¥mrst wi Wete*srfc*p*ei! Sport Ingezonden Stukken. Recfat zakea. Marktberiehten Zeetfldingen paalde treinen tusschen genoemde eindpun- ten vervoerd zullen worden, onverschillig oi de beweegkracht der treiaen gedeeltelijk elec- trisch is of niet. Resumeerende hebben de Kamers voor- noemd de eer Uwe Excellentie in welwillende overweging te geven het daarheen te willed leiden, dat de tramlijn HaarlemAlkmaar over het geheele traject in bedrijf blijve, al dan niet geheel of gedeeltelijk geelectrifi- ceerd en met zoodanige regeling van het goe- derenvervoer, dat dit zonder overlading van het eene eindpunt en van de tusschengelegen stations naar het andere kunne gesch leden. c. Adres aan den minister van Waterstaal teneinde te bevorderen dat Bergen wordt op- genomen in het locale telefoonverkeer met Alkmaar. Dit adres werd gezonden op ver- zoek der paatselijke Middenstandsvereenigin- gen, die daaraan tevens adhaesie betuigden. Het adres luidt als volgt: De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier gevestigd te Alkmaar heeft met groote teleurstelling ver- nomen, dat aan het oorsproakelijke plan, om zoowel Heiloo (drca 15 aansluitingen) als Bergen (circa 100 aansluitingen) in bet loca le verkeer met Alkmaar op ce nemen, slechts in die mate gevolg zal worden gegeven, dat alleen Heiloo diit voordeel zal genieten. \Vij zouden er derhalve op willen wijzen, dat Bergen, evenals Heiloo, door de ligging geheel op Alkmaar is aangewezen De be- staan.de belangengemeenscliap tusschen deze plaatsen zou ten zeerste worden geschaad, in dien Bergen voor het locale verkeer zou wor den uitgeschakeld Om bovenstaande redenen bebben wij de eer Uwe Excellentie eerbiedig in overweging te geven medewerking te willen verleenen, dat gemelde locale aansluiting met Alkmaar zal worden doorgevoerd ten behoeve van handel en industrie in het algemeen en in bet belang van den middenstand in het bijzonder. Mocht inmiddels zijn besloten daartoe niet over te gaan, dan zouden. wij: het ten zeejste oo prijs stellen, indien op dat besluit zal wor den teruggekomen. Het komt ons praotisch voor, thans bij den overgang der exploitatie van het telefoon- net in handen van het Rijk, deze locale ver- bitiding met Bergen tot stand te doen bren- gen, welke vooral in deze moeilijke tijden voor de handeldrijvenden en middienstanders in hOoge mate gewenscht is. d. Verzonden aan Kamers van K. en de mi nisters van binnenl. zaken en van A., H. en N. het rapport uitgebraeht door den heer Wagcnaar, met bijbehoorende missive, d.d 20 Ttili 1023. e Schrijven aan B' en W- der gemeente Alkmaar betreffende het plaatselijk telefoon- net. Punt 8. Rondvraag. De heer Messelaar deelde mede, dat de hr Tongepier uit Den Helder zich blijkens een aan, den secretaris der kamer gezonden schrij ven bekaagt over den treinenloop, waardoor hij van een reis van Middelburg eenige uren te laat was aangekomen. De voorzitter meende, dat het met de aan sluiting vooral in het Zuiden wel eens hapert en noemde als oorzaak de douane. Na eenige besprekingen werd besloten den heer Jongepier te verzoeken om mededeel'ing van het antwoord, dat hij van de spoordirec- tie zal kriigen op zijn ook daar ter kennis ge- brachte klacht, Na ontvangst van dat ant woord zal dan worden overwogen of de ka mer iets kan doen om het euvel van het mist- sen der aansluitingen te bestrijden. Hierna slutting der openbare vergadering. ALKM. BAD- EN ZWEMINRICHTING. Van 