urrsTEL. Bij beschikking van1 den minister van Ootr- logj ig aam den dienstplichtige J. M. A. A. Kosters, uit deze gemeente, uitetd verleend van den verplichtiem diiensit in 1923. WIJZIGING TRAMDIEN STEN. Met ingang van heden zijn in de dienstre- gelingen der trams naar Bergen (Bergen aan Zee), Egmond en Schagen eenige wijzigingen aangebracht. De heer C. van den Tooren, aan den Koningsweg, heeft hiervan een sup plement voor zijn dienstregeling_ uitgegeven, waarbij ook zijti opgenomen de jongste wijzi gingen in de diensten der Alkmaar Packet. JUBILEUM G. JULSING. Heden herdacht de heer G. Julsing den dag dat hij voor 50 jaar in dienst trad bij dte Rijtuig- en Carrosseriefabriek van den heer Jac. Met te Alkmaar en Heerhugowaard. De krasse jubilaris werd in de ruim gemaakte Carosseriefabriek aan den. Achterweg feeste- lijk ontvangen. De heer Met Sr. gaf een treffende toe- spraak op Cet eerlijke en getrouwe ka- rakter van den jubilaris, waarna hem een en veloppe met inhoud werd aangeboden. Daar- na volgde een toespraak van den leilder van het bedrijf te Alkmaar, den heer Jn. Met Jacz., die in kernachtige bewoordingen lot betuigde voor hetgeA de heer Julsing in die lange reeks van jaren voor de firma gedaan had Bij het overhandigen van een enveloppe met inhoud en een oorkonde namens het per- soneel hield een der boekhouders een toe spraak. De jubilaris die onder den indruk was van zoovele blijken van belangstelling bedankte alle aanwezigen hartelijk. Wij zijn er van overtuigd dat de jubilaris nog lang met aangename herinnering aan dezen dag zal terugdenken, en bieden wij hem bij dezen ook gaame onze gelukwenschen aan. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Wij verwijzen belangstellenden naar een adverteniie, waarin bekend gemaakt wordt, dat Woensdag 12 September, 's morgens 10.30 in de Doopsgezinde Gemeente een her- denking van het jubileum zal plaats hebben, dat geleid zal worden door Da. Westra. Het zangkoor zal zijn medewerking verleenen. BUURTFEEST LUTTIK-OUDORP. Het buurtfeest aan het Luttik-Oudorp, ter herdenking van het regeeringsjubileiim, zal reeds morgenavond aanvangen. De openinlg zal plaats hebben om 8 uur, door den voor- zitter, den heer Th. van der Kledj. Het terrein van de Korenbeurs is voor dit feest ter be- schikking van de commissie gesteld, die dit heeft doen versieren en er een kennesse d'ete heeft ingericht. Woensdagmiddag (den laat- sten dag, omdat het terrein Donderdag weer als marktterrein beschikbaar moet zijn) heeft er een kinderfeest plaats. Ter zijner tijd ge- ven wij over een en ander nadere mededee- liugen. HET BONTHUIS. „Tijdig zorgen" is het devies van elken goeden wtokelier en zeer zeker van een han- delaar in bont. Vandaar dan ook, dat de firma Kamper—Groenland, thans reeds hoewel het Septemberzonmetje heerlijk schijnt, zich geheel heeft voorbereid op den a.s. herfst, Waarin de dames weer aan bon- ten beginnen te denken. De etalage bevat vele soorten, waarvan ons men vergeve het ons de namen zijn ontgaan. Voor wie er meer van weten wil en wie wil zien welke gelegenheidskoopen worden aangeboden, is een wandeling naar Het Bonthuis op de Laat aan te bevelen. Het geetaleerde komt tusschen de electrische lampjes en het Oran- je dat kwistig aanwezig is (een groot portret van de koningin b.v.) zeer mooi uit. Men ziet dan meteen een collectie