VOEDZAAM-HEERLUK-VOORDEEUG Aikmaars&tie Huishsud- 6R IndustrigschoBl. ParQsehe erfate, N.V, Boek-en Handelsdrukkerij v.li, Herns, COSTER ZOON, TI-1AN5 60 CT. P. POND Ons EaadaeJJiQejge. Voordam C 9. ALKMAAB, het vereaardigen van ALLS Drukwerken, bet plaatsen van advertentieo in aile bladen, bet leveren van alle Binnen- en Buitenlandsche Boeken. het leveren van abonnemen- ten op alle Binnen en Bulten- lafldsohe bladen. JK AANGIFTE voor de volgende Winter- cBrsusssn uitsluitend Mnandag 17, Diasdag 18, Dondordag 20, Yrjjdag 21, St/a uur en Woonsdag 19 Sept. van 1912 uur. Enippen van onderkleeding, 8 avondl. f 1.50, leeft. minstens 16 jaar, verplichtend voor eursus in naaien van onderkleeding, 22 1., t 4.—. Enippen van bovenkleeding, 12 av.l., f 9.50, verpl. voor 80 coetuumlessen, f 5. Oostunmnaaien 40 f 35.p. o., 21. p. w. Costuumnaaiea 's avends, 40 1., f 85. p. o.. 2 l."p. w. Eoken, 20 1., f"36.2 1. p. w. Vervolg- oursus fljne keukon 20 1., f 26.p. e. Eoken, 20 av.l., f 6.voor dienstb. f 15.voor anderen. Dekken, Oienen en Yoorsn|jden, 6 1., f 10.1 1. p. w. Linnennaaien enz., 1 1. p. w., f 5. 2 1. p. w. f 8.75., 81. p. w. f 11.25 per 8 mnd. Fraaie handw., 1 1. p. w. f 6.25 p. 3 mnd. Teekonea Woonsdagmiddag, f 7.50 per 8 mnd. v Bjj aangifte vaccinatiebewijs overleggon. De Directrice, J. F. BEUMER. der van h%t loket is baas en de bankier heeft niets over deni inhoud te zeggen; maar noch de een, noch die anidler kan zelfstandig het slot openers. Wei zegt de Grondwet, dat de Koning de ministers naar welgevallen kan benoemen, maar hij heeft daarbii rekening te houden met de meerderheid der volksvertegenwoor- diging. Die kan door een enkele krasse uit- spraak bet ministerie tot aftreden dwingen en diss den Koning noodzaken om andere ministers te kiezen; tenzii deze gebruik maakt van zijn recht om de Kamer(s) te ontbinden en dus het volk als schddisrechter in het ontstane geschil te laten beslissen. Een enkele maal is het gebeurd, in den cri- eistijd van 18661868, dat er een ministe rie was, dat zich met aan de parltementaire meerderheid weqschte te onderwerpen. Toen is de strijd uitgevochten en heeft het parle- mentaire stelsel de overwinning behaald! Is er geen meerderheid in de Tweede Ka- mer, dan treedt soms een zaken-kabfaet op. dat de gewone regeerfagszaken afdoet, maar alle zaken venniidt, die beginselkwesties taken. Meestal bestaat het ministerie uit ledfcn van het parlement, die dan echter gewooolijk geen lid der Kamer blijven. In enkele geval- len wordt het beter geacht de ministers bui- ten het parlement te kiezen. Zulk een minis terie heet een Extra-parlementair kabinet een voorbeeld daarvani was het ministerie- Cort v. d. Linden van 19131918. Wij zeiden boven, dat de ministers zelf- standige regeeringspersonen zijn, maar dat heeft zijn grenzen; de voornaamste regee- ringsmaatregelen worden vooraf in den mi- nisterraad behandeld, want onze ministeries worden geacht homogeea te zijn, d. i. het over de voornaamste punten van regeerings- beleid eens te zijn. Elk nieuw opgetreden ministerie begin! daarom met voor de volks- vertegenwoordiging zijn prograimma te ver- klaren. Blijkt het later, dat een der ministers het met zijn collega's niet kan vinden of niet handelt in overeensteraming met dc parle- roentaire meerderheid, dan blijft hem niet aniders over dan zijn ontslag te vragen. Zulk een strijd met de ov'erige leden van het ministerie leidde indertijd tot het aftreden van Minister van Gijn eui onlangs tot dat van Minister de Geer. In de Laatste jaren zijn eenige ministers van Ooriog en Marine afgetreden wegens strijd met de Tweede Kamer. Wat