DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 218. Honderd y0f en twintigste Jaargang. 1928. MAANDA6 10 SEPTEMBER B eric h t. Xn verband met de Jtiblleum- feesten zal de „A 1 k m a™a rs c h e Courant" Woensdagavond nlet versehjjnen. De Directle. Buitenland. Binnenland. flemewget Niews. Dit numraer bestaai u!t 2 bladen. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. \bonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar 2.— franco door geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewljsnummers 5 cents. Directeur: G. H. KRAK. rncvt£3 Telef.nr. Admlnistratie 3. Telefoonnr. Sedaetie 33. Postgiro 37060. PRIjS DER GEWONE ADVERTENTIEN Per regel /0.25, bij groote contracten rabat. Qroote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h HERMs. COSTER ft ZOON, Voordam C 9. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. HET CONFLICT TUSSOHEN ITALIE E'N GR1EKENLAND. De teks-t van de nota, die de Oezantenraad aan Athene heeft gezonden is Zaterdagmid- dag openbaar gemaakt. In den aanhef merkt zij op dat de acte ia genomen van het Grieksche antwoord op de nota van de gezanten over de moorden te Jannua en meer in het bijzonder van't feit dat Griekenlaod, zoo zijn verantwoordelijk- heid bewezen wordt, op zich neemt alle ver- goeding te geven die de Gezantenraad billijk mocht achten en dat de Grieksche regeering de benoeming voorstelt van een commissie van onderzoek met de taak om het onderzoek naar de misdadigers te bespoedigen. Verder zegt de nota: In aanmerking geno men dat de aanslag van 20 Augustus er een was met een duidelijk politiek karakter, dat hij begaan werd op Grieksch gebied en dat de personen die er de slachtoffers van waren, door den gezantenraad belast waren met een ambtelijke opdracht in overeenstemming met de Grieksche regeering, welke hun veiligheid moest verzekeren en dat de slachtoffers alien behoorden tot de Italiaansche delegatie in de commissie; voorts overwegende dat zulke aanslagen gepleegd in zulke omstandighelden, recht- streeks de verantwoordelijkheid van den staat op wiens gebied ziji plaats grijpen, in het gedtog brengen; besluit de Gezantenraad van de Grieksche regeering de genioegdoening en sancties te eischen, hierachter opgenoemid. Ten eerste: verontschuldigingen moeten aangeboden worden door de hoogste militaire autoriteiten aan de diplomatieke vertegen- woordigers te Athene van de drie geallieerde mogendheden, wier gedelegeerden deel uit- maken van de grensafbakeningscommissie. Ten tweede: er moet te Athene een uit- vaartdienst gehouden worden ter eere van de slachtoffers in de Katholieke hoofldkerk in tegenwoordigheid van alle leden der Griek sche regeering. Ten derde: op den dag van de uitvaart zul- len na acht uur 's ochtends oorlogschepen van de drie geallieeride mogendheden1 voor Phaleron verscihijnen waarbij een Italiaan- sche vlootdivisie voorop zal varen. De Griek sche vloot moet de Italiaansche, Britsche en Fransche vlaggen groeten in verhouding van een-en-twintig kanonnen voor elke vlag. Daarna zullen de oorlogsschepen van de drie mogendheden voor Phaleron het anker uit- werpen. Het saluut zal schot voor schot door de geallieerde sdhepen beantwoond! worden, onmiddellijk na den uitvaartdienst, geduren- de welken de vlaggen der Grieksche vloot en der oorlogsschepen van de drie geallieerde mogendheden halfstok zullen hangen. Ten vierde: militaire eer moet aan de lijken van de slachtoffers bij hdt aan boord bren gen te Prevesa bewezen jvorden door een Grieksche eenheid met het vaandel Ten vijfde: de Grieksche regeering ver- plicht zich mat bekwamen spoed die ntisdajdl- gers op te sporen en voorbeeldig 'fie straffen. Ten zesde: een bijzondere commissie sa- mengesteld uit gedelegeerden van Frankrijk, Engeland, Italie en Japan, onder voorzitting van een J apansch gedelegeende, moet toe- zichtoefenen op het houden van het onder zoek en de nasporingen te dien einde door de Grieksche