Tfxxwzi H. J. Grove, R.K., Laat 221, Zeist. S. van der Molen, N.H., Kraanbuurt 4, Amsterdam. M P. van der Doe, N,HEmmastraat 39, Helder. Th. A. Kramer, RJC, Hekelsferaat 3, Heerhugowaard. E. C. Bal-tus, R.K., Kennemersingel 22, Amsterdam. J. L. W. H-. Booten, RK., schoenmaker, Huigbrouwer- straat 8, Egmondbinnen. C. H. Berkhout, R-K., hulp in de huishouding, Koorstraat 47, Nieuwe Niedorp. L. A. Keppel, N.H., dienstbode, Heerenstraat 5, Anna-Paulowna. J. T. Hi Plas, R.K., Payglop 15, Oudea- bosch. D. N'ierop, N.Hi, winkelbediende, Laat 32, Bergen M. C. Teel, Kinheimstraat 24, Bergen. C. de Haas, N.H., werkman, Uitenboschstraat 67, Bergen. A. M. Ver- Eeer, N.H., Kennemerstraatweg 29, Zeist. de Vos, N.I., kleermaker, Luttik-Oudorp 17, Amsterdam. W. J. Dumas, R.K., eleetri- cien, van Teylingenstraat 10, Amsterdam. E. G. de Groot, R.K-, bankwerker, Nieuw poortslaan 103, Heiloo. J. H-agens, N.I., wognumschebuurt 5, Rotterdam. J. Roo- beeic, R.K., sigarenmaker, Akerslaan 20, Haar lem. J. A. Sonneveld, N.H., inspecteur van ?olitie, Huigbrouwerstraat 6, Rotterdam. 1 Nuy, R.K., schipper, Baanpad 9, Amster dam. H. C. Liudewarth, E.L., Stationstraat 35, Heiloo. A. E. de Jong, Rem., analyste, Emmastraat 107, Rotterdam. J. C. Leve ring, R K., 2e Tuindwarsstraat 19, Beverwijk. N. Helder, N.H., Zeglis 17, Wilms. T. van den Broek, G.K., slager, Heemraad- straat 4, Krommenie. J. Kroon, D.G., koopman, Stationstraat 15, Wormerveer. A. M. Bijvoet, Rem., Achterdam 7, Wormer veer. A. J. Tiemens, N.H., bakker Lamo- raalstraat 1, Nijmegen. M. Nan, R.K., dienstbode, Kerkplein 1, Hoom. J. Sent- veld!, R.K., dienstbode, Dijk 12, Egmond aan Zee. J. Hi Muhring, N.H., bakker, Fores- tusstraat 19, Wijk aan Zee en Duin. H. J W. van H'ulst, R.K., kapper, Payglop 23, Nij megen. A. M. de Lange, R.K., ass. huish., Stationsweg 106, Grootebroek. J. G. Taan- man, N.H., Runstraat 17, Amsterdam. N Polane, R.K., hoofdhrieven-besteller, Kame- melksbuurt 1, Leiden. J. R. van der Moer, majoor infanterie, Metiusgracht 13, Utrecht. J. Faber, dienstbode, Metiusgracht 13, Utrecht. P. M. Mulens-de Vries, RK., Ei- kelenbergstraat-25, Amsterdam. Th. C. Ri viere, G.K., meubelmaker, Baanpad 2', Heiloo. W. A. J. Spruyt, R.K-, Emmastraat 56, Amersfoort. M. W. Spruyt, R.K, Emma straat 56, Maastricht. A. M. v. a. Idsert, R.K., Clarissenbaurt 35, Bergen. Th. B. Rijper, Nieuwstraat 5, Hoom. P. J. de Noo, N.H., verpleegster, Forestusstraat 5, Pur- merendi A. H. Ranzijn, R.K., metselaar, Baansingel 40, Heiloo. C. F. J. Irnmink, R.K., Kennemerstraatweg 39, Nijmegen:. J. M. P. Himmelreich, R K., Nleuwpo-ortslaan 101, Wognum. H. W. J. Eickholt, R.K., Verdronkenoord 69, Bergen. J. Korver, R.K., Kennemerstraatweg 76, Heiloo. P. J. de Lange, D.G., leerares, Langestraat 48, Apeldoom. S. J. Jonker, R.K., Koorstraat 39, Zaandam. E. Keuris, N.H., dienstbode, Koorstraat 10, Gouda. J. Kaandorp, R.K., metselaar, Nieuwpoortslaan 164, Heiloo. C. Hazes, R.K., -boekhouder, Geestersingel 39, Antwerpen. C- C. Kraakman, R.K., winkd- juffrouw, Oudegracht 166, Heerhugawaardi J C. Pisart, N.H., Toussaintstraat 16, Amhern. A. van den Broek, N.H., timrner- man, Verl. Landstraat 4, Haarlem. L. Wes- sels, R.K., winkelbediende, Zijdam 3, Apel doom. N. Severijn, N.H, dienstbode, Ken- nemerpark 21, 'sGravenhage. A. J. W. de Boer, R.K Geest 25a, Nijmegen. M. Bras- eer, E.L., dienstbode, Kennemerstraatweg 29, Utrecht. C. Kos, R.K., arbeider, Compag1- niestraat 14, Heerhugowaard. Ph. Koning, N'.HZoutstraat 3, I lei-loo. A. A. 1 h. Bosch, RK., etaieur, Lindengracht 2, Heiloo. M J. de Witt Hamer,. Kennemerstraat weg 101, Amsterdam. J. 