faoeden, waarin deze firma al evenzeer een ruime keuze heeft. Binnenkort wordt de pas sinds een paar jaar aan de Laan gevestigde zaak belang- rijk uitgebreid, waardoor de firma nog meer dan tot dusver zal kunnen spreken van „Het Bonthuis". DE KRONINGSEIK. De heer P. Frans, aan den Straatweg, onder de gemeente Heiloo, heeft Donderdag j.l. den Kroningseik, 25 jaar geleden door hem voor zijn behuizing geplant, laten ge- tuigern van de onveranderde Oranjegezindheid van den planter. Een dertigtal Oranjekleurige ballons hebben dien avond den boom verlicht. Het ijzeren1 hek rondom den boom is tier eere van het regeeringsjubileum opnicuw zwart gelakt, terwijl de woorden „Kroningscik van Koningin Wilhelmina 6 September 1898" wit geverfd zijn Zou de hear Frans niet op a.s. Woensdag of Donderdag de verlichting widen: herha- len' 200-JARIG BESTAAN VAN DE FIRMA KLAVERWEIJDEN. De firma Klaverweijden, in koloniale en grutterswaren, Laat, alhier, herdacht gister haar 20Ojarig bestaan. Een 200-jarig bestaan is voorwaar geen Ideinigheid en vooral niet voor cen firma die steeds in hetzelfde artikel zaken drijft. Dat deze dag dan ook niet onopgemerkt voorbij ging, laat zich begrijpen. De Laatbewoners tusschen Boterstraat en Koorstraat vaardigden de heeren Kueter en Lewijit als deputatie af om een keurig bloem- stuk te overhandigen. De heer Lewijt hield hierbij op de hem eigen wijze, waarbij zijn vlotte wijze van spreken op gelukkige wijze tot haar recht kwam, een toepasselijke toe spraak, waarbiji hij de groote beteebenis van het te herdenken feit in deze tijden sterk be- lichtte. Ook van tal van andere zijtien mocht de firma vele gelukwenschen ontvangen. Wij h add en heden een enderhoud met den heer Joh. Alb. Kleverweijden, den begenwoor- digen leider der zaak, en vernamen, dat de stichter van de zaak, de heer Jan Klaverweij den, zich in 1923 op 23-jarigen leeftijd van uit Wassenaar in net peroeiel Zaadmarkt, I.oek Kooltuin, vestigde, waar de zaak 155 ircn blcef gevestigd. Jan Klaverweijden werd1 opgevolgd1 door Willcm Klaverweijden, die tijdens een van zijn bezoeken aan de handelsbeurs te Amsterdam, welke bezoeken toen ter tijde per boeier plaats hadden en tot de groote reizen behoor- den, op het Damrak door een beroerte werd getroffen en opgevolgd werd door den1 beer Joh. Alb. Klaverweijden, die op zfjn beiirt werd opgevolgd door den heer Petrus Johan nes Klaverweijden. De heer P. J. Klaverweijden verplaatste de zaak in het tegenwoordige perceel, waar de zaak reeds 45 jaren is gevestigd. Ofschoon de heer Klaverweijden nog be- trekkelijk een goede gezondheid geniet, wordt de zaak toch reeds een 20' jaar en met succcs door zijn oudsten zoon, de heer Joh. Alb- Klavei-weijden, gedreven. De firma, die in de zaak op de Laat als merk „het Klaverblad" koos, maakte haar feest loepasselijk aan de jubileumfeesten en ver- vao.rdigde van de artikelen waarin ze handel drijft een toepasselijke etalage in de (rationale klcuren. In de andere etalage werd een miniatuur caroussel geplaatst. Een stuk huisvlijtarbeid van 6 jaar. Deze electrisch gedfeven carous sel trekt de bewondering van een ieder. De chef-bediende van de firma, die voor een nauwkeurige miniatuur electrificatie van den motor zorg droeg, heeft zich daardoor als een bekwaam electro-technicus doen kennen. nen. Die ui-tneembare miolen, onderd'eelen ge- trouw aan de stoomcaroussel, schakelt zich automatisch uit eni is een kijkje meer dan waard. 