f/EAUDE COLOGNE H OUBARRY JJ de verantwoording zonder kwitanties, terwijl voor de aangekochte prijzen de contrAle ge- ucel ojuoraK. Wei stonden er op mi iiijst be- dragon cu iiandteekeningen, doch men was dam mode vollgeos de commissie rniet verant- woord. iJe ontvaugsten zijjn. 5816,55, de uitjgiaven 0/03,72, bet nadeelig saldo 439,17. De heer Maas Goesteranus was van mee- uing, d'at het op dten weg der commissie van utvoeriug ligt daarop te antwoorden. De heer van der Molen 'had de indruk, dat het bestuur vrijwel alles voor den heer van Gemeren overiaat. Hiet bestuur trachtte dien indruk weg te nemcn. De voorzitter zette uiteen. dat een ieder naar vermogen werkt. Wat ae hooge post me- dailles betrof, die was voor rekening der commissie van uitvoering. De heer Rus, lid van geaoemdJe ooimmissie, wees dit van de hand. De heer van Gemeren antwoordtie op een en ander. Wat de prijzen der verloting betrof, die heeft men altijd op staten verantwoord Bij het Rijk is nooit bezwaar geopperd Spr heeft niets tegen kwitanties. Wat die aankoo van medailles getrof, d'ie was gcdaan als tijd. De commissie kon niet begrijpenr dat men bij het Rijk genoegen nam met een verant woording zonder kwitanties. Voorta had men lof voor de regelingscommissie, die zeker ge- noeg doet om de tentoonstelling te doen sla gen, De voorzitter oordeelde, dat men tegenover de leden verplicht was kwitanties te overleg gen. Spr zegde d'it ook toe. Voorts ••vroeg hij of de commissie de xeke ning kon goedkeuren. De commissie had geen bezwaar, behoudens eenige onjuistheden in de verantwoording van dm penmngmeester, welke getuigen, dat deze er te weinig tijd' aan besteed, E>e eommissie adviseerde daarop eenstemmig tot goedkeu- ring, waaraa de penningmeester werd gede- chargeerd. Bestuursverkiezing wegens periodieke aftre- dlng van de heeren J. Opdaim, J. Rus en K. Muijs. De heeren namen na herkozen te zijn, hun benoeming weer aan, doch onder bepaalde voorwaarden, Voorstel G. Smits. Het voorstel, 31 Augus tus ingekomen, werd door den' vootrsteller ge- wijzigd en in tweeen gesplitst. Voorgestel'd werd 7 5 contributie voor le den en 0.50 entree voor het bezocken van de tentoonstelling Wat het eerste betrof, meende hij, dat het led'ental zeker zou vermmdteren, doch het was z i. absurd dat dte leden beschikten over de uitvoering, terwijl het bestuur het tekort be- taalt. Met het andere voorstel beoogde spr. den tuinders in de gelegenheid te stellen ook de tentoonstelling te kunnen bezichtigen. Vooral voor hunne huisgenooten was de te hooge entree een bezwaar Aanneming van het voor stel zal zeker het exposeeren van1 tuinbouW- producten bevorderen. De voorzitter deeldte mede, d'at het bestuur niets voor het voorstel gevoelde. De voorsteller had dit begrepen, daarom had het bestuur ook het vorig jaar het besluit der vergadering naast zich neergelegd. Spr. drong op stemming aan. De heer van Gemeren zeide in het gelijlk te zijn gesteld als hij steeds had gezegd, dat de leden overbodig waren. Niet het bestuur, doch d'e leden kunnen beslissen en als dte le den uitspraak doen heeft het bestuur het uit te voeren, daarom was een comite van bijv. 5 h 7 menschen het beste en voorts gewone bezoe- kers op de L. E. T. T. tegen entree. Spr. vod- de veel voor het voorstel' De voorzitter besti'eed het laatste. Het voorstel 5 contributie werd verwor- pen. 0.50 entree voor den geheelen dag der tentoonstelling werd aangenomen. De