'J. Brunsmann, Lamoraalstraat 8, Eindhoven. A. W. Boer- sen, R.K., Payglop 14, Beverwijk. W. F. de Moor, H.LKarenhuis, Amsterdam. C. J. Hazes, R.K., Koorstraat 29, Uitgeest. J. J. Stijns, N.H., schoenmaker, Nieuwpoortslaan 68, Amsterdam. A. v. d. Vegte, N.H., Lan- Eestraat 73, Almelo. J. M. van Spall-van atenstein van Voorst, N.HVaitiebroek 1, Zwitserland. A. M. Van Beek, N.H., n'aai- ster, Stuartstraat 33, 'sGravenhage. J. Reidstna, N.H., verpleegster, Stadszieken- huis, Leeuwarden. J Th. Balfoort, N.H-, bankwerker, Visschersiaan 1, Gennep. F. S. Zoomer, N.H., ass. huishoudster, Ken- nemerpark 16, Castricum. M. de N'ijs, R.K., Noorderkade 7, Beverwijk. M. van1 Delft, conducteur, Krelagestraat 4, Zeist. C. W. van Eekhout, N.H, Cadettenscliool, 's-Gra- venhage. C. J. A. Polvliet, N.H., Calletten- school, Zierikzee. D. Troost, N.H., conduc- teur, v. d. Woudestraat 10, Harderwijk. S. Borjeson, chauffeur, Kanaalkade 32, Hoom. E. Blom, R.Kdienstbode, v. d. Woudestraat 53, Heemskerk. W. de Boer, G.K., dienstbode, Kennemerstraatweg 103, Beverwijk. A. Ridder, R.K., dienstbode, Payglop 16, Graft. D. Metselaar, Achter- straat 44, Rotterdam. K. Zaadnoordijk, N.Hleeraar, Baansingel 1, 'sGravenhage. L Bijilsma, N.H., chauffeur, Stuartstraat 44, de Bilt T. Koordes, N.H., metselaar, Stu artstraat 41, Schoten. G. C. Koordes, N.H., Stuaiistraat 41, Schohten. A. Wijk- huizen, G.K., schipper, Popelmanslaan 22, 'sGravenhage. C P. Pater, R.K., Baanpad 30, Heemstede A. A. M. J. Kraakman, R.K., Verdronkenoord 104, Amersfoort. J. H. G. v. d. Berg, E.L., hOofdinspecteur van politic, Emmastraat 49, Sneek. W. Tros, R.K., winkelbediende, Oudegracht 35, Hoom. J. D. Nolte, N.H., Geestersingel 2, Am sterdam. A. P. J. Steeker, R.K., huishoud ster, Boterstraat 10, Helder. A. Helder, N.H1., 2e Tuindwarsstraat 21, Schagen. A de Jong, E.K., Ingelandstraat 15, Amster dam. H. Scholten, N.H., conducteur, Uit- weg 2, Heusden. A. J. M. Fraijman, R.K., Verdronkenoord 74, Tegelen. H. van Ui- tert, N.H., belastingambtenaar, Schermeer- straat 4, 's-Gravenhage. J. Lubbers, R.K., naaimachinereparateur, Overdiestraat 78, 'sGravenhage H. Westerhof, N.H1., leer- ling-machinist, Nieuwpoortslaan 123, Amers foort. E. Ditmeijer, R.K., dienstbode, Spoorstraat 79, Avenhom. N. van der Oord', N.H;, Egmonderstraat 22, Amsterdam. Th. G. L. Robert, R.K., kantoorbediende, Kennemei'straatweg 32, Amsterdam. G, Verhoef, N.H., arbeider N-S, Tuinstraat 41, LTfbiht.. A ftaaaw, Tib verstraat 3, Amerika. C. F. Zwart, N.H., Heiligland 28, Velsen. M. van- Westeop, R.K., Baangracht 22, Breda. M. Dingerdis, R.K., Ropjeskuil 64, Krommenie Provinciaal ISieuws UIT SCHOORL. De raad vergaderde gistermiddag voltal- lig. Besioten werd het subsidieverzoek van de Openbare Leeszaal te Alkmaar bij de begroo- ting te behandelen. De ingekomen bezwaren van de V. V. V., mej. Jelgersma en Mr. P. A. Langieveld tegen het uitbreidingspian zullen biji de stukken worden gevoegd. De begrooting van het Burgerlijk Annbe- stuur, dienstjaar 1924, werd aangeboden, aanwijziende een ontvangst en. uitgaai groot 6140,32, die van het Gemeentelijk Electricii- teitsbedrijf op 20595 en- die van de g£- meente op 107007,63. In behandeling kwam hiema de voordracht van B. en Wom in de plants van het Ver- volgonderwijs een cursus te doea houden te Schoorl en een te Groet voor het verstrekken van onderricht m de Nederland'sehe taal, reke- nen. en handwerkonderwijs. Deze cursussen