TOTTTT AMHONIAKZEEP Ingezonden Stukken. gedragm: Perreau&t, eec iCssadmcfae lange afstandzwemmer, was na 10 uur zwemmen tot op 5 K.M. van de Franschie kust geko- men, toen de intense koure hem dwcng, op te geven. Hij werd in vrij'wel bewusteioozen toestand uit het water gehaald en in de kajuit gelegd om bij te komen. Aangezien die zwem- mer er leelijk aan toe was, besloot een der matrozen van de sleepboot, die hem verge- zeld had, hem stevig te wrijven met petro leum. De bedoeling was goed, maar het resul- taat vreeselijk. De petroleum vatte vlam door een brandende larfip, die vlak in de nabijheid stond en onmiddellijk stond de zwemmer in lich.be laaic. Slechts hall bij, bewustzijn wan- kelde hij naar dek door zijn instinct gedreven naar het blusschende zeewater. In zijn toe- stand zou dat zijn zekeren dood beteekend hebben. Op de verschansing werd hij tegen- gehouden en men slaagde er in de vlammen met dekens te dooven. Daarna werd ook de brand in de kajuit, hoewei niet zonder moei- te, bedwongen. Perreault, die van het hoofd1 tot de voeten met brandwonden bedekt was, ligt thans in het ziekenhuis te Calais. J^oyiiiciaal Meuws UIT HEILOO. In cafe „Zomervreugd" werd Vrijdag- avond een ledenvergadering gehouden van de Tuinbouwvereeniging „De Vooruitgang". De voorzitter, de heer K. Blokker, heette al ien wdkom. Het is, zeide sprjuist voor de aardbeiencampagne dat de laatste vepgade- ring is gehouden. Toen was men vol hoop, de prachtige veel beloovende stand der aard- beien gaf gegronde hoop dat men de schade kon inhalan van voorgaande jaren, hetgeen echter niet mocht gebeuren, want nooit is er zulk een slechte oogst geweest. Een Mcht- puntje is echter dat de vereeniging in ledental steeds aangroeit, zelfs van button de ge- meente, hetwelk haar bestaanisrecht beves- tigt. (Instemming). Ingekomen stukken van den Ned. Tum- bouwraad inzake de Jachtwet op fazanten. van.de N. Z. H. Trainweg-Maatscha] inzake vergoeding van 20 voor het wissei by de laadplaats. Idem1 dat de tram VelzenAlkmaar met 6 October wordt opgeheven. Over dit laatste punt werd van gedachten ;ewisseld en hoewei het den voorzitter ver- .eugde dat de tram niet heeft gestaakt middien in het seizoen, diende men spoedig maatrege- len te nemen voor vervoer. Verslag aardbeien- en bessiem-campagne. Aangevoerd 3304 sloffen aardbeien, 10121 KG. wegend, opbrengst doorsneepdjs 46.73 per 100 K.Gtn totaal 4731.81. Idem bes- sen (zwarte) 346 slolfen, 1143 K.G., op brengst in aoorsneeprijs 37.14Vz per 100 K.G., totaal 431.47. Deze cijfers zijn zoo sprekend, dat het pl.m. 1jt van de gewone op brengst beteekent. Ontvangen aan vracht van de leden 516.32, uitgaven aan de tram, vervoer van tram naar veiling, loon voor keurmeester, ex- pediteur en administrateur 407.06, 6aldo 109.26. Het bestuur stelt voor IA pet te restitu- eercu en de restant te bestemmen voor al- schrijving gebouw, enz. Opgcmerkt werd, dat het vervoer van de tram naar de veiling zoovoel kostte in verhou- ding vracht vpn de tram. De administrateur lichtte dit toe De tokening werd goedgekeurdi, met trans port zal het bestuur wel rekening houden. B-cstellingen van groentezaden en goedge- keurde pootaardappelen volgde; als aitijd zocht men naar het beste. Het bestuur kreeg opdlracht tot aankoop van legerpaardenmest eniz. Bcsprekmg plaatselij k jubdleumfeest op 27 September. De voorzitter wilde eerst in bespreking