De Lange De Moraaz. Kleeding op Maat. Nederl. Vereeniging van Huisvrouwen. in de jjHarmonie". Grootste sorteerlng Stoffen Is voorraad. Wij maken de nieuwste modeller massaassari^cJEatrr - umwwjmm AFDEELING ALEMAAR. Woensdag 2 our. Llederen door de leerllngen van Me]. YERBEEK. Donderdag 4 our. MATINE MUSICALE net weiwillende medewerklng van MeJ. L. BO.SMAN, de Heer P.TMASCHHAUPT, de Heer J COUVEi. 8 uur. „VOGELLEVEN IN NEDERLAKD". Lezlng met llchtbeelden. Vr(]dag 3 our. Lezing Prof. KOUWER, „0NZE DOCHTERS". SPEEEKUUR WETHOUDFH De Wethouder voor de Publieke Wer- ken, plantsoenen, begiaafplaats en mnziek- park, de heer J. Ringers, hondt zijn gewone spreekuur ten Stadhuize op Maandag van iedere week van 4 tot 5 uur. HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHGUDERS van ALKMAAR brengen ter kennis van be- langhebbenden dat zij afwijzend hebben be- schikt op bet verzoek van C. j. BOL alhier om ontheffing der voorwaarde d. verboaden aan de bij besluit van 14 Augustus 1922 aan hem verleende vergunning tot het uit- breiden van een broodbakkerij door plaatsing van een benzine-motor van 234 P.K. in het perceel OMVAL Wijk F nr. 11. Alkmaar, 24 September 1923. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. C. WENDELAAR, Burgemeester. VAN DEVENTER, loco-Secretaris. BEVOLKING. Onderstaande persoon wordt verzocht zich ten spoedigste ter secretarie dezer gemeente aan te melden (afdeeling bevolking). D. H. KUSTERS, geboren te Arnhem, laatst wonende Eikelenbergstraat 28. spoedig weer normaal en betrouwbaar zal werken. Thans heeft genoeind bestuur wederom zich tot den minister van waterstaat gewend. In een adres, dat eveneens aan de minis ters van Binnenlandsche Zaken en Landbouw en van Financien is toegezonden, wijst het dagelijksch bestuur er op, dat inmididels reeds weder vier dagen verstreken zijn eh de regeering nog steeds niet officieel eenige ver- klaring over den toestand, waarin de Rijks postcheque en girodienst thans verkeert, heeft afgelegd. Wei zijn verschillende communi que's in de dagbladen opgenomen, waarin betoogd wordt, dat de achterstand reeds voor een groot deel is ingehaald en de verwach- ting uitgesproken, dat spoedig weer norm ale toes tan den bij den dienst zullen intreden, doch aldus adr. de ervaring van tal- riike rekeninghouders is geheel anders; op afrekening wordt reeds geruimen tijd ge- wacht en waar bericht van af- en bijschxij- ving wordt ontvangen, blijken vaak ernstige fouten gemaakt te zijn. Nogmaals vragen adressanten van de re geering een officieele verklaring over den toestand in het Postcheque- en girowezen, na gewezen te hebben hoezeer handel en be- drijf van dien toestand te lijden hebben. DE SEPAR ATISTISCHE GEWEGING. Te Trier hadden Zondag de separatisten een demonstratie-optocht op touw gezet, die herhaaldelijk door burgers werd uiteenge- jaagd. Er ontstonden botsingen, waarbij de separaiisten tanslotte van hun revolvers ge- bruik maakten. Drie burgers werden ernstig gewond. De separatisten moesten tensiotte in net station vluchten om zich voor de woeden- de volksmendgte in vedligheid te hrengen. Te Mainz had eveneens een separatistische vergadering plaats. Er deed zien daar geen enkel incident voor. WERKLOOZEN RELLETJES TE DRES DEN. Zondagmorgen is het, naar het Hbld. meldt, te Dresden tot een ernstig voorval met een troep radicale weridoozen gekomen, waarbij een der leiders der werkloozen Ren- necke door een schot gedood werd. Toen een politiebeambte Rennecke wilde aanhouden,wiel uit de menigte der betoogers een schot, uat blijkbaar voor den politiebeambte bestemd DE CORDON-BENNET WEDSTRIJD. Vol gens door de, Aeroclub de Belgique ontvangen bench ten, zou de bal l on U. S. Ar my 6, bemamd door de Amerikaansche luite- nants Olmstead en Chopman, bij