alle Handelsdrukwerk N.V. Book- en HandelsMkerij v.l), Herms. GOSTEB ZOON, !oedt:jU bijTijits, Voordam G 9, ALKMAAR. Kou, tocht, griep, koorts enz. veioorza- ken tal van nieraandoeniugen. De nieren moetea dan den bijstand misscn van. de andere bloedrelnigende organ-en: de huid- Eorien, long en en ingewanden. Bij de dub- ele inspauning en vaak verwaarloosd, is het geeu wonder, dat de uieren het afleggen. Dan is het tijd oni een niergeneessniddel .te gebruiken om de nieren op te wekken en1 te versterken. Spoedig gebruik van Foster's Rugpijn Nie ren Pillen kau ernstige gevolgen als rheu- matiek, ischias, spit, blaasontsteking, niex- zand, nierwaterzucht, niersteen voorkomen. Doe wat gij kunt om uw levenskracht op peij te houdeu, oefen uw ledematen en spie- ren, en zorg voor een goede bloedsomloop. Leef op verstandige wijze. Foster's Pillen geven betrQuwbare hulp. Zij werken all een op de nieren en blaas maar dit doen zij goed en terdege. Verkrijgbaar in apotheken en drogistzaken f 1.75 per doos. minister, om, waar deze het bedoelde recht niet wonscht te verlagen, de opbrengst daar- van dan ook niet meer te doen gebruiken voor andere staatsuitgaven, maar voor het do el waarvoor zij bestemd zijin, te weten het ver- krijgcn van zoo juist mogelij'ke statistische gegevens en het dekken der tasten aan de statistiek verbondeii De voorziitter zette het onbillijikc uiteen van dc heffing van statistiekrecht van den handel en het gebruiken van een groot dee! der in- komsten daarvan voor docleinden, waarbij' de handel geen belang heeft. De bedoeling van het statistiekrecht is goed, maar nu op de sta tistiek sterk bezuinigd wordt en de rechten niet verlaagd werden, zijn de kosten te hoog. De beer Hoogland bracht de centra lisatic bij den post-girodienst in bespreking, die tot gevolg heeft, dat de handelaren enz. zonder geld zitten. on de handel allerlei bezwaren ondervindt Verschillende heeren voerden er het woord over. De heer Kolster wees op het rentever- lies van twee tot drie dagen, dat in de toe komst steeds zal moeten worden geleden. De heer Nobel verwachtte dat de zaak wel spoedig in orde zal komen. Als tegen de vol gende vergadering de zaak nog niet geregeld is, zou- hij met andere kamera maatregelen willen beramen. De secretaris wees er op, dat het thans z66 is, dat personen, die behoefte hebben aan geld, dit telegrafisch kunnen aanvragen, waarop dit dan nog denzelfden dag wordt uitbetaald. Dc heer Hoogland wilde om de urgentie van de zaak er direct werk van maken en een adres zendten. De voorzitter wees op de mogelijkhdd plaatselijk nog een giro-rekening te openen, maar daarvoor moet men weer een zeker be drag deponeeren, wat weer niet in het voor1- deel van den handel is. Overigens is de cen tralisatie van den dienst een bezuiniging, daar aan verschillende postkantoren de be- handeling van de giro-zaken heel wat persca ncel vroeg. Besloten werd een adres te zendten aan den directeur van den giro-dienst en aan den mi nister. v. Missive van de Kamer voomoemdj ge- richt aan de Tweede Kamer betreffenoe het Handclsverdrag met Tsjecho-Slowakije De adresseerende kamer vraagt van de Tweede Kamer het aanhangige handclsverdrag met genoemd land niet goed te keuren omdat daar- in door Tsjecho-S'ltewakije allerlei beperkende maatregelen worden voorgesteld ten opzichte van invoer uit Nederlana, terwijl' ons land zich zou moeten verbinden om tijdens den d'uur van het yerdtag geen invoerbeperkende bepaling tegen Tsj.