Ingezonden Stnkken. UIT SCHOORL. Bij de op 10 dezer te Amsterdam gehou den examens, vanwege de „Federatie voor btenografie „Gr(x>te", slaagde voor het exa- men Rancoorstenograaf Nederlandsch (130 lettergrepen per minuut) mej. A. van Essen alhier, leerlinge van den heer F. Jongedijk te Alkmaar. UIT EGMOND AAN ZEE. De raad vergaderde 10 Oct. j.l. Alvorens tot de werkzaamheden over te gaan wenschte de voorzitter in herinnering te brengem de sedert die vorige vergadering gehouden feesten. Spr. gevoelde zicb ge- drongen van deze plaats dank te brengen aan alien, die zicb moeite gegeven hebben om de feesten te doen slagen, eni tevens zijn erkentelij kheid te betuigen aan alien, die daaraan hebben medegedaan, voor de waar- dige wijze, waarop men feest gevierd heeft. Aan de orde kwamen nu de ingekomen stukken o.a. een schrijven van den heer K. de Graaff, dait hij het arnbt van wethouder aan- vaardde. Ook was ingekomen een schrijven' van de Regeering meldende, dat de gemeente we- gens den zorgelijken toestand der rijksfinan- den niet de nooouitkeering van 6000, zoo- als vorig jaar, zou ontvangen. De voorzitter wees er op, dat de begroo- ting was opgemaakt met inbegrip van voor- noemde uilkeering, zoodat dit schrijven een geduchte tegenvaller was. Er zou d van Ned. Gemeenten oor de geprotes- vereemging teerd wordm. Schrijven van Ged. Staten d.d. 30 Oct 1923, waarim de goedkeuring gerneld werd van de rekening van den straatweg over 1921, welke Nov. 1922 door het gemeente- bestuur was ingezonden. Beide voorgaande stukken werden mede voor kennisgeving aangenomen. Schrijven van het bestuur der Visscherij- school met verzoek tot terbeschikbaarstellimg vaij het resteerende deel der 30 pet., welke de gemeente naar het oordeel van dat be stuur op grond van de wet moest bijdragen in de kosten. Ontvangen was reeds 400, het geheele bedrag was berekend op 1255,41, restant dus 8555,41. B. en W. gingen hiermede, na overleg met Ged. St., niet accoord. Volgens de wet had het bestuur h. i. al te veel ontvangen en had dit maar recht op 63. Volgens d'e redenee- ring van B. en W. had het bestuur vergeten, dat art. 67 der wet bepaald, dat hetgeen het Rijk te veel heeft gegeven in mindering komt van hetgeen de gemeente moef bijdragen. Het voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken werd aangenomen. Tegm de heer Snoeks en mevr. Visser. Verzoek van de afd. De d'rie Egmonden van de B. v. N. O. om verbetering te bren gen in den toestand van het speelterrein voor ae openbare school, dat bij droogte door stof en bij regen door plassen voor dat doel on- geschikt is. f B. en W. stelden voor om dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Na nog eenigen tijd gediscussieerd te heb ben werd het plan-v. d. Schinkel om het voor een jaar te probeeren door schelpen verbetering aan te brengen z. h, s. aangeno men. Na het afwerken der ingekomen stukken was de beurt aan punt 2: Adres melkventers, waarover de stemmen op een vorige raads- zitting staakten. De voorzitter herinnerde er aan, dat het verzoek was om het venten op Zondag te ver- bieden, doch het verkoopen aan huis wel toe te staan en dat een der bezwaren was, dat hierdoor venters van buiten werden- buiten- gesloten. Adressanten wild en echter graag naar de kerk gaan. De heer Zwaan vond het een stap In de goede richting. Het bevorderde de Zondags- rust. De melk kan evengoed