het aandeel van (fen Koning betreft fa de wetgeving, dat bestaat vooral fa het recht van initiatief, 4 i. wetsvoorstellen gaan gewoonlijk van' de Regeering uit d.1. van den onschendbaren Koning en den ver- antwoordelijken minister. Wei heeft ook de Kamer het recht van initiatief, maar als de zaken gaan, zooals het behoort, wordt daar- van slech'ts bij uitzondering gebruik ge- maakt. Elk aangenomen faitiatief-voorstel is een negatief compliment aan de Regeering. De Koning heeft ten slotte het recht van sanctie d.i. geen wet heeft kracht als de Koning haar niet bekrachtigd heeft. Wei- gert de Koning de wet te bekrachtigen, dat wordt de wet geen wetsbevel, maar dan Is er ook een conflict tusschen den Koning en het ministerie of het parlement. Zulk een weigering is maar zeiden voorgekoroen en fa de laatste tientallen van jaren nooit Een zaak is er, die tot scheeve verhoudin- gen aanleiding kan geven: het minsterie steunt op de meerderheid fa de Tweede Ka mer en die ministers zijn meestal uit dat col lege voortgekomen, maar zoodra zij minister zijn, staan zij tot op zektere hoogie tegen- over de Kamer. In Engeland kan iemand1 geen minister zijn, als hij niet lid is van een der takken van de Volksvertegenwoordi- .ging; daardoor staan de ministers fa mau- wer verband met- en minder vijandig tegen- over het Parlement. De Koning heeft de uitvoerende macht, maar voor elke daad moet een der ministers de verantwoordelijkheid dragen. De uitvoe- ring is het treffen van de nood'ige maatrege- gelen en het regelen der bijzonderheden. In 't algemeen worden deze nadere regelingen neergelegd in de Algemeene Maatregelen van Bestuur. In de Grondwet wordt fa eenige artikel en de uitvoerende macht van den Koning onder verantwoordelijkheid van de ministers om- schreven. De Koning heeft volgens die artikelen: lo. het opperbestuur der buitenlandsche t betrekkingen; 2o. het (beperkte) recht van oorlogsver- .iaring; 3o. het recht tot het sluiten van tractaten; 4o. het oppergezag over land- en zee- macht; 5o. het opperbestuur over de koloni?n; 6o. het opperbestuur over de algemeene geldmiddelen; -To. het ?eeM van 8o. het recht tot het verleenen van adel- dom. Maar al deze rechten worden door nadere bepalingen beperkt. Daarover spreken wij nader. (Van onzen Parijschen Correspondent (Nadrtik verboden.) DE WONDEREN DER RADIO-TELLU- RIE, Parijs, 3 September. Wat hter volgt is dezen zomer gebeurd te Toulon. y Het gemeentebestuur van die stad wilde eenige uitbreiding geven aan de driukWater- voorziemng. Reeds had men in den omtrek gezooht naar een bron, dlodh zonder resultaat: Op aanraden van eenige petsonen en fa het bijzomder van dr. Regnault, een geneesheer die in de gansche streek een bijzondere we- tensohappelijke reputatie geniet. liet men toen een „bronnenzoeker" komen, die juist enkele weken te voren met het mooiste succes was werkzaam igeweest voor het gemeentebestuur van Aix-en-Provence, een zekeren dr. Moi- neau. Deze kwam onmiddellijk naar Toulon, raadpleegde het dossier, bestudeerde de geo- logische gesteldheid van de omgevfag en be- gaf zioh naar een punt, 30 K.M. ten noorden van de stad, te Cygne. Daar beklom hij een heuvel, haalde uit een etui, dat hij aan een riem om zijn schouders bij zich1 droeg, een doos, ongeveer van de afmefcingm van een foto-toestel, en hield deze voor zijn borst, in de richting achtereenvolgens van elk der vier windstreken. Daarop trok hij op de stafkaart welke voor hem lag, een streep met blauw potlood en zei: „Hier hebt u den weg van het water onder den grond. De strooni komt uit het Oosten. Hij is 4 M. 30 breed en verstuwt ongeveer 