fvraagnKS TEOFAWi ^ejbest^mpor^lg^ Ingezonden Stukken. Marktberielitefl Plymouth. Venezuela arr. 13 Sept. v. West-IndiS te Am sterdam. Ares (uitr.) arr. 13 Sept. te Antw. HOLLAND BR ITSCHI NDIE LIJN Ridderkerk (thuisr.) vertr. 12 Sept. v. Cal cutta. Sommelsdijk (uitr.) vertr. 12 Sept. v. Suez. HOLLAND WEST AFRIKA LIJN. Gaasteriand (thuisr.) arr. 10 Sept. te Lagos. IJselstroom arr. 13 Sept. v. Hamb. te Amst. HOLLAND ZUID AFRIKA LIJN. Epringfontein (uitr.) vertr. 12 Sept. v. Port Natal. ROTTERD. LLOYD. Deli vertr. 12 Sept. v. Hamburg n. Bremen. Garoet vertr. 10 Sept. v. Batavia n. Rott. Patria (thuisr.) vertr. 11 Sept. v. Belawan. Tosari (thuisr.) arr. 12 Sept. te Marseille. STOOMV. M I J. OCEAAN. Yang Tsze, v. Japan n. Rott. vertr. 9 Sept v. Penang. Patroclus, v. Japan n. Rott., vertr. 11 Sept v. Singapore. KON. PAKETV. MIJ. Le Maire vertr. 9 Sept. v. Rangoon n. Su- matra. HOLLAND A ME RIKA LIJN. Dinteldijk, v.d. Pacifickust n. Rott., arr. 13 Sept. te Londen Leerdam v. Rott. n. N.-Orleans, arr. 12 Sept. te Vera-Cruz. Spaarndam, v.Rott. a. N.-Orleans, arr. 12 Sept. te Corunna. HOLLAND OOST AZIE LIJN. Kertosono arr. 11 Sept. V. Amst. te Kobe. Oldekerk vertr. 13 Sept. v. Rott. n. Antw. ROTTERD. ZUID AMERIKA LIJN. Alhena arr. 12 Sept. v. Rott. te B.-Ayrea Poeldijk uitr.) vertr. 12 Sept. v. Rio Janeiro. Poeidijk (uitr.) vertr. 12 Sept. v. Rio Gran de. te's Gravwahage, bestaande still Moetfer Me- litia en zuster Francisca, vergezeld door de weesmeisjes Hendrico Kuypers en Hendrica Kuhn. Om 3 uur begon de cour van gelukwen- sdhing voor een groot aantal dames. De Koningin heeft gistermidldag tot het aanbieden van gelukwensohen met haar re- geeringsjubileum ontvangen de Algemeene Synodale Commissie der N. H. kerk, welke vertegenwoordigd werd door d!s. Weylandt, voorzitter, ds. van der Fliet, wnd. secretaris, en ds. De Haan. Daarna heeit de Koningin dr. F. V. En- gelenburg ontvangen tot het aanbieden van een adres met gelukwenschen van de regee« ring der Unie van Zuid-Afrika. Bij deze audientie was aanwezig d'e Britsche gezant bij Hr. Ms. Hof, sir Charles Marling. Om drie uur begon weer een cour van ge- lukwensching voor een groot aantal dames. DE REGEERING EN DE AMBTENAREN. De volgende resolutie is gepubliceerd: Het hoofdlbestuur van den Centralen Ne- derlandschen Ambtenaarsbond, in vergade- ring bijeen op Zaterdag 8 September, kenmis genomen hebbende van de plannen der regeering tot: 1intrekking van art. 40 van het Bezoldi- gingsbesluit burgerlijke Rijksambtenaren en die daaraan verbonden algemeene verlaging van de salarissen van het Rijkspersoneel; 2. stopzetting van de periodieke verhoo- gingen; overwegende, >dat door de regeering den ambtenaren al aanzienlijke offers zijn opge- legd, doordat zij de pensioenbijdrage ad 8 Yi pet. weer invoerde, het aanvangssalaris voor gehuwde ambtenaren met 300 verlaagde, voor het tijdelijk personeel de loonen aan- zienlijk verminderae en de kindertoelage in- trok, enz., en verder den wekelijkschen ar- beidlstijd tot 51 uur verlengde; overwegende verder, dat verslechtering van de classificatie van de gameenten nog immer dreigende is: van oordeel, dat het inkomen van de mees- te groepen der ambtenaren zoodanig is, dat daarmede nauwelij'ks de uitgaven van het noodzakelijk levensonderhoua kunnen wor- den bestreden; constateerende, dat door de huidige regee ring bij mond'e van minister de Geer uitdruk- kelijk