INDIES UW MAAG U PIJN DOET, PROBEERT BIT. Indien U lijdt aan dyspepsia, sledite spijs- vertering, piju na het gebruik van voedsel, maagontsteking, hartbranding of aan welke andere maag-aandoening ook, welke het ge- volg is van aciditeit of van gistmg van het voedsel en meer dan negentig percent van alle maag-aandoeningen zijn het gevolg dezer oorzaken begeeft 0 dan naar Uw apotheker en schaft U een flacon zuiver Oebismureerd Magnesium aan. Wanneer U dan weder. voedsel nuttigt of pijn in Uw maag opmerkt, gebruikt dan een half theelepeltje van dit middel in een beetje warm water en let dan eens op hoe snel alle pijn en ongemak verdwijnen. Scheikundigen verklaren dat het bijna onveranderlijke succes van dit middel te wij ten is aan het feit dat door Oebismureerd Magnesium het ovennatig zuur onmiddellijk onschadlelijk wordt gemaakt en de gisting van het voedsel ommddellijk wordt gestuit en zoodoende een gezonde, natimrlijke spijsver- tering wordt bevorderd. Daar het bfeslist on- schaaelijk en goedkoop is behoort dit een- voudig geneesmiddel in voorraad te worden gehouden door alle personen die zuinigheid wenschen te vereenigen met goede gezond- heid. Oebismureerd Magnesium DSpot, Nas- saukade, 314, Amsterdam. Verkrijgbaar bi alle goede Apothekers en Drogisten, o,a. bij NIEROP SLOTHOUBER. Weigert die vervangingsmiddelen, Let er op dat gij het echie Oebismureerd Magnesium krijgt. oi 26 October te doen. Het Hoofdlbestuur oordeelde bet noodig dat een Propagandaclub wordt opgericht- Om meer intense propaganda te voeren oordeelde de vergadering dit noodig. In overleg met het HoofcLbestuur zal dit geschieden en ze zal de volgende maand worden opgericht. Vaststelling werkprogram. Bepaald werd, twee ontwikkelingsavouden, een hicbtbeeldlen- avond met de film „De Passiespelen uit Ober- ammergau", zoo mogelijk liditbeeldienayoad van „Herwonnen Leveoskracht' 'en ontwikke- lings- en feestavond bij.de heidenking van den siichtingsdag. Verkiezing bestuur Begrafenisvereemgmg (onder-afdeeling van den Bond). Gekozen werden de heeren J. M. Zonneveld, G. Heine, O. Smits, H. J. Gielis en C. W Stain. De bestelling van brandstoffen en de leve- ring van aardappelen werden uitvoerig ber sproken. Onze afgevaardigde van den ge- meenteraad werd verzocht om zijn bemidde- ling voor het verkrijgaa van een zoo groot mogelijk bedrag voor werMoozienvoorziieniing. Het Hoofdbestuur meldde nog, dat het verzoek, gedaan inzake de bepaling dat bij den bouw van het Zusterhuis eigen werk- krachten niet zijn aangenomcn en de vraag hoe dit te voorkomen, een dlepgaandie studie eischen. De hulp van de vakbonden is bij dezc urgente kwestie ingeroepen. Na de gebruikelijke rondvraag volgde slui- ting. De vereeniging tot Tuberculosebestrij- ding „Hcrwonueir Levenskracht" faield Woeuisdagavond een uitstckend bezette bijoen- komst in het Brunogebouw. De voorzitter, de heer G. Smits, opende de vergadering op de gebruikelijike wijze en ver- heugde zich over de opkospst Van het Hoofdbestuur was ingekomen het jaarverslag, hetwelk werd behandeld. Be- sproken werd de good geslaagde propaganda met ailea wat daarvoor in aanmeriring kwam. Ook in Limmen is een comite werkzaam. Van deze plaats (hierbij aangesloten), heeft men goede verwachting. De voorzitter bracht dank aan den burge- meeater en den gemeenteraad voor de hulp bij de speldjesdagen en de gegeven subsidie, evencens aan alien die voor onze