zdjn doel had in de algemeene versiering. Alles en alles een vcrsiering, die weinig kosthaar was en toch prettig aaudeed, vooral omdat die kimdereu ze zelf hadden vervaardigdi. Mevr. Bennink, de directrice der school, was dan ook niet weinig trotsch, toen zij fe- gen half 10 de verschillende genoodigdcn cmtving, onder wie de burgemccster en ech't- genoote en het hoofdcomite van de commissie voor de kinderfeesten. De jeugdigste scholieren, alien op hun mooist uitgedost met veel Oranje, marcheer- den eerst onder leiding der dir. over't speel- pldn en namen dan plaats in twee rijen te- genover elkaar, de jongens aan den eenen en de meisjes aan den anderen kant, ieder in elke hand't einde van 'n rood of wit of blauw of oranjclint houdende, zoodat die kleuren In de gebruikelijke volgorde kwamen. Door verwis- sdingen van plaats door de kleinen wist me- vrouw Bennink te bewerken, dat die linten een roset vormdeni, waarvari het oranje de strik vormdie. En toen zingeni, eerst alleen am oranjelied en dan het Wilhelmus met hulp van alle aanwezigen. Een diiemaal lierhaald hoera weerklonk uit de kindermonden voor de Koningin fin idem voor dm burgemeesteri Op em commando van mevr. BenniinJb na men de kinderen daarop hunne plaatsen weer in. Hiema nam de heer Wendelaar1 tuet woord, om aan de directrice zdjn dlank te betuigen voor de uitnoodiging en haar en haar peraoneel zijn compliment te maken over de aangebrachte versiering en te dan- ken voor de hoera's voor de Koningin en hem- zelven. Op zijn verzoek riepen de kinderen een luid hoezee voor mevr. Bennink Mevr. van Dam-Koppe wetd door de fcin- derscliaar in haar midden genomen, er werd 'n rondedans uitgevoerd en toen was't offi- deele gedee'lte afgeloopen. De kinderen hrach- ten den morgen verder door met spel en zang. Ook de andere klaissen deden in den zoo aardig versierden itu-in hun spelletjes, waar- na in de lokato een allerprettigste tractatie volgde voor de kleinen, heerlijke ranja met fcoiek en een plak Ringers-cho colade miet heti portret van H. M. die Koningin, terwijl de kleinen de fraaie herinnerings-jubileum Be- kef, waaruit zij hun ranja haddien gediron- ken, als gesdtenk modi-ten meenemien. Oipgien togen gingen de kleinen, afgdhaald door de ouders, huiswaarfs. 'it Was een moot begin geweest der jubileum-yfering en de grooite be langstelling, die bij dit feest wend' gefbaondi, bewijsi: wet, dat deze sidhooll voor V-oorbenei- dlend Ondeirwijs zich inj veler sympathie mag verheugen. Op het Sport park. Heele drommen menschen verschenen gis- ter op het Sportpark. De nieuw aangelegde weg van den ingang naar de tribunes scheen II (Mors, Kes en Roozendaal; de Winter, Schuyt en Vasbinder; Elfring, Donders, Peetoom, Mulders en de Groot.) Alanaria I speelde voor rust met den straffen wind mee en wist door drie goals van J. Zweedijk era mooien vooreprong te verkrijgen. Na de rust haalde de combinatie op. Nol trapte eerst in eigen doel en Mul ders bracht den stand op 32. Toen rnaak- te Alcmaria binnen twee minuten twee goals door Reitsma en Doeschot en met 52 kwam't einde. Met genoegen merkten wij op, dat die Ale mariaspeler Korstanje, die ongeveer drle maanden geleden zijn been brak, den wed strijd bijwoonde. Het been was nog in't gips. Over veertien diagen hoopt hij 't Zie- kenhuis voor goed te verlaten. Zoowel bij korfbal en voetbal, als bij ten nis, ondervonden de spelera zeer veel last van den hinderlijken wind. Het spelpeil was daardoor niet zoo hoog. De giensbalwedstrijd werd door het Hal ter 5-tal met 120 gewonnen van een com