is verklaard, dat de regeering moreel verplicht was de salarissen1 van het in dienst zijnde personeel te handhaven, welke ver- klaring daarna in artikel 40, zooals dit thans luidt, nadrukkelijk is vastgelegd ter waarborging van vetkregen rechten; erkennende, dat d'e toestand van 's lands fmancien het nood'ig kan maken, dat de re geering verstrekkende maatregelen neemt, teneinde verbetering 'daarin te verkrijgen; van meening, dat deze maatregelen dan echter de gansche burgerij en ieder burger naar draagkracht d'ienen te treffen; verklaart zich op al deze gronden tegen de door de regeering voorgestelde maatrege len, eischt van haar naleving van door haar zelf in een Koninklijk besluit vastgelegde waarborgen en besluit, in samenwerking met de andere bij het A. C. O. P. aangeslo- ten bonden, een krachtige actie te voeren te gen de dreigende positieverslechtering van het Rijkspersoneel. DE BROCHURE VAN Mr. BOMANS. Mr. Bomans heeft in de „Maasbode" bericht omtrent zijn eteflling nemen .tegen' die coalitie in een brochure, die eeriang bij' Paul Brand's Uiitg. Mi|. zal versdiijnen, doen ties genspreken. De inzet van het vlugsdhrift, dat verschij- nen zal under den itiM „De Kerkelijke poiliii- tiewetiten", is dan ook niet een: direote aanyal op de samenwerking der politick kerkelijke partijen, maar naar wij vernemien moet de gronditoon van mr. Bomans' betoog toch zijn een stelling nemen tegen de coalitie die belt wegnemen van specifiek den Roomsehen eere- dienst en het Roogilsch maatschappelijik in- zicht hinderllijke wieisbepalingen in die® weg heeft gestaan. De brochure zal in vier hoofdstukken de volgende loniderwerpen behandelenten eerste de Zondagswet van 1815; ten tweede de wet van 1853 tot regeling van het toeziicfat op de kerkgen'ootschappen, inzonderheid wat de processievrijheid betreft; ten derde het 'arti kel 449 Wetboek van Stirafrecht, op grand waarvan 'het uitsluitend kerkelijk huwelijk verboden is, in1 verband daarmede art. 136 Burgerlijk Wetboek, en ten vierde art. 123 Reglement Ned.-Indie, wa;t betreft de zen- ding. DE AMBTENAREN-SALARISSEN. In de Woensdagavond gehouden vergade- ring van de afdeeling 's-Gravenhage van de Vereeniging van directeuren en commiezen der posterijen en telegrafie is de volgende tnotie met algemeene stemmen aangenomen: De afdeeling enz., kennis genomen hebben de van de in de pers verschenen berichten omtrent het voornemen van de regeering, tot intrekking van art. 40 van1 het Bezoldi- gingsbesluit over te gaan; protesteert bij voorbaat tegen dit voornemen, waardoor aan bij Kon. besluit vastgelegde waarborgen .voor nu en in de toekomst alle waarde zou worden ontnomen en hetwelk bovendien den weg opent voor een salarisvermindexing, wel ke in verband met den huidigen levens- standaard door de ambtenaren geenszins kan worden geleden, alsook tegen het voot- nemen, (te periodieke veihoogingen geduren- de den tijd van 3 jaar stop te zetten, waar door vele ambtenaren nog eens extra zou- den worden getroffen; keurt elken maatregel af, waarbij tot vermindering van het tekort op de Staatshegrooting alleen van de amb tenaren en niet van het geheele Nederland- sche volk een offer zal worden' gevraagd, en gaat over tot de orde van den dag. G RONDONDERZOEK. Voor den akker- en weideboaw. De Rijkslandbouwconsulent te Haaiilem, den heer C. Nobel schrijft ens De Raad van Bestuur van het Rijksiland- bouwproefstation