De EI?.*rcr-:?i;rn, «o abtehLne -as tea Stuttgartsclie tab lek apart t>p het cogen- blik de kroon. Men behoeft ze niet meer op te winden. Zii werkt electrisch op elk stop- contact en gee ft tret baar zilveren naalden en gelijkmafigen gang hot geluid op onberis- pelijke wijze weer. Xvanneer de plaat afge- ■draaid is schakelt de machine zich zelf weer uit. Het spreekt vanzelf dat de firma Keg in hoofdzaak haar cigen thee etaleert. De goe- de hoedanigheden van Keg's thee zijn ha- tuurlijk algemeen bekend en dat men met de theepakjes fraaie dtalages maken kan heeft de firma thans in haar winkel in de Lange- straat bewezen. De firma Kokkes heeft als steeds het beste op het gebied van taartjes, chocolade, fon dants er»z. tentoongesteld. De naam Kokkes roept zooveel heerlijke herinneringen wak- ker, dat wij een nadere omschrijving van alle hier tentoongestelde lekkernijen zeker wel achterwege kunnen' la ten. Voor den heer Fcijen is het dtaleeren veel moeilijker. Schoenwerk leent zich daar min der goed toe, maar als men desalniettemin toch met dat schoeisel een fraai geheel weet te vormen komt dem etaleur zeer zeker een extra woordje van lof toe. Een gekroonde W van goudsbloemen trekt hier de aandacht. Dat de heer Uenesch bijzonder mooie 6talages heeft spreekt vanzelf. Daar staat hij altijd voor bekend. De dames-japonnen, mantels en bontwerken, alsmede de fraaie stoffen en hoeden leenen zich er dan ook bijzonder voor een smaakvol geheel te ver- krijgen. De heer Elzas geeft een overzicht van de groote verscheidenhei'd van fraaie vul- en petroleumkachels benevens huishoudelijke artikelen die er in zijn zaak te koop zijn. De aiidere Stalageramen geven een keur van meubelen in bijzonder groote sorteering. De heeren-mode-artikelen van den heer De Haun zijn door den eigenaar zoo keurig gerangschikt dat men onwillekeurig even stilstaat om de pracht-collectie hoeden, das- sen en overhemden enz. te bewonderen. Daarnaast trekt de winkel van den heer Van der Horst de aandacht, niet het minst door een fraaie reproductie „Moeders Lied" geheeten. Vele kunstvoorwerpen, reproducties en andere wandversieringen maken de etala- ge tot iets buitengewoons. Dat de heer Trijbetz mooi 6tal'eeren kan is algemeen bekenid. Trouwens, als voorzitter van een der middenstandsvereenigingen moet hij natuurlijk ook het voorbeeld geven. Biedt het e£ne etalageraam een fraaie collectie kamermeubelen, het andere leert hoe een moderne heerenkamer er moet uitzien om bijzonder fraai en tevens gezellig te zijn. De hier tentoongestelde boekenikast met schrijf- bureau zal menigeen in stilte wel een plaat- sje in eigen huis toegedacht hebben. De heer Ben Kuiper etaleert in het bijzon der met wit-goed. Daar valt wel wat mee te bereiken, vooral als men, zooals de heer Kui- per dat doet, het wit op kwistige wijze met oranje-versiering afwisselt. Dat de firma Meijer iets fraais brengt spreekt vanzelf. In de Halagekasten harer magazijnen prijkt een schitterend wit gelakt slaapkamerameublement en is een groote sorteering dekens en matrassen tentoon ge- steld. In de kleedingzaak prijken fraaie da mes-japonnen en mantels waartusschen hier en daar moderne stoffen tot bewonderen en koopen nooden. Memoreeren wij ten slotte dat de heer Philips een buitengewone groote sorteering bonbons, suikerwerken en gebak etaleert dan willen we in de Huigbrouwerstraat nog de aandacht op een bijzonder fiaaie etalage vestigen. Dat is die van den heer Bosseri. Wat daar verkocht wordt leent zich al bijzonder voor 6taleeren en het is dus geen wonder, dat van kunst- en siervoorwerpen, rookstellen, me- dailles, tin- en koperartiicelen, kristal en ta- felzilver een fraai geheel gevormd is. Op de Last trekt allereerst het Witte Iiuis van de firma Ctoeck de aandacht. Ruim