DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Opening hedenavond HEEREN-MODEMAGAZIJN Gerh. Briiggemann, No. 210. Hcmderd ygf en twintigste Jaargang. 192B. VRIJDA6 Buitenland. RtaneiiLaiia, 14 SEPTEMBER zes uur Overweldigende sorteering Dst a isomer bestasi uSt 2 Madlea. Deze Courant wordt ELKBN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, nitgegeven. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maandeo voor Alkmaar 2.— franco door het geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewijsnummers 5 cents. Direetettrc fcL KRAK. FRANKRIJ'K EN HET LIJOELIJK VERZET. Naar verluidt, zou het uitvoerend comity der vakvereenigingea van het Ruhrgebied een miededeeling hebben ontvangen, volgens welke de Fransche regeering zou hebben doen ver- klarcn, dat, indien het lijddijk verzet ge- staakt wordt, de bezetting zal worden terug- getrokken tot de lijn Dortmund'Boohum— Essen. Voorts zou aan het uitgewezen spoor- wegpersoneel vergunning worden verleend, terug te keeren en aan de pensonen, die ver- oordeeld zijn wegens niet opvolgen der beve- len van de bezetttogsautoriteiten, amnestic worden verleend. De voorbesprekingen, welke thans gevoerd worden, hebben ten doel, een voorloopige overoenstemming te verkrijgen tusschen de bezettende mogendheden en Duitscliland, ter oplossing der Ruhr-crisis. De definitieve re- geling der schad eloosstel lingskwestie blijft voor nadere onderhandelingen voorbehouden. DE PERS OVER DE REDE VAN STRESEMANN. De meeste Berlijnsche bladen bepalfen zich tot korte commentaren op de door Stresemann gehouden rede, doch behouden zich een na dere bespreking hiervan voor. Het „Berliner Tageblatt" is van meening, dat men moet afwachten of door de rede van Stresemann de besprekingen tusschen Berliih en Parijs een stap verder zijn gekomen. In ieder geval, zoo zegt het blad, is de slag voor verdere besprekingen gel De „Vdrwarts" zegt, dat de bonding van de regeering ten opzichte van de Ruhr- en Kijnland'kwestie, benoudens enkele Heine on- cerdeelfen, door het geheele Duitsche volk zal worden gesteund. De regeering is op den goeden weg en alls men aan gene zijde van den Rijin wat inzicht en wij! wat geduldl too- nen, dan is eenige hoop gerechtvaardigd. De „Tag" behoudlt zich een naidfere bespira- king van de rede voor, doch; spreekt er zijln bezorgdheid over uit, wat de methode van de principieele handhaving van het lijdelijk ver zet in de practisdie poiltiek zal kunnen uit- werken. TerwijI de „Deutsche Allgemeine Zeitung" niet praties west wait Stresemann wiT, onder- schrijft de „Deutsche Tageszeitung" de bewe- ringen van den rijkskahselier in zake het her- steliingsvra agstuk. De „Rote Fahne" doet wederom den eisch hooren, dat de regeering de Sachwerte moet aanspreken, in plants van de door de regee ring voorgestelde belasting van deze Sach werte. De Parijsche bladen zijn algemeen van meening, dat de door Stresemann gehouden rede een stiaip voorwaarts beteekent tegenover die, wellke hij te Stuttgart heeft gehtoudlen. Er komcn echter te veel duistere punten in voor, dan dat de toestand door de redevoering be- langrijk zou zijn gewijzigd De bladen betreurcn het te mioetcn vaststel- len, dat ook Stresemann, evenals zijn voor- gangers, zijlne aanbiedingein aifhanfcelijfc blijft stellen van een voorafgaande ontruiming van het Ruhrgebied. De Matin" herinnert er eehter aan, d'at deze ontruiming slechts zal plaats hebben naar gelang der Duitsche bctalingen. Te Parijs loopt het geruclfit, dait de Belgische en Fransche regeeringen reeds gepolst zijn ever dfe benoeming van' Duitsche gezanten in die landen. Zonder de aanwezigheid van die gezanten zou volgens sommige bladen eene bespreking over de Ruhrkwestie miet moge- lijik zijn. Volgens de ,,Quotidien;' zou de Duitsche afgcvaardi'gde in de Commisisie van' Herstel uit Berlijn gekomen zijn met een persoonlijke hoodschap aan Poincare, inhoudende dat als Frankrijik onverzettelijk bleef, Stresemann ge- noodizaiakt zou zijn ontslag te vragen, ia!' mocst dan ook Duitschland inoensforten dbor een coalitie van Pan-Germanisten en commu- nisten. DE KWESTIE OVER FIUME. Zooals men weet, kunnen Italie en Servie net niet eens wordeni over het bestuur in Fiume, waar beiden de oogen op hadden ge stagen. Een voorloopige regeling, die tot stand was gekomen, heeft men niet als defi- nitief kunnien krijgen, allerlei conferenties tusschen de maohthebhers zijn er gehouden, maar men kan niet tot overeenstemming ko- men. En nu is de toestand tusschen beide landen zeer gespannen. Ialie heeft aan Ser vie reeds een ultimatum gezonden, dat mor- gen afloopt. Professor Gilbert Murray heeft, blijkens een Reuterbericht in de Engelsche bladen, uit Geneve aan de VolkenbondVereeniging een marconigram gezonden, waarin gezegd wordt, dat de toestand ten aanziien van Fiu me zeer gevaarlijk is en dat, tenzij de Vol- kenbond tusschenbeide komt, Zondag a.s. zeker algemeene vijandelijkheden waarbij Italie, Griekenland, Servie, Bulgarije en Hongarije betrokken' zounden zijn, zullen beginnen. rnvVT? Telef.nr. Administratie 3. Telefoonnr. Redactie 33. Postgiro 37060. PRUS DER GEWONE ADVERTENTlfiN: Per regel f 0.25, bij groote contracten rabat. Qroote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h HERMs. COSTER ZOON, Voordam C 9. Een bericht uit Parijs zegt: Inzake Fiume had Mussolini den indruk gewekt, dat Ser vie thans weigerde de beslissing uit te voe- ren, door de gemengde grensbepalingscom' missie zelf aangenomen. In een communique van de Servische legatie aldaar wordt deze lezing tegengesproken en gezegd, dat het oorspronkelijke voorstel van de commissie geheel anders was en inhield, dat Fiume zou worden bestuurd door een college, voor de Jaelft uit Italianen en' Serviers bestaande. Dit had Mussolini reedls goedgekeurd. Hij is daarop echter later teruggekomen met zijn nieuwe eischen, die voor Servie onaanneme- lijk zijn. Blijkt geen verzoening mogelijk, dan blijft Servie besloten overeenkomstig het verdrag van Rapallo, de. arbitrage van den president van Zwitserland in te roepen. Slechts indien Italie een initiatief mocht ne- men tegen de artikelen 12 en 15 van het pact van den Vol'kenbond, zou de Servische re geering er aan denken, op dit lichaam een beroep te doen. DE RAMP IN; JAPAN. Woensdagnamiddag verscheen een 'kdzer- lijk decreet, hetgeen in Japan slechts zdden geschiedt en derhalve diepen indruk heeft ge- maakt. De keizer deed, meldt de Times, hierin een beroep op alle ambtenaren en particuliere personen om samen te werken bdjl den ber- bouw der verwoeste streken en het faerstd van de nationale macht. Het hoofdkwartier, belast met de handha ving van den sitaat van beleg, verHaart, dat het juiste aantal slachtoffers in de hoofdstad nog niet vastgesteld is kunnen worden. Het aantal dooden te Yokohama bedraagt onge- veer 30.000, te Kamakoera 10.000, op het Mjoera-schiereiland eveneens 10.000, te Oda- wara en Atami 7000. In het geheel1 zijn 700.000 woningen ver- woest op een bevolking in het geteisterde ge- bied van 3.110.000 ziden. Een der moeilijkste problemen is de hulplverleening aan hen, die van bun bestaansmiddelen beroofd zijn Het ergst zijn er aan toe 60.000 A 80.000 inteliec- tueelen en Herken. Er zal bij1 den herbouw van woningen en bruggen werk zijn voor 200.000 ongescboolde arbeidera, teiwijl 50.000 ervaren bouwvakarbdderis naar Tokio zijn gezonden. Het J'apansche gezantschap te Londen heeft de volgende officieele mededeelingen uit Toldo ontvangen: Verleden Zondag werd een