te Groningen heeft een goed werk gedaan dioor het publioeeren van een „Kort overztcht van de werkzaamhedien over het tijdvak 1 Med1 Mei 1923", want daaruit blijkt hoeveel nuttig werk in1 dat tijdh vak door het proefsitation voor den akker- en weidebouw is verrichit en hoezeer het te be- treuren zou zijn, indien door den invloed van de huidige malaise aan dlat proefstation de 4 CIGARETTES j nobdige gulden werden onthouden, omdat werk met kracht te kunnen voortzetten. Die malaise noopt ons om naar midlctelen te zoeken, haar weer itle bovon te koinen, weer evenwicht te brengen in de ontvangsten en uitgaven van het bedrijf. Een van die midde- ien daartoe is die opbrcngst van den bodtem tot het hoogsti mogelijke op te voeren. Hoe meer <he opbrengst nog voor venhooging valtl- baar is, des te gnoo.ter de kans dat did oiiddieil baat zal geven en wij1 zouden het uit dat oogpunt beschouwd dus een geiluk kunnen noemen, dhit zelfs in de op landboawgcbieid zoo hoog staandie provincie Nloord^-lHlQ|llland, nog lang niet overal uit het bedrijf wordt ge- haaldl, wat eruit te halen lis. De groote hindernis om het hoogst moge- lijke te bereiken is tot heden nog dfe onvol- doende samenwerking tusschon theorie en praktijk, het feit, diat de mlan der praktijk weinig het oordeel inwint van den overieg tusschen den boer en dlen van Rijkswege aan- gestelden consulent zoudien zijn te verbeteren en van dht ovedeg zou de boer het voordetl kunnen trckken, zonder dat hij daarvoor kos- ten behioeft te maken. Daanoni zij Let aan iedisren boer aanbevo- len dien iandbouwconsul cut eens tot een be- zoek uit te noodigen ten einde met hem te overleggen of in zijn bedrijf nog verbeterin- gen mogelijk kunnen zijn; het moge hiam' geen baat geven, schadien kan het hem :in geen geval. Door de werkzaamhdd van het Rijksland- bo'u wproefstati on te Groningen1 is voor den lamdbouwconsulent de mogelijUieid om goe- den raad te geven veel vergToot, want de uit- komsten van de onderzoekingen, die daar zijn en nog voortdurend worden' uitgevoerd1, zijn voor de praktijk van groblti belang. Een van die uiltkomsten is, d)M de rnindbr goede groei van de gewassen niet zelden is toe te schrijven aan de zure of alcalische re- actie van- <ten grond en daaruit valt voor die praktijk dit voordeel te trekken, dat iedere 'boer, die reden heeft om over den gtroei van sommige gewassen te klagen, hierover eens overieg pleegt met den: landbo uwconsulent, om te weten tef konten of hlet ook wanschelijk kan zijn de reactie'van den grond te laten on- derzoeken. Als dan bij dat onderzoelc blijkt, dhf de grond inderdiaiad te zuur of te alcaliBdii reia- geert, dan kan de font worden- hersteld door een kalkbemesting, Soms ook wel' door een be- mestimg met chiliaalpeter en' thom'asphos- phdat, (als hij te zuur is) of door1 bemesting met zwavelzure ammoniak en superphospaat (als hij te alcalisch is.) Ieder knoope het dlaarom terdiege In het oor, dlat de landbouwconsutent bereid is hern een bezoefc te brengen om over deze en andlere vragen: zijn bedrijf betreffend1 overieg met hem te pitegen en diaifc die hulp geheel. kosteloos ver- leend wordt. SMOKKELWAAR IN EEN KINDER- TREIN. Men meldt uit Oldenzaal aan de N. R. Cf. Vanmorgen kwam hder een extra trein uit Boedapest aan met 600 kinderen, bestemd voor het K. K. Huisvestingscomite in Den Bosch. De Nederlandsdhe douane heeft een onderzoek in den trein ingesteld