zullen gegeven worden van 15 October tot 15 Ma ait. B. en W. stelden voor om voor den cursus te Schoorl den heer S. Boon, tevens hoofd, en mej. Nannis, en voor dien te Groet den heer Kettingborg, tevens hoofd, en mej. Arlco te benoemen en wel de dames voor luet hand werkonderwijs. De vergoeding willen B. en W. bepalen op 1,50 per uur. Voor een vol- ledigen cursus willen B. en W. 4 voor een cursus in Nederlandsche talal en rekenen 3 en voor die in liandwerken 2 per leerling heffen. Op een vraag van mevr. Heringa decide de voorzitter mede, dat het niet mogelijk was het ondeiwijs te splitsen, zoodat geen meerdere leerkrachten konden worden aangesteld. Den heer de Vries was gevraagd geworden en deze kon zich er best mede vereenigen. Mevrouw Heringa had van de ouders ver- nomeni, dat deze het liefst zouden zien, dat de cursussen des avondis werden gegeven. De voorzitter deelde mede, dat hiermede rekening gehouden zal worden De heer Schemer juichte het voorstel toe en ging ook met de voorgesteldc salarieering accoord. Spr. vond het echter niet goed les- geld te vordteren. Het onderwijs moet vrij toe- gankelijk wordeni gesteld, Spr. deed daartoe het- voorstel. De voorzitter oordeelde dit ongewenscht. Aan hen voor wie dit te veel is kunnen B. en W. outheffing. verleenen. De heer Schemer bleef prijsstellen op een uit9praak van den raad. Het onderwijs moet bevorderd worden en de voorgesteldc hef- fing geeft de gemeente al zeer wemig. De heer Liihra steunde het voorstel van den heer Schemer. Het Rijk drukt het onderwijs naar beneden. De gemeente moet nu het on derwijs bevorderen. Het geldlt hiter het onder wijs voor de minder gesitueerden, die het al- leen met het L. O. moeten doen en het is dan ook niet goed uit te maken wie wel en wie niet vrijgesteld worden De heer Duin was het hiermede niet eens. Spr. Was van meenihg, dat velen het gemak- kelijilc kunnen betalen. Spr. is het er mede eens, dat het onderwijs voor iedereen toegan- kelijk moet blijven, dOch dit wordt ook op deze wijze bereikt. Mevrouw Heringa oordeelde het, rm het over zulke kleine bedragen gaat, zeer moeilijk de grens te trekken wie wel en wie niet kan bet? Ion. De menschen zullen 'het vervelend vinden on'theffing te vragen en daardoor loopt men kans leerlingen te missefl. Spr. wilde het dan ook voor een ieder gratis toegaflkelijk stellen. Het voorstel van den heer Schemer werd verworpen met 4 tegen 3 stemmen. (V66r stemden mevrouw Heringa en- de heeren Schemer en Luhrs). De heer Liihrs stelde hierop voor eten grens vast te stellen, waatbij men vrij is te betalen. Spr. deed dit voorstel om te voorkomen, diat men voor ieder geval aan B. em W. onthdfing moet vragen. De heer Duin was van meaning, dat dit ge- makkelijk aan B. en W. kon worden overge- laten. Voor wantrouwen tegemover B en W. was z. i. geen plaats. De heer Schemer betoogde, dat de heer Duin ten onrechte in het denkbeeld van' den heer Luhrs wantrouwen tegenover B. en W. zag. Spr. zag er juist een- paging om om B en W. van moeilijkheden te ontheffen. Spr. ging dam ook met het voorstel mee en- zou willen vaststellen om aan ouders met minder dan 1500 inkomen vrijstelling te verleenen. De voorzitter stelde voor, de norm in de volgende vergadering vast te stellen. Aldus werd besioten. Mevrouw Heringa zou gaame zien, dat het materiaal voor het handwerkonderwijs van gemeentewege verschaft werd. De voorzitter zou gaame vooraf willen on- derzoeken hoeved dit kan kosten, waarop me vrouw Heringa er genoegen mee nam in een volgende vergadering te