conferentie gehouden, welke door 47 vooraanstaande zakenlieden met de autaritei- tn was belegd, ter bespreking van de hervat- vatting der zaken te Tokio. De confermtie stelde verschiliende plannen voor den her bouw der stad op. De geruchten omtrent verplaatsing der hoofdstad zijn ongegrond. E>e spoorwegen en andere communicatie-middelen worden al- lengs hersteld. De aanvoer van handelswaren is vrijwel voldoende. Hiet departiement van Landbouw decide mede, dat Tokio en Yokoha ma voor minstens twee maanden voldoende rijst hebben. Volgens mededeeling van het Japansche consulaat te Marseille zijn bij de aardbeving 500.000 personen gewond. Van 3000 buiten- landers in Yokohama zijn naar de Japan sche minister van Buitenl, zaken opgeeft, 100 personen omgekomen, waaronder 50 En- gelschen en 20 Amerikanen. iEEN STAATSGREEP IN BARCELONA. De gouvemeur van Barcaliona, Priimeio de Riivenai heeft een proclamaitia uitgevaandigd, waarbij hij de regeering ervan besdhjuldi'gt het land ten verdertve te voenan en aankondi'gt dat de militaire partiji besl'oten heeft, het be- wind in1 hamdian te nemen en dien staiaff van beleg af te kondigen. Om vier uur gisteaiodi- tend was de telefooncaii'trale bezet. De staait van beleg >is afgekomdigd! en de censuur iinge- steld. De telefoonverbinding met Saragossa is verb™ken. 't Garnizoen is in openlijken opstand tegen die regeering gekomen, bij: wdk verzet zich reeds de gamizoenen van Madrid, Saragossia de Sevilla heeten te hebben aangesloten. De beweging is niet tegen den leaning geridit, dbch tegen de regeering. Een prooes zou aan- hangig zijn gemiaakt tegen den m'inister-pne- sident en den minister van buitenlandsche za ken, die, naar verluidt, te San Sebastian ge- vangen wordt gehouden, welk beridht echter nog niet is bevestigd. Nog heeft Barcelona' zijn gewone aanzien behouden. Generaal Lozzada. heeft op bevel van den bapitein-generaal het bevel1 op zilch genomen over de provmcie Barcelona en; de vroegere gouvemeurs afgezet. In de andere provincies van Catalonie hebben de militairen zich van het bewind meester gemaakt. In het gebied1 van Catalonie schijlnt de beweging geen moei- lijkheddn te hebben ondervonden; men weet evenwel niet hoe het er mee gegaan is ini het overige deel van 'Spanje. De poliitie, de gen- darmerte en die andere openbare machten schijhen den nieuwon standi van zaken te heb ben aanvaand! In de gamizoenen was eein stuk versom t, waarin gezegd wend, dat de toestand in Spanje allermoeilijkst was wegens de onzede- lijkhdd der regeering, die noodlottige kwesie van Maxoldca en het vexwaarloozen van het openbare gezag. Volgens de bladen was de beweging voor- bereid tegen heden, maar daar de regeering er kennis van had gekregen,' en voorzorgs- maatregelen' had genomen, vervroegden de or- ganisators het oogemhlk, waarop ziji moeslf beginnen. De minisiterraad heeft te Madrid gister uren aaneen beraadslaagd. De volgende ver- klaring werd gepubliceerd: „De kaipitein-ge- neraal van Barcelona heeft uit eigen bewe ging deta staat van1 oorlog to diit gebied ge- proclameerd. Hij1 heeft zich meester gemaakt van dte commiumicatiemliddelen en zich1 tot die kapiteins-generaal van de 'aindere gebledem gewend om hen uit te noodigen zijn houding te steunen. ;Hij; heeft een manifest geiricht toit het land, waarin aangekondiigd wordt dat het leger aan den kontog vraagt om, teneinde Spanje te redxten, zidh. af te scheidfen van zijn huidige ministers en van1 alle politic! to de regeering en dlen staat. De miilitaire macht to eenige gebiedem zou gendgd zijn dienzelfden weg van opstand te volgen. De regeerilng, to permanente zitttog bijeen, blijft op haar post en zal diiien slechts voor het geweldi ver- laten". De minister van btonenlanidlsichle zaken ver- Haarde aan joumalisten, dhf de regeerihg onder die huidige omstandlgheden geeneriei nieuws fcon meedeelen. 