DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Het Regeeringsjubfleum van de Koningin No. 211. Hondord yigf en twintigste Jaargang. 1923. YRIJDAG 7 SEPTEMBER Dit mtmmer bestaat utt 2 Maden Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. lonnementsprijs bij vooruitbetallng per 3 maanden voor Alkmaar 2.— franco door tfebeele Rijk /2.50. Afzonderlljke en bewljsnummers 5 cents. WW1 PRIJS DER OEWONE ADVERTENTlfiN: Per regel /0.25, bij groote contracten rabat. Qroote letters naar plaatsrulmte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h HERMs. COSTER ZOON, Voordam C9. Directeur: G. fcL KRAK. Telef.nr. Adn^nistratie 3. Telefoonnr. ReiJactie 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteur: TJ. N. ADEMA. Buitenland. HET CONFLICT TUSSCHEN ITALIe EN GRIEKENLAND. Naar verluidt zou de kwesfie der competen- tie van den Volkenbond inzake het conflicr, met toestemming en zoo mogelijk op initiatief van Italie, naar bet internationaal bof van justitie moeten verwezen worden. Dit standpunt schijnt in den raad de over hand te hebben en feitelijk zouden alle kden er zich bij aansluiten In Fransche kringen is men van,1 oordcel, dat er geen onmiddellijk dreigend1 oorlogsge- vaar bestaat. De Volkenbondsraad en de ge- zantenraad zijn voortdurend met elkaar in conact. Ofschoon te Londen nog geene offi'deelie be- richten1 zijn ingekomen aangaande de verhan- delingen op de vergadering van den Riaad van den volkenbond. die gisiteravondi te Ge neve gehouden werd, geven persberiehten te kennen, dat de Raad, waarbij de Italiaansche gedelegeerde, Salandra, aanwezig was, zijne onmiddellij'ke werkzaamheden beperkte tot het geven van eenige adviezen aan den Raad van gezanten betreffende den grondslag eener regeling aangaande de schadeloosstelljngen, welke de Grieksche regeering moet betalen wegens den moord op Italianen op Grieksch grondgebied. Naar men zich herinnert, werd dit deel van het probleem ter hand genomen door den Raad1 van gezanten, die zich in veiv binding heeft gesteld met de Grieksche regee ring. De Raad van den Bond was in kennis gesteld van hunne verhandelingea en gisiter- avomd diende Quinones de Leon een onhverp in van den tekst voor het antwoord aan de gezanten en daarover hadl eene bespreking pfaats. Er bestaat weinig twijfel, of alle stap- pen waartoe de Raad van den bond zal be- sluitcn, de medewerking der Britsche regee ring zullen ondervinden. Dit is in overeen- stemming met het gedurende het geschil te kennen gegeven standpunt, dat bet gezag van den bond moet worden gehandbaafd. Of schoon de achtereenvolgende ontwikkelingen er toe hebben bijgedragen, het geschil tegen te gaan, wordt opnieuw uitdrukkelijk verze- keru, dat het hoofddoel ontwijfelbaar is, Met den grootst mogeliijken spoed1 eene billijke en vreedzame regeling van het prolbleem tot stand te brengen In den boezem van den Raad van den Vol kenbond heeft het denkbeeld, de competen- tiekwestie inzake het Italiaansch-Grieksch ge schil aan het hof van intern ationale justitie voo-r te leggen, de overhand Paul Heymans, de Belgisdxe gedeleg)eerde bij den Volkenbond), heeft uit Brussel orders ontvangen het Engelsche standpunt in zake het Grieksch-Italiaansche conflict te steunen. Het Engelsche vakvereenigingscongres, in Portsmouth gehouden, heeft een1 motie aange- nomen, waarin de palitiek van Engeland om het Grieksch-Italiaansch geschil door den Volkenbond tot oplossing te brengen, krachtig wordt ondersteund Opdat de Grieksche vloot niet in aanraking zal komen. met de Italiaansche vloot, is aan eerstgenoemde vlOot last gegeven, zich in de golf van Volos aan de Aegei'sche Zee terug te trekken. Volgens de meening in dlplomatiefce krin gen beteekent dit dat Griekenland zijn sys- teem om alarm te slaan voorzet, wetend dat het zich onttrekt aan zijn verphchtingen en het spook van het gevaar van oorlog zwaai- end. die niet in de verste