3 tot en met 9 Sept. zijn genomen door heeren 114, dioor dames 74, door on- vermogenden 22, totaal1 210 baden. Hoogste temperatuur 61 graden. I IN DEN~MUZIEKTUIN. Op den prachtigen zomerdag die we giste- ,n hadden, en elen naar den muziektuin gegaan om t> .ooren wat het Amsterdam- sche mannenkoor „Excelsior" dir. de heer Ja cob Hamel, ten beste zou geven. Reeds eeni ge dagen van te voren zag men biljetten, waarop vermeld o.m. het aantal stemmen voor iedere partij, dat te zamen een totaal maakte van ruim twee honderd. Onwillekeu- rig denkt men dan, dat de prestatie's naar evenredigheid zullen zijn, dus, evenals de grootte, ook buitengewoon. Maar dat hebben we gemist. Er is goed gezongen, en men kan heel wat aan, getuige (het „Dies Irae" van Verheijen, „de Gravers" van Dlmon dit laatste vonden we, als klankengehalte het best maar je ontroeren kon het zingen niet. Toch hadden de zangers veel bijval en wel 'in die mate dat men nog een extra num- mer gaf bestaandfe uit „de Braid" van den Hertog. Hartelijk klonk ook het aplau9 voor mevrouw Marie de Lange sopraan die behalve opera-aria's, liederen zong van Hol- landsche componisten (Mann, Kuiler, mej. van Rennes) en bloemen werd aangeboden Het koor zong trouwens ook grootendeels Hollandsch werk, want behalve Verhey en Olman (hadden Bonset en den directeur een plaats cp het programma gekregen. Met deze zanguitvoering zijn de concerten van buiten de stad komende gezelschappen afgeloopen. En als we de lijst overzien, is er heel wat geweest. Harmoniecorpsen kwamen uit Hoorn, Am sterdam, Diemen, Wormerveer, Helder; fan- farecorpsen uit 'Santpoort en Zuidscharwou- de. Gemengde koren hoorden we uit Noord- scharwoude (met kinderkoor) Haarlem, Wor merveer (met dubbelmannenkwartet) en Am sterdam en mannenkoren uit Krommenie en Amsterdam, terwijl aan de spits dezer reeks staan de drie symphonieconcerten der Haar- lemsche orkestvereeniging. Buitendien concerteerden er de Alkmaar- sche korpsen, „Ons Genoegen", „St. Louis" (afscheid Br. Theodoras), St. Caecilia, Alk- maarsch klein gemengd koor, met dubbel mannenkwartet „Harmonie", en het mannen koor „de Vereenigde Zangers". Ons Stedelijk Muziekkorps gaf er het eer- ste concert op 6 Mei en werkt door tot het einde dezer maand. A. K. VOETBAL. Uitslagen Zilveren Voetbal. AdoExcelsior 40, H. B. S.S. V. V. 30, SpartaBredania 11 (Sparta komt in de 2e rond'e), FeijenoordH. D. V. S. 3-0. Z. V. V. won den Gooi- en Eemlandbeker dioor loting na in de finale 22 te hebben gespeeld1. KORFBAL. Men schrijft ons: De eerste competitiewedstrijd1 was voor K. V. K. V. I een ware teleurstelling. Met niet minder dan met 41, hoewel onver- diend, werd van het pas gepromoveerdle H. K. C. in den. Helder verloren. Dan brachten de reserves het er beter af. Tegen alle verwachting werd van het sterke M. K. V. uit Medemblik met 21 gewonnen. Als scheidisrechter Van Thijn om 2 uur be- ginnen fluit verschijnt M. K. V. geheel vol- ledig terwijl K. V. K. V. II meerdere inval- lers telt. De beginopstelling blijkt voor M. K. V. het voordeeligst en kunnen Idema c.s. door het taaie verdedigen geen punten ma- ken. Aan den andteren kanit gaat het beter en Sweerts Jr. geeft K. V. met eien mooi schot de leiding. Deze stand blijft tot rust onver- anderd. Na rust komt M. K. V. geweldig opzetten en Idema maakt gelijk. 