'De bladen erkennen algemeen, dat de toestand ernstig is. Over't geheel wordt die houding der regeering goed gekeurd. Aan de Times wordt genteld, dat de minis- terraad besloten' zou hebbm een eskader naar Barcelona te zenidten. to een 'bericht van den Framschen dkiaad- loozen didist wordt er 'aan herihlnerd, dat de kapiteto-generaal van Catalonie, de aanstich- ter der beweging, zichi vrteger heeft u'Ige- sproken tegen hdt opgeivien der militaire ope rates to Marokko. HET CONFLICT TUSSCHEN ITAIJe EN GRffiKENLAND. De gezanten-conferentie heeft een oplos sing aanvaard, die beschouwd wordt to staat te zijn den toestand tusschen Italie en Grie kenland af te wikkelen. Zij: heeft deze onmid- dellijk aan.Athene en Geneve meegedeeld De geallieerden kwam'en tot volledige over eenstemming ten aanzien van de opstelling der instructiesi, aan- de commissie van enquete te geven, alsmede over de voorwaarden der ontruiming.van Korfoe. Men verzekert, dat de kwesties tot voldoening van Italie en Grie kenland geregeld zijn. Naar de „Mcssagero" bericht, heeft' Musso lini de opvolgers van den vermoorden gene raal Tellini en van de overige leden der com missie tot vaststelling van de greazen van Albanie en Griekenland benoemd. BEZOEK VAN NEDERLAND9CHE JOURNiALI'STEN AAN HET VOOR- MALIGE YZERFRONT. De correspondent te Brussel van1 de N. R. Grt. meldt: Het bezoek van Nederiandsche joumalis ten aan 'het voormalige Yzerfrooit is thans definitief op 24, 25 en 26 September gesteld. Een vij'fltig joumailislten, onder leiding van detni heer Hans, voorzitter van den Nedler- landschen Joumalistenkring, zullen' den 24sten dezar te Alnliwerpen aankomen en al daar dbor de Anitwerpsche joumallisten en door het college van Burgemeester en Wet- houders ten Stadhui'ze worden ontvangen1. 'Het verirek uit Antwerpen naar KoiMjfk zal dlen volgenden odhtend pilaaits hebben. Van Rort- rijk uit gaat dte reis per anto over Meenen, Wervik, Komen, Waasten, Meenen, Wulver- gem, Kemmell1, Ieperen (waar het midldalg- ntaal wordt gehruildti), Boesinge, Zuidischo'ote, Reninge, Oostvleteren, Hoogstade, Veume, naar de P'amne. De todht zal den^ 26®ten gaan n'aar Nieuwpoort, langs die kust en verder naar Ramscapelle, Pervyse, Caieskerke, Diikis- muiden, CleTken, het woud van I loilthulst, Poelcapelle, Westroose'beke, Passchendlal'e, Moorsliede, Roeselare, het Praatbosch, Beerst, Slype, MiddeikePke, Oostende en Blanken- berge waar een fbestmaalltijd wordlt aangebo- dten 'dioor de vereenigtog van hotelhouders. Na dlen nacht te Blaekenberge te hebben: door- bracht, zulilem die Nederlandbche joumialis^ ten den 27sfen per boot via Zeebrugge naar Vlissto'gen terugkeeren. In versdieiddne pliaalsen zullen' de auto's geruimen tijd stilhouden ten einde de joumaL listen to dfe gelegenheid te stellen', zich een beeld te vormeni van het groote herstellings werk to West-Vlaanderen. DE M'lJNWERRERSSTAKING IN TSJECHI-SLOWAKIJE. Woensdag zijn de onderhandelingen op het ministerie van arbeid hervat tusschen ver- tegenwoordigers van de mijn eigenaren en van de arbeiders. De kranten verwaohten, dat men niet behoeft te rekenen op een einde der staking, voor de gemeenteraadsverkiezingen, welke a.s. Zondag plaats hebben. KORTE BERICHTEN. De synode van de Nieuwe Russische iKerk, die niets wil weten van een patriarch, Hoafdredacteur: Tj. N. ADEMA. heeft aan den aartsbisschop Eulogius te Pa rijs en aan den bisschop Platon in de Ver- eenigde Staten doen wetui, dat zij van hun functies ontheven waren. De geallieerden hebben de versterkin- gen van Tsjanak aan de Turksche militaire autoriteiten overgegeven. De ontruiming van Turirije gaat dus