binatie. De slingerbalwedstrijd bleef onbeslist 1—1 en ten slotte besloot de commissie beide ploe- gen medailles te schenken. De vier nummers lichte athletiek onder vonden groote belangstelling. De 4 X 100 M. estafette werd gewonnen door de Alcmariaploeg (Nol, Th. Bos, Reitsma en D. Zweedijk) in 48®/b sec. De Halter I was tweede in 494/s sec. Het speerwerpen werd gewonnen door D P. Zweedijk met een worp van 36.55 M. Bij het touwtrekken toonde de Halter-ploeg zich't sterkste waarom geschiedde dit zoo dicht aan den rand van het veld dat er op de officeele tribune niets van te zien1 was? terwijl ten slotte de wedstrijd over 800 M. de overwinning bracht aan E. Houtkooper in 2 mint. 26 sec. Tweede was A. de Groot (Alcmaria) in 2 min. 2D/s sec. Deze struikelde even bij de laatste 50 M. De tenniswedstrijden, omvattende de num- mers dames- en heereu enkelspel, dubbelspel en gemengd-dubbel, hadden bet volgende re- sultaat. 't Ging om het clubkampioenschap van Alkmaar. Dames enkelspel, 7 deelnemera. Finale: Mevr. Ladage wint van mej. T. v. d. Oord met 36, 63, 63. Heeren enkelspel, 12 deelnemera. Finale: Mr. P. A. Offers wint van J. Eecen 60, 6—1. Heerendubbelspel8 parturen. Finale: Mr. P. A. Offers en Mr. Maas Geesteranus slaan D. Meijer en J. Eecen. Damesdubbelspel. Finale: Mevr. Ladage en Mevr. Keyman winnen. Qemengd dubbelspel. Mej. J. Stap en D. Meijer winnen van mej. T. v. d. Oord en J. Broers. De beste clubprestatie werd geleVerd door niet te bestaan, men zag hem nauwelijks en c Hb cmopresiaue wera geievera o de meeste menschen moesten vanwege de S. E. T.,_die hiervoor de medaille ontvmg vanwege drukte toch nog over het gras loopen. De commissies voor volksspelen en sport hebben wH succes op bun werk gehad. Verdiend ook, want er was op allerlei gebied van sport een wedstrijd georganiseerd, terwijl er negen volksspelen werden gegeven. Van half twee tot kwart over twee gaven de vereenigingen Turnlust, de Halter en Kracht en Vlugheid vrije- en toesteloefeningen. Daaxna hadden op verschillende deelen Van het groote Sport- park gelijk'.ijdig de andere wedstrijden plaats, die elk een deel van het overtalrijke publiek vroegen. BehalVe de betreffende com- missieleden merkten we onder de aanwezigen op de leden van het hoofdcomite der feeste- lijkheden, alsmede verschillende Men van andere commissies. Met groot enthouslasme werden alle wed strijden, geen enkele uitgezonderd, door de vele omstanders gevolgd en aanmoedigende uitroepen en applaus wisselden1 elkaar gere- geld af. Voor wat betreft de volksspelen is nog even te herinneren aan den schaterlach, die telkens weerklonk als een der deelnemera aan deze wedstrijden een Tout beging. Wij denken hierbij vooral aan het kuipsteken en tonkruien. Openlucht- en Volksspelen. Zooals gezegd was ons O e m e e n t e 1 ij k Sportpark het groote attractiepunt voor alle Alkmaardera. 't Was vrij entree voor ieder- een en er was dan ook een groote menigte aanwezig. Velen hebben misschien voor 't eerst met verschillende takken van sport ken- nis gemaakt en er is dan ook van dit gedeel- te der Jubileumfeesten veel propaganda uit- gegaan. De Commissie had zeer veel te re- gelen, doch heeft zich uitmuntend van haar taak gekweten. Een stuk van het middenvak der overdekte tribune was als offkieel ge- deelte gereserveerd. Ongeveer half twee arriveerden de Burge meester met zijn echtgenoote, benevens de andere leden van het Hoofd-Comite, bege- leid door de heeren de Wild, Grondsma e.a. leden van de commissie. Het Wilhelmus werd door't Muziekcorps gespeeld en staan- de