Nesselrode, eveneens door den bliksem getroffen zijn, waarbij de beide inzittenden gedood zouden zijn. DE UITSLUITING IN DE TEXTIEL-IN- DUSTRIE. Gister is te Deventer de uitsluiting der ar beiders in de textiel Industrie begonnen. Hier- bij zijn betrokken 160 arbeidlers bij de Kon. Vereeniigde Tapijtfabrieken. waar nog eenige smeden en bazen aan het werk bleven, voorts ruinr60 arbeiders bij de firma H. J. Peters en een 50-tal in fcleinere bedrijven. De meesten dezer arbeiders zijn niet georganiseerd. Zij zullen zich moeten vervoegen bij het Burger- lijk Armbestuur om steun. Honderd arbeiders zijn bij de „Eendrachf' aangesloten en tien bij christelijke organisaties. VAN EEN HUISHOUOSTER DIE INBRAK. De Velpsche politie is er na veel moeite in geslaagd de hand te leggen op de daderes van de inbraak, die dezer dageti in de woning van den rector van het gesticht- „de Goede Her der" gepleegd werd. Het bleek te zijn de 36- j'arige huislhoudster M. J. v. S., laastelijk wo nende te Tilburg. Deze dame was seddrt mini twee jaren geleden uit den dienst van den rec tor c-ntslagen. Speciaal met het doel om in haar vroeger „home" een inbraak te plegen was ziji naar Velp gereisd. In het bosch van het gesticht bracht zij toen den nacht door, 's Morgens, toen de rector met zijn huishoudster naar de kerk was, nam zij, de kans waar en vernielde met een hor een ruit, waardoor zij1 zich' naar binnen begaf. Na zich een kistje met effecten te hebben toegeeigend, alsmede een porte- monnaie met geld en uit, het schrijfbureau nog eenige bankbiijetten, veriiet zij die woning weer en vluchtte ze met haar buit naar Nij- megen. Daar liet zij het geldkistje door een smid openen. Het gield nam zij er uit en het kistje werd ergens in het bosch begraven. Ver- volgens toog zij naar Tilburg, na zich eenige goederen te hebben aangeschaft. Eenige da gen na haar aankomst te Tilburg werd zij daar door de Velpsche politie ontdlakt, gearrea, teerd en naar Velp overgehracbt. Verschillende goederen, die in haar bezit werden gevonden, werden in beslag genomen, waaron<fer een aanta.1 messen, die zij twee jaar geleden bij den rector haa ontvreemd. Zij is thans naar het Huis van-Bewaring te Am- hem overgebracht. Stn 'ri "i - DE KONINGIN TE ALKMAAR OP 8 OCTOBER. De Koningin heeft het plan op Maandag 8 October met een extra trein te Alkmaar aan te komen om ongeveer 11 uur. Aan't station zal Hare Majesteit door den Gemeenteraad worden ontvangen, waarna de Koningin met haar gevolg in rijtuigen zal gaan naar de pleclitigheid bij het Victoriebeeld!. Des namid- dags zal de Koningin het riddertournooi op't sportterrein bijwonen. NEDERLANDSCHE VEREENIGING VOOR HUISVROUWEN De afdeeling van de NederlandSche Vereeni- ging van Huisvrouwen organisert 25, 26, 27 m 28 September in de zalen van de Hanno- nie, ter gelegenheid van het 5-jarig besitaan, een tentoonstelling. Deze tentoonstelling wordt dagelijks van 134 tot SVa uur en van 7 tot 10 uur voor het publiek opengesteld De lijst van inzendingen:, een 49 nunrmersi, is van dien aard, dat een bezoek aan de ten toonstelling ten zeerste kan worden aanbevo- len. De entreeprijs is daarvoor steliig geen beletsel. Het programma vermeldt voor Woensdag- middag van 2 tot 234 uur een zanguitvoering van de leerlingen Van mej. Verbeek en van 4 tot 5 uur solozang van mej. L. Bosnian met piano-begeleiding van den heer J. Couvee. Donderdagavond 8 uur houdit die bekende natuurminnaar dct heer L. Drijver uit Sant- poort een lezing met lichtbeelden over het vogelleven in N'edtrland, terwijH Vrijdiagniid- d'ag prof. dr. B. J. Kouwer uit Utrecrit in een lezing het onderwerp „Onze dochters" behan- delt. Deze opsomming kan wel als bewijs geiden dat het bestuur er naar gestreefd heeft de tentoonstelling zoo aantrekkelijlk mogelijk te maken. Om