60 liter water per seConde". Ge zult zeggen: Anderen, voor dr. Moi- neau, hebben ihetzelfde gedaan, zonder een geheimzinnige doos, met een eeuvoudige wi- cfhelroedeLees echter verder. Er waren daar de burgemeester van Totf- lon, vergezeld van verschillende stadhuis- ambtenaren en gemeenteraadsleden, de direc- teur van het waterleidfagsbedfijf, de Chef van het chetnisch laboratoriutn en eenige dokto- ren. Zij namen cota van de verklarfngen van dr. M'oineau en besloten, deze zoo spoedig mogelijk te doen verifieeren. „Wadht nog even!" zei1 de water-zoeker. „E?et zou nergens toe dienen, veel geld uit te geven om een wa ter op te vangen, dat achteraf zou blijken niet zuiver te zijn en ongesdhikt om gedron- ken te worder. Ik kan u onmiddellijk inlich- ten omtrent zijn graad van bacteriologische zuiverheid." De omstanders keken elkander apn met 'n lichtelijk soeptischen glimlach. Zij vroegen zich af of zij de dupe waren van een onkie- schen grappemnaker of een waanzinnlge. Doch zonder een spier te vertrekken haalde de bezoeker vijf verzegelde glazen buisjes uit zijtt tasch. Zij bevatten culturen respectieve- lijk van de meest verspreide microben die het drinkwater gevaarlijk voor de gezondheid kunnen maken: de typhus-badl, de paraiy- phisdhe bacillen A. a' B., de cholera-batil, en de dysenterie-bacil. Hij plaatste ze achtereen volgens een voor,een in zijn fcleine doos en hield deze daarop dan telkens nog,weer evee voor zich uit. Twee keer zwenkte de naald van een wijzerplaat, en hij zei: „Het water hier is niets waard. Er zit paratyphie A en dysentrie in. We zullen een eindje stroomop- waarts gaan; misschien. vfaden we wel ae oorzaalc ervan." De karavaan, zich nog itnmer afvragend of men niet met een krankzinrugen maniak te doen had, volge hem. Driehonderd meter hooger vond met een faecalien-kuil, welke den dokter toescheen met den ondergrond- schen stroom 'in verbinding te staan. Nog eens honderd meter verder, herhaalde hij zijn proefaeming en deed vijf nieuwe opnamen met zijn microben: de naald verioeme rich niet. Het water was zuiver. Ik haast mij era,an toe te voegen dat de ve- rificaties, sedert door het gemeentelijk labo- ratorium verricht, de beweringen van dr. Moineau volkomen hebben bevestigd, terwijl de bonnigen de absolute juistheid hebben uit- gewezen van hetgeen hij had medegedeeld omtrent de diepte, de breedte "en het water- verzet der ondergrondsche rivier, die over eenige maanden den dorst zal lesschen der inwoners van Toulon. Toen de geschiedenis bekend werd, wilden de Parijsche bladen het niet gelooven. Men stak algemeea der draak ermee, tot „Le Jour nal" den redacteur der Tubriek Wetenschap- pen van dat blad, den om zijn kennis, zijn emst en zijn waarheidsliefde algemeen ge- aehten journalist Lucien Chassaigne, naar Toulon zond om eens uit te zloeken wat er aan was van het verhaal. Chassaigne kwam terug, volkomen overtuigd. De feiten vielen niet te loochenen. Het gemeentebestuur van Toulon erkende, dat alles rich had toegedra- gen als hierboven beschreven. Doch, eenmaal op weg, heeft Chassaigne het niet bij zijn bezoek aan Toulon gelaten. Hij had den schranderen inval om ook dr. Moineau een bezoek te brengen en dezen te interviewen over de wonderen rijner weten- sdhap. Die wetenschap, dr. Moineau noemt haar de. „radio-tellurie", en hij geeft ervan de vol gende omschrijving: „Het zoeken van onder- grondsch water, ondergrondsche holen, mij- nen en schattep., door middel van de uitstra- lingen, welke zij ons toezenden en de poten- tieele bodem-verschillen, welke zij feweeg- brengen." Deze uitstralingen, deze potentiee- le verschillen