door alien medegezongen. De officieele gasten namen daarna plaats, waama mevr. KluitmanCoster aan Mevr. Wendelaar een prachtige bouquet rozen aanbood. Met de afwerking van het programma werd daarna aangevangen. Allereerat waren de turners aan de beurt-. Voor de tribune stelden zich op het groene tapijt (na op- marsch met fascistengroet) de heeren en da mes en jeugdige adspiranten op en werden onder leiding van den heer Poll een drietal vrije oefeningen uitgevoerd, voorgewerkt door Mej. Termaat en den heer Licher. Het geheel liep vlot van stapel, de indruk van dergelijke algemeene vrije oefeningen is al- tijd mooi en een luid applaus brak dan ook aan't slot los. Sommige moeilijke oefeningen werden door de kleineren kranig afgewerkt. De dames van de verschillende vereenigin gen werkten daarna aan de brug, de heeren aan rek en brug en telkenmaal weerklonken luide toejuichingen. De korfbal wedstrijd tuschen K. V. K. V. I en een twaalftal samengesteld uit „Vios" en K. V. II werd door K. V. I met 42 gewon nen. Rust 40. Bij eendrachtiger samen- werken der eerste twaal'ftallen was de score misschien hooger geweest. De tegenpartij haalde in de tweede helft aardig op. De voetbahvedstrijd trok geweldige be langstelling. Alcmaria I (Schut, Nol en Hartland, Bos, v. d. Pol en Roozendaal; Bos, Doeschot, J. Zweedijk, Reitsma en D. Zweedijk) speelde tegen een elftal samen- gesteldi uit Go Ahead, V. A. F. C. en Alcm. 1 De prijzen voor al deze wedstrijden werden na afloop voor de tribune uitgereikt door den heer G. Grondsma, pemningmeester van de Commissie Openlucht-volksspelen. Eerst waren de tennisspelers aan d'e beurt. Mr. Offers omtving o.a. de medaille door mevr. Wendelaar beschikbaar gesteld voor den winnaar Heeren Enkelspel. De heer Grondsma had verder voor alle prijswinnaara een hartelijk woord. Telken maal werden de overwinnaars met een drie- werf hoera gehuldigd. En zoo kregen alle overwinnaars, de voetballers, de korfballers, de athletiekwinnaars, de grensbal- en slin- ;erbaIkampioienen' hun meaailles uit handen er beide dames, die den heer Grondsma assisteerdm, Mevr. KMtrnan en Mevr. van Deventer. Bij't voetbal memoreerde spreker nog de aanwezigheid van Korstanje (luid applaus). Onder groot enthousiasme offreer- de spr. verder een fraai bouquet oranje- rozen aan den voorzitter van de commissie, den heer H. K. de Wild, met verzoek deze te willen meenemen voor mevr. zijn echtgenoo te, die jammer genoeg niet aanwezig kon zijn. Verschillende vereenigingen diankten nog den heer Grondsma, na 't ontvangen van himne prijzen, bij monde o. a. van de hee ren Keyman, Reitsma en Sweerts. De heer de Wild dankte ten slotte de tur ners voor hun> belangelooze medewerking en den heer Poll voor zijn. kranige leiding. De volksspelen. Mandenrace voor heeren boven 18 jaar: 28 deelnemera; le prijs G. Zwart, 2e prijs G. Weel, 3e prijs W. Roos, 4e prijs W. Volkera, 5e prijs A. Nol, 6e prijs J. Schou- ten, 7e prijs F. Bijtjes. 6 H a r d 1 o o p e n met hindernissen voor heeren boven 18 jaar: 30 deelnemera; le prijs Schokker, 2e prijs Pauw, 3e prijs Nol, 4e prijs Schoorihoven, 5e prijs M. Zonder- huis, 6e prijs Schouten, 7e prijs Wetstein. Eierrace voor dames boven 18 jaar: Winners van de zeven prijzen resp. de dames Res, Goudsblom, Gildemeijer, Wolter, IJpe- laan, van't Hof en Tichelman. Mastklimmen voor heeren boven' 18 jaar: elf deelnemera; le prijs K. Hoogland, 2e prijs N. Rasch, 3e prijs J. P. Kors, 4e prijs L. Vredenburg, 5e prijs A. J. Morach, 6e prijs J. Koetsier, 7e prijs Morach voor- noemd. Sprietloopen