'Nu begint de strijd om de leiding welke Zorgman K. V. be- zorgt. Met dezen stand breekt het einde van den nog al ramoerigen weldstrijd aan. Daar „Velocitas" te Hoorn niet de be- schikking over haar terrein (Doelenveld1) had, kon 'de aapgekondigde wedstrijd: Velo- citas I—A. S. S. V. I niet door gaan. POSTDUIVENVEREENIGING „ALCMARIA VICTRIX". Wedvlucht voor jonge duiven op 26 Aug j.l. van Pont St. Maxence, afstand 450 K M. In concours 53 duiven, welke om 8.30 uur met Z. wind werden losgelaten,. 1. J. Huiberts Sr. 1.6-30 40061 2. J. Kroone 1.21.51 39860 3. B Termaat 1.2311 40064 4. G; Waijboer 1.29.53 39866 5. J. Huiberts Sr. 1.30.14 40059 6. bezel fde 1.30.19 40073 7. G. J. Meijer 1 34.18 40030 8. T. Huiberts Sr. 1.35.9 40057 9 Dezelfde 1.359 40066 10. Dezelfde 1.35.9 2554 11. Dezelfde 1.38.40 40062 12. B Termaat 1.40.28 40053 BuiUtt v erartl woordelijltheid van de Redac- tie. De opnam in deze rubrtek bewifst geens- zins dat de redadie er mede tnslemt.) DE WETHOUDERSVERKIEZING. Gebleken is mij, dat inderdaad de Redactie gelijk en ik ongelijk had, wat betreft de kwes- tie van drie of vier wethouders, zoodat in dit verband gen sprake was van oojuiste belich- ting der situatie bij de wethoudersverkiezing. Anders is, dat ik vertrouw, dat in de aan- komende tijden zal blijken, dat, ondanks bo venstaande, de houding der Alkmaarsche af- deeling van den Vrijz.-Dem. Bond wel in een onjuist licht is verschenen, waarmede ik wd zeggen, dat de tegenstelling rechts-links, zooals de Redactie die blijkbaar nog ziet, snel bezig is te verdwijnen. Wat trouwens voor de Democratic hoogst wenschelijk is. En dat naar mijn mealing, in het college van B. en W. momenteel, de tegenstelling bij rechts zoowel als bij links onderling (dus die van Rome-Dordt en Kapitaal-Arbeid) onein- dig grooter is. J. BROERSMA. (Het doet ons genoegen dat inzender erkent dat wij gelijk hadden. Of de afd Alkmaar van den V.-D. Bond de andere linksche partijen inderdaad v66r is, in zooverre de tegenstelling recht-links snel be zig is te verdwijnen, betwijfelen wiji ten zeer- ste. De Redactie ziet die tegenstelling inderdaad nog en verwacht ze nog een lange reeks van jaren te zien. Dat de tegenstelling in het college van B. en W. momenteel groot is, spreekt van zelf. Dat is in elk wethouderscollege, dat in zijn politieke samenstelling een afspiegeling van de partijen in den Raad is. Juist daarom is de tegenstelling in het college van Burg, en Weth.. dezelfde als die welke inzender thans in den Raad zoo snel meent te zien verdwijnen. Red'. Alkm. Crt.) Mijinheer de Redacteur. Beleefd verzoekt ondergeteekende eenige plaatsruimte in uw blad. Gaame wenschte ik, nu er de laatste da gen nog al eens in uw blad werd geschreven over de Vrijzinnig-Democraten, iets te zeg gen. Is de kern in de afdeeling Alkmaar van dra Vrijzinnig-Democratisehen Bond weL ge- zond? Ik betwijfel heti want het verschil in stemmenaantal bij de Kamer- en Raadsverkie- zing geeft toch zeker te kennen, dat er iets hapert. Het Onderwijs, dat toch de hoofdschotel Is van het program van den Vrijzinnig-Democra tisehen Bond, had toch zeker een- knak gekre gen als de ouders het hadden laten rasten Van de afdeeling van den Vrijzinnig.Demo- cratischen Bond hoorde men echter niets. Dnrfde men de zaak niet aan te pakken? De houding bij de wethoudersverkiezing is nu al reeds bekend genoeg, dus zal ik die maar'laten- rasten1. Wil de afdeeling Alkmaar van den Vrijzin nig-Democratisehen Bond een machtiger af deeling worden, waar kracht van uitgaat (en dat kan in