brengen of men iftet een praalwagen aan het blucnencorso zou meedoen en zoo ja, of men op de algemeene medewerking van die leden mocht rekenen. De heer Dekker stelde zich de wagen voor met roestige booneo, fruit dat waardeloos is en een persoon er op die regeeringscrediet heeft genoten; men heeft dan een uitstekend beeld van den tuinbouw. (Gelach). Na uitvoerige besprekingen stelde de meer- derheid (12 tegen 5 en 4 bianco) voor om er aan mee ite doen, doch doen we mee, dan ook alle hens aan dek, om den wagen goed1 te doen uitkomen. De voorzitter had tegengestemd uit over- weging dat de tijd te ernstig is, doch zou, nu de vergadexing besloten heeft tot deelname, zijn hulp verleenen. In de commissi© tot opstdjing werden ge- vraagd'dc heer en Drijver, Hofbergen, Smits en Pilkes. De laatsten hebben echter niiet veel tijd, doch zullen zoo mOgelijk helpen. Aanbiedingen zijn ingekomen van stroo en meet, aanbieding wordt gevraagd van aaxd- appden voor winterprovisie. Mcdedeelingen werden gedaan omtrent het vervoer per as naar Beverwijk. Het per auto of per wagen was een punt van uitvoeri'ge be spreking. Ten slotte werd dit punt aangehou- den. Voor 7 October zal daarover een verga- dcrir.g worden gehouden Daama slutting. Benoeming commissies: G. E.B.de heer A. J. C. Maas Geesteranus, voorzitter; de heeren J. Opdam en P. van't Veer, leden. Conmiissie van Bijstand Wegen: De heer C. Bakker Pzn., voorzitter; de heeren Joh. J. Vahl en J. Sengers, lieden. Zaterdag 22 September zal d'e heer G. Morschi te Haarlem de Priesterwijlding ont vangen. j.i:j| Bij ontstentenis van den burgemeester is tot waarn emend burgemeester benoemd1 de heer A. J. C. Maas Geesteranus, en tot plaats- vervauger de heer C. Bakker Pzn. De heeren M. Klaver en P. Biersteker, leden der Burgerwacht alhier, bchaalden op de wedstrijden van den Provincialen Bond een prijs met 8 en 14 punten. De wedstrijden, waarvoor veel animo be- stond, werden1 te Overveen gehouden. Met die Staatscouramt is verzonden de goedkeuring der statutenwijziging van de Chris telijke Cooperatieve Boerenleenbank alhier \m EOMOND AAN MB. De heer J. v. d. Plas alhier behaaldle met ziju door nem zelf gedresseerdeu bond1 „Re- sa oy ae 'keuring door de K. Ni P. V. te Herns tede de hoogste onderschieiding als po- htiehoud, het certiiicaat met loi. In den nacht van Zaterdag op Zondag s door een tweetal individuen een diickc ruit in- geduwd in den winkel van den'heer Fermie. Hoewei zij na dien heldend'aad natuurlijk on middellijk lafhartig't hazenpod kozen, is't te hopen, dat eventueele nasporingen tot resul- taat mogen hebben dat dergelijke vandalea 'n gevoelige les van den strafrechter ontvangen. bgmond zal dan toen. zijn jubiieuuueesi viercn. Het scheen wel, alsof er niet van ko men zou, hoewei er al maanden geleden groo te plannen gevormd waren. Maar daarvoor v/as veel geld noodig en zoo rooskleung ziet het er bij de ingezetenen niet uit. Niettemin het bloed kruipt waar het niet gaan kan en al bieef er tot overmaat van ramp eenige we- ken geleden slechts 1 bdstuursiid der ver- eenigmg „Komnginnedag" meer over, dank zij de activiiteit van een nieuw bestuur, heb ben heden, Maandag, de schoolkinderen een blijdeu dag an staat de geheele gcaneente ge- recd om Dinsd'ag aan haar feeststemming ui- ting tc geven. De sclioolkinderen worden vergast op een bioscoopvoorstelling, afgewisseld met gooche- len, waar'bij ook eenige versnaperingen wor den uitgedeeld, tarwijl zij hedenavond kunnea meedoen aan een lampionoptocht. Het programma voor Dinsdag luidt: Opening om 9 uur met gemeenschappelijk 'zingen van eenige volksliederen op het schoo-1 plein, afgewisseld door muziek en eenige nummers, uit te voeren door de zangvereeni- ging „Jong Leven". Vervolgens wedstrijden voor meisjes en vrouwen en wedstrijden, uitgeschreven door de fietsclub U. D. I., n.l. ringsteken, plankrij- den cn rijwielversiering. 