beslissen of de ge meente dit al of niet zal betalen. Hierop werden de voorgedragen leerkrach ten met algemeene stemmen benoemd'. De wegenkwestie. De vergadering werd hierop geschorst om den heer de Bruijn, ingenieur van den A. N. W. B., gdegenheid te geven den raad In te lichten over het wegenvraagstuk. De heer de Bruijh ving aan met er op te wijzen, dat de A. N. W. B. het vraagstuk meer beschouwt van uit een algemeen dan van uit een plaatselijk belang; vandaar dat de Bond gaame adviezen geeft. Zooveel mo- gel ij'k wordt daarbij met de plaatselijke belan- gen rekening gehouden. De weg, zooals die thans fa, voldoet abso- luut niet aan de eischen die bij het reeds drukke verkeer gesteld mogen1 wooden. Het fa niet de kwestie hoe den bestaanden weg te verbeteren en welke beharding gekozen moet worden, tnaar ook in hoeverre de trasc ver- beterd en zoo noodig omgelegd moet worden. Het omleggen van Heine stukjes zal in- -ieder geval ntoooig zijn, met het oog op gevaarlijke hoeken. Spr. zou ook gaame de door Mr, Lan- geveld gewilde radica-le omlegging in be- schouwing willen nemen Het in hcc oog hou den van de belangen van verschillende pla'at- sen houdt ook verband met de provinciate siibeddte. Op em bijldnge vaa W R^jk wel niet gerekend mogen worden. Ook de bij1- d-ragen voor wegenverbeteing wordt door het Rijk lhgekrompen. Misschien wordt het Rijk in de toekomst scheutiger, maar met de le begroobngen zal dit wel niet't geval zijn, De voorzitter wees ex op, dat het plan' in het groote plan CastricumL—den Helder ligt. De heer de Bruijn vond dit een goed1 plan, doch Alkmaar zal dit niet gaame zien, om- dat dit het verkeer liever van hieruit in ooste- lijike richting over Bergen ziet. De verbetering van den bestaanden weg- is oo-k op verschil lende manieren op te lossen. In ieder geval moet er een breederen weg komen. Daa-maast kan men voet- en rijwielpadeni in den weg op- nemen, Moet de weg aan iederen kant 154 M, verbreed worden of moet er een nieuwe naast een nieuwen weg te maken van 4y% M gebruikt worden voor rijwielpaden en voet- paden? Het beste materiaal voor een nieuwen weg is een etenbeslagweg, zooals in Engeland wordt toegepast en men hier begint toe te passen,nl steenbeslag wegen met er boven een asphaltlaag. In zoo'n weg moet zoo weini-g mogelijk worden gebroken. Ku-ilea kunnen daarin niet zoo gem-akkelijk worden wegg-emaakt als in Uinkerwegen. Het hebben van- een waterleiding midden in zoo'n weg fa niet gewenscht, maar het is wel mogelijk er naast een- nieuwenp weg te maken van 454 M. breedte. Dit heeft het -groote voordeel, dat, terwijl de nieuwe weg gemaakt wordt, de oude geheel in gebniik kan blijven. De weg ligt aan- den duinvoet, terwijl de huizen1 aian den anderen kant komen. Het is pdncipieel niet goed, dat in een hoofdleiding am de zooveel meter een huisaansluiting gemaakt wordt. Dit gebeurt echter om de goedikoopte. Aan de hoofdleiding moet feitelijk een aan- tal aftakkingen komen en tear op moeten de huizen worden aangesloten Dit zou hier te berei'ken zijn door om de 100 M. zijsp-mitjes te maken. Dit zou wat duurder zijn, m-aar daar- over zou met het Prov. Waterleidingbedrijf gesproken moeten worden-. De weg is 8 K.M. lamg. De omlegging, waarvan tevens sprake is, staat buiten de ver betering van den bestaanden weg en fa 2- K.M. lang. Het is dus niet een- kwestie van het een of het adder. Wat spr. moet raden hangt af van hetgeen de gemeente er voor over heeft. De voorzitter wees er op,' dat het, wanneer het te veel moet kosten, oubereikbaar