voor heeren boven 18 jaar: 25 deelnemera; le prijs Jan Duin (na loting met L. Vredenburg, die den tweeden prijs kreeg), 3e prijs S. de Wit, 4e prijs H. Mooij, 5e prijs K. Hoogland, 6e prijs A. J. Morach. Tonkruien voor heeren boven 16 jaar: 29 deelnemera: le prijs J. Reura, 2e prijs J. Duin, 3e prijs Kronenburg, 4e prijs A. van Lienen, 5e prijs Wilkens, 6e prijs Wetstein. Kuipsteken voor heeren- boven 16 jaar: 24 deelnemera; le prijs C. Fok, 2e prijs Jb. Duin, 3e prijs Kronenburg, 4e prijs A. de Wit, 5e prijs J. Zentveld, 6e prijs G. Mooij. De prijzen in deze wedstrijden, fraaie voorwerpen meest voor practisch gebruik, werden na afloop in het „Gulden Vlies" uit gereikt door den heer H. C. Stoutjesdijk, die daarbij een aardige, soms pittige toespraak hield, waarin hij vlugheid en vaardigheid en lenigheid aanprees. Het slot was natuurlijk een driewerf hoera voor de koningin. •Ringsteken op rijwielen voor meisjes. le prijs mej. C. Stolke, 2e prijs mej. D. Broersen, 3e prijs mej. N. Stinds, 4e prijs mej. Ulrich, 5e priis mej. G. NieropGroot, 6e prijs mej. N. Pool, 7e prijs mej. G. Schoen. W i e 1 r ij d e n met hindernissen voor heeren. le prijs de heer J. Meijroos, 2e prijs de heer A. Strijker, 3e prijs de heer A. Krapels, 4e prijs de heer G. Kesselaar, 5e prijs de heer H. Jansen, 6e prijs de heer C. Anderson. Buurtfeest Scharloo. De Buurtvereeniging Scharloo hield gis- ter ten 3 ure kinderfeesten in den Berger- hout. Een groot aantal toeschouwers was ge- tuigen van de vermakelijke spelen. In het bijzonder werd telkens hartelijk gelachen om het Kaarshappen uit een tobbe gevuld met water zoo ook bij het wielrijden met hinder nissen (of hemdenrace). De prijzen vielen ten deel aan: Wielrijden met hindernissen. (Hemden race). Iste prijs Jb. de Jong; 2de prijs J. Schenkel; 3e prijs N. Bijl; 4e prijs L. Schwarzer. BalLoopen: Iste pr. Dina Hoed: 2e prijs Wies Snijders; 3e prijs Gon Snijders; 4e pr. Jo Slenters. Kaarshappen: Iste prijs Nico Appelman; 2e prijs Hendrik Schenkel; 3e prijs Hannes Zwart; 4e prijs Andries Kesselaar. Houtjesrapen: Iste prijs Kobus Slenters; 2de prijs Jopie Schwarzer; 3e prijs Anny Gerdes; 4e prijs J. Hoed Jz.5e prijs R. Karels, (Boedapest); 6e prijs Piet Obdam; 7e prijs Jacob Gerdes. Na afloop werden de deelnemende kinde ren onthaald op ranja en chocoladie. Kinderfeesten Hofplein. Ook op het Hofplein werden gistomiddag kmderwedstrijdeu gehouden. De uitslag is als volgt: Pollepeltoopen. le prijs Annie v. Hamiera- veld; 2e prijs Tinie Begteman. Hiemdenraoe. lsltle prijs Cor Reurink. Koe'khappen. le prijs Annie Proot; 2de pr. Jo Beudeker. Houtjesrapen. Iste prijs Cor Reurink; 2de prijs Grietje Beudeker; 3e prijs P. Krom. In de Diaconie. De feestcommissie van het Hofplein heeft ook de Diaconiebewoners niet vergeten en hen doen medteleven met't jubileumfeest. Om 5 uur waren alien verzameld in de groote zaal, in afwachting van de dingen die komen moesten. De feestcommissie verscheen ten tooneele, die alvorens de tractatie rond te dienen, door den heer W. Vuijk, nu niet als lid van die feestcommissie maar als regent, in dit huis welkom werd geheeten, Het deed spr. genoegen, dat de Hofbewoners alle ver- pleegden in dit tehuis zoo met de feesten lie- Ten medeleven. Spr. dankte hen er hartelijk Voor. De president van de feestcommissie, de heer J. Hofstee, zeide dat het hem plezier deed de ouden van dagen toe te mogen spre- ken. Het trof spr. dat de oudjes er alien zoo -■bijzonder welvarend en welgedaan uitzagen, ofschoon ze alien reeds de 60 wel gepasseerd zouden