regeering te verrichten. Deze ope- ratie moet op haar laatst tegen 27 September 1923 uitgevoerd zijn. De commissie moet alle machtsbevoegdfaeid hebben om bij gezegde operaties aanwezig te zijn en om van de Grieksche overheid alle aanvullende onder- zoekingen, ondervragingen en nasporingen te verlangen. De commissie zal haar verslag en conclusies aan den Gezantenraad voorleg- gen. De Grieksdhe regeering moet op haar ge bied de veiligheid van de commissie verzeke ren, haar alle faciiiteiten verleenen voor het vervullen van haar taak en de kosten dra gon. De Ra-ad heeft de Albaneesche regee ring uitgenoodigd de maatregelen te nemen, die dienstig zijn om de commissie in staat te stellen zich zoo. noodig op Albaneesch ge bied te begeven en daar in overleg met de Al baneesche autoriteiten over te gaan tot alle nasporingen van d'en aard dat zij het zoe- ken naar en: de bestraffing der misdadigers gemakkelijker zullen maken. Ten zevende: de Grieksche regeering neemt op zich aan de Italiaansche regeering voor den moord op haar gedelegeerden een sch-adevergoedtog te betalen, waarvan het be- drag in summiere procedure moet bepaald worden door het permanente hof van interna- tionale justitie in den Haag, oordeelende op grond van het verslag van da commissie. Dit verslag zal toegezonden worden aan het hof van justitie door den gezantenraad tegelijk met zijn opmerkingen. De Grieksche regeering moet bij de Zwit- sersche Nationale Bank een cautie van 50 millioen Italiaansche lire stellen. De gezantenraad neemt actie van het feit dat de Italiaansche regeering bevestigt dat de bezetting van Korfoe en van de aangren- zende eilanden geen ander doel heeft dan vol- doening te verkrijgen voor de'eischen welke die regeering gesteld heeft en van het feit dat deze eischen gedekt worden door de voor - waarden hierboven door den gezantenraad geformuleerd, en nloodigt de Grieksche re geering uit, zonder verwijl tegelijkertijd' en afzonderlijk aan elk van de diplomatieke ver- tegenwoordigers te Athene van de drie bo- vengenoemde mogendheden haar algeheele aanneming van de voorafgaande voorwaar- den made te deelen. Te Londen beschouwt men de beslissing van den Raad van gezanten als een belang- rijken stap tot regeling der Italiaansch-Griek- sche crisis. Men neemt aan, dat de geformu- leerde eischen zullen worden aanvaard door Griekenland en dat Italie, welks gezant te Parijs deel heeft genomen aan het ontwerpen van die eischen, bij de ontvangst van het be- richt van Griekenland's aanvaarding zijne belofte of KorfOe te ontruimen ten uitvoer zal brengen. De kwestie of de Volkenbond al dan niet competent is om over de crisis te oordeelen, zal nu wel van de baan zijn, daar alle staten ook Brazilie, zich in dezen stellen tegenover Italie. Het standpunt der Nederlandsche de legatie is als volgt: Welke ook de verant woordelijkheid voor den moord in Epirus zij, uit internationaal oogpunt zou het hoogst gevaarlijk zijn indien het nemen van een pand tusschen naties gebruikelijk werd en welke ook de competentie van den Gezanten raad moge zijn, de competentie van den Vol kenbond is naar de opvatting der Nederland sche regeering niet aan twijfel onderhevig. Het schijnt tijd te worden, dat de spanning in de beide betrokken landen verdwijnt, want de stemming onder het volk begint vijandig te worden. Volgens een bericht in de Giornala d'ltalia zou't Italiaansche consulaat te Patras door de Grieken in brand zijn gestoken. De Itali aansche kolonie verdedigde zich. Er moeten slachtoffers zijn. Griekenlana heeft in antwoord op de no ta van den gezantenraad thans reeds geant- woord, dat het bereid is de besluiten van den gezantenraad te aanvaarden. NAAR HET EINDE VAN HET LIJDELIJK VERZET? Volgens inlichting uit Eagelsche bron', wordt er zear binnesnkort te Parijs een nota van de Duitsche regeering. verwacht, die aan Frankrijk en Belgie voorstelit, onmiddellijke onderhandelingen over de Ruhrkwestie te