worden geregistreerd, hetzij door electro-magnetische toestellen, hetzij eenvoudig door radioijmagnetisme van het menschelijk lichaam". De naani is nieuw; doch de feiten zijn het niet geheel. Chassaigne herinnert eraan, dat reeds in 1641 een zekere Martini Bertereau en haar echtgenoot de graaf van Beausoleil werden opgesloten fa de Bastille. De graaf noemde zich: ..Conseiller special mines de Sa Majeste le Roi d'Autricne". Hun misdaad bestoha hierin, dat zij, met behulp van me- taalstaven. in Frankrijk 172 steenkolen'bek- kens hadden aangewezen, waarvan sommiga nog heden ten dage in exploits tie zijn. De ko ning van Spanje en de kardinaal de Riche lieu beschermden hen. Doch vijanldige invloe- den deden hen op een kwaden dag uitmaken voor „sorciers, magiciens, practisant avec le demon". (Toovenaars, magiers,) die in ver binding stonden met den booze. Hetgeen nieuw is fa de radio-tellurie, Is haar wetenschappelijke methoden. Tot nog kort geleden lieten de bronnen- zoekers rich ledden vrijwel uitsluitend door het etnpirisme. Thans editer stellen de fheo- rien der raclilo-actavateat ons fa staat de ver- schijnselen te begrijpen en te verklaren, wel ke worden opgewekt door de gehefaizinnige uitstralingen van de aarde en van allea wat zij bevat en wat leeft fa haar schoot Ieder lichaam, hetzij dierlijk, plantaardig dan wel mineraal, is volgens onze moderne opvattfagen niets anders dan een opeenhoo ping van energie, een ensemble van trillingen en spontane uitstralingen en uitzendfagen, die ziah voortplanten door het heelal. De heer en mevrouw Curie zijn de baanbrekers geweest voor deze leer, toen zij het radium en zijn transformaties bestudeerden. Henri Pofacare, Becquerel, Ramsy hebben erop voortgebouwd, aantoonend dat nog een groot aantal lichamen radio-actief zijn. Dr. Moineau is na vijftien jaren ononder- broken studie fa deze riditing tot de conclu- sie gekomen, dat alles, zelfs de microben, ra- dioijactief is, en dat tot het geringste voor- werp zijn eigen manier van trillen heeft, wel ke het mogelijk is af te scheiden, te herkennen en te benutten. De mensch zelf zegt hij Is een waar toestel van draadlooze telegrafie met een ge- vibreerden stroom, waarvan de golven uit de oogen en de handen vloeien en zich verster- ken met den energischen potentieel, uitgezon- den door de aarde. Met veel geduld! heeft hij een theorie der radio-activiteit opgebouwd. Dochfa te- genstelling met de meeste andere onderzoe- kers wil hij haar niet openbaar maken alvo- rens een lange reeks van positie resultaten haar zullen hebben beyestigdi en bij1 voorbaat onweerlegbaar gemaakt. Trouwens, overal ter werel'd houden de geleerden. rich bezig met de verschijnselen van dezen aard. In de fysica-laboratoria van Duitschland heeft men reeds prachtige din- gen op dit gdbied bereikt, en nog onlangs werden twee Berlijnsche natuurkundigen. naar Canada geroepen om rich daar met ra- di'ografiscfi bodem-onderzoek bezig te houden Reeds blijkt ten duidelijkste, dSt die empi- rische roede-wichelaars. om wie men zoozeer gelachen heeft, eenvoudig de voorloopers wa ren der geleerden, die de radio-activiteit heb ben ontdekt. Dr. Moineau zelf is begonnen met een wichelroede. Doch, tenefade de veler- iei oorzaken van vergissingen buiten te slui ten, welke hij; aldra op het spoor kwam en die samenhangen met iedprs persoonlijke eigen- schappen, kwam hij ertoe om de trillingsgol- ven aiitomatisdi te doen opteeikenen. En ge- leidelijk, met heel veel tasten en zoeken, is hij erin geslaagd ze te verdeelen fa acht groote categorien en ze te isoleeren zonder te dwa- len. In Roemenie, Marokko, Tunes!?, den