Alkmaar), dan zal' men de bakens moeten verzetten en geen doekjes leggen op de wonden om later toch ten doode te worden opgeschreven. Met dankzegging, M. RENTENAAR. CENTRAAL NEDERLANDSCH COMITe „RAMP JAPAN 1923". Ten einde er blijk van te geven hoe zeer het Nederlandsche volk meeleeft met de ont- zettendie ramp die Japan trof, vonmde zich een Centraal Nederlandsch Comite „Ramp Japann 1923", tot leniging van den nood ontstaan door de jongste aardbeving, waar- bij vele tienduizenden menschenlevens ver loren gingen, stedeni en dorpen geheel of gedeeltelijk verwoest werden en het econo- misch kvent van een belangrijk deel van Ja pan zeer zwaar getroffen werd. De namen van de leden van dit Centraal Comite zullen spoedig voltallig gepubli- ceerd worden, maar reeds nu richt het voor- loopig Comite zich tot het Nederlandsche Volk met het verzoek, bijdragen, groote en kleine, voor het goede doel te geven. Er is een beroep gedaan op de Neder landsche Dagbladen inschrijvmgen te willen openen en de namen der schenkers met de bedragen, regelmatig twee keer per week te willen publiceeren. Enkele Dagbladen zeg- den reeds toe voor dit goede doel ruiimte be- schikbaar te zullen stellen. Ook is verzocht de bedragen van de bij het Comite inkomen- de giften te willen publiceeren. Het Centraal Nederlandsch Comite zal streven naar samenwerking met andere in- stellingen die hetzelfde goede doel tot steun- verleening beoogen.. In de verwachting dat het Nederlandsche Volk, van oudsher bekend om zijn vrijgevig- heid en menschlievendheid, in deze zijn tra- dities getrouw zal blijven, heeft het Centraal Nederland-ch Comite reeds Zaterdag 8 Sep tember j.l. een bedrag van zestigduizend gulden naar Japan overgemaakt naar het daarbij op ini'iatief van het Centraal Comi te te vormen uitvoerend comite. Het Centraal Nederlandsch Comite ver zoekt om behalve aan de Dagbladen elden te zenden aan den heer E. D. van /alree, Directeur van de Twentsche Bank, Amsterdam, giro-nummer 6269." Namens het voorloopig Comite: Dr. C. J. K. van Aalst, voorzitter. Mr. G. Vissering, vice-voorzitter. E. D. van Walree, penningmeester, alien Amsterdam. Phs. van Ommeren Jr., Rotterdam. A. J. M. Goudriaan, Rotterdam. J. B. van der Houwen van Oordt, 's-Gra- venhage. Mr. P. J. die Kanter, 's-Gravenhage. H. C. Buurman, secretaris, Amsterdam. Alkmaar, 10 Sept. 1923. Gelieve onderstaande te plaatsen. Bij i voorbaat mijn dank. Nu wij staan voor het groote feest wat veel in heeft en waar veel van te verwachten is, roep ik mijn medemenschen toe: viert het feest nuchter. Bij algeheele nuchterheid der menschen zal het zijn of wij herboren in de wereld teruggekeerd zijn. Men heeft noodtg eenheid onder de menschen dat kan alleen door nuchter zijn. Door den drank komt zedelijke en moreele ondergang. Door nuchterheid komen zelf-verheffing en eenheid. Daar ik zelf bijna ten onder was, door de drankgewoonte en misbraiken er van, zeg ik: Zet u schrap, laat staan den drank, over- win u zelf (het is een harde strijd1 yoor u) maar volhouden en u overwint. Wordt wedergeboren tot steun der mensch- heid en heil der maatschappij. Uw abonnd, A. GEEL, St. Annastr. M. de R.! Naar aanleiding van het ingezonden stukje van den heer Prais of Ruis te Stom- petorein, zie ik me genoodzaakt een beroep te doen op de gastvrijheid van uw blad om dien heer te dienen met een kort wederwoord. Allereerst heer Pruis of Ruis m'n erken- telijkheid voor 't genoeglijk