heer Bood betoogde, dat de tentoonstel ling niet populate was. Het was altijd op het terrein en de burgers in de buurt hebben er niets aan De voorzitter en de seeretaris wildten gaar- ne, dat het uitvoerbaar was om de tentoon stelling in de Buurt te hiouden, doah men heeft rekening te houden metde ontvangsten. Ingekomen was een verzoek van de bloe- misten van Heugten te Alkmaar, Groen te Sint Pancras en. Smits alhier, om vergoeding voor hun glasvazen, welke door de ongunstige staanplaatsen waren gebroken. Betoogd werd, dat het bestuur bij herha- ling moet zijn gebleken, dlat die plaats van op- stelling niet deugdte. Als andere inzendens ook zoo zeker waren dat hun expositie werd ver- woest, bleven deze zeker weg, Wordt geen achadevergoeding gegeven, dan blijven de in- zenders zeker weg. De voorzitter was dit met dte inzmdters niet eens. Volgens een deskundige (d'en heer Drijver) is het medte de scShuld1 van die inzen- ders. E>eze hadden hun vazern half vol met zand kunnen doen. De heer Smits merkte op, dat hem van die „deskundigheid" niets is gebleken, water en zand zijn even zwaar ;'hij begreep die nonsens niet. De heer van Gemeren weet wel beter. De voorzitter deelde mede, dat men. met al- gemeene stemmen had besloten niet in te gaan op het verzoek. Bij de rondvraag wees de heer Bood op de onvoldoende controle. Fraude schijnt bij de controleurs niet te zijn uitgesloten. Voor de geleiders van vee is het wel noodig, dat er niet te vtjg'l menschen bij het vee tegelijk op't terrein komen. Dc voorzitter zegde voor het volgend jiaar onderzoek toe. Drama slutting. Schouw. De slootenstehouw in dteze ge- meente zal gesehiedenvoor de polders Maal- water en Boekelermeer op 17 October, voor den Vennewa terspolder op 24 October en in den Oosterzijpolder op 25 October. Op eigen terrein speelde gister de voetbal- club V. V. H. I tegen Rood-Wit II van Alk maar. V. V. H. heeft met 21 gewonoen. Ook onze adspiranten speelden tegen B. S. V. van Bergen. Bergen heeft met 1—0 ge- wonnen. De heeren die het initiatief hebben ge- nomen tot het tot stand brengen van een verbindingsweg naar de zee, hebben een be- zoek gebracht aan de raadsleden in deze ge- meente, teneinde hun uitgewerkte plannen uit een te zetten. Ook zal een bezoek worden gebracht aan den Raad van cBe gemeenten, welke bff den Zeeweg geinteresseerd zijn. Wij spreken de hoop uit dat de heeren mo- gen slagen. Voor de vooruitgang van Heiloo is een korte verbindingsweg met die Zee een gebiediende eisch. urr LIMMEN. Bij den veehouder A., aan den Wcsterweg, is tongblaar onder het vee geoonstateerdl. UIT SC14ERMERHORN. De stand van het water in die Ringvaart al hier is zoo hoog gestagen, dat reeds ver- sclieidene erven blank staan, terwijl m enkele perceelen het water reeds door de vloereh drinnt. UIT URSEM. In het raadsverslag dter gemeente Ursem staat, dat de burgemeester meedeelt, naai- aan- leid'ing van de beweringen van- den faeex Koop- man, die evenals die andere heeren. voor bc- zuiuiging is, dat de functie van gemeente- ontvanger met die van directeur van het Gem. Eiectnsch Bedrijf onvereemgbaar is; de be- doeling is, dat het niet opgaat een gemeente- ambtenaar, n.l. 