gesori'-erd zoonls gewoonlijk prijkt daar thans een prachtcollectie hecreu- en kinderkleed'ing, confectie en naar maat, ter- wijl fraaie en degelijke stoffen van een groo te keuze getuigen. Op het gebied van regen- jassen is de firma ook ruim gesorteerd. Heel aardig prijken de talrijke oranje-boomen tus- schen het in de etalages tentoongestelde. Mej. Brasser etaleert ondexgoederen en bewijst dat er op dat gebied in vorm, kwali- teit en prijs nog heel wat ver&chii is. Haar kindertruien trekken niet het minst door de billijke prijzen de aandacht. De heer Kueter die tusschen twee haakjes zijn raad&el-letter z<56 hoog gehan- gen heeft, dat bijna niernand ze opmerkt schijnt toch graag voor een deelnemer aan de winkelweek aangezien te worden. Hij heeft althans bijzonder werk van zijn etalages ge- maakt en bewijst diat er op het gebied van electrische artikelen een groote verscheklen- heid kan geboden worden. In Corefs magazijn vindt men als ge woonlijk een uitgebreide collectic sportartike- len en reisbenoodigdheden. Het geldt hier inderdaad een1 winkel waar men niet lieht te- vergeefs om het een en ander zal vragen. Men staat verbaasd over de groote sortee ring van de meest uiteenloopende artikelen. Dat de heer Burger een gerenommeerd banketbakker is bewijzen zijn smaakvolle eta lages. Luxe doozen in fraaie uitvoering, be nevens een uitgebreide collectie beerlijkheden op room-, chocolade- en vanille-gebicd trek ken hier de onverdeelde hewondering der voorbij gangers. In Kliinnents rijwielroagazijn kan men heele fietsen, maar ook alle onderaeelen, be nevens laniaarns, pompen, bellen, enz. koo pen. Ook in het naaimachinevak blijkt de heer Kliinnen goed thuis te zijn en waar zijn prijzen ais zeer laag bekend staan, is het geen wonder dat zijn etalages thans vele fcij- kers trekken. De heer Van der Pel heeft zfin zaaJc „tn de Banaan" genoemd. Hij zou ze thans „In de Druif" of „In de Meloen" kunnen noe- men. Van al die vruchten zijn er vele en fraaie exemplar en en voomarneli]k de neloen met opschrift trekt veler belangstelTing. Een froote groer.e pepegaai staari hier in zijn operen. kooi met nieuwegierige blikker. na?r de talrijke voorbijgarigers. De heer Lansen etaleert portretiiistea In allerlei proctw Het' g.s.4trtt mam genfi em? op erbfldrrsftik- ken van velerlei genre, waaronder de hulde aan de Koningin wi.er portret met de woorr den „hulde, liefde, trouw, welvaart eo vrede" omringd, bijzonder opvalt. De firma De Munk van Woerden geeft in haar eene zaak een uitgebreide sorteering rookartikelen. Met piipen, sigaren, sigaretteu en tabak zijn bier weer sierlijke etalages ge- maakt. De andere zaak toont borstelwexk, zeep en eau de cologne. De heer Klokman biedt een groote ver- scheidenheid boter, kaas, sla-olie en diverse kniidenierswaren. Op bakkers- en banketbakkersgebied toont zich de heer Landman een meester in de kunst. Vooral de groote boorn des over- vloeds trekt jeler X'ewonderende blikken. Dat de firma Willers keurig met fluweel, bontmantels en moffen £taleeren kan zal wel iedereen bekend zijn. Oranje, niet het minst in den vorm van goudsbloemen vomit een prettige kleurschakeering tusschen de fraaie stpffen. De heer Van Kessel is met zijn bloemen en tuinbeeldjes-6talage blijkbaar nog niet ge heel gereed gekomen. Fraaie oranjelinten met toepassehjke inscriptie trekken inrnidr dels de aandacht. De heer Van Vegten etaleert kantoorbe- noodigdheden, passerdoozen, lakken enz. Hij doet't met smaak en schijnt er pleizier in te hebben. In de Schoutenstraat trekt de etalage van den heer Van Beek de aandacht. De hier uitgestalde heerenmodeartikelen op elk ge bied komen door de kunstenaarshand van den schilder-etaleur bijzonder tot hun recht. Aan de overzijde toont de heer Pijper wat er met rookartikelen