afgehaald wor den en dan hebben de menschen, die naar de kerk gaan, geen ergemis van die venters. De heer Maas: Maar wie zijn melk van een man van buiten heeft kan ze niet krijgen. Mevr. Visser: De man van den Hoef is ook altijd minder in prijs, dat is voor de menschen ook van belang. Laat hem- dan venten, de anderen kunnen dan anders doen, als zij. dat willen. Ik geloof, dathet meer concurrentie is dan verlangen naar Zondags- rust. De voorzitter merkte den1 heer Zwaan op, dat al mocht venten ergernis verschaffen, het ■toch ook niet verkwikkelijk is om iedereen met een kannetje in de hand tegen te komen. Mevr. Visser: Dan komen ze allemaal te laat in de kerk. De heer Zwaan hield voet bij stuk. Vreem- den worden niet geweerd, ze kunnen een plaats aanwijzen om af te halen. Bovendien betalen zij geen belasting en de ingezetenen wel. We moeten de Sabbatsrust bevorderen. De heer Krab: Waarom hebben de melk- venters het dan zelf imgesteld om te venten en waarom zijn ze er nu tegen. Ik geloof ook niet dat bet verzoek op godsdienstige over- wegingen1 berust. We moeten nu persoonlijk met de kan loopen. De heer Maas: Wie niet werken wil, sluit zijn zaak, maar moet niet laten halen. De heer K. de Graaff vond, dat het- adres niet op hoog peil stond. Men moet zijn gods- dienst stellen boven zijn werkzaamheden. Voor wie wil is er altijd gelegenheid om naar de kerk te gaan. Spr. beschouwde het ook als een poging om anderen te weren. De heer v. d. Schinkel meende, dat dat schermen met Zondagsrust meer ten doel had alle zeilen bij te zetten. Spr. begreep, dat wie elken dag er op uit moesten, Zon dags wel vrij wilden zijn en dat een verbod hen daarbij rugsteun verleenen moest. Vrij- heid in dezen maakte sluiten onmogelijk door de concurrentie. „En al worden 'daardoor de lui van buiten geweerd, is dat zoo erg" vroeg spr. Het halen op Zondag kan gerust achter- wege blijven, als men Zaterdags zijn melk kookt. De Voorzitter: U vraagt: Is dat zoo erg? Ja, ik vind het wel erg als. de concurrentie daardoor weg gaat. Ik vind het een groot voorrecht dat die concurrentie er is. Was ze er niet, dan konden de anderen de menschen te pakken nemen en dat acht ik vooral voor den minderen man met bescheiden inkomsten heel erg. Die menschen worden er door ge- dupeerd. Melk is gem luxe artikel, het is in elk gezin noodig, ook voor de voeding der kraderen. De heer Ruigewaard: We dwalen af. De koeien geven op Zondag evengoed melk als »P amfere dagen. Die melk moet gefaaardi en bezorgd worden op tijei, ze is aan bectert on- derhevig.. De heeren Zwaan en- v. d. Schinkel waren daar niet bevreesd voor. De melk kon aan de fabriekm verkocht worden, de klanten be- hoefden's Maanclags geen bedorven melk te hebben. De heer v. d. Schinkel voegde er bij, dat de melkventers zich verbonden alle melk in ontvangst te nemen en zij moest dan maar weten waar ze er mee bleven. Nadat de heer P. de Graaff er op gewezen had, dat vroeger slechts tot acht uur v.m. moch worden gevent op Zondag, werd het voorstel om afwijzend te beschikken aangeno men. Tegen de heeren Zwaan, v. d. Schinkel, Snoeks en v. Pel. (Wordt vervoigd.) UIT SINT PANCRAS. In de Donderd'agavond gehouden schaak- en dam-simultaan-seance, door de heeren Tj. Koelemeij Sr. en W. Verkroost, siped.de cerstgenoemde vier partijen, waarvan1 er twee warden gewonnen door de heeren C. Kooij! en J de Groot. De