'die van het Electrisch Bedrijl, te ontslaan en diens werk aan een ander op te dragen De jongste algemeeae ve: de afdeeimg Ursem dter Hollandsche Maat- schappi] van Landbouw onder het presidium van dm heer J. Buis, was door zeven van dte dertig leden bezocht; vijf bestuursleden waren aanwezig. De ingekomen stukken leverden overvloe- dige stof tot bespreking.jTot hun spijt vema- men de aanwezigen, dat het Hoofdbesbuur dler Maatschappiji met karige hand in zijn beurs zal .tastcn om de afdeelingen tegemoet te ko men in hare financien, waar net uitgaven voor Lezingen betreft. De vlekziekte der varkens, 't in-enten dezer dieren, de te maken kosten, maakte een nieuw punt van bespreking uit Algemeen was men van gevoelen, d'at heeren veeartsen niet alleen met eigen beurs, maar ook met de uitgaven van den veehouder rekening houdten. Em accountant der sleutelstad had zich' be- roid verklaard, in de afdeeling een voordracht te houden over landbouwboekhouden, hetgeen de vergadering toelachte. De aanwezigen, echte Hollanders, wikten en wogen of dei be- handteling van zoo'n uitgebreid otiderwerp wel loonend zijn zou. In handen van het bestuur gesteld, om na- dter te adviseeren. Daar twee leden van het bestuur moesten aftreden en em der leden niet herkiesbaar was, werd in diens plaats benoemd de heer D de Waal de ander meende met het oog op zijn vertrek in 1924 in de gemeente niet langer te moeten a an blijven, doch liet zich ovetrreden zijne functie als seeretaris tte vervullen, tot men voor hem een opvolger gevonden had. 't Was een gezellige vergadering; jammer dat zoo weinig leden waren opgekomen, nu droeg ze te veel het karakter van een onder- onsje. urr DIRKSHORN. Vrijdagavond hield ten huize van den heer D. Bruin alhier de commissie voor het Jubi- leumfeest te Dirkshom en omgeving haar laatste vergadtering. De rekening van den penningmeester sloot met een batig saldo, stellig een „wi:tte raaf' De commissie is daardoor in de geltegen- h'eid, aan het fanfarecorps een muziekshik en aan de voetbalclub een bat aan te bieden, als blij'k van waardeering voor bewezen d'iensten. Onder de gewone plichtplegingen werd' daama de vergadering gesloten. UIT HOORN. Tot tijdelijk opzidhter bij het Bouw- en wo- ningtoezicht alhier is uit 33 sollititantea be noemd de heer A. Baxs te Oterleek. Het Hoornsche stedelijk muziekkorps zal het volgend jaar 50 jaar bestaan. Naar we vernemen bestaan er plannen om dit ju- bileum feestelijk te herdenken. Wederom is hier de melkprijs verhoogd, en thans gebracht op 16 cents per liter- Het marktwezen. Door de Hoornsche middenstandsvereeni- ging in samenwerking met de Hanze is in het Park een vergadering gehouden, waar als sprekers optraden de heer A. Spaander met het onderwerp „Ons marktwezen"- en de heer Stumpel over „Andere Hoornsche belangen". Deze belangrijke bijeenkomst weid o.m. bij- gewoond door den burgemeester. Na een ioleidiug kwam spreker tot.de be- handeling van zijn onderwerp, hetwelk hij verdeeld in drie deelen, namelijk: het verle- den, het heden en de toekomst. Spreker ging na ihet tijdperk van 1860 tot heden, toen de stad, v66r de demping van en kele stadsgedeelten een zoo geheel ander as pect vertoonde. Wat de toekomst van het marktwezen be treft, gelooft spr. dat de kanalisatieplannen en de aanstaande droogmaking der Zuider zee belangrijk zullen meewerken' aan de ver- betering van het Hoornsche marktwezen. De inleiding gaf aanleiding tot een aan- gename en nuttige discussie. Hiema behandelde de heer Stumpel andere Hoornsche belangen. Spr. wees op de steeds ioenemende aufo- diensten vanuit het platteland naar Hoorn. Hier ligt de weg tot pakkende reclame in de omliggende