-Sl te nemen. Werd gezonden aan de Hnndelscommissie voor onderzoek van de betreffendte kwestie. Punt 5- Mcdedecling nopens de plannen tot ophefiing van de N.Z.HT. Mij. (Wardi vwoltd.) MEETING OP HET jDOELENVFLD. Vanwege den Al'km. Bestuurdersbond en d'e afdeeling van de S. D. A. P. werd gisteravond op het Doelenveld een openluchtmeeting ge- houden, die, hoewel de lucht dreigend stond, zeer goed' bezocht was. De heer I.ouws, voorzitter van den AMc- maarschen Bestuurdersbond, heette alien wel- kom en zette het doel der bijeenkomst uit een plaatselijke voorberciding van de groote landelijke meeting te Amsterdam op 23 Sept onder ae leuzev66r bedrijfsdemocratic, tegen de vlootwet en tegen de vennoording van den 8-urenkg Spr deelde mede, dat de groote boot van de Alkmaar Packet is gehuurd en sprak de hoop uit, dat er veel gebruik van zal worden gemaakt, opdat Amsterdam dien dag in het teeken van rood zal staan Daarna was het woord aan den heer W. v. d Vail uit Heiloo. Spr vond, dat er eenige inoed toe behoort om thans nu vaderlandsr liefde schijnbaar den boventoon voert, de menschen voor het aangegeven doel bijleen te roepen- Dc groote opkomst was spr. het be- wijs, dat lang niet alle menschen het met den huidigen gang van zaken cens zijn. Wat thans gebeurt alom, overal feest, geschiedt echt Hol- Tandsch, d.w.z. op ecu wijze, die nooit een moderne organisatie zal volgen, omdat zij zich niet wil steken in een maskeradepak eu zich niet wil aanstellen als een bende mallo- ten. Spr. wilde, dat meer de werkelijkheid on der oog werd gezien, dat het klatergoud werd opgeruimd en sprak in verband hiei-mede van de vele werkloosheid overal en noemde het krankzinnigenweTk om thans, mi de werldoo- zenkassen ontoereikend zijn oni d'e noodige uitixeiingen t'e doen, zooveel geld \vpg re smijten aan allerlei onnut. Spr. lierinnerde- aan het werk der soc.-dem in de St2ten in het belang van de noodhjidende tuinders, en thans, nu die toestand zoo mogeiijk.nog slech- ter is dan toen, viert men aan den Langendiik een maand achtereen feest 't Is gckkenwerk! Thans, nu de imperator Mussolini bezig is om Europa in een nieuwen oorlog te storten, 's het een tijd om erastig te zijn. Maar ook tegen den NederhmdSscheii mtpe- rator moet gcvochten worden, want hij wil de ambtenareu in de eerste plants laten bloe- den voor het tekort op de staatsbegTOOtiug. Dit is de belooning voor faun harate wei'kcn vocr het chr ministcrie v66r aa verkiezin- gen Maar zullea p:11« ambtegai'sa;, ook de boogv ste, saiailsvenmkdterlng ktijgea? Spr wilde hier een vnaag teeken plaatsen. Dan kwam spr. aan den 8-uxendag, die door minister Aaiberse den arbeidens deels weer is outnomen. Dat dit tan geschiedien, is de schuld van de lamlendlgheid' der vakorga- nisaties. Oudanks het groote tekort op de Staatsbe- grooting, wil men een versberking van onze ooriogsvloot. Maar wat wil men beginneh met onze „roeibootjes" tegen de groote has ten'' van het buitenland? De kath. prof. Ver- aart besefte de onmogelijlkheid van een goede vloot, het beteekende onzeti ondergang. Maar beter dit dan als Belgie de vazal te moeten zijn van een reactionnair Frankrijk, dat zich in de toekomst moet schamen voor zijn om1- sLaan van democratic naar het reactionnaire en dat thans als een deurwaarder in Duitsch- land zit. De demonstratie moest vooral geschiedai tegen de vlootwet, tegen het oorlogsgedbe, in de eerste plants door de vrouwen, want dit is vooral hun belang. Spr. releveerde, dat het speciaal chr minis ters zijn geweest, die de arbeidersbeweging poogden te knotten en't land voorzagen van sncmiurgeschut en