heer Verkroost speeldle 30 pariija;, waarvan er 24 door hem werden ge wonnen, 3 remise tegen de heeren Jb. Maid- derom Jb. Kooij en C. Tol. Drie partijen werden verloren tegen dejheeren A. Volkers, d i Ruiies van Heerhugowaard m Jn. KJei- zer. Personen zonder plaatsvermelding zijn alien van St. Pancras. UIT HOORN. Aan den sergeant P. Ligtenberg, uit deze geiiieente, is met ingang van 1 December a.s., onlslag uit den militairen dienst ver- leend:, met oehoud van het recht op pensioen. De sergeant-majoor-instructeur E. Kap- iem, u;t deze gemeente, zal binnenkort, op zij n verzoek, worden gepensiooneerd. De bekmde Muziekvereeniging „Apol lo" alhier hoopt den lsten Juli 1924 haar 20-jai'ig bestaan feesitelijk te herdenlken. Het ligt in de bedoeling der j ubileerende vereeni- gmg het volgend jaar Juli een groot nationaal coucours voor harmonie- en fanfarecorpsen uit .e schrijven. De moreele en financieele steun der ingeze- lenen wordi per circulaire ingeroepen. Voor dm aanbouw en het verbouwen v n ene pakhuis voor de firma .T A. Pool wa rm 15 biijctten ingekomen. Laagste inschrij- vers waren de heeren E. Appel te Wogpum en C v. d Berg te Hoorn voor 8920'; hoogste de heer P. Kxab te Hoom voor 12195. De gunning is aangehoudm. UIT HEER-HUGOWAARD. De eerste bloemen-tentoonstelling, gehou den door de leerlingen der beide scholen aan het Noordeind, met plantjes verstrekt door den heer Groen van Sint Pancras, mag als goed geslaagd worden beschouwd. Hadden we aanvankelijk de meening, dat maar weinig prijsjes beschikbaar waren, dit viel per slot van rekening toch mee, daar in het tentoon- stellingslokaal een goede 30 prijsjes waren uitgestald. Toch is een kleine wenk aan de ouders wellicht niet overbodig, dat men toch niet al te veel moet overlaten aan enkelen be ne vens het onderwijzend personeel. Trouwens de zaak was voor velen nog wat nieuw, doch we houden ons overtuigd, dat thans voldoen- de belangstelling is gewekt om hier 'n: later beter te mogen neerschrijven. De 'smorgens ongeveer 130 ingeleverde plantjes werden in het hulplokaal bij de R. Kath. school gesor- teerd en opgesteld, later opgesierd met snij- bloemen, door den heer Groen aangebracht. Daar deze door omstandigheden wat lang op zich liet wachten, geschiedde de keuring (on- der voorbehoud van nadere goedkeuring door den heer Groen) door mej. Scholten en de heeren Van Schaik m Brugman, die zich la ter mochten verheugen in een complimentje van den heer Groen. Wat een verrukking bij de bekroonden, waarvan we de lijst nu laten volgen Begonia's twee le prijzen Cor Plak en Ca. Korver, 2e B. v. d. Stoop, 3e D. Waii 4e J. Bijvoet, 5e J. Molenaar, 6e W. Praat, 7e J. Groenland, 8e G. Dekker, 9e C. Kaptein, lOe G. Kamp, lie M. Hoogland, 12e J. de Boer. Asparagus twee le prijzen Nico Stam m Lieuwe Suiker, 2e R. v. Schaik, 3e Nic. Koste- lijk, 4e P. v. Schaik, 5e Nic Koning, 6e M. Jonker, 7e M. Zander, 8e G. Oudeman, 9e J. Hoogland. Lobelia's le prijs F. Raadschel- ders, 2e C. Portegijs, 3e P. Borst, 4e T. Reij- ne, 5e Jo de Kruif, 6e M. Suiker, 7e Cie. Hoogland, 8e P. Borst, 9e G. Pronk. Vele moeders m andere belangstellenden kwamen em lrijkje nemm. Het laat zich indenken, dat de tractatie, waarvoor Kape- laan Olsthoorn had gezorgd, zich goed liet smaken, evenals dat de jeugd van harte in- stemde met een driemaal hoeral voor de voor hen onbekende gevers. MAd^nlnvn