Stadsnieuws turksche genoten hebben van hetgeeo door de diverse vereenigingen gepresteerd werd. 's Avonds was er dansen in de verschillen- de zal en. Het mooie weer was mede oorzaak, dat er een enorme menschenmenigte op de been was. Met gevel-, tuin- en kamerversiering had den verschillendie ingezetenen het beste been- tje voongezet We hebben er gezien, die werkelijk zeer mooi waren. Zonder tekort te doen aan meer- dere anderen, hebben we kunnen merken, dat vooral de tuinversiering van den tuinman Ligtenberg en de gevelversiering bij Dirk- maat de bijzondere belangstelhng hadden. Ook de theetuin van den heer Spanjaart was aardig te noemen, terwijl ook de kamerver siering van den heer Verburg de aandacht trok. Aan den kolfwedstrijd welke Woensdag laats had in de kolfbaan van den heer J. de akker nainen 17 personen deel. De uitslag is: le klas S. Evers te Oudkar- spel le prijs met 147 punten; J. Schrieken te Oudkarspel 2e prijs met 133 punten; W. Kos telijk te-Oudkarspel 3e prijs met 130 punten. 2e klas D. Keppel te Noordscharwoude le prijs met 139 punten O. Bakker te Oud karspel 2e prijs met 129 punten; P. Jes te Noordscharwoude 3e prijs met 129 punten. Scrieprijs le klas D. Blom met 47 punten, 2e klas J. Barten met 45 punten. Aan den kolfwedstrijd in Concordia na- men 20 personen deel met den volgenden uit slag: le klas, le prijs W. Kostelijk te Oudkar spel met 140 punten; 2e prijs P. Molenaar te Zuid-Scharwoude met 135 punten; 3e prijs J. Timmerman te Oudkarspel met 132 punten; Serieprijs G. Langedijk te Oudkarspel met 51 punten. 2e klas, le prijs, C. Kuiper te Noordschar woude met 119 punten; 2e prijs T. Kostelijk te Noord-Scharwoude met 116 punten; 3e pr. L. Dekker te Noord-Scharwoude met 111 p.; Serieprijs D. Keppel .te Noord-Scharwoude met 48 punten. In Concordia had een biljartwedstrijd plaats waarvan de uitslag is als volgt: le klas P. Kraakman te Oudkarspel le pr.; C. Swager te Oudkarspel 2e pr.; Kl. Slot te Broek op Langendijk 3e pr. 2e klas T. Kostelijk, alhier le pr.; J. Tim- merman te Oudkarsncl 2e prijs; A. Groot te Warmenhuizen 3e prijs. UIT HENSBROEK. Op initiatief van den burgemeester is voor eenige weken een comite op-gerichit met het doel besprekingen te houden voor het inza- mel'en der gelden voor het Nationaal Hulde- biijk Nadat dit comite bestaande uit de h.h. Kooiman, Wit, de Haan, Kamp, D. Schrooder, P. v. d. Gragt, K. Smal en C. Spaans met be- hulp van enkele jongedames een flink be- drag hadden kunnen opzende-o, werd be- sloten hot comite uit te breiden tot een com- missie welke plannen zou beramen voor een Jiubiteumfeest. Behalve genoemde heeren (be- halvc de heeren Spaans en Smal uit de Wog- meer) namen daarin zitting de dames Kooi man, De Haan, Wit, Schrooder, Kamp en Dilc en de heeren Baas, Nierop, De Vries, Groot, De Boer, C. S-mit en Hoogewerf. Lijs- ten werd en gep resenteerd en rui m 300 was weldra ter beschikking van de commis- sie; terwijl het gemeentebestuur nog een sub- sidie van 1 voor elk der schoolgaande kinderen. Na vele voorvergaderingen is thans het volgende programma definitief vastgesteld voor het feest, dat a.s. Maandag zal worden geh-cmden. 's Voormiddags: Kinderspelen, aanvang 9 uur (oude tij'd) n.l. houtjesrapen, balwerpen, muilenloopen voor de meisje en houtjesleg- gen, tonrollen en zakloopen voor de jon- gens. 