'Het tegelitableau in de andere etalage, Waarop het pand voorkomt, door een peiltje aangegeven, waarin voor 200 jaar de 25aak werd gevestigd, verdient mede gezien te wor den. DE PRIJZEN VOOR DE VOLKS- SPELEN. De prijzen voor de tijdens de jubileum feesten te houden volksspelen, zijn ♦heden- avond in de etalage van den heer Bossert, Huigbrouwerstraat alhier, geetaleerd. DE STADSTRAM. Wij' verwijzen belangstellenden naar de ad- vertcntie in dit nummer betreffende een nieuwe dienstregeling der stadstram. DE VOLKSSPELEN. De commissie voor de Volksspelen welke gehouden zullen worden a.s. Woensdagmid dag 2 uur en waarvoor het Sportpark voor iedereen' kosteloos toegankelijk is maakt in een adVertentie in dit nummer bekend, dat: lo. Voor kinderen van 12lb jaar alsnog gelegenheid tot deelname bestaat om deel te nemen aan de mandenrace, eierrace en hard- loopaa met hmdemissen. 2o. Dat men zich ook nog op kan gieven voor de andere te houden volkspelen en wel lot Dinsdagavond bij den heer H. C. Stout- jesdijk, Voordam 5, waar tevens nadere in- hchtmgen worden verstrekt aan diegenen, die zich reeds opgegeven hebben. VOLKSZANG. Met genoegen vememen we, dat door be- middeling en met medewerking van de at- deelingen der beide Volkszangvereenigingen hier ter stede, de Nationale en de Nationale Roomsch Katholieke, het orgel van den po- pulairen Bram de Wild'e deze week bekende vaderlandsche liederen zal laten hooren. Op het repertoire staan: Wilhelmus, Wien Neerlandsch bloed, Mijn Nederland, Vlagge- lied, De Zilvervloot, Ons Prinsesje, De ka- bels los, Wiegelied, Een draaiersjongen. Het zal wel overbodig zijn op te merken dat 't de bedoeling der vereenigingen voor den volkszang is, dat feestvierend Alkmaar zich niet bepaalt tot toeluisteren, maar dat 't de liederen uit voile borst meezingt. COLLECTE. De Zaterdag gehouden collecte ten bate van „Herwonnen Levenskracht" R. K. Ver. ter bestrijding der t. b. c. bradht op de som van 86.20. MUZIEK- EN ZANGUITVOERINO JUBILEUMFEESTEN. De groote muziekuiitvoering op Donderdag 13 Sep'temher, 's avondls van 6 Yt tot 7 uur, kan niet zooals het offideel programma vermeldt, op het Dodeeveld pfliaaite hebheni, aangezien er door db beitrokken suh-comm'isi- sie niet voldoentie rekeniing gehouden is met de omstandigheid, dat de commissie voor den H'istoiisdien optocht op dien. avond over genoemd veld moet kunnen beschikken, ter ontbinding van den optocht, en er dan tege- lijkertijd geen publileik toegblaten kan wor den. Deze uitvoeiiing zal1 nu op 'hetzelfdb uur gegeven worden op de Paardenmarkt. Wat de zanguitveering op Woensdlagavond (jy2 uur) betreft, kan nog vermbld worden, dat hiervoor nog een generate repetiitfe ge houden zal worden op Dinsdag 11 Sept. 's avonds 8 uur to dten Muziektuto, voor het publiek toegankdijk gestelldi tegen 5 cent per persoon. DE WfNKELWEEK. De Commissie voor db Wiinkdwieiek vetr- zoekt oils alsnog te willen vermelden dat de Firma Elzas Zn., Langestraat, als prijs voor den winnaar van het letterraadbel be schikbaar stelt: Een Salon-Ameublement. V A ARDIG'HE IDSR FT. Db door de Sportdub „Oins Genoegen" te Altkmiaar geo'rganiseerde vaardigheidsrit op Zondag 9 Saptemlber van' uit Alkmaar over Purmerend en Hoom, met als eiindpunt