NEDERLANDSCH O N DE RWIJZERS-GENOOTSCHAP. Womsdagnamiddag werd in cale „Cen:fcral" alhier em openbare vergadering gehouden, mitgeschreven door de afd. Al'kmaar van het N O. G., waarin als spreker optrad de heer G. Holle, lid van het Hoofdbestuur van het N. O. G., over: „De intrekking van art. 40 van het Bezoldigingsbesluit. Ernst schetste de spreker den strijd, die gevoerd is om te ko men tot em betere regeling van de jaarwed- dten der onderwijzers. Nauwelijlks was deze vastgelegd:. of er werd reeds weer aan ge- lornd door een mogelijke herziening der „d!as- sificatie" en premieheffing voor pensioen. Al weder moest strijd gevoerd worden. De her ziening der „classificatie" schlijnt yan de baan, maar de „kortmg" voor pensiioen1 is in- gevoerd Nu is opnieuw de strijd begonnm, "hans voor het behoud van het bovengenoem- de artikel. Uitvoerig behandddle de heer Holle. wat over art. 40 gesproken is in de Tweode Kamer, de gevolgm van intrekking van dit artikel, de in de pers venneide plan- nen der regeering en wat een nieuw Bezoldi gingsbesluit kan brmgen. Met kracht kwam spreker op tegm de intrekking van bedoeld art 40 Hij herinnerde er aan, wat de vorige minister van financien, de Geer, gezegdi had ti bracht hulde aan diens houding, aan die vcrklaring van Mr. de Vries m aan den steun,. dm onze actie heeft gekregen, onge- vraagd1.. door een artiikel in het „Weekbl'ad voor het Recht" over deze kwestie. Nog1 werd dp apnd.acht gevestigd op de slagen, het pidcrvdis reeds hebbm getroffm en nog zul- vn freffen waama de heer Holle eindiigae met de Staatsbegrooting weer sluitende moet ge- te verklaren, dat we zeer goed1 beseffm, dat maaxr woram, maar dat dan bezumigingen nioeien gebracht wordm op de uitgavm van alle depanememen m maatregelen moetm. ge- .rjffen worden, die het Nederiandsche vollk in al zijn geledingm, naar iieders draagkracht, ieffen, en niet alleen de rijksambten'arm m onderwijzers. Em luid applaus volgdte op ucze krachtige m goed gedocumenteerdle redd. Daama werd de volgende motie aangeno men, welke aan de Regeering en de Tweede Kamer zal gezonden' worden „OnderWijzers uit Alkmaar m amstrekjen, bijem in openbare vergadering, uitgeschreven door de afd. Alkmaar van het Nederli. Onder- wijzers-Genootschap, erkend bij Kon. Besluit van 15 Maart 1844; gehoord d'e besprekingen over het voome- men van de Regeering tot intrekking van art. 40 van het Bezoldigingsbesluit Burgerlijlke Ambtenaren. om daardoor tot saliarisvermin- dering te kunnen komm; overtuigd, dat em dergdijke maatregel on- geoorloofd is; overwegende, dat door de Regeering aan die ambtenaren en onderwijzers al aanzien- >iike offers zijn opgelegd door invoering van d'e 8!-i pet. korting voor pmsiomm, waar- door de onderwijzers feitelljk dubbel zijn ^eiroffen, aangezien in 1920 bij de vaststel- ling hunner, salarissen rekening is gehouden met het1 feit, dat ze pretnievriji zouden zijn en daardoor op lager niveau zijn bepaald, dan anders't geval zou zijn geweest; constateerende, dat door die huidige Regee- rno- bij monde .van Minister dte Geer uitdruk- kelijk is verklaard, dat de Regeering moreel verplicht is. emmaal genoten wed'dien te udhavm. een verklaring, die daama in het nieuwc artikel 40 voor alle v66r 1 Juli 1922 in dierst zijnde ambtenaren en onderwijzers is vastgelmd ter waarborging hunner vericre- gm reehten; van meening, dat vdrstrekkende maatregelen tot verbetering van 's lands financieelen toe stand de gansche burgerij, en ieder burger naar draagkracht dienen te treffen verklaren zich tegm de door de Regeering in uitzicht gestelde maatregelen vragen van haar naleving der door haar zelf in een Koninfelijk Besluit vastgetegde waarbnrgm en protesteerm in het bijzonder tegen elke verdere verlaging der onderwiizers-salaris- sm" PREDIKBEURTEN. 