's Namiddags zullen verschillende volks- vermakelijikheden plaats hebben n 1. voor jon- gens en mannentonglijdeni, hindemisloopen, zakkruipen en ballen op een blaadie; voor meisjes en dames: estafetteloop, blaastrap- pen, vaatjeskruien en pak de leuning. Alle deelnemers worden in- groepen naar leeftijd ingedeeld1 Des avonds zal in beide cate's een gemas- kerd bal worden gegeven, waaraan al-leen in gezetenen kunnen deelnemen, prijsjes wor den daarvoor beschikbaar gesteld Als het weer mee wil werken zal onge- twijfeld de feestel'ijkiheden schitterendl slagen te meer daar het fanfarecorps uit HeerhUgo- waard, onder leiding van den heer Maas uit Alkmaar den heelen dag de festiviteiten zal opluisteren. UIT BERGEN. In de Vrijdag gehouden vergadering van Burgemeester en Wethouders is, ter voldoe- ning aan het desbetreffend voorschrift der Gemeentewet, tot waamememd Burgemeester aangewezen de heer J. Apeldoorn. Van de in 1909 ten lasfe dezer gemeen- te aangegane geldleening, groot 21000, voor welke leening indertijd1 42 obigaties a f 500 aan toooder werden afgegeven, is in de Vrijdag gehouden vergadering van Bur gemeester en Wethouders, uitgeloot No. 9. lngekomen personen: W. H. L. Schipper, N.H., dienstbode, Verspijckweg 7, van Am sterdam. J. van Laer, R.K., dienstbode, Breelaan 7, van Amsterdam. K. van der Doel, echtg. L. M. de Waal, N.H., z.b., Bergerweg 32, van Helder. D. van Dijk, N.H., gepens. miltair, Kogentdijk 2e dwars weg 2, van Amsterdam. F. J. Vulker, R.- K., wachtgelder stafmuzikant, Kogendijk 19, van Assen. J. P. G. van Eijk, R.K., tim merman, Loudelsweg 12, iniw., van Amster dam. A. van Eijk, R.K., timmerman, Lou delsweg 12, van Amsterdam. N. J. Min, R.K., spoorlegger, Jichtpad 2, van Uitgeest. L. W. J. te Welscher, R.K., banketbak- ker, Breelaan 16, van Haarlem. W. A. Sterk, wed. A. C. Hoogewerf, N.H., z.b., Kogendijk 3e dwarsweg 3, van Velsen. M. H. P. Kamperdijk, R.K., onderwijzeres, Loudelsweg 20, van Hilversum. H. J. van Bergerweg Bakker, Surcklaan naar Wageningen. berts, R.K., geestelijk zuster, timmerman, Kogendijk, 2e Alkmaar. H. M. Din- iv.x., maerwijz sweg zu, van Hilversum. H Gerdes, R!K., dwarsweg 12, van gemans, R.K., z.b., Breelaan 37, uit Duitsch- land. J. H. C. Visser, N.H.. huisjuffr. Raadhuisstraat 2, van Bloemenctaial. E A. Martens, E.L., dienstbode, Bergerweg 2 uit Duitfchland. Joh. Smit, geen, gep. brievenbesteller, Kogendijk, 2e Dwarsweg 4, van Leiden. H. Lodder, N.H., reiziger, Kogendijk, 3e Dwarsweg 1, van Heer-Hu- gowaard. C. M. van der Wulp, Chr. Ger. fotograaf, Karel. de Grootelaan 26, van Alkmaiar. G. Dickhout, N.H., reiziger, Verl. Jichtpa-d 6, van Amsterdam. -— J. Th. Weijn, R.K., lanidbouwersknecht, GToeneweg 11, van Voorst. J. Simo, N.H., electricien, Kogendijk, lc- Dwarsweg 2, van Budapest. W. Storhas, ech-tgenoote Arnd't, R.K., dienstbode, v. d. Wijckplein 2, van Stutt gart. M. Fuldauer, N.L, z.b.. Russen- plein 7, van Amsterdam. F. H. Tize, geen, electro-technicus, Oldenburglaan 17a, van 's-Gravenhage. E. A. M. Franzen, E.L., z.b., Studler van Surcklaan 5, van Amster dam. G. P. Scheltes, E.L., dienstbode, Studler van Surcklaan 5, van Amsterdam. - D. Nierop, N.H., winkelbediende, Kogen dijk 2e Dwarsweg 16, van Alkmaar. C. de Haas, Chr. Ger.. werkman, Kogendijk le Dwarsweg 6, van Alkmaar. N. de Jong, geen, onderwijzeres, Breelaan 78, van Haar lem. 1 1 Vertrokken personen: E. M. W. Regout, echtg. J. J. M. Wiegman, R.K., z.b., van Euwigelaan 12, naar Heemskerk. C. Schilder, wed. A. Apeldoorn, R.K., z.b. van D-orpsstraat 66, naar Egmond-binnen (Rin- negom). L. F. Esseveld, N.H., matroos, van Dorpsstraat 65, naar St. Pancras. G. Zorgman, N.H., bankwerker, van Kogen dijk naar Alkmaar. W. P. J. Hollebrands N.H., kantoorbediende, van Breelaan- 47, naar Haarlem. E. Erkens, R.K., dienstbo de, van Jan Jacoblaa 21, naar Grootebroek. F. H. M. Raben, R.K., kinderjuffrouw, Hoflaan 20, naar Bussum. A. Appel, N.