veel militairen. Met een krachtige opwekking en een aan- haling van Troelstra's „Wij gaan vooruit" wekte spr op tot een massale deelname aan de betooging te Amsterdam. De tweede spreker, de heer Westerhof, be- gon met een herinnering aan den veriuezings- strijd en met er op te wijzen, dat men niet moet meenen, dat de strijd tegen overheer- schiug van een deel der menschheid door een andei deel nu al is be&indigd. Integendeel, de strijd die reeds eeuwen duurt, is nog lang niet afgeloopen Wel lij'kt het soins alsof we dicht- bij het einddoel zijn, terwijl op andere tijden ons weer het tegendeel voorkomt Maar on- danks ailes: wij gaan vooruit Echter wij1 moeten waakzaam zijn. De 8-urendag is aan- getast, maar de actie van het proletariaat duurt voort. Ook bij de r. k. groeit de proletarische strijd, de arbeiders aan die zijde worden nog door de geestelijilcheid bijeen gehouden maar teens zai de tijd komen, dat die arbeiders, die toch ook smachten naar het morgenroodl, be- seffen bij ons te behooren. v Spr. herinnerde aan de minachtingi, die vroeger een soc.-dem. ondervond als hij: voor zijn meening durfde uitkomen, maar toen was het saamh o origheidsgevoel onder de soc.4emi. des te grooter Dit moet nu ook weer zoo zijn. Het moet goed1 begrepen worden: een betalen met eigen persoonlijkheid is noodig en dan zal de vrucht niet uitblijven en hand- having 8-urendag, medezeggingschap in de bedriiven, staatspensioen zulleni verkregen worden. Van een en ander is het begin reeds mcrkbaar en wij1 moeten vo'ort op dien weg Paus Leo XIII wees reeds in zijn encycliek Rerum Novarum op de noodzakelijkheid, dat de arbeider medezeggingschap moet hebben in het bedrijf. Zorgt dat het zoo wordt, zei spr., opdat gij niet blijft het werkdier, want nog lachen de patroons om dien eisch.. De meeting in Amsterdam moet door tien- duizenden bezocht worden, opdat kracht van onzen eisch zal' kunnen uitgaan. Gebeurt dat niet, dan zal het kapitalisme het proletariaat onverbiddelijik neerslaan. De vrouwen hei>- ben een zeer groot belang bij den strijd, dien wij hebben te voeren om onze alleszins biliij- ke verlangens doorgevoerd te krijgen. Daar- om wekte spr. ook hen krachtig op om mee te demonstreeren. (Applaus). De heer Louws bracht de beide sprekers dank voor hun opwekkend woord, waama een stoet werd gefomneerd In op tocht, voorop het arbeidersmuziek- korps, en begeleid door eenige groote flikfee- rende toortsen, trokken de betoogers door een aantal straten, groote borden met een op wekking tot meedoen aan de meeting met zich voerende. De stoet, die een zeer ordtelijk verloop had, werd in den Bergerhout ontbon- dten. GEM. DIENST DER WERKLOOSHEIDS- VERZEKERING EN ARBE1DS- BEMIDDELING. Kostelooze bennddeling voor werkgevers en we'rknemers. Geopend: Alle werkda- gen van 91 uur en nam. van 45 uur. Voor werknemers uitsluitend van 9—-12 uur en Maandag- en Donderdagavond van 78 uur. Des Zaterdags alleen van 9—1 uur. M a n n e n. Aangeboden: 1 banketbakker, 1 besteller, 1 betonwerker, 1 boekbinder, 1 boerenarbei- der, 2 bouwkundlig-cpzichters, 1 broodbezor- ger, 1 chauffeur, 1 drukker-zetter, 1 electri- cien, 12 grondwerkers, 2 incasseerders, 1 instrumentmaker, 7 kantoorbedienden, 1 kleennaker, 2 loodgieters-zinkwerkers, 1 loopknecht, 2 mach. houtbewerkers, 1 me- taaidraaier, 5 metsel&ars, 2 meubelmakers, 3opperlieden, 3 pakhuisknechts, 1 poliloer- der, 1 plaatwerker, 9 schilders, 3 siaaren- makers, 2 sigarensorteerders, 3 smeden, 1 sfeenbikker, 1 stucadoor, 1 tabaksbewerker, 15 timmerlieden, 1 