Heerenmodemagazijn |g Gompetitle-Wedstrijd. Alcmaria 1-LD.O. I Zondag a.s. 2 uur: GERH. BRuGGEMANN GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van1 politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol- gende voorwerpen als gevonden gedepo- neerd op 19 en 20 Sept. 1923: damestaschje (bruin) met inhoud; zilveren beursje met inhoud; knipmes; portemonnaie met inhoud. Aanwezig en te. bevragen bij de navol- gende ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 19 em 20 Sep tember 1923: damesarmband horloge, B. Landman, Langestraat 33; meethaak, R. Dijkstra, Druivenlaan 34; portemonnaie, G. Welber- gen, Verlengde Landstraat 36rozenkrans en 2 kruisjes, S. Biskanter, Laat 140; lederen ceintuur, H. Stoorvogel, Snaarmanslaan 92; landbouwtentoonstellingslot (Alkmaar) H. W. Groenland, Middenstraat 19; zijden muts, D. Groothuyzen, Langestraat 2, hock Schoutenstraatzilveren' beursje, W. Steen- hoven, Oosterburgstraat 7gouden armband mej. Kluit, Liefdelaan 27; portemonnaie met inhoud (gevonden te Bergen aan Zee) A. Michel, Kennemerstraatweg 92. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het Bureau van politie. daalde niet af. Ook gistermorgen de vroeg- ploeg niet. DE POLITIBKE TO EST AND IN griekenland. Naiar de „Daily Telegraph" uit Athene ven- neemt, wordt daar mu alle 'hoop opgegeven om nog tot overeenstemming tuschen de ver schillende partijen te geraken. Zaimis, de lei- der der gematigden, die nog wel eens tijide- Hijik het ambit van premier placht waar te ne- men', heeft 'in een manifest meegedeeld, d'at hiji en zijn vrienden er van' afzien, aan de komenr de verkiezingen deel te nemen, daar him in- spanning toch vergeefsch zou zijn. Vennoedt wordit, dat diit besluit van Zaimis, die thans over de tachtig jaar is, moet worden toege- schreven aan de veranderingen, die door de revolutionaire regeering in de laesiwet zijn aangebrach't. Het vroegere systeem van witte en zwarte kogeltjes is namelijk vervangen door stembiljetten, en mu bewezen de aanhan gers van Zaimis, dat dit ten gevolge zal heb ben, dat in vele districten, waar tadhtig pro- cent der kiezers analphabeet zijn, andere® bun papieren zullen invullten. Nu blijven dus de Venizelisten (waaruit de tegenwoordige regeeringspartij is voortge- komem) en de anti-Venizelisten, onder Meta- xas, over, om den strijd te beslechten. Want een derde partij, die der republikeinen, is op het oogenblik Vizelistisch. En een vijftien- tal kleinere groepen, waartoe die der land- bouwers, conservatieven, arbeiders, Mace- doniers en onafhankelijken behooren, zullen zich bij een der groote partijen aansluiten. Er schijnt nog een soort coalitiepartij te zullen worden gevormd, die zich bij de ver kiezingen ook zal onthoudem, omdat deze toch den eigenlijken wil des volks niet zou den weergeven en niet zouden bijdragen tot een bijleggen der internationale conflicten. Toch verwacht men, dat geem der partijen de absolute meerderheid zal verkrijgen, doch slechts door een compromis met andere groe- peeringen de tegenpartij zal kunnen over- heerschen. Het bericht, als zouden de verkiezingen worden uitgesteld, wordt door kolonel Gona- tas tegengesprokem; misschien zullen zij een dag of tien later worden gehouden om tech- nische redenen, maar ingewijde personen houden een langer uitstel voor zeer goed mogelijk. In ieder geval is het waarschijnlijk dat Gonatas de leiding der vereenigde revo- lutionnaire en Venizelistische partijen op zich zal nemen. DE TOESTAND IN BADEN. Uit Freiburg wordt gemeld, dat in een zitting van de bedrijfsraden werd besloten de algemeeme vergadering op te heffen en het werk te hervatten. NA DE DEVIEZENJACHT. Het presidium van politie te Berlijn deelt mede, dat de resultaten van de razia in de hotels niet onbevredigend zijn. Behalve pa pieren van waarde heeft men munten van