- H., z.b., Berkenlaan 6 naar Hoom. A. G. Slooten, echtg. Jn. Ennik, N.H., z.b., van •Carel de Grootelaan 46, naar Wormer. G. Grijn, wed:. B. D. Brouwer, Ger., z.b., van Breelaan 50 naar Valburg (Zetten). Jb. van Enk, N.H., uurwerk-maker, van 14 naar 's Gravenhage. A. er., koopman, van Studler van Wageningen. G. Hui- zuster, van Pensio- naat, Loudelsweg 20 naar Venhuizen. A. M. Baart. R.K., J. Koek, R.K., A. M. van Lint, R.K., A. M. Vergeer, R.K., J. Moras, R.K., J. P. M. Kuijpers, R.K. en With, de Boer, R.K. alien van Pensionaiat, Loudels weg 20, naar Venhuizen. W. F. L.Ettim geT, R.K., geestelijk zuster, van Pensionaat oudelsiw-eg 20, naar Hazerswoude. G. de Rijk, R.K., z.b., van Pensionaat Lou delsweg 20, naar Bosko-op. E. Hooijkaas N.H., ge., onderwijzeres, van- Dorpsstraat [7, naar Apeldoorn. Tj. C. Faber, N.H., cantoorbediende, van Meerweg 21, naar Am sterdam. H. N. Klooster, R.K., onderwij- zer, van Karel de Grootelaan 38, naar Til- burg. N. Roos, N.H., onderwijzer, van St. Antoniusstraat 45, naar Amsterdam. (Augustus.) Geboren Catharina, d1. van Antoni- us Meijer en Petronella Anna Burger. Leonardus Gerardus, z. v. Johannes Roo- sloot en Jansje Denneman. - Lourenitius, z van Jan Bijwaard en Bregitta Kunst. Ca tharina, d. van Fmamtiscus Kops en Maria Geentruida Schoiten. - Johanna. Maria, d. van Simon Kaandorp en Catharina- Nelilne van't Sant. Anna Cornelia, d. van Johan nes de Grunt en- Adriana Wokke Janne, d. van Dirk Leonardus Daaldter cn Hendrica Hubaxiina Oversteeger. Johannes Come- lis, z. van Gerrit Witbe en Johanna Maria Wokke. Jan Jacob, z. van Lambertus den Das en Cornelia Zomer. Adrianus, z. van Pieter Roozing en- Maria Bakker. Frede- rika Margaretha, d. van Gerrit Dickhout en Annegien Bood. Margaretha, d. van Wil- lem Wokke en Maria Dekker. Leo, z. van Leendert Swakman en Dieuwertje Frank fort. Nicolaas Johannes, z. van Comelis Noort en Johanna Anna Louwe. Jan, z. van1 Kiaas Roosendaai en Trijntje van Maar- levefld. Cornel is Johannes, z van Jan Krijgsman en Maria Bijwaard. Hanneke, d. van Geert Jan Hendrik Fijn en Renneken Catharina Rensink. Overleden Nlioolaas Leek, edhtge- nooit van Johanna Maria Boon, oud 60 jaar. Frederika Magdalena Boudier, 72 jaar. - Tjitske Westra, weduwe van Eelke Jacobus van der Kam, eerder van Albertus Zwo-ls- mian, oud 88 jaar. r Anna Kaandorp, 66 j., (overleden te A'lkmiaar). Getrouwd Jan Ennik, 28 jaar, on derwijzer, wonende te Wormer en Xmtje Grietje Slooten, oud 24 jaar, zonder beroep, wonende alhier. UIT HEERHUGOWAARD. Voetbal. D. T. V. II speelde om 2 uur een wedstrijd tegen S. D. W. II van Oudlorp. Uitslag 21 in't voordeel van S. D. W. II. Daama speelde D. T. V. I tegen S. E. W. I van Hoogwoud om een zilveren medaille. S. E. W. won met 31. Korfbal. De korfbalclub Hou Vast I speel de alhier -een competitiewedstrijd tegen Ken- nemers II van Bergen. Uitslag 11. Slingerbal. De slingerbalclub Tavenu speelde een wedstrijd tegen West-Graftdijk. Tav-enu verloor met 30. Geboren: Anna Johanna, d. van Cor nells Berkhout en Pietertje Brink. Wil- h-elmina, d. v. Jan Peereboom en Sophia Egberger. TTieodorus, z. van Adrianus de Jong uen Maria Victoria Datema. Au gusta Theodora, d. van Kaetchen Josee. Ondertrouwd Albertus Tamis en Evelina Cornelia