be- ginnen De „Matin" is er zieker van, dat Duitschiand eindelijk weer het woord zal wil- lefl. nemen; om tot een resultant te komen zal het langs normaleti diplomatieken weg te werk moeten1 gaan. Ook de Tel. maakt melding van geruchten in Duitsche politieke kringen, volgens welke de groote kwestie van de diplomatieke behan- deling van het Ruhr-conflict bincueo zeer kor- ten tijd acuut zal worden. Dte opvatting is, dat in de eerste plaats met Frankrijk onder handelingen aangeknoopt moeten worden, maar dat tegelijkertijd ook met Engeland1 en Belgie contact moet worden gezocht. Verle- den week heeft het opzien gebaard, dat bij een bezoek van vooraanstaande vertegen- woordigers van het Rijnland in de rijkskanse- lerij1, waarbiji ook tegenwoordig waren' de Oberbiirgermeister van Keuleti, Adenauer, en de Kcusche bankier Hagen van lde zijde der Rijn landers, de onvoorwaardelijtoe voortzet- ting van het lijdeijk verzet op len voorgrond werd gesteld. Tegen deze wij'ze van behande- ling van een diplomatieke kwestie heeft zich xi het Rijnland zelf echter tegenstand voorge- daan. Het „Kolner Tageblatf', het orgaan. van de democratische partij, in het Rijnlandl, ver- klaart, dat de politiek van- bet lijdelijk verzet in een tijd, dat de nedging tot onderhandelen aan alle zijden openlijk wordt uitgesproken en dat men reeds tot officieuse onderhandelin gen is overgegaan, geen zin meer heeft. Het democratische blad van het Rijnland, dat van een capitulatie voor de Franschen niets wil weten, verwijt evenwel aan- zekere kringen in het bezette gebied, dat zij uit de voortzetting van het lijdelijk verzet materieel voordeel wil- len trekken. Dit verwijt is merkwaardig in verband met geruchten, welke reed's te Berlijn gingem, dat n.l. de ontzettende val van de Mark in de laatste dagen in de eerste plaats een gevolg is van het feit, dat betaalkrachtige personen van het bezette gebied op de Berlifn- sche beurs deviezen koditen en wel dloor be- middeling van hetzelfde Keulsche bankhuis Hagen, welks chef in de rij'kskanselarij de voortzetting van het lijdelijk verzet procla- meerde. De Berlijnsche „Sozialistische Parlements- dienst" beweert zelfs, dat de Duitsche-natio- nale Volkspartij-kringen in het Rijnland het ten aanzien van het Ruhr-conflict niet mieer eens zijn met de Berlijnsche partijikidiiig. In den' Pruisischen Staatsraad zouden de DuitSeh-nationale vertegenwoordigers van het Rijnland in duidelijke bewoordingen aan de leiders der partij hebben verklaard, dat de hervatting van den arbeid in het bezette ge bied noodzakelij'k is. Van belang is in dit verband ook de bou- ding van het Stinnes-orgaan, de „'Deutsche Allgemeine Zeitung". In dit blad wordt de rij'kskanselier er aan herinnerdi, dat hij' thans reeds een maand in fuctie is, zonder dat iets wezenlijks in den toestand is veranderd. Het blad vraagt, of men met Frankrijk tot toeaadering of overeenstemming komen wil en stelt in dat geval de vraag hoe het staat met de vervulling van den door den dood van d Mayer onbezetten post van gezant te Pa rijs. In scherpere termen, d'an tot nu toe eenig Duitsch1 blad heeft gebruikt, zegt de „Deutsche Allgemeine Zeitung", dat door het maandenlang ontwend zijn aan arbeiden de bevolldng van het Ruhrgebied in moreel ver- val is geraakt en zijn zedelijfce krach't heeft verloren Het onderhouden der arbeiders in het Ruhrgebied, zonder dat dezen arbeid ver richten, is een maatregel, die destijds noodza- kel-ijfc was, doch door den> langen1 duur van den strijd noodlottige gevolgen heeft gehad. Van onderhandelen wil Poincae intusschen niet veel weten. Hij heeft eenmaal zijn eischen omtrent waarborgen gesteld1 en' houdi daar- aan vast. Gisteren heeft hij, weer een paar redevoeringen gehouden bij de onthulling van monumenten voor de gevallenen te Hau- dainville en Daurvillers. De grondtoon van beide redevoeringen is: betalen. Duitschiand kan zich best herstellen, als het maar ophOudt met znij