verie in Italae's be- doeling ligt. Telegrammen uit Janina constateeren een groote beweging van Grieksche legerbenden op de grens van Epirus, waaronder de be- ruchte hoofdman Vassilievas, die zich bij Phi- liates bevindt, en het bendehoofd Styliares, die zich bij de brug van Berath ophoudt. DE AARDBEVING IN JAPAN, Draadloos wordt uit L^aheld gemeld dat uit het telegram1 van den Engelschen consul te Kobe, blijkt, dat volgens ooggetuigen de schade. in de wijken te Tokio, waar de offi- neele gebouwen en kantoren staan, niet zoo groot is als men tot heden toe dacht. Verscliei- dene i egeeringsgebouwen, ook de Britsclie of- ficieele gebouwen1, zijn intact De berichteil ten aanzien van de buitenlanders te Tokio nun bemoedigend. De inkomende berichten blijven de totale verwoesting van Yokohama voor tweederde bevestigen. De gezant van Japan te Parfjs heeft van den minister van buitenlandsche Zaken te To- l io een telegram ontvangen, dat mededeeling bevH betreffende de catastrofe en zegt dat hvpfderde van Tokio is vcwoest, de ambas- sadps van de Vereenigde Slaten, Frankrijk en Italie en de legatie van China zijn afge- brand1. de schade te Yokohama en Kamakoera aangerichf groot is, en het arsenaai te Yoko- soeka is verwoest. Volgens een schatting van admiraal Hen- rmon. den bevelhebber van de Amerikaan- offers te Tokio en Yokohama 250.000 aan offers te Tokio en Yookohama 250000 aan dooden en 450.000 aan gewonden, terwijl in de aodere geteisferde gebieden het aantal slachtoffers 300 000 zou beloopen. Uit Osaka wordt de dood gemeld van Paul Deiardin, den Franschen consul-generaal te Yokohama. De Fransche consul te Kobe meldt den dood van den Italiaanschen gezant. De Duitsche gezant; dr. Solf, is met zijn kinderen geredl- Mevrouw Solf is in Duitsch- land. A1 het goud1 en alle effeeten van de Bank van Japan zijn gespaard genleven. De toestand te Tokio verbetert. De water- leidmgen zijn overal en de verlichting is in vicr dustricten herstdd Zes slagschepen, ge- ladeu met levensmid'delen, zdjn te Yokohama en Sjimagawa aangekomen. De keizerijke universiiteit te Tokio kondigt aan, dat het centrum der aardbevingen Zater- dag en Zondag twee-en-zeventig mijl tea Ziuden van Tokio, midden, in den Oceaan lag Een vertraagdi telegram uit Tokio schat lid aantal dooden daar op 500 000. De autoriteiten van Chiba in den Noord- oosthoek van de baai van Tokio melden hea ontstaan van een nieuw eiland ter hoogte van het schiereiland Izoe. Gevreesd wordt, dat mcer dan tienduizend bewoners omkwamen toen het eiland Oehima overstroomd werd1. IN BEZET GEBIED. Te Essen en Welter hebben botsingen plaat3 gehad tusschen stakende mijlnwerkera en de politie. Er zijn verscheiden gewonden. Volgens de „FrankfZtg zijn te N'eustadt, in den Palts, een bejaard Amerikaan en een Amerikaansche vrouw, toen zij; naar Ameri- kaansche gewoonte den1 spoorweg wilden oversteken, door de Franschen gearresteerd en op de wacht wreed geSlagen en geschopt, zoodat zij vrij emstig gewond werden. In Habighorst is door de Fransche bezet- tingsautoriteiten meegedeeldl, dat bijaidien mijnwerkers en ambtenaren in het vervolg weigeran voor de Franschen te arbeiden. ook 'de bij de mijnen gevestigdle nachtverblijven der arbeiders bezet en de bewoners eruit ver- dreven zullen worden. Voor eenige dagen werd ook de bedrljfs- raad der mijnen Victor en Ickern door de Franschen in hechtenis genomen. Over de onderhandelingen tusschen de sjm- dicalisten en de Fransche auitoriteiten inzake den arbeid in de mijnen meldt de communis- tische „Arbeiterztg,." van Gelsenkirchen, dat de Franschen aan de Duitsche mijnwerkers de volgende eischen steldende bedrijfsraden moeten hun werkzaamheden stopzetten; een voldoende aantal beambten moet zich mel den. om onder Fransche regie te werken; 40 procent der productie moet aan de Rijnland- commissie voor hersteldoeleinden. worden af- gestaan. De Duitsche