De Lange k De Moraaz. op de omnje band OpenoH Eekening-Conrant met renterergoeding. gevecht duuri, tordat de Herics- rib k zfla loge verheft en uitroept: „Merci, merer, waarop de wapenkoning door het neerwer- pen van zijn staf aan den strijd een einde inaakt. Weer beslissen de krijtreehters, welke partij overwinnaar is. De aanvoerder ont- vangt ook thans uit de handen der fiere Isa bella zijn belooning, en draaft met zijn elf volgelingen nog eens het strijdperk rond. '8 Avonds van 7834 uur heeft een feest- concert in de Groote kerk plaats door het mannenkoor Orpheus en om 9 uur volgt een groot vuurwerk op de Noorderkade. Daarmede wordt de gedenkdag besloten. HET KONINKLIJK BEZOEK. De Koningin zal aan het station in de Restauratiezaai ocn 11 uur ontvangen wor- den door den Raad. Op het Stationsplein zal het Cadettenkorps de eerewacht betrekken, terwijl bij bet instijgen in de rijtuigen de Alkmaarsche Vereenigingen een vaandelgroet zullen brengen. De stoet rijdt vervolgens door de Spoorstraat, waar die schoolkinderen van- alle lagere echolen zullen zijn opgesteld, naar het Victoriebeeld. De verdere route wordt nader bekend gemaakt. Na de plechtigheid bij het beeld korte rij- toer, onder meer door de Hofstraat naar den trein, waar het noenmaal wordt gebruikt. Daarna rijdt de koninklijke stoet langs Ze- venhuizen, Koorstraat. Ritsevoort, Kenne- merstraatweg naar het Sportpark. Na af- loop van het Riddertournoot wordt een kor te rijtoer gemaakt. De Koningin vertrekt weer om 4 uur 49 uit Albmaar per gewonen trein, Aan net station zal dan als eerewacht de vnjwillige landstorm opgesteld staan. (Reeds in. een gedeelte van onze vprtge opktag vermeld.) PRINSES JULIANA KOMT NIET MEDE. De Koningin en de Prins der Nederlanden waardeeren hoogelijk de gevoe'lens der bur* gerij van Alkmaar, welke spreken uit de tal- looze verzoeken om aan te dringen op de aan- weziigheid der Prinses te Alkmaar op 8 Octo ber, doch oordieelen het tot hun leedwezen onmogelijk de Prinses tnede te brengen, aan- gezien de vacantie der Prinses, welke door het jubileum der Koningin reeds werd ver- leugd, voorbij is en het onderwijs thans met vollen emst is hervat. DE VAANDELGROET. In aansluiting op de dezer dlagen geplaatste advertentie betreffeude den vaandelgroet, ver- zoekt men ons nog het volgende mede te dee- leu: Tot Zaterdagmiddag a.s. kunnen de orgnni- saties en vereenigingen, die zich nog niet op- gaven, dit doen bij de lieercnW. Brum, Paul Krugerstraat 5; H. H. Smorenberg, Baansingel 5 en J. Bruin, Clarissenbuurt 5. De plaats van samenstelling is den Berger- hout. De kerkdieost in de Groote Kerk kan door deelnemers aan den vaandelgroet worden mee- Caakt, mits men zich onmiddellajk na af- i naar d'e plaats van opstelling begeve. Onmiddellijk daarna optmarsch naar't Sta tion. Voile medewerking is toegezegd door de muziekcorpsen 't Stedelijk Muziekcorps, St. Caecilia, Ons Genoegen, Sit. Louis en Soli Deo Gloria. 