en daarin een groote hoeveelheid smokkelwaar ontdekt, als kisten Tokayerwijn, sigaretten, Russische eau de cologne, cognac enz. De trein is met groote vertraging doorgegaan. Vijf begelei ders van den trein zijn evenwel te Oldenzaal vastgeWouden en zullen naar Boedapest wor- den teruggezonden. DE GIRO-CHAOS. Naar de Telg. veraeemt heeft na cte publl- catie van de directie van den postchfeque- en girodienst, een deputatie van vier leden van net personeel van het centraal girokantoor zich bij de directie vervoegd, om te protestee- ren tegen de aantijging, als zou uitsluitend het personeel de schuld dragen van de desor- ganisatie van den dienst. De directie verklaarde zith bereid aldus bedoelde woorden terug te nemen, en zij prees den ijver van het personeel, dat in groote meerderheid krachtig meehelpt, om uit den chaos te geraken. Aanstonds werd dan ook gevolg gegeven aan het verzoek van het personeel, om in navolging van verschillende plaatsen, waar dit reeds geschiedde, extra-be- looningen toe te kennen voor gemaakte over- uren. Er zijn meisjes, die op den Zondag des morgens te zes uur beginnen en eerst des avonds om half twaalf naar huia konden gaan! Van andere zijde vernemen wij nog, zegt het blad, dat ondanks de meerdere geoefend- heid welke het personeel thans begint te ver krijgen, de nieuwe machines voortdurend ver- keerde uitkomsten opleveren, zoodat veel tijd verloren gaat met ae controle en het opspo- ren van fouten. Maar wat erger Is: adviezen schijnen In groot aantal verloren te zijn geraakt. Van- daar, dat klagers, die zich aan het kantoor persoonlijk koinen vervoegen na geruimen tijd wachten, zonder resultaat worden weg- gezonden en dat rekeninghouders, die inmid- dels een afrekening ontvingen wat vol- strekt nog niet met alien het geval is, gelijk werd bericht zeer onvolledige en gebrekki- ge afrekenstaten ontvingen. Naar men mededeelt, bestaat (het personeel uit meer dan 1000 dames en heeren. Het grootste deel bestaat uit vaste krachten en verder is er een groot aantal gedetacheerde krachten. VEREENIGING VAN KADASTER EN LANDMEETKUNDE In het Jaarbeursgebouw te Utrecht werd Maandag j-1 de gewone jaarlijksche vergade- ring van de Vereeniging van Kadaster en Landmeetkunde gehouden. JOURNALI9TIEK. Naar wij vernemen, is de heer Corn A. Craye, chef der redactie binnanland van „Het „Algemeen Handelsblad", benoemd tot hoofd- redacteur van de „Preangerbode". De heer Craye is bestuurslid van de „Jour- nalisten'kring" en tevens redacteur van het Kringorgaan. DE GOEDE KAMER. Een nijvere huisvrouw te Naarden bezit een goede kamer, een kamer die, volgens oude huisvrouwelijke gewoonte, te goal is om te be- wonen. Dezer dagen even hier binnengaand, troi ze niet te stille, stoffige rust, die gemeen- lijk in „goede kamers" heerscht, docih vloer, meubels, tapijt en gordijnen waren in onaf- gebroken. krioelende beweging. Millioenen vliegende mieren ihadden de geheele kamer veroverd en in donkerbruine kleur gezet. De huisvrouw zelve stond een oogenblik bewe- gingloos, doch kreeg spoedig haar bezinning terug. Ze vloog naar net kippenhok en sloot haar kloek met tien kuikens in de kamer op. Binnen een uur had dit reinigingsmiddel zulk een uitwerking, dat een kan petroleum vol- doende was voor de nabehandeling". KORTE BERICHTEN. Het te Kaiderwijk aangebrachte, in ziee drijvenle gevonden, lij'k, is herkend als dat van C M. Erkelens, oud 31 