regeering heeft mondeling ge- protesteerd tegen1 de verordening van de Rijn- landcommissie, waarbij deze zich het recht toekent, vacante ambtenaarsposten te bezet- ten. «m officieel schriftelijk piotest zal Vol- gen. TREINBOTSING IN DUITSCHLAND. Gistemacht tusschen 3 en 4 uur ia tusschen Wunstorff en Hannover een trein van Dres den op dien van Keulen gereden. Er zijn drie wagons vemield1 van eerstbedoelden trein, terwijl van den anderen alleen de locomiotief en dc goederenwagen beschadigd werden. De trein uit Dresden was de Holland-ex press, waarin vele Nederlanders zaten, zoodat het geen wonder is dat ook onder dezen slachtoffers voorkomen Er waren gister reeds vijf gedoode Nederlanders te voorschajn gehaaldl onder wie twee dames. In totaal zijn gister 18 lijken, waaronder van zes dames, tusschen de ineengedrukte wagons gevonden. Dertig gewonden, waarbij1 verechillende zwaar gekwetsten werden naar het ziekenhuis te Hannover gebracht. De oorzaak van het onigeluk schijnt die Vol gende te zijn: De Nederlandsche sneltrein stopte ongeveer 200 M. buiten het blokhuis Lohnde. om onbekende redenen. Het onder- zoek zal moeten uitwijzen, waarom1 de treia gestopt heeft. Eveneens is onbekend, waarom men in Seelze den D-treih naar Keulen, die ongeveer 10 minuten later het station passeer- de, heeft doorgelaten, voor de Hollandses trein het blokhuis Lohnde gepasseerd was. Toen de machinist van den EWrein naar Keulen de brug over het kanaal ongeveer 1 K M voorbij het station SeelZe gepasseerd was. zag hij den stilstaanden Nederl'and'schen trein Hij, remde onmiddellijk zoodat de bot- sing niet met volte kracht geschiedde; anders zou het ongeluk nog veel emstiger zijn ge- weest De locomotief van den Keulschen trein lien op den laatsten wagon van den Holland- schcn trein. die gehed in den voorlaatsten wacen werd geschoven. Alle personen, die in dozen tweeden wagon hebben gezeten, zijn gedood1 of gewond. Hulptreinen uit Hannover en Wunstoi? wa ren spoedig ter plaatse, evenals verplegend -vrr/vned uit See'ze en1 Hannover. EEN AMERIKAAN OVER HET DUIT SCHE SCHADEVERGOEDING SVRAAG- STUK Uphan1, een invloedrijik republikeinsch lei- der, die onlangs uit Europa is teruggekeerd, is voornemens Coolidge te vragen tusschen- beide te komen om een uitweg te vinden uit de impasse der schadevergoedingskwestie Hij wil een Amerikaansche commissie benoemd zien ter bepaling wat Duitschland kan beta len. Wanneer het bedrag eanmaal zal zijn vastgesteld, moet Frankrijk worden gevraagd het te aanvaarden en moet bij weigering Frankrijk terstond worden verzocht zijn schutd aan.1 Amerika te voldoen. KORTE BERICHTEN. Te Limasol, een kleine zechaven aan de Zuidkust van Cyprus, zijn, volgens de En gelsche bladen, arie aardschokken gevoeld, lomtrent de gevolgen ia nog niets bekend1 Een oflcied communique mddlt uit Me- lilla, dat bij een ontploffing van granaten op den Spaanschan post Tyziazze in Marokko een luitenant en een korporaal werden gedood en vijf soldaten gewond. De Koninklijke famUie naar den Stads sckouwburg, De groote plechtigheid van den avond; het uitrijden van H. M. de Koningin met dien be- roemden gouden koets naar den Stadsschouw- burg had reeds urea tevoren een enorme menschenmassa op de been geroepen, die zich in de omgeving van het afgezatite Dam- plein verdxong. En alien wachtten in span ning het oogenblik dat Hare Majesteit met Haar Moeder, Gemaal en Dochter het paleis zouden verlaten om plants te nemm in dien koets. In steeds stijgende spanning keek het publiek toe. De Damtribune was een deinen- de menschenzee, terwijl van de gebouwen in den omtrek geen venster onbezet was. Einde- lijk acht uur, een langgerekt gejuich. De Ko ningin, gevolgd door Hare Moeder, het Prin- sesje en ten slotte Prins Hendrik verliet het paleis en bestegen den "ouden koets. Naar -alU le kanten boog de Hooge Vrouwe, vriendelijk wuifde het Prinsesje, beiden