vrijwel alle landen van Europa buitgemaakt, tot Sovjetroebels en zelfs een Wrangelroebel toe. Onder meer werd buitgemaakt 3120 dol lar, 36 pond sterling, 373 gulden, 1402 Tsjechische kronen en 475 Zwitsersche francs. EEN COMM'UNISTISCH CQMPLOT IN BULGARIJE. Volgens Havas heeft Roussef, de Bulgaar schc minister van buitenlandsche zaken, aan persvertegenwoordigers verklaard, dat bij een hUiszoeking in het gebouw der communisti- sche club de plannen zijn ontdekt voor een met behulp der agrariers te ondememen staatsgreep. De actie zou beginnen met een staking bij de spoorwegen en den post- en te- lograafdienst, ten einde de regeering lam te slaan. Uit de dOcumenten blijkt duidelijk de rol welke Moskou hierin speelde. LLOYD GEORGE NAAR AMERIKA- Lloyd George vertrekt op 29 dezer naar New-York, vanwaar hij onverwijld zijn tour- nee door Canada begint Later zal hij nog verschillende Amerikaansche steden bezoeken, als laabste waarvan New-York op het pro- gramma staat. Daar zal een mianifestatie in het Opera House plaats vinden, bij; gelegen- heid waarvan Lloyd1 George zeer waarschijn lijk een belangrijke rede zal houden. Hij zal tij dig genoeg naar Londen terugkeeren om de opening van het parlement in November te kunnen bijwonen. BIJIZONDERHEDEN1 OVER DE RAMP DER 7 AMERIKAANSCHE KKUTSERS. Het Hof voor de Scheepvaant heeft hij het onderzoek naar de oorzaak van dte onlangs gebeurde scheepsramp van de zeven Ameri kaansche oorlogskruisers op de kust van Ca- lifornie, den indruk gekregen, dat de sdhuld ligt bii een dbr zee-officieren, die besloot, na het ontvangen e berichten, alle volgende berichten niet op te nemen. Delphy, die het eskader aanvoerde, ver- klaarae, dat het draadloos^station Point Ar- guello een oproep zond aan het eskader, dat ten noorden van het station stoomde. De laatste oproep werd zeven minuten voor de ramp ontvangen. De kruisers lagen Heeren-Overhemden, nog noordeldj'k van het kanaal en ziji zouden de rotsen nog hehben kunnen c-iii zuidwaarts terug te keeren, doch dit mis- lukte. ALGEMEENE BEWEGINGSWET DER STERREN GEVONDEN. Aan het Wilson Observatory te Los Ange- los (Califomie) is ontdekt, dat de asymmetri- sche bewegingen van sterren niet tnoeten worden toegeschreven aan plaatselij'ke zwer- ving, maar aan een algemeene snelheidsbe- perkende wet. Met behulp daaTvan is een fundamentaal-systeem in het heelal vastge- legd, ten opzichte waarvan de sterren niet be- duidend kunnen bewegen. Daardoor is een assu'istelsel bepaald, dat in absolute rust is ten opzichte der vaste ruimte; we zouden kunnen spreken van de ontdekking dfer spil van het heelal. Dit is de belangrijkste ont- dekking sinds Kapteyn zijn beroemde theorie der twee stroomrichtingen opstelde. NOOD'LOTTIGE PETROLEUM- KEURING. Bij het keuren van binnenlandsche brand- petroleum op het bureau van de „Standard Oil" te Washington ontplofte de petroleum, die brandend op de kijkers terecht kwam Een persoon werd gedood, negen gewond. Het kleine gebouw, waar de keuring plaats had, werd vemield. OiP SCHOOL LE'S IN HULP BIJ ONOELUKKEN. Met het oog op de vele ongdukken die op straat voorvalllen zal voortaan op de schdien te Qiica-go aan de kihderen geleerd worden, hoe ze deze't hest kunnen voorklomen1. Daar- bij zal men hun ook les geven in het toepas- sen van de eerste hulp hij! ongelukken'. In de eerste drie maanden zal men zidh bezighouden met ongevallen op Straat, met geweren en bij branden, de volgende drie maanden met vergiftigingen, gasverstikkin- gen en verwondingen door dectricitei't en ten slotte zal worden gesproken over spoorweg- ongelukken, onachtzaamheden bij sipelen en ongevallen te water. KORTE BERICHTEN. De staking in het dagbladbedirijif te New-York duurt voort. De bladen werken sa- men tot het uitgeven van verkorte edities. De Duitsche gezant in Amerika zal bin- nenkort