half twaalf was de belangstelling in de Harmonic bijzondex groot. Tal van exposanten waren nog bezag hun stands in orde te hren gen. E>e tentoonstelling brengt op huishoude- hjk gebied veel nieuws en is bijzonder inte- ressant, omdat alle artikelen geprijsd zijn. De presidente van de afdeeling, mevrouw Reijnvaan-Biiieede, vroeg, alvorens den burge meester uit te noodigen de tentoonstelling te opennen, een oogenblik de aandacht om te me- moreeten waarom de tentoonstelling werd ge- houden. Spr. noemde de tentoonstelling, die ontzaglijk veel wetris vcrdert, nu ieder uit- kijkt wat komen zal, een duirf. Allereerst zeg- de zij den burgemeester, den leden van het da- gelijksch bestuur en den genteentelijke auto- riteiten dank voor hun tegenwoordigheid. Ook dankte zrij de presidente van het Hoofd- bestuur, mevrouw Eerdmans-de Holl, uit Lei den, voor haar aanwezig zijn.. Spr wees er op hoe ae afdeeling zich uit- strekt van Bakkum tot Stompetoren en van Bergen aan Zee tot Warftienhuizen en zegde den leden van het eere-comite dank voor den steun bij het bekend maken van de afdeeling. De Raad van Arbeiti, altijti nog een. moeilijk diing voor de huisvrouw, den Keuriingsdienst en de 'Gemeenterijke Arbadsbe-middeling bracht spr. mede dank voor de betooode me- dewTkiug. Voorts heette zij; alien hartelijk welkomi die hun medewerking hadden ver- leenid. Zondsr die medewerking zou het zeiker niet mogelijk geweest zijn de tentoonstelling klaar te krijgen. Speciaal dankte spr. den architect voor het aangeven van de lijnen De twee hoofdredenen om de tentoonstel ling op te zetten waren de noodzakelijkheid om, nu de koopkracbt de cerate jairesa ontzag lijk zal dalen, voor de huiswouw de looop- kracht zoo economisch mogelijk aan te wen- den. Dit was in het belang van het gezin, maar ook in dat van' den winkeliler en den fa- brikant De tentoonstelling biedt den fabrikanten de gelegenheid direct met de huisvrouwen in contact te komen. De tweedle rede is, dait wij graag aan onze vereeniging meerdere bekend' heid geven Spr bracht hierna den leden nog dank voor hun aanwezigheid en den exposanten voor hun deelname. Spr. was er dankbaar voor, dat rte exposanten voor het grootste deel op tijd klaar waren gekomen. De. raad was gegeven, van hen die offett) op tijd klaar kwamen, boete te heffen. Wiji huis vrouwen aldus spr., hebben echter ervaren, met boete te heffen weinig .te bereiken en daarom gemeend aan de d'fie exposanten die het eerste klaar waren. ieder een Edammer kaas te moeten schenken en decide nOg mede, dat onder de exposanten, dlie morgen vodr half twaalf klaar zijn, een kaas verloot zal worden. De winnaars van de kazen waren de firma Van Fmbden, firma Klok en Co en- firma Tie- leman en Dros. Spr. verzocht hierna den burgemeester de tentoonstelling te openen. (Applaus). Mr. Wendelaar was het een waar getnoe- gen geweest gevolg te hebben kunnen geven aan' het verzoek een enltel woord voor de ope ning te spreken. Een aanwezige fluisterde spr. in, dat het den laataten tijd nog 'al eens meer gebeurde, dat hij de een1 of andiere plechtigheid opende. Men komt er dan van- zelf toe op te zoeken, waardoor de een zich ondlerscheidt van den ander. In dit geval is het ondersdieid niet moeilijk te vinden. In de jaren, die spr. in Alkmaar doorbracht, is het tot dusver nooit voor gekomen, dat hij1 vanwege de vrouwen werd uitgenoodigd een of andere plechtigheid bij te wonen. Vandaag is dit het biizondCre, dat speciaal de vrouw zijn belangstelling vraagt Het had! hem wel een beetje verwonderd, dat diti niet eerder ge schiedde, omdat hij1 sedert de jaren van zijn studententijd de grootste belangstelling had voor alles wat het lot van de vrouw kon ver- beteren. Aan het1 eind van de vorige en iin het begin van deze eeuw is er veel van