oogenblik wat U me heeft verschaft, door dat venijnige stukje, wat nog verhoogd werd door de Za- terdagavond door mij opgevangen woorden van u tegen den gemeemte-opzichter ge- sproken: „laat ie dan z'n sm... houen!" Heusch, waarde heer, U doet me denken aan den befaamden stier en den rooden lap. zich in den Raad Jieeft afgespeeld, was een Wat toch is de kwestie? De geheele film, die vraag van ondergeteekende aan B. en W. en wel deze: „Is het B. en W. bekend, dat in het perceel van den heer Ruis de bewoners door gebrek aan ledikanten of bedsteden ge noodzaakt zijn op den vloer te slapen? Zoo niet, achten B. en W. het dan niet wensche lijk, daarnaar eens een onderzoek in te stel len?" 't Vervolg van: de filim was, dat B. en W. en de geheele raad unaniem verklaarden, dat't toch wel wat al te bar was, dat die twee oude menschen op den vloer moesten slapen, waarnaar B. en W. gaarne een om derzoek zouden instellen. Het woord „nood- woning" is door geen der leden gebezigd. Ziedaar, heer prais of Ruis, het geheele dramia, waarover u zich zoo drak maakt, met een verontwaardiging alsof u de vermoorde onschuld waart. (Verbeeld je zoo iets, dat de edele menschenvriend Prais of Ruis voor geen goede woningen zou zorgen.) Dat kan alleen opkomen in het brein van een S. D. A. P.-er nietwaar? De heer Prais of Ruis spreekt de hoop uit, dat ik van hem nog iets zal geleerd hebben; m'n waarde heer, een: menschis nooit te oud om wat te leeren, als't maar iets goeds is, dat heeft m'n grootvader altijd gezegd, maar ik (en degenen die u kennen' met mij) twijfelen heel hard, of er van' u wel iets te leeren valt. Ten slotte een welgemeende raad m'n vrind: wees voorzichtig met ingezonden strukken schrijven. U, mijnheer de Redacteur, m'n dank voor de plaatsing. R. H. WITTEVEEN, Oterleek. AAN WIEN DE SGHULD? Iedereen ontvangt een rijbewijs! Toen het motorverkeer over den publieken weg in eerste wording was en men slechts bij uitzondering een auto of motorfiets fegen- kwam, week een ieder, hetzij; voetg§nger of wielrijder, voldoende uit, en ook de bestuur- der van het motorrijtuig was gewoonlijk niet zoo onverschillig, of alle moeibe werd' aange- wend een aanrijding met voetgangers etc. te voorkomen De oorzaak dier voorzichtigheid was m. i. het betere gehalite der bestuurders, en het mindere aantal motorrij'tuigieni; een fietecr staple vaak af en een voetganger bleef staan; wat thans natuurlij'k niet meer kan, dan zou men wel thuis kunnen blijven. Een ieder is dan ook overtuigd, dat, nu Jan Rap en zijn maat, door de lage prijzen der motorrijtuigen, auto rijdt; zelfs op'gescho- ten jongens, hetzij bijziend, hardhoorend of idioot, alles rijdt auto over publieke wegen, triomfantelijk, en in vaak dolle vaart. Het is bekend, dat ieder die een uittreksel uit zijn geboorte-acte opvraagt in de plaats van ge- boorte, en dit briefje opzendt naar den Com- missaris der Koningin in zijn (haar) provin ce, een rijbewijs ontvangt. Schrijver dezes heeft nooit een: auto-stuur in handen gehad en ,s tocli in het bezu van een rijbewijs voor mo- tor-rijtuigen in't algemeen! i ocn ik mij Zaieraag 1.1. nam. pi. m. 7.45 uur van Bergen naar Alkmaar per fiets be- gaf, reed een auto-busi,' waarop aan de ach- cri/jde venneld No. 6, mij achterop; ik was u.. Bret een stadgenoot, die rechts van mij fietste; w- reden uiterst rechts; ik zelf op den uitersten rand van de straat, toen voomoemde aUio ous van achteraf passeerde