naar Duitschland gaan om de regee ring te raadplegen over de politick en de Amerikaansche kwesties. In Engelsch-Indie zijn vrij; hevige aard- schokken gevoeld. Bijzonderheden ontbreken nog. Op de Bermuda-eilanden zijn eveneens aardschokken waargenomen De Zionistenvervolging in Rusland en in de Oekraine heeft weer grooteren vorm aangenomen. In Kiew heeft men een groot aantai Zionisten gearresteerd en velen hun- ner zijn verbannen. Vde 'Zionisten werden we der losgdaten, nadat zij; bdoofd haddem zich nimmer op politick gebied te zullen bewegen. Uit Praag wordt gemeld, dat men dezer dagen van den componist Dvorak een verloren gca'chte symphonic heeft gevonden, welke da- teert uit 1865. Ze zal nog dit jaar opgevoerd worden. Het is het eerste werk van1 den com' ponist. fciemeugd Nieuws HET HULDEBLIJK AAN HARE MA JESTEIT DE KONINGIN. HedJenmiddag had in de Nieuwe Kerk te Delft de plechtdge aanbieding van het Natio- nale Huldeblijk aan H. M. de Koningin plaats, bestaande uit het herstelde koor der kerk. Te 2 uur ving de pledhtigheid aan met het orgelspel van Ds. Joh. Wagenaar, die geas- sisteerd werd1 door een koper ensemble van het Kon. Conservatorium te 's Gravenhagee Toen de Madrigaal-Vereeniging onder lei' ding van Sem Dresden Ps. 138 naar woor- den van J. P. Sweelinck gezongen had, hield de voorzitter van het Nat. Comite het 2e Ka- merlid C. v.d. Voort van Zijp een toespraak om H. M. de Koningin het huldeblijk aan te bieden. H. M. antwoordde als volgt: Mijnheer de Voorzitter, In deze voor mij onvergetelijke ure zij mijn eerste woord een van diep igevoelden dank aan mijn geheele volk voor de gansch bijzon dere wijze waarop het zelve mij met zoo groo te geestdrift van zijne toewijding en trouw heeft blijk gegeven en de thans achter oos liggende weken tot een nimmer te vergeten hoogtij voor mij en voor de mijnen heeft ge- maakt. Niet minder warm is mijn dank aan alien, die de van zooveel kunstzin getuigende restauratie van dit koor hiebben tot stand ge^ bracht als blijvende herirmering aan mijne vijf en twintig jarige regeering. Ook U, Mijn heer de Voorzitter, betuig ik mijne erkentelijk- heid1 voor de gevoelvolle woorden tot mij1 ge richt. Mijn volk heeft een zeldzaam fijn beSci getoond van hetgeen mij bindt aan Willem den Zwijger, wiens gieesteskind ik mij in meer dan een opzicht gevoel. Het ware in strijd met zijn willen en streven hem te eeroi, of lof toe te zwaaien; immers onze historie is Gods werk en in dit licht zag hij de feiten Juist dat Godsbestier heeft de gedachte die in zijn dienken ontsproot in ons Vaderland doen wortelschieten. haar gesteld tot eene waar- hedd waarop zoowel net gebouw van den staat als het rechtsbewustzijn der natie rus- ten. Uit de treffende hulde, alhier door zoo zeer verschillende geledingen der bevolldng ge- bracht, zie ik dat die waarheid begrepen en beaamd wordt en ik dank alien voor de be- vestiging daarvan op dit oogenblik. Deze oreede en diepe gedachte bindt Nederland aan Oranje en omgekeerd Oranje aan Neder land'. Ik dank God voor dien band die ons in staat stelde menig gevaar te trotseeren. Nu wij geschaard staan om de rustplaats van Willem van Oranje en diens nazaten, die in zeer onderscheicten tijdperken onzer ge- schiedenis hunne krachten mochten geven aan de zaak des Vaderlands, ontvalle mij een uit het hart gewelde kinderlijke hulde aan mijn diepbetreurden vader die mij voor a f ging en voorging in het hooghouden der aloude tra- dities en aan haar die zijne voetstappen druk- te en wier tegenwoordigheid nhj met dank- baarheid vervult. Met blijdschap begroet ik de afgevaardig- den van mijn volk, zoowel die uit de elf pro- vincien als hen die van de deelen van Neder land van overzee tot mij kwamen en die mij daarmede opnieuw blijk gaven van de hechte saamhoorigheids des Rijfa. Hierbij gaan mij ne