plaatsen. Ook de talrijke vracht- lieden moet men het zoo geriefelijk mogelijk maken. Verder zag spreker veel heil in geconcen- treerde uitverkoopen, waarvoor onderling overleg noodig is. De treinenloop naar Hoorn dient verbe- terd, terwijl ook de misstanden aan het sta- tionsemplacement besproken werden. Krachtig drong spreker aan op de vorming van een winkel- en industrieweek tijdens de aanstaande landbouwfeesten. UIT ST. PANCRAS. In den voetbalwedstrijd Schoorl I—Vrone I wist Vrone met 21 van haar partner te winnen. 't Tweede was minder gelukkig, kwam met 7—0 nederlaag van Bergen II thuis. Gemengd Nieuws RTRAA ke zouden voorkomen in een publicatie over mr. Lips. De heer Zentgraaff begat zich naar ge- noemdi kantoor waar hij ontvangen werd door jm. Gevaerts in diens kamer, waarna plotseling mr. Lips verscheen, zich voor de deur plaatste met een ijzeren voorwerp in de hand en op heftige wijze begon te schelden. De heer Zentgraaff stond op, welk voor- beeld door mr. Gevaerts werd gevolgd en be- gaf zich, totaal ongewapend zijnde, door de achterdeur naar de straatzijde waarop mr. Lips hem met het ijzeren voorwerp dat hij had meegebracht, een hoofdwond toebrcaht die hevig bloedde. Een toevallig voorbijrij- dend politieagenf was hiervan getuige. De zaak is bij de politie aanhangig gemaakt, terwijl blijkt dat mr. Lips zich reeds gister- avond heeft uitgelaten over zijn voornemens ten opzichte van den heer Zentgraaff. ~3t AANSLAG OP EEN JOURNALIST. Het Bat. Nbl. van 14 September meldt: Gisteravond! ontving onze Preanger redac- teur Zentgraaff van mr. Gevaerts te Ban doeng een telefonische u'tnoodiging om he- denmorgen ten zijnen kantore te willen ko men tot redres van eenige onjuistheden wel- Tot zoover het sobere relaas van den aan- slag op onzen Preanger-redacteur, een ver- haal dat aan een geval van Tropenkoller zou doen denken, ware het niet, dat het tooneel zich heeft afgespeeld in het koele lustoord in de bergen. Wij zullen on® onthouden van commentaar op de gedragimgen der advocaten m kwestie. Onze lezera kunnen naslaan wat de heer ZentgTaaff dezer dagen geschreven heeft over mr. Lips, wiens zaak met luitenanf Lips momenteel1 bij het parket te Batavia aanhangig is, de feiten staan te hunner be- schikking 'en het zij aan- hen overgelaten zich een ooraeel te vormen. Wie in geschrifte aan- gevallen, zijn toevlucht neemt tot bruut ge- weld, aangewend vanuit een hinderlaag, be- wijst reed® daardoor, d^t hij zwak staat en voor meesters in de rcchten is deze stelling wellicht te meer bindend. TEGEN SALARISVERMINDERING. In een gisteravond in Den Haag gehouden vergadering van de Vereeniging van beamb ten bij Rijksinstellingen in Nederland is de volgende motie aangenomen: De vereeniging enz., vernomen hebbende, dat de regeering wil overgaan tot verlaging van de salarissen met 10 pet. overwegende, dat meermalen is erkend, dat het beambten- personeel een salaris genoot, dat beneden peil was, zoodat het door dezen maatregel dubbel geteoffen wordt, protesteert met klem tegen de voorgenomen salarisvermindermg, en verzoekt de regeering dringend, het salaris van deze groep personeel niet te f verlagen, brengt deze motite ter kennis van de regee ring en de pers en gaat over tot de orde van den dag, BRAND. Domderdagavond is te Kericavezaath, ver- moedelijk door booibroei, brand ontstaan in de groote boerderif Gellend'onk, van dten heer Nteuff, paardentooopman. Schuren, stallen, hooibeTgen