lijdelijk verzet en de arbeiders vrij laat te werken, meent de Fransche premier. Naar het TLbl. vernam, is de Duitsche re geering ithans tot het -besluit gekomen, met het oog op den ontzettend' m'oeiiijten finand- eelen toestand van' het rijk de Ruholactie zoo spoedig mogelijk te beeindigen. Zij zal dlaar- om leien poging doen om in de eerste plaats met Frankrijk en daartna ookv met Belgie en Engeland' tat onderhandelingen te komien. Een onvoorwaardeiijke capitulatie fcornt echter voor de Duiitsche regeering niet in aanmerking; hlaar streven zal er veeleer op gericht zijn, met Frankrijfc to dien zto' tot overeenstemming to gerakan, dlat van Fran sche zijde wordit afgezien van- den eisdi tot staken van het lijdelijk verzet, waartegenover Du'itschland vergaande ooncessdeszou doien, die de definitieve regefltog van het schadeiver- goedingsvraagstufc mogelijk zullen maken. De Duitsche regeering is bereid," de door Frank rijk te stellen miaterlieele voorwaard'en aan- te nemen, al zijn ze nog zoo hardi en- drukkend, ondeir voorwaardte, dat zij definitief zullen worden- vastgesiteld en dia-t 'Duitsdiland, al1 m'oet het ved! offera brengen, een vrije toe- komst tegetaoet gaait. Onxiannemelijk zou zijn de afstand' van- Duitsch gebied1 en 'het veriies van de staats-souveretoiMt. Genoemd blad gelooft, dlat de Duitsche re- geeringetn in deze ri'chttog reeds voorzichi'g de voelhorens heeft uitgestoken. IN BEZE-T GEBIED. De Fransche krijgsraad te Dusseldorf heeft den 20-jarigen student Raabe, die 4 Augustus op de Corneliusplatz aldaar een handgranaat wierp, welke drie Franschen en vijf Duitschers verwondlde, to weerwil van het schitterendep leidooi van mr. Van Houten uit Den Haag, ter dood veroordeeld. IDE RAMP IN JAPAN. Renter meldt uit ToMo, dat bij der amp te Yokohama de Nederlandsche consul oomid- dellijk gedood is. HET SPOORWEGONGELUK BIJ HANNOVER. Blijkens te Leiden ontvangen berichten is mevrouw Libot-Korpershoek aan de bekomen verwondingen overleden. De heer Libot maakt het naar omstand'igheden goed. DE MIJNWE RKER SST AKI NO IN DE VEREENIGDE STATEN. Met de werklieden der anthratietmijnen is overeenstemming bereikt to zake de hoofd- kwestie welke tot de staking leidde. Een aan- tal ondergeschikte punten valt nog te rege- len, doch, naar de leiders van beide partijen verklaren, zullen to tien dagen de mijnen weder zijn geopend. DE ANTWERPSCHE DIEVENBENDE. Vastgesteld is dat er relaties bestaan tus schen de diamantdieven en den dader van den bank-diefstal op 28 Augustus in „Cr6dit Anversois", welke bankdief tachtigduizend francs roofde en betrapt werd. De vrouw van den bankier herkeode den diamantdief bij confrontatie. Deze vrouw werd uit Oos- tenrijk met list naar hier gelokt. De mede- plichtige van den bankdief is heden aange- houden. EEN DUITSCHE DAG VERBODEN. Verschillende Duitsche rechts-radicale or- ganisaties, o. a. de „Jungdeutsche Orden", de ^Deutsche Offiziersbund", de „Deutsche polir tische Arbeiterveretoigung" hadden dezer da gen oproepingen verspreid voor een grooten Duitschen Dag te Gothai, die volgens het Neurenbergsche voorbeeld' gister zou worden gehouden. De bedrijfsraden hebben daarop ale! arbei ders to Thiiringen uitgenoodigd to grooten getale voor een- proletarische tegenactie naar Gotha te komen. Daar men ernstige botsingen verwachtte, heeft de Thuringsche regeering toen den Duitschen Dag verboden. MUITERI JIN HET ROODE LEGER Het te Helsingfors versdiijnende Russische blad „Roeskaja" verneemt, dat te Petrograd 2000 roode gardisten, die wegens desertie wa ren gevangen gezet, aan het muiten sloegen, hun bewakers doodden en zich to de straiten verspreidden. Troepen van de Tsjeka slaag- den er in, het grootste gedeelte der miuiters te arresteeren1; 300 huxmer zouden zajn gefu- silleerd. DE AARDBEVING IN J;APAN. De gezondheidsdienst te Tokio deelt mede, dat er thans veel typhusgevallen voorkomen en er gevaar bestaat voor een epidemie. Het