Tuinman. Comelis Koro en Jacoba- Kaandorp te Alkmaar. Willem Derksen te Alkmaar en Dieuwertje Modder. Overleden: Nicolaas Petrus Bloot- hoofd oud 65 jaar. UIT WIERINGERWAARD. Op de rundveetentoonstelling te 's-Graven hage hebben 10 afstammelingen van Jonge Max een eersten prijs behaald. Ook werd een le prijs toegekend aan Maximiliaan 14, welke stier tevens kampioen werd verklaard- van alle ingezonden stieren. Te zamen werden door de inzending uit Wieringerwaard, bestaande uit 12 stuks, nfet minder dan elf prijzen behaald. UIT HEILOO. Bij de behandeling do-ortrekking Tuindorp- straat werd het voorstel v.d. Vail, onteige- ning ten algemeene nutte, aangenomen met -6 tegen 4 stemmen. De neer Obdam ont- hield. zidh van stemming. Dit als aanvulling op het raadsverslag. J ubi Leumf eesi Zooal8 wiji reeds meldden is in de vergade ring van Jrleiloo Vooruit" eene commissie gekozen, die de voorbereidling zou nemen om net jubi-leumfeest te herdenken. Het uitvoerend comite had niet stil gezetien en Zatcrdagavond waren alle vereenigingen in het cafe van den h-eer A. .P de Rooij bijeen geroepen, waarvan een goed gebruik is ge- maakt, daar alle vereenigingen 1 of 2 verte- ganwoordigers hadden gezonden. Het was voor de meesten een openbaring dat we hier wel 32 vereenigingen rijk zijln. De heer A J. C. Maas Geesteranus presi- deerde, die o. a. mededcelde, dat het voor- 1-oopig bestuur het volgende programma had opgcmaakt 2>lA uur: Koraalinuziek van den torentrans. 9 uur: Herdenkingsrede in de Herv. Kerk, waar Ds. Eilerts de Haan- zal spreken. IO-1/2 uur: Optoclit van de scho-olkinderen naar het Promenadeterrein, tractatie aan de kinderen, waar deze (als de middelen toerei- kend zijn) een herinneringsbeker zal worden aangeboden. 12 uur: Muziek van het Heiooer Fanfare- coips en van de hier gevestigde zangyereeni- gingen. 2 uurBoemencorso, waaraan kan worden deelgenomen door wagens, versierde fietsen, motorrijwielen, auto's en z. In den stoet kunnen worden afgebedd de 11 provincien. De optocht zal1 na bekotnen toestemming wordai opgesteld in de laan van „Ter Coul- ster" en zal gaan door deg eheele gemeente. 8 uur: Concert. Feestelijkheden in de ca fe's. T-entoonstelling (van de Vereeniging „De Volksbond tegen Drankmisbruik) van Floralia en tot slot vuurwerk. Dc beer Velhnan vroeg waaro-mi school I niet was vertegenwoordigd. Spr. meende, dat men voor het slagen der kinderfeesten de on- derwijzers noodig heeft. Ook maakte spreker bezwaar tegen een herdenkingsrede in de Herv Kerk met Ds. Eilerts de Haan als rede- naar. Men zou hierin kunnen opmerken dat dit ecu speciaal Protestanisch karakter dr-aagt. De kerk is voor spr. ook een gewijde plaats. Spr. voelde meer voor een zaal of in de open lucht. De voorzitter wist niet waarom school I niet vertegenwoordigd was. Wat het andere betreft, die meening zou kunnen- b^taan, doch het bestuur heeft gezocht naar een- ge- sclukte gelegenhieid. Een openlucht-bijieeE- kouct heeft bezwaren. De heer Jan Sengers decide de meening van den heer Veltman niet, nu er -helaas de heer Mulder zeide „gei-ukkig" feest wordt gevierd, (spr. vroeg zich af of de tijd wel gunstig is door den toestand in- land- en tuin- bouw) kan het bezwaar voor de kerk verval- len Die wel denkt, gaat er heen. (tnstem- ming). De- heer Vd-tman wilde slechts den schijn vcrmijden. De voorzitter zeide, dat er kon gevraagd worden om een dankdag in de R. K. Kerk. De vergadering kon zich in meerderhdd met het voorstel van het bestuur vereen-igen. De