jaar, van Slie- drecht. een der opvarenden van den in den storm van 30 Augustus tusschen Enkhuizea en Urk gezonken baggermolen. De 82-jarige juffrouw Van H. te Gel- drop, die Vrijdag brandwonden kreeg, iis aan de geevolgn overleden. Haar gehuwde dbch- ten, die van schrik een beroerte kreeg en de spraak verloor, is ook gestorven. Tusschen Heeze en Geldrop is Zondag- avonl de 4'5-jarige ongehuwde Van W., uit Leende, die op een fiets za:t, door een auto uit Eindhoven aangeredien. De man 6loeg tegen den grond en overfeed) bijina onmiddellijk. Uit het gebouw van het kantongerecht te Terberg is, tijdens de ziting, het rijwiel van den ambtenaar van het O. M. gestolen. Dinsdagavond is he;t perceel van de weduwe Brek te Lunteren tot den grond toe afgebrand. De bewoners waren afwezig. De oorzaak is het omval'len van een petroleum- lamp op zolder. (Bufyn verantwoordelijkheid vati de Redac tie.. Did opname in deze mbriek bewifot gAens- ztns dot de redactie er mede inskmi.) Heerhugowaard Noord, Sept. 1923. Aan de Redactie van de Alkmaaxsche Courant. Met bfieefd verzoek van ondiergeteekende, om naar aanleiding van de verkoopaankondi- ging van zijn wooabuis het volgende ter al gemeene kennis te brengen, opdat ieder de juiste toedracht te weten kome. De algemeene vraag isJan waarom wordt je huis verkocht?" En dan moet ik antwoorden De oorzaak is een door mij geteekende borgsteliling. Dc person en, door mij op deze wijze ge- holpen, hebben door ondoordacht zaken- doen verlies geleden en nu het op betalen aaukomt werpen zij; de eerlijkheid overboord en doen alsof zij geen schuldcn hebbein. Alles wordt door hun genegeerd, niets wordt er van hun zijde in het werk gesteld om hun schuld te voldoen, en de ramp voor mij te keeren. Ergerlijker wordt het, daar bij g-oeden wil van hun kant de zaak direct in het reine was. Maar zij zijn voor niets te vinden en laten mij slachtofferen. Hbewel dit een pijnlijke gewaarwording is, om nooit te ver- geten, wordt het geval nog bedroevemdier als men daarnaast ziet de behandeling die ik als borg ondeivind van de schuldeisdier in dit geval, de H. B. (Hanze-Bank te Alkmaar). Ik had steeds een groot vertrouwen in de H. B., te meer daar bij het-aangaan van de zaak, de heer Raat, directeur te Alkmaar, zoo echt liet uitkomen dat mij als borg de be- scherming der H. B. werd toegezegd Het te- gencleel is uitgekomen. Toen de schuldenaarsi, na opzegging van hun crediet, in gebreke bleven, heeft de H. B. dit den borgen niet rtiedegedeeld. Dit is een groote fout van- de H. B. Zij heeft verzuimd om dc zaak voor beide partijlen op de goed- koopste wijze tot een oplossing te brengen. Heeft zij! moedwillig die fout begaan Men zou het meenen. Stond dit somwij'len in ver- bana met de houding die ziji tegenover de borgen zou innemen? Ik begin het te geloo- ven. De H. B. heeft ons die tijding gebracht via advocaat, deurwaardcr, kosten zooveel Ons verrastte dit zeer en wij begonnen te vreezen, dat ons bootje in verkeerd vaarwater was terecht gekomen' en al spoodig bleek dat die vrees gegrond was. Door ons is getracht de H. B. te bewegen, eerst andere onderpanden te gelde te miaken en bij eventueel tekort zou door ons dat te kort worden aangezuiverd. Het antwoord luidde: dat de H. B. er niet aan dacht alzoo te handelem, de H. B. wilde geld hebben en wel van de borgen. Toen ga- ven wij: de hoop op dat de H. B. ons zou steunem en werd een