hooimachinies, een auto, een: vare ken met Hggen en' eenige kippeni zijn ver- brand. Bij dte redding van' hot vee heeft dte zoom des huizes brandwanden aan hoofd en aangezicht gefcregen1. Hetl woonhuis werd' 'ge- spaard', maar fcreeg wel vetel brand- en water- schade. Verzekering dekt de schade. De moterspuit uit Beusichem verieende be- Tangrijke hull'p aan dep faatselijke bramd'weer. DE POSTCHeQUE- EN G IRODIE'NST. Het Vaderl. maakt mdiding van' een voor stel van^ de zijdte dter middtenStantfebanken 'aan1 het bestuur van denp os-tcheque- en girodienst. DeTij die banken btetoemde of aangesloten g$- rohouders zouden aan het besthur der ban- ken hun toestandi openleggen ten huh gteldbe- hoefte kenbaar malcen, en de besturen zou den, by! accoordbevinding, aan' het girobe- stuur ifaiten weten, het beoriag, dat de giim houder beslist noodig heeft. Hiet foahkbeslthur zou dit ineene kunnen doen voor ail'le betrob- kenen. Het girobestuur ztou op dteze wijze van laoige en moeilijke controlte zijn ontsiagen en men zou een' soort moreelien boirg in de ver- kladnig van het bankbestuur krijgen. Sport VOETBAL. Nadat Alcmaria III eerst van Sparta I uit Schagen met 5-2 had gewonnen (de Alk- maarders haalden een 21 achterstand met de rust heel mooi op, door in de tweede helft vier goals te maken) kwam Alcmaria's twee de elftal in't veld tegen K. F. C. II Alcmaria II was volledig met de volgende combinatie: Schoen; Kes en Roozendaal; Dubbeld, Wage- maker en van Willigen; v. Wieringen, v. Riel, Vrijer, Mulders en de Groot. In't begin zat er weinig spel in Alcmaria en T duurde vrij lang, voor zij haar overwicht in een doelpumt wist om te zetten. Nadat Mulders een strafschop had gemist, doelpunt- ten Mid. voor en rechtsbuiten samen uit eea voorzet van de Groot. Even voor rust werd een mooie aanval bekroond door een doelpunt van Vrijer, maar de scheadsrechter gaf bui- tenspel. Geen minuut daama deed v. Riel het- zelfde spelletje over en nu was't wel 2—0. Meteen was t rusten. Na de rust ging het van een Iden dakje K. F. C. II had weinig meer in te brengen. Al spoedig kwam een derde doelpunt, waama Kes een strafschop benutte (4—0.) Toen kwam v. Wieringen in actie en kort achter el- kaar maakte hij twee heel mooie goals, v. Riel zorgde vlak voor tijd met een goal schot voor numraer zeven. Alzoo worn het tweede elftal met 70. K F. C. II had Iheusch wel een puntje tegen ver- diend. Eigenaardig was het, dat toen het bij Alcmaria een beetje vlotte, het spel ook steeds beter werd. Er kan echter nog meer verband in de ploeg komen en vooral het plaatsen moet heel wat beter, terwijl het tempo iets ver- sneld moet worden. Toch hebben wij, vooral in de tweede helft heel aardige en goede din- gen gezien. Als in deze samenstelling met overleg wordt gewerkt, kan succes, ook tegen sterker tegenstanders niet uitblijven. Enkele spelers moeten trachten, iets meer snelheid te krijgen, als zij in't bezit zijn van den bal Vlug dien bal doorgeven langs den grond, is beter dan dat hooge spel. Alle spelers hebben enthousiast gespeeld en het hunne tot de over- winning bijgedr^gen. Er waren heel wat toe- schouwers. Zij hadden in de prestaties der re serves veel pidzier- In Zaandam heeft Alcmaria I gisteren een heel goeden wed&trijd gespeeld. En waar een uitwedstrijd tegen Z. V. V. altijd tot de heel zware behoort is de uitslag 11 heel verdienstelijk. Toch was het spel van Alc maria ook weer