Alk maar, is uitstekend geslaagd. Het aianta! deelnemers bedroeg 33, w.o. 7 dames en 26 heeren. Ongeveer 10^ uur gihg men' van start en dtes middags 3.51 anriveerden de eersten en wel de heeren Leegwaiter en Peetoom, terwijl de andere deelnemers en -neemsters met korte tusschenpoozen aankwamen. De vaardigheidsrit bezorgden aan de deelenmers en -neemsters verschillende straf- punten, welke alls volgt werden itoegeikend Bood1 2 Henstrd 2; Pisuisse 2; Teel 2 Leegwater 3; Peetoom 3; Braak 4; Mej. v. d. Meer 5; Narold 9; Mej. Narold 9; de Vries 13; de Boer 13; Wokke 14; Hartog 14; Rentenaar 15; v. Petten 17; Levert 23; de Vet 23; Mej. Gevdaar 25; Mej. Braak 25; Prins 31; Mej. Besteman 42; Besteman 42; Mej. Mol 48; Mol 48; Mej. Budding 65; Mej. Jon'ker 65. Bovengenoemde dames en heereil kwamen voot prijzen in aanmerking, terwijl 6 ande- nen dbor het te hooge aantal strafpuntien voor eeni prijs niet to aanmerking kwamien, ook niet voor een herinneringsmedaille. De le prijs voor de dames werd toegekend aan Mej. v. d. Meer (em bloemtafeltje)2e prijs aan Mej. Narold (bakje met bloemen); 3e prijs aan Mej. Braak (een kaaxslantlaam.) De le prijs voor de heeren werd toegekend aan: Pisuisse (1 kistje sigaren)2e prijs aan Teel (caibidlamp)3e prijs aan Leegwater (een hel). Tevens zal aan de 27 genoemde perso- nen em herinnertogsmedaiUe wordten ver strekt. In het Cafe Switser aan de Friesche brug, werden de prijzen door den voorzkter, dten leer Leegwater, met eeni toepasselijk woord uitgereikt. LICHTOP! Hcdenavond voor rijwielm en andere voer- tuigm te 8.01 uur licht op. Teiegrammen ran heden DE DUITSCHE KOLONISTEN IN POLEN. 's-G'RAVENHAGE, 10 Sept. In de he- den gehouden zitttog van het Permanent Hof van Internationale Justitie is voorle- ziug gedaan van het advies van het Hof iuzake dek westie der Duitsche kolonistm in Polen, die aan zekere maatregelen van den kant der Poolsche overheid zijn bloot- gesteid, welke leiden tot de verdrijving van de bodoelde personen uit het land dat zij bezitten. Het Hof is van meeutog, dat deze aange- legmheid valt binnen de gevoegdheidsfeer van den Volkenbond, zooals deze in het met Polen gesloten minoriteitienverdrag is om- schreven en dat de houding der Poolsche regeering niet overeenkomstig is met hare intemationale verplichtingm. DE RAMP IN JAPAN. 's-GRAVENHAGE, 10 Sept. Naar wij vememen heeft de Gouvemeur-Generaal van NederlandSch-Indie, in opdracht der re geering aan Hr. Ms. gezant te Tokio tele- grafisch gevraagd welke hujp Neder- landsch-Indie kan verleenen tot Imaging van de ramp welke het Japansche volk ge- troffen heeft. Onder eere-voorzitterschap van dm Gouvemeur-Generaal Fock is er in Neder- landsch-Indie em comite gevormd, be- staande uit vooraanst'aande personen uit de ambtelijke- en handelswereld teueinde voor de hulpverschaf'ftog aan Japan gelden bij- een te brengen. In aansluiting aan eene vorige bekendma- king deelt het Departement van Buiten- landsche Zaken mede, dat blijkens van het gezantschap te Tokio van1 het Nederland- sche consulaat te Kobe ontvangen telegram de families Besier, Siemstra, Kuiper, Van Wiersum, Kltogen, Hoist, Van Praag, Vlendie, Nieboer m Kievmaar in veiligheid zijn. (De Staats-Almanak venneldt onder de consul aire ambtenaren to Japan als consul te Yokohamae de heer W. D. Visser, belast met de waameming van het vioe-consulaat to Japan. DE OPENING DER STATEN- GENERAAL. 