'sNamiddags wedloop met hindemissen voor jongens en mannen, terwij'l ook ringste ken voor pareti op de schelpkar op het pro gramma staat. Om 4 uur gecostumeerde optocht, welke des avouds bij fakkeilieht herhaald wordt, terwijl daarna bal-champetre gehouden wordt op H Pompplein en er natuurlijk ook verschillienjde gelegenheden zijn, waar men gezellig kan samenzijn. Bovendien' is een wedstrijd uiigeschreven in etalage- en gevelversiering en gezien; de ijverige toebereidselen van vele winkeliers belooft dat veel moois. Dat het bestuur van ^Koninginnedag" han- delt naar het hart der ingezetmen, valt op te maken uit het onophoudelijk voorbijitrekken van soms groote hoeveelhieaen groen, terwijl zaowat huis aan huis gewerkt wordt aan ver- sieringen. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Zaterdagmiddag geraakte een lroutwagen van de firma Eecen uit Oudkarspcl biji den heer D. Slot in het ijzeren hek, waarschijnlijk dooidat het paard biji het uitwijkea schrikte voor een auto. Het hek werd uit zijn voegen gerukt en het paard bekwam een ontvelde dek aan de borst, het lemoen van den wagen rak; de voeiman bleef ongedeerd. Denzelfden middag geraakte aan den P*ijk een kind voorover te water. Het werd door zijn kameraadje spoedig uit zijn netelige P'jsitie verlost en kwam er met een nat pak al UIT AVENHORN. De heer T Schouten alhier slaagde te 's-Gravenhage voor het diploma A (machinis- ten-examen). Sport Men schrijft ons: I De competities in het Grensbal en Slinger- bal van de Alkmaarschen Turnkring zijn we- derom afgeloopen; kampioen Grensbal, werd het damesvijftal van de gymnastiekvereeni- ;ing „de Halter", en kampioen Slingerbal het leerenvijftal van de G. V. „Sport staalt Spie- ren, te West-Graftdijk. Zondag 9 September speelden bovenge- noemde Vereenigingen om het kampioen- schap van het Noordelijk deel van het Gewest Noord Holland van het K. N. G. V. te Hoom „de Halter" verloor tegen de G. V. „Alleb6" uit Hoom van de West-Friesche Tumkring met 60. S. S. S. kampte tegen G. V. „Tave- nu" uit Heer-Hugowaard van de Tumkring „Hollandsch Noorderkwartier" en won met 30 en in de finale tegen de G. V. „Tum- lust" uit Andijk van de West-Friesche Tum kring, verdeelde ze de punten en was de uit- slag 00, ook de verlenging bracht geen an- der resultaat; door loting plaatste S. S. S. zich in de finale tegen de kampioen van de Zuidelijke Tumkring van het Gewest. Deze wedstrijd werd nu Zondag j.l. ge- speeld te Krommenie op het voeibalterrein van K. V. V., hetwelk niervoor welwillend was afgestaan, tusschen „Sport staalt Spie- ren" en „Amstels Gymnastiekvereeniging" uit Amsterdam van de Amsterdamsche Turn- bond. S. S. S. moest zich in A. G. V. haar meerdere erkennen en verloor met 21. Het vijftal van S. S. S. bestond uit de hee ren: D. Renooij, P. Renooy, N. Hop, A. Tol en, P. Bankersen. Het eenige doelpunt werd gemaakt door den heer