wordt. De kosten dien-en zoo min mogelijk te zijn, maar toch niet zoo, dat het door te weinig te besteden op den diiur te duur wo-rdt. De heer Liihrs vroag wat de heer de Bruijn de beste weg oordeelde, daarbij- het mogelijke, met het oog- op de subsidieem, -in het oog houdende. De heer de Bruijn zou, om dit juist te kun nen beoordeelen, moeten weten welk verkeer over den weg gaat, maar afgeschdden daar- van blijft de kwestie van beharding een- kwes tie van het beschikbare geld. Een weg als nu in Amsterdam fa aange- legd, is de beste, maar die is te duur. Er zijn nog andere asphaltwegen, die om de duuxte ook niet in aanmerldng komen._ De beste weg die in aanmerking kan komen- fa een asp-halt- steen-beslag weg Zijn oo-k,de kosten- daarvan te hoog, dan moet noodzakelijk een andere constructie gevolgd worden en zal een klin- kerbeharding genomen moeten worden. Op een rijlrsweg is deze absoluut uit den booze met bet oog op het zware verkeer. Per slot van rekening fa deze dan nog duurder. Met het verkeer dat hier verwacht mag worden, kan een klimkerbeharding hier best voddoen, vooral wanneer goede klinkers gebruikt wor den, die in kegelverband getegd wordien-. Hier mede werden den laatsten tijd op tal van plaatsen vrij goede resultaten verkregen. -Een asphaltsteenslagweg is in eerstcn aanleg duurder, maar zal vermoedelij-k met de totaal onderhoudskosten toch wel lager zijn. (Wordt vervolgd). UIT BROEK OP LANGENDIJK. lOe jaarvergadering van de Begrafenis- vereeniging „De laatste eer" in het cafe Marktzicht van den heer Vijzelaar. De secretaris deelde mede, dat een onder- zoek had plaats gevonden naar de kosten, welke de firma Hoed- te Alkmaar bedong voor begrafeniskostea (rouwkoets met voilgrijtuig), voor den bond van begrafenis-vereenigingen. iDat te St. Pancras nog, niet tot een besiluit gekomen was, doch dat de 4 Langedijker dor- pen wederom voor een jaar gecontrakteerd hebben met den heer Wolfswinkel. Dat inge- w-illigd was het verzoek aan den Raad ge- richt inzake verbetering der slufakade. -Dat de statistiek uitwees, er in het tienjarig be- staan der vereeniging 70 leden baar o-ntval- len waren, alzoo gemiiddeld 7 per jaar. Dat de kosten- zullen zijn voor het afhaten eener overledene uit het ziefcenbuis te Alkmaar 20 en dat voor leden te Alkmaar woonach- tig en aan den Langendijk wenschen begrar ven te worden de kosten zullen zijn 25 voor die rouwkoets. Uit het jaaroverzicht van- den- secretaris bleek, dat dit jaar er Slechts 2 -leden de ver eeniging waren ontva'len-. Voorts waren door de vereeniging 8 personen begraven, die geen lid waren. Uit het verslag van den Penningmeester Meek dat de vereeniging ongeveer 1500 in kas 'had; n.l. 1250, pins 250 in het irte- servefoncfa. Wederom werd besioten ook dit jaar 250 uit te trekken voor het reservefondsdit re- servekapitaal is uiitsluitend- bes-temd voor een- maal te koopen nieuwe eostuums en andere kleeding. Bij monde van den heer J. Biet- steker werd medegedieeld, dat de Oommissie alles in de beste orde Jbiji den Penningmeester bevonden had. 