de igoede 1 verhouding tusschen man en vrouw verlorien gegaan. Misschden is dit niet in alle kringen van de bevolking het geval, maar juist in in- tellectueele kringen heeft de besohaving het gevolg gehad, dat die vrouw de ontwikkeling van den man is, met vtoldoende mate kon vot- gen. Daartegenover hebben we gekregen, de beweging van het feminisme, die daarom mijn voile belangstelling heeft "chad, omdat het doel daarvan was de vrouwen beter in staat te brengen den man in zijn gedacfete- leven te volgen en daardoor te bereiken, dat man en vrouw samen weer als volslagen ka- meraden door het lieven zullen gaan. Spr. heeft zich afgevraagd, waarom1 Alkmaar tot nog toe geen gefarulk heeft gemaakt van zijn belangstelling voor, die beweging en vera klaarde, dit niet anders dan hier door, dat mieschien in deze stad die nooden! minder voor den dag kwamen' dan in vele andere steden van ons land1 en wel hierom, omdat de bevolking van deze stad voor een groot deel bestaat uit kleine middenstanders en arbei ders, dus uit lagen van de bevolking, waarin het vetrschil in ontwikkeling minder aan den dag is getreden dan in intellectueele 'kringen. Het zal wel zoo zijn, dat men' in Alkmaar de behoefte aan meerdere ontwikkeling van de sluimerende talenten der vrouw met gezien heeft en gevoeld zooals elders. Ik kan het onmogelijk als een toevailligheid beschouwen, d'at thans voor de eerste maal mijn beTaog- stelliihg voor de vrouw door de vrouw woralt gevraagd en dat idit juist ligt op het terrein van de huisvrouw, juist dat terrein', waar het niet in de eerste plaats gaat cm de verove- ring van rechten in de maatschappij, maar om de oude posiitie van de vrouw in cfe huils- houding bekend te maken. Met het klimmen der jaren is de belangstelling voor de plaats, die de huisvrouw inneenrit, steedis meer gaan groeien. De huisvrouw maakt dien kern van de maatschappij uit. Wanneer men des Zondags de menschen in grooten getale, omdat vader en moeder met de kinderen uit zijn, voorbij zijn huis ziet komen, dan treft het wel eens. dat vader zoozeer de leiding, maar ook, wat zou men verkeerd red'eneeren, om. daaruit te concludeeren, dat de vader in de huiehouding de 'belangrijkste is. Dit is een van de geval- len, waarin hetgeen men niet ziet, iin. lijnreoh- ten strijd is met hetgeen' men wel ziet. Het is algemeen bekend, dat wat die vader met een zekere bazigheid in het publiek diemonstneert, niets anders is dan uitiing geven aan: thuiis door de vrouw still geuite wenschen. (Gelach.) Het is niet alleen daarmede, dat de vrouw bewijst, dat zij is het hoofd van 'bet gezin In het gezin draait alles om de moeder, de vrouw, zij is zonder eenigen twijfel het hoofd daarvan en wee het volk, dat vergeet, de moe der de positie te geven, die haar toekomt. Ge- lukkig het land, dat zijn vrouw, zijn huismbe- der eert en waarin de vrouw de plaats gege ven wordt, die haar toekomt Waarin bestaat dan die verdienste van de huisvrouw? Wanneer men haar bedrijvig ziet met haar voorschoot, alles oppoetsende wat in het huis aanwezig is, de stxaat schrobben- do, boodschappen doende, om de levensbe- hoeften voor haar gezin in te koopen, opdat alles op tijd klaar is, om de hongerige magen aan den drsch te spijzigen, dan denkt mm: dat is't wel. Maar dat is't juist eigenlijk hee- lemaal niet. De hoofdbezigii'eid die spr. het meest in' haar eert, is de stempel, die zij: op het gezin drukt m die van een zoodanige kracht is, dat de kinderen en zelfs de man en vader dezen ilnvloed van de vrouw naar bui- ten dragen. Men. kan zelfs aan den man zien, wat de vrouw in haar huis is. Ieder van ons zal zich dit uit zijn jongens- jaren wel herinneren, en spr. is in zijh jeugd meer en meer doordrongen geraakt van het geen zijn moeder in dat opzicht voor hem ge weest