geregeld door. Een telegram uit Melilla aan de „Ma- tto" meldt dat een builenpest-epidemie in bet Spaansche leger zou zijn uitgebroken. Er zouden reeds tien gevallen met doodelijkeo afloop zijn voorgekomem. De politic te New-York heeft een aan tal personen gearresteerd, dat in het bezit gevonden werd) van vele valsche toegangs- kaarten voor den bokswedstrijd Dempsey- Tirpo, die heden zal worden gehouden. Het totaal bedrag dezer valsche entree-biljetten bedraagt 50.000 dollar. De kaarten werden to beslag genomen. Voor dlen Parijschem rechter zal bin- nenkort een hotelhouder terechtstaan, die op verzoek van vreemdelingen, die de aanwe zigheid van een neger to de zaal niet wenschten, een Afrikaanschen negerprins burten de deur zette. Hij zal nu worden ver- volgd wegens geweldplegtog. De regeering heeft bij de Wetgevende Vergadering te Angora een nieuwe wet op het gebruik van sterken drank ingediend, waarin het dlrankverbod niet meer voorkomt, doch welke zware straffen1 stelt op dronken- schap. Naar verluidt, zou binnenkort een mili- tair verbond gesloten worden tusschen Grie kenland en Zuid-Slavie. Met ingang van heden wordt te Ber lijn het auto-taxitarief tot het tienmillioen- voudige van' den vredesprijs verhoogd, een tramrit tot 600.000 mark, de broodprijs tot 4 Yt millioen mark. STATENi-GENERAAL. Slutting zttting, Bij Kon. besluit van 12 dezer is bepaald: De tegenwoordige zitttog der Staten-Ge- neraal zal worden gesloten op Zaterdiag 15 dezer, des namiddiags 3 uur. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw wordt gemachtigd, zich op dat tijdstip te begeven naar de vergadering der Staten-Generaal, ten einde in een vereenig- de vergadering der beide Kamers de zitting to naam der Koningin te sluiten. Opening nieuwe zttting, Programma voor de opening van de zit ttog der Staten-Generaal, te 's-Gravenhage, op Dinsdag 18 dezer. Des middags te twaalf uur zullen de le den der Staten-Generaal zich begeven naar de Ridderzaal op het Btonenihof en to ver- eenigde vergadering te zamen komen, onder leiding van den' door Hare Majesteit de Ko ningin benoeniden voorzitter van de Eerste Kamer. De ministers, hoofden van mtoisterieele departementen en de leden1 van den Raad van State zullen zich, des namiddags te een uur, mede to die zaal vereenigen. Te kwart voor een zullen to het gehouw aanwezig zijn: de grootmeesteressen van H.H. M.M. de Koningin en de Koningin-Moeder en de dienstdoende dame du palais van H. M. de Koningin, de grootofficieren der Kroon, de kamerheer-ceremoniemeester en acht kamer- heeren, alsook de door den Soesoehoenan' van Soerakarta en den Sultan van Djokja karta afgevaardigde Prinsen en de Sultan van Boeloengan, ten einde Hare Majesteit ■de Koningin bij het binnentreden van de zaal vooraf te gaan of te volgen. Hare Majesteit de Koningin, de zitttog der Staten-Generaal zullende openen, zal te een uur met den volgenden trein van het Paleis afrijden: a. een' commando cavalerie tot opening van den trein; b. een rijknecht-majoor en twee rijknechts te paard; c. de opperceremoniemeester, gezeten in een rijtuig met twee paarden bespannen, gaandie een lakei naast elk portier; d. Hare Majesteit de Koningin, verge- zeld van Hare Majesteit de Koningin-Moe der en' van Zijne Koninklijke Hoogheid den Prins der Neder landen, Her tog van Meck lenburg, gezeten in een staatsiekoets met 8 paarden bespannen, gaande een koetsier naast elk paard en vier lakeien naast elk portier. De chef van het militaire huis van H. M. de Koningin, te paard, rijdlende naast de staatsiekoets, een wetoig achter het portier ter rechterzijde, en de gouvemeur der Ko ninklijke Residentie, te paard, rijdende een weinig achter het portier ter linkerzijde. Achter de staatsiekoets de officieren van