beter dan dat van Z, V. V. Met de rust was't nog 0—0. Alcmaria nam in de tweede helft door Doeschot (op de middenvocirplaats) de leiding en pas kort voor 't einde slaagde Z. V. V. er in gelijk te maken. Een 21 overwimning voor Alc maria was zeker verdiend geweest. De ploeg als geheel werkte enthousiast. Enkele spelers blonken uit, en wanneer de voorhoe- cfe er slechts in kan slagen iets productiever te worden en ook wat meer geluk krijgt, kun nen de overwinningen niet uitblijven. Z. V. V. miste nog een strafschop, vlak na 't begin. Spartaan gaf W. F. C. een duchtig lesje 61 en D. W. S. verraste bijzonder door in Hoorn met 32 van Hollandia te winnen. In de eersteklas N. H. V. B. wist V.A.F.C. weer te winnen thans van Q. S. C. II. Het eenige punt werd echter naar wij vernemen, door Q. S. C. zelf gemaakt. Go Ahead (Alkmaar) moest in den Hel- der met 42 verliezen. Uitslagen Afd. I. H. V. V.—H. F. C. 22. D. F. C.Feijenoord 43. 't Gooi Z. F. C. 2-0. V. O. C.—R. C. H. 2—1. S. V. v.—Ajax 1-0. Afd. II. Excelsior—Quick 1—1. Stormvo- gelsU. V. V. 6—1. Bl. Wit—Sparta 3-3. HaarlemH. B. S. 22. 2e klas B. M. T.—Xerxes 0—2. Bloemen- daalA. F. C. 4—1. V. V. A.—Ado 3—4. Afd. III. Oostel. le klas. Quick—U. D. 22. HengeloE. Boys 02. Enschedle Heracles 11. Go AheadVitesse 20. TheoleZ. A. C. 0—1. Afd. IV. Zuidel. le klas. B. V. V.—Wil- lem II 2-3. M. V. V.-Wilhelmina 4—2. Alliance—N. A. C. 0—5. Philips—Eindho ven 0—1. Bredamiai—Dosko 1—1. Afd. V. Noordel. le klas. Be QuickAchil les 60. VeendamVelocitas 21. Alcide® W. V. V. 2—0. Frieslandv-Leeuwarden 3—0. KORFBAL. K. V. K. V. I—OOSTERPARK (A'dam.) Bovengenoemde wedstrijd gaf ons tot rust een aardige ontmoeting. waarbij duidelijk uit- kwam de wil van K. V om zich van de gsle- den nederlagen te herstellen. Een goed' schot van van Zonneveid brrorgde K V. nan ook met rust de leiding. Direct na rust pakte het gehetle 12-tal goal aan en weer wist van Zonneveid1 de mand te vinden. Ook de aan val welke ons de vakwisseling bracht deed good werk en scoorDn tweemaal. Toen was het uit. Het opelpeil zakte tot derde klas N. H. K. B., vooral het toen spe- lende middenvak gaf een demonstratie van korfbal zooals het niet moest. Hun opstelling en doorvoeren kwam ons ten eenenmale abso- luut onjuist voor. Oosterpark wist van deze inzinking dan ook goed gebruik te maken en met twee goede schoten wist zij de achtei- stand te verkleinen tot 42. Nu we K. V. in de nieuwe compehtie weer voor het eerst op eigen terrein zagen uitko- mea, komt het ons voor dat er toch het vorig jaar meer eenheid in de ploeg zat. Worden de vakken soms wat al te dibwijls veranderd? De dames zijn wat spelpeil betreft vooruitge- gaan, vooral Mej. Breek speelde een goede partij. De heeren zijn op zich zelf beschouwd beslist goed, het samenspel liet echter nog al wat te wenschen over. Niet zuiver plaatsen is hun grootste fout, terwijl hun voortdurend gemopper over hun medespelers o-a. een al- gemeene matheid over het 12-tal doet ont staan. Op de omstanders maakt het bovendien de beesten over te dragen en dat blijkt een schiitterende uitvinding te zijn geweest. De koe neemt stof af, het schaap stookt de kachel, de poes likt de bo'rden schoon enz. Het gaat alles zoo goed dat Trijn en Klaas best gemist kunnen worden. Ze geven voor iederen morgen hun orders door mid- del van de gramofoon en gaan op rets. Zonder hun toezicht loopt't spoedig mis. De beesten gaan luieren en laten de