'De c-ommissie voor 1923- 192'4 werd zaimengesteld uit de heeren K. Tiimimemran en G. Biersteker. Voorstel P. Gl'as (De Vereeniging nerne en-kde betalingsp'osten- meer vo-or hare re kening tegen dezdfde contribueering.) Het bestuur stelde voor, om voor hare rekening er nog bijl te nemen-, de kosten van het klok- luiden, en het openen en sl-uiten van het graf. Zij kon nog niet over gaan tot het (rondzeg- gen) ook voor hare rekening te nemen-, diaar dit nog al een aanzienlijk bed-rag per jaar vordert. Algemeen goedgevonden, nad-at den heer Bouwens voldoening kreeg op zijne vraag, waarom dit no-g niet kon- geschieden. Ingekomen was een- sdhrijven van den heer Wolfswinkel, dat door het toenemend ge- bruik der autodienst. (waardoor de stab houderijien aanzienlijk vervallen) hi] go- tm&my! wm «ss volgrijtuig -te verhoogen. Daar in den Bond reeds -besioten was in te gaan op de ver-hoo- ging van 2.50 voor de rouwkoets, zoo kon de Vereeniging zidi hierbij- aanshiiten. De af- tredende heeren bestuursleden, F. van der Molen, L. Molenaar en- Alb. Schoon -werden herkozen. De aftredende bondsbestuursleden, voor de afdeeling Broek op Langend-ijik) de hee ren J. Bakker Dz. en Alb. Schoon werden Mj- acclamatie herko-zen, even als de p-laa-tsver- vangers K. Timmerlman en J. Biersteker. Ingekomen was een sdhrijven van den heer L. Pasterkamp met prijsopgave voor een auto- matisch begraaftoestel. Tot aahkoop werd nog niet overgegaan, (alhoewd de pdjs de vereeniging wel aanstond) en werdi beSlo-ten nog eerst eens een jaar te wachten? Het voorstel om Voor rekening der vereeni ging te nemen de meerdere kosten van een begrafenfa van een lid, dat per rouwkoets -uit Alfcm-aar uit het ziekenhu-is direct alhier begraven werd, zo-nder eerst thufa gsbracht te worden, werd vertworpen, omidat hier wel een begin, maar geen ein-de van te voorzien is, om-d-at men ook leden in het ziekenhuis te Am sterdam, Bloemendaal enz. soms heeft. -Het voorstel om /2.50 te heffen van nieuwe leden bij- toetred'ing, werd verworpen, zulks met verwijzing naar de besluiten- genotuleerd d.d 17 September 1919. Voorstel om de ver- goedingen van secretaris en penningmeester, iediar te brengen op 25, werdi verworpen, daar d-eze heeren d'i-t niet accepteerden, weil- bunner in-ziens bij een zoodan-ijge vergoeding welllicht eens gezegd1 kon worden: „jelui wordt er todh- voor betaald", en zij- tevreden waren met hunne vergoediingen van reap. 15 en- 10. M-edegedeeld werd door den secretaris dat van de fabrikant der lijkkisten, een nieuwe prijsregeling voor 1923 was ingeko men, waar o.a. op voorkwam een zeer goed- koope serie. Voor de juiste bijhouding van het -ledental enz. zal op voorstel, de bode een exemplaar van een bodeb-oek versdiaft worden. Bij de rondvraaag bracht de secretaris het voorstel nog eens ter tafel, o-m pogingen in het werk te stellen voor het ontl-aaen- der lijk- kist, op de plaats zooals nu geschied, te doen plaats vinden verder van de publieke weg af, voor de kerk, of anderzi-ns. 'De heer Bouwens ondersteunde dit voor stel1, en gaf nog verschililende aanwijizingen hiertoe. Daaraa sluiting. UIT HOORN. Door B. en W. wordt bekend gemaakf, id'at de Commissaris der- Koningin voorn-emens is onze gemeente op 8 October a.s. te bezoeken. Op het Gerritsland' alhier staan eenige boomen, welke naast verdorde bladeren thans knoppen vertoonen, welke nu reeds ontbotten. Ongetwijfel-d 'heeft het veel van een tropfach versdhijnsel. WINKEL. September). G e b o r e n Corpelis, z. van Pieter Peetoom en Pietemella Cathal-ina Harthoom. Hendrik, z. van Franciscus Becker en Cor nelia Anna Ham. Ali, d. van Jan Groet en Guurtje Kaaij. Overleden Jacobus Johannes, z. van Nicolaas Wit en Neeltje. Stoop, 6 m. Lieuwe de Vries, 62 j., weduwnaar van Neeltje Dorrunan Elisabeth Baan, 66 j. UIT HEERHUGOWAARD. (Sept.) Qeboren: Nicolaas Theodorus, zoon van Johannes Wijhker en van Anna van Lan- gen. Adri'ana, dochter van Petrus Smit en Cornelia Duin. Johanna Catharina, doch ter van Comelis van Langen