8 OCTOBER-FEESTDAG. Het gemeente-personed zal op Maandlag 8 October a.s., voor zoover de dienst zulka toe- laat, den geheelen dag Vrijaf hebben, in ver- band waarmede de gemeentelijke bureaux dien dag gesloten zullen zijn. Het Bureau van den Buigerlijken Stand zal echto diien dag van 'smorgens 9 tot 934 uur geopend zijn tot het doen van aangfiften. Ook de gemeentelijke torichtingen van on- derwijs hebben dien dag vacantia DE 8-OCTOBERFEESTEN. Zooals bekend, zal het 'mannenkoor „Or- pheus", waarvan de heer Fred. J. Roeske _di- recteur is, op 8 October zijn medewerking verleenen en wel door's avonds van half 7 tot half 9 een concert te geven in de Groote Kerk. Daarbij zullen vler solisfen optreden, te we- ten: M'evr. Bertha Jonckers Tiggera (so- praan) te Amsterdam; de heer Herm. Leijdes- dorff, hoofdleeraar Conservatorium te Am sterdam; Herman Dijkstra (tenor) Amster dam en P. A. van Lange, organist Si Domi- nicuskerk (orgel). De toegangsprijs bedraagt 50 cents als men zich van te vonen een kaart aanschaft bij de adressen, genoemd in een in dit oummer voorkomende advertentie. daarenltegen 75 cts. wanneer men een kaart koopt aan1 d!e 'kerk op den avond van het concert „ORPHEUS". Met een enkel woord widen wij opwekken tot het bezoeken van het concert dat het mannenkoor „Orpheus" op den avond van Alkmaar's feestdag om half zeven men be- gingt zoo vroeg omdat men voor den aanv; van het vuurwerk klaar wil zijn 1 onder 1< ding van den heer Roeske icu de Groote Kerk zal geven. De entrte voor dit concert is zeer laa-g gesteld, althans voor hen die van tevomr kaarten nemen, wat wel aan te bevelen is, wanneer men weet, dat het zeker wel drie jaar duren zal alvorens „Orpheusw tenmvdlge van de restauratie weer in de Groote Kerk zingen kan. Het koor zingt bekende en gaarne gehootr- de nummers en men heeft de medewerking verkxegen van mevT. Jomckers-Tiggers (so- praan) en den heer Herm. Dijkstra (tenor), beiden uit Amsterdam, die Mederen en' duetten zullen geven, benevens de violist Herman Leij- desdorff den bekenden violist, die o. a. op verzoek het „Gebed" van Luzatii zal spelcn, en den heer van Langen, die, alls gewoonlijk, eenige orgelsolo's zal voordiragen en de soils- ten zal accompagneeren. NEDERLANDSCHE VEREENING VOOR DEN VOLKSZANG (AFDEELING ALKMAAR). Men schrijft ons Wilt ge weten. leden en1 ook oiet-leden, trouwe bezoekers van onze Volkszang-avott- den wat het Bestuur der Afdeeling Alkmaar van de Ned'erlandsche Vereeniging voor den volkszang met de annonce in de Alkmaarsche van hedenavond tot u te zeggen iieeft? Dat is dit: wanneer ge 8 October de straat oogaat om uwe Koningin te huldigen en mee te vieren den. drie-honderd-vijftigsten 'pnor v Alkmaar's Ontzet, steekt dan -<-i Hrt'iven bundel in uw zak. (feor/gfr?ee- koerpati&f uaorborgt C(eja//Ye/r en ec/i/fie/d tian cfe Ge kunt als voorsitanders van goedien Volks zang dien dag 'n prachtig stuk propagandis- tischen arbeid verrichten door uwe vrienden en kennissen met wie ge door de fraaie ver- sierde straten trekt, op te wekken. y66r allea onze kemachtige volksliederen te zingen. Eeni goed lioa, friseh en spontaan gezon- gen, verhoogt de feeststemming; en mocht ge soma merken, dat de houd-er-den-moed- maar-in en bmine-boonen-ballade de over hand dreigen te krij'gen, scbrikt er niet voor terug uit voile borst een vxoolijk volksliedje aan te heffen, wij verzekeren u, ge zult er suc- ces mee hebben; een goed1 voorbeeld1 vindt al- tijd uavolging, en de Hollanders voelen go- noeg voor hun eigen liedereoschat, als er maar 6en is die geeStdriftig worgaat Hoewel niet in den