is. Dagelijks doet hij tegenwoordig de erva ring op en smaakt hij het genoegen in zijn huis bezig te zien de huisvrouw, voor wie de huishoudimg numero eea blijft, ondanks de vele plichten, die zij op zich heeft genomen. Wij zijn het alien eens, dat wij1 steeds meer onder dm indruk daarvan kotnen en het past ons mannen tegenover de huisvrouwen em uiterst bescheiden plaats in te nemm. De huisvrouwen te Alkmaar hebben het ge- waagd, na hier een vereeniging te hebben opgericht, ter eere van het 5-jarig bestaan daarvan een tentoonstelling te organiseeren Deze expositie geeft spr. aanleiding op te mer- ken, dat het eigenlijk beschouwd moet worden als een aanklacht tegen onze maatschappij, die het noodig maakt, dat dergelijke vereeni- gingen met deze tmtoonstellingen nog nood- zakelijk zijn. Spr. vroeg zich af of de positie van de huisvrouw niet em zoodanige is, dat zij recht op verdediging heeft tegenover men schen, die er blijkbaar een aanslag op doen. Het feit is er nu eenmaal, het schijnt, dat aan onze tegenwoordige maatschappij, waar aan veel fouten klevec, oc-k deze font kleeft, dat het leven van de huisvrouw moeilij'ker wordt. filet werk van deze vereeniging is dan ook heilzaam voor ons land, omdat beoogd wordt, de mocilijkheden van de huisvrouw tot de ge- ringst mogelijke proporties terug te brmgen. Spr. prees het bestuur van de afd. Alk maar, omdat dit het gewaagd heeft, in deze moeilijke tijden een tentoonstelling te organi seeren, die den nadruk vestigt op der huis vrouwen nood en haar vereeniging. Het lag niet op spr.'s weg namen te noemen van menschen, die zich jegens deze tentoonstel ling verdienstelijk hebben gemaakt. Toch meende spr. een uitzondering te mogen ma ken voor de presidente en de secretaresse, mevr. Reijnvaan en mevr. Bosch, die reeds maanden aan de voorbereiding arbeiddm. Spr. zag met genoegen, dat er een belangrijk resultaat is verkregen en wenschte het afdee- lingsbestuur en de voorzitster van het hoofd- bestuur geluk met deze expositie, die hij hier- mede voor geopend verklaarde. (Applaus en muziek.) De presidente van het hoofdbestuur, mevr. Eerdmans, verklaarde met genoegen, gevolg te hebben gegeven aan de uitnoodiging om op deze tentoonstelling tegenwoordig te zijn. Vanuit Alkmaar kwamen1 uitingen over wei- nige samenwerking en gemis aan animo. Iedere vereeniging heeft echter haar moei lijke tijden door te maken en vooral in de eerste jaren te strijden tegen slapheid en onverschilligheid. Wat spr. voor zich ziet geeft haar echter de overtuiging dat thans de moeilijkheden in Alkmaar zijn weggevaagd. Het hoofdbestuur, aldus spr., waardeert zeer de verdienste en de werkkracht dOor het bestuur van de Alkmaarsche afdeeling met het inrichten van deze tentoonstelling ge- toond. Vooral in deze tijden kan blijken' dat de vereeniging het gemeenschapsbelang voor- staat. Ook de huisvrouwen doen goed door gemeenschappelijk optreden de belangen van het gezin te behartigen. De vereeniging is strikt neutraal. Alle po- litieke en godsdienstige richtingen kunnen er zich veilig gevoclen. Art. 2 zegt: „De Nederlandsche vereeni ging van Huisvrouwen behartigt de belan gen van de huisvrouwen als zooaanig." Welke richting men ook is toegedaan, de moeielijkheden van de huisvrouw blijveci overal dczdfde. Hartelijk hoop ik, dat het succes van deze tentoonstelling zal zijn, dat een groot aan- tal bezoekers zullen toetreden als lid van de afd. Alkmaar. (Applaus.) Mevrouw DekkerKlik uit Helder. bood hierop als blijk van belangstelling van de afdeelingen Helder en Hoorn het bestuur bloemen aan. Spr. memoreerde de tentoon- steling te Helder en uitte den wensch dat te Alkmaar, evenals daar. het resultaat zal zijn de toetreding van vele bezoekers als lid der vereeniging. (Applaus.) Hierna werd onder leiding