en Maria Anna Wijnker. Margaretha en Maria, dochtera van Theodorus Groot en Christina Zonne- veld. Jacobus Gerardus, zoon van Pieter Schilder en Gertrudis Johanna Louwe. Geertruilda Wilfaelmina, dochter van Petrus Groot en- Lene van der Mey. Gerritdina, Lina, Dieuwertje, dochter van Dirk Jan Groot en Geertie Duinmeijer. - Catharina, dochter van Adrianus Breed en Antje Baas. Johannes Comelis, zoon van Johannes Bes en Geertruida Sdhrama. Pietertje, dochter van Klaas Bart en Neeltje Witsmeer. Jo hannes, Antonius, zoon van Johannes Anto- nius de Lange en A-via Dekker. Nanning Jan, zoon van Alberto Lont en Ariaantje Pool. Jan, zoon van Jacob Zuurbier en Petronella Poland. Overleden: Antje de Boer, oud- 56 jaren, echtgenoote van Abraham Donker. Ondertrouwd: Pieter de Boer en Maria Johanna Roerink. Theodorus Johannes Poland en' Cornelia Christina Kraakman. Hendrik van der 'Ham te Kerkrade en Louize I.iefhebber. DiTk Lust te Alkmaar en He lena Vleesch du Bois. Getrouwd: Pieter de Boer en Maria Johan na Roerink. Marktberichteii BOVENKARSPEL „de Tuinbouw", 3 Oct. Heden besteedde men voor: Bloemkool I 48.25, II 1.75—/ 4, III 0.75—/ 1, Roode kool 1.60—/ 2.60, Witte kool 1.40 tot 2.50, Gele kool 3.2-0—/ 3.90, Uien 2.503.10, Diklje Slaboonen 1.50 1.85, dunne 1.60—/ 2.25, Blauwe aard- appelen- 2.85. ZWAAG, 3 Oct. Veiling Bangert en Om- streken. Slaboonen-: dubbele 5654, dunne 7—8 ct., Snijboonen 12—20 ct., Druiven 25 tot 38 ct., Noten 1418. ct., Tomaten 5—10 ct., Handperen 15—35 ct, Stoofperen 511 ct., Zure appelen 510 ct., Augurken 25 45 ct., Uien 35 ct. alles per pond; Bloem kool 4S ct., Roode kool 24 ct., Gele kool 47 ct., Perziken 714 ct., Meloenen 30 35 ct., Komkommers 36 ct. per stuk. 433ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 3 October. 5de -klasse 7de lijst. Prijzen van 70,- 204 311 342 372 651 715 786 907 947 1061 1072 1142 1217 1221 1605 1668 1725 1794 1972 2023 2513 2805 2856 3007 3058 3476 3513 3552 3646 3696 3721 4059 4433 4638 4665 4679 4735 4776 5038 5045 50-74 5085 5089 5231 5445 5450 5494 5629 5635 5642 5737 5844 6072 6134 6197 6221 6245 6261 6342' 6344 6483 6519 6605 6715 6747 7013 5998 6004 6070 6117 6291 6359 6563 6571 6723 6757 6985 7049 7278 7293 7388 7403 7725 7731 7922 7982 8210 8270 8474 8511 8645 8678 7071 7104 7157 7405 7480 7489 7768 7784 7987 8443 8546 8738 8841 8856 9089 9455 9494 9572 10045 10172 10180 10995 11060 11155 11222 11304 11457 12013 12195 12226 12462 12494 12507 12956 12973 13246 13938 13968 14033 14398 14477 14550 14714 15087 15229 15778 15818 16222 16679 16743 16746 16988 17009 17022 17320 17598 17706 18165 18263 18409 18697 18755 18777 19377 19383 19812 20396 20397 20602 20886 20931 20957 21246 21367 21535 21886 22021 22034 22471 22541 22588 22812 22854 Nie 20 33 42 157 158 159 253 261 286 402 413 443 663 685 718 828 832 840 1111 1163 1171 1332 1355 1380 1445 1475 1519 1688 1790 1802 1986 1988 2064 2241 2255 2336 2425 2452 2515 2877 2886 2891 s 3005 3034 3155 3297 3420 3468 3572 3578 3581 3700 3724 3726 3877 3878 3879 4110 4119 4157 4288 4293 4298 4447 4555 4559 4786 4811 4822 4912 4925 4984 5087 5107 5110 5152 5182 5206 5277 5280 5284 5328 5372 5379 5547 5589 5634 5770 5778 5-805 5992 6066 6255 6481 6678 6946 7274 7334 7660 7921 8182 8384 8616 8879 8880 8927 9063 9104 9210 9349 9355 9425 9544 9581 9618 9703 9762 9778 9936 9951 9963 10087 10108 10168 10412 10422 1454 10491 10508 10524 10652 10662 10673 10779 10781 10797 10826 10835 10905 10983 11125 11137 11250 11288 11294 11394 11405 11424 11646 11654 11666 