voorzitter zette nog uiteen, dat er geen hulp wordt gevraagd van de kassen der ver eenigingen, doch slechts daadwerkel-ijke hulp Met het gaan met lijsten langs de huizen hoopt men er te komen, waarvoor jonge da mes zullen worden gevraagd. Of er nu wd zooveel geld noodig is als sommige meenen, meende spr. te moeten betwijfelen. Na eeu uitvoerige gedachtenwisseling werd van dice vereeniging een persoon aan het uit voerend comite toegevoegdi, n.l. de dames Ida Klaver en de Vette-Persoon en de heeren A. Michihlse, C. Bakker Pzn., Jac. Sengers, D. Harder, C. Vennik, Th Bolten, M. Zon- neveld, Thh. B. Brand, J. Admiraal, S. Hoet- jes, K Blokker, P. de Jager, J. Schuijt, K. Muijs, C. Zeeman, P. Jongejam, J. Renes, J. Akkerman, J. Grootewillink, P. Biersteker, C. Modder, G. Smits, J Mulder, W. Groot, N. Vcrst-eeg, B. Veltman, N. Ursem en Jac. van Gemeren. Daama sluiting. Het lste en 2de elftal van onze voetbal- vereeniging speelden gister ieder een vriend- schappelijken wedstrijd. Het lste elftal sped- de tegen S. D. W. 1, Oudorp, en won met 42stand met rust 2O voor Heil-oo. Het 2de elftal wist in een vrij spannenden, wedstrijd het vele zwaardere Koedijk I met 10 te verslaan. A.s Zondag beginnen de competitiewed- strijden. GEBOREN: Rika, d.v. Laurentius Denne man en Anna Roobeek. Jan Comelis, zoon van Nicolaas Abraham van der Oord en Wietsche Bergsma. Veronica, dochter van Engelbertus van Veen en Alida Hoogeland. Jacob, zoon van Peter den Herder en Corne lia Relk. Margaretha Maria, dodhter van Wilhelmus Zandbergen en Agnes Liefting. Bregitta, d. van Johannes Tromp en Geer- truida Adriana Knijn. Trijntje, dochter van Dirk Greeuw en Maartje Knap. Ge- gardus Nicolaas, zoon van Gerrit Schouten en Catharina Timmer. Hieke, dochter van Romke van der Hauw en Regina Veltman. OVERLEDEN: Simon Kooyman, 68 j. Alida Boendermaker, gehuwd met Jan Bruin, 43 jaar. Willem Kaas. 83 jaar. ONDERTROUWD: Gerrit Dekker en Maria Margaretha Cornelia de Groot. Emelius Gerardus de Groot en Elisabeth Ma ria Hart. Nicolaas Comelis Admiraal en Trijntje Burgering. Jacob Wiedema en Cornelia Schouten. GETROUWDEmelius Gerarlus de Groot en Elisabeth Maria Hart. Gerrit Dekker eii Maria Margaretha Cornelia de Groot. Ni colaas Comelis Admiraal en- Trijntje Burge ring. UIT HEERHVGOWAARD. Dc jubileumfeesten, elders gevierd, schij- nen de lust tot feestviering ook hier nog wai: te hebben aangewakkerd. Nauwelijks toch was het programma voor het eendaagsch feest bokend of de hoofden werden bij elkaar ge- stolccn en op initiatief der zangvereeniging werd nog inderhaast op 'Zaterdagavond ver- gaderd, met het gevolg, dat met toestemming van den burgemeester nog een tweede feest- dag gehouden zal worden. Staande deze ver gadering werd voor een kleine 100 getee- kend, waarop een programma in elkaar werd gezet, wat allicht nog eenige wijziging kan ondcrgaan, daar Maandagavond nog in het noordelijk deel der gemeente zal worden ver- gaderd Het voomeinen bestaat des morgens op 13 dezer een optocht te houden, waaraan o. a deelgenomen zal worden door de gym- nastiekvereeniging, de zangvereeniging, de Harmoncekapel, de voetbal- en korfbalclub, versierde rijltuigen en rijwielen, benevens rui- tetra Voorts zullen des middags vermakelijke volksspeleti worden gehouden en 's avonds even-eens op het sportterrein zang, mtuziek en tableaux worden gegeven. Na afloop gemas- koid bal in de kolfbaan van den heer Rus. Over de maand Augustus. GEBOREN: Klaas, z. v. Klaas Schoen en Cornelia Evers. Agatha