H. Hop. VOETBAL. Alcmaria-Viclrix—Hilversurn 4—1. Deze laatste oef en wedstrijd van Alcmaria voor het begin der competitie is wel een suc- ces geweest. yet publiek was reeds in groo te getale aanwezig. Alcmaria had een nieuwe speler op de spilplaats, n.l. Porssius, die vroeger voor Z. F. C. speelde. Over zijn eer- sten wedstrijd in een geheel vreemd milieu kan men ten zeerste tevreden zijn. Zijn kijk op het spel, zijn plaatsen en opstellen-waren heel goed. Hij deed geen onnoodig werk, maar hield er steeds kalm het hoofd bij. Als hij nog wat wint aan snelheid en meer aan zijn partners gewend raakt, is het zeker een oede aamvinst. Zijn linkerbuurman in de alf-linie deed weer uitstekend1 werk, met oed begrip van't spel. Een enkele maal voor le rust zagen wij onnoodig gepingel. De rechtshalf was minder op dreef. Zeer veel werk liet hij over aan Nol, die dit in de com- jtitie onmogelijk zal kunnen volhouden. acks en keeper hebben goed werk geleverd, behoudens een zwak moment een kwartier nh 't begin. Nol deed' uitmuntende dingen. Schut verdedigde zijn doel op een manier, die op vooruitgang wijst. In de vwrheedte werd over 't geheel fraai werk geleverd. Het combinee- ren en opbrengen was heel goed-. De vleu- gelspelers moeten zich het voorzetten, vlug en zuiver meer tot taak stellen. De binnen- spelers moeten de groote schakel vormen tus schen voorhoede en middenlinie. Reitsma blonk in deze uit. Doeschot was buitenge- woon op schot. Zijn tweede en vierde'goal waren onhoudbaar, terwijl nog een viertal andere keiharde schoten, beter lot hadden verdiend, tenminste dat schot tegen de dwars- lat. Wij zouden dit elftal zeker voor de com petitie handhaven. Hilversu.m beschikte over een flinke sterke ploeg. Deze zal ook in de competitie uitko men. Het samenspel in de voorhoede was minder dan dat van Alcmaria. De physieks kracht der ploeg, zal in de competitie wel van beteekenis blijken. Om het in hare afdeeling tot kampioen te brengen, zal Hilversum ech ter beter moeten spelen, dan zij gister tegen Alcmaria deed. Dat er af en toe forsch werd gespeeldi hebben enkele Alcmariaspelers tot hun nadeel :ondervonden. Reeds acht minuten na den aanvang (voor- al in't begin speelde Alcmaria schitterend) wist Alcmaria door een der gebr. Zweedijk de leiding te nemen. Geen drie minuten later was het 2—0, door een reuzenschot van den rechts-binnen. Hilversum wist door een zwak spelletje der Alcmaria verdediging op ge- makkelijke wijze een tegenpunt te maken, doch daarbij bleef het. In de tweede helft, toen Alcmaria het wind- voordeel had1, was zij meestentijds overwe- gend sterker. Door J. Zweedijk en Doeschot wist zij nog twee goals aan de score toe te voegen. Een mooi doelpunt van Bos, werd wegens buitenspel ongeldig verklaard. Scheidsrechter Kelder, die wel goed leidde, floot in dit geval wel heel laat. Wij zien na deze over-winning op Hilver sum met nog grooter belangstelling de ko- mende competitiewedstrijden tegemoet. Wordt er inderdaad met overleg gespeeld, dan kan er heel wat bereikt worden.. Alcmaria II wist haar eersten competitie- wedstrijd (le klas N. H. V. B.) te winnen en wel met 42 van Helder II. Voor de rust ging het niet zoo vlot. Alcmaria nam de lei ding en juist voordat de scheidsrechter rusl floot, maakte Helder gelijk. In de tweede helft ging het beter, vooral toen er eenige wij- ziging in de opstelling werd gebracht. Van