vuurwerker, 2 wagenma- kers, 1 waschknecht, 1 ijzerwerker, 2 zand- vormers en 45 losse arbeiders. Geplaatst: 5 metselaars, 1 opperman, 2 schilders, 1 steenhouder, 2 timmerlieden en 4 losse arbeiders. Vrouwen. Aangeboden: 1 steno-typiste, 1 typiste em 1 werkster. Geplaatst: 1 werkster. Alkmaar, den 8 September 1923. De Directeur, P. KIKKFRT. Prwifieiaal UIT HEFR^HUGOWAARDr De raad dezer gemeente vergaderde Dins- dag j.l. Aanwezig met den voorz. alle gekozenen voor den nieuwen raad. Nadat door den voorz. een kort openingswoord was gespro- ken werden door alle ledeo de vereisohte eeden afgeiegd, waarna dc nieuwe raad wel- kom werd geheeten. Spr. hield er zich van overhiigd, dat alien de belangen der ge- meente zullen dienen te bevorderen, hoopte op aangename ramenwerkmg en den goeden geest bij de beraadslagingen, eerbiedigin^ van elkaars meening, een algemeene gezino- heid ora mede te werken tot bloei der ge- metnte. Aliereerst was aan de orde wethouders- verkiezing. (De uitslag hiexvan gavea ve rcwds In se; aetichi). Hexkozea de heera» Krom en Wijnkcr. Vervoigens kwamen in behandeling de in- gekomen stukken. Een verzoek van H. ter Hoeven om zijn pand als een centrale slachtplaats aan te wijzen, welk verzoek in eeni nevengaand adres door een aantal burgers werd ondersteuud, aangezien voor veleti de slachtplaats bij Ap- pel aan den Draai zeer ongeiegen is. Besloten werd de zaak aan te houden tot de volgende vergadering. Ingediend was een verzoek van den tuin- bouwvereeniging „Nieuwleven" om voor een eventueel te houden wintertuinbouweursus te mogen beschikken over een verwarmd en verlicht lokaal van gemeentewege. Het verzoek werd ingewilligd met alleen de heer Krom tegen. De voorz. deelae mede, dat over dten dienst 1920 van het Rijk voor onderwijs is ontvan- gen 27042 terwijl ontvangen kan worden f 27246.08 zoodat nog te ontvangen is 204.08. Daarna las de voorz. een schrijven voor van den, heer Ploeger, waarin deze met in- gang van 1 Jan. '22 eervol ontslag aan- gevraagd als gem.-ontvanger, tevens zijn Sank brengencfe voor het vertrouwen, den steuri en de medewerking ervaren bij de ver- vulling van zijn ambt, vooral van den bur- gem eester. De voorz. hield zich overtuigd, dat de Raad dat ontslag op de meest eervolle wijze zal verleenen en was van oordeel dat daar- aan een dankbetuiging mag worden toege- voegd, aangezien over de langdurige ver- vulling van dat ambt door den heer Ploeger miets dan lof gebracht kan worden. Spr. geloofae niet, dat dt heer Ploeger gemakkelijk door een betere te vervangen zal zijn. Niettemin zal 'n nieuwen functiona- ris moeten worden benoemd en daarom stel- de spr. voor een oproeping te doen tegen het thans geldend salaris n.l. van 1800 tot f 2200 behoudens goedkeuring van Gedep. Staten. B. en W. 'achtte het echter wel ge- wenscht met het oog op de te wachten wijzi- gingen in de gemeentewet, een tijdelijken ge- mecnteontvanger aan te stellen b.v. voor een jaar. Besloten werd een oproeping te doen voor een tijdelijken gemeente ontvanger. Dit be- sluit werd gevolgd door een tamelijk breed- voerige discussie omtrerit de zekerheidsstel- ling, waaruit een drietal voorstellen weTden geboren, n.l. van dten voorz. om haar ta stellen op f 8000, van den heer Kostelijk, die 10.000 voorstelde, van den heer Poland, die 6000 voorstelde. Het voorstel Kostelijk viel met 7 tegen 3 stemmen, waarna het voorstel van den voorz. werd aangenomen met alleen de heer Poland tegen. Nog was ingekomen een schrijven' der 'hoofdtommissie voor de jubileumfeesten, waarin