El- zas heeft hij proefnemfag op proefneming op proefneming gedaan, tot ae grootste ver- bazing, overal, van de fagenieurs. Chassaig ne heeft met eigen oogen de processen-ver- baal gezien, waarin zeer bekende en hoogge plaatste personen de buitengewone resultaten waarmetkten. Dezer dagen heeft dr. Moi neau in een der mijnstreken van Frankrijk, de diepte, de breedte en de samenstelling kun nen a jngeven van een kolenader, van welker bestaan tevoren nog niemand iets afwist. Terecht wiisj de redacteur van T^e Journal op het erorme belang, dat deze diingen heb ben voor Frankrijk. Dit land verbergt fa zijn schoot alles: steenkool, petroleum, fadustri- eele en kostbare tnineralen. En ziedaar, die ons thans te bulp komt om te zeggen waar wij ze kunnen vinden. De radio-tellurie opent schitterende verge- rich ten. Het oogenblik schijnt mij ook voor ons, Hollanders, daar te zijn, om aan de merkwaardige proefaerafagen en theorieen van dr. Moineau eenige aandacht te wijden. Vooral fa de kolonieh kunnen zij ons van bui- tengemeen nut zijn. LEO FAUST. ©emengtf1 ttieuws ZIJN EIGEN FIETS GEKAAPT. Een jongeman te Tilburg, circa 23- jaar, stapte bij een boekwfakel van zijn fiets af, zette het rijwiel tegen het wfakelraam en ging den winkel binnen. Na een minuut of vijf kwam hij volgens de „N. Tilb. Grt" den wfakel uit en scheen te zijn vergeten ,dat hij met zijn fiets was ge komen. Hij watidelde terug en liet zijn fiets staan- De jongeman was echter nog biet bij den hoek van de volgende zijstraat of hij her- innerde rich, dat hij zijn fiets had vergeten. Direct kcerde hij terug en hij zag van uit de verte reeds zijn fiets staan. De tactiek van een fietsendief is kalffl voor- bij te loopen, de fiets oppakken, kalm en rus- tig, zoodat een mensch dat met zijn eigen fiets zou doen en zonder meer opstijgen en wegrijden: Een rechercheur van politie kwam voorbij en zag voor den boekwfakel een fiets onbe- heerd staan. Uit den aard der zaak van zijn beroep hield hij de fiets fa't oog. Hij zag een jongeman komen aanwandelen, die zich kalm en bedaard naar de fiets begaf, deze bij het stuur nam, alsof de fiets van hem was, er de stoep mee af ging en bewegingen maakte om op te stappen. De jonge man had echter zijn rechter been nog niet over het achterwiel geslingerd of de vaste hand van den rechercheur greep hen vast. 'Het is mijn eigen1 fiets, zeide de jonge man. Natuurlijk, antwoordde de rechercheur hoonend, dat spreekt vanzelf, maar jij gaat mee. „U vergist rich, vervolgde de jongeman be- scheiden. Natuurlijk, ik vergis me, grappigde de politieman, maar jij vergist je ook, wanneer je denkt, dat ik gebrek aan ervarfag heb. Er zat voor den jongen man niets anders op dan mee te gaan naar het bureau. Da schijn was tegen hem, ed wanneer je den schijn tegen je hebt, maak je dat zoo maar niet op straat fa orde met een' politieman. De jongeman met de fiets werd opgebrachf, voor het kapen van zijn eigen fiets. NEDERLANDER GEARRESTEERD. Naar het „Journal de Genfeve" meldt, heeft de Duitsche politie op het station te Baden een Nederlander gearresteerd. De douanen ontdekten fa zijn portefeuille een igeheim vak, waarin rich1 een omvangrijke correspondentie bevond. De „Basler Nachrichten" weet te be- richten, dat dit belangrijke documenten wa ren, door dr. Dorten, den leider van de se- paratistische beweging fa het Rijnland, ge- zonden aan de Franscne regeering. Stad«ir»1piiw8 GEM. DIENST DER WERKLOOSHEIDS VERZEKERING EN ARBEIDSBE- MIDDELING- Kostelooze bemiddeling voor werknemers en werkgevers. Geopend: Alle werkdagen van 91 uur en nam. van 4—5 uur. Voor werk nemers