Wieringen was als rechtsbuiten heel goed. Alcmaria maakte 21, Helder 2—2. Doch twee goals van Alcmaria maakten de over- winning zeker. Hoeveel malen de voorhoed? van Alkmaar zich bezondigde aan buitenspel was niet te tellen. Denk daar eens om, voor- hoedespeler (ook bij1 't eerste elftal.) Het uit muntende keepen van den Helderschen doel- man zij gaame nog even gememoreerd, an- ders was de Alkm. overwinning sfellig groo- :.r ge Alci cmaria IV speelde tegen G S. V. II. AJlanaria III speelde een uiihvedlsMjdi te- R. C. Z. Uitskg 2—2. lAHicmaria V won met 60 van Sdhoorl De tweede en derde ronde van den zi'lveren voeit'bal brachten de volgende resul'taten V. O. C.Feyenoord 21, AdloQuick 2—1, Sparta—H. V. V. 6—2, WMem II— H. B. S. 31, V. O. C.Ado 21, Spiairitlai Wiilldm II 3—2, zoodlat a.s. Zondiajg in die finale komm Sparta en V. O. C. Afd. I. Competitie AjaxD. F. G 1—3, Mi GooiR. C H. 01 Afd. II A. S. C.:BfI!.-w4H) 1—2. Stonnivo- gelsO. D. S. 4—1. Oostd. le Mas. E. BoysHeracles 21 U. D.Vitesse 1—1. Quick—Z. A. C. 2—1. HengdOiGo Alhead 1—0. Zuidefl: le klas. Bredanila1—PhilSpis 3^—1. Dosko—AlMlanlce 0—0. Noordel. le Mas. UprighB^Frisia 10. KORFBAL. K. V. K. V. Men schrijft ons: De derde en laatste nederlaagwedsfrijd had gisteren plaats. Het geheel kan een mooi succes genoemd worden. Waren eenige clubs, welke een uit- noodiging tot spelen ontvangen hadden, ver- hinderd, anderen daarentege waren gaame bereid om -ter propagandeering der korfbal- sport naar Alkmaar te komen. De prijs van de eerste afdeeling is gewon- nen door Haarlem I die K. V. K. V. 1 sloeg met 71. Hare concurrenten waren Advendo (Haarlem) welke met 62 won en K. Z. (Koog-Zaandijk) welke gisteren tegen K. V. gelijk speelde. De prijs van de tweede afdeeling is gewon- nen door K. Z. II die K. V. K. V. sloeg met 53. Hier waren de concurrenten de reser ves van bovengenoemde twaalftallen. Adven- di II verloor met 1—0. Haarlem II won met 5—4. K. V. K. V.-K.Z. I'l (Koog-Zaandijk.) Een onvolledig K. V. II verschijnt tegen een volledig K.Z. II. Dadelijk toont K. Z. zich de meerdere en weer dit na 10 minuten spelens door een mooi schot van Meier uit te drukken. Brandenburg lost eenige minder mooie schoten en maakt er spoedig 2—0 van. Voor de rust verhoogt Kok de stand. Met 30 breekt rust aan. De rust heeft de K. V. menschen goed ge daan en vlak na de hervatting weet Mej. G. Geuzenbroek te doelpunten. K. V. komt opzet- ten en de aanval Zorgman-Jongbloed werkt geweldig om de achterstand in te halen, het geen Jongbloed met een mooi schot gelukt. K. Z. laat zich niet overdonderen en maakt door Bos 4—2. Respectievelijk wordt de stand 43 en 53, waarmee het einde van deze spannende wedsitrijd aanhreeki Scheidsrech ter Gorier floot middelmatig. K. V. K. V. 1-K. Z. 1. Vlak na bovengenoemde wedstrijd floot scheidsrechter "Sweerts Jr. de eerste twaalf tallen in het veld. K. V. verscheen ook hier onvolledig terwijl K. Z. volledig was. De beginopstelling van K. Z. met van Nek en Kruis in den, aanval komt overdonderend opzetten. Vooral het spel van Nek was schit terend. Gruis wist het eerste te doelpunten wat van Nek hem spoedig nadeed. K. V. liet zich echter niet overbluffen en af goed pariij. Het middenvak gaf goed oor en liet de aanval werken, die echter in het eerste begin niet productief was. Met 2—0 brak de rust aan. K. V. hield na rust ook braaf stand en wist door een mooi afstand' schot van Koppen de achterstand te verkleinen. De strijd om den gelijkmaker werd geweldig. Alles werd er op- Na rust werd de wedstrijd srtukktsi be er als er voor. Mej. Hariogh wist nogmaals voor K. V. te doelen zoodat de stand gelijk werd. Einde dus gelijk spel waarmedeK. 