reddtogswerk is met kracht begonnen, hier en daar is de waterleidtog reeds her- steld. Uit verschillende streken der wereld komt finansieele hulp en ook zijn lading-en voe- din-gsmiddelen aangekomen. KO'RTE BERICHTEN. Ten aanzien van de dreigende moei- lijkhedien- to de metaal-industrie, is men voorloopig weer tot overeenstenimtog geko men. Een watervliegtuig is te Athene naar beneden gestort. Drie officieren kwamen hierbij om het leven. In Zuid Frankrijk zijn de laatste paar dagen opnieuw boschbranden voorgekomen, die steeds to omvang toen-emen. De Duitsche bladen wijzen er op, dat de mark op het oogenblik nog de wa-arde van vijf sovjetroebels bezit. De bond van restaurateurs in Groot- Hamburg besloot naar aanleiding van d'e voorgestelde belasttogen op de dranken op 15 Sept. het gansche personeel tien dienst op te zeggen en op 1 Oct. alle zaken te sluiten. SCHRIFTELIJKE VRAGEN. Van dian heer Hiemsitra aan den minister van arbeid, handel en nijverheid: 1. Is het den mtolister bekend1, doit to' art. 10 van- de sitatuten van de Bedrijfevereeni- gtog dd Nationale Boeren-Ohderilinge, han- delend'e over de samenstelltogg van het be- bestuur, dd bepaltog voorieomt, dat het be- stuur uit de werkgeversleden een vo-orzittier kiest? 2. Zoo ja, is de minister dan niet van oor- deel, dat de uiifi genoemde bepaltog voort- Vlodiende bepericing van' de rechten dier werk- netmersleden fa strijd is met art. 14 van de I,and- en Tufabouwongeval-lenwet? 3. Indien di't het geval is, is de minister dan bereid te bevorderen, dat de fa 1 genoemde bepalfag fa de statuten van de Nationale Bioer-en-Onderlinge wordt geschrapt? Van den heer Ter Hall aan den mtolister van f inancien 1. Is het den minister bekend, dlat op de aansl-agtoljetton1 der Rijksinkomstanbelasting van de gemeente Amstimdam een adlvertentie voorkomt van een bel-asting-adviesbureau 2. Is die mitoistler beredd- mede te dteelen, op welke wijze adVerten'tliles op aainSlagbiljetfen plegen gepl'aatst te worden, bijzonderiijk of zulks gesdhierilt met medfewetien van het de- partemient van ftoancien? 3. Indien- dit laatste niet het geval is, is de minister d'an niet van oondeel1, dat het aan- beveling verdient, dat geen advertentie woidt opgenomen zonder kenn-isneming door het depantement, aangezien immers andters de zonderltoge toestand zich- zou kunnen voor- doen, dat eventueel van een vanwege het de- parfement als odbetrouwbaar gesignaleerd' adViesbureau of accotmtantskantoor op aan- sllagbiljetlten aanbevelfagen vooritamen? DE POST-CHeQUE- EN GIRODIENST. De heer Duys, lid van de Tweede Kamer heeft de volgende vragen aan dien minister van waterstaat gesteld: 1. Is de minister van waterstaat bereid terstond in te grijpen to den chaotischen toe stand, die sedert eenige dagen is togetreden bij den Post-cheque en Girodienst, zoodat terstond een einde kome aan d-e onduldbare wijze waarop het pubtiek hiervan de dupe is? 2. Is de minister bereid, indien deze toe stand- mede moet worden' geweten aan' gemis aan voldoende vooruitziend beleid, de hier- voor verantwoordelijke persoion of petsonen ter verantwoording te roepen, resp. die maat regelen op hen toe te passen, die to het be lang van een: goed functioneeren van den dienst n-oodzakelijk zijn? 3. Zijn de berichten juis-t, dat, ook al mocht ooit aan dezen dhaotischen toestand een ein de komen, er dan toch een regeling wordt togevoerd, waarbij: a. rekentoghouders hun zaken met be- langrijke vertragtog, vergeleken bij vroeger (men- spre'ekt zelfs van een, twee en meer da gen) zullen zien afgewikkeld; b. aan rekentoghouders niet meer, zooals vroeger, terstond het saldo hunner rekening wordt medegedeeld? 4. Is die minister niet van meentog, dat staatsdiensten er zijn voor het publiek, en niet omgekeerd, en dat dus, wanneer toder- daad zi-ch gaat voordoen wat hierboven on der 3a- en b wordt gevreesd1, reorganisaties met dergelijke resultaten terstond dienen te worden afgeWezen? 