bundeli staande, sta het 8-Octoberlied „Wie heeft van Alkmaar niet gehoord" nummer 6em op het programma. De volgende liederen leenen zich uitstekend om al marcheerende gezongen te worden: „Het lied van Volkszang"; Gij Schiitterende Kleuren van Nederland's Vlag; Wij willen Holland houen; Omburg mijn Vadeiiand; Een liedje van de Zee; Een draaiersjongen De Gilde viert; Onze Duinen enz. En nu op den Sen Octoberdag maar flink aan dea gang: Ons parool luidit: „Bij een goed' HoUandsch feest past een rood Hol- landseh lied". EEN 25-JARIG JUBILA Heden herdacht de heer J. Heertjea den dag dat hij v66r 25 jaar in dienst kwam van de gemeente-reiniging. Talrijk waren de feli- citaties, die tot hem gerieht werden en harte- lijik de daarbij ui'tgesproken wenschen. De di- recteur en de opzichter der reiniging bleven in dezen niet achter. Zij ovcrhandigden hem de med'aille voor 25-jarigen dienst en boden hem bovend'ien een enveloppe met inhoud aan. EEN JUBILA De heer A. van Ham, commies bij1 da Nied. Spoorwegea, herdenkt 12 October a.s. den dag waarop hij v66r 25 jaar bijl de H.IJ.S.M. in dienst trad. 40-JARIG JUBILEUM P. NAOEL. De heer P. Nlagel herdacht gister den dag waarop hij voor 40 jaar ala loopknecht in dienst trad bij de apotheek aan het Ritse voort, vooiheen de heer Broms, thans gedire- ven door den hear Wanna. De heer Wanna en diens echtgenoote be- zochten die jubilaris in zijn woning om hem te complimenteeren, hem daarbij een convert met inhoud overhandgde. Van de kinderen van den heer Wanna onte ving de jubilaris eea mand met fruitvan het personeel een zilveren horloge. Vele felicita- ties en tall van gaven in de vortm van Moemlen, en gebalk, mocht de hear Nagel nog van an- dere zijden ontvangen. RAADSVERGADERING. Het ligt in de bedoeling van1 den burge- meester tegen Donderdag den 11 October 1923 eene raadsvergadering te beleggeo. MATIN6E op Zondag 7 October van 35 uur n.m. in dim Stedelijken Muziektuin te geven door „Harmonie Excelsior" uit Noord-Scharwoude. Directeur de heer P. Pranger. Programma. 1. Florentinermarsdh Jul Fupck 2. Ouvertuxe, Die Geschopfe des Promotheus L. v. Beethoven. 3. Ballet Egyptien. A. Luigini. a. Allegro non troppo, b. Allegretto, c. Andante Sostenuto, d. Andante expressd- vo, Alio non troppo. P a u z e. 4. Ouverture La Gazza Ladra. G. Rossini. 5. Diavoline air varie voor Alt Saxophone (door den heer K. van Dijk) E. Mallot. 6. La Caravane. Georg. Asch. (Stelt voor: Een karavaao trekt door de woestijn. 1. Het naderen. 2. Het voorbij- trekken. 3. Het verwijderen.) 7. Ouverture „Jean de Finlande". J. N. Hummel. 8. „In Frene fest" marsch. C. Feike. BILJARTEN. Gisteravond1 werdi in het lokaal van den heer van der Molen alhier een biljartwedstrijd gehouden over 500 p. tusschen de 2e ama teurs, de heeren Vel, uit Koog-Zaandijk, em Hagenaar, uit Langedijk. Er werd best spel te zien gegeven, o. a. een prachtserie van 77 p. door den heer Vel. De heer Hagenaar, die 140 p. achterstond, wist schitterend in te loopen met series van 23, 13, 16, 31, 22, 10, 28, 14, 30, 10, 4, 3, 32, 9, 9, 21 en 12. De partij stond aldoor vrijlwel gelijk na de 400 p. De heer Hagenaar won evenwel met verscnil van 3 punten. DE CHAOS BIJ DEN POST-CTteQUB- EN GIRODIENST. De uitbetaling op cheques is stopgezet, doch