werd medegedeeld, dat van de toege- zegde subsidie in zooverre gebruik gemaakt zal worden als strikt noodig is tot net wel- slagen van het kinderfeest, dat dankbaar werd aanvaard het bedrag bestemd voor een feestgave aan ouden en' armen en de be- schikking over het sportterrein. Na eenige toelichting werd dit schrijven voor kenms- geving aangenomen. Bij monde van. den heer Blont werd rap port uitgebracht over de gemeenterekening van 1922. De commissie verklaarde alles in orde te hebben bevonden en adviseerde tot goedkeuring. De Raad vereemigde zich met dit advies, terwijl door den voorz. nog eens de hoofdeij- fers werden voorgelezea. B. en W. stelden voor om van het batig sal do dezer rekening nog f 2000 beschikbaar te stellen voor het doen van betalingen van nagekomen posten van uitgaaf. Werd goedgevonden. Daarop volgde het rapport der commissie voor de rekenongen van net electrisch bedrijf en het Burgerl. Armbestuur. Bij monde van den heer Met verklaarde de commissie alles in goede orde te hebben bevonden, zoodat tot goedkeuring geadviseerd werd, met welk advies de raad zich mede vereenigde. De voorzitter bracht een woord van dank aan; de comnissies. alsmede aan de betrok- ken functiOTtarissen voor hun beheer. De heer Met vroeg iets te mogen zeggen met betrekking tot den winst op het electrisch bedrijf, welke 5688,1414 bedroeg. Spr. was van oordeel, dat, gezien het gustige resul tant, in overweging genomen mag worden of niet tot prijsverlaging van1 stroom kan- wor den overgegaan; gaarne zag hij aan B. en W. opgedragen in een volgende vergadering te dier zake voorstellen ter tafel te brengen, waarop cle heer Wijnker opmerkte, dai er z. i. dan meer voor verlaging de vaste kosten te zeggen valt, aangezien de stroomprijs toch reeds Iaag is. B. en W. stelden vopr een extra aflossing van' 3000 op de schuld van het electrisch bedrijf en het resteerende te reserveeren, ter wijl door den heer Kostelijk werd voorge steld 2000 te reserveeren, 2000 extra af lossen en het restant te storten in gemeente- kas. Het voorstel van B. en W. werd het eerst in stemming geteracht en aagenomen met 8 tegen 3 stemmen. Het voorstel-Met: opdracht aan B. en W. in een volgende ver gadering met voorstellen te komen, werd met algemeene stemmen aangenomen. Daarop werd door den voorz. toegelicht het voorstel van B. en W. tot verbetering der voomalige school, thans in gebruik voor hi condor onderwijs. Uit deze toelichting bleek dat de aangehrachte veranderingen in verschillende opzicbten onvoldoende zijn ge weest. B. en W. hebben met dten gem.-opzich- ter het een en ander opgenomen en zijn tot de conclusie gekomen, dat verbetering nocd zakdijk is, waarvan de begrooting op 1800 geraamd Door den heer Kostelijk werd gevraagd of het door den voorzitter genoenide tot de •oplevering kan worden gerekend, wat be- vestigend werd besuitwoord. B. en W. heb ben de overtuiging van het noodizakelijkste dier verbeteringen" en vroegen machtiging die uitgaven te regelen bij suppl. begroo ting wat door den raad werd aanvaarcf Nog moest worden benoemd de commissie van bijstand voor het electrisch bedrijf, waar in zitling hebben de heeren Does, Poland en iBlom, laatstgenoemden zijn herkiesbaar, doch voor dten heer Does, die geen zittting meer heeft in den Raad, moet een ander v/oiden gekozen. De heeren Blom en Poland werden herkozen met 9 stemmen terwijl ge- kozwi werd -de heer Tramp met 6 stemmen. Alien sjuneu ul benoemIng aaoj terwijl de voorzitter de belangen van het eiectrisch be drijf bij de commissie aanbeval. De gem.