5. Indien per se een dergelijke organisatie dient te worden doorgevoerd, is dan de mi nister bereid uiteen te zetten, welke voordee- Len hieruit voortvloeien niet alleen uit een oogpunt van bureaucratie, maar vooral voor het publiek? DE ORDE VAN DEN WITTEN ADE- LAAR. De correspondent van het Hdbl. te Berlijn meldt, dat volgens berichten uit Warschau aan Koningin Wilhelmina de orde van den Widen Adelaar van Polen is verleend. D'E GOALITIE. Naar het Hdbl verneemt, zal van de hand van het Tweede Kamerlid mr. J. B. Bomans binnenkort een brochure verschijnen, waar- to stelling genomen wordt tegen de huidige coalitie. RIJKSKAASMERKEN. De minister van btonenlandsche zaken en landbouw heeft, met togang van 1 October, den prijs van door de vereeniiging het Kaas- merk te Leiden af te leveren Rijkskaasmerken vastgesteld op 0.6 cent per stuk. HET JUBILEUM VAN H. M. DE KO NINGIN. De Koningin heeft op 6 September, bij de aanbieding van het huldeblijk van den bij- zonderen vrijwilligen landstonn, op verzoek van den voorzitter der nationale landstorm- commissie toegezegt, dat er van H'aar een portret zal worden vervaardigd, specdaal be- stemd om te worden geplaatst op de gedenk- plaat, die aan de vrijwilligers van den bijzon- deren landstorm zal worden ui-tgerakt ter herinnering aan het regeeringsjubileum en het door den bijzonderen vrijwilligen land- storm aan Hare Majesteit aangeboden jubi'- leum-album. Huldiging door land- en zeemacht. Aan het defite voor de Koningin op Maan- dag 17 September op de heitie bij- Soesterberg zullen deelnemen de geheele vierde divisie, het regiment genietroepen, een lichte brigade der cavalerie en een dito der koloniale reser ve en een van de Kooinklijke marine, alsme- de een afdeeling Vliegtuigen. Bovendien zul len alle corpsen van de landtaacht vertegen- woordigd' zijn door deputaties. T-al van mili taire autoriteiten zullen aanwezig zijn. De Koningin komt om 11 uur 56 mto. aan het station Rmersfoort aan, gaat dan eerst een stuk per auto en vervolgens to een cali che langs de straatweg Amersfoort-Soester- berf en een landweg naar de plaats van het defile, nabij de Stompert, waar zij om 12 u. 45 mto. zal aankomen. Na afloop van het defile, ongeveer 3 uur, zal H. M. to haar caleche rijden naar d&n viersprong te t Soesterberg, ald'aar overstap- pen ini de auto en dan rijden naar het station Utrecht. Det oescbouwers moeten zich opstellen ten N-oorden van een lijn, loopende ongeveer 700 M. ten Noorden van en ongeveer evenwijdig aan den kunstweg AmersfoortUtrecht. De riftoer. H. M. de Koningin heeft, zooals wij reeds in het kort meldden, haar vierdaagsch bezoek aan Amsterdam besloten met een rondrit per automobiel door de „Vogelbuurf' aan den Overkant van het I J; de „Commissie voor het IJ tot viertog van den Kontoginne- dag", had, onder leidfag van den Voorzitter de heer Dijkstra, voor een waardige ont vangst zorg gearagen. Aan het begin van den Valkenweg waar de automobielen per gemeente-stoompont zouden arriveeren, was een eerepoort opgericht, terwijl langs beide kanten van den weg een groot -aantal kinde- ren van 614 jaar to het wit gekleed en ge- wapend met oraajevlaggetjes opgesteld was. Er was veel publiek, vooral de bewoners van de Vogelbuurf waren- to grooten getale opge- komen. Het liep naar half acht toen de stoompont met de Hooge Gasten aan boord aan den Valkenweg meerde. Langzaam reed' de auto, waarin H. M. de Koningin, de Ko- ningto-Moeder, Prtoses Juliana en Prtos Hendrik hadden plaats genomen, den pout af onder langen hartelijk gejuich van- de menig- te. Een vijftal auto's md: het geVolg kwam daarna. Voor de eerepoort werdi gestopt, waar het kerkkoor van de St. Ritakeric de Ko- ninklijke familie toezong. Vervolgens bood een dochter van den secretaris der commissie H. M. bloemen aan, terwijl men ook aan prtoses Juliana een ruiker overhandigde. LKMAARSCHE COURAN

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 1