gedachten ook uit naar onze landgenooten, die niet in het Vaderland wonen, maar met woordigende onze geest- en stamverwanten in ons mee te leven. Ook de gasten vertegen- waardige onze geest- en stamverwanten in den vreem.de heet ik van harte welkom. Te zamen hebben wij rijke stof tot roemen in Gods trouw die menigvuldig verhoord heeft de bale door den stervenden Vader des Vaderlands gestameld. God heeft zich over het volk van Nederland ontfermd niet alleen in het verleden doch ook in den tijd die ons alien nog zoo versch in het geheugen ligt. Verleden en heden reiken elkandfer de hand. Ons volk heeft in de geschiedenis eene roe- ping vervuld. Onze worsteling tegen vreemd geweld, de heiligste redhten en vrijheden die wij daardoor mochten verwerven, waarvan alien binnen onze grenzen de zegeningen on- dervonden, de groote mannen waarop ons volk schier op elk gebied mag bogen en die ons land tot wereldvermaardheid brachten, dit alles heeft ons in staat gesteld die roeping te vervullen, ja, nog meer, ook andere vol- ken hebben daarvan den zegen ondervonden. Ook thans en voor de toekomst is er eene taak voor ons weggelegd, zoowel binnen eigen ge bied als in het groote gezin der volkeren. Mochten wij alien, ziende op den Vader des Vaderlands en willende ons zelf zijn en blij ven, onverpoosd voortbouwen op de grondsla- gen door hem gelegd en puttende uit de schatten, ons door een groot voorgesladht na- gelaten, vooraangaan op dten weg van be- sdhaving en vernieuwende kracht en met de hulp van God' het woord in toepassing bren- gen„Wees een zegen". HET NATIONAAL HULDEBLIJK. Het comite voor het nationaal huldeblijk had gistermiddag vertegenwoordigers der pers uitgenoodigd een kijkje te nemen in het gerestaureerde koor der Nieuwe Kerk. De architect, de heer v. d. Koot Meyburg, die het gezelschap rondleidde, vond een zeer be- langstellend gehoor. Toen in Maart van dit jaar met de restau ratie een aanvang werd gemaakt, zegt de Telg., waren de bouwkundigen reeds over- tuigd, dat een z66 omvangrijk werk in zooen kort tijdsbestek onmogelijk geheel voltooid kon zijn. Men heeft daarom getracht het groote plan zoo ver ten uitvoer te brengen, dat op dezen dag een duidelijk beeld van de restauratie kon worden verkregen en dat doel is, dank zij de bekwame leiding, volkomen bereikt. De glas-in-lood ramen boven in 't koor kwamen de vorige week alle gereed, terwijl in de onderste ramen tijdelijk gewoon glas is gepalatst. Van de zuilen konden en- kele niet geheel worden afgewerkl De ste.i- gers zijn verwijderd, de betimmeringen om de monumenten afgebroken, zoodat niets meer herinnert aan de drukke werkzaamhe- den van zo recenten datum. Het oude, middeleeuwsche bouwwerk, in vroegere tijden op allerlei wijzen verminkt, is thans weer in zijn voile pracht te aan- schouwen. Bovendien heeft het geheel door een speciale versiering van de firma Pander uit 's-Gravenhage nog een bijzonder fraal aspect gekregen. Door veler medewerking is dus nu alles in gereedheid en kan heden het nationaal hul deblijk aan1 de koningin worden overgedra- gen. ACTIE RIJKSAMBTENAREN. De afdeelingsbesturen van 10 neutraal ge- organiseerde ambtenaarsvereenigingen te Am- hem, in vergadering bijeen op 19 September 1923, hebben de volgende mode aangeno men: Genocmde besturen; met verbazing en verontwaardiging kennis genomen hebbende van de voomemens der Regeering inzake intrekking van art 40 B. B. R., aanzienlijke verlaging der bij dat arti- Kel gewaarborgde salarissen en stopzetting gedurende 3 jaar van alle periodieke verhoo- gingen gehoord de besprekingen ter vergadering; van oordeel, dat de levenspositie der ambte- naren zoodaniig wordt bedreigd1, dat velen hunner in hunne inkomsten belangrijk te laag Vomen te staan, waardoor zij', bij' zeer hooge woninghuren, belastingen, enz., niet in het noodige kunnen voorzien dat het wegnemen der recbtspositie van de ambtenaren enerveerend en verlammenc werkt, tot schade van Rijk en ambtenaren; protesteeren er tegen, aat de Rijksambte- naarssalarissen zouden dieaen' als sllcitpost op de begrooting; verzoeken hunne Hbofdbesturen, in samen- werking met andere organisaities, al het mo- gelijke en geoorloofde te doen om de dreigen- de slagen af te wenden besluiten deze motie te brengen ter kennis van hunne Hoofdbesturen en te publiceeren in d'ep ers. Telegram men van heden DE PERIODIEKE TRAKTEMENTS- VERHOOGINGEN GAAN DOOR. 