te bereiken is. Ook hier wordt den liefhebbers van sigaar of pijp een uitgebreide keuze geboden. Ook de Van der Woudestraat telt een deelnemer aan de winkelweek n.l den heer O. Jonker, die de1 aandacht op zijn kruide- nierswinkel vestigt door het exposeeren van de beste waren, die zijn zaak bevat, waar- aan de noodige bloemen een vroolijk tintje geven. In de etalage van den heer' S. Buddingh Snaarmanslaan hoek Stuartstraat, treft men een keurcollectie sigaren, sigaretten, tabak en diverse soorten pijpen aan, waarover iedere rooker verrukt zal zijn. De naam van dit si- garenanagazijn, van bloemen en bessen sa- mengesteld, prijkt in de etalage aan de zijde van de Snaarmanslaan: Jnsulinde". De heer Ant. Bruin in dezelfde straat heeft een etalage samengesteld waarin koffie en thee den boventoon voeren. Smaakvol ge rangschikt, o.a. met verschillende sterien doen dezc artikelen, gebraud en ongebrand, zeer aangenaam aan. Het geheel is zeer mooi afgezet met oranjedoek. In de Spoorstraat bekeken wij allereersr den winkel van den heer Kl- Besse op no. 64, bekend' als vleeschhouwer en spekslager. Daar wordt spek en vleesch geexposeerd om in te happen, terwijl deze artikelen gezelschap worden gehouden door smakelijk-uitziende hammetjes en worsten. De winkel van den ,heer Kramer even- eens gevestigd in de Spoorstraat lijkt ons een zeer goed adres voor liefhebbers van banket en dergeliike lekkernijen, als chocolade en bonbons. Te oordeelen althans naar de in derdaad tot-een-bezoek-uitnoodigend uitge stalde artikelen. De overbuurman van dhr. Kramer, de heer D. C. Zwakman doet zeker voor zijn collegia niet onder. Ook daar smult men alleen al van het zien van de confituren en de keurig in trommels verpakte koekje3. Een schitte- rend staaltje van patissier-kunst is een vaas met bloemen. De heer K- Klinkert, Spoorstraat 36, staat bekend om zijn artistieke foto's. Enkele van de mooiste worden thans geexposeerd, welke expositie, hier en daar met wat bloemen een vroolijken, frisschen indruk maakt, waartoe enkele smaakvol gerangschikte tinnen artike len zeer veel bijdragen. In „De lndische Archipcl" (eig. de heer Jn. Smit Qz) wij zijn nog steeds in, de Spoorstraat is 'n collectie ra sigaren, si garetten en tabak zoo aanlokkelijk uitge- stald, dat zelfs de meest ver3tokte anti-roo- ker in de verleiding komt iets te koopen. De tweede etalage in de Gashouderstraat coont een soort poort, geheel van verpakte ta bak vervaardigd. Zeer mooi 1 Wij gaan naar de Tuinstraatwaar wij een- kijkje gaan nemen in de expositie van mej. 0. Bakker Uitenbosch, waar een aan-tal met smaak uitgestalde dam^shoeden en andiere door de dames zeer gewilde artikden te zien worden gegeven. Wat bioemen en de nationa- ie kleuren vormen hiermeae een harmonisch geheel. Op het Zevenhuizen trekt de etalage am den sigaren winkel van den heer C. Kieft de aandacht. Alle rookartikelen, w. o. in zeer fraaie luxe verpakking met een aranielintje, noodigen de rookers tot een bezoek uit De behangerij en stoffeerdierij van den heer Jac. Hoek toont eenige gcmakkelijk-ziit1- tend uitziende lief giestoffeerde meubelen, die zeker niemand ongezien \oorbij wil loopen. Bij den eersfen oogopslag kan ram zien een barketbakkerij voor zi ch te hebben, wan- noer men de etalage van dm heer Over loom. aan de ScketeLdceks/iaven in oogenschouv neemt. Wat op het gebied' van bakken ite be- reiden valt demonstreert ten duidelijkste een gebakken! kippenhok met loop, waarbij zelfs die noodige kip en kviikens niet outbro ken. Verdex ziet men er benevens een hoorn van overVlocd. zeer snrakeliik gebak. De heer Adams de Koorstraat is een goed bekend da and fruithanddlaar, wims etalage's waarin de in keurige rangorde- uit- stekende soorten fruitcn getuigenis afleg- gen van goode waar. Vooral