men mag nog wel storten. Zekerheid, wanneer men dan eens weer over zijn geld kan beschikken, kan echter nog niet gegeven worden De Directeur van het Post- en Telegraaf- kantoor te Alkmaar ontving heden van den Centralen Girodienst het volgende telegram: Uitbetaling op cheques van tevoren behan- delde adressen ingang heden na ootvangst van dit telegram stopzetten, !?FFET1Tte RTOEimXJRNOOl Vrijdagavond a.s. te half zeven wordt in de Cadet tenschool besprdking gehouden met die deetomiierH aan groep II en 111 (zonder paar- den). LaiisknechteQ en Boogschutters worden niet op geroepen. iniichtingen geeft de hear M. Kateir. FOTOB'UiREiAU „HOLLANDlA". Het sedert ongeveer anderhailf jaar hier ter stede bestaande foto-bureau „fiollaudia dat tot heden aileea zijne diensten aan ge'ilr lustreerde bladen verleende en voor boekhan- dels prenttoriefkaarten maakte bij feestelijkhe- den en dergelijke, heeft zich thans ook Op het gebied der reclame begeven. Vanaf de etage van den boekhandel firma Plempex van Ba- len werden Dinsdagavoind een aantal recla mes van zaiken hier ter stede vertoond, waar- bij ter afwisseling tal van kiekjes werden te zien gegeven van de jubdleumfeesten, motaiv races, draverijen, zwemiwedstrijden, enz., mee- rendeiels zeer goed geslaagd. Een en1 lander trot een vrij talrijk publiek. Ook gisteravond waren vee/L menschen naar da Mient geko men am de gratis Ikhtbeeldenvoorsteiling te zien. STEDELIJK MUSEUM TE ALKMAAR. EEN MERKWAAKDIGE TENTOON- STELLING. Het Stedelijk Museum te Alkmaar viert op 8 October a.s. zijn 50-jarig bestaan In de annalen van Kennemerlanda hoofd- stad staat 8 October 1873 toch al als 'n merk- waardige dag vermeld, omdat de burgerij toen met groot enthousiasme het derde eeuwfeest van Alkmaar's Ontzet herdacht en Z. M. Ko- ning Willem III met de Prinsen Hendrik en Alexander, benevens tal van hooge autoritei- ten dit feest medevierden. De verslagen van de feestelijklieden ver- meldcn o. a. dat op 8 October 1873 het door het Gemeentebestuur aan den Koning en ver dere genoodigden aangebod'en dejeuner-diina- tolr plaats had „in het juiist voltooide mu seum". Het spreekt van zelf, dat Willem HI diien dag met de grootste belangstelling kennia nam van verschilende, ook tnans nog aanwe- zige documenten uit de dagen van het beleg in 1573. Aan Z. M. werden o. a. fotografieSn aange- bod'eu van bdefjes, tijdens het beleg door den timmerman Maerbm Pietersz. v. d. Mdj in een polsstok overgebracht. We gemeente-archivaris, de heer Driesch, heeft gemeeud, dat een tentoonstelling van documenten, teekeningen, prenten en boeken, betrekking hebbend op het beleg van Alk maar, ongetwijfeid in ruimen kring belang stelling zal trekken. Uit de colledies van archief, museum en bibl'iotheken zoomede uit de rijke prentverza- meling zal een in velerlei opzicht interessante reeks hrieven1, documenten, teekeningen, kaar ten, plattegronden, zeldzame drukwerken enz. worden^ tentoongesidd De tentoonstelling zal geopend zijn tegen 10 cent entr6e, van Zaterdag 6 October af, op werkdagen van 1012 en van 24 uur, bo vend'ien a.s. Zondag van 14 uur. HOLLANDSCHE DEPOSITO- EN COMISSIEBANK. Hedenmorgen had in het gebouw van de Hollandsche deposito- en commissiebank (directeur de heer H. Eecen) gevestigd Lan- gestraat 