goed1 zichtbaar in het inwendig electmch verlichte rijtuig. Langzaam zette de stoet zich in beweging, in de richting van de Mozes en Aaronstraat, luide toegejuicht door de ontelbare, tot een compacte massa ineengedrongen' menschen massa. Reeds vroeg was een aanvang gemaakt met de afzetting van den weg waarlangs de stoet zou gaan. In dichte drommen stondea de menschen laags de N. Z. Voorburgwal, Leidsche straat en op het Leidsche Plein. Een gejuich ging op toen de leege gouden koets langs de Voorburgwal naar het Paleis reed om de -vorstelijke bezoekera te halen. Later werd begonnen met de afzetting van het Leidsche Plein aan de zijde van de Leid sche Bosch jes. Te laat, want toen 0m1 onge veer half acht met dit afzettings-werk begon nen werd kon de politie de menigte niet meer tegen houden. Van achteren werd geweldig opgedrongen en langzamerhand kwam de massa verscheidene meters vooruit. Een ke- ten van agenten, politie te paard en militaire ruiters trachtten tevergeefs het vooruitdrin- gen tegen te houden en de rijweg werd lang zamerhand angstwekkend nauw. Daarbij liet de stoet geruimen tijd op zich wachten. Door het diingen en duwen van voren en van ach teren vielen vele der wachtenden in onmacht. De geneeskundige dienst liet een vierta! auto's aanrukken, die alien in gebruik geno men moesten worden. De oorzaak van het op- dringen lag voomamelijk in het feat dat ver- zuimd was een weg open te houden voor schouwburgbezoekers die te voet voor de zei- de van de Leidsche boschjes kwamen en zich door de menigte moesten heendringen. Ver scheidene hunner gelukte het na veel moeite zich door de menigte heen te worstelen, dik- wijls ten koste van hun avondtoilet De men schenzee bleef deinen, tot de stoet voorbij- kwam. En toen stond ze stil, maar er was nog juist genoeg van den weg vrij om het voorbijtrekken van den stoet mogelijk te ma- ken. Langs den geheelen weg ging een spon- taan gejuich op toen de gouden koets pas- seerde en op verscheidene plaatsen werd hef Wilhelmus aangeheven. In het portaal van den Stadsschouwburg werd de vorstelijke familie ontvangen door burgemeester B. de Vlugt en de wethoudera J. ter Haar Dr. I. H. J. Vos en F. J. S. M Wierdels. De zaal was met groen versierd. Onder de zetels van de koninklijke bezoekera was een versiering van witte lelies en daar- onder preikte het Amsterdamsche wapen in bloemen. Ook boven de loge waren witte le lies aangebrachi In dien Stadschouwburg was een select pu bliek. Toen de Koninklijke Familie om lcwart over acht de voqr Haar bestemde Loge bin- nentrad, verhieven alle aanwezigen zich van hunnen zetels en werd het Wilhelmus ge- speeld. De Koningin was gekleed In het wit en droeg een hermelijnen stola, de Koningin- Moeder had een perle-gris toilet met zwarte tule ami en droeg een witte weduwe-kap. De prinses droeg een witte jurk en de Prins was gekleed in admiraals-uniform. De beide Koninginnen waren getooid met schitterende diademen. Prmses Juliana was nu voor de eerste maal in den schouwburg. Enkele tafreelen uit de Gijsbrecht werden door het gezelschap van Dr. Royaards ge- speeld en na de pauze werd een stuk opge- voerd door de samenstellers Charivarius en Annegieter getiteld: ,^ondom de Kronings- linde^ De voorstelling was eerst om lewari over elf geeindied. Door da Wethouders werd de Koninklijke Familie weer uitgeleide gedaan. De terugtocht in den gouaen koets was werkelijk imposant. Tienauizenden en nog- maals tienduizenden stonden langs den we; geschaard en spontaan werd herhaaldelij bij het voorbijtrekken van de prachtige koets het „Wilhelmus" gezongen. Zelden zagen wij zoo'n geestdriftig pu bliek, dat zich niet alleen uren had opgeof- ferd om ook iets van het sprookje te kunnen zien, maar onvennoeid en met een niet te beschrijven enthousiasme de Koninklijke Per sonen toejuichte. Om half twaalf was de Koninklijke Fami lie weer in het Paleis teruggekeerd- In