14 October. Alkmaar. Oroote kerk, 10 uur, Ds. de Pree. Bedie- ning v. h. Avondmaal. Avond 6 uur, Ds. de Pree. Dankzegging H. A. Kapel, 10.30 uur, Ds. Baar. Evang.-Luikersche kerk, gem dienst. Doopsgezinde kerk, 10.30 uur, Ds. Westra. Rem -Qereformeerde kerk, 9 uur, Jeugd- kerk. (Bijemkomst.)10.30 uur, Ds. Cramer. Gereformeerde kerk, 10 uur, Ds. Meijer. Avond 5.30 uur, Ds. Meijer. Heidelb. Cat. Zand1. 9. Collecte voor het Prov. Studiefonds. Hersteld Appjslolische Qemeenfe, 10 uur en's avonds 5 uur, bmevens Donderdag- avond 8 uur, samenkomst. LEGER DES HEILS. Zondag 14 October: 7 uur v.m. bidstond; 10 uur v.m. heiligings-samenkomst; 3.30 uur n.m. opmlucht-sammkomst (Kattenberg)8 uur n.m., openbare verlossings-samenkomst. 16 Oct., 8 uur v.m., soldaten-samenkomst. 18 Oct., 8 uur n.m. heiligings-sammkomst. UIT DE OMGEVINO, Herv. Gemeenten. AKERSLOOT, 10 uur, Ds. le Gras. BERGEN, 10 uur, Dr. Fetter (Rem. pred. Rotterdam). Kapel Elim, 10 uur m avond 6.30 uur, de heer Stavenga. Womsdagavond 8 uur, on- derlinge bijbelbespreking. CALLANTSOOG, 10 uur, Dr. Snethlage. DIRKSHORN, n.m. 7 uur, Ds. Oterdoom. EGMOND a. ZEE, 10 uur, Ds. Roobol. EGMOND a. d. HOEF, nm. 7 uur, Ds. le Gras. EENIGENBURG, gem dienst, vaeature. GRAFT, geen dienst. GROOT-SCHERMER, geen dienst. HEER-HUGOWAARD, 10 uur, Ds. Broekema. Ger. kerk, 9.30 uur v.m. Preeklezen; 2 uur n.m. Ds. Fernhout van St. Pancras. HEILOO, 10 uur, Ds. Eilerts de Haan. Evangelisatielokaal, 10 uur, de heer T. Doevendans van IJmuidm. HENSBROEK, gem dienst. HOOGKARSPEL, 10 uur, Ds. Kastein. HOOGWOUD, 9.30 uur, Dr. v. Beek. NOORDSCHARWOUDE, 9.30 uur, Ds. Staal. OBDAM, 10 uur, Ds. Kruizinga. OOST-GRAFTDIJK, gem dienst. OTERLEEK, 9.30 uur, Ds. Nijmhuis Ockhuysm. OUDE NIEDORP, 10 uur, Ds. Oterdoom. OUDESLUIS, 10 uur, Ds. Buiskool. OUDKARSPEL, 10 uur, Ds. de Leeuw. OUDO'RP, 10 uur, Ds. Groot. DE RIJP, 10 uur, Ds. Buiskool van St. Pancras. SCHERMERHORN, 10 uur, Ds. Boeren- donk. SCHOORL, 10 uur, Ds. Boeke. n.m. 1 uur, Zondagsschool. STOMPETOREN, 10 uur, Ds. Heep. ST. PANCRAS, 9.30 uur, de heer Pos- thuma van Schagen; nam. 3 uur, Ds. Buis kool. Ger. kerk, 9.30 uur, Ds. Fernhout; 2.30 uur n.m. Preeklezen. URSEM, gem dienst, vaeature. WARMENHUIZEN, gem dienst, vac. WINKEL, geen dienst. ZUIDSCHARWOUD E10 uur, Ds. van Meurs. ZUID'SCHERMER, gem dienst. (Gedeeltelijk ontleencf aan de West-Fr. Kerkbode.) f Buiten verantwoordelljkheid van de Redac- tie. Be opname In deze rubrtek bewifsi geens- zins dat de redactie er mede tnsiemt.) Broek op Langendijk 11 Oct.23. Mijnheer de Redacteur! Mag ik Uw Correspondent uit Oudkarspel langs dezm weg nog even de mededeeling doen, dat hij inderdaad gelijk heeft. Het was aan mijn aandacht ontgaan, dat zijn artikel „Combinatie van Gememtm en het daaron- der staande communique niet bij elkaar be- hoordm. Evmwel kan uw Corr. gerust zijn, want mijn ingez. stuk was niet aan zijn adres, zoo- als hij bij herlezing wel bemerken zal. Met beleefden dank