74, alhier, de eerste van de drie trekkingen plaats van een 3 obligatie- leening groot 500.000. •Tegenwoordig waren hoofdagenten, agen- ten en. CCn, obligatiehouder (alle obligatie- houders waren uitgenoodigd.) In een vertrek van' het baakgebouw was de trekkiogsbus opgesteld, als wij1 tenminste gezien de kolossale afmetingen van dit vat van een bus kunnen spreken. Daarin bevon- den zich 50.000 nummers. De bus gemakkelijk draaibaar werd in beweging gebracht door de hoofdagenten Genefaas en Schaaf. De agenten1 en de obli gatiehouder trokken om beurten eenige num mers. En ook wij hebben eens een1 greep ge- daan in den voorraad nummers, om te kun nen constateeren, dat de trekking zoo nauw- keurig en eerlijk mogelijk toe gaat. De uitslag van deze eerste trekking wij vermelden slechts de hoofdprijzen is als volgt: 5000 no. 15434; 2000 no. 4066; f 1000 no. 15034; 500 no. 11341; f 500 no. 3824; f 400 ns. 9141 en 19419; 300 ns. 13333 en1 35617; 200 nos. 49960, 43038, 18055, 41902, 29492; f 100 nos. 38358, 7505, 45185, 48214, 32558. Verder waren er vele premien van 75, 60, 50, 40, 25, 20, 15, 12.50 en 10 gulden, die op dezelfde rnanier werden getrokken. De eerste trekking is in de beste orde ver- loopen en de controle was zoodanig dat van abuizem of anderszins geen sprake kan zijn, zoodat alle teekenen van een reeele instelling aanwezig zijn, temeer waar oude obligaties van andere instellingen tijdelijk worden overgenomem, tegen speciaal "daarvoor vast- gestelde tarieven. DIENSTREGELINGEN Bij den heer C. v. d. Tooren, d'ruJcker alhier, zag het licht een winterdienstregeling voor Alianaar en omstreken, die voor geringen prijs beschikbaar is. Ook de auto-dienst AlkmaarHdloo>Lim- men vindt men in deze regeling opgenomen. Ter drukkerij van den heer L. Franfcen- berg verscheen eveneens een wtnterdienst ling, die op denzelfden datum 7 Oct a.s. in werking treedt en ook alweer voor 'n Iuttel bedrEg word! Oo5r aan &<s regeling van de atadstram ia hierin 'n plaataje gegeven. VERBETERING. In die annonce in ons nummer van gister betreffende de zaken die op 8 October a s. ge sloten zullen zijn, komt o. a. voor de firma Van Engeln. Ieder zal begrepen hebben, dat dit een abuis is, daar iedereen weet dat dit moet luiden firma Engeln. LICHT OP) Hedenavond voor rijwielen en andere voer- tuigen te 7 uur licht op. Clemens'^ niexiws LEIDEN'S ONTZET, Er heeft zich te Leiden voorloopig een oommissie gevormd die plannen zal ovenwe- gen, om to gelegenheiq' van da 350ste her1- denking van 'het lontzet der stad, in het voil- ;eud jaar, een monument op te richten. Voor Jit monument denM men zich' bij voorkeur als plaats de Borstelbrug of een andetre plaats in het centrum der stad. :De commissie be- staat uit Prof. Dr. P. J. Sink, prof. Dr. L. Knappert, Mr. Dr. J. C. Overvooxde, W. van der Laan, J. F. X. Sanders, W. F. van Pos sum du Chatel, W. J. P. Suringar, en Dr. W. F. van Wijk. Het voorloopdg secretariaat wordt waargenomen door Mr. H. Vos Jr. DE POSTCHeQUE- EN GlIRODIENIST. De directeur van aea postcheque- en1 grro- dienst heeft, na overleg met de regeening, be sloten den posteheque-' en girodienst met in gang van gistonuddag 5 u. 30 'tijdelijk te siuiten. Een groot aantal foutien in de administra te van vooimdlden dienst