de sappigc dlrui- ven springm in ''t oog. Dc heer Van der Hulst, evmeens gnocnten- en fruiihandelaar beschikt <wer veel famta- sie. hetgeen in zijn1 dtefcgfts tot uitiug komt. Wis bv. de special© brraanen'-expimrio zlifit met een plubster van die hoerlijk'e vmchten waant zich in hat land, waar de bamamm groeien: West-Indii?! Wa.t zlm erivter ook de I dmiven er heerlijk uit en op well: «ea mooie j wijze worden ze 'temtoon gesteld j Do expositi e van dm heer J. Hills demon- 1 bheerf zeer tfuidclijk waa'rin cSezc zaak han- i Mi: rijwidlen en. ondefdmlen. H Is trouwens bekend genoeg. Ook een soort eerepoont, ge- bed van njwieiondieirdteelen.1 ver/aardigd, zljst it rp. Tta.leenen' "in kiderdaad ©en. fcmsit m de beer N, Masts heeft bewezen het in deze kunsit al zeer ver gebraclit te hebben. Zijn dtalage eischt die aandacht van iedereen Je zim hoe daar de troom van H. M. de Konin gin is nagebootisf, is een genet. De meesit kostbare tapijten uit den winkel zijn daaobij gebruikt, terwijl, zooals vanzelf spreekt bij eon dergelijke dtalage, het tentoongmtdlde geheel iin het teeken van cranje staat. De heer H. Oeels sMit een overweldi- gende mo.ssa van dOor 'hem zelf ingemaakte artikelen tm toon, die er heel keurig iin flesschen en smaakvoli gerangschikt zeer goed uit zien. Die zaak, die wij thans bekijken is cen bloemen winkel. Alles, alles bloemen wat het oog ziet, z66 liefelij'k en zoo rein en zoo fraai van kleuren-combimatie waarbiji een schitterende verlichting den feeerieken indruk verhoogt dat het een bekoring is, De fa. Blaauw 'brengt iets origineels, iets pakkends. Daar zijn vier etalages, die zo6 verlicht zijn, dat ze gezamenlijk de vier kleuren toonen, die ons Vaderi'and kenraer- ken: rood', wit, blauw en oranje. De in deze dalages geexposeerde sigaren', sigaretten en tabak zijn ook alweer z66 garangschikt, dat niebs, wat betreft't harmonieuze, met elkaar in strijd is. Aan de Oudegrachl is't het Electro-Tech- nisch bureau van den heer Qenefaas, dat ge- zien mag worden. Een zeldzame mooie col' ec- tie electrische lampen, een stroom van licht verspreidende, is zoo opgesteld dat ze nog plants biediti aan' andere voorwerpan behoo- rendc bij dit bedrijf, zooals electnische snelr kokere, enz. De Hoogstraat, een wiukelstraat bij uitne- mendheid. geeft natuurlijk veel m'oois itie zien. Allereerste is' daar de winkel van den heer H. Haytema die een keus van' delicatessen, wijnen en aavocaat te zien geeft en' nog veel meer natuurlijk, te veel om op te noemen. Iedereen weet wel wat er in „De Friesche winkel" zooal te koop is. En raoeten wij1 er nog de aandacht op vestigen, dat alles even keurig is tentoongesteld? Daar staat de naam ons borg voor. De heer Hems, de Raat heeft zijn fraaiste schoenwerk geetaleerd, waaronder ieder, groot en klein, oud en joog, wel iets van zijn gading vindt. En vindt men1 het in de eta lage niet, dan is het zeker in dlen winkel. De schitterende verlichting wijst van zelf den weg naar den rijwielhandel van den heer A. Leegwater, waar mooie rijwielen tot koo pen lokken en waar diverse onderdeelen van fietsen vragen oude en gebrekkige te mogen vervangen. In heeren-mode-artikelen handelt de heer Herm. dit Crocq wie zou het niet weten en dat de nieuwste snufjes op dit gebied in behaagl ijk-a andoend'e orde zijn uitgestald, wie zou het betwij'felen? Het fijnste van het fijnste ban men er vindrn. De heer O. Miflhoff aan de Nleuwesloot heeft gemeendl de aandacht van kijkluStigen waaronder natuuTlijk vele kooplustigen zijn te Tmoeten vestigen op zijn dames- en heeren-toiletartikelen.. Dat hij daar zeer in gesorteerd is, 'bewijst de 6tnlage, die niet al leen genoemde 'artikelen, ddch ook kettingen en armband'en bevat.' Op het Hofpleln btijven we even staan voor den winkel van