voor de plaatsing, M. de Red. Uw. dw. dr. JOZ. ZAAL, CZN. Voorz. der afd. L'dijk van V.O. Alkmaar, 12 October 1923. Mijnheer de Redacteur. Verzoeke beleefd opname van dit stukje Bij voorbaat mijn dank. Over het gebeurde met de woonwagena achter dm Tienenwal wil ik U ook het een en ander bcrichtm De inzmder K. van het ingezonden stuk van Woensdag 10 October vond het wel goed dat de woonwagens gedurende de pliechtighe dm in't Victoriepark van den Kanaaldijk weg moesten, want hij zeide zdfdaar zal wel niemand critiek op uitoefenm. Maar diat het noodlot wilde, dat nu juist die woonwagens achter dm Tienenwal kwamen te staan, dat kon de heer K. nu eenmaal niet verkroppen. Ja, het is ook een schande! zulk woonwa- gengespuis in zoo'n schoon stadsgedeelite. Als ze die nog op een andere plaats hadden ge bracht, dan had de heer K- het niet zoo ver- schrikkelijk gevondm; maar nu juist bij hem Dat was te erg! Maar ik vind het verschrikkeljker dat de heer K daar nu pas mee aankomt en dan pre- cies doet of de woonwagmbewoners1 diaarmee ingenomen waren. Wist de heer K. dan met, dat er van de zijde van de woonwagmbewo ners geprotesteerd werd tegen het ooredht- vaardig optreden van de politic inzake het verdrijvm der woonwagms 'gedurende dc plechtighedm in het Victoriepark? Waarom heeft hij toen niet direct geprotesteerd Neen, mijnheer K., u bent in deze niet eerlijk. U zou wel willen dat die woonwagens gedurende dergelijke feesten uit den weg geruimd wor den; maar u wilt niet het minst aangetast wordm in uw stand. Als u, en uw buren, er direct tegm1 hadden geprotesteerd, dan had den zij de woonwagmbewoners gesteund in hun protest tegm aeze ongemotirveerde haa- rielingen van politic en autorifeiten. Maar u dacht eerst, dat het slechts die woonwagens w?ren, die aan dm Kanaaldijk stonden. Nu :a, a!s het nou niet anders kon? Het was wd yen opoffering, maar mfin. Als je Oranjege- zind ben dan moet je er ook wat voor over hebben Maar toen op dim bewusten Zatendag zoo- •ed vnn die woonwagens kwamen aanrijden, neen. torn was het niet meer om uit te hou- dm. Nem, torn werd het te erg. Deze opof- tering was toch te groot, m torn ging men de !ioofden bijem stekm en zond men em depu- hitie naar den burgemeester, met het verkre- wn resultaat. Nu, mijnheer Ku ziet wat er door protest kan wordm verkregen, dus ik behoof u niets meer te zeegen. Nu voortaan tegm alles wat u schade berokkmt protesteerm, als 6en man! Dnn zult u zien, als u allm standvastig blijft "n eerlijk, dat u zegevierend nit den strijd komt Ik raad u aan, mijn goede vriad, Voor ge weer zoo iets begint, Dat ge eerst u gaat bedmken, Voor ge anderen gaat krenkea Hiermede teeken ik, EEN WOONWAGENBEIWONER AAN DEN KAN A AT DI IK. Marktberiehtcsn BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Gromtenveiling), 11 Oct. 19100 stuks Bloemkool le soort 5.40—/ 11.20, 2e soort 0.80—/ 5 per 100 st., 17200 K.G. Worte- 1m 2.502.80, 44800 K.G. Roode kool le soort 1.70—/ 3.50, 34400 K.G. Gele kool le soort 1.50—/ 3.70, 159600 K.G. Witte kool le soort 1.40—/ 1.60, 8600 K.G. Uien 6.707.40, Drielingeni 8.60 tot 9.20, Nep 9.10—/ 11.50, 1532 K.G. Slaboonm 7—/ 17.10, 5800 K.G. Bieten 1.10—/ 4.50, 140 K.G. Rammmas 2 4.10, 3400 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 6, Schoolmeesters 5.80, Eigm- heimers 6, Kleine 1.20 per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 