's-GRAVENHAGE, 21 Sept. De Re geering heeft, na de kennisgeving van het advies van de Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg besloten niet over te gaan tot het stopzetten over 1924 van de periodieke traktementsver- hoogingen. HAARLEM. HERZIENING SALARISREGELING 's-GRAVENHAGE, 21 Sept. Met be trekking tot het besluit van de regeering om niet over te gaan' tot het stopzetten over 1924 van periodieke verhoogingen, verne- men wiji nader, dat dt besluit gebaseerd is ov de overweging, dat bij' de herziening der salarisregeling, welke voor 1925 tot stand zal komeen, het vraagstuk der periodieke verhooging in zijn geheel onder de oogen zal worden gezien. PENSIOENSVERLAGING VERZOCHT. 's-GRAVENHAGE, 21 Sept Naar wij vevrnemen heeft de Minister van Staat, Jhr. de Savornin Lohman, zich per brief tot den Minister van Financiene gewend met het verzoek op ziijn pensioen een gelijke koning toe te passen als zal worden toegedacht op de wedde der landsdienaren in actieven dienst. DE AARDBEVING IN JAPAN. TOKIO, 21 Sept. Alle dakloozen, tenge- volge van de aarabeving, zijn thans onder gebradit in tdjdelijke barakken in de par- ken. In de stad zijn op verschillende piaatsen hospitalen ingeridhi voor de zieken en ge- wonden. Uit het buitenland is tot nu toe een be- d'rag van meer dan vijf millioen dollar voor steun ontvangen. HET EINDE VAN HET LIJDELIJK VERZET. PARIJS, 20 Sept. DC Duitsche regee ring bespreekt nog steeds de kwestie van de opheffing van het lijdelijk verzet in het Ruhrgebied. Stinnes zou heden de arbei ders hebben geadViseerd onder de Fran- schen aan het werk te gaan Thijssen daar- entegen zou aanbevolen hebben den strijd voort te zetten. Intusschen zijn de gelden tot ondersteu- ning van het lijdelijk verzet, die de regee ring te Berlijn zendt, niet meer voldoende. Uit Berlijn werd heden avond gemeld, dat de vakvereenigingen Vrijdag zouden ad- viseeren algemeen het werk te hervatten. Een later telegram zegt: De regeering heeft formeel verklaard, niet in staat te zijn het lijdelijk verzet in het Ruhrgebied en het Rimland nog langer te financiered Vele arbeiders hervatten het werk. jStadsiiieiiws DE WETHOUDERSZETEL VAN DEN HEER WESTERHOF Gisteravond werd in een druk bezochte af- dcelingsvergadering van de S. D. A P. de be- slissing van het Partijbestuur, waarbiji be paald werd, dat de heer Westerhof als partij- propagandist geen wethouder kan blijven, d-ruk besproken. Algemeen was men van oordeel, dat het Partijbestuur meer op het principe dan op de plaatselijke toestanden had gelet. Zelfs zij1, die tevoren tegien het bezetten van wethou- derszetels waren, oordeelden thans, dat de si- tuatie vorderde, dat de heer Westerhof zijn wethouderszetel bleef bezetten. Besloten werd een commissie, bestaande uit de hceren G Veen, P. Dekker en1 T. Bonsema, af te vaardigen naar het Partijbestuur om dit duidelijk te maken, dat geen der andere leden van de raadsfractie de door dlen hr. Wester hof eventueel te verlaten zetel zal kunnen' be zetten'. Bovendien kwam sterk naar voren, dat er niet de minste zekerheid bestaat, dat de Raad bij het bedanken van den heer Westerhof nog 'n vierden wethouder zal benoemen. Inte- gendeel werd het hoogst waarschijnlijk ge- oordeeld, dat alsdan de vierde wethoudersze