van het bestuur de tentoonstelling bezichtigd. Een bezoek aan de tentoonstelling kunnen wij ten' zeerete aanbevelen. De volgende firma's en Instelllngen expo- seeren: Alkm Huishoudsch'OolBestuur der afdee ling; Frits van Embden, Zaandam, Quixie- doeken, Brillo; Stoomkokers, O'Cedar dop; Firma Spruit-leijers, Handwerkhuis, Alk maar ;r Firma P. Th. Ypma, pianomagazijn, Alkmaar N.V. Elevtrolux, stofzuigers, den Haag; firma Holsmuller, Alkmaar, thee en koffiefirma De Lange, Alkmaar, stoffeex- deriii; firma Klok en Co., Rijswijk, copaline- verifabriek; Kon. Stearihe Kaaraenfabriek, Gouda De Lever's Zeep-Mij., Vlaardingen; firma C. Polak, Groningen; Buwalda's kan- toor, stofzuigers, den Haag; Paul Horn en Co., Amsterdam, Maggi-proaucten; Mackini- tosh en Co., Arnhem, Marmite Foud Extract Cy Louden; Tromp en Rueb, rozijtnenfa- briek, Rotterdam; E. Klein, UniVerseel Vlek- kenpomade, Minneburgia Lucliitdesinfector, Amsterdam; Mij. de Betuwe, Tiel; Heerkens Schaepman en Co., Zwolle, rzijnenfabrikan- tenN.V. Algoma, Dirosta-artikelen,' Amster dam; firma H. J Phaff, Winschoteni, wijnen, vruchtenwijnen. alcoholvrije draken H. Bos- sert en Zoon, Alkmaar, gero en miele zi'lver; Stam S'toomt, Waschinrichting, Hoorn; New- Pin Zeep Imp. A. D. C. A. Ltd., Amsterdam; N.V. Koopman's Meelfabriek en Grutterij, Letuwarden; Kunsthandel Firma Smit, Alk maar; firma Crost Biederman, Amsteraara, keukengereedschap; Die Martens-Cromie, be- van 25 September 1923. Opgave van Noordbollandsch Landbouwcrediet. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te c Eig. Vorige Koers. 10.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.- pl.m. 2.15 pl.m.2.30 pl.m,2.4 9lVk 95V, -*- Cloeol£» AlK ryia CTvtr. Bezoekt de Tentoonstelling STAATSLEENIN GEN. 6 Nederl. 1923 A. 5 1919 BANK.IN STELLIN GEN. Kol. Bank Indischo Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 Rese INDUSTR. OND. BINNENL. Jurgens Gew. Aand. f, A. ft U1' Philips Gloeilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BU1TENL. Anaconda Steel comm CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Bodjong Cult. Vorstenl Dito actions Compania Poerworedjo PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olie Kon. Petr RUBBERS. Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin Rubber Bandar Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber 8CHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Holl. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oude Deli Senembah Deli Batavia Besoekl AMERIKA. Southern Rails Union Pacifio 99 936/8 156 1171/4 1257/8 1268/4 54V* 61 55 541* 251 240 82 93 450 J52Vs 1828/4 1681/4 163 136/8 958/* 26 3331/s 1341/s 3496/b 150 79 5 Vis 751/4 92 751/s 296 l/s 1141/a 119 821/, 701/8 IO6S/4 1418/4 87 /e 114 Vb 541,4 161/s 8xAs 24 286 260 305 15 337/g 1361/8 1561/j 115 126 126 V, 1551/, 116 126 126V, 1551/, U5i/, 126 126V, 155-i 1151/, 126 1261/, 1551/1 115-6 126 521/, 62 52 255 92 452 356-9 45l' 35S 4501/8 356 450 357 4491/, 357 1681/, 162 l/s 13 95 V, 169 13 I68S/4 163 121/3 95 12V, ~r 337 1341/, 351 1331/, 3511,4 132|-3 3501/, 1324-3 3501/3 1321/a 349-50 151 159 1491/, 149V, 149 75 75 931/4 115 119 296 119V, 82 82 821/, 1071,4 140 113 55V, 8 24 286 260 303 107 V, 141 9 114 107V, 87/b 114 181,4 107V, 9 571/8 18 V* 107-i 9 114 57 V, I8V4 338/4 136 PROLONGATE vorige koers 3i/s pCt., heden 31/3 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Vorige keers. Koers op heden om 2.45. Londen 11.581/4 ll.Ois/4 Berlljn p. 1.000.000 #.01s/4 0.02 Parijs 15.7® 15.95 Brussel 13 821/, 14.821/, Bazel 45.521/, 45.65 Weenen p. Kr 10.000 0.358/4 0.353/4 Kopenhagen 45.85 45.85 Stockholm 67.60 67.50 Christiania 40.75 4060 NIET-OFFICIEEL. New-York 2.54 V8 2.541ft ItaliS 11.80

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 2