11 Oct. Schotsche Muizen 6.60, Schoolmeesters 6.60, Eigenheimers 5.50, Bl. Aardappe len 4.50, Drielingm 2-^-f 2.80, Kleine 1.20, Spercieboonm 5.5011.90, Snij- boonm 9.9012, Grove Uien 6.80— 7.40, Drielingm 7.80—/ 9, Gele Nep 10.90—/ 11.90, Pern 2—/ 2.70, Kroten 3.40, Roode kool 1.60—/ 4, Witte kool 1.20—/ 1.70, Gele kool 1.10—/ 3.80 p. 100 K.G., Boswortelen 2.203.90 per 100 bos, Bloemkool 5f 8.90 per 100 st. 2e soort 0.20—/ 1.60 per 100 st. Aanvoer op 10 Oct.: 2265 K.G. Aardap pelen, 529 K.G. Spercieboonm, 600 K.G. Rammenas, 7555 K.G. Grove Uim, 13750 K.G. Pern, 47100 K.G. Roode kool, 102800 K.G. Witte kool, 16100 K.G. Gele kool, 1565 bos Wortelen, 3465 stuks Bloemkool. BOVENKARSPEL „De Tuinbouw", 11 Oct. 1923. Heden besteedde men voor: Bloemkool I 8—/ 10.50, II 3.50— 5, III 1—/ 2.20, Roode kool 1.40— 2.50, Witte kool 1—/ 1.70, Gele kool 1.80—/ 3, Uim 33.30, Kleine uim 4.70—/ 5.50, Bieten 17—/ 21.50, Klei ne bieten 34.50, Slaboonm 1—/ 1.40 Bonte aardappelen 2.853, Blauwe 2.80—/ 3. WARMENHUIZEN, 11 Oct. 1923. Bloemkool 3.905, Roode kool 1.70 tot 2.60, Gele kool 2.40—/ 2.50, Witte kool 1.20—/ 1.30, Uim 6.70—/ 7, Nep 10.90, Drielingm 7.80, Peen 1.50— 2. Aanvoer: 1400 K.G. Roode kool, 650 K.G. Gele kool, 32675 K.G. Witte kool, 800 K.G. Uim, 100 K.G. Nep, 8400 K.G. Pern, 250 st. Bloemkool. 433ste ST A ATSLOTER'I J. Treekking van Dond'erdag 11 October. 5de klasse - 12e, lijst. Prijzen van 70,- 41 108 203 220 232 322 344 410 475 534 546 580 696 797 904 1127 1185 1264 1437 1521 1602 1606 1672 1713 1754 1780 2260 2360 2737 2905 2997 3006 3013 3103 3338 3448 3487 3532 3895 3963 4017 4043 4125 4205 4227 4229 4249 4339 4471 4595 4740 4821 5007 5090 5141 5178 5283 5471 5614 5675 5759 5822 5825 5848 5951 6140 6215 6692 1 213 351 556 802 919 1067 1233 1447 1745 1961 2141 2465 2565 2072 3100 3511 3006 4084 4331 4454 4554 4889 5281 5317 5571 5023 6352 6467 6617 7126 7330 7520 7764 7950 8411 8558 8784 9193 9492 9597 9814 9999 0212 0507 0769 '006 1148 1379 1509 1653 1740 1947 2240 2307 2572 2754 2972 3111 3285 3501 3617 3751 3932 4001 4135 4736 4522 4602 4773 4954 5'63 5288 5637 5874 6041 6270 6520 6626 6758 6011 7121 7434 75«8 7726 '7874 1 Qrm '8157 -->0630 00738 20000 Oil ^6 O'500 2i070 70180 O096S O07'6 09786 22878 22907 6321 6962 7963 8464 9078 10163 10525 11263 11777 12601 12979 13432 14018 14434 15043 15520 15929 16437 16744 17445 17785 18380 18752 19498 20147 20811 21232 21416 22033 22410 22608 48 228 362 634 872 967 1069 1288 1473 1795 1964 2176 2469 2688 2973 3163 3538 3911 4004 4333 4488 4682 4920 5200 5324 5579 5707 6151 6417 6469 6707 7107 7367 7500 7771 8108 8459 '8575 8840 9217 9526 9605 9829 10116 10213 10609 10806 11058 11156 11434 11510 11662 11790 11985 12269 12338 12578 12775 12982 13179 13365 13554 13618 13800 13949 14036 14166 14385 14537 14T04 14790 15013 15169 15388 15675 15917 16098 16288 16527 16639 16788 16991 17168 17478 17599 17749 17899 18024 18186 18260 18418 1871.1 18789 18927 19190 19250 19452 19763 19892 19064 20020 20177 20310 20442 20647 20750 20924 21172 21383 21573 21981 22193 22370 22720 22789 22880 22924 6466 6471 6587 6688 7187 7341 7361 7376 8042 8066 8260 6381 8686 8867 8869 8958 9187 9302 9794 9966 10226 10237 10312 10427 10676 10879 10034 11066 •11270 11403 11682 11689 11808 11832 12184 12277 12619 12698 12728 12838 13075' 13109 13128 13244 13521 13802 13810 13961 14148 14287 