den heer ah. Kohl, die zijn heerencostumes en daarvoor benoodigde stoffen op alleszins voordee'ige wijze heeft uitgestald. Twee etalages bieden een rijkdom van deze goederen. Direct naast dezen winkel wordt de aan dacht getrokken door die van mej. M. Beu- deher—Tegel, die zich meer speciaal toelegt op den1 verkoop van damesHmode-artikelien', waarvan het ten toon gestelde voldoendo blijk geeff. Om te herinucren aan het feest van H. M. de Koningin, hangt er o.a. een zeer fraai jubileumdoek, dat grage koopers zal vinden. Wij dwalen af naar het Payglop, waar de heer Job. Lauwers belangstellendem verrast met 'n interessant kijkje van zijn bedriji te ge vend.w z. in de etalage. De tentoonge stelde machines dienen in hoofdzaak om bs toouen, dat bij den heer Lauwers brillen wor den vervaardigd vanaf de geboorte, d.w.z iedereen die een bill noodig heeft, kan er te- recht. Het instrument wordt voor ieders oogen „ready" gemaakt, geslepen en gemonteerd Van de tweede etalage van dezen winkel schreven wij reeds iets. Door daar een kijkje te nemen. heeft men kans een prijs te winnen. Hoe? Men ga zelf maar eens zien. De patroonsbakkerij toont zoo'n massa van het meest begeerliike banket en in zoo groote vcrscheidenheid, dat de grootste smulpaap enkel ixjeds bij het zien ervan tevreden zou zijn. De firma Spruijt—Leijers heeft 'a etalage, die de moeite van het zien. overwaard is, on- geacht nog de vele artikelen hoe smaakvol overigens. In hoofdzaak echter is het de stil- le, eerbiedige hulde die gebracht wordt aan het Oranjehuis, indirect dus aan koningin Wilhelmina. Een en a! schittering is de etalage van den heer Herm. Plas. rloe kan het ook an- ders. Iicht in overvloed en gouden en zilve- •ren voorwerpen van het beste wat er bestaat. Daar moet het schitteren in verrukkelijken glans. De fa. Veltkuys-Brouwer, die dames- en kinderhoeden vervaardigd, heeft twee etala ges daarmede gevuld, ?66 smaakvol, z6o har- monieus, dat het een genot is, daar eenige oogenblikken te verwijlen. Jn de Ridd-ersiraat hvont zich de etalage van den heer h S .P.uiier op haar best. Eeni ge rijwielen en andere in aeze branche pas- sende artikelen leggen bewijs af van solidi- teit en betrouwbaarheid. Op hancGge wijze wordt tevens propaganda gemaakt tot het in achtnemen der verkeersregels. Te midden van dit alios prijkt. als een heerscher, een fietsrij- der in complete uitrusting. Bloemen, bloemen overal Wij berien het is na dezen aanhef dui- delijk -- de etalage van den heer Teeritik. Eeii zeldzaanvmooie, bekorende kleuren-com- binatie streell het oog. Schitter-lichtjes, zich weerspiegelende in de fijnste kristallen vazen verhoogen indien mogelijk, nog deze pracht. In ae Zll 'tfsiraat behoeven wij niet lang te zoeken naar den winkel van mej. Jo. Oos- terhagen. Duidelijk wijzen eenige iampions den weg. En ware dit niet het geval, dan nog zou de etalage een zoodanige suggestie uit- oefenen, dat men welhaast gedwongen wordt, eens. al was het dan ook maar even, te kiifcen. Een zee:"?.aige, zuSt tm ataash gefef- gende etalage mag men niet cngezier voor- oijloopen. Wat znlien de dames genieten van de gegxposeerde hoedjes en hoe zal iedereen de mooie drapeering der etalage bewonderen Wij gaan naar de Boterstraat. Wie ziet er nu niet graag mooie meubelen? Toch immers iedereen? Welnu, ga eens kijken in de beide win'kels van den heer J. v. Til. U zult verbaasd staan. Zoo'n mooie collectie di vans, canape's, buffets, schrijfburaux enz enz. we zouden nog wel eenigen tijd door kunnen gaan vindt men niet veel. Alweer moeten wij de dames op een bijzon- dere etalage attemt maken n.l. op die van de fa. LuyckxPel, een zaak voor dames-mo- des. Wij weten heusch niet wat daar het mooiste is. Het een wedijvert met het ander in pracht. Aan het Verdronkenoord 