patienten wat hebben gedaan. Het werkprogram voor dezen winter werd vastgesteld. Van het Hoofdbestuur was ingekomen het rapport vtn de Tucbtunie omtrent speldljesda- den; jeugdige meisjes worden ongesclnkt ge- acht. De vergadering deelde die meening niet. Bij het hoofd der gemeente en de geestelijk- heid bleek geen bezwaar te bestaanzoolang dit niet het geval is, zal men doorgaan. De speldjesdagen in Heiloo en Limmen heb ben 141,21 opgebracht, waarvan 10 pet. is voor de plaatselij'ke kas. Bespreking en vaststelling filmavond enz. Besloten werd op een Zondag in November een tentoonstebing te houden, waarin alles aanschouwelijk wordt voorgesteld, wat de tu- berculosebestrijding beoogt en op Maandag een bioscoop-avond (niet te verwarren met een gewone lichtbeeldenavondi). Medewerking werd allerwege toegezegd. Verslag vergadering Gewestdijke Conypis- sie. Mej. Gielis-Koopman en de heer Lierting brachten verslag uit. Meer en steeds meer pro paganda is gewenscht. Ook de bijdrage dbor de vakbonden wordt aanbevolen. Verslag Centrale Commissie. De heeren Brand, van Tongeren en Liefting brachten rapport uit, dat in orde werd bevonden. De voorzitter zeide den afgevaardigden en de commissie dank. De busjes, geplaatst voor het Kleeding- fonds (voor uitzending van patienten naar sa natoria benoodigd) hebben 4,80y2 opge bracht in het eenste kwartaal (JuliSeptem ber). Besloten werd wederom te beproeven bij de gemeente Limmen om subsidie aan te klop- pdn, daar ons comite ook daar actief werk zaam isc In comite werd behandeld' de uitzending van een patient naar pen sanatorium. Bij huisverpleging worden de kosten zeer hoog. De voorzitter zeide, dat de patienten, voor zoover zij leden zijn van „Hhet Witte Kruis", ook daar hulp kunnen krijigen UIT OUDE NIEDORP. Bij de op Woensdag gehouden stemming voor de banne alhier, is de heer D. Kriller herbenoemd tot lid v. h. dagelijksch bestuur en de heer J. Bakker tot hoofdingelaud. UIT BROEK OP LANGENDIJ-K. De heer Bengsma, tijddlijk onderwijzer aan de O. L.Schoof alhier, is bencemd aan de eerste gemeenteschool te Hoom. De heer C. Keeman, onderwijzer aan de O. L. school alhier, die een jaar verlof heeft genoten, zal 22 October, zijn functie weer aanvaaffden. De avond'school van Belang der jeugd gesubsidieerd door de gemeente, is aange- vangen met 6 leerldngen, 2 meisjes en 4 jon- gens. EGiMOND AlAiN ZEE October. Ondertr ouwd Wiillem Hendrikde Graaf, 19 jaar en Aafje Deklker, 18 jaar. Geborec Jan, z. van Airie Visscr en Maria de Ginoot. Over leden Jansje de Jong, 79 j., eChtgenoote van Hluibert van Pel. Siman Genet, 28 jaar, echtgennot van Grietje Hoebe. Staten-Generaal,* TWEEDE KAMER. In de vergadering van gister was aan de orde De Vlootwet. Voortgegaan werd met de behandeling van de vaststelling van de sterkte en samenstel- ling der zeemacht en aanleg van steunpunten en verstericingen in Nederl andsch-Indig (Vlootwet 1924.) De heer Snoeck He nk em an 3 (C.