nieuw voorstel geddan, n.l.wij boden aan de H. B. de geheele vor- dering te voldoen, mits de borgen in de rech ten zouden treden van de H. B. Het duurde zes voile weken eer er ant woord kwam op dit aanbodl en wij reken- den er vast op dat het aangenomen zou wor den De H. B. werd hierdoor geheel schade- loos gesteld, dus kon ziji en mocht zij dit niet weigeren. Wat echter niemand kan begrijpen, en velen weigeren te gelooven, dit voorstel! werd ook door de H. B. verworpen. Toen kregen' wij de overtuiging, dat de H. B. niet op onze hand was. Maar waarom niet? De H. B. wilde de schuldenaars sparen. Zij meende wellicht een Christelijke daad te ver rich ten door d'e borgen voor de schulde naars te laten betalen en hun tevens de gele- genheid tot revanche te ontnemen. Door deze daad heeft de Hi B. bewezen, dat het alien getn koks zijn die lange messen drageni Door zt lke daden dient men niet de wclvaart der Bank. Nmi, H. B., dit standpunt hadt gij niet mo- gen innemen. Uw directeur heeft. de bescher- ming aan de borgen toegezegd en dan moogt u die niet verwiarloozen D(>or deze handel- wij.ze hebt gij aw eigen doodvonnis getee- kend. Gij. graaft uw eigen- graf. Wij! zullen deze uwe handehvijze overal uitroepen. Wij zullen het overal bekend mak«3i, het zal uw toch al reeds zwakke fundamenteni ondennij- nen en uw dood vervroegen. Op onze mede- werking kunt u rekenen. Ieder weldenkend mensch zal uw handelwijze verachten, u den rug toekeeren en de gevolgen zullen niet uit- bliilven'. Nog veel, veel meer, zou ik kunnen mel- den, doch ik vraag al zoo veel van de re dactie. Doch dit wil ik nog zeggen: Iedereen neme goede notitie van' bovenstaande en doe er zijn voordeel mee. Die nog meer wil we ten kome gerust tot mij. Geachte Redactie, u mijn hartelijlken dank voor de verleende ruimte. J. LOUWE, Heerhugowaard-Noord. Geachte Rediactie. Mag ik U beleefd verzoeken om plaatsing van het volgende als wederwoord op het antwoord) van van Reijn? Van eien protest van v. Reijn is geen spra- ke. En van Visser? blij ft de vraag. v. Reijn schrijft dat kunst bovem alle par tijen gaat en hedoelt hier waarschijnlijk boven alle partijgeest Hoewel de geschiede- nis daar is am het tegendeel te bewijzen ga ik er niet verder op in. Want ook al meent v. Reijn hiermedie te bewijzen, dat kunst zich niet laat dienstbaar maken de kunstenaar kan zich wel laten dlientsbaar maken en d'e jongeren haddien dlaar geen zin in/ Waar v. Reijn he heeft over het wegkrui- pen der jongeren voor onwaarhedlen in het publiek, zij opgemerkt, dat zij niet wegkrui- pen voor onwaarfieden in het publiek, maar zich onthielden, gedreven, door waarheden in henzelf, En dan zegt van Reijn nog: „dat kunst een natuurverschijnsel is en niets te maken heeft met enz." Als ik hetzelfde van mijn kat zeg, dan geloof ik vast, dat ik met dat gezegde ten opzichte van m'n poes dichter bij de waarheid ben dan v. Reijn met z'n praatje ten opzichte van de kunst en is dus z'n gezegde wel aanvechtbaar. Alleen nog dit. De jongeren hebben-door hun onthouding duidelijk getoond van mee ning te verschillen met v. Reijn. U dankend1 voor de plaatsing van in dezen mijn laatste woord. Hoogachtend, A. REMIeNS. Schoorl, 13 Sept. 1923. ALKMAAR, 13 Sept. 1923. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 193 stapels wegende 72000 kilogrammen. Fabriekskaas: kleine met rijksm. 47.50, zonder rijksm. 