-begrooting voor '24 loopt over 126361.47 >4 in ontvangst en uitgaaf met een post van 4107.10 voor onvteorzien, de begrooting van het electrisch bedrijf over 33325.50 met f 1519.43 voor onvoorzien, die van het Burgerl. Armbestuur over 8771.45. Voor buitengewoon is een bedrag van 245 uitgetrokkenl Voor deze begroo ting moet worden benoemd een commissie van onderzoek en rapport, daarvoor werden bij eerste stemming aangewezen de heeren Mienis, Borst en Kostelijk die de benoeming aanvaarden. Bij de uitloting van S 1000 op de leening van 24000 voor het electrisch bedrijf werd getrokken no. 1. Door den heer Van Langen was schrifte- lijk de vraag ingediend of B. en W. er mede •bekend waren, dat in de bestrating van den toerweg naar het station Noord-Scharwoude zich een leelijk gat vertoont. De voorz. had dit opgemerkt, verondter- stellende dat de steenen zijn uitgebroken door wagenbewoners en had reeds opdiracht gege- ven tot herstel. Tevens was nog door den heer Van Lan gen opgemerkt, dat een bord voor maxi- mumsnelheid niet was geplaatst op de daar voor' vastgestelde plaats. Dit bleek op naamsverwarring te berusten, doch men achtte verandering nu niet meer gewenscht. Nog werd gewezen op het snelle rijden van iemand uit Schagen, die hier brood brengt. Niet alleen dat deze autofaestuurder veel te snel rijdt, doch hij schijnit het ook niet noo dig te achten een signaal te geven, Daarop zal worden gelet. Daarna sluiting. Door dc comm. voor het jubdleumfeest, het- wel'k zal plaats hebben op woensdag 12 Sep tember is thans het programma vastgesteld Het feest zal in hoofdzaak bestaan uit een groot kinderfeest. De schooljeugd zal zich daartoe te half twee verzamtelen op het Sport terrein, waama onder muziek van de Harmo- niekapel een kleine optocht door de tarn der Semeente wordt g:ehouden. Na teruglceer op et versierde terrein wordt onder leiaing van den heer Sin jewel de Wilhelmina-Hyrraie van H A. Maas gezongen, begeleid door de Har- moniekapel. Vervoigens zullen allerltei spe- len worden gehouden, waaraan prijzen en troostprijsjes zijn verbonden, terwijl ter af- wisseling de poppenkast vertoond zal worden en dit alles onderbroken zal worden door het uitreiken van versnaperingen. 's Avonds ophet dan verlichte terrein vuurwerk, afgewisseld met muziek van de Harmoniekapel. Op het terrein zal door de h.h. Rus en Zijp een buffet worden gehouden met gelegenheid tot een zrtje, Tevens werd kosteloos door den hr. Rus het gebruik van zijn kolifbaan aangeboden, indien het weer on- 'gunstig mocht zijn. Aan de ongeveer 725 kinderen, die aan het feest zullen aeelnemen, zal bij het einde van het kinderfeest een souvenir worden aangebo den. Aan ouden en armen zal men een feest- stcmniing trachten te bezorgien door een feestgave in convert. Door de feestcommissie zal de burgerif wor den uitgenoodigd door vlaggen en versiering de gemeente een feestelijlk aanzien te geven PREDIKBEURTEN. 9 September. BROEK OP LANGENDIJK, herv. kerk, Herv. kerk, niet ontvangen. Geref. kerk, 9.30 en 2.30 uur, Ds. de Jong. Doopsgez. kerk, 10 uur, Ds. A. de Jong. ZUIDSCHARWOUDE, herv.. kerk,-10 uur Ds. van Meurs. NOORDSCHARWOUDE, herv. kerk, 9.30 ur, Ds. Staal. ST. PANCRAS, Ger. kerk, 9.30 uur v.m. Preeklezen; 2.30 uur n.m. Ds. Fefnhout. HEERHUGOWAARD, Ger. kerk, 9.30 uur v.m. Ds. Fernhout van St. Pancras. 