-H.) herinnerde er aan, dat men al een halve eeipv aan het zoeken is naar een oplos- sing van onze marine. Altijd is er weer op aangedrongen eeh vast plan te ontwerpen, opdat eindelijk eens een einde kwam aan de wiUekeur en de eenzijdigheid. De indieuing van de Vlootwet had 'n goede kans, omdat het bracht wat men verlangd had. Een kunstma- tig gewekt verzet is thans opgekomen en spr achtte dit uit nationaal oogpunt niet onge- vaarlijk, omdat de politiek het beheerscht. De verdedigers van het ootwerp-Vlootwet hadden mogen verwachten, dat hun werk werd begroet als een daad van vaderlands- liefde en voorzicbtig finandeel beleid en tech- nisch als voldeende erkend. Spr. betoogde, dat na 12 jaar het gedeelte voor zes jaar besiemd, is afbetaald. De verde- re schulden, die dan zouden blijven, bestaan alleen in de f antasie van den heer Dressel- huys. Aan het eind van de eerste zes jaar zijn wij volkomen vrij; am te beslissen over hetgeen dan te doen valt. De Hoot werd onnoodig geacht met het oog op de conference van Washington en onge- wenscht en nutteloos met het oog op de groo- tere vloten van andere- staten. Volgens spr. is de Volksraad warm v66r de Vlootwet en het meerendeel der bevolking van Indie ook. WashingtO-n had vergaderd, maar niette- genstaande daft, nam de Volksraad moties aan waarin op spoedige beslissing werd aange drongen. Men berustte verder in het gevraag- de uitstel en vroeg uitvoering zoodra dit mo gelijk was. In Juli 1923 toen Engdand besloten had zijn vlootbasis te Singapore te vestigen had wederom een bespreking in den Volks raad plaats. De urgentie van de uitvoering van de Vlootwet werd toen met kracht bepleit De voorgenomen maatregelen achtte spr. noodzakelijk en de onmiddellijk betrokkenen roepen het dis toe: er mtoet een boteing komen in Oost-Azie. Het is dus noodig onze belan gen krachtig te verdedigen. Wij vdllen be- schermen en baad'haveu onze onafwijsbare plichten van' neutraliteit en zelfstandigfaeid. Deden wij; dit niet, dan verloren wij het ver- trouwen van de bevolking van Indie. Mej. van Dorp constateerde, dat ons volk weer zeer verdeeld is. Spr. twijfelde niet aan de emst en het plichtsbesef van de Re- geering en zij respecteerde den moed. Zij Heeft edhter zoo overwegende bezwaren te- gen> dit ontwerp dat zij' er haar stem niet aan kan geven. De vraag is of deze vloot noodig is. Spr. gelooft niet aan den oorlogswil van de Japan- ners. De oorlog is niet een kapitalistische daad maar een overblijfsel uit den ouden tijd In Nederland is de overgroote meerderheid der bevolking voor ontwapening, hetgeen een referendum aanstonds zou uitwijzen. De Re- geering heeft dus een slecht psvchologisch m'oment .gekozen voor haar voorstd, nu heel de wereld jaagt naar. vermindering der be- wapening. Dit is 6en der belangrijkste rede- nen waarom spr. tegen dit ontwerp is. Wat voor de verdedtging van Indig noodig zou zijn, zou vcrre boven onze krachten gaan en daaront blijft een vloot als deze van geen beteekenis voor Indie. Spr. betwijfelde of het mogelijk was West-Java te verdedigen met een vloot alleen. MejGroeneweg (S.JD.) liet de tech- nische en financieele beschouwingen graag aan anderen over. Zij wenschte alleen de ge- voelens van breede sdharen van vrouwen in ons land te vertolken. Breede scharen van versdhillende maatschappelijke positie en le- vensovertuiging, maar die elkaar gevonden hebben in de ache tegen de w;et. Deze vrou wen hebben niet de oordeelen van dit ontwerp nagegaan en zij niet van de technische bij- zonderlheden op de hoogte, maar zij zien de strekking van het ontwerp. Mevrouw en de dienstboden waren het ditmaal eens en zeer vaak teekenden beiden het petitionnement te gen deze wet. In vele vergaderingen zijn vrouwen in grooten getale op om aandachtig de bespreking te volgen. Spr. schetste den in- drulc, dien het woord ,„moedersch ap" op de vrouwen' had. De vrouwen