uitsluitend ran 912 uur en Maan- dag- en Donderdagavond van 78 uur. Des Zaterdags alleen van 9—1 uur. Memsn; Aangeboden: 1 bakker, 1 banketbakker, 1 besteller, 1 boekbfader, 2 boerenarbeiders, 2 bouv/k. opricbters, 1 broodbezorger, 1 druk- ker-zetter, 1 electriden, 9 grondwertoexs, 1 fa- cassecrder, 1 fastrumentmaker, 10 kantoor- bedicnden, 1 kleermaker, 1 klfaker, 1 koctsier, 1 kruideniersbediende, 1 loodgieter-zinkwer- ker, 2 loopknechts, 2 machfaaal houtbewer- kes, 2 machine-bankwerkers, 1 metaaldraaier, 3 metselaars, 2 meubelmakers, 5 opperlieden, 4 pakhuisknechts, 1 plaatwerker, 1 politoer- der, 1 reiriger, 1 rijwielu.ersteller. 10 schil- ders, 2 sigarenmakers, 2 sigarensorteerders, 3 smedien, 1 sieenbikker, 1 steenhouwer, 1 stu cadoor, 1 tabaksbewerker, 14 timmerlieden, 1 vuurvverker, 1 wagenmaker, 1 waschknecht, 1 winkelbediende, 2 zaadvormers en 45 losse arbeiders. Geplaatst: 1 jongen voor Uchte fabrieks- bezigheden, 1 timmeiman en 7 losse arbei ders. Oevraagd: 1 emballeur en jongena voor licht fabriekswerk. Vrouwen: Aangeboden: 1 assistente in de huishou- ding of huishoudster, 1 boekbindster, 1 1am- penkappenmaaksler, 2 steno-typisten, 1 ty- piste, 1 diensibode en 3 werksters. Alkmaar, 15 September 1923. De Directeur: P. KIKKERT. REGELING VAN DEN'ZONDAGS- EN NACITTD1ENST IN DE APOTHEKEN TE ALKMAAR GEDURENDE 1923. Op 16 September zal geopend zijn de apo- thcek van Mevr. Schouten-Oele, Koorstraat No. 47. Op Zon- en Feestdagen en 'gedurende den naclit is slechts ?en der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van des y 8 uur (Zaterdags 10 uur) tot den vot- morgen 8 uur. fa dfe apotheek, welke Zondags geopend Is, wordt gedurende de daarop vdigende week de nachtdi .'ri waargenomen. OPLOSSINiGEN DER RAADSELS UIT 'T VORIGE NIU'MMER Voor grooteren. 1. Steenwijkerwold. Steen, wijk, wijn, wol, kers, lijst, elijk. 2. Water, (/it) Loo; Waterloo. 3. /fanihetm. Assm. 5efae. Achoonhoven. Engeland. Aeckar. 4. Bodegraven. Groen, rogge, bergj dreg, varen. Voor klelneren. 1. Amisterdjaim. 2. W a 1 a Wlnschoten, lint hand k i e s la clt O A i'o o 1 i e Slam; been ma a 3. Doncterdlag. 4. Schuit, fait, kmt, guit, fait. OM OP TE LQSSEN. Voor grooteren. 1Mijn geheel' wordt met 9 letters getschre- ven en noeint een stad' fa Belgie. 4, 5, 8, 9, 5, 2 ia eetn groote stad fa OOs- tienmijk. 7, 8, 5, 6 is een siappige vruoht. 3, 1, 9, 3, 8 is een vrouwelijk familielid. 7, 6, 5,3 is een ander woord voor plezier. Een 6, 1, 3 is een knaagdier. 2. Wdk spreekwoord kun je maken van nde 'hit ken we vel n ma eh a rk lie 3. Kruisraadsel. Op de beide kruisjeslijnen komt de naam van een stad' fa N.JHol'liand. X i X X XXXXXXX X X X 1. rij een medleldlfaker. 2.,rij een' voertuiig. 3. rij een viervoetig idier. 4. rij't gevTaaigde wioord. 5. rij iets, wat door den schoeamaiker gei- bruikt woridt. 6. rij toiletgeteedschap. 7. rij een medeldinker. 4. Verborgen ilauldien. Zijn jullie al tenig? J'a Pa, Nioo is er ook bij. Wat helb je mi' mooien gesp, An;Je bent er zeker wel iblij infee? Heb je den visch" fa arijn gelegdl? Haar zieke znster ziit al ic$s langer ach- ter elkaar op. Voor klelneren. 1. Welk koninkrijk fa Europa maak je van1: pen' jas. 2- Met d glimt het nooit, met m kan' het die handen lekker verwarmem, met b geeft het een' dik gezidht en met si vfaiden die hulswouwen mij een plaag. 3. Ik noem een- metaal. Onthoofdii men1 mij, dan word life door alien' gesproken. Onthoofdt men mij voor den1 tweedlen keer, dan word ik een; visch. 4. Welke knedht welrkt zondler Hoon Belast zich met: JUREENS' PLA PRIJ5VERLAGING

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 6