'f is nog bseeds voor de lezeressen dezes is zoo'n magni- fique collectie witte dames-ondergoederen in den winkel van den heer Willers tentoon gesteld, dat wij ons niet graag aan een be- schrijving zouden wagen, zonder bang te zijn te weinig te zeggen. Wij bliiven voortgaan de dames aan den praat te houden en dus bezichtigen wij met haar ook de etalages van de fa. Wlsbrun en Liffmann. Dames costumes, mantels wat al niet worden daar te zien gegeven en de draperie van het geheel is z66 prachtig mooi, dat ongetwijfeld iedere kijkster zal wa- tertanden. De fa. Jung en van der Hoek bieden een origineele etalage die heel eenvoudig is, doch juist door die eenvoudigheid graag gezien zal worden. Een verwiizing naar het regee- ringsjubileum1898. W. 1923 past bij een en ander uitstekend. In de Hekelstraat bezien wij de expositie van den heer O. de Boer, waar zeer vee! mooie manden en vlechtwerk aan het vak van dezen herinnert. Zelfs is er een keurig prieel geplaatst met gevlochten meubelen. Graag hadden wij daarin op onzen vermoei- enden tocht een poosje willen uitblazen, doch onze plicht riep ons en wij togen verder om ook de etalage van den heer Honig^een be zoek te brengen, waar ons oog iets origineels trof: een pyramide van ledige beschuitzak- ken, heel aardig bellcht door electrische lampjes. Het jubileum der koningin bracht den heer K. W. Carets op de gedachte een gekroonde W. in zijn etalage te plaatsen met het por tret der landsvrouwe. Zeer smaakvol! In het Fnldsen bij den heer Oito Finken- sieper domineeren de damesondergoederen en handschoenen, garen enz. ta-wijl ook de hee- ren veel, wat van hun gading is daar zul- leni aantreffen, alles even mooi gerangschikt, met vele bloemen hier en daar, geschenken nog van belangstellenden bij' de heropening van dezen winkel. De heer W. de Waal heeft zijn mooie goud- gele kaasjes netjes voorzien van rood-wit- blauwe lintjes en een groote voorraad er van geexposeerd. De bekende transparant van de Waag staat er ook, terwijl ten sloite een ge- trouwe nabootsing in hout van dit gebouw eveneens een plaatsje vindt. In de St. Annastraat heeft de fa. W. A. T'tmmer en Zn. haar stoffeerderij, welker etalage zeer eenvoudig maar toch van veel smaak getuigende is ingericht. Een bloemen- mand aan den zolder met oranje linten naar de verschillende hoeken, doet bet heel aardig. Speciaal wordt hier vitrage geexposeerd. De heer H. Kaal oefent in de Kdzerstraai zijn beroep van rijwielhandelaar uit, waar wij in de gelegenheid waren zijn speciaal merk „De Burg" te bewonderen, waarvan twee exemplaren als prijzen zijn beschikbaar gesteld. Wij kregen den indruk, dat de zaak van den heer Kaal, hoewel wat 'achteraf geves tigd, zelfs op den beteren stand een zeer goed figuur zou maken. Voor lederwaren, zooals koffers, reisneces- sares, paardentuigen, zadels etc. is de heer Jb. ilnd in de Heerenstraat een uitstekend adres, geoordeeld althans naar de tentoon gestelde voorwerpen, die alien van groote vakkenmis getuigen. De fa. Hlldenng aan het Luiiik Oudorp is bekend om haar rijwielen en naaimachines, Zij exnoseert die in groote verscheidenheid. Van de laatste voor verschillende ambachten. Alle artikelen maken een solid'en indruk. In suikerwerken en bonbons handelt de heer F. van Lies/tout en het zal duidelijk zijn, dat hier in letterlijken zin van een sma- kelijke etalace gesproken kan worden. Het bekende artikel „lolly" welk een vermaardheid heeft dit „zuigertje" op een stokje al verv/orven neemt een eereplaafs in. Bij den heer Tk. van der Kiel) blijft ieder een onwillekeurig even stilstaan om te be wonderen de klok die in een der etalages is aangebracht d.w.z. de wijzerplaat daarvan: het uurwerk is achter in den winkel geplaatst. Dit is een zeldzaam staaltje van horlogerie. Verder