gramo foon maar praten. Het varken schrijft ten- slotte den baas en de vrouw een waarschuwingsbrief, waarop deze zoo spoedig mogelijk thuis komen om de zaken weer recht te zetten. Dit leert ons, dat een knap bestuur Steeds onontbeerlijk is, En't leven op een boerderij Nuttig en heerlijk is. Ina Rahusen heeft de talrijke versjes van vele zwartjes' en eenige voorzien. pastel teekeningen' Tj. MarktbeHcsfttien VENDERS Recbtftaken. KANTONGERECH.T TE ALKMAAJR. Mondeldnge uitspraak van 12 October. P. B. te Hteiloo, overtreding Arbeidswet, 3 boete of 1 dag hecht. J. H. te Oudcarspel, P. H. te Haringcairspel, overtreding Visscherijwet, de le 20' boete of 10 dagm hecht, de 2e 30 boete of 15 dagen hecht. E. O. Dz., H. P. Jz^ A. G. Kz. te Egpond aim Zee, loopen over verbodlen grond, ieder 8 boete of 4 dagen hecht. F. J. C. H., C. H. N. H. O. te Alkmaar, H. J de R. te Beverwgk, A. B. te Udtgeest, J. F. te Broek op Langendijk, C. P. te Limr men, N. B. te Egmondbinnen, J. M. A. te Hei loo, N. S. te Schennerhom, P. K. te Zuidr scharwoude, E. W. te Bergen, overtreding Motor- en Rijwielreglement, de le 1 boete of 1 dag hecht., de 2e geen straf toegepast, de 3e 12 boete of 6 dagen hecht., de 4e, 5e, 6e, 8e, 9e en i le ieder 4 boete of 4 dagen hecht de 7e 1,50 boete of 1 dag hecht., de lOe 3 boete of 2 dagen hecht., dte 12e 10 boete of 10 dagen hecht J. J. E., J. B., J. M., J, J. S., P. N. S. en W. K. te Alkmaar, J M. te Assendelft, F. de H. te Bergen, C. D. te Harencarspel, D. die J J. v. d. M.; F. J: J. en Q R. te Heiloo, P. J. S te Zaandam, C. A. G. te Haarlemmemieer, E. Z. te Schoten, K. B. te Rotterdam, F A. G. K. te Bloemendaal, W. F. B. te Heemskerk, Th. W. en E. K. J. B. te Haarlem, B. V. te Venhuizea, G. G. te Wormer, D. S. C. te Sche- veningen, overtreding Politieveroidening, de le, 8e, lOe, 15e, 16e, 17e, 18e en 19e ieder 8 boete of 4 dagen hecht, de 2e, 9e, lle, ,13e en 23e ieder 3 boete of 2 dagen hecht., de 3e, 6e en 12e ieder 2 boete of 2 dagen hecht., de 4e 6 boete of 3 dagen hecht, de 5e 4 boete of 2 dagen hecht, die 7e en 20e ieder 10 boete of 5 dagen hecht., de 14e en 22e iodcr 5 boete of 3 dagen hecht., de 21e 15 boete of 10 dagen hecht., die 24e 20 boete of 10 dagen hecht. BOEK>AANKONDIGING. De wonderen van. Kevelhant (met teeke ningen van Ina Rahusen). Uitgave: De Erven J. Tijl te Zwdilf. Een nieuw prentenboek, dat voor vele kim- deren een welkom geschenk zal zijn. Klaas en Trijn, de boer en die boerin van Kevelham, hebben een zwaar leven. Klaas moet hooien, melken, mesten, zaaien en ploegen en Triin heeft allerlei huiselijke plichten, die al hare krachteo vragen. Dan komen zij op het idtee hun werk aan ALKMAAR, 15 Oct. 1923. Op dte heden fehouden weekmarkt waren aangevoerd: 47 oeien en ossen-/ 270470, 6 vette kalve- ren 60—/ 150, p. npd. pond 1.15— 1.45, 9 nuchtere kalveren 1629, 479 vette varkens p. ned. pond 0.740.84. PURMEREND, 15 October 1923. Op dte heden gehouden najaars veemiarkt waren aangevoerd 923 runaeren. Kalfkoeien 350- 500; melkkoeiten 300'f 450; binkien 130375; grasikallveriea 5O—f 166. Hlandel stug. Prijshoudend!. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 13 Oct. 10500 stubs Bloemkool le soort 5—/8.20, 2e'soort 0.704.50 per 100 st, 5400 K.O. Wor- telen 2.70—S 3.10, 49700 K.G. Roodie kool le soort 2.30—/ 4.60, 1600 K.G. Gele kool le soort 1.70—/ 3.40, 125800 K.O. Wi'tte kool le soort 1.401.70, 21165 K.G. Uien 5—/ 7.10, Drielingen 8.50— 9.10, Nep 11.30—/ 11.90, 645 K.G. Slaboonen 813, 2900 K.G. Bieten 1.20—/ 4.10, 3105 K.G. Aardiappelen Schoolmeestera 7, Drielingen 1.80A 2, Kleine 1.30 per 100 K.G. NOORDSOHARWOUDE, 13 Oct. Schotsche Muizen 6.70, Duken 3.80, Eigenheimers 4.80—/ 5, Bl. Aardappelen 6.2^r/ 6.90, Bravo's 4.20, Roode ster 4.20, Drielingn 1.30—/ 1.70, Kleine 1.201.30, Spercieboonen 3.5012, Orove Uien 6.30—/ 7.40, Drielingen 8.30—/ 8.90, Gele Nep 11.10—/ 11.60, Peen 2—/ 2.60, Roode kool 1.40—/ 3.60 Witte kool 1.30—/ 1.80, Gele kool 1.70 tot 4, per 100 K.G., Boswortelen 1.10 2.10 per 100 bos, Bloemkool 1.50—/ 6 2e soort 0.601 per 100 stuks. Aanvoer op 12 Oct.: 3725 K.O. Aardappelen, 573 K.G. Spercieboonen, 73975 K.G. Uien, 26700 K.G. Peen, 28550 K.G. Roode kool, 92250 K.G. Witte kool, 14300 K.G. Gele kool, 1009 bos Kortelen, 6261 stuks Bloemkool. BOVENKARSPEL „de Tuinbouw", 13 Oct. Hedem besteedde men voor: Bloemkool I 5.75—/ 11, II 2.50—/ 4.50, III 0.75 tot 1.20, Roode kool 1.40-U 2, Witte kool 1.30—/ 1.50, Gele kool- 1.70- 2.20, Uien 3.10f 3.45, Drielingen 3.40—/ 3.70, Nep 5.50-/ 6.25, Bieten 18—/ 23.50, Kleine 3.50—/ 4.50, Sla boonen 1.50—/ 1.85. WARMENHUTZEN, 13 Oct. 1923. Peen 1.70, Blauwe aardappelen. 7.20— 7.30, Qraafjes' 7.30, Witte kool 1.20 tot 1.50, Rpode kool 1.50—/ 1.80, Nep 11.10—/ 11.50, Drielingen 8.80—9, Uien 6.406.60. Aanvoer: 1180 K.O. Aardappelen, 38600 K.G. Witte kool, 4000 K.G. Roode kool, 1275 K.G. Nep, 2085 K.G. Uien, 600 K.G. Seen. ZeetjjdingeR STOOMVAARTLIJNEN. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. Banka (uitr.) vertr. 10 Oct v. Padang. Boeroe (uitr.) vertr. 12 Oct. v. Suez. Johan dte Witt (uitr.) vertr. 12 Oct. v. Co lombo, Koningin der Nederlanden vertr. 13 Oct. v. Amst. n. Batavia. iKON. NED. STB. MIJ. Berenice vertr. 12 Oct. v. Vinaroz n. Valen cia. Deucalibn arr. 13 Oct. v. Amst. te Rott. Erato vertr. 12 Oct. v. Amst. n. Bordeaux. Hebe arr. 13 Oct. v. Amst. te Rott. Hector vertr. 12 Oct. v. Salonica n. Smima. Juno vertr. 12 Oct. v. Hamburg n. Amst. Nero vertr. 12 Oct. v. Amst. n. Gothenburg. Nereus vertr. 12 Oct. v. Amst. n. Kopenha- gen. Orpheus arr. 12 Oct. v. Kopenhagem te Aan huus. Tellus vertr. .12 Oct. v. Alicante te Valencia Ulysses arr. 12 Oct. v. Constantinopel te Constantza. Iris arr. 13 Oct. v. Gyon te Ferrol. Pluto vertr. 13 Oct. v. Rott. na Passages. KON. WEST IND. MAILD. Agamemnon arr. 13 Oct. v. Hamb. n. Bremen Amor vertr. 10 Oct. v. Curacao n. Jacmel. CrijnSsen (thuisr.) vertr. 10 Oct. v. Barbados Brielle (uitr.) arr. 13 Oct. te Antwerpen. Prins Frederik Hendrik vertr. 11 Oct. v. N.-York n. Haiti. HOLLAND BRITSCH INDIE LIJN. Sommelsdijk (uitr.) vertr. 11 Oct. v. Madras HOLLAND WEST AFRIKA LIJN. Orestes (thuisr.) vertr. 12 Oct. v. Dakar. Pollux arr. 13 Oct. v. Hamb. te Amsterdam. ROTTERD. LLOYD. Blitar (thuisr.) vertr. 12 Oct. v. Padang. HALCYON LIJN. Agnetapark vertr. 13 Oct v. Brail a n. Gi braltar. KON. HOLL. LLOYD. Rijnland vertr. 13 Oct. v. Rott. n. Hamburg Waterland' vertr 13 Oct. v. Amst n. Bremen haven. HOLLAND AM ERIK A LIJN. Moerdijk v. Vancouver m. Rott., vertr. 11 Oct v. Colon. Nieuw Amsterdam arr. 13 Oct. v. Rott. tie New-York. HOLLAND OOST AFRIKA LIJN. Tosam arr. 14 Oct. v. Hamburg te Amst. ROTTERD. ZUID AMERIKA LIJN. Algorab (thuisr.) vertr. 12 Oct. v. Las Pal- mas. STOOMV. MIJ. OCEAAN. Polyphemus v. Batavia n. New-York, arr. 13 Oct. te Suez.

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 6