2.30 uur n.m. Preeklezen. UIT LIMMEN. De Raad hield Dinsdagsvend 8 uur ver gadering. Bij de opening waren de Wethou- derszetels onbezet, alle heeren zaten in volg- orde van ouderdom van rechts naar links om de tafel. De voorzitter de heer J. J. Nieuwenhuisen opende de eerste vergadering met een harte- lijk welkom. In dit 4-jurig tijdperk zeide hij, zult U, mijne heeren, zoowel als ik moeilijke tijden beleven. Dit zal des te meer klemmen daar de financieele zorg voor de gemeente steeds grooter wordt naarmate de inkomsten van de tuinbouw sledhter zijn. De nieuwe la den, die hier met illusies komen zullen wor den teleurgesteld, doch als U zoowel als ik hier zijn gekomen om de belangen der ge meente te dienen kunnen wii hierin alien in eendracht samenwerken in het gemeentebe- lang. Spr. hoopte, dat de discussion zakelijk en opbouwend zijn men elkanders meening zal respecteeren en dat evenals voorheen on- aangename conflicten achterwege blijven. Daarop werd door alle leden de eed afge iegd, waama de voorzitter hen geluk wensch- te. Verkiezing Wethoud'ers. Hei'kozen werd de heer C. Pepping en ge- kozen de heer J. Valkering Tzn, de laatste in de vacature J. Dekker (overleden) De voorzitter feliciteerde de heeren, vooral den heer Pepping met wieu. spr. jaren heeft samengewerkt. Verkiezing leden- van de Cocrmissie van Bijstand G. E. B, Gekozen de heer N. Kays, herkozen1 de heer J. Metselaar. Door alien werd1 de benoeming aanvaard. Aanbieding gemeenterekening 1922. De commissie van onderzoek verklaarde bij monde van dep heer Metselaar dat zij de rekening goedkeurden, welke slooi met een voordeelig saldo van f 238.20. Van verschillende posten werd ialichting gevraagd en verkreg-m. De voorzitter deelde mede dat siods 1913 dc begrooting voor het eerst eindigt met een voordeelig saldo. De rekening werd conform vastgesteld. Uitloting van 4 obligation van het G. E. B betaalbaar 1 Januari 1924. Uitgeloot de no. 21, 42, 6 en 55. B. en W. stelden voor aan H. M. de Ko- ningin op 6 September bij Haar Regeerings- jubeleum een telegram van gelukwensch te zenden. Allen voor. Nad'at de verschillende heerea hua dailk Yoor spoedige aflevering yaa is Uw adres: hadden betuigd voor de hartelijke woorden volgde de rondvraag. De heer Adrichem vond de noodslachting, zoo die in Alkmaar moet plaats vinden een treurige toestand. Kan dat niet plaatselijk, evenals in Castricum. De heer Kuys meende dat veel beter hier kon geslacht worden. Wanneer het vee goed gekeurd wordt, blijft het vleesch hier, wordt net afgekeurd, dan heeft de eigenaar boven- dien nog veel ontasten. De voorzitter zou dit met de Wethouders bespreken. Het is niet zoo gemakkelijk. Het wordt eveneens een dure geschiedenis, want de slachtplaats moet aan ae Wet voldoen. Het kon wel /2000 kosten. De heer Adrichem betoogde, dat er in Cas tricum een gewone slachtplaats is. De voorzitter zeide dat de Veeartsenijkun- dige dienst is omgezwaaid. Castricum voldoet niet aan de Wet als slachtplaats. Wethouder Pepping zeide dat het op vele bezwaren stuit, het is niet zoo eenvoudig ah Kuys denkt. Daama bedankte de heer Pepping voor het in hem gestelde vertrouwen, hoopte op een genoeglijke samenwerking tusschen dm voor zitter en hem en rekende op den steun van den Raad-. Daama sluiting. UIT HEILOO. De vereeniging „Heiloo Vooruit" hield Woensdagavond in „De Rustende Jager" een buitengewone ledenvergadering welke was aangevraagd door de leden, om te be spreken of het nog wenschelijk is het jubi- leum van H. M. de Koningin te herdenken. De uitstekend bezochte vergadering werd geopenidi door den heer G. L. Verxneij, voorzit ter van H. V. Hij deelde mede, dat dit punt in het bestuur lang en breed was besproken. Het kan echter geen meerderheid