2. tevreden kan zijn. Intusscher tatie voor de roodwitten. nen een mooie pres- (Baiten veranetwoordelijkheid van de Redac- tie. De opname in deze rubriek bewijd gaens- zins dat de redactie er mede insiemt.) Mijnheer de Redacteur. Gaame zag ik dat u onderstaande een plaatsje in uw blad wilde verleenen. Bij voorbaat miih d'anfc. Str aatvereierlng, Een der voomaamste punten der feestelijk- heden was zeker wel het versieren der ver- schillende straten, grachten1, pleinen e. d1. Door de feestelijke aankleeding der stad komt men ongemerkt reeds in opgewekte stemming. Reeds lang tevoren is dit merk- baar bij1 de bewoners dier stadsgedieelten, die het initiatief daarvoor namen, aaar, om een mooie vcrsiering te verkrijgen, eerst plannen dienen gemaakt. Dit gebeurt; de hoofden worden bij elkaar gestoken, verschillende ont- werpen besproken, besluiten genomen en reeds begint men de voorloopige versierin, te maken, om eindelijk, als de onderd klaar zijn, tot een goed geheel te komen, enmen is trotsch op zijn werk, daar hier in vele gevalien met weinig geld en eigen arbeid een mooie versiering verkregen is. Die ingenomenheid duurde dezen keer ech ter kort, daar men al spoedig hoorde dat er 4 uitverkorenen waren die eenprij|s (1) ontvingen, als „de mooiste" versiering. Maar, mijnheer de Redacteur, waar gaat dat heen Moet hier het mooie, n.l. de spon- tane gcdachte „wij zullen ons straatje eens mooi maken", weer plaats maken voor een ond'crlingen. wedstrijd? Door dat „allennooi- ste" te bereiken is net toch begrijpdijk, dat hiervoor in de eerste plaats die straten in aanmerking komen, die het meeste geld heb ben. Immers, hoe meer geld hoe mooier men het kan maken- Ik hoop, dat men het doel van dit Bchfij- ven zal begrijpen en dat men, wat nu gedaan is n.I. prijzen beschikbaar sttellen, niet meer hcrhalen zal. Daardoor ontstaat onifevreSenhei'd en drijft men onwillekeurig de kosten op, wat voor verschillende menschen bezwaarlijk wordt. c. v. s. VROUWEN, WAT DOET GIJ? Moedersdag. 23 September a.s. houdt M Leger des Heils zijn Moedersdag. Dan wordt in de aanbieding van een witte bloem door kind of volwassene aan zijn Moeder, de eerbied voor het Moederschap uitgedrukt. Eerbied voor het Moederschap! En daamaast de wreede tegenstelling bij onze buren waar het moederschap met voe ten getreden wordt. 't Is bijna ongelooflijk hoe daar in een deel van Duitschland gele den wordt. Als een klein voorbeeld zij- gemeld, hoe in het bezette gebied zelfs tijdens de hittegolf, deuren en vensters niet mochten geopend worden. In die benauwde atmosfeer en zonder eeni ge deskundige hulp want niemand mocht op straat moesten de Duitsche vrouwen haar kinderen ter wereld brengen. Dahr dus absoluut geen eerbied1 voor het moederschap Ontbering, ellende, gebrek, wanhoop, dat zijn de zwarte bloemen welke men strooit op den weg van die ongelukMgen, dat zijn de giftblpemen welke niet alleen de Duitscne na- tie, maar ook anderer volksbestaan bedrie- gen- Eerbied voor het Moederschap!! Eerbied voor het hoogste en mooiste, voor recht en menschelijkheia!! Moeders, hoe kan't Idhd1 opgroeien in eer bied voor recht en menschelijkneid waar het regeeringen ziet voorgaan in onrecht en bar- baarschheid eenerzijds, in onverschillig toe- zien en afzijdig blijven anderzijds.