zijn. Eerst was het't plan geweest, dat de oudjes ook op het Hofplein zouden ikomen om daar feest te vieren, maar bij na- der inzien had men gevonden dat het bin- nenshuis toch gezelliger zou zijn. Spr. hoop- te, dat alien zich de tractatie lekker zouden laten smaken en' wenschte hen verder nog veel plezier. Hierna werd de tractatie, bestaande uit tfanja, gebak en koek rondgediend, dat onder *gezellig gekout opgepeuzeld werd. In de vrouwenafd. (de mannen en vrou- wen konden niet samen feest vieren, omdat de groote zaal te klein was) sprak de heer Hof stee de feestvierenden toe, zeggende dat hij ^het bijzonder aardig vond in de gelegenheid |4e zijn de dames te kunnen complimenteeren met net jubileum van onze geeerbiedigde Ko ningin. Spr. merkte op dat enkele van de da mes geen oranje droegen; dezen maakten echter hun excuses door te vertellen dat ze het op haar mantel hadden laten zitten. Ver- *scheidene kwinkslagen werden gewisseld, tot groot vermaak van de oude vrouwtjes, die evenals de mannen zich het lekkers uitstekend {lieten smaken. De heer Englander nam nog even het woord om te zeggen dat hij zich verplicht gevoelde nog eenige waaraeerende woorden te richten tot regenten, vader en moeder. Spr. was nog nooit in de gelegenheid ge weest aan het tehuis een bezoek te brengen, en dat hem dit genoegen nu te beurt was ge- vallen stelde spr. zeer op prijs. Ook beloofde spr. aan de dames, dat zij voor Zondag een nieuw Jubileumschort zouden krijgen, waar- voor alien zeer dankbaar waren. Nog even werd in de mannenafdeeling ver- poosd, waar een oudje van 92 jaar de com missie trachtte te bedanken voor de goede gaven, maar ofschoon hem dat niet zoo glad afging, waardeerde de commissie de goede bedoeling toch zeer. De heer Vuijk, als regent, dankte de Hof bewoners nog eens hartelijk voor alles wat zij voor de oudjes gedaan hadden, en speci- aal voor de attentie van den heer Eglander. Spr. wist wel zeker te zeggen dat alien het zeer hadden gewaardeerd. Na de speechjes hieven de ouden een geest- driftig „Leve Wilhelmina" aan. Na afloop legde de commissie nog eenig geld bij elkaar om daarvan de oudjes den volgenaen dag nog een tractatie op de boter- ham te bezorgen. De Hofpleinbewoners hebben een goede daad verricht door de oudjes niet te vergeten en hen zulk een onvergetelijken dag te berei- den. Zanguitvoering in den Muziektuin. 's Avonds half acht had de zanguitvoering in den muziektuin plaats. Voor deze uitvoe- ring had zich een boor van 150 dames en heeren gevormd dlat onder leiding van den heer J. Henri Oushoorn ingestudeerd had1 een „Jubelcantate van von Weber, waarbij vier so listen, Alkmaarach strijkorkest en mej. Oort voor het klavier. Alvorens aan te vangen werden die dames solisten en mej. Oort bloemen geoffreerd; daarna begonnen met drie coupletten van't Wilhelmus, in de bewerking van Dr. A. D. Loman en Julius R8ntgen. Dit nummer ging zonder instrumentale be- geleiding. Daarna zong men Psalmi 84 van Verhulst, waarin een uitgebreide sopraan- solo, door mevr. RuyghiKrens uitstekend gezongen die aan het einde een -apart ap- plaus -in ontvangst had te nemen. Ook in de Jube'lcantate xreemd dat het een Duit- schen tekst was had zij 'n omvangrijke par- tij die even loffelijk door haar voorgedragen werd evenals de andere solostukben door de heeren Hogervorst en Vasbinder vooral de heer Hogervorst had1 veel -te doen en1 mej. Ossenbrugge. Bij deze solisten-prestaties sloot zich het koor met't orkest waardig aan en het verwonderde geenszins dat na fact slotaoooond een' langdurig