is de raden, die tot dezen maatregel noopt. Het is noodzakelijk, dat die fouten eerist worden opgespoord, 'het- geea thans alileen mogelijk bikjit bij siluiting van den dienst, om te voorkomen, dat het aan tal fouten nog grooter wordt. Een oontrOle- bureau is ree^ in werking om te trachten met spoed de geinaakte fouten te adhterhalen en te verbetoen. Zoodra dit bureau met zijn ar beid gereed is, kan hertopening van den dienst eerst in overweging genomeni worden. De regeering overweegt, welke xnaatrege- len zij zal kunnen nemen ten behoeve van die reken mgh oudens, die door de slutting van den posteheque- en girodienst in emsitige ongde- geidiedd zouden geraken. Voor de behande- ling van daarop betrekking hebbende zaken' zijn vooriloopig aangewezen de tiiesaurier- generaal van het departement van finaucien, de algemeen secretaris der posterijien en tele- grafie en de bdheerder van' da schatkistpostne- kening. Het Ned. Gorr.-bureau ite 's-Gravenhage vemeemt nog, dat rekeninghouders bij! den postclteque- en girodienst, die in emsitige moeiliijfchedenkomen tengevdge van de be- slissing, dat voorioopig over het tegoed bij voomoemden dienst met kani worden be- schikt, zich tot de daarvoor aangeweiziein com missie kunnen wenden met verzoek oral uitkee- ring van een' zoodanig gedeelte van hun saT- do. als ter vermijding dito moeilij'khiaden nood zakelijk is. Zij zullen' daartoe gebcruik moeten uiaken van met ingang van Zaterdag 6 October a.s. op de ipostkantoren vettlkrijgbare formulieren. Sledhts verzoeken', waarvoor van de hierbe- doelde foormulieren wordt gebrudik gemaakt, worden in ovreweging genomm Den rekeninghouderig wordt in1 het befang van een spoeidige afwikkdldng van zaken, dus in hun eigen belang, dringend verzocht van het vorenstaande niet af te wijken!. GO'UDEN JUB1 ILEUM GEUZEN- STiaHTING. Odder groote bdangstelling vierde de Geu- zenstichting „Wilhelmus van Niassauwe te Brielle, gistereu haar gouden jubileum. De stidhting was unfit groen en vlaggen- doek kwistig versierd. Te 11 uur vingen de feastelijUiedfin met een koffietafel aan, onder leiding van ds. Mol van Zwartewaal. Vde personen voerden aan tafel het woord. Aan H. M. de Koningin werd' een hulde- telegram gezonden. Te 2 uur hield ds. G. Kerry van Harden- berg in de Geref. Kerk voor een1 fatrijlke sdhare de feestrede, waama het bestuur met het college van negenten recepieerde. Talrijke bloemstukken werden aangfiboden, terwijl1 ook zeer ved telegrafische en sdhriftdMjke geluk- wenschen inkwamen1. Nla aflioop werd een gemfiensdiappdijk di ner gehouden. 's Avonds bracht het Brielsche fanfarocorps die regenten' een serenade. Hiet eltidi'tingsge- bouw was gdilumineerd. ONTSLAG AAN GEHUWDE AMBTE- NARESSEN. Naar de Res. bode vemeemt, heeft de re geering besloten, met ingang van 1 Januari ontslag te geven aan alle gdiuwde ambtena- ressen. Deze worden daartoe verdeeld in twee groepen: Groep A zijn die ambtenares- sen, die reeds een minimum pensioen hebben bereikt. Zij worden zonder meer ontslagen. iDit zijn zijn, die 7 of meer dienstjaren heb ben. Tot groep B befaooren zij, die nog niet voor pensioen in aanmerking komen. Zij zul len op wachtgeld worden' gesteld en zullen evenveel maanden wachtgeld krijgen als zij dienstjaren tellen'. Er zullen