verzetten zich te gen den aard van deze wet, tegen het stdsel en tegen het besluit dat jaren en jaren en ja- ren Nederland zal binden. Over hoeveel j'aar het gaat is van minder belang in deze: het gaat over jaren en na een volgende verkie zing staat de Kamer niet meer vrij' ten aan- zien van dit punt. Hoe moet het de amttenaarsvromv te moe- de zijn, die scraks 10 pdt. van het; salaris van haar man zal modern missen1 en die nu ziet, dat vele millioenen worden gegeven voor een vloot; hoe moet het de vrouw van een werke- looze te moede zijn, die geen uitkeeiing meer kriigt, terwijl millioenen beschikbaar zijn voor een vloot? De drankbestrijding, het ze- vende leerjaar, alles moet geld afstaan, maar voor de vloot is er alles. Aan vele kanten is de ontwapeningsge- dachte opgekomen, vooral onder de vrouwen. De intrede der vrouwen' in alle maatschappe lijke functies is een steun voor de vredesbewe- van vrouwenvereenigingen hebben haar adhaesie be+uigd met het petitionnement tegen deze wet. Het instituut van den Vol ken- bond is door deze vereenigingen met groote belangstelling begroet en hert gaf hun hoop dat er eindelijk eens een uitweg kwam uit den oorlogswaanzin en een anderen weg werd gevonden omi geschillea te beslechten. AI <fle hoop is door de Regeering weer. Spr. noemde tal van vereenigingen hier te lande en in het touitenland op, die zich de vredes- beweging. tot taak stellen. Bui ten ons land heeft men niet de scheiding door geloofsovertuiging die hier altijd ver- deelt. Spr. wees op Ainerika, waar tiendui- zenden vrouwen zijn vereenigd en alien hoop hebben op den Volkenbond. Ook aan de rechterzijde""komt verandering in de opvatting ten aanzien van de vredesbe- weHng. De regeering weet dat heel goedl. Bij' de verkiezingeu 1922 is in alle talen gezwegen over de Vlootwet. Vooral in de geschriften van de rechterzijde en de vrouwen zijn opge- roepen Voor het geloof, voor de heiligheid van het huwelijk. Vooral in Roomsche kringen was dat het geval. De Roomsche vrouwen zijn opgeroepen v66r het Kruis. Biji de Christ.-Historischen werd ook ge- streden v66r de handhavirig van het huwe lijk. Van de Vlootwet is geen woord gereptl In de anti-revolutionnaire gemeente even- min. Spr. citeerde de brochure van den heer Colijn: „de vrouw en de stembus". Het ging al weer om de huwelijksverhoudingen maar van de Vlootwet geen woordj De leuze was: tegen de gezinsontwrichtiiigMaar de Vlootwet zal zelf ook de gezmnen ontwrich- ten, door het vier- en tweejarig verblijf in de tropen voor de mannen die op de vloot die- nen. Met nadruk doet zij daarom een beroep op de Kamer om dit ontwerp te verwerpen. De heer B o m a n s (R.-K.) zeide dat het hem moeilijk is te ontkomen aan allerlei invloeden, die men tracht op hem te doen gelden. De kritiek der socialisten is in staat om iemand van tegenstauder tot voorstan- der te maken. De kritiek gaat tegen de re geering en is niet ontleend aan zakelijke be schouwingen der Vlootwet. De regeering heeft recht op waardeering waar zij niet den gemakkelijksten weg heeft gekozen om haar plicht te doen. Het doet pijnlijk aan dat groote bezuiniging wordt toegepast en daamaast een vloot voor te stellen. Die te- genstelling is geschikt om het klavier der volksconscientie te bespelen. Het uitstel van behandeling dezer wet is door de Kamer gegeven. De redenen voor dit ontwerp zijn onver- anderd. Indie moet Indie blijven en dat is 'n