Gerarda, d. v. Nicolaas Jacobus Doodeman en Catharina Groen. Albertus Johannes, z. v. Petrus Johannes Zijp en Maria Stet. Jan, z. v. Jan Tuinman en Guurtje Biesboer. Adri anus Petrus, z. v. Petrus de Goede en Anna Hermina Strooper. Margaretha Cornelia, d. v. Jan Tromp en Anna Maria Mooij. Theodorus Petrus, z. v. Jan Schouten en Leentje Schilder Cornelis, z. v. Jacob Hermannus le Fevre en Aaltje Lindeboom. Comelis, z. v. Cornelis Bart en Grietje Kieft Johanna Agatha, d. v. Adrianus Oudhuis en Maartje Mooij. Cornelia Ur sula, d. v. Wouter Hoogland en Adriana Oudeman. Petrus, z. v. Pieter Loos en He lena Groot Everardus Johannes, z. v. Jo hannes Simon Schouten en Anna Klaver. Johannes, z. v. Antonius Vreeker en Theodo ra de Boer Catharina Afra, d. v. Jan v. Stralen en Elizabeth Blokdijk. Jacobus Gerardus Rosa, z. v. Gerardus Johannes Nii- man en Dorothea Elisabeth Charlotte Bak- ker. OVERLEDENJan Hovenier, oud 61 j echtgenoot van Neeltje Stam. WARMENHUIZEN (Augustus). GEBOREN. Klaas, z. v. Jan Vlam en Grietje Koedijker. Adrianus, z. v. Bartho- lomeus van D-uin en Jacoba Groen. Klaas z. v. Hendrik de Vet en Trijntje Groot. Ni colaas Maria, z. v. Pieter Mosch en Wilhel- mina Hoebe. Cornelia Johanna, d. v. Ja cob Mooij en Johanna Wilhelmina van Baar. ONDERTROUWD: Jacobus de Nijs en Alida Pronk. Lourens Theodorus van t Sant en Johanna Anna Ligthart Johan nes Dekker en Hendrica van Diepen. Jo- lannes Tesselaar en Maria Dekker. GETROUWD: Floris Wezel en Margare- :ha Houtkooper. Jacobus Albertus Groot- luizen en Catharina Berkhout. Lourens Theodorus van 't Sant en Johanna Anna Jgthart. Jacobus de Nijs en Alida Pronk. Johannes Tesselaar en Maria Dekker. Jo hannes Dekker en Hendrica van Diepen. OVERLEDEN: Willem Sevenhuijsen, oud 51 jaar, echtgenoot van Trijntje-Hoogvorst. UIT SINT PANCRAS. In den Zondagmiddag gespeelden voetbal- match tusschen Vro-ne I en een Go-Ahead- combinatie, moest de combdnatie niet 81 de- cen strijld verliezen. UIT ZUID-SCHARWOUDE (Aug.) GEBOREN: Christina, d. van Adrianus Komen en Elisabeth Bakker. Fra-ns, zoon van Jan Kuiper en Sijbrey Wardenaar. Divera Elisabeth, dochter van Hendrik Kruijer en Grietje Zut.Cornelia Maria dochter van Johannes Petrus Schuffelen en Maartje Hink. OVERLEDEN: Jan Blokker, oud drie maanden. UIT SCHERMERHORN. Zooals ieder inwoner van- Schermerbom zich zall herinneren, werd hier in- het begin van dit jaar een Floralia! vereeniging opge- richt. Aan ieder lid! wedr een 4-ihail plantjes uitgereikt en iedereen deed zijn best om deze plantjes op te tweekem, De leden werden- in het vooruitzicht geateild dlat van die gelcweekte planten een -tentoonsteliing zou worden ge- -o-rganiiseerd, waaraan natuurlijk de -n-oodige prijzen niet zouden o-ntbreken. Deze ten-toonstelling 'is nu Dondterdlag en Vrijdag in- de zaal van den heer Sdireudter, welke zaal zich hiervoor uitstekend leende, gehouden. Het bleek alras, dat de leden' alles in het werk gestdld hadden' om deze 'tenitoon- d-ing te doen slagen, hetgeen uiiistekenldj is 0_.ukt. Zeldzaam- mooie planten waren- in- geleverd. Van de 92 uitgfireikite stefllen, elk gtel bos'tdand'c uit 4 planten, waren 67 aanwe- rig. Van de kinderen 26 stdllen. Ook voor de afdeding ter opluilstering waren prachtige lanten ingezonden, o.a. van de fa. Tuin en Kroone en dan heer J. W. Boersen- van Ofmival bij! Alkmaar en van pastoor van Niekerk, hier. Het bestuur heeft zeer goed gehanddM door -bu'iten de vereeniging om een 2-tal p'lantkum- digen tot keuren uit te noo'digen. De