en miji met net acntcrgedeelte van den wagen langs de elleboog schoof. Indien de bestuurder slechts midden op den weg had gereden, had deze gedeeltclijke aan- rijdrng niet plaats gehad, Het was hier dus geen links uitwijken (voorbijrijden), doch links aanrijden. Als de bestuurder meende, vloor de 2 van Alkmaar komen fietsers te moe- len rechts houden, is dat ongemotiveerd, daar deze personen nog zeer ver verwijderd wa- ren! Men voelt dus, waar het hier de algemeene veiligheid betreft, de wenschclijlkhcid van een van overheidswege in te stellen kerning van auto-bestuurders, evenals bij Spoorwegen, trams enz het geval iswaar iemand om een zeer kleine afwijking aan 't oog b. v., onge- schikt wordt verklaard' voor den' dienst. Dan is hot zeer zeker ongerijmd dat het eerste het «c3.e individu op aanvraag een rijbewijs voor auto s wordt uitgereikt, die dan met bun vracht-auto's of straatlocomotieven, zonder weerga met donderend geraas, in vaak dolle vaart door de met veel publiek bezochte stra- ten voortrijden, als tanks over de slagvel- den, het verschrikte publiek uit elkaar jagend, en de gebouwen op den duur te doen soheu- ren! Dit kwaad nu, wordt steeds erger, te meer door, zooals terecht in dit blad werd1 opge- merkt, bij het doodrijden van een miensch vaak niet meer dan veertien (14) dagen ge- vangenisstraf wordt opgelegd. Een verbete- ring op dit gebied zal slechts van't krachtig ingrijpen onzer autoriteiten moeten afhan- gen, opdat de wegen, die thans in race-banen van particuliere omnibussen en andere motor rijtuigen zijn herschapen, weder nonnaler aanzien zullen krijgen. Do geachte Redactie dankend voor de plaat- EEN ABONNe. nut vr^eger door ons geschreven artikelen ;r on veiligheid van den weg kan: inzen- r>r gebleken zijn, dat wij het in vele opzich- v net hem eens zijn. Red. Alkm. Crt.) CORRESPONDENTS H. B., alhier. Wij kunnen uit uw stuk niet goed wijs worden. Kunt u het niet een norma- ler vorm geven? Red. Alkm. Crt. KANTONGERECHT TE ALKMAAR Mondelinge uitspraak van 7 September. J. G. LzEgmond aan Zee, overtreding Jachtwet, 15 boete of 10 dagen hecht. K. W., F. W. en R. Z., Egmond aan Zee, overtreding Vogelwet, ieder 4 boete of 4 da gen hecht. C. K., Egmond aan Zee, overtreding Ar- beidswet, 6 boete of 3 dagen hecht J S., Oterleek, A J v. f en G. B., Alk maar, nachtrust verstoren, de le 5 boete of 3 dagen hecht., de 2e en 3e ieder 4 boete of 2 dagen hecht. A. S. en E. G., Egmond aan Zee, J. S., Alk maar, J. R., Bergen, loopen over verboden grond, de le en 2e ieder 6 boete of 3 dagen hochtde 3e 12 boete of 6 dagen hecbt., de 4e 8 boete of 4 dagen becht C B., St Pancras, H S., Castricum, D. R., Bergen. D. G.., Schoorl, N. de W,. Alkmaar, B. H. en C. M., Noordscharwoude, J. Tb. K Egmondbimnen, overtreding Broodbesluit, de le 25 boete of 10 dagen hecht., de 2e 15 boete of 7 dagen hecbt., de 3e 4 en1 8 boete of 2 en 4 dagen hecbt., de 4e 5 boete of 3 dagen hecht., de 5e en 6e ieder 6 boete of 3 dagen hechtde 7e en 8e ieder 8 boete of 4 dagen hecht S. S., J. R., K. H., P B., J. S., J. Tb. K., C. V., C. H. HB v. D., J. .B en H. J. S. te Alkmaar, dronkenschap, de le, 4e, 5e en 9e ieder 2 boete of 1 dag hecht., de 2e, 7e en 8e ieder 6 boete of 3 dagen hecht., de 3e 5 boete of 3 dagen hecht., de 6e en lie ieder 8 boete of 4 dagen hecht., de lOe 3 dagen hecbt. C. H., Oude Niedorp, H. v. W., Bergen, R. G. en J GUitgeest, T v. K., Zuidschar- V/oude. F. B.. J. L. en