afdoende reden. Men mag dus de regeering er geen verwijt van maken dat zij op behan deling prijsstelt. Spr. heeft bezwaar tegen de inmenging van de Indische en Europeesche strijdmach- ten en hij 'kan deze Vlootwet niet losmaken van de gansche politick der Regeering op het gebied der defensie. Spr. herinnerde aan zijn vroegere moties, o.a. ten aanzien van de samenvoeging der beide defensie-depar- tementen. De Regeering diende een wets- voorstel in dien geest in, maar in 1922 trad weer een minister van Marine op, een puz zle die spr. niet kan oplossen. De Marine in Europa moet slechts een onderdeel zijn der kunstverdedigingde Marine voor Indie be hoort thans onder het department van In die. Spr.'s grief tegen de Vlootwet is dat de z. i. verkeerde opvatting van de Marine voor jaren wordt bestendigd. Nagelaten wordt te zeggen wat er met het bestaande materieel moet gebeuren. Naar spr.'s oordeei moet de Marine in Euro- pa niet meer 'dan twintig millioen gulden kosten. Nu is het 43 millioen. Deze slechte toestand wordt voor jaren' bestendigd en dit maakt het spr. moeilijk aan dit deel van de Vlootwet zijn stem te geven. Het gaat niet aan nog meer geld uit te geven, zoolang de kosten in Europa niet aamzienlijk zijn ver- laagd. De Regeering gaat voort op den ouden weg, geleid door deskundige advie- zen. De tegenstand tegen1 deze wet komt weer van de zijde der deskundigen. De ad- viezen der deskundigen worden een chaos waaruit alleen het gezonde verstand kan red den. De Vlootwet heet urgent, maar pas over 12 jaar is gereed wat urgent heet. Waarom zendt men dan niet alles wat hier te veel is naar Indie? Wij hebben hier met een mini mum vol'doende. Spr. erkende dat or voor Indie iets moet worden bijgebouwd; maar hebben we daar een Vlootwet voor noodig? Het eenige verschil zit in de vaste steunpun ten. Tegen deze punten heeft hij overwegen de bezwaren, want zij belemmeren het werk der Marine em zij, zijn ontzaglijk duur, om dat het landleger ter verdediging er van on- misbaar is. De fout van onze defensie is dat zij groo te landen na-aapt in alles; zij een vlootba sis,, wij ook een vlootbasis; zij onderzeeers, wij ook onderzeeers; zij' een geconcentreerde defensie, wij ook. Spr. wil in den Archipel gedecentraliseerd optreden van de Marine en dus zonder steunpunten.. Op een hardnekkige verdediging van In die stelde spr. grooten prijs en graag heeft hij d'aar veel voor over omdat Indie het waard is. De Vlootwet geeft ons in Indie een duur apparaat zonder defensieve kracht. Spr. be- greep niet de ongewijzigde handhaving der Vlootwet na Washington en na de ramp een bevriende natie getroffen. De ramingen' van de Vlootwet zullen veel te laag blijken. Spr. meende zijn stem te moeten motivee- ren omdat het niet aangaat tegen een be vriende regeering te stemmen zonder moti- veering. Slechts wanneer aan zijn ernstige bezwaren is tegemoet gekomen, zou hij zijn stem kunnen geven. Maar dan zou eerste Hoofdstuk VI gewijzigd moeten worden en zeer beperkt. Spr. gaf den moed op omdat dit ontwerp weer getuigde van een memtaliteit in defen- siezaken die spr. afkeurde. Die mentaliteit orienteert zich" te veel naar den militairen kant niet naar't belang van het land. Hij ziet geen kans die mentaliteit te wijzigen en daarom zal hij onder deze omstamdigheden zijn stem aan dit ontwerp niet kunnen ge ven. De heer Van der Voort van Z ij p (A.