's-GRAVENHAGE, 10 Sept. Naar wij vememen zal ditmaal bij de opening van het nieuwe zittingsjaar der Staten-Gene- raal op Dinsdag 18 dezer de Koningin bij de plechtigheid vergezeld worden door de Koningin-Moeder Overigens zal de stoet waarmede de Koningin em de Prins zich in de Gouden koets naar de Ridderzaal zullen begeven ook dit jaar nog zijn samengesteld in den kleineren omvang welke sedert de mobili- •satie-dagen in zwang was. GESTIKT. WIJK AAN ZEE, 10 Sept. Zaterdag- middag w^ren eenige kinderm met elkan- der aan het spelen en werd het tweejarig zoontje van den werkman S. door een ou- der kind een wortel toegediend. Een stul van dm wortel schoot het kind in de keel en kon zelfs door den plaatselijken arts niet worden verwijdend. Terstond is het kind per auto overgebracht naar het gasthuis te Haarlem, alwaar het direct werd geopereerd, doch spoedig daar- na overleed het jongeotje. NEGENDE NEDERLANDSCHE JAAR- BEURS. AMSTERDAM, 10 Sept. Het aantal deelnemers aan de Woensdag a.s. te Utrecht te openen Negende Nederlandsche Jaarbeurs bedraagt 749 tegen 704 aan de voorjaarsbeurs 1923 en 539 aan de na jaarsbeurs 1922. Het Permanente Jaarbeursgebouw is ge heel gevuld m op een gedeelte van het terrein Vredenburg zijn tijdelijke monster kamers opgeslagen moeten worden. HET GRIEKSCH-ITALIAANSCHE CONFLICT. PARIJS, 10 Sept. Uit Rome wordt ge- meld, dat de Italiaansche regeering de nota van den Gezantenraad aan Grieken- land heeft goedgekeurd1. Men gelooft algemeen, dat hiermede de crisis geeindigd is en dat de Volkenbonc geen verdere pogtog tot bemiddteling in het werk zal stellen. wten het onoplwudeHjk "vrajen der Schotten verveeld®, zei tot idlen lord; doet u rich voor als ide konixig, dan zal ik lord Shaftesbury voorstellen. De gczaintem werdien binnen geleid en de lord sprak hen op de volgende wijze tee: Laat hot u niet verwomiderene mijno hee» ren, dat ik mok niets voor u gediaan heb; daar hebt ge lord Shaftesbury, (op dien komdng wij> zend) aan wien ik mijn kroon te danken heb, ook hem heb ik nog niet het mimste blijk van dankbaarheid gegeven, De hertog van Wellington zag eens in zijn biblo'theek aan zijn ischrijftafel, toen ptotse> ling de deur open ging en zonder zich aange» diend te hebben eien persoon biniraentrad, van een allerongunstigst voorkomen. Wie zijt gij, vroeg de hertog, opkijkend, kort en droog. Ik ben Apollyon en moet u ter dood brengen. Moet ge het vandaag nog idioen? Dag en uur zijn me niet aangewezen, maar ik moot mijin zending volbrengen. Dat komt sleoht uit; erg druk; veel cor* respondten'tie. Kom op e enandteren keer eens terug en schrijf dan even een woordje. Ik zal dlnia zorgen, dat ik klaar ben. Toen ging die hertog voort met schrijven. De krankzinnigo orrorblijft door de kalmte vain den hertog verliet do kamer en binnen een half uur zat hij in een gesticht. De aestheticus Oscar Wlldle ging eens dooT de City te Loniden en zag er een belaar wiena kop op Maurillo's bedelaar gelykend, zijn aesthctischen zin streelde. De Lonidensche lompen waren echter niet zoo schilderachtig als de Spaansche. Wild'e stapte uit zijn rijtuig, noodigdle den bedelaar uit met hem weer in te stij'gen en reed mar dien grooten kleermaker Poole. Daar liet hij den bedelaar in prachtig fluweel en satijn kleeden, verscheurde en