43.50, commissiekaas met rijksmerk 46. Boerenkaas: kleine met rijksm. 48, zon der rijksm. 45, commissiekaas met rijks merk 48.50. Handel vlug. ALKMAAR, 14 Sept. 1923. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd 6047 H.L. Tarwe 10—/ 12.50, Rogge f 9.50— 10. Gerst chev. 10—/ 11.50, Haver 8 tot 11, Witte bocxnen 39, Karwijzaad 124, Groene Erwten: kleine 21—/ 22.50 groote 28—/ 31, grauwe 4352, vale 28—/ 42 per 100 kilo. NOORDSCHARWOUDE, 13 Sept. Schotsche Muizen 6.507.40. Duken 4.705.80, Schoolmeesters 5.50 5.60, Eigenheimers 5.40—/ 6.20, Bl. Aardappelen 5.507.20, Drielingen 1.80—/ 2.80, Kleine 0.90—/ 1, Sper- cieboonen 18—/ 24, Zilvernep 17— 23.10, Vale nep 6.70—/ 6.80, Grove Uien 6,708.20, Drielingen f 7.60 8.60, Gele Nep 10.10—/ 11.80. Peen 2.40—/ 3, Kroten 3.60, Roode kool 2.20—/ 3.60, Witte kool 2.50-/ 3.20, Gele kool 2.70—/ 2.90, alles per 100 K.G. Boswortelen 2.103.30 per 100 bos, Bloemkool 6.20—/ 9.30 per 100 st., 2e soort 1—/ 2.40. Aanvaer op 12 Sept.: 30970 K.G. Aard appelen, 2375 K.G. Spercieboonen, 110 K.G. Zilveruien, 250 K.G. Vale Nep, 10530 K.G. Grove uien, 9075 K.G. Peen, 22350 K.G. Roode kool, 33840 K.G. Witte kool, 8950 K.G. Gele kool, 6485 bos Wortelen, 10297 stuks Bloemkool. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 13 Sept. 20000 stuks Bloemkool le soort 5>8.40, 2e soort 1.70—/ 4.40 per 100 st., 1060 bos Wor telen 2.60—/ 3.10 per 100 bos, 6700 K.G. Wortelen 3—/ 3.20, 33700 K.G. Roode kool le soort 2.40—/ 3.70, 22600 K.G. Gele kool le soort 2—/ 3.10, 57200 K.G. Witte kool le soort 2.502.70, 6200 K.G. Uien 6.90—/ 8.20, Drielingen 7.30—/ 7.80, Nep 10.60—/ 11.50, 1540 K.G. Slaboonen 19—/ 22.80, 32400 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 5.80 6.60, Schoolmeesters 6.106.50, GladblaadjeS' />4.30, Due of York 5.20, Blauwe 7.40, Drielingen 2.10—/ 2.60, klein el—/ 1.10 per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 13 Sept. 1923. Bloemkool 4.40f 6.70, Eigenheimers 5.505.70, Blauwe 6.4CL-/ 6.80, Witte kool 2.60—/ 2.70, Roode kool 2.80, Gewone Nep 11.40—/ 11.60, Ge wone Drielingen 8.40—/ 9.10, Gewone Uien 6.406.70, Slaboonen 2125, aanvoer 2600 K.G. Aardappelen, 8300 K.G. Witte kool, 425 K.G. Raode kool, 650 K.G. Gewone Nep, 2525 K.G. Gewone Uien; 1325 stuks bloemkool, 446 K.G. slaboonen. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. Rembrandt (uitr.) vertr. 12 Sept. v. Genua, Simaloer arr. 13 Sept. v. Java te Amst. KON. NED. STB. MIJ. Achilles arr. 12 Sept. v. Carthagena te Ali cante. Amazone arr. 11 Sept. v. Cadix je Huelva. Aurora arr. 13 Sept: v. Amst. te Rott. Iris vertr. 12 Sept. v. Gyon n. Vigo. Neptunus arr. 13 Sept. v. Amst. te Rott. Rhea arr. 12 Sept. v. Beyrouth te Smirna. Zeus vertr. 12 Sept. v. Bari n. Iissabon. Pluto vertr. 13 Sept. v. Amst. n. Rott. KON HOLL. LLOYD. Dredhterland (uitr.) arr. 13 Sept. te Antw. Eemland (uitr.) vertr. 12 Sept. v. Pernam- buco. Riinland (thuisr.) vertr. 12 Sept. v. Santos. Waterland thuisr.) arr. 12 Sept. te Santos. KON. WEST IND. MAILD. Ceres vertr. 11 Sept. v. Callao n. Mollendo. Deucalion vertr. 12 Sept. v. Port au Prince n. Kaap Haiti. Haarlem arr. 11 Sept. v. Valparaiso te Anto- fagasta. Holder vertr. 10 Sept. v. Antofagasta n. Co- quimbo. Jason vertr. 9 Sept. v. Valparaiso n. Hamb. Stuyvesant vertr. 12 Sept. v. Barbados n 433ste STAATSLOTERIJ. Trekking van WoenscLag 12 Sevtember. 4de klasse 3de lijst. 