- Het is onze plicnt hiertegen te protestee- n, niet omdat wij pro-duitsch of anti- fransch zijn, maar omdat we mensch zijn en moeder en als zoodanig verplichtingen heb ben tegenover de nakomelingschap. Als dan straks de witte bloem wordt aan- geboden, moge zij dan alle moeders bereid vinden, niet alleen tot protesteeren tegen den bestaanden toestand, maar ook om mede te werken tot verbetering van dien toestand en daamaast tot leniging waar te lenigen valt. Het Comite, VROUWEN, WAT DOET GIJ? Heerengracht 40 14 September 1923. Marktberichten f 7; Brew's 3.60; DrieMngeni 1.40— 1.70; Kl'eine f 0.80—/ 0.90; Spercieboo- nen 9.9O—16.40; Snijboonen 34— 36.10; Dridingen 10.70; Zilvemep 1 23.30; Vale nep 5.30; Grow teen 5— 6.40; Dridingen 6.80—Jf 7.80; Gde nen 10.3011.30; Peen 1 2.60-/ 2.90; Roodte kool 2.40—/ 3.90; Wlite kool 2.10-/ 2.70; Gde kod 3—/ 3.20, ales L100 K G.Boswortdta 1.90-J/ 3 p. 100 j; Blcemkooil1 2.50-^/ 7.10 p. 100 sit 2e soort 1.10—/ 2.30 p. 100 sit. Aanvoer op 14 Sept.: 27425 K-O. Aardappden, 2020 KG. Spertieboonen, 6 K.G. Snijboonen, 1210 Kg. Vale nep, 12115 KG. Grow uien, 10145 K.G. Peen, 30500 K G. Roode kool, 40800 K.G. Witte kool, 10050 K.G. Gde kool; 8390 boa Boswortelen, 20670 sttuks Bloeim1- ikioo'l. BOVENKARSPBL, 15 Sept. 1923. Vei ling „De Tuin'bouw". Hedlen besreedde men voor: Bloemlkool I 4—f 7Bloemkool II 2— 3.75; Bloemkool III f 1—/ 1.50; Roods kool 1.802.60; Witte kool 1.80— 2.50; Gele kool 2,60—/ 2.90; Slaboo- nen 2.20I 3.40; Blauwe aahdiappdien 2.70: Bieten 22 p. 100 sltuks. 1 WARMENHUIZEN, 15 Sept. 1923. Bloemkool 4.40<f 5.60; Slaboonen 13.5016.501; Sdiotsche-muizen 5.70- 6.50; Negentigvoud 3.80; Zeeuwsdile bonte 5.70—/ 6.70; Graiafjes 7.10— 7.20; Blauwe 5.606.50; Dridingen l.lO-/ 3; Witte kool 2.10-d 2.70; Gfewone nep 10.60-^/ 11.10; Gewone drffie- lingen 57.50; Gewone dridingen 57.50; Gewone uien 6—/ 6.30. Aanvoer 10385 K.O. Aardappelen, 16100 KG. Witte kool, 1427 K.O. Gewone nep, 1035 K.G. Dridingen, 1150 K.G. Gewone teen; 630 st. BloemkooT, 407 K.G. Sliaboonen. Zeetfldingeu ALKMAAR, 17 Sept. 1923. Op dte heden gehouden wemarkt wairen aanvoer en prij zen als volgt: 19 Koeien en ossen 260f 475; 6 Vettte kalveren 106135; Vette kailveren p. ned. ponid 1.30—/ 1.50; 15 NHrcbtere kail veren 16—/ 28363 Vdte varkens p. ned. pond 0.74—/ 0.84. PURMEREN1D, 15 Sept. 1923. Afslag- vereeniging „Beemsiter, Pudimerend en Omi- screken.". 3390 mandlen Auguricen1. Middd 1.39 1.44; Basterd 1.731.87; Grof Fijn 1.85Stek 1.04—/ 1.07Bommm 0.99- 1 per mamd van 6 K.G. Handel vlug. BROEK OP LANGENDIJK, 15 Sept. "23. Bloemlkool' le soort1 4f 6.70 p. 100 st. Bloemkool 2e sflori 1.703.80 p. 100 St.; Wortden 3 p. 100 KG.: Roode kooiH le soori 3.10f 3.50; Gde kool le soort 2.10f 3.60; Witte kool le soort 2.40 2.90; Uien f 6.10f 6.40; Dridingen 6.20-/ 7.10; Nep 10.30—/ 11.20; Sla boonen 14.20—/ 21.70; Schotsche muizen 6.10—/ 7.20; Sdhoolmieesteris 5.40; Dtuc of York 5.40; Blauwe 6.80—/ 7.90; Eigenheimers 6.40; Dridingen 1.90; Kleine 1f 1.10, allies p. 100 KG. Aanvoer: 27300 stuks Bloemkool!, 1700 KG. Worte- len, 25800 KG. Roodh kool, 7900 K.G. Gde kool, 88000 KG. Witte kool, 10185 KG. Uien. 1908 K.G. Slaboonen, 9000 KG. Aardappelen NGO RDSOHARW0UDE, 15 Sept. 1923. 