het militaire huis van Hare Majesteit de Koningin, te paard, rijdlende twee aan twee, naar ouderdom van rang, de oudsten v6or; e. een commando cavalerie, tot sluiting van> den trein. De trein zal rijden: door de Heulstraat, VAN in BEEREN OVERHEMDEN, BOORDEN, DASSEN, HOEDEN, PETTEN, PYAMA's, BRETEL8, etc. Vittluitend nieuwe goaderen. Iedero kooper, die voor minstens f2.50 koopt, ontvangt eanpaarman- •hetknaopan cadeau. door het Lange Voorhout (Schelppad), over den Korten Vijverberg, naar het Binnenhof. De trein gekomen1 zijnde aan het gebouw, waarto de zitttog zal geopend worden, zal Hare Majesteit de Koningin aan den ingang ontvangen worden door een commissie uit de vergadering, die, voorafgegaam door den kamerheer-ceremoniemeester, de kamerhee- ren, de grootofficieren en den opperceremo niemeester, Hare Majesteit zal geleiden naar de zaal, waarto de vergadering gehou den wordt. De grootmeesteressen en1 de dienstdoende dame du palais van Hare Majesteit de Ko ningin, benevens de chef van het militaire huis van Hare Majesteit de Koningin, de gouvemeur der Koninklijke Residentie eni de overige officieren van het militaire huis van Hare Majesteit de Koningin, alsook de ge- noemde Prinsen en Sultan, volgen ommiddel- lijk. De grootmeesteressen en de dienstdoende dame du palais van H. M. de Koningin plaatsen zich onmiddellijk ter zijde achter Hare Majesteiten. De grootofficieren en de gouvemeur der Koninklijke Residentie plaatsen zidi achter den Koninklijkem zetel. De kamerheeren plaatsen zich. rechts, de Oifficieren van het militaire huis van Hare Majesteit de Koningin, benevens de Indi- sche Prinsen en de Sultan links van den troon. De zitttog geopend hebtbende, gaat Hare Majesteit met dtenzelfdlen trein waarmede Hoogstdezelve gekomen1 is, en to de vermel- de orde, naar het Paleis terug; zullende de treto den volgenden weg nemen: van het Binnenhof, over den Korten Vijverberg, door het Lange Voorhout (Schelppad), door de Heulstraat naar het Paleis. Minuutschoten uit het geschut zullen het afrijden van Hare Majesteit van het Paleis en het oogenhlik, waarop Hoogstderzelve het gebouw verlaat, aarikondigen. HET SPOORWEGONG E LUK BIJ HANNOVER. De Duitsche gezamt to Den Baag heeftl den minister van buitenlandsche zaken, jhr. rnr. dr. Van Kamebeek opigezochf, om hemi de hartelijke deelnetning van de Duitsche regee ring te betuigen, naar aanieiding van den do<xi van Nederlandsclie staatsburgers bij het spoorwegongeluk nabij1 Hannover. Helti lid vad1 de Tweedfe Kamer, dfe heer Ter Hall heeft tot den minister van waterstaat de volgende vragen- geridit: 1Is het waar, dat bij1 dfe onlangs pl'aaiis gehad hebbende spoorwegramp bij iHannover, waarbij Nederlanders zijn gedfeod of get- kweist, ook de Nederiandsche wagons van den trein niet voorzien waren' van redding- materiaal 2. Indien het antwoond op de eerste vraag bevestigend mocht luiden, is dfe mmister dan bereid te bevorderen, dat onverwijld maabre- gelen wordfen genomen, dat eon zoo1 emsti'g verzuim, dat wdllicfat scfaromelijke gevolgen heeft gehad' voor landgenooten, die to dien trein reisdfen, to dfe toekemst niet meer kan vooikomen? Wolff meldt uit Hannover, dat de heer Jan Airkema, die bij het spoorwegongeluk bij Wundsdio-rf ernstig werd gewond, gisteren to het ziefcenhuis is1 overleden. DE POSTAMBTENAREN. Op vragen van den heer Van Braambeek betreffende de samenstelling van de door den direeteur-generaal der posterijien en telegra- fie ingestelde commissie tot ond^rzoek naar de inkrimping van het aantal hoogere ambte naren en het stop zetten van de recruteering van dit hooger personeele to afwachting van het resultaat van het onderzoek van die com- ALKMAARSCHE CODRANT.

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 1