vinden of H. V. het initiatief tot een meest moest ne men, men- heeft zich daarbij laten leiden door de gedachte -dat bezuiniging noodiig was als men den critiekeni toestand in land- em tuin- bouwbedrijf aanschouwde, bovendien heeft men hier pas gehad kermis en L. E. T. T. Offers zijn gevraagd voor het buldeblijk van H. M. de Koningin en voor het school- feest, terwijl wij onder den rook van Alk maar zijn waar 12 en 13 September en 8 October feest wordt gevierd waar de meesten zullen heen gaan. Nu er echter van de ledem een vergadering is aangevraagd nu was het bestuur dadelijk bereid hier aan- te voldoen. De voorzitter gaf haema het woord aan de vergadering. De gedachten van de meesten was, dat het bestuur van H. V. niet vrij uit ging om zelf te besluitem geen feest te vieren. Men had dit door een uitspraak van de leden kunnen uit- maken. Anderen meenden, dat het nu te laat was. Weer anderen wilden, dat het bestuur alsnog het initiatief nam, ook kan men op- merken dat enkele er niet alles van verwach- ten als het bestuur zich terug trok. De meerderheid meende dat Heiloo niet moest achterblijven als het kleinst gehucht feest viert. Betoogd werd, dat men zonder veel geld evengoed kan feestvieren. Herhaal- delijk werd het bestuur gevraagd of deze de leidimg wilde nemen, doch het bestuur meen de dit aan een commissie te moeten overlaten. De voorzitter wilde zich overtuigen of er een meerderheid was die feest wilde. Slechts 3 personen waren hier tegen, deze meenclen dat het te laat was en dat er weinig van te- recht zou komen indien het bestuur zich te rug trok. De heer Maas Geesteranus deelde mede dat het bestuur niet het initiatief wilde ne men. Spcr. is voor feest vieren en zal zich niet terug trekken Men heeft te overwegen dat feestvieren geld kost. Ook zou spr. gaarne door de vergadering zien uitgemaalct M men volks- of kinder fee ten of beiden wil Opgemerkt werd dat dit aan de te benoe- men commissie moest worden oveigelaten, deze kan eerst oordeelen als er een bedrag is ingezameld en wat men wil doen moet aan de commissie worden overgelaten Met deze opmerking kon zich het bestuur en leden vereenigen Na stemming werden gekozen- de heeren A. J. C. Maas Geesteranus, M. Mulder, J. Rus, A. P. de Rooij en J. Opdam. Daarna sluiting. UIT HOORN. Begunstigd door uitstekend nazomerweer heeft Hoorn Woensdag zijn Jubileumfeest ge vierd. In tegenstelling met verschillende andere ge- meenten heeft men hier ingevolge den wensch "van H. M. de soberheid betracht en bepaalden de feesteliikheden zich tot een enkelen dag. Versierd met veel vlaggen, oranje en groen had de stad een recht aardig <aatizien. v Op de Kaasmarkt was om het standbeeld van J. P. Coen een bloemenhulde aange- bracht, terwijl tevens verschillende stadswij- ken voor aardige versiering hadden zorg gedxagea. Ook enkele particuliere woningen schitierend versierd. Vomoi de bewoners van de Veemarkt, het Groote Oost Gerritsiand, en niet te vergeten de vereen. ,,Het Zuiden" voor het zuiaelijk stadsgedeelte, hadden eer van hun werk. Ook andere stadsdeelen maakten een goed figuur. 's Morgcns werden de feestelijkbeden in- geluid door de stadsklokken, wat een mooie stemming te weeg bracht. Hierna werd door muziekgezglschappefl een optocht door de stad gemaakt, waardoor reeds vrij vroeg de feestvreugde er in zat. in de verschillende bedehuizen had hierna een wijdingsstond plaats. Aan de schoolkinderen werden hierop aar dige films te zien gegeven, waarvan natuur-

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 6