14302 14324 14465 14499 14566 14580 15065 15161 15253 15319 15604 15627 15791 15812 16028 16180 16315 16363 16517 16603 16605 16617 16907 17043 17197 17245 17510 17564 17587 17732 17879 17885 18286 18329 18454 18497 18720 18736 18843 19010 19203 19289 19595 19600 19693 19740 20173 20191 20440 20700 20891 20993 21107 21122 21260 21284 21313 21325 21511 21577 21857 21901 22050 22115 22299 22311 22462 22470 22475 22496 22619 22936 Ni eten. 56 72 266 301 418 430 641 652 890 984 1003 1006 1074 1091 1294 131.4 1518 1545 1800 1865 1977 1990 2239 2245 2474 2487 2721 2744 2985 3081 3218 3345 3722 3839 3950 4018 4161 4178 4345 4364 4518 4536 4729 4792 5052 5081 5301 5305 5418 5430 5587 5598 5829 5841 6181 6203 6419 6443 6490 6497 6737 6866 7239 7249 7382 7409 7591 7593 87 305 491 675 895 1007 1101 1356 1579 1901 1991 2248 2492 2808 3083 3419 3886 4046 4235 4416 4570 4840 5149 5306 5451 5636 5877 6225 6455 6529 6882 7258 7479 7600 7789 7814 7825 8140 8187 8279 8508 8533 8552 8597 8620 8642 8873 8942 8974 9252 9374 9421 9543 9545 9559 9667 9688 9697 9839 9898 9982 10124 10179 10193 10246 10259 10797 10671 10684 lu/35 10848 10849 10893 11084 11087 11096 11241 11242 11313 11447 11489 11505 11515 11568 11575 11678 11680 11695 11796 11834 11901 12012 12028 12101 12281 12289 12292' 12391 12423 12512 12598 12704 12719 12790 12807 12817 13002 13024 13046 13181 13200' 13233 13424. 13450 13487 13569 135773 13582 13642 13678 13692 13807 13818 13853 13975 13976 13992 14067 14081 14106 14222 14265 15406 14386 14390 14439 14541 14621 14669 14706 14709 14728 14809 14847 14941 15027 15073 15078 15190 15196 15251 15437 15459 15545 15745 15785 15792 15922 15939 15959 16146 16148 16209 16289 16425 16435 16537 16595 16606 16659 16672 16737 16791 16815 16833 16996 17014 17100 17175 17289 17330 17482 17483 17569 17603 17631 17678 17803 17805 17833 17925 17933 17954 18073 18075 18127 18194 18202 18210 18267 18287 18291 18490 18544 18553 18715 18724 18744 18832 18841 18869 18930 18972 19047 19197 19210 19229 19292 19300 19338 19488 19517 19619 19790 19793 19834 19698 19909 19914 19979 19988 19996 20032 20089 20092 20183 20190 20201 20320 20330 20370 20460 20486 20487 20654 20697 20704 20753 20837 20848 20994 21029 21036 21182 21235 21258 21394 21427 21461 21636 21685 21919 21982 22009 22043 22205 22231 22245 22570 22598 22668 22736 22774 22778 22799 22801 22829 22884 22889 22898 22943 22956 22980 88 317 532 724 917 1014 1105 1370 1658 1918 2065 2254 2517 2946 3098 3424 3900 4078 4265 4444 4634 4862 5253 5314 5509 5687 5878 6292 6461 6560 7021 7300 7482 7632 7914 8292 8553 8714 9163 9445 9570 9702 9983 10194 10483 10768 10960 11138 11329 11508 11594 11709 11904 12198 12297 12563 12727 12824 13098 13270 13497 13608 13700 13896 13993 14124 14331 14518 14691 14730 14947 15080 15256 15612 15865 16001 16232 16511 16615 16750 16867 17105 17354 17577. 17685 17872 17964 18147 18240 18308 18616 18758 18882 19075 19237 19394 19700 19842 19935 20008 20095 20262 20410 20626 20717 20903 21134 21299 21517 21929 22055 22260 22709 22779 22871 22902 i Ml 8407 9038 9967 10309 11134 11770 12593 12971 13420 13990 14397 14911 15394 15903 16365 16683 17313 17752 18336 18737 19416 19992 20719 21175 21360 21959 22361 22576 1 <3-555 18642 1876Q 1RO02 '0001 10244 10450 10722 1O840 10057 00014 20176 7O?04 20470

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 7