is er natuurlijk 'h enormc voorraad horloges, klokken, pendules enz. In de Appelsteeg bezichtigden wij de etalages van den heer J. A. Netten, banket bakker. Wat we daar aan een zeer groote collectie gebak en confituren zagen en dit alles overgoten door een zee van Iicht is genoeg om een' liefhebber van deze lek kernijen gdurende enkele dagen aangenaam bezig te houden. In de etalage van. Oebr. Stokman aan de Nieuwpoortslaan voeri Oranje den boven toon. Oranjelinten hier en Oranjelinten daar, afgewisseld met rood, wit en bfouw. Zelfs de capsules op de verschillende flesschen in de zen kruideniers- en comcstibleswinkel zijn in de nationale kleuren. Een der etalageramep bevat niets dan kaas oranjekleur! De etalage van den heer Luldinga aan den straatweg is van een heel ander genre, maar daar is genoemde heer ook banketbakker voor. Een kroon van suikerwerk, gesierd met suiker (dia-nanten) springt direct al in het oog. Verder allerlei heerlijks om van te wa- tertanden, met daartusschen chocolade, bon bons, enz- gesierd met oranje. In de IJndelaan, toont de heer W. Adrrd- raal, dat er in dezen tijd van het jaar bij een vakman-kweeker een schat van bloemen valt te bewonderen. Voora! in dahlia's Is de etala ge sterk. Tusschen en in de vele mooie vazen en mandjes komen die prachtig uit. Hoewel de heer Bier man als kruidenier geen artikelen etaleert waarmee een be- paald schitterend effect is te bereiken, heeft hij door kunstige rangschikking toch bereikt dat men zijn uitstalling, waarin de chocblade 1st I* vergefen. -A genoegem ziet. Het schcesaenm'agazijn) van de firma KuiJ- per 'op de Mient heeft als piece de milieu een elegant avondschoer.tje, waarvan oranjelin ten; uiigaan. Hlat gelheel is rustig en smaak vol. i De firma Wolteringr-Wackers in hoeden, dassen, petten enz., heeft' in een van haar stallages een reusach'i'ige 'pet ten toon gesteld. Laten we hlopen, dat er niet een menseh be staat, die zoo'n pet: dient te dragen. Verder zijn op een oranj'e-ondergrond alle mogelijke artikelen uit gestald, betrekking hebben op heerenkleeding. Het zal daar moeilijk valilen een keus te doen. De firma R. J. Houwing heeft in haar eta lages van haarden, kachells en huishoudelijke artikelen, de tot prijs voor het letterraadsel beschikbare haard neer gezet waarin een ge zellig im'itatie-vuurtje brand:. Het geheel is opgeluisterd' door een bouquet m'ombresia, dat het heel goed doat bij het zwart. De heer W. Vreugdenhil heeft langs zijn raamkozijnen licht-oranje lam'pjes laten aan- brengen. Op oranje-papier zijn alleriei heer- lijkheden en gebak met toepasselijke opsdhrif- ten uit gestald. Alles ziet er heel smaikelij'k uit, zoodat het bijna moeilijk valt, zich niet te l'aten venleiden. De firma T. Poorter heeft voor haar etala ges een gezellige ziikamer ingeridit van don- ker gebeitste meubelen, waartnede db oranje- blioiemen en het fijne green een heel mooie kleurencombinaitie vormen. De heer Caspar HLmmelreich heeft zeer t'oepasselijk een ordergrond van rood, wit en blauw aan gebradit, waarop een groote eo1- lectie mooi jubileum-aandewerk, zooals bekera en bonbonnieres, is uit gestald'. Fdguren, ge- legd van lepels en vorken zijn ook aanwezig, hetgeen heel aardig staat. De etalage van de firma A. D. Rifnaarts is opgeluis'tend met een' geweld'iga board, waar om heen. een oranje butterfly, hetgeen geflankeerd wordt door miniatuur-petjes en mutejes. De heer T. Wolzak heeft in zijn ti its talk ast itwee geilluminueerde kachels, waartusschen een W. van rood, wit-blamve lichtjes en een oranje kroon. Ook d'e tot prijs beschikbaar ge- stelde lamp is geetaleerd, die een mooien schijn werpt op hdfc aluminium, hetgeen diaar- cloor goed uitkoml. Heel toepas'sdijk heeft de firma Ktoaster en Kiebert tusschen de