de enorme drukte zijn tientallen men schen flauwgevallen. Provinciaal NIsptts UIT OUDKARSPEL. De nieuwe raad was Dinsdagavond in vol- tallige vergadering bijeen. Door de heeren Bregman, Jb. Kroon, P Kroon en P. Groen werd de eed, door de hee ren Bakker, Paarlberg en Kostelijk de belofte afgelegd, waama de voorzitter ae heeren fe- liciteerden hoopte op een prettige samenwer- king. Als wethouders werden gekozen de hee ren Jb. Kroon en D. Bregman, waarvan de laatste als le wethouder zal fungeeren. Na lezing der notulen wees de heer Bakker op de onvolledigheid van zijn antwoord aan den heer Hart, terwijl de woorden van den heer Hart volledig in de notulen waren opge- nomem. De voorzitter beloofde aanvulling. Van het gemeentebestuur van Alkmaar was een schrijven ingekomen, dat aan het Handelsonderwijs twee leerlingen uit deze gemeente zullen deelnemen. De kas bij den tijdelijken ontvanger klopte met de boeken. Er was in kas 1061.65%. De voorzitter denkte de heer Reinders voor de wijze, waarop deze zijn tijdelijke taak ver- vuld heeft en stelde voor in verband met het extra werk, boven het salaris berekend naar 200 gulden een gratificatie toe te staan van 100 gulden, zoodat het totaal 300 gulden wordt. Algemeen goedgevonden. Een verzoek van de geitenfokvereeniging om subsidie werd tot de begrooting uitgesteld. Van den cafehouder Kuilman was een ver zoek ingekomen om de kennis een week uit fe stellen, omdat deze gelijk valt met de feesten te Schagen, wat voor hem schade tengevot- ge heeft. Na vrij; breedvoedige bespreldng werd op dit verzoek met 52 stemmen afwijzend be- schikt, voor a 1 omdat men vreest anders in conflict te zullen komen1. Voor het verzoek stemden de heeren J. Kroon em C. Paarlberg. Aan de orde kwam het aangehouden schrijven van den heer de Wijn in verband met het vervolgonderwijs. De voorzitter stelde voor aan den heer de Wijn te verzoeken den lesrooster vast te stel len, zooals deze door hem was aangegeven en dan te zien hoewel leerlingen er zullen ko men. Vrij1 zeker, aldus de voorzitter, zullen dit er meer dan 15 zijn, doch mocht het on- verhoopt slechts een enkele zijn, dan kan al- tijd nog een andere beslissing genomen wor den. Na eenige bespreking ging de raad er mee acooord om in dezen geest het punt op te dragen aan B. en W., die dan met het hoofd1 in overleg zullen treden. Door B. en W. werd voor lid van het arm- bestuur de volgende aanbeveling opgemaakt 1D. Bregman, 2. C. Paarlberg. Met 4 van de 7 stemmen werd de heer Bregman geko zen. Als leden van de gascommissle werden ge kozen de heeren Jb. Kroon en P. Kostelijk, die beiden de benoeming aannamen. Aftre- dend waren de heeren Hart en Paarlberg. Als plaatsvervangers werden gekozen de heeren D. Bregman en P. Kroon Jbz. Aftredend waren de heeren de Groot en Bakker. De voordracht voor zetter werd als volgt opgemaakt. 1. P. Kostelijk, 2. P. Kroon. In de commissie voor de landerijien werden ikozen de heeren P. Groen, P. Kroon en P. bstelijk. Daama sluiting der vergadering. UIT OUDE NIEDORP In verband met het 25-jarig Jubileum van H. M de Koningin vierdle Oudie Niedorp j l. Woensdag feest. 's Middagis werden d'oor de school kinderen venschillende wdstrijden gehouden, met den volgenden uifcslag: 1. Houtjes rapen, jongens van 6—9 jaar: le prijs Jacob van der Kuil, 2e prijs Pieier Kuiper, 3e prijs Jan Kooijman. 2. Zaldoopenjongens van 8—9 jaar. le pr. Cor Bakker; 2e prijs Pieter Mijts, 3e prijs Lourens Fijma. 