applaus klonk. "1 en slotte zongen alle aanwezigen en het wai- ren er veto, het was fcrouwens uiitgezoicht weer 1 twee coupletten van het WMheltmus. De heer en mevr. Wendelaar kwamen na afloop den heer Oushoorn die bloemen ontving en de solisten complimenteeren. Bij! hun verschijmen ging er van uit het koor gejuich op, dat gCTOlgdl werd1 door elen „lang leve de Koningin" door -den heer Ous hoorn en door het publiek met een driewerf hoera beanitwoord werd. Concert op het Waagpleln. Op't Waagplein speelde van 'sav. half 9 tot half elf't Stedelijk Muziekkorpsa Het liep er af en aan en at was het in de omgevimg nu en dan nog al noezemoezig, op het plein zelf was het als het borps bezig was, rustig. De heer Maas liet nummera spelen die voor een feestavond als deze, bizouder geschibt waren-, en wanneer er po-pulaire wijsjes klouk-en was men al gauw met dansen of zingen klaar. De blank van hat ensemble was hier opvalitoid goed. De stad bij avond. Bij avotid mag zonder overdrijying van een sprookj-esstad gesproken worden. Hoe voortreffelijk leent zich het oude pit- toreske stadje voor een artistieke illuminati-e. Al die grachten', al die bruggen met hun boogvormige doorgangen zijn omlijnd met witte vlammetjes uit duizenden vetpotjes en al die vlammetjes kaatsen in het donkere gracht- water, dat elke lichtlijh verdubbeH. Hoe moot zijn (he oude donkere grachito b.v. de Oude Gracht, de Mient en de Kooltuin, als de huizen in het avondduister zijn weggedoezeld en alleen de wallekanten en tot op verren afstand alle bruggebogen in heldere lichtlijnen op den donkeren a-chJ tergrond van avond en nacht zijn geteekend. Hier en daar prij-kt een electrisch ver- lichtc W met of zonder kroontje en langts bei de zijden van de versierde wegen bengelen -de lichtende lampions in hun slingers van sparregroen en vlaggedoek. Dc meeste straten de Laat vooral baad-dten in een zee van Oranje-'icht, het is alles licht en- 't is alles oranje, ian-gs alle strato, zoover het oog rijkt. Op de Laat speelt een muziekcorps, op het Verdrouibenr oord zorgt een draai-orgel voor vaderlandsche licderen, voor one- en twosteps, walzen en foxtrotten en alles wat voorbij komt juichit en dianst en zingt door alles hem van! Oranje en leve de Willemien". Dc jeugd geniet als nooit te voren. Onafgebroken rijen jongens en meisjes, al dan niet verideed, blazen op papieren trom1- petjes, dansen en hossen en zingen alle va derlandsche liedj-es, die ze nog uit hum schooi tijld kennen. En overal schitterem de vetpotlij- nen, overal wapperen de verlichte vlaggen, spuiten fonteinen uit kunstige bloemvlotten en zetten duizenden- lampions de straten in een oranjegloed. Alkmaar viert feest. De jeugd host en dianst, alles juicht, alles zingt, alles is verlicht ter eere van ons Vorstohuis, ter eere van Wilk helmina. En overal ga-at het, ondanks de tap-ver- gun-ning, in- goede hannonie. Overal is sleehts- jeugd, gezang en blijdschap, overal is het't oude vroolijke hos-dteuntje: Oranje boven en leve Willemien, terwijl de ouderen gewoonlijk nog Willem III laten herleven. Het versierde Alkmaar biedt biji avond een feeerieken aanblik. De duizenden wandelaara en die talloozen die uit de omliggende gemeemten na-ar Alk maar gekomen zijn om de feestelijk verlichte stad te zien, hebben in alle o-pzichiten geno- ten. Onder de menschenmassa bewogen zich tallooze gemaskerden, hetzij enkel met een mombakkes of in een pierrot en pierrette- costuum. De commissaris van politie is blijk- baar zeer royaal geweest met zijn vergun- ning voor maskerade. Zeker als dank