-R.) meende dat het petitionne ment niet zooveel beteekent als velen mee- nen. Duizenden maken de Regeering er geen verwijt van dat zij de Vlootwet doorzet. In spr.'s verkiezingsprogram staat de verdedi ging van Indie. (Geroep: Hebt ge er over gesproken in de verkiezingsdagen?) De heer M a r c h a n t (V. D.)Bezui niging op militaire uitgaven, daar sprak Co lijn over! De beer Van derVoort van Z ij p (A.-R.) zeide dat de taek der Regee ring moeielijk is omdat het volk wordt op- gejaagd tegen; haar. Het is echter de plicht het volk er aan te herinneren dat het voor zijn land heeft te doen wat slechts even mo- felijk is. Wat kan de Regeering bezield1 heb- en in dezen tijd met dit ontwerp te komen als het niet het landisbelang is dat haar' driift. (Rumoer). Spr. begreep niet hoe men kan zeggen dat schepen na zes jaar zijn vermolmd. Het tel-" kens bouwen van edn schip heeft tal van be zwaren, ook voor de personeelsvoorziendng. Het is de groote fout van onze Marine dat er nooit lijn in zat en dat ook de opleiding half was. Vervolgens ontkende spr. dat de rechter zijde bij de verkiezingen haar defensie-pro- gram heeft weggemoffeld. Hij' wees er op dat Be socialisten' in Indie de mogelijkheidi van een conflict in het Oosten aannemen. Het behoud van een defensie voor IndiS achtte spr. van het grootste belang en hij acht,. ze mogelijk, zich beroepemd op allerlei geschrif ten. Ten aanzien van het nut der omderzee- booten en der artillerieschepen wordt aan al le zijden1 overdreven. Beide soortem hebben hun nut en hun schaduwzijde. De basis Tandjok Priok wordt door des kundigen bestreden em ten aanzien daarvan vermam spr. nog gaame nadere inltehtingen. Ook vroeg hij of voor uitbreidig van den vliegdienst geen vliegschepem noodig zullen zijn. fs daarop de vlootbasis berekend? Spr. vroeg verder inlichtingen over straat Soenda in verband met den Volkenbond. De vergadering werd verdaagd tot heden ten uur. 1) Het sprekerslijstje, aanvanlkelijk 13 na- men vermeldend, is gisteren' aangegroeiid met die van de heeren van Vuuren en Feber (R.- Kath.), A'lbard'a (S.-D.), Kersten (Stlaatk. Geref.), Troelstra (S.-D.) en de Boer (Plai- telander) en er zal nog well een 20e redenaar bij komen. Bij de Tweede Kamer is ingekomen een adres betreffende *het wetsontwerp tot wijzi- ging van de )J/arenwet, van, het bestuur van Be Geldersche Industrieele Club te Arnhem. Het adres zal worden gezonden naar de betrokken Commissie van Rapporteurs. Ze«ttj dinger STOOMVAARTLIJNEN. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. Banda (t)huisr.) vertr. 16 Oct. v. Rangoon. Grotius (uitr.) vertr. 15 Oct. v. Suez. Johan de Witt (uitr.) arr. 15 Oct. te Sabang Koningin- der Nederlandem (uitr.) vertr. 16 Oct. v. Southampton. Krakatau (thuisr.) vertr. 16 Oct. v. Malta. KON. NED. STB. MIJ. Adonis arr. 16 Oct. v. Almeria te Malaga. Amazone vertr. 16 Oct. v. Malaga n. Oran. Aurora vertr. 14 Oct. v. Faro n. Lissabon. Bacchus arr 15 Oct. v. Trapani te Faro. Hector arr. 16 Oct. v. Smima te Constanti- uopel. Iris arr. 16 Oct. v. Vigo te Oporto- Venus arr. 16 Oct. v. Cadix te Malaga. Fauna arr. 16 Oct. v. Triest e Amst. HOLLAND 00ST AFRIKA LIJN. Heemskerk arr- 17 Oct. v. O.-Afrika l.v. Antw te Rott. Nij'kerk (thuisr.) vertr. 16 Oct. V. Marseille n. Antw. Tosari vertr. 17 Oct. v. Amst. a. O.-Afrika. HOLLAND WEST AFRIKA LIJN. Enggano (uitr.) vertr. 16 Oct. v. Lagos. Gaasterland vertr. 17 Oct. v. Amst. n. Hull. Maasland (uitr.) vertr. 