vers fonfaai'de het costuum daama op Spaansche schilersmanier en zette zoo 'den bedelaar weer aan den hoek van zijn straat De man was binnen weinige minuten het midd'elpunt van de niet zeer welwillenide bes langstelling van collegia's en voorbijgangers. Hij weigerde zich zoo te laten vemcderen. Oscar Wilde verkoos niet hem te missen als hij voorbijreed, en men kwam overeen dat de bedelaar een pond sterling huur per dag jzou ontvangen om in zijn bonite kleeren aan den hoek van de straat te zitten. Misschien is nog nooit een kunstenaar een meer humoristische m verrassmde onder- scheideng ten deel gevallen dan die, welke Willem III dm beroemden cellist en tooneel- speler August van Biene gaf, toen deze eens bij het Hollandsche hof een voorstelling gaf. Daar hij n.l. wist, dat de killing een voorlief- de voor luidruchtige, levendige muziek had, droeg van Biene een aantal concertstukjes voor, die een buitengewone mate van kracht en volharding vereischten. Aan hets lot be- HISTORISCHE ANECDOTEN. De tooneelcriiticuis Bottiger uit Weimar woonde eens in den schouwburg te Hamburg tooneelspeler Schroder, die voora! in King enkele voorstellingij bij van den beroemden Lear prachtige dlingen deed. Bottiger was in de wolken. Vooral een zekere pauze in zijn spel loofde hij buitengewoon. Het was in de scene, dat Lear zijn vloek juitspreekt over zijn on« dan'kbare dochters. Deze pauze was schiL terenid, verklaardte Bottiger. Schroder laohte fen vertelde: 1 Mijn waarde heer criticus, die pauze ontstand alleen omdat ik tusschen de couEssen een omlgevallen k'aars zag, die een brand dreigde te veroorzaken. Daarom waar- schuwtde ik den, toonecimeester, 'die stond te dutten en na de blussching speelde ik weer door! Bottiger keek vies! Karcl II was Voor een groot deel zdjtn troon versohuLdigd aan de diensten, die hem door lord Shaftesbury waren bewezen; maar hij ver- zuimde die diensten te erkennen teen hij er de macht toe had. Op zekeren dag, dat hij rich met den lord alleen bevond, werd hem een delegatie uiit Schotland aangediend. De koafag tuigde de kontog den cellist zijn oprechten dak en voegde er aan toe: Van alle cellis- ten, die ik ooit gehoord heb en daaronder warm Piatti, Davidoff, Popper en andere uitstekende kunstenaars zijt gij (van Bie ne boog reeds in de verwachting te zullen hooren, dat hij deg rootste was) mijnheer van Biane,b eslist.degene, die bij zijn spel het meest getranspireerd heeft. De bekende Engelsche dichter Stephen Phillipp, de sdhrijver van het drama Ulyssus, zat op zekeren nasht in het donker in zijn villa, nabij Brighton. Met een sigaar in den mond zat hij in een gemakkelijke stoel te gtinzen, toen plotseling de deur openging. en man met em jas over dm artm trad bin nen. Wie ben je, vroeg de dichter verwon- derd. Em inbreker, antwoordde de ander niet minder verbaasd. In dat geval zal ik het genoegen heb ben u naar de deur te geleiden. Zoo gezegd, zoo gedaan. Toevallig kwam een nachtwacht voorbij, die den gast van Philipp ovemam. Eens bezocht een Parijsch schilder zijn vriend, den veldslagenschilder Detaille. Deze was niet thuis en om den tijd te dooden be- gon de ander geheel alleen biljart te spelen. De moeilijkste stooten werden met zeldzame bekwaamheid uitgevoerd, maar plotseling stiet de schilder die zijn laatsten stoot ver- keerd berekend had, een groot gat in