daar- voor heeft een clubje vroolijke jongelui ge- meend onzen commissaris te moeten huldl- gen. Dit geschiedde door hem in den bring te nemen, en een rondedansje om hem heen te maken. Op de Paardenmarkt. Op die Paardenmarkt was het gisteravond ook zeer drub, zoodat de stoomcaroussel bijma voortdurend vol was. Daarbiinnen was -die stemming zeer gezeilig. In de kraam van „Porton?' zaito zeer veto te smulto aan de heerlijke pofferijes, besig nets, wafeto enz. Zooals gezegd; was het druk -en mo-chto- eens enkele groepjes verdwijnieni om een anr der stadsgedeelte te bezoeken, nieuwe dlromi- men kwamen opzetten en hidden de stemming erin-. Cabarets. Bij den- heer Van der Moto Centrum Hotel treden met veel succes op Cato Culp en het diuo Boele en Wilson. Wij heb ben alle drie artisten gehoord en constateer- den, -dat zij een uitstekend programma op vlotte gezellige wijze afwerken. In cafe „Heinekens Bar" op de Laat wor den de bezoekere vermaakt door Maup Bie- mans, meer bekend als „leuke Maupie" en- Paul Ostra. Ze weten de feeststemming er niet alleen goed in- te houden, doch ook te verhoogen. In hotel „Toelast" wordt zeer goede mu- ziek gemaakt, terwijl een zitje in dit rijk-ver- sierde cafe alleszins gezeilig is. Onder verschillehde straat-attracties als een boeienkoning, straatmuzikanten, enz., trok veel belangstelling het groote araaior- gel op de platte steenen brug, waarbij zeer druk gedamst werd, terwijl vele belangstel- toden toe zagen. Een echt Amsterdamsch tafreeltje! Nog werd dansmuzieb (blaasinstrument) gemaakt op het pleintje voor den winkel van den heer Smit in het Fnidisen. Ook daar bleek het een centrum van gezelligheid. Prijzen voor de versieringen. De versieringscommissie maakt bekend dat de volgende prijzen voor de versieringen zijn uitgeloofd. Fnidsen le prijs 20. Hofplein 2e prijs 15. Payglop 3e prijs 10.—. Verdronkenoord 4e prijs 5. Het stadhuis, uitgevoerd door de commis sie zelf, bleef buiten beschouwing. Wij komen hierop nader terug. Zie vervolg hoofdblad. ST AATSLOTERI J. Hoofdprijizen. Trekking van heden. No. 14533 400. ins. 1262, 9311 en 20560 200. No. 14712 100. De volgende trekking -heeft 24 September plaats Trekking van Dinsdag 11 September 4de kiasse 2de lijst. 40 132 177 189 192 263 284 359 370 431 519 537 615 627 654 668 673 779 824 980 981 1016 1102 1110 1147 1152 1307 1506 1513 1540 1639 1664 1909 1965 2045 2136 2201 2297 2340 2384 2421 2457 2535 2599 2679 2689 2705 3019 3022 3030 3062 3118 3184 3-192 3221 3227 3388 3484 3486 3527 3580 3653 373a 3735 3759 3817 3838 3856 3941 3955 4033 4039 4168 4196 4230 4338 4368 4375 4397 4453 4465 4494 4708 4732 4751 4918 5046 5140 5158 5210 5213 5267 5272 5282 5341 5449 5455 5470 5511 5525 5546 6577 5610 5716 5774 5920 5928 6957 5974 5999 6112 6153 6163 6257 6269 6329 6441 6454 6462 6482 6629 6685 6752 6764 6782 6801 6828 6833 6874 6949 6979 6980 7016 7032 7058 7064 7108 7164 7169 7177 7184 7221 7231 7312 7384 7445 7538 7567 7579 7636 7677 7751 7802 7973 7990 8016 8162 8173 8269 8321 8323 8360 8369 8380 8382 8454 8525 8542 8551 8654 8668 8785 6838 8971 9057 9188 9333 9386 9415 9422 9462 9468 9554 9577 9583 9662 9665 9674 9692 9757 9822 9838 10150 10220 10227 10238 10365 10457 10563 10602 10-705 10728 10783 10793 10907 01965 11057 11059 11080 11092 11094 11152 11176 11191 11361 11498 11599 11612 11615 11656 11677 11710 11730 11743 11807 11922 11982 12060 12175 12194 12222 12263 12268 12317 12396 12414 12421 12477 12548 12591 12653 12697 12706 12720 12721 12724 12751 12761 12783 12891 12967 12990 13136 13166 