16 Oct. v. Las Pal- mas. Reggestroom (thuisr.) vertr. 14 Oct. v. Dua- la n. Anecro. ■Stella (thuisr.) vertr. 14 Oct. v. Lagos n. Ko- tonou. HOLLAND OOST AZIE LIJN. Kertosono (thuisr,) arr. 15 Oct. te Manilla KON. PAKETV. MIJ. Houtman vertr. 15 Oct. v. Melbourne n. Java KON. WEST IND. MAILD. Helder vertr. 15 Oct. v. Payta n. P'anama. STOOMV. MIJ. OCEAAN. Lycaon, v. Japan n. Rott. vertr. 14 Oct. v. Portland. Tantalus v. Batavia n. Amst. arr. 17 Oct te Suez. HOLLAND AMERIKA LIJN. Beemstendijk arr. 15 Oct. v. Rott. te Philadel phia. Breedijk vertr. 17 Oct. v. Rott. n. Philadel phia. Edam vertr. 17 Oct. v. Rott. n. Havana. Lochkatrine vertr. 14 Oct. v. San Pedro n Rotterdam. KON. HOLL. LLOYD. Zeelandia vertr. 17 Oct. v. Amst. n. B.-Ayres HOLLAND AUSTRAL IE LIJN. Palembang arr. 16 Oct. v. Port Kembla te Sydney. Aagtekerk (thuisr.) arr. 17 Oct-, te Napels. HOLLAND ZUID AFRIKA LIJN. Jagersfontein (uitr.) arr. 17 Oct. te East- London'. Klipfontedn (uitr.) arr. 17 Oct. te Antw. ROTTERD. LLOYD. Kawi (uitr.) vertr. 16 Oct. v. Marseille. Soekaboemi vertr. 17 Oct. v. Rott. n. Java Deli (uitr.) vertr. 13 Oct. v. Penang n. Sin gapore. Medan (thuisr.) arr. 17 Oct. te Suez. Tambora (thuisr.) vertr. 17 Oct. n. Marseille 433tse STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 17 October. 53e klasse 15Be 147 200 230 242 250 567 610 612 722 723 736 758 1076 1141 1186 1206 1241 1318 1388 1510 1526 1532 1543 1637 1681 1759 1760 1763 1862 1947 1957 1985 2131 2237 2338 2556 2661 3076 3084 3088 3154 3372 3383 3616 3694 3827 4077 4145 4219 4306 4527 4635 4657 4848 4929 5012' 5361 5391 5479 5668 5670 5719 5769 5801 5802 5845 5900 5922 5926 6158 6167 6227 6283 6531 6637 6657 6839 6920 6958 7130 7298 7397 7545 7572 7604 7665 7721 7792 7819 7850 7946 8003 8051 8052 8054 8137 8150 8208 8229 8283 8526 8530 8691 8712 8757 8797 8809 6933 8938 8973 9031 9070 9113 9426 9446 9704 9777 10095 10349 10403 10479 10581 10712 10817 10939 11068 noyy 11149 11240 11260 11333 11480 11559 11679 11694 11726 11856 11950 i20o7 12105 12497 12582 12670 12820 12960 12985 13112 13175 13196 13292 13363 13539 13648 13788 13847. 13922 1395/ 14973 14483 14506 14511 14597 14643 1,4862 14962 14977 15001 15314 15385 15402 15438 15517 15531 15534 15709 15762 15800 15824 15877 15884 15986 16219 16290 16377 16400 16846 16909 17149 17223 17269 17291 17365 17449 17462 17533 17536 17557 1759Q 17668 17684 17707 17758 17763\ 17931 17951 18173 18303 18314 18359 18541 18734 18754 18813 18898 19134 19208 19457 19461 19547 19575 19606' 19612 19618 19639 19661 19752 19794 ,19862 19868 19968 19987 20015 20113 20221 20308 20335 20348 20444 20470 20496 20509 20577 20649 20667 20731 20798 20900 21037 21040 21125 21328 21356 21506 21560 21762 21765 22130 22146 22179 22190 22256 22507 22682 20734 22739 22752 22844 22846 22886 54 162 378 732 1176 1255 1442 1716 2138 2408 2508 2664 2843 3107 3245 '3390 3652 3871 4044 4163 4233 4470 4797 4909 5080 Ji 5435 5689 5927 6207 6331 6516 6794 6933 7054 7276 7526 7753 8136 8366 8615 8781 9086 9286 9457 9695 9894 0130 0266 0514 0752 1030 1088 1210 1397 1527 1728 1801 1959 2196 2363 2517 2767 2899 3127 3303 3457 3581 3739 3906 3987 4235 4430 4663 4969 5301 5538 5802 5900 6089 6394 6572 6687 6903 7145 7366 7522 7680 7890 7987 $149 8306 8464 8561 8638 8817 9104 9274 9419 119584 19727 19829 20070 20193 20288 20389 20606 20764 20995 21078 21140 21309 21668 21872 22198 