnen. Maar duiaelijker werd ik mij bewust de nabijheid van- dien jongen man in't khaki die naast mij zat op den bootasitlam, zijn heldier, bleek, ernstig gezichf. „Gaat u naar Engeland?" herhaalkJe ik. „Maar het was afgesproken dat wij: nog een dag of hen' in Parijs zouden blijven voordat wij terugkeerden. En uw familie, mijnheer Meredith „Zij hebben er niets mee te maken. Zij hoe ven niet weg. U wilt zeker wel bij hen blij ven", verklaarde hij. „Maar ;ik ga morgen weg. Ik moet mijn zaakwaamemens spneketi. Ik moet (Map, Map, Hap met zijn stok in de dorre bladeren' voor hem). Hij ridhtte zi'dh op en sprak met krachtiger stem: „Ik moet er ieto aan dioen. Verduiveld1 ja (Wor?t vervotgd.) ■4 "l 1 1U mam A-nllrinl ./-llrtifiill 17"

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 5