13214 13240 13259 132.91 13294 13305 13394 13408 13418 13480 13500 13555 13616 13628 13636 13641 13745 13804 13891 13927 13-962 14021 14029 14050 14056 14074 14084 14104 14129 14173 14349 14405 14417 14431 14448 14463 14471 14513 14607 14622 14675 14768 14798 14799 14814 14865 14913 14944 15165 15304 15318 15358 15364 15472 15474 15521 15551 15584 15642 15651 15748 15759 15764 15811 15973 15978 16003 16016 16022 16066 16126 16174 16196 16197 16215 16308 16309 16311 16393 16428 16459 16489 16525 16536 16553 16567 16591 16710 16785 16818 16826 16830 1683-1 16912 16915 16930 16933 16934 16942 16951 16982 17020 17081 17095 17115 17123 17199 17206 17207 17258 17303 17351 17356 17414 17432 17438 17470 17497 17520 17592 17605 176-10 17621 17650 17667 17700 17708 17751 17817 17843 17860 17962 17983 18076 18109 18132 18176 18188 18193 18203 18230 18295 18313 18321 18401 18436 18453 18631 18640 18661 18714 18805 18825 18926 19043 19147 19317 19387 19538 19571 19578 19602 19621 19626 19663 19754 19762 19832 19870 20068 20096 20100 20227 20237 20241 20242 20269 20339 20408 20473 20485 20529 20557 20581 20617 20622 2-0832 20950 20907 20917 20925 20947 21046 21070 21074 21169 21237 21245 21257 21259 21262 21307 2133-5 21340 21362 21373 21398 21618 21665 21711 21767 21773 2-1804 21818 21871 21947 22094 22131 22185 22199 22211 22222 22303 22345 22362 22373 22378 22381 22413 22452 22512- 22535 22590 22647 22662 22684 22759 22852 22914 22966 4de kiasse, Iste lijst: 4718 e 4727 staan met vermeld. Marktberichten SCHAGEN, 13 Sept 1923. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd: 13 Stieren f 150 tot 300, 6 Geldekoeien (ma- gere) 200 tot 350, 89 Geldekoeien (vet- te) 300 tot 500, 43 Kalfkoeien 275 tot 500, 7 Pinken 190 tot 250, 13 Nuch- tere Kalveren 18 tot 36, 48 Schapen (magere) 36 tot 46, 266 Schapen (vet- te) 44 tot 50, 216 Lammeren 32 tot ■f 36, 31 Varkens (vette) p. Kg. 0.74 tot 0.82, 141 Biggen 18 tot 26, 442 K»p< pen 0.50 tot t 1,20, 49 Eenden 0.60 tot 2,25, 98 Kg. Boter 2 tot 2,25, 7214 stuks Kipeieren 7 tot 8 per 100 st., 638 stuks Eendeieren 6.50 per 100 stuks. PURMEREND, 12 Sept. „Afslagvereeni- ging Beemster, Purmerend en Omstrekeri'. 300 zak Aardappelen 1,20 tot 1,75 p. zak (25 Kg.), 1060 zak Slaboonen 2.55 tot 2.90 per zak (15 Kg.), Snijboonen 3.15 tot 8.25 per zak (15 Kg!), Peren 0. 07 tot 0.60 per Kg., Appelen 0.03 tot f 0.27 per Kg., Pruimen 0.20 tot 0.58 per Kg., Komkommera 9 per 100 stuks, Tomato 10 tot 37 ct. per Kg., 2890 man-den Augurken Mid-del 1.41 tot 1.46, Basterd 1.78 tot 1.82, Grof Fijn 2.20 Stek 0.96 tot 1.04, Bommen 0.97 per rnand (6 Kg.), Bloemkool 2.80 tot 15.20 per 100, Roode Kool 3.50 tot 6 per 100 Spinazie 0.50 tot 0.53 per mnd. (5 Kg.), Andijvie 0.90 tot 5 per 100 krop, Ra- barber f 1.30 per 100 bos, Bieten 10.50 per 1000, Wortelen f 6.50 tot 7.70 per 100 bos, Uien 1.05 tot 1.80 per 25 Kg. Handel zeer vlug. WIJDENES, 12 Sept. 1923. Veiling „Tuindersbelang". Pruimen 18 tot 26.50, Peren 5 tot 25.20, Appelen 5 tot /13, Slaboonen f 7 tot f 9.30, Snijboonen 6 tot 16.50 per 100 Kg. Bloemkool 6 tot /13, Roode Kool 6 tot 8, Gele Kool 10 tot if 12, Komkommera 7 tot 11, Andijvie 3 tot 3.40 per 100 stuks. BOVENIKARSPEL, 12 Sept. 1923. Vei ling „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: Bloemkool I 6.50 fat 12.50, 2de soort 3 tot 7 5, 3de soort 1 tot 1.50, Roode Kool 2.10 tot 3, Witte Kool- 2.10 tot f 2.50, Gele kool 5.30 tot 6.70, Dikke Slaboonen f 2.50 tot 2.60, Dunne Slaboonen 3.20 tot 3.40.

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 8