3. Hoepelen met hindemissen: jongens van 10613 jaar. le prijs Nico HeUeman, 2e Cor Beets- 3e Jacob die Boer. 4. Bal op een bordje: meisjea van 67 j. le prijs Corrie Rootjes; 2e Marie Kriller; 3e Jannetje Muldler 5 Ba over touw gooien meisjes van 8—0 jaar le prijs Gerdia Woutman; 2e Kara Bart; 3e Corrie Rempt. le 3e Deze wedstrijd welke opgeluisterd werd door muziek, gegeven door „Crescendo", mu- ziek is bij zooiets ten1 eene maal onmisbaar, hadden een heel aardig verloop. Hierna ging men in de heel aardig versler- 'de kolfbaan van den heer T. de Jong, en wer den de prijzen uitgereikt door den Voorzitter dor feestcommissie den heer F. Woutman. Deze heer was zijn taak waardig, elk kind kreeg een1 toespraak in't kort. Met de kinderen werd gezongen en werden zij onthaald op koek en hmonade. Ook werd het woord nog gevoerd' door den heer Burgemeester, en werd aan ieder kind vanwege het gemeentebestuur een ge- denkplaat uitgereikt. 's Avonds werd' mee feest gevierd door de grooten. Om acht uur werd1 de kolfbaan geheel ge- vuld, en werd1 eerst het woordi gevoerd door den begaafden spreker de Voorzitter der Feestcommissie. Daama sprak de Burgemeester een toepas- salijlk woord tot de feestvierenden. Vervolgens werd de avond volgebracht door voordrach- ten, zang en muziek, alles ten beste gegeven door verschillende dames en1 heeren. Dat een en ander in de smaak viel bewees wel de stilte en het daverend applaus dat hen ten deel viel en werd dan ook volop geaoten. Diep in den nacht sloot Voorzitter, nadat de heer Liefhebber hem dank had gebracht voor zijne leiding, en ook tot de andere com- misrieleden en medewerkenden1 een woord van dank had gericht, met dlank aan alien die dezen avond zoo gezellig hadden gemaakt het offidede gededte, en1 werd overgegaan tot dansen1 UIT WTERINGERWAARD. Door het bedanken van den heer H lim- pera als raadslid is nu no. 4 der V. D. lijst aan de beurt n.l. de heer H. Slikker. De heer H. Koster, die },L Dinsdag tot wethouder werdl gekozen en de aanvaarding 24 uur in beraad wilde houden heeft die be noeming aangenomen. UIT ZUIDSCHARWOUDE. Vergadering van den nieuwen Raad 0] Dinsdag 4 September, dies avonds half ac De weder gekozen raadsleden en het nieuw gekozen raadslid J. du Burck werden de eeden en beloften afgenomen. De voorzitter wenschte de heeren geluk met hun verkiezing en hoopte dat zij steeds de belangen van de gemeente zullen dienen. De notulen, die ter visie gelegen hebben, •werden goedgekeurd. De benoeming van twee wethouders had ten gevolge dat de heer J. Kroon met 4 st. gekozen werd, terwijl op de heeren Kramer ten Bekker respectievelijk 1 en 2 stemmen wer den uitgebracht Als tweede werd de heer Bekker gekozen, eveneens met 4 stemmen, terwijl op den heer Berkhout 2 en op den heer Kramer 1 stem werd uitgebracht De voorzitter herdacht de aangename sa- menwerking met genoemd gekozen heeren en feliciteerde hen dan ook. Verkiezing van 2 afgevaardigden voor de commissie der lichtbedrijven. Na twee vrije stemmingen werd de heer Kroon met 5 en de heer Kramer met 3 st gekozen. Aan deze laatste stemming namen de heeren Bekker en Kramer niet deel, daar tusschen hen een herstemming plaats vond. Als plaatsvervangers werden de heeren Berkhout en Bekker gekozen. De vastgestelde rekening van 1922 Is na- gezien door de heeren Berkhout en Kramer. De inkomsten bedroegen 80.954.8334, de uitgaven f 80366.93, alzoo een saldo van 587.9034. De raad kon zich hiermee geheel vereenigen, zoodat de rekening aan Ged. Sta- ten aangeboden kon worden. Genoemde hee ren brachten ook een verslag uit van het Burgerlijk Armbestuur. De ontvangsten wa ren 3242.7834, de uitgaven 3725.33, al zoo een tekort van 482.5434. De voorzitter dankte de heeren hiervoor. De voorzitter deelde mede dat de klok ge- goten is en Donderdag klaar zal zijn. Van Ged. Staten is de goedkeuring inge komen op de volledige terugvordering van pensioen voor de gemeente-ambtenaren. Van de commissie voor de jubileumfeesten is een dankbetuiging ingekomen voor de toe- gezegde subsidie. Ingekomen is een adres van de herbergiera om het tapverbod en de tien uur sluiting te doen opheffen, daar volgens adressanten hier steeds waardig feest gevierd wordt Een te- genvoorstel is ingekomen van het Langedij- LKMAARSCHE COURAN

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 1