heeren Bo-sman van Groot-Schermer en Kroone van de Rijp werddn' dra berefid' gevonden dte functie van keurtfera op zich te nemen' van welke taak deze heeren zich- met toewijd'in-g hebben gekweten en waarvoor hun een: woord! van lo-f well toekomt. Aani de tentoonsMling was tevens verbon- dem een afdeeling waar die wonderen op' het gebied van1 electririteit door den heer S. Kan, alhier werden gedetaonstreerd, waahvoor db bmoodigde ariiikelen welwillend door de fir- ma's Rolff en M. de Wild wahen afgestaan Deze afdeeling modht zich geregeld in een druk bezoek verheugen. De prijzen werden toegekend alls volgt: Voor stefllen' (4 stuks). le prijs L. Oomelisse; 2e prijs K. Wester 3e prijs J. Klerk; 4e prijs W. Wester; 5e pr C. Akkertnan; 6e prijs Joh. Pdb; 7e prijS C. Klerk8e prijs C. v. Leeuwen. Voor afzonderlijke plant: D. Moeibeek, T. J. Natzijl, Gez. de Leeuw en J. Jonk. Tier opluisiferag: le prijs H. Franseta; 2e prijs J. Jonk; 3e prijs C. Klerk j 4e prijs Joh. Kml. De prij zen voor de kmderplamten werden als vol|g: toegekend: 1 Voor stdlen (2 sltuks.) le prijs Jo de Vries; 2e prijs Griietje Munt- jeweri; 3e prijs Jo Boon; 4e prijs Jan Oos-t- wouder; 5e prijs LousiSe van Leeuwen 6e pr, Ghurilje Heerfties. Voor -afzonderlijke pl'ant: G. B'orsjes, W. Jonter, QlasSnia Borsjes, W, Pflugboer, Tr. Wagenaar en A. Leegwater, Eervolle vermelding werd verleend aan Wed. K. Akkerman1, wed. W. Prints, mej D. Jonker, P Ton, P. Heerijes, C. v. Petten, V. Wit, J. de Kievit. Th. J. WieSterfiof, C.. is, C. v. d. Meer, C. Offringa, M. de Wit, de Jong, Jn. Klu-ft, K. Timmerman, Joh. Sehreuder en W. Le Mair. Vrijdagavond weird' de tentoonsteflliing go- sloten door den voorzitter der Floral ia-ver- eeni-ging, den- heer J. de Kievit. Spreker deed het genoegen doit de itentoonstell'ing zoo -buitengew'oon goed was geslaagd. Hlet be stuur was daar eerst wefli wat bang voor ge- weest, maar bet aan'tal inzendiingen- heefi verre de verwachtingen overtroffen. Ook ho -aan'ilal bezoekers was deze twee dagen groot geweest, zoodat spreker durfdte beweren, 'dlait >ijna alle ingezetenen deize tentoonstelling l-adden bezodht. Hiema brachlt spreker hantfelijke woordlen van dank aan alien, die hum uitersfe best ge- daan en moeite noch kosten gespaard haddten 'om de teffltoonstelling op 200 uitstekende wijze e doidn slaigen. De heeren Bosman Kroone, Kan, Akkerman, Klippel, Boersen, Sehreuder en firm-a Thin Kroone kregem eenige af- zoniderilj'ke woordien van dank. De voorzitter dentote verder en voor hunne aanwezi'gheid, waarmede zij bewezen' belang te sfellen in db vereeniging en baar arbeid. Tenslotte werdten de -prijzen aan de be- kroondem udltgereikt. Daamai werd' bekendi gemaakt, -dat onder de leden der vereeniging een electrisch strijk- ijzer zou worden verlwt. De heer J. Klip pel was de gelukkige winner. To-t slot volgd'e een verioterij met behulp van het rad van avonturen. WIN1KEL Augustus. Geboren Nkolaas. z. van' Gerrit da Geus em Maartje Hoogendijk. Johannes Nicolaas, z. van- Otto Koning en van Johan na Hubcrtina Bosch. Wicher, z. van Al bertus Blaauboer en Annigje Beens. Getrouwd Jan Jacobus vam GroOs en Martha Susanna de Haan. Gerniit eijen en Helena Kllapmuts. Overleden Trijntje Schager, oud 41 jaar, echigenoote van Jan S-chermer. Adriaantje Brugman, oud 70 jaar, eclitge- noote van Gonndis Speets. Klasina Slot, oud 70 jaar, weduwe van Dirk Kjecsu 'an. Grietje van Velzen, oud 47 jaar, ecbtgemoote van Jacob Wit. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABR1EKEN. (Vervolg). De heer Messelaar deelde mede, met den secretaris naar de directie der tram te Haar lem te zijn geweest, waar was meegedeeld, liiin Ha zou worden, terwijl het overige van de lijn dat de lijn HaarlemVelsen geelectrificeerd verwaarloosd zou worden. Aangedrongen was toen op behoud van dat deel' der lijn en verzending van goederen zonder overlading te Velsen. De voorzitter deelde nog mede, dat de di rectie meent dat Alkmaar niets voelt voor be- roud der tram. Aanstaanden Dinsdag zal het bestuur der Kamer met het mieuwe -college van B. en W. over de tramkwestie conferee- ren cn het bestaan der lijn- verdedigfen. -De middenstandsvereenigingen te Alkmaar steu- nen de pogingen tot behoud. Punt 6. Rapport imzake de failli&sements- wet -uitgebracht door de Haagsche K v. K (zie Haudelsberichten van 5 Juli 1923 No. 851 biz. 273). De voorzitter beval lezing van het artikel ten zeerste aan. Spr. lichtte het toe met eigen ervaringen Punt 7. Uitgegane stukken. a. Rapport over de ansjovis-visscherij aan de Ned. K. v. K. te New York. b. Adres aan den minister van waterstaat, samengesteld in overleg met de Verkeerscom- missie en de K. v K. te Haarlem, strekkende om de tramlijn AlkmaarHaarlem' te behou- den Het adres luidt als volgt: De Kamers van Koophandel voor Haarlem en Alkmaar hebben met teleurstelling kennis fenomen van de geruchten, omtrent de ge- eele of gedeeltelijke opheffing van de lijn HaarlemAlkmaar der Noord-Zuid-Hol- landsche Tramweg Maatschappij. Deze lijn toch is nog steeds voor het ver- •keer in Kennemerland onontbeerlijk, zoowel voor het personen- als voor het goederenver- voer. De bevolking van tal van gemeenten, die niet aan het spoorwegnet zijn aangesloten is op de tram als vervoermiddel voor een goed deel aangewezen. Het goederenvervoer in het bijzonder wat betreft groenten, bloembollen, bouwmaterialen, ijzerwaren, geschiedt in hoofdzaak en bij voorkeur per tram. De ongunstige financieele uitkomsten van deze lijn zijn met het voorafgaande slechts schijnbaar in strijd. Reeds geruimen tijd is deze lijn door de exploiteerende Maatschap pij niet met dezelfde voorliefde en oplettend- n-eid behandeld als de befcer rendeerende lij- nen van haar net. Van eenig streven om de noodlijdende lijn door een bijzonder doeltref- fende exploitatie betere financieele resultaten te doen afwerpen, is niets gebleken, veeleer het tegendeel. Deze taktiek heeft tengevolge gehad, dat zoowel het personenvervoer als het goederen vervoer ten deele andere wegen gezocht en ook gevonden hebben. Bij doeltreffende ex ploitatie, waarbij rekening wordt gehouden met billijke eischen van verkeer en vervoer, zou de voorkeur zonder eenigen twijfel aan de tram zijn en in de toekomst weder worden gegeven. De Kamers voornoemd meenen in het be lang van handel en nijverheid in hunne districten krachtig te moeten aandringen op behoud van de lijn Haarlem—Alkmaar als een geheel. Mocht electrificatie van een ge- deelte dier lijn in de bedoeling liggen, dan vertrouwen de Kamers, dat die gevolgd zal worden door de electrificatie der geheele lijn in de toekomst. Indien voorshands slechts gedeeltelijk electrificatie uitvoerbaar mocht zijn, veroor- loven de Kamers zich er op aan te dringen, dat in dat geval het goederenvervoer tusschen Alkmaar en Haarlem zoodanig geregeld zal zijn, dat overlading van goederen uitgesloten zij, m. a. w. dat ae goeaerenwagens in be- 4 HET SCHOONNEID5MIODEL

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 6