geen gehuwde ambtenaressen meer ia rijksdienst worden genomen en aan ambtenaressen, die in het huwelijk treden, zal eervol ontslag worden verleend. EEN NIEUW VERDUISTERINGS- GEVAL. Een commies bij de politic te Jogja heeft 10.000 verduisterd. Hij: is in voorloopige hechtenisg esteld. DE INBRAAK IN CINEMA ROYAL. DE DRIE VERDACHTEN IN ARREST. Naarw ij thans vememen zijn alle drie mannen die verdacht worden zich schuldig te hebben gemaakt aan de nachtelijke inbraa metg eweldpleging in de Cinema Roal aan de Nieuwedijk, in handen der poiltie. Twee hlun' ner zijn resp. controleurs en noodhu'lp in de Cinema, waar zij hun slag hebben geslagen, en de derde is een vriend1 van debeade em ployee's Een len gedeelte van het ontvreemde zilver- geld, dat grootendeels in geldzakken was op- geborgen, is in het bezlt der verdachten ge- vonden. Intusschen heeft de controleur bdj genoemde Cinema reds een bekentenis afgelegd. De drie verdachten zullen- waarschijnlijk Vrijdag a.s. to beschikking der Justitte worden gesteld. Fjreylnciaal Nie.nws UIT HEILOO. Do landbouwwinterounsus, die door de af deeling Heiloo en omstreken der Hollandsche Maatschappij' van Landbouw verleden jaar werd opgericht, nam Dinsdag j.l. weder een aanvang met 18 leerlingen. Aanwezig was het bestuur der afdeeling. De voorzitter, d'e heer M. Mulder, sprak een woord van welkom en spoorde de leerlingen aan, zooveel mogdijk van de lessen profiteeren en zich onvoor- waardelijk aan het gezag van hun leeraar, den heer J> Huisman, te ooderwerpen. De heer J Huisman, hoofd van den cursus, wees de leerlingen op het feit, dat dit tweede balfj'aar voor hen zeer betan'grijk was met't oog op de onderwenpen die behandeld zouden worden en die voor hen van practische be'tee. kenis waren, zooals bemesting, plantenkunde, voederrantsoen, Bovendien vestigd'e hij hun aandaeht op de omstandigheid, dat alleen1 diploma's aan het einde van den cursus zouden worden uitge- reikt aan hen, die met vrucht de lessen had- den gevolgd. Het was voor het bestuur een groot genoe gen te constateeren, dat de leerlingen bl'ijken gaven met vrucht het onderwijs te hebben ge volgd en met lust en opgewekthcid het tweede winterhalfjaar wecter ingingen. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Gedurende de maand September werld op 17 dagen regen in den meter gevonaen, tot een gezamenlijk bedrag van 133.8 mUM., dat is 2 maal zooveel, als de gemiddelde re- genval dier maand bedraagt, n 1. 66 m.M. Onder groote belangstelling had Wbensdag alhier de eerste floralia tenitoon- stelling plaats in het lokaal van den1 heer J. de Boer, cafe „Welgelegen." Er waren heel aardig geslaagde platen bij, en van de pl.rn. 300 inzendingen werden een 30-tal bekroond. Verschil'lende inzendingen ter opluistering gaven de zaal een gezellig en vriendelijk aanzteni, waartoe ooiR niet wei- ni'g bijdroegen de keurfge waterverf en olie- verfteekeningen van den heer W. Blbk, schil- der alhier. De keuringscommissie bestond uit de dames Van Zuylen en SlotWagenaar en de heeren P. Glas en W. Blok wrimde de regelingscommissie. UIT AKERSLOOT. Dtinsdagavond vergaderde dte afd. Aker- siloot van de N. H. V. het Witte Kruis in het cafe van den heer Groen. S'iechlt 12 leden- waren aanwezig. Beridhit van verhindering was