'Schotsche muizen 5.70f 7.20Duken 5f 5.30; Schoolmeesters 5.10: Eigenr heimeria 6.20; Bl. Aardiappdeni 5J0— STOOMVAARTLIJNEN. STV. MI J. NEDERLAND. Baadia (uitr.) ver>tr. 12 Sept. v. Belawan. Batoe vertr. 15 Sept. v. A'dam. n. Hamb. Sumatra vertr, 15 Sept. v. A'dlam n. N» castle. Johan De Witt vertr. 15 Sept. v. A'dlam o. Batavia. Karimata (thuisr.) arr. 14 Sept. ite Londen. Priinses Juliana (uitr.) vertr. 14 Sept. v. Co lombo. Radja arr. 14 Sept. v. Hamb. tie Emlden. KON. NED. STB. MI J. Niero vertr. 15 Sept. v. A'dam n. Gothenb. Nlereus vertr. 15 Sept. v. A'dam n. Gotihenlb. Pluto vertr. 16 Sept. v. Rott n. Algiers. Venus vertr. 15 Sept. v. A'dam1 n. Hamb. Achilles vertr. 13 Sept. v. Alicante a. Bar celona. Amazone vertr. 14 Sept. v. Huelva m. Lissa- bon. Ari-adne arr. 14 Sept. v. A'dam te Lissabon Aurora1 vertr. 14 Sept. v. Rott. n. Pasages, Fauna vertr. 14 Sept. v. Patriae n. Venetile. Nleptunus vertr. 14 Sept. v. Rott. te Sevillal. Orpheus1 vertr. 14 Sept. v. Aarhuus n. Amist. v. Carndia n. Philippe- v. A'dam- te Lissabon. V. Mlalita te Alexan- ■p'. Pollux vertr. 14 vile. Ulysses -arr. 14 Vulcanus air. 14 dri€. KON. WEST-IND. MAILD. Oranje Nassau (uitr.) vertr. 15 Sept. v. Dover. Amsterdam vertr. 15 Sept. v. A'dam a. Ham burg. Benndcomi, v. A'dam' a. Chilli, art. 13 Seplt. te Colon Cama arr. 14 Sept. v. West-Indie te New- York. Commewyne vertr. 13 Sept. v. New-York n. lHaitf. KON. NOLL. LLOYD. Drechteriland (uitr.) vertr. 14 Sept. v. Ahtw. Eemlandi (uitr.) vertr. 14 Sept. v. Bahia. Fltandlri'a (uitr.) vertr. 14 'Sept. v. Bahia. Rijnland (thuisr.) vertr. 14 Sept. v. Rib da Janeiro. NOLL AMERJKA UJN. Beemsterdijk arr. 15 Sept. v. Baltimore te Rott. Cardiganshire, v. Tacomla a. Rott., arr. 12 Sept. te Panama. Lodhkatrine arr. 13 Sept. v. Rott. te Sam Francisco. Nieuw Amsterdam vertr. 15 Sept. v. NletW- York n. Rott. Veendam arr. 15 Sept. v. Rott. te .New-York. Spaamdiam, v. Rott. n. New-Orleans, vertr. 14 Sept. v. Vilgo. NOLL BR.-INDJg UJN. Meericeric (fhuifer.) arr. 15 Sept. te Suez. Hoogkeric arr. 15 Sept. v. Br.-Indie te Rott. Koudekerk (uitr.) arr. 14 Sept. te Calcutta. NOLL ZUID-AFRJKA UJN. Springfontein (uitr.) arr. 14 Sept. te Loren zo Marguez. NOLL. WEST-AFRIKA UJN. Stdl'a (uitr.) arr. 13 Sept. ,te TeneTiffe.' NOLL OOST-AZIe LIJN. O'osfkerk (uitr.) vertr.. 15 Sept. v. Silngapoine. Saparoea, v. Japan n. A'dlam, 'arr. 15 Sept. te Manilla1. HOLE. OOST-AFRIKA LIJN. Meliskerk vertr. 15 Sept. v. A'dlam n. Hamb. SitofeboT'do (uitr.) arr. 11 Sept: ,te Mombassa. Kambangan vertr. 15 Sept." v. Hamb. n. A'dam. Nijkerk arr. 14 Sept. v. Mozambique te Dar es-Salaam. STV. MI J. OCEAAN. Eurydataas, v. A'dam a. Bat., arr. 14 Sept te Port Staid. Lveaon. v. Japan a. Rott., arr. 14 Sept. -to FoodhW. Mentor vertr. 12 Sept. v. Kobe a. Rott. Patrioclus, v. Japan a. Rott. arr. 13 Sept. fe Penang. Polyphemus, v. Bat. n. A'dam, arr. 14 Sept. te Singapore. Stenior, v. Liverpool a. Java, arr. 14 Sept. tB Sabang. ROTTERDAMSCNE LLOYD. Goenfoer airr. 14 Sept. v. Rott. te Batavia. Tjerimai (thuisr.) vertr. 14 Sept. v. Mar seille. Wilis (ithbilsr.) laatf, 14 Sept. te Suez. NOLL AUSTRALIA UJN. Aagtelkerit (ithuisr.) arr. 13 Sept. te Fra- mantle. ROTTERD. ZUID-AMERIKA LIJN. Algorab vertr. 14 Sept. v. B.-Ayfes n. Rott Poeldijk (uitr.) arr. 14 Sept. te Montevideo. SANDERS

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 6