22515 22655 T>817 22989 106 176 495 830 1188 1256 1450 1728 2168 2414 2630 2668 2852 3151 3250 3444 3684 3917 4048 4175 4238 4475 4824 4922 5131 5507 5715 5932 6220 6385 6528 6831 6952 7139 7332 7543 7805 8160 8409 8657 8870 9087 9298 9470 9707 10012 10145 10289 10597 10834 11032 11101 11211 11399 11554 11753 11865 11965 12223 12400 12540 12774 12905 13130 13318 13506 13609 13814 13924 13994 14260 14496 14680 14983 15303 15599 15815 15919 16210 16416 16577 16835 16923 17167 17367 17576 17757 17895 17990 19181 19339 18465 18582 18639 18872 19113 19324 19451 19603 19782 19845 20091 20194 20299 20404 20620 20765 20997 2(083 21180 21342 21673 21889 22218 22562 22758 22858 Nie 110 206 554 871 1189 1324 1517 1751 2189 2416 2632 2681 2855 3178 3292 3471 3709 3976 4055 4185 4262 4590 4826 5009 5218 5537 5756 6018 6252 6428 6566 6846 6957 7155 7373 7547 7916. 6169 8421 8669 8915 9137 9327 9479 9716 10054 10153 10316 10688 10844 11034 11116 11212 11443 11582 11765 11894 12043 12235 12435 12553 12781 12913 13131 13349 13510 13647 13835 13925 14009 14279 14502 14802 15047 15320 15664 15849 15954 16216 16454 16583 16854 16968 17271 17278 17579 17761 17897 17999 18168 18351 18480 18595 18674 18884 19206 19362 19524 19671 19815 19941 20094 20234 20309 20429 20628 20787 21013 21093 21181 21347 21714 21948 22316 22563 22773 22874 ten. 117 267 590 937 1194 1344 1522 1864 2194 2447 2636 2684 2897 3189 3306 3655 3710 3977 4144 4189 4290 4676 4827 5025 5256 5544 5826 6020 6259 6440 6639 6872 6961 7215 7406 7548 7966 8293 8534 8676 8940 9157 9344 9489 9728 10077 10170 10372 10701 10880 11035 11119 11224 11458 11589 11775 11920 12054 12313 12478 12577 12796 12920 13185 13370 13533 13680 13863 13931 14014 14329 14553 14808 15051 15399 15707 15858 16005 16241 16478 16584 16857 17061 17288 17400 17617 17827 17920 18019 18256 18378 18482 18608 18684 18957 19212 19363 19544 19672 19821 19945 20122 20240 20353 20437 20646 20816 21023 21095 21203 21424 21792 21969 22337 22568 22792 22917 138 270 623 1054 1196 1397 1640 1966 2195 2456 2639 2731 2959 3203 3318 3575 3789 3998 4159 4207 4357 4782 4849 5065 5308 5548 5832 6027 6288 6442 6654 6885 6972 7223 7419 7603 8033 8295 8571 6742 9023 9179 9381 9595 9735 10086 10225 10387 10721 10902 11049 11161 11297 11495 11610 11785 11925 12134 12318 12479 12668 12806 12954 13202 13395 13571 13710 13894 13937 14026 14354 14555 14921 15179 15502 15742 15881 16059 16302 16540 16625 16859 17066 17297 17441 17620 17845 17923 18025 18269 18408 18485 18615 18729 18976 19243 19375 19552 19719 19822 19997 20126 20243 20362' 20503 20648 20841 21028 21096 21224 21490 21864 22006 22443 22612 22811 22932 146 368 726 1167 1213 1436 1693 2118 2210 2491 265? 2842 3047 3244 3366 3579 3815 4020 4160 4208 4440 4787 4893 5077 5360 5549 5886 6050 6295 6488 6687 6925 7043 7275 7468 7704 8103 8335 8579 6780 9083 9270 9432- 9642 9741 10114 10229 10434 10746 10993 11075 11180 11359 11513 11702 11795 11949 12172 12324 12491 12715 12815 12989 13221 13447 13576 13736 13897 13983 14154 14429 14660 14934 15182 15622 15749 15882 16075 16384 16566 16635 16864 17114 17307 17469 17661 17877 17958 18051 18297 18413 18512 18636 18794 18977 19270 19391 19562 19720 19824 20054 20131 20254 20384 20548 20655 20951 21030 21120 21243 21586 21868 22156 22495 22628 22813 22976 5de klasse, 14de lijst: No. 13259 70 moet zijn 3269 70.

Alkmaarsche Courant | 1923 | | pagina 6