32 131 164 169 302 327 331 376 584 '672 728 896 918 962 1010 1062 1095 1128 1322 1537 1587 1631 1746 1783 1860 1902 1931 1960 2043 2169 2215 2261 2526 2527 2534 2567 2580 2584 2590 2621 2647 2719 2771 2789 2925 3012 3106 3160 3179 3223 3291 3316 3326 3330 3395 3406 3649 3733 3740 3788 3852 3854 3948 4065 4089 4097 4170 4264 4291 4294 4300 4307 4369 4395 4403 4506 4658 4706 4753 4818 4855 4950 4999 5024 5030 5068 5195 5198 5204 5208 5245 5300 5337 5464 5480 5486 5512 5569 5576 5665 5685 5709 5733, 5735 5740 5754 5846 5906 5962 6005 6045 6179 6210 6285 6293 6358 6393 6395 6396 6399 6437 6505- 6532 6609 6668 6681 6713 6758 6789 6800 6859 6896 6926 6965 6968 7055 7291 7303 7319 7344 7404 7428 7437 7528 7565 7589 7787 7818 7861 7882 7892 7918 7964 8008 8080 8099 8115 8143 8215 8251 8281 8304 8484 8486 8496 8507 6514 8548 8549 8609 8611 8681 8684 8708 9138 9146 9225 9313 9371 9390 9447 9557 9566 9588 9602 9631 9655 9693 9719 9776 9798 9832 9926 9970 9971 10014 10069 10074 10093 10177 11090 10221 10328 10474 10544 10580 10637 10747 10794 10882 10900 10913 11027 11133 11183 11267 11474 11494 11529 11548 11551 11620 11836 11923 12021 12030 12124 12255 12325 12411 12449 12470 12519 12573 12645 12711 12748 12763 12769 12867 12873 13028 13087 13269 13335 13337 13365 13401 13412 13597 13603 13750 13784 13859 13884 13916 13943 14015 14069 14071 14133 14185 14241 14246 14353 14373 14377 14409 14419 14462 14480 14508 14521 14539 14559 14598 14629 14672 14693 14739 14949 14982 15017 15037 15118 15132 15225 15285 15396 15413 15440 15475 15546 15548 15571 15606 15699 15767 15796 15842 15871 16017 16019 16033 16034 16141 16158 16271 16274 16348 16406 16414 16417 16429 16433 16532 16593" 16684 16763 16789 16905 17243 17270 17325 17341 17342 17345 17372 17387 17402 17460 17485 17518 17633 17715 17783 17824 17851 17869 17953 17976 17977 17982 18021 18040 18054 18089 18093 18114 18152 18177 18383 18617 18563 18588 18604 18712 18768 18798 18812 18996 19003 19025 19064 19077 19204 19285 19323 19346 19356 19386 19401 19412 19465 19529 19535 19670 19744 19759 19775 19777 19797 19840 19879 19888 19910 19936 19947 19995 20052 20073 20133 20142 20192 20220 20401 20412 20465 20545 20546 20634 20716 20734 20760 20781 20788 20834 20881 20894 20919 20996 21038 21123 21136 21142 21143 21177 21241 21248 21252 21288 21293 21295 21351 21361 21369 21401 21417 21493 21509 21547 21593 21625 21635 21637 21659 21680 21687 21704 21727 21757 21766 21810 21821 21845 21867 21908 21926 21936 21967 21991 22053 22083 22085 22111 22121 22145 22168 22204 22325 22357 22375 22521 22545 22639 22698 22745 22754 22808 22888 22892 22920 22928 22950 22978 22986 Trekking, van Donderdiag 13 September. 4de klasse 4de lijst. Prijzen van 65, 49 50 60 560 603 678 796 932 1212 1432 1493 1516 1636 1968 2085 2221 2470 2597 2950 3180 3188 3266 3387 3612 3655 3786 3835 3935 4360 4371 4421 4513 4623 6634 8127 8211 8465 8685 9107 9801 9825 9827 9833 9837 9940 10523 11553 12224 12341 12372 12746 12916 13083 13348 13548 13996 14548 14864 15070 15077 15248 15298 15711 15724 15885 16187 16476 16571 16992 17006 17172 17565 17766 17782 18166 18307 18521 18566 18647 18662 19202 19831 .19867 20459 20488 20597 20625 20991 21734 21744 22178 22418 22467 22602 22669 Op de lijst van Dinsdag 11 September stond 15317 vermeld onder de uitgekomen prijzen van 60. Dit had moeten zijn 15318. 1 I YCUJ. J JJV/j

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 6