tel onbezet zal blijven. Voorts werd betoogd, dat het Partijbestuur moest inzien, dat de partijigenooten ter plaatse beter konden beoordeelen wat te Alkmaar het arbeidersbelang vorderde. Nog werd besloten in dezen samenwerking met het gewestelijk bestuur te zoeken. Gehoopt werd, dat het Partijibestuur na vol- ledige inliehtingen over de plaatselijke toe standen, de genomen beslissing alsnog zal willen wijzigen. De door een enkeling verkohdigde stelling, dat het domste lid der partij; wel wethouder kon zijn, kon geen instemming vinden. Men was integendeel van meening, dat de samen- steHing van het tegenwoordige college van B. en W. een zoodanige is, dat de S. D. A. P. in het college door het gewiekste lid' dient te worden vertegenwoordigd. In de vergadering werd1 voorts een sterke critiek uitgeoefend' op die afdeelingsleden, waarvan verondersteld werd, dat zij over d'p aangelegenheid inliehtingen aan de burger- lijke pers hadden verechaft. Deze democraten, strijders voor openbaarheid, schijnen niet te begrifpen, dat de kwestie ook een' Alkmaar- sche kwestie is. In dit opzicht kunnen zij nog wat van de eerste de beste d'orpsafdeeling lee- ren. EEN ONGENOODE GAST Gisteravond kwam een paard den winkel van den heer P. in de Nieuwstraat binnen stappen en richtte daar eenige schade aan. Het beest is af^emaakt. van 21 September 1923. Opgave van Noordbollandsch Landbouwcrediet. Eoers van heden te Vdrlge Koers. 99Vn 931/, pl.m. 1,30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.- pl.m. 2.15 pl.m.2.30 Pl.m.2.4; van Overweldigende sorteering in BOORDEN, DASSEN, HOEDEN, PETTEN, PYAMA'S, BRETELS eto. Uitsluitend nieuwe Goederen Ook nog deze week ontvangt iedere kooper, welke voor minstens f 2.50 koopt, een paar MANCHETKNOOPEN cadeau. (Ontvangen per draadlooze telefoon). STAATSLEENIN GEN. 6 Nederl. 1923 A. 5 1919. BANKJNSTELLINGEN. Kol. Bank. Indische Bank Handel Mpij. Cert. v. f 1000 Rese INDUSTR. OND. BINNENL. Jurgens Gew. Aand. A. B C Philips Gloeilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel comm CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Bodjong Cult. Vorstenl Dito actions Compania Poerworedjo PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olie Kon. Petr RUBBERS. Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin Rubber Bandar Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Holl. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm Marine pref TABAKKEN. Oude Deli Senembah Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Rails Union Pacific 1521,4 118 1261/4 128 55 V, 60»/4 558/4 55 V, 2493/4 239 831/4 931/, 4468/8 347 V, 179 V, 1653/4 1591/, 131/4 933/4 333 136 346 1521/8 79 51/s 77 921/, 75 V, 2951/4 1151/, 119 V, 85 73 1071,4 1377/s 91/4 1141,4 53V4 16 V, 79/l6 237/8 289 263 305 16 338/8 1358/8 1548/4 1181/, 1261/, 127 55 154 I18L9 1251/4 92»/4 448 349 166 159 12 94V, 326 133 V, 3401/, 1501,4 115-6 118 107 137 113 55 7 V, 231*4 2891It 260 306 331/4 1351/, 154 1171/, 126 126 445-74 346 164 V, 93V4 1324-3 3401/, 149 V, 115 83 72 1071/, 9 16 1541/, 118 126 126 54 V, 603/4 55 54 449V, 348 165V, 121/4 931/, 1334-f 34-1 1491/, 82 721/, 1061/s 1141/, 1544.5 118 126 1261/, 449 349 1651/s 158 121/s 1331/, 341 1491/4 751/, 296 83 71 106 V, 1141/, 921/4 448 348 178 3401,4 150 114-5 117-8 83 71 1061/, 114V, 287 258-60 308 287 PROLONGATIE vorige lcoer, 3i/4 pCt., heden 31/4 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM 0FFICIEEL. Koers Op heden om 2.45. 11.55% 8.02 15.021/, 12 721/, 45.05 0.358/4 45.80 67.5(5 40.75 Vorige k«ers. Londen 11.561/4 Berlijn p. 1.000.000 0.01975 Parljs 15.10 Brussel 12 70 Bazel 45.10 Weenen p. Kr 10.000 0,353/4 Kopenhagen 45.95 Stockholm 67.50 Christiania 40 85 NIET-OFFICIEEL. New-York 2.541 Italie 11.40 2.541/, 11.40

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 2