muziekimstrumenten boompjes met oranje-appdtjes geplaatst. De iubileumm'uzielcstukken, meest met ornsilagten !n de nationale kleuren leenen zich er uit stekend toe om ook dleze 6talage cen vroolijk aanzien ite geven. Eeni zeer smaakvolle etalage heeft de firma' L. T. Franse—Meijer in de Houttil samen gesteld. In het middten ligt een artistiek jubi- leumHkussen, dat geheel met de hand' bewerkt is. Wil wol'len kinaergoed1 en. fijne witte hand- werken' er omheen maken de in wiit: en oranje gehouden uitstalil'ing af. Veel oranje heeft de firma Jac. P. de Wi)s niet meer noodig door de uitstalling zelf van oranje kaasjes. In: het midden staat een N- Hollandsch boerinnetje, die verklaart dat m'en nergens andbrs zulke lekkere kaas kan koo pen dan bij de Wijs. Werkelijk een aardig idee De mooie modeller! sdhocnen van de firma G. v. Nieuwkttifk Co., leenen cr zich wel voor om er iets smaakvols van te maken. Dit is dan oo'k wel gebeurd. Zoowel bij d'e dames- en heeren-afdeeling is allltes keurig in da punt- ies De dames Wanders en Kempen, misscmen beter bekend als de firma Hemneke, hebben een Soort hekwerk van oranje bloemetjes en fijn groen voor de ramen: staan-, waaromheen allenei m-odellen en soorten hoeden zijn uit gestald. De rwarte hoeden vooral komen bij zonder mood1 tegen het oranje uiit. Ook is de noodige zorg besteed aan de etalage van de firma E. Buers, die met veel oranje tusschen het leuke kindergoed een aan- trekkel'ijk geheel wist te maken. De uitstallingen van de firma Butter zijn geheel in paars en oranje gehouden. Goed! komen de sierren en figuren van muntzilve rm lepels en vorken daar cp uit. Als de koekjes zoo lekker sma'ken als de trommeltjes er uit zien- zal de Jirma Vai.k wel veel aftrek hebben van deze jubdlleum- trommeltjes waarvan de geheele etalage in elkaar gezet is. Voor deze speciale gelegen heid zijn koeken gebakken, waarop met suiker een oranjeboom is geteekend. Een origineele voorstdling heeft1 de firma Job. Waijboer Gzn. tentoongesteld n.l. een Turk midden in onbewerkte tabak, waarmede zelfs de wandfen bekleed' zijn. De onmisbare pijpen, pijpenrekken, tabakspotten enz. zijn er in groot aantal. Langs de raamkozijnen zijn roode, witte en blauwe lampjes aange bracht, zoodat het geheel een leuk defect geeft. Ondanks het feit, dat vleesch een moeilijk voorwerp is am er een aardige etalage van samen te stellen is de heer G. de Wit, Mag- dalenenslraat, er toch in geslaagd met ge- kleurde electrische lampjes, groen en bloe- jtnen ook zijn etalage een prettig aanzien te doen geven. De witte achtergrondj waarover oranje linten zijn gespannen, zoodiat het "een ru'it- vprmige indruk geeft, heeft ook een aardig cachet gegeven aan de etalage van de firma Kbster, waarin een groote keuze van heereni- en jongeheeren-kleeding is uitgestald. Met kliniop tusschen. .de oranje-kam'sjea heeft de firma H. hunting Thzn. haar waar goed d-oen uitkomen. Vele kaarsjes zijn met leuke figuren beschi'iderd. Boven in' de etalage van den heer C. Plas hangen krisitallen lampen, waarin respectie- velijic een- rood, wit en blauw larapje zijn aangebracht, die d'e zilveren en gouden ar tikelen vroolijk doen schitteren. De varkensslagerij: van den heer J. Bing in de Achferstraat heeft een uitstalling van varkens aan den leer en koe en kalistongen, die neel mooi opgemaakt zijn. Op een ondergrond van de Alkmaarsche kleuren, rood' en wit, is bij de firma J. L. Trijbetz en Zm. eem groote keus van huishou- delijke, speciaal emai'ile-arti'kek'n uitgestald. FroTineiaal Niewws un HE I LOO. (Vervolg raadSvergaderlng. h. VooTstel1 om' het terrein op het Stations- emplacement, waarop een schuurtje staat, te huren voor 72 per jaar. B. en W. vodden daarvoor niet veel1, om-

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 6