J. F., Schoorl, D. W. en A. G Oudkarspel, W. A. en J. F., Heerbugp- waard', W T D. B„ P. J. H., K. K., F. H., N. K- en E. B., Alkmaar, D. MMedemblik, M. v. M., Nijmegen, overtreding Rijwielregle- ment, de le 4, 8 en 16 boete of 2, 4 en 8 dagen hecht., de 2e, 3e, 4e, 5e, 7e, 8e, 9e, lOe, 11>-, 12e, 13e, 14e, 15e, 16e, 17e, 20e en 21e ieder 4 boete of 4 dagen becht., de 6e 2 boete of 1 week tucbtschool, de 18e 4 en f 8 boete of 2e en 4 dagen becht., de 19e 10 boete of 5 dagen becht H P., Nieuwe Niedorp, N. D., Limmen, A. J. T. v. L., Groningen, C. T., Heiloo, W. M.. Sassenheimi, J K, Castricum, J. W. V., Egmond aan Zee, J. H. en W. F. KHaar lem, H. K., Heerhugowaardi W- v. E., Am sterdam, J. B., Obdam, N. C. K Bergen, C KB. S-, H. B., L. J, G. W. H., P. T., J. PD. v. d. H„ M. H., H. M. C., J. H., J. G. M., E. B. en J S: J., Alkmaar, overtre ding Politieverordening, de le 0.50 boete of 1 week tuchtschool, de 2e, lOe, 19e en 20e ieder 1 boete of 1 dag hecht., de 3e, lie, 14e, 16e, 17e en 24e ieder 2 boete of 2 dagen hocht, de 4e, 6e 13e, 21e, 23e, 26e en 27e ieder 3 boete of 3 dagen hecht., de 5e, 8e, 9e en 12e, ieder 8 boete of 4 dagen' hecht, de 7e en 15e ieder 12 boete of 6 dagen 'hecht., de 18e en 22e ieder 4 boete of 2 dagen hecht., de 25e 6 boete of 3 dagen hecht. ALKMAAR, 10 Sept. 1923. Op de heden ehouden weekmarkt waren aangevoerd: 34 :oeien en ossen 285480, 13 vette kal- veren 80150, p. ned. pond 1.15 1.40, 19 nuchtere kalveren 1832, 436 vette varkens p. ned. pond 0.720.84. WARMENHUIZEN, 8 Sept. 1923. Bloemkool 12.1013.30, Slaboonen f 1924, Schotsche Muizen 56.70, Schoolmeesters 4.30, Eigenheimers 4.90 tot f 5.60, Blauwe 5.90—/ 6.90, Witte kool 2.60—/ 2.70, Roode kool 3.20— 3.80, Zilvernep 22.50, Gewone Nep" 13.1019, Vale nep 8.30, Gewone Drielingen 9.4010, Gewone Uien 6.10, Vale Drielingen 4.40, Vale uien 3.40. Aanvo^r: 10435 K.G. Aardpppelen, 6900 K.G. Witte kool, 6500 K.G. Roode kool, 120 K.G. Zilvernep, 575 K.G. Gewone Nep, 300 K.G. Gewone Drielingen, 100 K.G. Gewone uien, 425 K.G. vale nep, 95 K.G. vale drielingen, 65 K.G. Vale uien, 637 st. bloemkool, 105 K.G. slaboonen. BOVENKARSPEL „de Tuinbouw", 8 Sept. 1923. Heden besteedde men voor: _Bloemkool I 16—/ 23, II 6.50—/ 11, aanvoer 85 schuiten; Roode koo 2.40— 3.90, Witte kool 1.50—/ 2.70, Gele kool 6.50—/ 7.40, aanvoer 90 schuiten; Dikke Slaboonen 33.20, Dunne slaboonen 3.904.30, Gele aardapelen 2.60 2.75, kleine 2—/ 2.10, witte 2.50— 2.60, kleine 0.70, blauwe 2.40—/ 2.60, bonte 22.60. NOORDSCHARWOUDE, 8 Sept. Schotsche Muiizem 5.70—/ 7.10, School meesters 5.30—f 5.80, Negentigvoud 4.80, Eigenheimers 5.206.20, B) Eigenheimers 6.10, Bl. Aardappelen 6— 7.10, Drielingen 1.802.40, kleine 0.90—/ 1.10, Spercieboonen 18—/ 23, Snijboonen 20—/ 30, ZilVeraien 2.80, Drielingen 3.708.90, Zilvernep 24.20 tot 26.80, Vale nep 8.80—/ 9.40, Grove uien 6.10, Drielingen 8.3010, Gele nep 13—/ 15.40, Peen 3.70—/ 4.30, Roode kool 3.50—/ 4.80, Witte kool 2.10 tot 3.50, Gele kool 3.90—/ 5.50 per l'OO K.G., Boswortelen 3.605.60 p. 100 b. Bloemkool XJ 3,3020, 2e soort 2.20— 6.10 per 100 stuks. Aanvoer op 7 Sept.: 23950 K.G. Aardap pelen, 2503 K.G. Spercieboonen, 45 K.G. Snijboonen, 246 K.G. Zilveraien, 975 K.G. Vale nep, 6960 K.G. Grove uien, 1000 K.G. Peen, 28325 K.G. Roode kool, 39050 K.G. Witte kool, 7200 K.G. Gele kool, 5755 bos wortelen, 5000 sutks bloemkool. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 8 Sept. 9200 stuks Bloemkool le soort 12.50f 21, 2e soort 38.90 per 100 st., 500 bos wortelen 5.10 per 100 bos, 39500 K.G. Roode kool le soort 3.30—/ 4.50, 18700 K.G. Gele kool le soort 4.106.60, 50800 K.G. Witte kool le soort 2.30—/ 3, 1391 K.G. Uien 6.50—/ 6.70, Drielingen 9.70— 10.30, Nep 14.10'—/ 17.10, 1356 K.G. Slaboonen 19.8022.60, 300 K.G. Bie- ten 3.80—/ 3.90, 100 K.G. Rammenas 5, 22350 K.G. Aardappelen1: Schotsche muizen 5.80, Schoolmeesters 55.80, Due of York 4.80—/ 5.10, Blauwe 6.40 tot 7.70, Drielingen 2—/ 2.40, kleine 0.90—/ 1.10 per 100 K.G. PURMEREND, 8 Sept. 1642 mandlen Augurken. Midctel 1.471.57; Basterd 1.81—/ 1.86; Graf fijn 2.15Stdk 0.82 Bommen 0.89 per maud! (6 K.G.). Handled zeer vlug. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMV. MIJ NEDERLAND. Banka (ititr.) vertr. 7 Sept. v. Holehaven. Batoe air. 8 Sept. v. Java te Amsterdam. Jan Pietersz. Coen (thuisr.) vertr. 5 Sept. v. Sabang. Nias (thuisr.) vertr. 6 Aug. v. Sabang. Rondo (thuisr.) air. 6 Sept. te Sabang. Riouw vertr. 8 Sept. v. Amst. n. Java. KON. NED. STB. MIJ. Amazone arr. 7 Aug. v. Bageerto te Cadix. Berenice vertr. 6 Aug. v. Iviza n. Villa Real. Erato vertr. 7 Sept. v. Bordeux n. La Pollice. Fauna arr. 7 Sept. v. Gibraltar te Qran. Ganymedes vertr. 6 Sept. v. Bourgas n. Var na. Iris arr. 7 Sept. v. Amst. Pasages. Medea vertr. 7 Sept. v. Tarragona n. Malta. Mercurius vertr. 6 Sept. v. Sulina n. Con- stantinopel Nereus vertr. 7 Sept. v. Kopenhagen n. Amst Oberon vertr. 7 Sept. v. Barcelona n. Genua. Orion vertr. 5 Sept. v. Lissabon n. Rott. Rhea vertr. 7 Sept. v. Beyrouth n. Smyrna. Tellus vertr. 7 Sept. v. Hamb. n. Amst. Theseus vertr. 7 Sept. v. Amst n. Danzig. Zeus vertr. 6 Sept. v. Triest n. Sebenico. Ariadne vertr. 8 Sept. v. Amst. n. Malaga. Irene vertr. 8 Sept. v. Amst. n. Gibraltar. Nero arr. 9 Sept. v. Gothenburg te Amst. Orpheus vertr. 8 Aug. v. Amst. n. Kopenha- KON. WEST IND. MAILD. Calypso vertr. 7 Sept. v. Amst. n. West-Ind. HOLLAND AMERIKA LIJN. Maasdam, v. New-Orleans n. Rott, vertr. 7 Sept. v. Vigo. Burgerdijk vertr. 8 Sept. v. Rott. n. Philadel phia. Leerdam v. Rott. n. N.-Orleans, arr. 7 Sept. te Havana. Lochgoil vertr. 8 Sept. v. Rott. n. Antw. Moerdijk v. Seattle m. Rott., vertr. 5 Sept. v. Vancouver. Nieuw Amsterdam arr 7 Sept. v. Rott. te N. York. HOLLAND OO'ST AFRIKA LIJN. Meliskerk arr. 8 Sept. v. O -Afrika l.v. Lon- den te Amst. Heemskerk (uitr.) arr. 8 Sept. te Del agoab. HOLLAND WEST AFRIKA LIJN Hermes vertr. 6 Sept. v. Freetown n. Conakry Jaarstroom (thuisr.) vertr. 7 Sept. v. L.-Pal- mas. Satumus vertr. 6 Sept. v. Duala n. Calabar HOLLAND ZUID AMERIKA LIJN. Aldabi vertr. 8 Sept. v. Rott. n. B.-Ayrea. STOOMVAART MIJ. „OCEAAN". Antenor arr. 6 Sept. v. Hamb. te Londen. Autolycus v. Japan n. Rott. arr. 8 Sept. te Gravesend. HOLLAND AUSTRALIE LIJN. Aagtekerk (thuisr.) vertr. 7 Sept. v. Adelaide HOLLAND BRITSCH INDIE LIJN. Streefkerk (uitr.) arr. 8 Sept. te Bombay. HOLLAND ZUID AFRIKA LIJN. Klipfontein (thuisr.) vertr. 8 Sept. v. Algoab. Springfontein (thuisr.) arr. 8 Sept. te East London. HOLLAND OOST AZIE LIJN. Ouderkerk vertr. 8 Sept. v. Amst. n. Japan KON. HOLL. LLOYD. Rijnland (thuisr.) vertr. 6 Sept. v. B.-Ayres Salland vertr. 8 Sept. v. Rott. n. Hamb. KON. PAKETV. MIJ. Houtman vertr. 8 Sept. v. Singapore n. Ba- tavia. ROTTERD. LLOYD. Rindjani vertr. 8 Sept. v. Rott. n. Batavia. A

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 7