11813 11853 11885 11979 12023 12076 12180 12212 12233 1230-8 12464 12480 12856 12874 12875 12926 12933 12943 13032 13051 13085 13222 13295 13306 13486 13496 13512 13638 13643 13669 13816 13852 13857 14013 14055 14095 14283 14291 14299 14450 14484 14512 14588 14642 14719 14960 14963 14980 15082 15083 15107 15172 15174 15177 15436 15450 15461 15515 15518 15552 15646 15667 15718 15946 15948 15950 15991 16049 16082 16188 16220 16255 16338 16354 16401 16692 16693 16699 16745 -16755 16786 16993 17056 17071 17273 17278 17331 17392 17429 17480 17574 17596 17622 17736 17774 17854 19781 18118 18126 18219 18226 18279 18448 18476 1860-7 18795 18804 18811 18998 19054 19069 19153 19420 19431 19497 19525 19542 19640 19653 19680 19795 19802 19819 19928 19937 19938 20169 20164 20168 20318 20432 20479 20564 20572 20576 20686 2073-5 20782 21001 21026 21065 21110 21119 21146 21256 21327 21354 21430 21510 21527 21601 21660 21676 21739 21756 21774 21952 21960 22002 22084 22098 22099 22371 22499 22500 22616 22651 22701 22777 22797 22841 22918 22929 5de klasse, 6de lijst: vermeldl 7204 7559 8010 8748 9320 9893 10696 11181 11751 12246 12545 13461 14111 14577 15268 16256 16762 17112 17722 18542 19012 19889 20612 21104 21614 22144 22659 ten. 77 160 312 466 734 7347 7618 8396 8806 9440 9933 10765 11182 11825 12275 12826 13502 14139 14665 15409 16482 16880 17190 17832 18559 19068 20156 20793 21171 21717 22167 22663 1183 1408 1539 1873 2134 2347 2559 2917 3190 3474 3593 3804 3970 4166 4388 4653 4837 5017 5111 6224 5310 5540 5677 5917 6030 6147 6378 6588 6760 7151 7309 7470 7748 8006 8299 8543 8706 8969 9249 9429 9628 9809 9985 10244 10485 10543 10722 10802 10928 11184 11305 11523 11687 11930 12171 12262 12632 12882 12948 13091 13380 13560 13726 13964 14168 14304 14515 14800 14990 15112 15221 15471 15566 15736 15957 16122 16281 16467 16703 16839 17085 17335 17498 17648 17861 18181 18283 18765 18881 19081 19437 19551 19733 19878 19973 20-170 20483 20601 20831 21088 21155 21359 21566 21691 21853 22005 22105 22537 22741 22873 7385 7640 8408 8810 9444 10011 10808 11205 11859 12448 12935 13682 14198 14685 15744 16530 16987 17195 18077 18560 19364 20215 2117! 2177! 22232 2271! 80 212 318 527 753 1026 1218 1413 1568 1929 2.171 2361 2564 2962 3271 3519 3622 3806 39-89 4177 4394 4700 4859 5057 5126. 5265 5311 5541 5684 5970 6042 6187 6403' 6614 6780 7244 7322 7627 7752 8029 8306 8581 •8834 9008 9259 9528 9651 9897 10015 10331 10488 10554 10759 10805 10955 11207 11321 11558 11690 11945 12174 12276 12784 12911 13000 13103 13413 13564 13740 13971 14232 14320 14545 14841 14991 15113 15287 15486 15594 15788 15971 16169 16299 16657 16704 16902 17158 17348 17505 17654 17881 18191 18340 18773 18888 19099 19447 19565 19766 19886 20040 20255 20502 20671 20884 21098 21199 21379 21582 21705 21899 22023 22116 22550 22743 22904 116 221 351 611 ei: 1105 1305 1434 1652 1961 217: 2361 258! 299 3281 3535 3664 3844 4075 5251 4432 4701 4906 5082 514: 5275 531! 5543 573 5971 6054 620! 6471 664 6844 726 7321 765 770 816! 834! 9054 9264 9542 9701 9908 10055 1040! 10491 10645 10761 10823 1095 11246 11331 11645 1172 11966 1217 12302 12835 12925 13015 13122 13441 13635 13778 1400! 14281 14366 14561 1487! 15041 15155 15292 15506 1560? 15841 1599! 16172 16336 16674 16724 16931 17221 17385 17544 17685 17951 18211 18355 1878 18895 19133 19464 1956) 1978! 19906 2012) 20274 20531 20673 20966 2105) 21238 21359 21558 21726 21909 22051 22273 22589 22746 22910 No 14307 staat

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 6