het la- ken. Wat te doen? Het kwaad was niet te verhelpen. Daar Detaille nog altijd niet thuis kwam, nam de schilder een klein vierhoekig stukje papier, bedekte daarmede het gat, dat hij to net laken gemaakt had, teekende daarop een alleraardigri poppetje, zette zijn naam eron- der, legde deze pleister op de wond en ging heen. Toen Detaille thuis kwam, was hij aanvan- kelijk spinnijdig bij hetizien van het gat in het laken van zijn biljart.; maar het stuk papier, dat er op' lag had de waarde van een nieuw biljart, want het droeg den naam Meisson- nier. Marktberichten AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. 445 vette koeien 1 e kw. 1161.34, 2e kw. 1.10—1.20, 3e kw. 82—96 jer K.G. 20 stieren, 100 melk en kalfkoeien 300475 per stuk. 95 vette kalveren le kw. 6486, 2e kw. 70—82 per Kg. 35 nuchtere kalveren 1924 per stuk. 119 schapen 40—48; 43 lammeren 32—38 505 vette varkeus Holl. le kw. 11.12, 2e en 3e kw. 981.—Overzeesche en Geld. 1.02—1.04 per Kg. 22 paardm 150—250 per stuk. van 10 September 1923. Opgave van Noordhollandscb Landbouwcrediet. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te STA ATSLEENIN GEN. 6 Nederl. 1923 A. 5 1919. BANK-INSTELLINGEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 Rese INDUSTR. OND. BINNENL. Jurgens Gew. Aand. M A. C Philips Gloeilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel comm CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Bodjong Cult. "Vorstenl Dito actions Compania Poerworedjo PETROLEUM. Orion Dordtscbe Petr. Gee. Holl. Olie Kon. Petr RUBBERS. Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin Rubber Bandar Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Holl. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm Marine pref TABAKKEN. Oude Deli Senembah Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Rails Union Pacific Vorige Koers. pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 loos/. pl.m. 2.- pl.m. 2.15 pl.m.2.30 pl.m.2.4 - - HIV, PROLONGATIE vorige koers 3 pCt., heden 31/4 pCt. WISSELKQERSEN AMSTERDAM—0FFICIEEL. Koers op heden om 2.45. •i B 1007/, 94 Vs 1491/4 1161/3 125 125»/» 55 60 55 55 2483/4 2383/4 829/18 96»/i8 4261/, 338 169"/u 160 1543/4 71<4 89 V8 26 329 1 323/4 3433/4 157 77 4»/l6 781/3 97 81 301 118 ,122 81 72 IO51/4 134 73/4 110 513/4 166/s 87/16 261/ic 2941/3 267 i/s 320 131/3 1381/2 155 118 127 127 57 97 436 348 164i-5 157 7i/» 94 335 139;? 353 1584-9 154 1181/, 127 127 57 59 5| 245 438 348 164J-5 157-9 93*-4 1331/3 3541/4 1591/4 117-8 123 106 134 81/4 110 55 55Vs 181/3 81/, 26 295 296-7 267 267 320 ■322 35 1381/3 119 123 88 76 108 1541/, 1541/, 1541/, 116-i 118-9 1183/4 1263/4 127 126|-7 127-J 1271/4 127-J 57 57 v 56 858/4 971/, 439 i/s 440 44U/, 4401/, 348 350 345-6 346 166 166 165-% 1651/, 160 159 160 93 159-60 138 137 V, 137 1371, 355 354H 354{-5 3553/4 1601/4 159V, 78 98 801/, 305 120 90 89 91 78 78i/, 1091/, U0i/, 109 136 8Vs 113Vs 112 551It 20 81/4 2961/, 2961/, 296 268 272 270 322 324 325 Vorige koers. Londen 11.541/4 Berlljn p. 1.000.000 fi.051/4 Parijs 14 17i/s Brussel 11 621/, Bazel 45.75 Weenen p. Kr 10.000 0.351/4 Kopenhagen 46.35 Stockholm 67.70 Christiania 41 30 NIET-OFFICIEEL. New-York 2.546/8 ItaliS 10.90 11.533/4 0.41/, 14.271/, 11 721/3 45.70 0.36 46.20 67.65 41.25 2.543/4 11.05

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 3