ingekomen van de hee ren Verduin -en Dekker, terwijli de magazijn- meester Dr. Baart de la Faille niet aanwezig was wegens zijn a.s. vertrek. Ingekomen was al'leen een circulaire van de ontsmetfcingsinriditing te Alkmaar en een circulaire, bevaitende de bepalingen over het aanvragen van eeni moedercunsus. Rekening en verantwoording 1922. De voorziltter ver zocht pasltoor van Haaxen -en de heer de Jong om de besdtoden na te zien. De rekening sloot in ontvangst tot cm' bedrag van 844.4114, uitgaven 338.87, batig saldo 505.5434. -De heer de Jong deelde mede dat de boe ken in orde zijn bevonden, terwijl aan den penndngmeester dank werd gebracht voor zijn accuraat beheer, 'De begrooting, dienst 1923, werd yastge- stdd in'ontvangst; op 1110.5434, in- uit- gaf op 1000.50, vennoedelijk batig saldo 110.0434. Wegens afwezighdd van den magazijnmeesfer bleef diens verslag aditer- wege. De bewaarder der magazijngoederen, de heer A. Nlederveen deelde mede, dat ver- sChillende nieuwe verplegingsartikelen waren aangekocht. De beschrijvingsbrief leiverde niet veel stof tot bespreki-ng op, -terwijl1 werd1 be sloten de afgevaardigden op te dragen- het voonstel statutenWijziging en nieuwe su'bsidie- regeling, waaraan ook het boofdbesiuur zijn goedkeuoring hechtte, mede te gaan. De heer Tijmes vroeg of er geen kans be- istaat, kan bestaan, dat de omslag, die bij een eventueel tekorti per lid geheven wordt; niet te hoog kon worden, waarop de secretaris antwoordde, dat dit met te vreezen was, want dat alles zuinig door het hoofdb«tuur wordit beheerd. Tot afgevaardigden werden- gefcozen de heeren S. Koppes en W. Bllokker, pl-aatsver- vanger de heer J. v. 't Hof Sz. De Z. E. W. heer Pasitoor van Baaren vroeg of de unen kunnen worden aangegeven, wanneer er water gehaald kan worden. Ffet bestuur zal zorg dragen dat de borden wor den geplaatst. De heer Blotter vroeg of het kassalldb in fcas blijff. Hem werd medegedeeld, dat dit belegd wordt bij de boerenleenbank, althans het grootste gedeelte. De heer W. 'B'lokker vroeg, of een fid dat bediankt heeft, en binnen een paar jaar weer lid wordt, omdat hij artitelen van de afd. noodi'g heeft, dit zonder kosten geschiedt. De secretaris deelde mede, dat dit mis- schien eenmaal is gebeurd, maar dat voor- taan de contr-ibutie dan gei'nd zal worden van af het bedankten als lid der afdeeling. Nliets meer aan de orde zijnde, sloot die voorzitter de vergadfiPing met dank voor de opkomst en de aangename samenwerkin-g, terwijl Z. E. W. heer Pastoor de voorzitter dank zei voor diens -leiding en dfi secretaris voor zijn gedane moeite. U-IT EGMOND AAN ZEE-. Gisteravond werd in het hotel „Welgele- gen" de danscursus van de heeren Groen en Crefeld heropend. De opkomst was bevredi- gend. G e b o r e n Cornelia Philippus, z. van Hendrik Stam en Grietje Wijker. Albert, z. van Albert Krab en Jansje Prins. Antonia, d. van Pieter Job de Vrij en Antonia Zwart Overleden: Maartje, d. van Pieter Scheltus en Guurtje Schouten, 8 Getrouwd: Arie Visser en Nleeltje Broek. THfegramniPti van EEN NUEUW KABINET IN DUITSCHr LAND. BERLIJN, 4 Oct. Stresemann heeft president Ebert het ontslag van het kabinet aangeboden. De rijkspresident. heeft het ontslag aan-

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 2